Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tatárlaki Creative Commons License 2010.02.10 0 0 9164
Üdv Cartárs!
Te is ilyenen gondolkodsz..?
Előzmény: sutto (9162)
TDI-DRAG Creative Commons License 2010.02.10 0 0 9163
Ne vicceskedjünk má':)

Profi ember szereli.
Előzmény: Törölt nick (9158)
sutto Creative Commons License 2010.02.10 0 0 9162
Üdv. érdeklődnék gáz szett beszerelése előtt, Lancia Kappa 2000cm3 ,5 henger Győrben tud valaki ajánlani szakszervizt akik foglalkoznak akár új, akár használt szett beszereléssel? Mennyibe jöhet ki egy új szett? Használttal érdemes e foglalkozni?

Köszi előre is a válaszokat.
Biri01 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 9161
Te is szólj. Van minden.
Előzmény: columbo67 (9160)
columbo67 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9160
Te is fiam Brutus
Előzmény: Biri01 (9157)
Biri01 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9157
Bp XIII ker. Ha kell szólj.
Előzmény: kapagép (9140)
Csapszi Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9156
Hol?
Előzmény: TDI-DRAG (9154)
szappanos autogáz Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9155
Én is örülök neked, hogy itt vagy! Ugyan mond már meg miről, vagy milyen autóról van szó hátha neked is segíthetek telefonon!!!!!!!!!
Előzmény: elégedetlen_ügyfél (9151)
TDI-DRAG Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9154
Hengerenkénti egyedi engedéllyel 187 ropi. :)
Előzmény: geri 74 (9122)
t.zolika Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9153
Írtam választ emailban. Szervusz.
Előzmény: Astra f 1400cm közp. inje (9138)
byo Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9152
Ha valaki rendszeresen jár külföldön ahol maga tankolhat akkor lehet jó.
Előzmény: tonjo (9150)
elégedetlen_ügyfél Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9151
Néha-néha beleolvasok a forumba.
Ez a szappanos call center furcsa számomra, bár lehet olyan képességű mint a Gyurcsók professzor és telefonon sokféle okosságot, energiát stb átadni képes.
De amikor elmegy az ember sokadjára is személyesen a MESTER színe elé csak a fejét vakargatja kínjában, mert a probléma probléma marad.
Hát nem is tudom.... Talán kellett volna egy közvetlen vonalas telefon a motortérbe? Egy csomó időt meg tudtam volna spórolni.

tonjo Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9150

És miért van értelme, a kutas derekát kímáljem + 10 ezerért?

Én akkor se tenném oda.

De kinek mi a jó, izlés kérdése.

Előzmény: byo (9148)
tonjo Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9149

Nyáron max +- 20km.

Télen azért +50 is van a több benzin fogyi miatt.

400km-nél ennyi a tévedés.

Szerintem nem sok.

Előzmény: byo (9146)
byo Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9148
Pár éves autónál van értelme a tanknyíláshoz rakni az lpgs betöltőt, vagy abban az esetben ha biztosan tudjuk nem fog szétrohadni 6 év alatt. (F astra pont nem ilyen)
Persze ki mit szeret.
Előzmény: tonjo (9145)
tonjo Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9147

Ha gázzal behozol 45 liter benyát akkor azt eltudod adni, +haszon.

A beszereléshez miért számolod hozzá a javításokat(toronycsapágy)azt így is úgy is meg kell csinálni valamikor.

Nem írtad milyen cuccot raknának bele az se mind1.

Előzmény: Astra f 1400cm közp. inje (9120)
byo Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9146
Gázos fogyi jobban kalkulálható mint a benzines.
Előzmény: tonjo (9145)
tonjo Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9145

A tankolónyílásba igazad van,amúgy is a kutas hajolgat:)

A szintjelző sokszor ingyé van gretisz,persze azért mert nem ér semmit.

Én a napi számlálót használom,nagyon pontosan méri mennyi a gázszint.

Előzmény: byo (9144)
byo Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9144
Nyíregyházi vagyok, és az autóm központi injektoros Fastra,lpgs, pótkerekes (180ba állt meg annó 2003ban a beszerelés).

Bezártak a régi lpgs szakik nyíregyházán, akik vannak, azoknak nincs sok dolguk.
Az orosi útra vitted esetleg (vagy netalán sóstóhegyre?)?

Maga az átlakítás meg kell álljon 160-180ba, ezen a vidéken ennyiből meg tudják oldani.

Többieknek: Nyíregyházán ennyi (tudom máshol max 150)

Debrecenben vannak nagyobb lpgs műhelyek azok olcsóbbak, és valószínűleg több tapasztalattal rendelkeznek.

