Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ÖregMackó Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15547
Csak vigyázz mert a font az súlymérték is és nem örülnél ha fejbevágnának 15 millió fonttal :-)))
emecs Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15546
ha ausztriába mész 0,914euro a diesel *245=224ft/l  itthon 252 külünbség 28ft* 50l =1400 ft nyereség tankonként.nekem oda vissza  60km.ha kicsit vásárolsz vagy többet hozzol akkor már nem olyan rossz.
Előzmény: kzkzkzkz (15528)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15545

Ma este volt egy érdekes élményem:

Beállok egy lámpához, kicsit siettem ezért egy picit erősebben fékeztem, de semmi csúszás vagy ilyesmi. balról már ott ált egy "mi autónk", és látom, hogy előrébb gurul. Odapillantok, amikor látom, hogy egy srác és a csaja ülnek benne, a srác meg int a fejével, hogy mi van? Mondom magamban semmi, hülye gyerek, mi lenne, amikor int, hogy menjünk gyorsuljunk egyet. Mész a francba, mondom magamba hiszen 150 méter múlva le kell fordulnom, mert sietek valahova, aztán látszott rajta, hogy ahh, ez csak egy Thalia, mit is akarnék én. Na nekem se kellett több!

Kb egy harmad/fél kocsi előnnyel indult, de mire le kellett fordulnunk már egy fél kocsival vezettem.

Szegény nem tudta, hogy 80 lovas, picit tuningolva.

 

Bírom az ilyen kölyköket, akik csak a külsőt nézik, és nem ismerik, hogy mi van belül.

Mindenesetre egy picit beégett a csajánál, majd legközelebb nem lesz ekkora arca.

 

*** FIGYELEM!!! KÖZLEMÉNY!!! ***

Mielőtt még bármelyik Suzukis barátunk elkezdené itt megvédeni a Suzuki becsületét, büntetőjogi felelősségem tudatában, és szellemi képességeim 100%-ának bírásával kiejelentem, hogy a fenti írás nem a mi autónk bárminemű lebecsmérlésére, vagy akár csak véleményezésére irányult, pusztán csak az olyan sutyerákok irónikus kipécézésére, akik mert van egy pár éve jogsijuk, és kaptak apucitól egy kocsit, akkor már azt hiszik, hogy ők a King of the Road!

Az, hogy a csávónak Suzukija volt, az csak a véletlenek szörnyű és végzetes egybesése, és az északi sarki jegesmedve által felzavart fagyos szentek és kísértetek buta és modortalan tréfája.

 

Aki ennek ellenére offtopicolni akar az tehet egy szivességet! Mondjuk megdobhatna vagy 10-15 millával (mondjuk Angol fontban) :))))))))

sfbukfenc Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15544
A megyei hírlapban volt egy cikk, abban olvastam, de előtte már mástól is hallottam. De ha jól tudom, Szlovákia is EU tag, tehát nincs vámvizsgálat.
Előzmény: kzkzkzkz (15542)
dohonyiz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15543

Sziasztok!

 

Én úgy emléxem, hogy 2 évente (vagy 30000 km-enként) van a nagy szervíz, és évente (vagy 15000 km-enként) van egy átvizslatás, amely olyan 4e Ft körl van.

 

De majd holnap átnézem a papírjaimat, de az évi átnézésben biztos vagyok.

 

A szegedi thali nekem most kimarad, már biztos, de remélem legközelebb ott lehetünk.

 

Zoli

Előzmény: Vulkan16V (15533)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15542

Ez komoly?????

Benzinből mondjuk két fémkannában behozhatok Szlovákiából (a csomagtartóban) 40L benzint? És nem kötnek belém akkor se, ha megtalálják?

Előzmény: sfbukfenc (15538)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15541

(252Ft/L-232Ft/L)*45L=900Ft, azaz 900Ft-ot nyersz 45L tankolásánál.

 

Ez a 900Ft 3,88L gázolajat jelent (900Ft / 232Ft/L = 3,88L).

Viszont a kút odavissza 100km-re van, a kocsid meg többet fogyaszt 100km-en, mint a 3,88L, azaz neked se éri meg kimenni úgy, hogy pluszban nem hozol a csomagtartóban haza.

Előzmény: diesel_uberalles (15539)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15540

Ki az a Kossuth téri Muppet show?? Nem értem úgylátszik a poént...

