Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mpdm Creative Commons License 2001.10.27 0 0 149
Termékkatalógus? Ide vele!
Előre is köszi!
Előzmény: absolution (145)
kivi Creative Commons License 2001.10.27 0 0 148
absolution,
ha esetleg nekem is elküldnéd, nagyon örülnék neki.
Egyébként én meg vagyok elégedve a Prevent termékekkel, kivéve a folyékony polírozó löttyöt. Tapasztalatom szerint csak izomlázat okoz, mást nem... :-)))
Nem akarom felsorolni mind a 6-8 flakont, de a többi tényleg bejött.
Előzmény: absolution (145)
rogygyan Creative Commons License 2001.10.26 0 0 147
Kipróbáltam:
Car-plan üvegpolír: szép tiszta üveg, de ezen felül semmi. Karc maradt, ablaktörlő rezgett 110-nél, mint előtte.
Turtle Wax Zip wax (spriccelős folyékony wax): kurv@ jó cucc, könnyű felvinni, még könnyebb levakarni száradás után. Gyors mint a villám, szép fényes kasztni. Mély karcokon persze ez sem csinál csodát. Tartósságát még nem volt időm tesztelni :)))). Ajánlott by rogygyan.
prudent bear Creative Commons License 2001.10.26 0 0 146
Absolution,
én is kérnék egyet.
Köszönöm: pb
Előzmény: absolution (145)
absolution Creative Commons License 2001.10.26 0 0 145
Az a helyzet, hogy most készültünk el a teljes és legújabb katalógussal csak át kell konvertálni *.pdf-re mert jelenleg a központi adatbázisunkhoz van csatolva így nem tudom azonnal elküldeni :o( De igérem, hogy a napokban mindenki megkapja!!!
absolution Creative Commons License 2001.10.26 0 0 144
Igyekszem mindenkinek elküldeni! Köszi az érdeklődést!!! :o)
_MrB_ Creative Commons License 2001.10.26 0 0 143
Egy termékkatalógusra az én mail cimem is fogadóképes. ~ : )
Előzmény: doktorúr (142)
doktorúr Creative Commons License 2001.10.26 0 0 142
absolution:
A felvetést köszönöm, a termékkatalógust várom e-mailen.
Köszi
Előzmény: absolution (140)
Macimedve Creative Commons License 2001.10.26 0 0 141
Ismerem ezt a dolgot, én is fejlesztőként kezdtem, aztán termékfelelős is voltam, csak egy egészen más iparágban. Nem is volt problémám az írásoddal, csak arra próbáltam célozni, hogy néhány nagy tudású és lelkes embert könnyedén elsöpör a sok pénz és az ebből megfinanszírozható izmos marketing.... Mint ahogy a vidéki kirendeltségetekkel is ez történt....
Mert egy Prevent boltba nem sokan mennek be. Ha ugyanazt a Prevent terméket a Cora árulja 3x annyiért, vagy a Shell shop, akkor kurva jó....
A nagyok emellet bármilyen lelkes embert meg tudnak venni, ha akarnak. Sajnos lelkesedésért nem adnak körtét a piacon.... És akkor a lelkeske már másnak lesz lelkes:-((((

Én egyébként Baumaxban, különféle szupernmarketekben meg hasonló mindenes boltokban szokatam a Prevent cuccokat beszerezni. Valszeg nincs teljes termékválaszték, de az a pár cucc, ami nekem kell, mindig van.

Egy termékkatalógust azért szívesen vennék az itt megadott mélcímemre.....

Előzmény: absolution (140)
absolution Creative Commons License 2001.10.26 0 0 140
Macimedve: Semmi gond nincs azzal ha nem vagy megelégedve azzal amit írtam illetve ahogy írtam. Én nagyon jó kapcsolatban vagyok a fejlesztőinkkel és lehet, hogy a kelleténél jobban dolgozik bennem néha az empátia. Azt ugye senki nem várhatja tőlem, hogy más cég termékeit magasztaljam, függetlenül a jelenlegi termékismeretemtől. Azért igyekszem, amennyiben igény merülne fel a technikai kérdésekben egy-két jótanácsot adni amit nem feltétlen kell "szentírásnak" tekinteni :o). El kell ismerni, hogy valóban iszonyatos pénzeket fektetnek egyes "óriások" a fejlesztési munkákba de ezeknék a cégeknél inkább darabként és nem személyként kezelik az embereket.....no mindegy. Nem akarok ilyen mélyreható problémákba belemenni és azt hiszem ez a fórum nem is erről szól.

