Keresés

Részletes keresés

tristen Creative Commons License 2011.08.21 0 0 2821

Szia!

 

Nagyon örülök, hogy végre megnyugodtál! Csak így tovább!!!!!!!!!!!

 

hali :-)

Előzmény: Stattham (2820)
Stattham Creative Commons License 2011.08.21 0 0 2820

Ma voltam a sebésznél kontrollon, azt mondta, hogy a bal oldalon egészséges vagyok. Csütörtökön szedi ki a varratokat.

Ma már robogóztam egy kicsit, nem tudom hogy ez korai e vagy sem:)

Előzmény: tristen (2818)
Stattham Creative Commons License 2011.08.20 0 0 2819

Értem. Köszönöm szépen a gyors választ!

Előzmény: tristen (2818)
tristen Creative Commons License 2011.08.20 0 0 2818

Szia!

 

Nos, amit leírtál, hogy megemelted magadat, könnyen előfordulhatott, hogy mind a két oldalon kialakult sérved.

 

De ebben a pillanatban hiába is agyalsz ezen, nem tudsz mit tenni. Először meg kell gyógyulni a sebednek, ráérsz azután agyalni ezen. És lehet, hogy időközben el is fog múlni az egész.

 

Ha esetleg nem, akkor azért légy tisztában azzal, hogy lehet, meg kell műteni a másik oldalt is.

 

De ezen ráérsz agyalni később is.

 

Most koncentárlj a gyógyulásra.

 

KITARTÁS! 

 

üdv.

Előzmény: Stattham (2817)
Stattham Creative Commons License 2011.08.20 0 0 2817

Nem a műtét óta, hanem mióta megemeltem azt a rohadt zsákot, amitől sérvem lett...

Fájt mindkettő, de a jobb oldali, ahol a műtét volt, elmúlt. A bal oldali pedig ugyanúgy fáj... Ez már nekem kezd érdekesnek lenni:

Előzmény: tristen (2816)
tristen Creative Commons License 2011.08.19 0 0 2816

Szia!

 

Gondolom a műtét előtt nem fájt. Vagy másképpen fájt!

 

Szerintem egyelőre tudjuk ezt be a műtétnek. Néha jeggeld, de csak mértékkel, nehogy maradandóan lefagyaszd magad..

 

Az idő múlásával szerintem jobb lesz, majd meglátod.

 

Fel a fejjel, és szorítok Neked, hogy átjuss a nehezén!!!!!!

 

üdv.

Előzmény: Stattham (2815)
Stattham Creative Commons License 2011.08.19 0 0 2815

Tristen, ez a herefájdalom nagyon aggaszt. Azért aggaszt, mert nem a műtött oldalon fáj hanem a másikon. Állandóan ezen kattogok...

Előzmény: tristen (2812)
tristen Creative Commons License 2011.08.19 0 0 2814

akkor jó! :)

Előzmény: Stattham (2813)
Stattham Creative Commons License 2011.08.18 0 0 2813

Én is úgy érzem, hogy napról napra jobb hála istennek:]

Köszönöm!

tristen Creative Commons License 2011.08.17 0 0 2812

Szia!

 

Semmi bajod sem lesz attól, hogy meghúzódott a sebed. Nekem is volt ilyen, amikor a kórházból lekeltem az ágyról.

 

Azt hittem szétszakadok, de mégsem. :)

 

Mielőbbi gyors gyógyulást kívánok Neked!

 

Most már jön a lábadozás, ami nem lesz egyszerű, de át fogod vészelni. A herefájdalmak is normálisak.

 

KITARTÁS!

 

üdv.

Előzmény: Stattham (2810)
Teextinna Creative Commons License 2011.08.17 0 0 2811

Szia!

 

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

Előzmény: Stattham (2810)
Stattham Creative Commons License 2011.08.17 0 0 2810

Sziasztok!

 

Hétfőn megműtöttek a jobb oldali lágyéksérvemre. Altatva voltam, mikor felkeltem borzamasan fájt a seb, ami kb 10-12 centis. Ma már elhagyhattam a kórházat, a járás még elég rosszul megy. Este alváshoz készültem, és egy picit bátrabban dőltem hátra a kelleténél, és nagyon meghúzódott a seb, remélem nem lesz belőle semmi baj...

A bal oldali herém még mindig sokszor fáj, nem tudom hogy műtét után ez normális e vagy sem, ezért kérem a segítségeteket!

 

Köszönöm.

Teextinna Creative Commons License 2011.08.16 0 0 2809

Szívesen!:)

Előzmény: tristen (2808)
tristen Creative Commons License 2011.08.16 0 0 2808

Köszi! :-)

Előzmény: Teextinna (2807)
Teextinna Creative Commons License 2011.08.16 0 0 2807

Szia!