 

Ja kicsit félreérthetően írtam azt lejjebb, hogy az Árpád hídtól 100km a párkányi kút. Ugyanis oda-vissza ennyi. Természetesen ezzel számoltam, csak kicsit félreérthetően fogalmaztam.

Előzmény: diesel_uberalles (15539)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15539

Ma 252-ért tankoltam literenként. Átszámolva a szlovákoknál 232/liter. Hát nem érdekes? De még az EVO Diesel is 242-re jön ki a lenti adatokkal. (Mondjuk nekem Óbuda északi csücskéből csak 50km Párkány/Sturovo, köszönhetően a Dobogókői útnak).

 

Kiváncsi vagyok arra, hogy a Kossuth téri "Muppet Show" mikor fog rájönni arra, hogy mennyi esik ki amiatt, hogy az emberek nagy része külföldre jár tankolni, ha teheti.

Előzmény: kzkzkzkz (15528)
sfbukfenc Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15538
Néhány szót én is szólnék a külföldön tankoláshoz. Én Szlovéniában tankolok, eddig az itthoni gázolajból a vmivel több, mint 20000km alatt még száz litert sem tankoltam. Utoljára 3 hete tankoltam kint, akkor 216 Tollar (1.03-1,05Ft /Tollar általában, középárfolyamon, mert kártyával fizetek) volt a gázolaj. Általában 150-170 litert hozok, literenként 30Ft-ot lehet keresni. Hogy miért ennyit hozok? A csomagtartóban lehet gázolajból 100 liter! (Benzinből csak negyven! :-((( a benzineseknek!) Ezt az infót egy újságban olvastam. Egyébként meg EU, vámvizsgálat nincs. A tankolást a munkahelyemről hazafelé kis kerülővel oldom meg, így csak plusz 50km az út, plusz 1 óra a ráfordított idő. Kb. 4500Ft marad meg. Szerintem megéri.
fezso Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15537
Ha az assistance-ért külön pénzt akarnak kérni az időszaki szervízen felül, mindenki mutogassa nyugodtan a Renault honlapot: "új Renault vásárlása esetén az első 2 évben teljes körű Assistance szolgáltatást nyújtunk, mely a 3. évtől a fent jelzett forgalomba helyezéseknek megfelelően, évente meghosszabbítható az Assistance átvizsgálás Renault hálózatban történő elvégzése által"  Pont.
vizs Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15536
Assistance ügyben 2004 februárjában  megkeresésemre  az alábbi e-mailt kaptam az RH-tól:

Ez úton értesítjük, hogy típustól függetlenül az alábbi periódusok a mérvadóak (amennyiben):

első forg.:

2000.11.11.-2000.12.31.között forgalomba helyezett autókra:

       rev1.:12.hónap kis karbantartás

       rev2.:24.hónap kis karbantartás

       rev3.:36.hónap nagy karbantartás

       rev4.:48.hónap kis karbantartás ... stb.

2001.01.01.-2002.01.31. között forgalomba helyezett autókra:

      rev1.:6 hónap avgy 10.000 km. ingyenes garanciális átvizsgálás

      rev2.:24. hónap vagy 30.000 km kis karbantartás

      rev3.:36. hónap vagy 45.000 km köztes átvizsg. (Assistance-hot kötelező, garanciához nem)

      rev4.:48.hónap 48.hónap vagy 60.000 km. nagy karbantartás stb...

2002.02.01.-2002.09.01. között forgalomba helyezett autókra:

     rev1.:24.hónap vagy 30000 km kis karbantartás

     rev2.:48.hónap vgy 60000 km nagy karbantartás stb...

2002.09.01-től forgalomba helyezett autókra:

     rev:06 hónap vagy 15 000 km Kontroll 10+ átvizsgálás

     rev2.:24 hónap vagy 30000 km

     rev3.:36 hónap vagy 45000 km Kontroll 10+ átvizsgálás

     rev4.:48 hónap vagy 60000 km

2003.09.01-től forgalomba helyezett autóra:   

     rev1.:24 hónap vagy 30000 km

     rev2.:36 hónap vagy 45000 km Kontroll 10+ átvizsgálás

     rev3.:48 hónap vagy 60000 km

Reméljük sikerült megválaszolnunk a kérdést!

Állunk rendelkezésére!

Tisztelettel:
Renault Hungária Ügyfélszolgálat

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15535

A májusi thali elvileg Szegeden lesz.

 

2005. Május 18-22.

Szeged Város Napja - Szegedi Borfesztivál, Szegedi Hidi vásár, Egyházzenei Napok

Szeged

 

Hátha addig még jó idő is lesz....