doktorúr: Sajnos nincs kifejezetten Prevent kiskereskedelmi képviseletünk. Szegeden ugyan volt de nem volt gazdaságos az üzemeltetése mert a multik szépen kinyírták szegényt. Én azt tudom neked tanácsolni, hogy keress meg egy nagy-nagy "főkizsákmányolót" és ott keress meg minket mert szinte az összes termékünkkel képviseltetjük magunkat. Ha szükséged lenne esetleg egy termékkatalógusra akkor szívesen küldök egyet mailban és kényelmesen tudsz válogatni belőle! :o)

doktorúr Creative Commons License 2001.10.17 0 0 139
absolution:
Van valahol kimondottan Prevent szaküzlet vagy márkabolt? (Pesten vagy Szegeden)
Macimedve Creative Commons License 2001.10.17 0 0 138
„És higyjétek el ezt nem azért állítom mert elfogult vagyok de látom hónapról-hónapra a fejlesztõinket amint ott görnyednek órákat egy-egy termék fölött és igyekeznek a legjobbat kihozni belõlük.”

És gondold, hogy a többi nagy cég akár többszörösen nagyobb és nevesebb és gazdagabb cégek mint a Preventet gyártó cég tervezői nem ugyanezt csinálják? A termék minősége nemcsak a fejlesztésre felhasznált óráktól függ....

Ezzel nem a Preventet akartam fikázni, én is az akrilátos Prevent cuccot használom.

Előzmény: absolution (137)
absolution Creative Commons License 2001.10.16 0 0 137
A polírozásnál a legjobb csiszolóanyag valóban a márványpor. De nem is az a legfontosabb, hogy márvány, gyémánt vagy homok van benne hanem a csiszoló szemek mikron mérete. A piacon a legdrágább a 10 mikron méretű csiszoló-szemcse és legtöbbször ennek a beszerzési ára határozza meg a végtermék eladási árát. Ezt általában nem szokták feltüntetni a csomagoláson mivel az embereket az idegen szavak és kifejezések általában baromira nem érdeklik. Elég csak annyi, hogy ez az anyag iszonyatosan jó és mi vagyunk a legjobbak a világon és nem is kell felkenni csak mellétenni és szebb lesz mint az új.....na de ezt hagyjuk! A magyar piacon most két olyan terméket ismerek ami nagyon jó (Turtle Wax, Prevent). És higyjétek el ezt nem azért állítom mert elfogult vagyok de látom hónapról-hónapra a fejlesztőinket amint ott görnyednek órákat egy-egy termék fölött és igyekeznek a legjobbat kihozni belőlük.
jokutya Creative Commons License 2001.10.16 0 0 136
Köszi, absolution. Akkor folytatom a lágyviaszolást, bár télen valahogy nem fűlik az embernek a foga hozzá... Pont mikor kéne...

Páramentesítőt még én sem találtam jót, a Rain-X testvére a Fog-X nem tom milyen, de ha hasonló hatásfokkal működik, akkor gáz...

Úgy hét éve volt egy Skoda Favoritom, na az rendesen lenyomott minden párát egy perc alatt, amig be nem szart a ventillátora... A Civicemnek ugyanehhez már reggelenként három perc kell. Evolúció? :-)

jokutya

_MrB_ Creative Commons License 2001.10.15 0 0 135
'79-es Ford Fiesta.
Ebbe még nem az igazi a fűtés.
Az ablak elvileg tiszta, de rendszeresen puceválom belülről. Viszont annak ellenére ilyen turhásabb időben már képes bepárásodni környezetemben ( elöttem, mellettem ). S mondjuk hosszabb uton lefújja az abalakról a párát rendesen, de 10 perces utakon nem jellemző. Ahhoz meg, hogy bemelegitsem, majd ugy menjek 10 percet ( 15-20 km-t ) s ezt naponta esetleg többször is, nem birnám benzinnel.
Előzmény: Macimedve (134)
Macimedve Creative Commons License 2001.10.15 0 0 134
A hét végén jártam egy nagy autósboltban, és nézegettem a waxokat. A kemény vaxoknál a német és angol leírás szinte mindenhol márvány vagy hasonló csiszólószemcsékről beszél....
Egy érdekes tapasztalat: A flakonokra ragasztott magyar nyelvű cetli elvétve ír a csiszolóanyagról, csak erősen reklámízűen a gyorsan visszanyerhető eredeti fényről.......:-((((((

Páramentesítés:

SZVSZ semmilyen szer nem oldja meg a rosszul szellőző autó párátlanítását.