1 jó tanács:
Ne rakjanak a tankbeöntőhöz tankolónyílást! Sok az a 10e huf, másrészről egy 92 astra ott fog szétrohadni mint állat és majd lehet vakarózni, hogy javítgassuk, szal oda neeeee!

És tudod csökkenteni a költségeket ha nem kérsz tankszintjelzőt utastérbe amúgy sem túl jó, és km alapján tudsz majd számolni lpgfogyást, én is így teszem.

Ja és nyíregyházán most sajna 175 a lpg. (hétvégén tankoltam)

Ha van kérdésed kérdezhetsz mailben is.
Előzmény: Astra f 1400cm közp. inje (9128)
gymaci Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9143

Te valami nagyon szar helyre jársz vizsgáztatni,el is hiszem hogy elvette a kedvedet a gázautózástól.De nem értem miért kell mindíg kpm műszakira vinni.Szinte mindenhol vizsgáztatnak már gázos autókat is.

 

Egy F astrára szinte mindenhol van sorengedély.nem kell az engedélyeztetésre kpm műszaki csak egy szemle,megnézik a beszerelést(Mintha értenének hozzá) és kész.Ha épp lejár a műszaki akkor más a helyzet.

 

Előzmény: kkornel.dax (9127)
Kertesházas Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9142
Ukrajnában 80 forint egy liter gáz. A határon nem szólhatnak a két tele üzemanyagtartályért, amennyiben be van írva a forgalmi engedélybe, hogy cseppfolyós gáz- benzin vegyes üzemű az autó. Ha nincs beírva akkor elveszik a kocsit. Ez utóbbi nem jöhet szóba nálad, mert hivatalosan akarod csináltatni.
Előzmény: Astra f 1400cm közp. inje (9128)
szappanos autogáz Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9141
Örülök, hogy élsz!!!!! Azért a tartálykivétel szerintem merészebb vállalkozás volt! Ilyen szűrőt csak gázautó szervizben találsz. Ha kell hívj és postán küldök.
Előzmény: kapagép (9140)
kapagép Creative Commons License 2010.02.09 0 0 9140
Tiszteletem!

Lehet, rosszul fogalmaztam, szűrőt még nem cseréltem. Ellenben karosszéria lakatolás miatt gáztartályt már szedtem ki (és még élek:)), motort már újítottam fel, futómű szerelés, elektromos rendszer javítás és sok minden egyéb is volt. Úgy gondoltam, egy szűrő cserébe is belevághatok kellően felkészülve. Ezért is érdeklődtem olyantól, aki ért hozzá. A helyi gázosokról meg már írtam...

A weblapján lévő mobil számon kerestem Önt. Egy kollégájával tudta beszélni, aki segítőkészen elmondta a folyamatot. Ezúton is köszönet érte. Amennyiben komolyabb művelet lesz, amit itthon nem tudok megoldani, bizalommal fordulok Önökhöz.

Még egyetlen egy kérdés: Budapesten tud esetleg olyan forgalmazót, ahol tudok venni szűrőt, vagy simán menjek be egy szűrő boltba és minta alapján talán lesz nekik?

Eddigi segítségüket is megköszönve üdvözlettel: Kapagép.
Előzmény: szappanos autogáz (9119)
kkornel.dax Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9139

Szia Rick4!

 

Ez az autó egy ha jól  tippelem akkor egy F astra, ugye?

 

Béke,

KK

OFF

ui.: Nekem is van egy 20 éves diesel citromom, 2 év műszakival, viszont többet nem fog műszakira menni, mert a zöldkártya bemelegítési ciklus alatt kilehelné a lelkét (a maradék olajat)

Jaj, és a talpasokról van egy tök jó sztorim, velem esett meg.

Fatalság bolondság, vettem egy viszonylag jó állapotú pug 405 kombit. Mint boldog tulaj elvittem egy bevizsgálásra. Kiválóan futott, nem ropogot, nyekergett, zuhogott, csörgött, csattogott. A kedves bevizsgáló rátette a futómű "rángatóra", majd kb 3-4 perc rángatás után szerinte vmi nem volt okés a futüművel, majd újabb jópár rángatás és méteres spájzer után csak szétszakadt. Mehettem haza boldogan romhalmaz futóművel, amiért még fizettem is.

És akkor még az új zöld kártyrendszerről: Előttem melegítettek egy öreg opel astra diesel-t, amit egy fiatal házaspár a táncpénzéből vásárolt egy nyugdíjjas bácsitól.

Addig melegítették, míg a kipufogo mögött elhelyezett a motor egy 1 m2-es olaj tócsát.

Ekkor tanácstalanul összefutott a szervíz, még a főnök is. Majd gratuláltak a fiataloknak a sikeres zöld kártyához.