 

Boszi!

Sikerült valamit előrelépni a szervezésben?

Amiben tudok (akár ilyen messziről is) én szívesen segítek.

Szerintem érdemes lenne egy folyóemilt elindítani, hogy ki az aki szeretne eljönni, és hány fővel.

Már csak egy hónap az időpontig.

:)

Előzmény: p_takika (15519)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15534
Ez szerintem hülyeség. A garifüzetben sem ezt olvastam úgy rémlik. Na majd megnézem este...
Előzmény: Vulkan16V (15533)
Vulkan16V Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15533
Hát én is elgondolkoztam az Assistance-on. Elővettem a kártyám. Két évre szól. Felhívtam az újpesti Baumgartnert és azt mondták, hogy bár a kártya két évre szól, az assistance átvizsgálást évente kell elvégezni.
Előzmény: kzkzkzkz (15532)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15532

Két évig érvényes a kártyám.

Egyébként 7e az assistance átvizsgálás? nem 4e körül van?

Előzmény: topo (15531)
topo Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15531

 

Nézd meg meddig érvényes az assistance kártyád.Ha 2 évig,akkor 2 év múlva viszed,ha 1-ig akkor vagy elviszed átvizsgálásra vagy 1 év assistance nélkül.Ki van ez találva.

 

Assistance:

Korábbi hozzászólásomban írtam,hogy a szervíz hibájából késett az assistance kártyám.Telefon szervíz,RH stb... míg végre megkaptam.

Naszóval valami olyasmit magyaráztak,hogy a RH szétválasztotta a szervízt és az assistancet.Az assistance valami szolgáltatás fajtává vált amiért fizeted az x-ezer ft-ot.Mellette pedig a szervíz az szervíz.

Konkrétan érthetően:

Elvittem 4 éves szervízre+vizsga amiért fizettem 70e ft-ot.De azt próbálták magyarázni,hogy ez még kevés az assistancehoz ugyanis az assistance átvizsgálás az 7e ft. Mikor megkérdeztem,hogy mi a szart akarnak átvizsgálni nagyszervíz után, már nem volt értékelhető válasz.Végülis megkaptam az assistancet,de lehet,hogy csak a szervíz bevállalta,mert a RH szerint az külön szolgáltatás.

Előzmény: kzkzkzkz (15523)
fezso Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15530
Érdekes, nekem ugyanott lemosták és ki is takarították, pedig csak az 1 éves assistance-ra vittem... ezek szerint használt a visszajelzésed!
Előzmény: LekiPapi (15485)
mzdude Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15529
Vedd hozzá, hogy legalább két óra az út. Két óra alatt meg ha csak kétezer forintot keresel meg, akkor régen veszteséges a kirándulás. Ja, meg ugye 200 km-en elautózol további legalább 2000 forintot.

Mondjuk egy havi nagybevásárlásért + tankolásért valószínűleg megéri elmenni.
Előzmény: kzkzkzkz (15528)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15528

Maloobchodná referenčná cena (najvýstižnejšie reprezentuje cenovú úroveň v sieti Slovnaft) je od 8. apríla 0:00 h nasledovná:
Motorový benzín TEMPO PLUS 91              36,00 SKK/liter
Motorový benzín TEMPO PLUS 91UNI        36,40 SKK/liter
Motorový benzín TEMPO PLUS 95             36,40 SKK/liter =======228,2Ft sok
Motorový benzín TEMPO PLUS 98             39,00 SKK/liter
Motorová nafta TEMPO PLUS DIESEL         37,00 SKK/liter
Prémiový EVO Diesel                                  39,20 SKK/liter 

 

ezek az érvénybe lévő árak!!! áprili 7 óta! a korona 6.27SK. Kártyával is lehet fizetni, akkor középárfolyamon számol állítólag.

 

www.slovnaft.sk

 

Az árpád hídtól 100km a párkányi kút kábé. Szóval 40L-nél (amennyi ugye a tháliába fér kábé, mert a tank 50L) nem éri meg kimenni BP-ről.  :-(

p_takika Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15527
Ja, azt elfelejtettem, hogy természetesen én se fogok május másodikán tankolni, és utána is valószínűleg csak a szlovák gazdaságot fogom erősíteni, bár már nem annyira megérős, mint másfél-két évvel ezelőtt, amikor még a Suzukiba 30-40 forinttal olcsóbban tankoltam a 95-st, mint itthon... De még most is amikor vasárnap tankolni voltam, csak magyar rendszámú autók álltak a kútnál. Egyedül a kutas 120as Skodáján volt Szlovák rendszám :D
p_takika Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15526

Sziasztok!

