Keresés

Részletes keresés

ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11416

Még annyi kérdés, hogy a neurológus elég erősen végignyomkodta a gerincemet, és kérdezte, hogy fáj-e.

(Nem fájt sehol)

Ha gerincsérvem lenne, akkor fájt volna ?

Előzmény: Törölt nick (11414)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11415

Szia!

 

Köszi !

Akkor a csípőt csináltassam meg most, fizetősben (Raditec, jövő hét vége), a lumbosacralis ráér áprilisban? (Addigra van időpont OEP-re)

A Péterfy 30e Ft/testrész, 2 nap.

 

"Véletlen se csináltasd az ágyéki szakaszról a felvételt, hallgass az orvosra és az L-S részröl kérd az mr-t. De úgyis ez áll a beutalódon"

 

Természetesen.Akkor ez ér rá áprilisig ?

 

Köszönöm. (a Dob utcai tippet is)

Előzmény: Törölt nick (11414)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11414
Szia! Nem preferálom egyiket sem, csak a Raditec erre van "kihegyezve". A Péterfyt nem ismerem, nem tudom milyen árakkal dolgozik. Ha a Péterfy is megcsinálja az mr-t 22.000.-/testrész, akkor felesleges két helyre menni. Én az egyiket biztosan OEP-re csináltatnám. Véletlen se csináltasd az ágyéki szakaszról a felvételt, hallgass az orvosra és az L-S részröl kérd az mr-t. De úgyis ez áll a beutalódon. Egyenlöre nen gondolkodnék az OGGYK-ban, visszamennék azokhoz az orvosokhoz, akik adták a beutalót. Azt hiszem ezt el is várják. Beleszámítva a háziorvost is, három doki is isiászt gyanít, azaz ülöideg gyulladást. Ha ezt a piriformis zsgoródása okozza, jó eséllyel nyújtható a már említett gyakorlatokkal. Persze nem csak erre, hanem az egész gerincre kell majd dolgoznod. Véleményem szerint, az eredendö ok a valgus állás. Van valami "láb klinika" a Dob u.50.sz.alatt, mindenféle segédeszközt csinálnak, egy héten egyszer rendel itt egy ortópédus, dr. Cseh Márta. Állítólag 5.000.- ft egy lábvizsgálat (nem lábanként). Én a boltozat megsüllyedése miatt fogom felkeresni. A késöbbiekben talán érdemes lenne felkeresned. De valgus ügyben adhatna tanácsot a beutaló ortopédus is, söt írhatna receptet a megfelelö gyógyászati termékre. Mert úgy olcsóbb. Jobbulást! Mielöbb kérj idöpontot!
Előzmény: ex-petike23 (11413)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11413

Szia!

 

Köszönöm !

 

"Ha jól értelek, így visszaolvasva, a neurológus nem írta le a beutalóra a csípöt, csak szóban arra helyezte a hangsúlyt. (Mert ugye a csípö nem az ö szakterülete)."

 

Pontosan így volt.

 

"Tornával, jógával orvosolható. Ha nem teszel érte, a porckorong , mivel nagyobb terhelésnek van kiitéve, elkopik."

 

Tornázom én, amennyit kell. Csak műteni ne kelljen. :-(

 

"A dokik véleménye alapján raditecnél egy natív csípö, a Péterfyben pedig egy L-S mr kéne."

 

Az áron kívül valamiben preferáltabb a raditec, mint a Péterfy ?

Ne inkább egy helyen (Péterfy) csináltassam a kettőt ?

 

Csak múljon el a fájdalom.

Tegnap már egész jó volt, ma reggel is so-so, de aztán egy mozdulatnál végignyilallt az ideg.

 

Ha meglesz a két MR, akkor ugyanehhez a két szakorvoshoz (ortopéd, neurológus) menjek vissza?

Vagy érdemes a Orsz.Gerincgyógy.Kp.-ba is beutalót kérni ?

 

Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (11401)
1323333 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11412

szia!