ON

Előzmény: Törölt nick (9131)
Astra f 1400cm közp. inje Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9138
Zoltán megkaptad a levelemet?
Ez a jó e-mail címed? dojikatyutyu@freemail.hu
pehely666@citromail.hu ez az enyém. Ha időd engedi írj légyszíves!
Előzmény: t.zolika (9130)
Biri01 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9137
Ne bosszants már magad.
Nem a te kezed fagy szét ha majd beszarnak és nem tudnak mit csinálni.
Majd meglepődik mikor már késő lesz.

De szerintem is el kéne gondolkodni egy kicsit itt a nagy jó indulatban................Hogy mi is fér bele biztonságosan a telefonba:))))

Előzmény: columbo67 (9132)
kkornel.dax Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9136

"Mit csináljak? Ahogy számolgattam havonta 20 ezret meg tudnék takarítani a gázzal./és magyar gázzal számoltam, nem ukránnal."

 

Figyu!!! Ez a 20 rugó a mai világban nagyon nyomós érv tud lenni. Nekem kb havi 35-40 eFt-ot hozott az átalakítás, így egyértelműen jó befektetés volt (322 eFt). Én horvát 114-140 forintos autógázzal mentem kb. 150 eKm-et. A többi 50-eKm-et itthonival. 

 

"-bal hátsó felfüggesztésnél a rohadást hegesztessem meg"

Sajnos ez ebben a korban csak szaporodik. Te tudod, hogy fűtött garázsban, vagy ridegtartásban tárolod az autót az elkövetkezőkben. Saját tapasztalat, hogy 2 év alatt rideg tartásban nagyon sokat romlik a karosszéria állapota. A futómű és fékek jó állapotban tartása nem nagyon drága egy asztránál, de ennyi km-el számolni kell vele.

 

Egyébként a KPM viszgával kapcsolatban nem a nagy dolgokkal van a baj, hanem az ilyen apróságokkal, mint a karter tömítés, vagy könnyező szervó, vagy szelepdekni, köfelverődés okozta üvegkárok, nagyvárosi karcolások, lökös repedések, amit ebben a korban és értékben ducktapes-szel orvosol az ember.

 

Ami nagyon fontos, hogyha megcsináltatod a gázosítást és beválik, valamint visszatermelte az árát, sőt 1 évnyi megtakarítást hozott (cca. 200 eFt-ot), akkor még 2 évig akarod hajtani az autót, majd még 2 évig.

 

üdv,

KK

Előzmény: Astra f 1400cm közp. inje (9128)
Biri01 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9135
160-ból annak azért ki kéne jönnie
Előzmény: Astra f 1400cm közp. inje (9120)
Biri01 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9134
Tőlem is kértek így segítséget és el is mondtam , de az ember leengedte az aknájába a gázt mert a tartályt elfelejtette elzárni.
Nem vágta, hogy nem 20 km cső van rajta és rég el kellett volna fogynia a gáznak a csőből.

Looser.........
Előzmény: szappanos autogáz (9097)
columbo67 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9132

Kedves "MESTER" !

 

Amikor szűrőt cserélsz Te magad, vagy tanácsot adsz telefonon akkor is ilyen"figyelmes" vagy?

 

Kapa írta:

"Hol lehet venni hozzá magán embernek szűrőt, ha egyáltalán lehet?
Csak teljesen üres gáztartálynál lehet szűrőt cserélni, illetve ki kell engedni a benne lévő gázt?"

 

Szerinted aki már cserélt szűrőt az kérdezget ilyeneket? Akkor csak magyarázd továbbra is minden diilettánsnak, hogyan kell gázautót szerelni. Igazad van! A bizonyítványodat és a szervizengedélyedet meg tedd a vitrinbe, nem sokáig lesz rá szükség, mert lassan majd minden fórumos megtanul gázt szerelni, telefonon keresztűl.

 

Kedves Jámbori!

Hallottál már olyanról, hogy mégsem zár a biztonsági szelep? Vagy azért mert nincs is (67R-00), vagy azért mert elromlott, mert én tapasztaltam ilyet. Akkor aztán ömlik a gáz kifelé, és a szűrőpohárnál a  tömítés kinyomódik, így a csavart meghúzva sem lehet elhárítani a szivárgást, csak ha a kézi csapot elzárod. De aki nem is cserélt még szűrőt az felkészül az ilyenekre? Ja igen, a MESTER biztos ezt is elmondja telefonon.

 

De én azért mégis Apokalipto-val (9115) értek egyet. Jó kokányolást!

Előzmény: szappanos autogáz (9119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!