 

A benzinárakról nem tudok nyilatkozni, de a diesel kb 240HUF/literre jön ki Szlovákiában. már régóta nem tankoltam külföldön, mert régen a kinti Slovnaft (MOL által fölvásárolt) kútnál tankolt gázoljaból kb majdnem 1 literrel többet kajált a kicsike, és füstölt, mit a 3,14csa. Most voltam kint Párkányban, de most a másiknál tankoltam, eddig még nem füstölt. A fogyasztásról még nem tudok beszámolni. A konkrét ár, ha jól emlékszem 37,valamennyi sk. Ennél a kútnál elméletileg van a naftákban valami Texaco adalék is, elfogadnak forintot is, és 1sk=6,50HUF-ba váltják. Majd hétvégén megnézem a többi árát is, és földobom vasárnap este.

 

Üdv.

Előzmény: kzkzkzkz (15524)
Kolis Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15525

 

 

     Részemről  OK! Sajnos azonban az az érzésem, hogy túl sok minden nem fog változni, mivel pontosan tudják, hogy mai világunkhoz és életünkhöz mennyire hozzátartozik az autó! Május 3-án meg csúcs bevételre tesznek szert, mert akkor már tankolni fogunk! Ettől a sajnálatos ténytől eltekintve tehát támogatom a javaslatod!!

                                  üdv mindenkinek: Kolis

Előzmény: ClioRN (15522)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15524

Jó, akkor nem tankolok máj 2-án, bár utána úgyis kell, de én benne vagyok.

 

Tényleg jó lenne összeszedni, hogy mennyi a környező országokban a benzin, hogy érdemes-e kilátogatni tankolni.

 

Azt tudom, hogy ukrajnában fele, mint itt, de az messze van BP-től. Szóval hasznos lenne a környező országok árait megtudni, így mindenki eldöntheti, hogy érdemes-e pl Pécsről horvátba v. BP-ről szlovákiában stb kimenni tankolni.

kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15523

A 2év garancia időn belül kell vinni 1év vagy 15ekm-nél assistance vizsgálatra???????

Én nem ezt olvastam, és a szervizben is azt mondták, hogy csak 30ekm v. 2év múlva menjek először.

Előzmény: Vulkan16V (15520)
ClioRN Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15522

Közérdekű infóóóóóóóóóóóóóó!
ÉRDEMES SŐT KÖTELEZŐ VÉGIGOLVASNI!!!!

Mekkora szégyen már tényleg ez az ország???!!! Sose lesz itt rend, mert
ebben a kis szaros kupiban mindenki megveheto és megkapható...
A MOL bejelentése szerint a világpiaci árak a benzin esetében literenként
mintegy 20 forintos, a gázolaj esetében pedig 12 forintos emelést
indokolnának. Mivel azonban egy ekkora emelés kedvezotlenül befolyásolná a

fogyasztást, a MOL csak fokozatosan emeli az üzemanyagok árát.

A nagykereskedelmi árak változása következtében a 2005. április 9-én 0
órától érvényes fogyasztói árak az alábbiak:

ESZ 95 ólmozatlan benzin 258.50 Ft/l
ESZ 95 keverék benzin 261.50 Ft/l
ESZ 98 ólmozatlan benzin 267.50 Ft/l
Diesel gázolaj 252.00 Ft/l


Továbbá:

A kormány nem kíván kompenzációs eszközöket alkalmazni a
benzinár-változások kapcsán - jelentette ma be László Boglár
kormányszóvivo sajtótájékoztatóján az MTI tudósítása szerint.

A szóvivo emlékeztetett arra, hogy 2004. december 31-én hatályukat
vesztették a jövedéki törvénynek a benzinár-emelés kompenzációjára
vonatkozó rendelkezései, s hozzátette: a kormány most nem kíván hasonló
kompenzációval élni, a jövedékiadó-többletet inkább az árvíz elleni
védekezésre fordítja, hiszen annak éves kerete már most kimerüloben van.
A Magyar Autóklub próbapert indított a Gazdasági Versenyhivatal ellen a
MOL árképzése miatt.

A per során a tisztességes gazdálkodás és ármegállapítás kérdését
boncolgatták.
A MAK keresete azon a tényen alapult, hogy a MOL üzemanyag forgalmazása
során olyan árakat állapít meg a nagy- és kiskereskedelemben egyaránt,
melyeknek valódi ráfordításaihoz bevallottan semmi köze.

