Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9309

Fúú oda mi is elmennénk...De sajna a munka az első.

 

Hát én úgy látom ezzel a nomád élettel az asszonyok egy kicsit hadilábon állnak.De nem tudom miért?Teljesen jól belehet rendezkedni.Utána sokkal nagyobb a becsülete a civil életnek.

Nálunk az egész család imádja,csak nem mindig sikerül a szabadságot egyszerre kivenni.Mi már berendezkedtünk úgy,hogy Erdélyben 1 hétig simán bírja az autó a kiképzést.Nem fogy el az áram van elegendő elemózsia,innivaló.A fürdéssel meg szó szerint élményszámba megyünk...

De segítek,ha valamit nem tudtok.Jövőre is megyünk (szeretnénk),de az eddigieknél szolidabb helyre.Legalábbis megközelítés szempontjából.Az sem baj,ha valaki nem bír annyit gyalogolni vagy nem szeret.Lehet pihenni a bódé mellett vagy sütni-főzni.Plázázni nem lehet,mert legfeljebb a lovak jönnek a sátorhoz shoppingolni...

Sok olyan ismerősünk van akik az asszony miatt kihagyják ezt az élményt,pedig komolyan mondom ott rájön az ember,hogy mekkora luxusban élünk...

Pedig mi sem élünk nagy lábon.(40)

Előzmény: loti6 (9307)
GPS Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9308

Nade patyi kollega.

Te elhiszed azt, hogy ha az egyik kerék rendesen bekátyúzik - akkor ez a kis dörzskerekes ablaktörlőmotor majd kihúzza a szarból a több mint 1 tonnás bódét ????
.
Előzmény: patyi. (9301)
loti6 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9307
Hát igazából elírtam a napot, ugyanis 23-25-ig terveztük. Aztán még az is lehet, hogy egyáltalán nem tudunk elmenni, ugyanis a legkisebb lányom éppen egy pár órája adta ki az ebédet. Más kísérő tünete nincs, de holnap orvos, aztán meglátjuk a továbbiakat.

Más:
Mi eddig mindig csak kempingben voltunk, az a fajta vadkempingezés, amit ti csináltok - teljesen szimpatikus nekem is, csak azt hiszem a nejemet nem sikerülne rábeszélnem.
A jövő héten még iskolaszünet lesz a gyerekeknek, és mivel lovastáborba akartak menni - ezért terveztem nekik egy kis meglepit.
2 napra kiviszem őket a lakókocsival, a lovastanyán van elég nagy hely, az elősátrat is fel tudjuk állítani, 1-t ott alszunk.Ha kell, akkor gázzal tudunk fűteni is, főzök is nekik. Mivel áram nincs, - illetve a tanyán is csak agregátorral, napkollektorral illetve szélkerékkel nyerik az energiát - zseblámpával fogunk világítani.
Két napon lovagolhatnak, etethetik illetve elláthatják az állatokat, egy kis tábortűz, miegymás.
Előzmény: Törölt nick (9292)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9306

Jóccakát!

Ezek szerint itt mindenki szeret barkácsolni?

Hát személy szerint én az ilyen "összetákolt" holmikat többre becsülöm ,mint a drágán megvásárolt flancosat...

Mikor mentek Kiskőrösre és meddíg maradtok?

Előzmény: loti6 (9305)
loti6 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9305
Bocs, de egyáltalán nem olyan szándékkal írtam, hogy csak a tényleg drágán megvásárolt dolgok a használhatók, én sem emiatt írtam.

Annyi a dolog háttere, hogy a tetőablakomon van 2 vékony repedés és próbáltam keresgélni a helyére másikat és így akadtam erre a katalógusra. Az ablakomnál egyenlőre nem ázik be, de a közeljövőben cserélnem kell és hát lehet, hogy nem valami bontott árut kellene oda beszerelnem.

Egyébként a sátrashoz én is bontott aluminium anyagból szerkesztettem szétszedhető polcot, mivel nekem sem volt szimpatikus a táskákból öltözködni , illetve a rendetlenséget kerülgetni.
Előzmény: GPS (9297)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9304

Ez lehet pl. az egész napi tvzéstől,kocsmábajárástól vagy egyszerűen a semmittevéstől!Ez utóbbit egyszer én is kiszeretném már próbálni...

Valószínüleg azért aludtál el a fotelban,mert túl kényelmes:-))

Előzmény: patyi. (9303)
patyi. Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9303

 

Mostanában valamilyen oknál fogva nem fekszem le a macival.......de az előbb már elszunnyadtam a fotelban.

Előzmény: Törölt nick (9299)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9302

Na ennek hamar vége lett!Nincs semmi ellenvetésem...

Gratulálok!Ez jó találmány.

Előzmény: GPS (9300)
patyi. Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9301

 

 Nem parázunk,csak ha  egy bringán van lánc akkor minek tolni ???

 

 Te szerencsés helyen voltál a nyáron,de próbáltad már tolni a lakót amikor az egyik kereke belement egy lyukba ?

