Keresés

Részletes keresés

Dániel 424 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 87317

Kedves Fórumozók!

 

Olyan sínre szerelhető késleltető kapcsolóra/relére lenne szükségem, amin beállítható, hogy a tápfeszültség bekapcsolása után mennyivel később kapcsolja azt tovább az adott készülékre. Például van 5 készülékem, az első indulhat a táp bekapcsolásakor de a második már csak fél perccel később, a harmadik egy perccel később és így tovább. 230V, 16 A

 

Tud valaki ajánlani valamit? 

GeriSoft07 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 87316

haha, "Van a pincében egy rack szekrény, de az mindig megy, az öntöző fél 7 kor kapcsol be de annak 24V os adaptere van, földeletlen. Az nem okozhatja. Sok más dolog nincs. Az okos otthonnak vannak még kapcsolók mögé szerelt bigyói, de az sem hiszem, hogy befolyásolja." hahahha

 

cimboránál FI relé kivizsgálás ment, a mobiltelefon töltő, ami kettős szigetelésű, földeléssel nem rendelkezik, verte ha bedugtad a konnektorba.

Végén kiderült, kuka a FI relé, azóta nem ment le.

 

Előzmény: peppino (87311)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.06.20 0 0 87315

"az öntöző fél 7 kor kapcsol be de annak 24V os adaptere van, földeletlen"

 

Az öntöző vízfogyasztása miatt bekapcsolhat egy szivattyú is, ami viszont már lecsaphatja a FI relét.

Előzmény: peppino (87311)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.06.20 0 0 87314

"Itt fele áron van."

 

Nem pont azt a terméket linkeltem be amit megrendeltem, csak kerestem gyorsan egy hasonlót.

Előzmény: pajaci (87312)
pajaci Creative Commons License 2018.06.20 0 0 87313

Ja mégse! A szállítás...

Előzmény: pajaci (87312)
pajaci Creative Commons License 2018.06.20 0 0 87312
Előzmény: Mekk Elek ezermester (87310)
peppino Creative Commons License 2018.06.20 0 0 87311

Van a pincében egy rack szekrény, de az mindig megy, az öntöző fél 7 kor kapcsol be de annak 24V os adaptere van, földeletlen. Az nem okozhatja. Sok más dolog nincs. Az okos otthonnak vannak még kapcsolók mögé szerelt bigyói, de az sem hiszem, hogy befolyásolja.

Előzmény: peppino (87309)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.06.20 0 0 87310

"hisz pár híján 400 vásárlásnál tartok és nincs nagy gond a kínaiakkal."

 

Nagyon nem mindegy, hogy miket szoktál vásárolni, mert a Magyar Posta Beépített Tolvajcsapata bizonyos csomagokkal egyáltalán nem foglalkozik, bizonyos csomagokat meg kimondottan szeret ellopni. Nekem most tavasszal pl 3 darab USB energiateszter nem érkezett meg (a megrendelés után 75 nappal lemondtam róla), gondolom a postai tolvajok valami értékes dolognak nézték a csomagot, aztán  kibontás után dobták a szemétbe, mert aki hülye hozzá, az nem tudja mire használni.

Előzmény: Mutual Friend (87303)
peppino Creative Commons License 2018.06.20 0 0 87309

Felébredek, mert van pár dolog ami pittyen egyet mint a sütő a konyhában. Ilyenkor nem indul semmi, fogalmam sincs mi okozza. A fi relét most cseréltem ki, az fura volt, hogy amikor a főmegszakítót lekapcsoltam, akkor leoldott megint a fi relé. Most figyelem, hogy csinálja-e, aztán megyek tovább. Szerintem a földbe ásott kábelekkel folytatom, azokat lekötöm, hátha ott van valami gáz.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (87308)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.06.20 0 0 87308

Állítsd át magadat Sherlock Holmes üzemmódra és kérdezd meg magadtól, hogy mi szokott történni a házban vagy a ház körül reggel 5-6 óra között. Akkor még mindenki alszik, vagy van aki már ébren van? Van-e valami automatika, ami olyankor dolgozik: automata kerti öntöző, villanybojler, akármi? Pl honnan tudod, hogy hány óra körül történik, ha olyankor mindenki alszik?

Előzmény: peppino (87307)
peppino Creative Commons License 2018.06.20 0 0 87307

Elkapkodtam. Ma reggel megint leverte. Mondjuk az gyanús, hogy 5-fél 6 körül történik mindig...

Előzmény: sámli_ (87300)
horex Creative Commons License 2018.06.20 0 0 87306

Azt viszont nagyon utálom, hogy az árakat le kell kérdezni. Francért nem tudják kiírni!

Előzmény: horex (87305)
horex Creative Commons License 2018.06.20 0 0 87305

Esetleg nézz körül itt

https://www.soselectronic.hu/sos-supplier-of-solution

 

 

Jóbarátom is sokat vásárol valamelyik Alirol és semmi gondja nem volt a kínaiakkal

Előzmény: Sw201inger (87302)
pajaci Creative Commons License 2018.06.19 0 2 87304

Ha van aki árul ilyet, az három négyszeres áron árulja, plusz postaköltség.