Azaz vasúti költséget számol vezetéken érkezett benzinért (koolajért!),
amit nem a nyugati tozsdén vásárolt, de annak árával számolt.

Nem kész benzint, hanem olcsóbb orosz vagy hazai koolajból - a nyugati
munkabérköltség 1/5-é-ért itthon eloállított termékeket forgalmaz. Ezt úgy

számítja, mintha a nyugati tozsdén kész benzint venne és vasúton
szállítaná haza. A MOL ebben a földrajzi környezetben kizárólagos koolaj
lepárlási lehetoséggel rendelkezik, ezért nem mindegy, hogyan alakítja ki
árait saját hasznára és a fogyasztók kárára.

A pert az Autóklub megnyerte!

Ezen ítéletnek rendkívüli a jelentosége. A Legfelsobb Bíróság ítéletében
kihangsúlyozta, hogy a MOL árképzése mekkora hatást gyakorol az egész
magyar gazdaságra. Mi magyar állampolgárok, autósok és autó nélküliek
egyaránt azt hihetnénk, hogy a 2003. november 26-án hozott ítéle, melyrol
az ország legnagyobb civil szervezetének lapjából, az Autósélet 2004.
január számából vehettünk tudomást, megrengeti az országot. (Bizony meg
kéne rengetnie gazdasági életünket!). Ezzel szemben - egyetlen tv-adó
aznap esti híradóján kívül - sem az elektronikus, sem az írott sajtó egy
szónyi, vonásnyi figyelemre sem méltatta a hírt mind a mai napig. Így a
média hallgatásával maga is hozzájárul ahhoz, hogy az ügy elkendozodjön,
az eljárás elhúzódjon. Mi pedig tovább fizetjük a térség legmagasabb árát
nem csak a benzinben, de a kenyérben, ruhában és minden másban. Kinek az
érdeke ez? Vajon hány magyar nagy- és kisrészvényese lehet a MOL-nak és
milyen százalékarányban, akik nyereséget könyvelhetnek el maguknak? Vajon
megéri-e az ország (tízmillió ember) gazdasági helyzetét akár a
legcsekélyebb mértékben is rontani (hagyni) kevesek tisztességtelen
hasznáért? 2003-ban a MOL története legnagyobb nyereségét érte el.

Meg kellene mozdulnia az autós társadalomnak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EGYETLENEGY NAP!!!!! EZEN AZ EGYETLENEGY NAPON NE TANKOLJON SEHOL SENKI.
ENNYIT MINDENKI KIBÍRNA!!!!!
SÚLYOS ÁRBERVÉTELKIESÉST OKOZNA A KERESKED"OKNEK, AKIK MAGUK IS TALÁN
SAJÁTJUKNAK ÉREZNÉK EZT A RENDKÍVÜL FONTOS ÜGYET!
LEGYEN EZ A NAP MÁJUS 2.

 

Radikál 0441 klubtársam hozzászólása én csak terjesztem

tefi Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15521
Mivel többen panaszkodtatok,hogy nem érkezik meg időben az Assistance kártya ezért 1 pozitívum:

Április 12-én voltam átvizsgáláson és az előbb hozta a postás az új kártyát-
1 hét + 1 nap - ez azért jó idő !
Ja, és minden ezzel kapcsolatos dolgot a szervíz intézett.
Vulkan16V Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15520
Különben én a vételnél nyomatékosan rákérdeztem, hogy mikor van az első kötelező szerviz és a 30000 km-t, vagy 2 évet mondták. Dehát a szervizkönyvben is ez van benne. Viszont van Assistance átvizsgálás is 1 év, vagy 15000 km-nél. Hogy aztán ezen kívül ki, milyen sűrűséggel cseréltet olajat, szűrőt, stb. az már egyéni elhatározás kérdése.
Előzmény: p_takika (15517)
p_takika Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15519

Esztergomban. De ez volt az egyetlen rossz tapasztalatom eddig. Ez is a szervízes csávó "jóindulatán" múlott, aki asszem már a RH-nál van...

 

A májusi thali mikor lesz és hol? Ki tudna felvilágolást adni egy lendő klubtagnak? :)

Vulkan16V Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15518
Hol? Írjátok le azt is, melyik szerviz! Legalább tudjuk, hogy mire készüljünk.
Előzmény: p_takika (15517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!