 

Ugyanezt kívánom én is Neked!:)

Előzmény: tristen (2806)
tristen Creative Commons License 2011.08.15 0 0 2806

Sziasztok!

 

Kiemelkedően jó hetet kívánok Nektek!

 

üdv.

tristen Creative Commons License 2011.08.14 0 0 2805

Szia!

 

Szívesen!

 

üdv.

Előzmény: zekkkk (2804)
zekkkk Creative Commons License 2011.08.13 0 0 2804

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

Mindenképpen lépek ez ügyben az már biztos. Idáig halogattam a dolgot, mert panaszt nem igazán okozott, de mint tudjuk, biztos hogy a legrosszabbkor jönne elő... Jövő héten erősen rajta leszek az ügyön, majd meglátom mik a lehetőségek, én elsősorban privát megoldásban gondolkodom, ami itt az Alföld közepén nem éppen a legkedvezőbb.

Úgy látom, hogy jó társaság vesz körül:-), természetesen a fejleményekről, amint tudok már konkétabbakat, írni fogok úgyhogy jelentkezem még:-)

dalmata13 Creative Commons License 2011.08.13 0 0 2803

muszáj nagy betükkel írni a lényeget,egyébként sokáig én se tudtam.MAGÁTÓL A SÉRV NEM MÚLIK EL.A MÚTÉTET MEGÚSZNI NEM LEHET.!!!!

Előzmény: zekkkk (2796)
landsmann Creative Commons License 2011.08.13 0 0 2802

Noshát, a pirospontos területen lévő kidudorodás a lágyéksérv helye. Hanyatt fekvő pózban eltűnik, Felállva őújra kidudorodik. Ha a kezed ráteszed és köhögsz, akkor egyértelműen érződik, hogy azon a ponton erősebben, kis területre koncentrálódva akar kidudorodni. A feketecsíkos jelölést illetően nekem nem volt szerencsém ilyenhez, de nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a lágyéksérvből kezdődő heresérv akar lenni és ott kúszik lefelé a belső rész. A kétféle sérvet egy paraszthajszál választja el egymástól. Tulajdonképpen a heresérv is lágyéksérvnekszületik, csak vannak akiknél a belső szervek lecsúsznak a herékig, míg másoknál nem. Ebből lesz a heresérv és marad a lágyéksérv az utóbbi esetben. Ugyanúgy műtik, ugyanoda teszik a hálót.

Szerintem ne húzogasd sokáig az időt. Irány az orvos, aztán kést neki. Magától úgysem fog javulni, ez csak egyre rosszabb lesz.

Előzmény: zekkkk (2796)
tristen Creative Commons License 2011.08.13 0 0 2801

Szia!

 

Először is, ne haragudj meg, de a következőket tudom írni!

 

Én nem érzem magam orvosnak, legfőképpen nem sebésznek.

 

Az általad kérdezett dolgokra annyit tudok én is írni, hogy menj el egy sebészhez, és majd ő megmondja a frankót.

 

A leírtak alapján egy teljesen átlagosnak mondható sérved van, amit csakis műtéttel lehet megoldani.

 

Amennyiben rászánod magadat a műtétre, akkor meggyógyulsz, ha nem, akkor továbbra is fájni fog.

 

A műtét után is fájni fog, mert a műtött rész még fájhat sokáig, de annyi bizonyos, hogy a kitüremkedés nem fog előjönni.

 

Mielőbbi gyors gyógyulást kívánok, annak ellenére, hogy előtted áll egy műtéti beavatkozás.

 

üdv.

Előzmény: zekkkk (2796)
tristen Creative Commons License 2011.08.13 0 0 2800

Szia!

 

Örülök, hogy jól vagy! A súlyemelgetéssel pedig csak óvatosan.

 

üdv.

Előzmény: dalmata13 (2797)
Cupi4 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 2799

Szia ! Nekem ugyanolyanok voltak a tüneteim mint neked. Ezt műteni kell. A háló azért jó  mert ott már nem fog kiújulni. A rajzod két vonala között vágnak és a tetejére teszik a hálót. Az ars medica honlapján van erről egy kis animációs film.

dalmata13 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 2798

csak a szokásost tudom mondani meg kell mutatni orvosnak,sebésznek.Sok esetben ök se tudják mivel is állnak szemben.talán az ultrahangos vizsgálat is segíthet,habár nekem ilyen nem volt.Nekem is néha kidudorodott ,néha nem.Néha napokig tünetmentes voltam néha meg úgy fájt,hogy menni is alig tudtam.A műtét után a sebész valamiféle zavaros dolgot magyarázgatott,nem volt nyitott sérvkapu....de megműtött betette a hálót.Evvel csak azt akarom mondani,hogy ő is csak akkor szembesült a dologgal mikor meglékelt.