Előzmény: Sw201inger (87302)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.06.19 -1 1 87303

Ne aggasszon, hisz pár híján 400 vásárlásnál tartok és nincs nagy gond a kínaiakkal.

Ők nem magyarok ... :)

Előzmény: Sw201inger (87302)
Sw201inger Creative Commons License 2018.06.19 0 0 87302

Jogos, én is éreztem, hogy kezdek távolodni a "szakszerű" jelzőtől :)

Viszont amit Mekk Mester javasolt, az ebay-es bistable relay module, annak elvileg elég 1 nyomógomb és az is csak vmi 217 Ft.

Egyedül a több hetes szállítási idő aggaszt, vajon nincs itt Mo-n valaki, aki árul ilyeneket?

A biztonság meg természetesen nekem is első, mindenképp vmi biztosíték/automata után lenne kötve + bolondbiztosra (230-assal nem felcserélhetőre, 1-2 ilyen készüléket csináltam már), de pontosabbat erről még nem tudok, minden jó ötletért hálás lennék (a következő kérdéseim előre láthatólag majd LED-világítással kapcsolatosak lesznek).

Köszi előre is: Laci

 

 

Előzmény: Törölt nick (87274)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.06.19 0 0 87301

Az én pályázatom a következő:

- lekapcsolod a villanyórát

- vegyél a villanybótban kb 25-25 centi, legalább ugyanolyan vastag fekete és kék vezetéket, mint az elosztóba bejövő vezetékek (vidd el vastagság-mintának pl az egyik alsó vastag fekete áthidalást)

- a FI relébe bekötött túl vékony kék vezetéket sürgősen dobd el nagyon messzire

- a két sínt összekötő vastag zöldsárga vezetékre szintén nem lesz szükség, ezt is eltávolítod

- a vastag kéket a felső sínről átkötöd az alsó sínre

- a boltban vett vastag kék vezeték egyik darabkája kösse össze az alsó sínt és a FI relé alsó "N" pintját

- a boltban vett vastag kék vezeték másik darabkája kösse össze a FI relé felső "N" pontját és a felső sínt

- a bejövő vastag feketét kösd át a FI relé 2-es pontjára (alul)

- a boltban vett vastag fekete vezetékkel kösd össze a FI relé 1-es pontját a három kismegszakító aljával

- húz meg minden csavart erősen, de ne túl erősen

- hívj egy villanyszerelőt, hogy ellenőrizze, hogy nem rontottál-e el semmit :)

- rövid ima után kapcsold vissza a villanyórát.

 

Végeredményül ilyen áramkört kell kapnod:

https://img.index.hu/imgfrm/5/0/3/6/BIG_0007755036.jpg

A te képed emlékezetőül:

https://img.index.hu/imgfrm/3/2/5/8/BIG_0015123258.jpg

Előzmény: Zoli/Zoli (87281)
sámli_ Creative Commons License 2018.06.19 0 2 87300

Szétszedted a kerti aljzatot? Nem nedves a párából kicsapódott víztől? Esetleg nem hordták tele a hangyák?

Előzmény: peppino (87299)
peppino Creative Commons License 2018.06.19 0 1 87299

Immár 1 hete nincs fi-relé probléma.

Három dolog maradt: Vagy a régi szivattyú föld alatti kábele, vagy a második szivattyú, vagy a kerti aljzat. Jövő héten egyesével mennek vissza 2 hetes követéssel. Amelyik okozza, sajnos kibontásra kerül.

sámli_ Creative Commons License 2018.06.19 0 2 87298

Nincs ezzel az FKA táblával semmi baj. Használhatod továbbra is. Először meg kellene tudnunk, hogy hány vezeték jön a mérőtől a táblához (vastag vezetékek). Vagy kettő (fekete,kék), vagy három (fekete, kék, zöld-sárga).

Előzmény: Zoli/Zoli (87297)
Zoli/Zoli Creative Commons License 2018.06.19 0 0 87297

Így jó lesz?

Előzmény: Törölt nick (87294)
Zoli/Zoli Creative Commons License 2018.06.19 0 0 87296

így jó lesz?

Előzmény: Törölt nick (87294)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.06.19 0 0 87295

Érdekes ez a PEN szétválasztass annak a tudatában hogy a N azaz a kék valójában csak simán átmegy az órán. Belül egy viszonylag vékony legyen 1.5 mm2  vezetékkel rácsatlakozik  a feszültségtekercs így a rajz simán átrendezhető úgy is hogy nem az "óra előtt" hanem az "óra után" veszi ketté a dolgot. Így nem kell hozzá senkit hívnia a plomba miatt.

Előzmény: Atis57 (87292)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.19 0 1 87294

Egy biztos, az a kék vezeték, amit már belekötöttél (valaki) a fi relébe az NEM, és NEM, azt azonnal FELEJTSD EL.

 

Olyan átmérővel kell kötnöd, végig a fi-re, mint ami a mostani bejövő, különben lakástűz.