Az ablakra fújt meleg levegő viszont igen. Ha a szellőző rendszer működik (nincs eltömődve a pollenszűrő stb.) nem szabad párásodnia. Nagy esőben, meg ha sokan ültök benn vizes kabátban, esetleg ki kell nyitni egy kicsit az ablakot.
A klímával vigyázni kell, ha egyszer bekapcsolod, többet nem tudod kikapcsolni, ugyanis kikapcsoláskor a rendszerben lecsapódott összes párát felnyomja az ablakra.

Fontos, hogy az ablak legyen belül mindig tiszta, az összefogdosott, zsíros ablak könnyebben párásodik. Ronda munkát végez a lerakódott cigifüst is, ezt nagyon nehéz lepucolni...... Ennél csak a műszerfal kezelésére használt és az ablakra felgőzölgött szilikon a rosszabb.....

Persze van néhány típus, aminek annyira rossz a szellőzése, hogy fújathatod, ahogy akarod. Ilyen pl. a szép emlékű Dacia, meg pl. a 92 körül megjelent 3-as BMW.... A bömösöket külföldön vissza is hívták emiatt, cserélték a teljes szellőző-fűtő rendszert... Nálunk persze nem:-((((

_MrB_ Creative Commons License 2001.10.15 0 0 133
OK, akkor betárazom a Jégoldó mellé, ami mily meglepő szintén prevent a kaparófejes kiszerelés már 3 éve = : )
Előzmény: absolution (132)
absolution Creative Commons License 2001.10.15 0 0 132
Az emulzió egy folyékony állagú elegyet jelent. A Prevent akrilát tartalmú autóápoló és autópolírozó egyaránt ilyen tulajdonságokkal rendelkezik. Szinte mindenhol kapható és a reklámot félretéve, szerintem szuper jó!
A páramentesítés....Elég sok páramentesítő aerosol kapható a piacon de a hatékonysága a legtöbbnek megkérdőjelezhető. A lényege talán az, hogy a felületet (pl.: szélvédő) teljesen zsírmentesíti és a hozzáadott tenzidek és alkoholok segítségével a hőkülönbségből eredő páracseppeket nem engedi megtapadni a kezelt helyeken. Szerintem ebből is igen jó minőséget gyártunk :o) (Prevent páramentesítő ae. 200 ml kiszerelésben)
Detonátor Creative Commons License 2001.10.11 0 0 131
A mostani Teszt magazinban van az autóápolásról egy cikk+ 1 oldalon táblázatban egy valag tisztószer és társai. Gondoltam, megemlítem, hátha valakit érdekel.
_MrB_ Creative Commons License 2001.10.11 0 0 130
hmm, lehetne az emulziót kicsit polgáribb nevén is megemliteni? Nem feltétlenül tipus szerint, de biztos bir valami olyan névvel, mint a légyviasz, keményvax, stb...

Kérdés: mit ajánlanátok belső párásodás ellen?
( klíma, fűtés nem nyerő ) Eddig a kézi megoldás volt rendszerben: papirtörlő / szarvasbőrbe bujtatott szivacs azt letörlöm, és elvan egy ideig, de ugye ez elég átmeneti megoldás. Nézegettem páramentesitő spray-t, folyadékot, de az ilyen 1-1 csepp a sarkokba, és máris elfeledheti a párát szöveg nekem eléggé gyanus... Mellesleg a szemüvegemet sem párátlanitotta megfelelően ~ : ( ( ezt is kiküszöböltem lencsével ~ ; ) )

Előzmény: absolution (129)
absolution Creative Commons License 2001.10.11 0 0 129
Kedves Jokutya!

A lágyviasz valóban nem károsítja a fényezést! De tapasztalatom szerint a magasfényű festésre ha nincs nagyon lemattulva és csak az eredeti fényt szeretnéd visszanyerni akkor az a legjobb ha valamilyen akrilát tartalmú autóápoló emulziót használsz. Jelenleg, mi gyártunk emulziót és pasztát egyaránt de nekem az emulzió valahogy jobban bejön az eldolgozhatósága miatt. Úgy vettem észre, hogy a felvitt réteg kb. 4-5 mosást vígan kibír!

Herbie_ Creative Commons License 2001.10.11 0 0 128
Köszi, de el is vártam hogy segíts ha már ilyen jól felhoztam a topicodat(5-6 hozzászólás):))
Előzmény: kivi (125)
Herbie_ Creative Commons License 2001.10.11 0 0 127
Vannak ugye a kavicsfelverődések. Az ember kijavítja ,hogy ne legyen rozsda a helyén idővel. Ez persze nem a legszebb. Az ilyennel tudnak valamit csinálni?
A kérdés nem csak Stevienek szól. Köszi
Előzmény: stevie wonder (126)
stevie wonder Creative Commons License 2001.10.10 0 0 126
A metal fenyu autok jobban birjak a kikepzest.

