Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kkornel.dax Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9127

Pár kommenttel lejjebb írtam róla bővebben, de röviden csak annyit, hogy ahova én járok hatósági műszakira, ha ott vizsgázna minden autó, akkor a felének nem lenne műszakija.

Most ehhez még add hozzá zöld kártyát is.

Béke,

KK

Előzmény: Törölt nick (9126)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9126
"Amúgy 18 éves autóval nekimenni egy hatósági műszakinak..."
?!
Előzmény: kkornel.dax (9125)
kkornel.dax Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9125

"7. Ki lehet majd szerelni évek múlva a gázrendszert a gk.-ból következmények nélkül? Mert valószínüleg a gázrendszer többet fog érni mint a kocsi, és külön eladni!?"

 

Erre a kérdésre pár sorral lentebb ott a válasz.

Ki lehet szerelni. Az eljárás menete, gondolom:

szervíz->papír->hatósági  műszaki>papír->tokmányiroda->matricák lekapar

 

Azért még kérjél mástól is árajánlatot.

 

Amúgy 18 éves autóval nekimenni egy hatósági műszakinak... (bár ez csak részben a te gondod)

 

A gázrendszer beszereltetésénél én 5 évvel számoltam, hogy addig megtartom a kocsit, végül most 7. éve van benne és a hatósági műszaki miatt jóval többet költöttem a kocsira mint egyébként. (pl. karosszéria sérülés javítása, ami bárhol elment volna, ott nem.

Ha 18 éves autód olyan állpotban van, hogy 1-2 műszakit elviselsz anyagilag. Azért ebben a korban már játszik a futómű, fékek, karosszéria, üvegsérülések, lámpák javítása és cseréje is.

 

Mielőtt bárki azt gondolná, hogy lebeszélni akarok bárkit is a gázról, szeretném leszögezni, hogy mellszélességgel támogatom a gázos autózást, majd 200e km után van némi tapasztalatom is vele.

DE

Ez itt Magyarország!

Itt a fórumon olvasgattam évekkel ezelőtt és már nagyon igazat adok az illetőknek, akik írták, hogy ekkora beruházást tervezni kell.

Meg akarod (tudod) tartani az autót 4-5 évig? Akkor is ha évente vizsga lesz (mert benne volt a pakliban)? Ha szigorodnak a környezetvédelmi és műszaki szabályok akkor is?

A motorod km futása talán jó adat lenne a szakiknak a tanácshoz. Illetve az, hogy ecotec 8 v. 16 szelepes, csipegeti-e az olajat (mert szokta), gyújtás - gyertyák benzines üzem zöldkártya, lamda szonda, katalizátor rendben? Mindez 18 évesen?

Saját tapasztalat alapján én fiatal autóba, max 5-6 éves garantált 100eKm alatti motorba és szekvenciális rendszerben gondolkodnék. Az sem baj ha nem 1400 ccm-es.

 

Bocsi a ha minden részletre nem tértem ki.

 

üdv,

KK

Előzmény: Astra f 1400cm közp. inje (9120)
Astra f 1400cm közp. inje Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9124
Nyíregyházán illetve körzetében melyig LPG szerelőben bízhatok meg? Ki hova vitte átalakítani, szemlére?
geri 74 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9122
Szerintem is drága!
Csak az összehasonlítás végett ,nekem a V6(Explorer)300 és a V8(Range Rover)350
ezer volt...és nem keverős!
Ja és szerintem ez se volt ólcsó!
Előzmény: TDI-DRAG (9121)
TDI-DRAG Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9121
Én csak az egyik kérdésedre tudom a választ: keverős cuccért két kiló az nem kevés lé!!
Előzmény: Astra f 1400cm közp. inje (9120)
Astra f 1400cm közp. inje Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9120
Tisztelt kommentelők/ fórumozók!