Előzmény: zekkkk (2796)
dalmata13 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 2797

Hali! Ma van tizedik hónapja,hogy megmütöttek.Egy hete még azt írtam volna,hogy nem is emlékszem már rá teljesenen tünetmentes vagyok.De.....egy héttel ezelőtt elővettem a 10 kilós kézisúlyzókat.Ülve bicepszerősítő gyakorlat.Látszólag veszélytelen a sérvre,pontosabban a műtött sérvre.De nem az.Sürgösen abba is hagytam.A séta, hegymászás,fekvőtámasz viszont marad.Erre ,ezekre nem reagál a műtött terület.

zekkkk Creative Commons License 2011.08.12 0 0 2796

Sziasztok Fórumtársak!

 

Új vagyok köztetek, az ok egyszerű, jobboldali lágyéksérvem van, Vagyis lehet:-)

Régebb óta kialakult már, de mindig is húztam-halasztottam a dolgot, de most már úgylátom, hogy nem tűr további halasztást a dolog. A tünetek nem okoztak eddig akkora problémát hogy orvoshoz rohanjak vele. Végig olvastam ezt a fórumot az elejétől a végéig és igen tanulságos dolgokat találtam. Talán ez is hozzájárult ahhoz, hogy lépjek az ügyben valamit is már előbbre. Akárhány oldalt, leírást, képe,t videót végignéztem nem igazán találtam választ az én problémámra. Ezért is gondoltam, hogy itt a fórumon biztosan akad olyan emberke aki tapasztaltabb és átélte mindazt ami még rám vár...

Nos konkrétan az én problémám az, hogy nem igazán látom át ezt az egész sérvtömlő, sérvkapu, lágyékcsatorna dolgot. Hogy jobban érthetőbbé tegyem azt,amire szeretnék rájönni, mellékeltem egy képet a jobb oldalamról. A képen két fekete vonallal bejelöltem azt a hosszúkás "dudort" ami már régebb óta megvan. Ez nem fáj, csak ott van szinte mindig, lefekvéskor pedig eltűnik teljesen. Ha nyomogatom, akkor lehet érezni hogy valami(k) van benne, és ha lentről a zacsi felöl felfelé hosszanti irányba fokozatosan nyomkodom, akkor üressé lehet tenni, de nem sok idő múlva vissza is tér. Aztán van egy másik rész, amit piros körrel jelöltem be. Ez már problémásabb, mert ha ritkán is de kidudorodik kerek területen és ahol a piros kör van, ott érzek egy kb. akkora lyuk szerűséget,  hogyha a mutatóujjamat merőlegesen a hasam felé nyomom, akkor kb.1-2 cm mélyre be tudom nyomni és érezhető hogy könnyedén bemegy. Ez a jelenség ritkán van, ha van akkor húzó fájdalomszerűséget érzek azon a ponton, de ha visszanyomom, akkor semmilyen fájdalmat nem érzek már. Csak az a baj, hogy ez nem marad bent, mert mindig kifelé akar jönni. Egyetlen megoldás van rá, ha este lefekszek aludni, reggelre letűnik , mintha misem történt volna és van hogy hetekig elő se jön, de olyan is van hogy 2-3 naponta előjön aztán eltűnik, úgyhogy kiszámíthatatlan:-)

Nos akkor a kérdéseim: ez az egész jelenség, tehát a fekete vonalas jelzés és a piros körös jel, ez egy és ugyanaz a sérvnek a tünetei, vagy két különböző helyen van sérvem??

Hol van akkor a sérvkapu pontosan, tehát ha hálóbeültetéses műtétet kérek akkor azt hova varrják be? a piros kör környékére vagy lentebb a hosszúkás csíkba?

Lehet hogy kissé laikusnak tűnnek a kérdéseim, dehát nem igazán vagyok járatos (még) az efféle dolgokban:-)

tristen Creative Commons License 2011.08.11 0 0 2795

:-)))))))))))))))))))))))

 

Hát ja! :)

Előzmény: landsmann (2794)
landsmann Creative Commons License 2011.08.11 0 0 2794

Hú, milyen filozófus gondolatmenet! :D

Előzmény: tristen (2793)
tristen Creative Commons License 2011.08.11 0 0 2793

Szia!

 

A gondolataid határozzák meg a szavaidat és majd a cselekedeteidet.

 

Ha így gondolod, hogy a világ romlott, eleve kizártad magadat a jólétből! Erre azért figyelj! Ne csak a rosszat lásd meg, mert akkor besavanyodsz!

 

Gyógyulj meg mielőbb!

 

üdv.

Előzmény: Stattham (2792)
Stattham Creative Commons License 2011.08.11 0 0 2792

Nagyon szépen köszönöm, hogy ennyit segítettetek nekem. Nem sok rendes ember van ebben a romlott világban, de ti azok vagytok!

Köszönöm szépen!

Előzmény: landsmann (2791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!