 

Vagy veszel vezetéket, vagy ügyesen átrendezed az egész trágyát, hogy a fi relé a kismegszakítók mellé kerüljön a sínre, és úgy van annyi plusz hossz a bejövőn, hogy vezetékvásárlás nélkül össze lehet ügyeskedni.

 

(természetesen jobb lenne egy új korszerű doboz, fésűs sín a kismegszakítókat áthidaló vezetékdarabkák helyett, szakszerűbb szerelés, de a lakások 99%-ban magyarországon EZÉRT lehet máig meghalni, hiába ~3ezer ft egy fi relé, mert akkor még ez, még az, még munkadíj, ja ennyi pénzem nincs, marad ami nagyanyáink idejében is jó volt...)

 

Előzmény: Zoli/Zoli (87281)
Atis57 Creative Commons License 2018.06.19 0 1 87293

Szia!

 Ebbe kissé belekeveredtem.

Bejövő vastagok alulra , elmenők felülre.

 A kiszedett zöld/sárga alulra.

Előzmény: Atis57 (87292)
Atis57 Creative Commons License 2018.06.19 0 1 87292

Szia!

  A vastag fekete és a vastag kékk jön a fogy mérőtől . Azt bekötöd a Fi relé  felső érintkezőihez.

 A N betűhöz menjen a kék.

 A FI relé tetejéről elviszed a Nulla sinhez , a Feketét meg a kismegszakitők közöséhez.

 A N és a PE sin közötti zöld!sárga átkötést a nulla sinről lebontod és a bejövő vastag kékhez kötöd alulra.

 Esetleg rajzon;

Előzmény: Zoli/Zoli (87281)
GeriSoft07 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 87291

Elvileg nem 3f jön be, legalábbis 4 lakásra 3 fázist logikusan nehéz elosztani :) De majd jobban megsasolom a vezetéket, hány szál jön be.

4 lakás x 32A / lakás volt tervezve, mert mindenhol villany tűzhely van, de legalább egy lakóról tudom, gáztűzhelye lett.

ide 1x16A elég lenne, az nem egy nagy extra, ha 100-120A-re lett tervezve a gerincvezeték.

 

Azért lenne jobb a tetőtartó előttről leágazni a kötőelemekkel, mint a légvezetékről (itt szigetelt légvezeték van, nem szabadvezeték) mert ha jól sejtem, a kötődoboz már a szomszéd lakó falán van, innen csatornázni problémásabb, mert nyűgösködhet, hogy ronda a falon kívüli szerelés.

 

Előkerítek egy helyi regszerelőt, a helyi villanyboltban biztos ismerik :)

 

Előzmény: Atis57 (87290)
Atis57 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 87290

Szia!

 Az ötlet jó lenne, a fogyasztásmérők elött van doboz ott kötve van a fővezeték.(nincs hurkolás már 90 éve) tehát köthető lenne.

 Csak mekkora a fővezeték 16 v 25mm2  esetleg 35mm2?  mert a terhelhetőség kinek mekkora kismegszakitója van , Hány Amper szabad?

 

 Na a kivitelezés; Az általam ismert Émászos szerelők közül A --tilos, B--nem célszerű, C --miért ne, nem tilos !

 S hozzád ki fog jönni?S milyen napja lessz?

Ezért kellene vmi reg.szerelőt keritened -aki ismeretségében megvan az áramszolgáltatós is.

 S Onnan egyértelmű melyik választ kapod. Mert én hiába ajánlanám a C-t!

Előzmény: GeriSoft07 (87288)
tfe_tng Creative Commons License 2018.06.19 0 0 87289

Azt kellett volna kerdezned, hogy ha egy elektrolit kondit raknal a bejovo meretlen agra akkor az mennyire szurne a magasfrekvencias zajt a villanykocsi toltojetol. Beszelnenek rola meg 3 honapig ;)

 

btw, szerintem hivj ki egy reg szerelot, mutasd meg neki es kerdezd meg mit lehet tenni. Egyebkent szerintem nem rossz otlet amit rajzoltal. 

Előzmény: GeriSoft07 (87288)
GeriSoft07 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 87288

Kicsit elterelve a témát a kondiról meg anyázásról. Még mindig betáp a PHEV-nek.

 

A rajzot kiegészítettem, a zöld négyzetek a 4 lakás villanyórái, és zöld vonallal bejelöltem, milyen ötletem támadt, csak nem tudom, engedélyezett-e, a tetőtartó előtt (vagy tőlem utána a padláson) a méretlen vezetékről, ami ugyanaz, mint az út túloldalán a fővezeték ugye, leágazni az új mérési pontnak?

Jelenleg is ez az egy betáp van a házhoz, ott a tetőtartó, ahol bemegy a fővezeték, és a 4 lakás egyedi (nem almérős) órájához megy. Sajnos nem igazán elérhető a régi villanyszerelő, aki megmondhatná, hol megy a fővezeték, de gondolom bevésve a falba, ellenben meglepne, ha fűzve lenne a 4 óra egymás után. 

 

De kérdés, kötelező-e az új órát az út túloldalán az oszlopra kötni, vagy tervezhetek azzal, hogy ezen tetőtartónál legyen valahogy kötve az új leágazás?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!