Első körben leszögezném, hogy 3 órán keresztül olvastam vissza, de a kérdésemre nem találtam választ.
Tehát írásom tárgya:
-Opel Astra F 1400 cm központi injektoros 1992 évjárat 5 ajtós
Ezen autó gázra történő átalakítását szeretném/fogom elvégezni 1 hónap múlva.
Kérdéseim:
1. pótkeréktartályok közül melyen méretüek vannak, és melyik a legnagyobb "tankolhatóságű" amely befér?
2. extraként pótkeréktartályt kértem valamint egy toldatot, hogy a tanksapka mögött legyen a csatlakozó / 10.000 Ft a kettő/. Valamit javasoltok még, hogy kérjek bele?
3. Tudom, hogy pontos árajánlat kell, hogy megállapítsátok/ visszaolvastam/, de 200.000 Ft jó ár az átalakításért?
/benne van: megvizsgálták a gk.-t, elmondták miket javítsak meg, a beszerelés+ alkatrészek, a végén pedig KPM vizsga és bekerül a forgalmiba, hogy gázos/ összesen 200,000 Ft
4. Ha mégis csak a csomagtartós tartályt választom, mert a méret a lényeg alapon, fognak kötekedni az ukrán határon, ha teletankolom benzinnel a benzintartályt /45 liter/ + a gáz tartályt kb. 80 liter gázzal? Valakitól hallotam, de lehet csak placebo.
5. Milyen méretek vannak a csomagtartóban elhelyezett gáz tartálynak? / hány literesek?/ azt tudom, hogy csak 80% ig lehet tankolni
6. Milyen járulékos költségek vannak az Opelemmel kapcsolatban, azután, hogy gázosítottam. Szemle, műszaki stb. stb.?
7. Ki lehet majd szerelni évek múlva a gázrendszert a gk.-ból következmények nélkül? Mert valószínüleg a gázrendszer többet fog érni mint a kocsi, és külön eladni!?

Elnézést a sok kérdésért, de negyed éves fizetésembe kerül az átalakítás, úgyhogy tudnom kell.
Előre is köszönöm a válaszolóknak a segítséget.
e-mail: pehely666@citromail.hu
szappanos autogáz Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9119
Itt az alap az volt, hogy Ő már cserélt szűrőt! De vannak olyan emberek is akik innen elviszik az autót, és az első dolga az, hogy mit lehet állítani, szerelni stb.
Azért egy szűrőcsere tényleg nem ekkora dolog! Elzárod az előremenő csövet, kijáratod a csőben maradt gázt, 13-as kulccsal leveszed a poharat, kicseréled a szűrőt, visszarakod a poharat, beindítod gázzal 400Ft-os szivárgáskeresővel lefújod, és kész. Semmivel nem veszélyesebb, mint ha benzinszűrőt cserlénél!Nagyon sokan otthon cserélik, bármit mondhatsz nekik! Akkor inkább hívjon fel, és lépésről- lépésre elmagyarázom, mint hogy tényleg gond legyen belőle!
Előzmény: apokalipto (9115)
Jamborj Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9118
Hello!
1.2 fábia, Debrecenbe 200e volt zöldkarival együtt. Elégedett vagyok vele, csak most egy kis karbantartás ráférne 55e km után. A vizsga árakra inkább a szakik tudnak jobban válaszolni.
Előzmény: Markibe (9117)
Markibe Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9117

Hello Jambori !

 

Olvasom neked Fabiába van gáz. Milyen, mi a tapasztalatod vele ? Hol ésmennyiért szereltetted be ? Egy b-g üzemű autonak a müszaki vizsgája miben különbözik a szokásos műszakitól.

 

Köszönöm a választ.