A Skoda markaszerviz 20 ezerbol vallalna az Octaviam teljes melypolirjat. Az elozo autom tetejet csunyan osszekarcolta egy vihar (valami alacsony fa alatt alltam), de ugyanebben a szervizben valami 4 penzert megcsinaltak, hogy nyoma sem maradt. Pedig eleg mely karcnak nezett ki.

Előzmény: kivi (125)
kivi Creative Commons License 2001.10.10 0 0 125
Megpóbálok... Ez a mély polír valszeg úgy működik, hogy a hagyományos kemény waxnál is jobban 'csiszol'. Tehát eltünteti a karcokat, de közben legyalulja a festék felső rétegét. Metál fényű kocsiknál ez nem biztos hogy jó...
Előzmény: Herbie_ (124)
Herbie_ Creative Commons License 2001.10.10 0 0 124
Na mi van , nem tud senki segíteni?
Herbie_ Creative Commons License 2001.10.09 0 0 123
Hali!

Hallottam valami mély polírról. Van ilyen egyáltalán? Állítólag 40e pénzbe kerül és sokmindent eltüntet. Most lehet, hogy nagy baromságot írtam:))
Győrban nem tud valaki egy jó helyet políroztatni. Mibe fáj ez mostanában, 10-12e?
Néhány karcot kellene eltüntetni, de kézzel nem igazán sikerül ez a dolog, azért érdeklődöm.
Köszi

jokutya Creative Commons License 2001.10.08 0 0 122
Mármint a hardwaxolás, azt árt, ugye? A lágyviasz, amelyet nem kell belepolírozni a festékbe, csak védőréteget képez az autón, azt lehet gyakrabban is. A lágyviaszt csak éppenhogy felviszed és puha ruhával a "ködös" felületet fényesre törlöd. Ez kb. öt-hat mosás után jön le. Ugy tudom -- és tapasztaltam -- hogy ez nem károsítja a fényezést. Persze a Preventes barátunk lehet, h. másképp tudja. Ha így van, kérem írja meg és azonnal abbahagyom a gyakori viaszolást (nem polírozást!).

Más. Rain-X-et ha rám halgattok, ne használjatok, mert csak összemaszatoljátok a szélvédőt, tönkreteszitek idő előtt a gumilapátot, és még az eredmény is több, mint kétséges. A Rain-X csak felhőszakadás esetén tesz jó szolgálatot, de ez kb. évente 1-2-szer van csak, a szemerkélő vagy normálisan eső eső (?!) ellen semmit sem ér, hiszen akkor már ablaktörlőt is kéne használni, és itt a bibi.

Előzmény: Macimedve (115)
_MrB_ Creative Commons License 2001.10.08 0 0 121
Elvileg benzinkutaknál átveszik, mint a fáradt olajat is, de nem biztos. Vagy cseréltesd le szervizben. Bár ott is nagy valószinüséggel a csatornában végzi ~ : ((
Előzmény: Clarvoyant (119)
_MrB_ Creative Commons License 2001.10.08 0 0 120
Motormosás:
T. doki!
Motormosás ügyben szeretném a tanácsodat kérni!
Igazából nemcsak a motor, hanem a motortér tisztítását is szeretném még a nyáron elvégezni. Mit tanácsolsz? Mire kell ügyelnem. Milyen tisztítószert használjak a fém, műanyag stb. részekhez? Mosás után mivel kezeljem a felületeket, egyáltalán kell-e?
Az autó egy 95-ös Fiat Punto GT.
Üdv, Rafi
(2001. 07. 26.)

Otthon ne tedd!
Vidd el egy olyan helyre mosatni a motort, ahol nagynyomású gőzzel, vagy forró vízzel mossák és megfelelő oldószert is használnak hozzá. Kérd meg azt, aki mossa, hogy mosás után sűrített levegővel fújja le a motort és az elektromos berendezéseket. Csak ezután indítsd be a motort. Mikor hazaérsz, nyisd ki a motorháztetőt egy órára, hogy a meleg motorról minden csepp víz le tudjon száradni.
Utána a csatlakozókat kis kontakt spray-vel, a gumi és műanyag elemeket vékonyan szilikonnal fújd le. A kerti csapból slaggal ne moss motort!

A cikk innen volt idézve.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!