 

biztos, hogy várni kell amíg felszívódik a sérv, gondolom változó, de tutira legalább 1 hónap, utánna kevesebb bajod lesz, és jöhet a torna, ne keseredj, tudom könnyű mondani de én is voltam mélyponton, pedig még sérvem se volt,,,de aki megszokta  amozgást, annak még rosszabb...Én mikor tornára jéártam a gyógytornász mesélte, hogy bal oldalt kellett kezelnie, ott fájt az illetőnek, és kiderült jobb oldalon a sérv..gondolom, ahogy ellentart az egészséges oldal..Minden estere amíg nem esik jól amozgás, ne erőltesd.

 

Előzmény: kiscsillag74 (11411)
kiscsillag74 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11411

Sziasztok!

 

Új vagyok a csapatban és üdv mindenkinek! Az én kálváriám november végén kezdődött egy sportrendezvényen. Azóta megy a kínlódás. Aktív életet éltem futottam, triatlonoztam, nem végzek ülőmunkát sem. Most mégis van egy bal oldali, kiszakadt porckorongsérvem és jelenleg semmit nem tudok csinálni. MR vizsgálat igazolta a sérvet és mivel elég szerencsétlen helyen van (nekem az ágyéki 2-es csigolyánál) ezért a műtétet sem javasolják, egyedül a konzervatív terápiát. (Pihenés, úszás, gyógytorna esetleg) Ami jobban aggaszt, hogy bár a sérv a bal oldalon van, nekem mégis a jobb oldalon vannak erősebb tüneteim. Ott egy ideg folyamatosan be van gyulladva, gyulladáscsökkentő injekció 2-3 hétig tartott csupán. Ott nincs sérv, mégis ott nagyobb a zűr. Nem nagyon értem, mi lehet a gond. Az MR lelet spondylosis-ról beszél, amely a forament beszűkíti, gyököt érintve. Így semmilyen mozgás nem esik jól, sőt talán utána még rosszabb a helyzet, ha meg van bolygatva. Eléggé tehetetlen vagyok. Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Illetve meddig tarthat egy gyulladás és mit lehet ezzel csinálni, hogy ne kínlódjak végre? Bal oldalon egyébként combba húzó fájdalom szokott lenni. Remélem tudtok valami okosságot mondani, mert már eléggé el vagyok keseredve.  

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11410

Nem tudok olyanról, hogy kifolyik a csatornába.

Olyan van, hogy a belsö kocsonyás magból kizárodott darabka elhagyva a porckorongot a gerinccsatornában landol.
Előzmény: MBman (11406)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11409
Nem tudom hol olvatad, de ne a gyártónál tedd ezt, mert hihetetlen hülyeségeket tudnak írni.
Én a Benénél nem láttam az ellenjavallatok között, pedig ö ténylwg odafigyel mindenre. Majd megnézem, kiváncsivá tettél.
Előzmény: zlota (11405)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11408
Szia!
A lordózisnak vannak fokozatai:
-kiegyenesedett
-elsimúlt
-fokozott
Ebböl a legenyhébb az elsimúlt.
Kezdödö megnyúlások: meszesedés
Üdv.
Előzmény: MBman (11407)
MBman Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11407

"A lordósisod (normál gerincgörbület) pedig nem kiegyenesedett, hanem enyhén elsímúlt."

 

A hozzászólásában nincs szó arról, hogy enyhén elsimult. Enyhe gerincferdülésről van szó. Olvasd vissza:

Röntgen:

Lumbalis gerinc, kétirányú felvétel.

Elsimult lumbalis lordosis.

Enyhe balra convex finoman torsios scolliosis.

A ventalis peremeken kezdődő megnyúlások.

A porcrések megtartottak.

Az L-S rés dorsal felé ék alakban szűkül.

 

Elsimult=kiegyenesedett

Előzmény: Törölt nick (11401)
MBman Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11406

Az melyik, hogyha kifolyik a kocsonyás rész a gerinc csatornába?

Előzmény: Törölt nick (11404)
zlota Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11405

Ez érdekes, mert nekem kiszakadt van, és nagyon jó volt a pad rá.

A fene sem érti, hogy miért nem ajánlják akkor...