Jamborj Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9116
Oké, akinek nincs semmilyen tapasztalata, az ne szerelgessen otthon gázt. Egy szűrőcserénél nem ömlik a gáz közben, mert a bizt. szelep zárva van és az a kevés gáz ami a csőbe van szabadtéren szerelve biztos hogy nem képez robbanó elegyet, hacsak nem ott állunk egy öngyújtóval a cső végén,:)) de akkor sem robban fel a tartály... Gázszerelésnél az mindenkinek alap hogy tutira leellenőrzi a szivárgást.
Előzmény: apokalipto (9115)
apokalipto Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9115
Én azt gondolom, hogy ez a fórum azért van, hogy az autógáz felhasználók egymástól segítséget kérjenek, infókat cseréljenek. De azonban ha van itt hozzáértő szakember, szerelő, annak viszont felelőssége van mit mond mit ír ebbe a fórumba. Például én sem gondolom, hogy otthoni felhasználóknak szűrőcserét kellene végrehajtani barkács körülmények között, mert ha véletlen bármi szikra lép fel a művelet közben abból még nagy baj is lehet. Aztán ha az összeszerelésnél tömítéseket kell cserélni, azt honnan vesz hozzá. De az még a jobbik eset volna, de ha véletlen nem veszi észre, hogy szivárog a gáz, akkor nehogy a házról is levigye a tetőt:-(((((((. De persze nekem ez csak a saját véleményem. De szerintem inkább hozzáértő szerelőkre kell az ilyet bízni, legfőképpen akkor, ha az embernek semmiféle tapasztalata sincsen.
Előzmény: Jamborj (9106)
byo Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9114
Debreceni műhelyekbe többen járnak. Én is oda fogok ha valami komolyabb kell, de nekem sima keverős a fastra, így elboldogul vele bárki :D.
Előzmény: Jamborj (9112)
kkornel.dax Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9113

Szia!

 

Gondolom, hogy vannak. Megpróbáltam máshol, de elküldtek, sőt a szerelőmet is elküldték.

Egyedi átalakítási engedélyes autó, tudtommal So...gy megyében csak 1 helyen a NKH-nál vizsgázhat. Próbálkoztam más megyével, de még az időpont kérésig sem jutottam.

 

Ami látszik messziről a bratyi-mutyi.

 

üdv,

 

Előzmény: byo (9110)
Jamborj Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9112
A szekv. cuccomat akartam tőlük beszerezni, 40000rel olcsóbb volt Debrecenben...
Előzmény: byo (9111)
byo Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9111
Mennyit akart legombolni a szűrőcserére?
Szekvenciális cucc?

Amúgy saját tapasztalat, a mogorva szerelők általában összességében jobbak :D.

Nekem ebben a műhelyben alapvetően gázt még nem szereltek, amolyan közepesnek gondolom őket (nem az lpgre gondolom), voltak garanciális problémáim, azokat orvosolták.
Előzmény: Jamborj (9109)
byo Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9110
Vannak azért kicsit korrektebb vizsgaállomások is.
Nem csak kpmnél lehet szerencsére.
Előzmény: kkornel.dax (9108)
Jamborj Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9109
Az orosiról beszéltem...
Előzmény: byo (9107)
kkornel.dax Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9108

Szia!

 

2x voltam sajat magam vizsgáztatni, 2. alkalommal gyakorlatilag mindennel.

 

Pl. Szakadó esőbben mezőgazdasági felhordásos útról mentem 140 km-ről.

Koszos a kocsi, kérdeztem lemosassam? Szemben van az autó mosó. Akkor visszaállhatsz a sor végére, de ma nem biztos, hogy sorra kerülsz.  Nem látszik a motor szám utolsó számjegye.

 

A vadunatúj első hátsó fékrendszer nem elég jó.

Az új 26eFt-os automata kéziféket majdnem kitörték.

Van egy javítás a szélvédőn (Nem látható, csak ha keresed), hátsó lámpabúra fedélen 1,5 cm-es repedés.

A szélvédő csere 160 eFt lenne (fűtött), és kb 1-2 hónapig elég. Sajnos kavicsbányás területen lakom, ahol mindennapos a kőfleverődés.

 

De a csúcs az a csomagtartó alsó lemezén miért nincs 5 cm-es szellőző kivágva.

Modtam vegyük elő az engedélyes tervvet. Azt Ő nem köteles elolvasni. Hozzáteszem toroid tartály lefelé szellőző multiszeleppel. Az utastérbe gáz nem kerülhet.