 

 Az árnyékoló projekt az teccik,bár én sose leszek egy helyen sokat,de a nagy melegben jól jönne.

Előzmény: GPS (9286)
GPS Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9300

Annak a kulcsa az a 6 mm-es tüske a lábak végén - amelyik kibujik az elősátor sarkaiból.

Egy ügyes trükkel ahhoz lehet rögzíteni a pavilon hátsó, két sarkát illetve a tetőgerincet. És akkor meg is van spórolva a két hátsóláb is.

Ez remek rögzítést is ad és a pavilon jó 20 centit rányúlik az elősátor tetejére is - így hát nincs beazás a pavilon és az elősátor között.

Prima ötlet - én találtam ki :-))))))))))
.
Előzmény: Törölt nick (9299)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9299

Na innen tényleg mindenki elment Kiskőrösre!Akkor nincs más hátra megvitatjuk az előtetőt a GPS-el.

GPS:mondd már el nekem hogy az elősátorhoz hogyan gondoltad hozzákapcsolni az előtetőt.Mert azt még mindíg nem értem.

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9298
Borult a hétvége :((
A nagybácsihoz, akit a nejem ápol, kell egy beugró ápolónéni. Minden le volt zsírozva a szokásos beugróval, de sajnos ma lemondta a már megbeszélt 3 napot, csak szombat-vasárnap tud jönni helyettesíteni :(
2 napra nem ugrálunk, arra ott van bármelyik hétvége.
Szombaton egy 1 napos kirándulás keretében leteszteljük a dunaújvárosi Aquantis-fürdőt. Gyerekek már nagyon beleélték magukat a hétvégi locsiba, így nem maradunk itthon :)
Lakókocsi meg pihen a garázsban :)

Voyager jól tudta, az agárdi kemping már zárva van. ( Biztos, hogy egy termálfürdő melletti kempingnek zárva kell lennie egy hosszú hétvégén ? :(
Még önellátóként sem lehet beállni a placcra. Csak áram kéne, vizesblokkra nincs szükségünk.
Előzmény: Törölt nick (9278)
GPS Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9297

Nézd loti. A helyzet az, hogy egy dolog katalóguslapokat nézegetni...és egészen más dolog ott állni a bódé mellett - csőretöltött flexxel a kezedben.

Sőt, van egy harmadik dolog is - amikor az aluminum-lerakatban, illetve a ponyvásnál épp irogatják a számlákat a felhasználandó anyagok megvásárlásakor.

Én azért merek erről ilyen határozottan vélekedni, mert én valóban MEGCSINÁLTAM és minden jel szerint remekül be is vált. Ez azért egy kis lépés azért a megoldás felé, nem igaz?

Egyébként még azt se kell totál-készpénznek venni, amik (akár német) katalógusokban megjelennek - illetve (nagy nem-kevés pénzért) árulnak is.

Én például tele vagyok olyan aluminium-alkatrészekkel....amiket a kemping kukája mellől szedtem össze - azok után a hiper-szuper, összecsukható, (200 eurós !!!!) pavilonokból...amelyek sorra szaráámentek az első viharban.

Pedig német "katalógus-áruk" voltak az is, ránézésre remekül megkomponált, igen bonyolult szerkezetek...csak épp a gyakorlatban nem értek szart se.

Tehát cseppet sem szentírás az, amit akár a legcsicsásabb katalógusba is megjelentetnek....ezért csak óvatosan az ilyesmivel - és bizzunk inkább a józan eszünkben.......mintsem csont nélkül bevegyünk bármit, amit kinálnak.

Amikor mi nekikezdtünk a tető-tervezésnek, természetesen mi is arra törekedtünk, hogy a legkevesebb anyagból, a legkevesebb pénzből...és a legkevesebb "bódé-traumával" oldjuk meg a dolgot.

Speciel a díszléchez-rögzítés már az első körben kiesett - mert egyrészt nem egy komoly szilárdságú valami - másrészt arra is csak úgy lehet rögzíteni, ha átfúrja az ember.
Ha viszont átfúrja, akkor ott találja magát a szendvics-panel közepén...ahová igen vicces dolog bármit is szerelni.

De ha valakinek sikerül átfúrás nélkül, egy egész szezon szélviharait kibíró !!! szerkezetet építeni - ráadásul könnyen és olcsón....hát én ahhoz csak gratulálni tudok.

Persze, egy-egy hétvégi napsütéses kiruccanásnál évekig meg lehet úszni a dolgot - de májustól-szeptemberig előfordulhatnak "érdekes" jelenetek is a bódé életében. Nekem arra kellett tervezni.

Egyébként ennek, amit csináltam az önköltségi ára 100 ezer felett volt - csak miheztartás végett mondom.
Igaz, a "katalógusi" ennek simán a duplája.
.