Előzmény: Törölt nick (11404)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11404
Kizáródott vagy kiszakadt u.az.
A kocsonyás részböl egy picike darabka elvesziti a kapcsolatát a nagyobbik résztöl.Nem egybefüggö vele.

Előzmény: zlota (11402)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11403
Ha jól értelek, így visszaolvasva, a neurológus nem írta le a beutalóra a csípöt, csak szóban arra helyezte a hangsúlyt. (Mert ugye a csípö nem az ö szakterülete).
Üdv.
Előzmény: Törölt nick (11401)
zlota Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11402

Ez mit jelent:

  • kizáródott porckorongsérv

Ez a kiszakadt lenne?

Most vettem észre, hogy a gerincnyújtó padnál ezt írják kizáró oknak.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11401
Megjöttem a szecskából! Sikerült megértenem ez a szövevényt. Csak, hogy értsd: a gerincet -kicsit leegyszerüsítve -négy részre osztják. Cervicalis(nyaki) ,dorsalis (háti), lumbalis (ágyéki),sacralis (keresztcsonti) részekre. És van az átmenet. Az L-S (lumbosacralis) is ez.Neked az ágyék és a keresztcsonti átmenetnél kisebb a rés. Minimális a gerincferdülésed és nem oldalra konvex. Azt írja torsiós, azaz enyhén balra csavarodó.A lordósisod (normál gerincgörbület) pedig nem kiegyenesedett, hanem enyhén elsímúlt. Óriási különbség! Tornával, jógával orvosolható. Ha nem teszel érte, a porckorong , mivel nagyobb terhelésnek van kiitéve, elkopik. Mivel mindkét szakorvos azonos véleményen van, ezért hallgass rájuk, indítsd az az mr.-t a véleményük alapján. Mindkét csipöt együtt nézik.Nem vagy te operát beteg, nincs hegszöveted stb., hogy ne lenne elég a natív. Nekem sosem volt kontrasztos. Olyan mr-t nem láttam,hogy lumbosacralis, csak olyat, hogy ágyéki, illt. keresztcsonti.De ettöl még lehet, hogy a köztes területet egy "szeletként" kezelik. A Budai Egészségközp.az Orsz.Gerincgyógy.Kp."magán ága" , így ott minden nagyon drága. Annyit tudok a gépekröl, hogy a zárt jobb, mint a nyitott. A dokik véleménye alapján raditecnél egy natív csípö, a Péterfyben pedig egy L-S mr kéne. Azt nem igazán èrtem, hogy a második doki miért állított ki u.arra beutalót. Akkor most rajtad a sor! Üdv.
Előzmény: ex-petike23 (11397)
MBman Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11400
Erdeklodni kell, hogy konkrétan melyik helyen adott árért kapott vizsgalat mit fed le. A kontasztanyagos vizsgalat plusz felár.
Èn személy szerint a lumbalis gerinc vizsgalatot tartanam a legfontosabbnak. Ne legyen igazam,de kiegyenesedett lumbális görbülettel, szukulő L-S réssel, lábba sugárzó fájdalommal valoszinű a kiboltosulás, vagy sérv az L5 alatt. Ehhez amugy kontraszt anyag nem kell, igy semmiféle káros hatása nincs a szervezetre.
Előzmény: ex-petike23 (11397)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11399

de, sikerült, csak mindkettő a jobb oldalon volt, most a bal combom zsibbad, és a bal csípőm fáj, ott kicsi protrúzió van.

temérdek schmorl hernia, ez van

állítólag szokjam meg, mert ezen a csavarozás se fog sokat segíteni.

 

Előzmény: csupa6os (11398)
csupa6os Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11398

Gondolom a sima mellett döntöttél. Az sem sikerült? Nem ismerem a történeted,de ugy rémlik túl vagy már szinte mindenen ebben a témában. 

Előzmény: GeriSoft07 (11396)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11397

Köszönöm, jó fürdőzést !

 

Hülye kérdés, de létezik valami minőségbeli különbség az MR vizsgálatok között ?

 

A Budai Egészségközpontban a kétoldali csípőt 2 db-nak vették, 2x35e Ft.