 

Mostmeg amitől félek a lusta lambda szonda. 1.05-ről 1.02-re néha 10-20-30 mp mire visszamegy. Gárza váltáskor 50-50% lefullad hidegen.

Általában a futóművel együtt 150-200.000 Ft-ba szokott lenni a műszaki, tehát patikán karbantartott az autó.

 

Szóval lehet, hogy csak én élem meg szivatásként, de 2 alkalommal fizettem valakinek aki csont nélkül átvitte a kocsit.

 

Ami nagyon fontos még, hogy örökké érezned kell, hogy te ott egy senki vagy (pont) fellebezésnek helye nincs.

 

Üdv,

KK

Előzmény: Nesty (9105)
byo Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9107
Kihez jársz nyíregyen?
Orosra? Sóstóhegyre? KPM mellé? Tiszavasvári útra? :D
Előzmény: Jamborj (9106)
Jamborj Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9106
Miért baj az ha elmondod, hogy hogyan kell egy szűrőt cserélni( és persze mire kell vigyázni!!) ezért is van ez a fórum. A nyíregyházi gázos szerelő lehúzós és mogorva, ha lehet kerülöm. Lehet ésszel is javítgatni otthon, robbanás nélkül.:))
Előzmény: columbo67 (9095)
Nesty Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9105
Mivel szivattak?
Előzmény: kkornel.dax (9102)
Jamborj Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9104
Sziasztok!
1,5 éve van a fábiámba a Zavoli gáz, 55000 km mentem vele és még nem volt hozzányúlva. Mostanában kezd erőtlen lenni és többet is fogyaszt (csak város 8,3l).
Nyíregyházán nem szimpatikus a szerelő, úgyhogy ha lehet magam csinálgatnám.
Tudnátok segíteni, hogy mit cseréljek és honnan vegyem az alkatrészeket? Mennyire fontos a gyertyahézag?(nem vettem kisebbre)
kovbojj Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9103
ehhhhh
ez egy kókler csávó, meglehet a szülész is telefonon segített a családnak
no de hát ő itt a MESTER
Előzmény: columbo67 (9095)
kkornel.dax Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9102

Köszi!

 

Ez azért kurvára gáz, mert benzines volt eredetileg, és nem lett igazán kettős üzemű, mert vagy benzinnel megy, vagy gázzal.

Én is sajnálom, mert azért lett eladó a kocsi, mert meguntam a hatósági műszaki költségeit. Ha ettől megszabadulok, többet legális gázos autó közelébe nem megyek.

3. hatósági műszaki tapasztai után nem megyek neki a 4.-nek.

 

 

"Sajnálom ha ki kell venni a gázt! Hatósági műszakira kell vinni, és levizsgáztatni benzinüzemre."

Előzmény: szappanos autogáz (9098)
byo Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9101
Az én autómba lehet ilyen van (régi swiftből lett átrakva ha minden igaz) ami neked jó lenne, mostanában megfordult a fejemben nagyobbra cserélem.
Előzmény: t.zolika (9096)
vtibiv Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9100
suzuki swifthez van sorozatengedélyetek?
nem szeretnék extra hatósági vizsgát csináltatni
Előzmény: szappanos autogáz (9099)
szappanos autogáz Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9099
Keress meg!
Előzmény: Markibe (9093)
szappanos autogáz Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9098
Sajnálom ha ki kell venni a gázt! Hatósági műszakira kell vinni, és levizsgáztatni benzinüzemre.
Előzmény: kkornel.dax (9094)
szappanos autogáz Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9097
Ez a fórum azért van, hogy segítsünk egymásnak! Miért kellene azért gázautószerívbe menni több ezer Ft-ért, amikor csak egy 8-as csavart kell kitekerni, előtte meg elmondom telefonon mit kell csinálni. Aki ezt nem tudja biztonságosan otthon megcsinálni, úgy hogy mondom hogyan kell, az szégyellje magát, és ne is álljon neki!!! Te meg állandóan robbanni akarsz?
Előzmény: columbo67 (9095)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!