A Raditecnél mindkét csípő kerül 22e Ft-ba. (Legalábbis se a honlapon, se telefonban nem mondták, hogy x2.)

 

Létezik, hogy ugyanazt kapom az egyik helyen 70e Ft-ért, mint a másikon 22-ért ?

 

A Péterfyben is egynek vették a csípőt, és egy másiknak a lumbosacralist.

Előzmény: Törölt nick (11395)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11396

nem, azt mondták, 2 még belefér, meg amúgy is implantstop volt, ha fixálás, akkor 1 év minimum, ha síma eltévolítás, 1 hét, válasszak.

Előzmény: csupa6os (11394)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11395
Széchenyiben vagyok, cak keveset tudok írni.
Kezdem kapisgálni ezt a szövevényt.
A lumbosacralis azért kettö, mert valoószinüleg külön mr készül a lumbális(ágyéki) és külön a keresztcsonti (sacralis) részröl.
Lemerülök!
Előzmény: ex-petike23 (11392)
csupa6os Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11394

És másodikra nem stabilizálnak? Sok értelmét nem látom egy sima mütétnek,lásd 3 éve. Akkor egy csigolya volt érintett,most négy...

Előzmény: GeriSoft07 (11391)
csupa6os Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11393

Aham, értem. Gyanús, hogy az lesz a vége...köszönöm Geri

Előzmény: GeriSoft07 (11391)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11392

Szia!

 

"Azt irod, hogy a neurológus a csipöt tartja fontosabbnak. De közben azt is irod, hogy a beutalonján az áll: lumbosacralis."

 

Igen!

Mutattam a neurológusnak a már meglévő MR beutalót (amit az ortopéd szakorvos adott: mindkét csípő és L-S gerinc MR), és ő is írt egyet: Lumbosacraslis gerinc MR, hozzátéve azt, hogy a csípő MR-t fontosabb megcsináltatni.

 

"Na most ugyanakkor az ortopédus beutalóján, legalább is ezt írod, ott a csipö, a keresztcsont, és az ágyék, mint mr-rel vizsgálandó."

 

Az ortopéd doki ezt írta: mindkét csípő és L-S gerinc MR.

 

Ez nem csak kettő? A csípő(1), és L-S gerinc(2).

 

A neurológus adott még egy beutalót: "Lumbosacraslis gerinc MR", ez nem ugyanaz, mint az ortopéd dokinál a második, az "L-S gerinc" ?

 

Előzmény: Törölt nick (11390)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11391

L2 határeset, l3-4 rossz, l5 sérv

kb lemásoltad az én leletem a második műtét előttről :(

torna, kezelések, hátha...

Előzmény: csupa6os (11388)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11390
Azt irod, hogy a neurológus a csipöt tartja fontosabbnak. De közben azt is irod, hogy a beutalonján az áll: lumbosacralis. A lumbosacralis azt jelenti ágyéki keresztcsonti, a csipö pedig coxa. Az elözö írásaidbóll számomra az sem derült i, hogy mindkét szakorvos beutalt mr vizsgálatra. Na most ugyanakkor az ortopédus beutalóján, legalább is ezt írod, ott a csipö, a keresztcsont, és az ágyék, mint mr-rel vizsgálandó. Ha van rá pénzed mindhárom. Én a lumbosacralist csináltatnám zsebböl. Hangsúlyozom, én. Mert az legalább a sérvet kizárja. Kérdezd meg öket, hogy ezt cs ak szeletenként lehet-e (ágyéki, keresztcsonti). Azt hiszem igen.
Előzmény: ex-petike23 (11385)
csupa6os Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11389

csupa6os Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11388

Hát akkor nekem iszonyat szerencsém volt. Hamar bejutottam MR-re, ma kaptam kézhez a leletet...Nagyjából tisztában vagyok vele mi micsoda, mondjuk ez a Schmorl benyomat új. 

Értelmezné nekem ezeket valaki és vajon mire számíthatok? Egy LIV-es műtéten már túlvagyok 3 éve.  köszi

 

GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11387

Szerintem 50mg a milgamma és 300mg a benfogamma =6x

Előzmény: ex-petike23 (11385)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!