Előzmény: loti6 (9288)
Crvoyager Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9296
Sok jó ember kishelyen is elfér.
Előzmény: Törölt nick (9295)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9295
És hol fér el annyi bódé?Sikerül majd egykupacon lennetek a fórumosokkal?Vagy mindenki odapakol ahol jut neki hely?Egyáltalán mekkora ez a kemp?
Előzmény: Crvoyager (9294)
Crvoyager Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9294

JÓÓÓÓ REEEEGGElt otthonmaradtak.

 

Szóval sima érkezés Kiskőrösre, ahol kb 20 egységnyi lakókocsi már van. Egyes pletykák szerint kb 150 egység lesz.

 

A strand és a kemp igy első ránézésre rendezett. Lefőtt a kávé mindjárt folytatom.

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9293

Mi történt?Nem tudtál aludni?Mi ez a nagy szerénykedés?

Egyszer lefekszek időben,aztán lemaradok a fontos eszmecserékről...

 

Előzmény: patyi. (9285)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9292

Mondtam én,hogy jó dolog ez a fórum!Főleg az izgalmas amikor élőben találkoznak a ,,nagy eszmék":-))

Meddíg maradtok Kiskőrösön.Mert ezek szerint nem egész hétvégére mentek.Biztos örülni fog a Voyager.

 

Nekem ez a második verzió a vesszőparipám:rászerkeszteni a tetősínre.Nekem is eszembe juthatott volna valamelyik katalógusba utánanézni,de megelőztél.

Akkor ezennel üdvözöllek itt a topicon és reméljük,hogy egymás hasznára leszünk a továbbiakban.

Előzmény: loti6 (9291)
loti6 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9291
Halihó!

Na ki is lehetek? Így ismeretlenűl? Hát Dávodról a skodás lakokocsisok - akik nálatok palacsintáztunk. A lányaim azóta is emlegetik a nutokát.

A kiskőrösi találkozóra mi is megyünk, de csak 22-én illetve csak töredékesen, mert a nejem beteg, a nagyobb lányok nem jönnek.
Csak a két kicsivel megyek - illetve egy ismerős családdal, akik Dávodon nem voltak ott.

Hát majd ott beszélünk

Előzmény: Crvoyager (9242)
loti6 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9290


Ez a verzió pedig a szélén levő takaróléchez rögzítést mutatja. Persze kinek-kinek az elképzelése illetve a felszerelhetőség alapján kell kiválasztania a neki megfelelőt
Előzmény: GPS (9266)
loti6 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9289


Ezen a képen az általad jónak tartott módon - a tetőn hosszanti irányba rögzített sínre került rögzítésre a védőtető
Előzmény: GPS (9266)
loti6 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9288
Talán neked is és iszugynak is lehet igaza a tető rögzítésében. Ezzel a témában találtam az egyik kempingkatalógusban képeket.



Próbálok belőle kiollózni, de ha mégsem sikerül akkor a
www.varadicaravan.hu oldalon Ingyenesen letölthető 2009-es KEMPINGKATALÓGUS! 539-543 oldalain vannak képek az adott témában
Előzmény: GPS (9266)
loti6 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9287
Jó estét lakókocsisok!

Már elég régóta olvasója vagyok a fórumnak, talán úgy 3 éve. Eddig nem szándékoztam szólásra emelkedni, most azonban találtam egy katalógusban az egyik témához kapcsolódó anyagot és azt szeretném veletek megosztani.

Magamról annyit, hogy a fórumon írogatók közül Crvoyager kollegával volt szerencsém megismerkedni Dávodon a nyári találkozón. Ebből talán az is kiderül, hogy mi is a családommal a kempingek nyújtotta kényelmet vesszük igénybe, több esetben klubtagként a kedvezményes díjakat is kihasználjuk. Azonban a szervezett találkozók közül most Kiskőrösön a harmadik alkalommal veszünk részt.

Kempingező múltunk nem olyan régi, 1,5 évig sátras utánfutóval próbálgattuk – 4 alkalommal összesen 22 napot nyaraltunk. Nagyon megtetszett nejemnek is, a gyerekeknek is. Aztán a múlt év novemberében vettünk egy lakókocsit, amit a vontathatóság illetve a család anyagi kerete megengedett – egy 1990-es Bürstner Club 430 tip. 680 kg önsúlyú lakót.

GPS Creative Commons License 2009.10.20 0 0 9286

Én komolyan nem értem ezt a parát. Az én bódém 4,5 méteres - de ehhez képest cseppet sem "pehelysúlyú"...mert fix 1.000 kiló. Üresen.

De most, amikor elvittük a telelő-helyére az egész nyári lom benne volt - ami saccra + 150 kiló, minimum.

Nakéremszépen: ezt a bódét a barátommal úgy betoltuk centi pontosan oda, ahová akartuk, mint a sicc. Ketten, azaz 2 darab ember - összesen.

Én a vonórudat fogtam és kormányoztam - a barátom meg hátulról tolta-húzta, ahogy mondtam neki.
De senki sem szakadt meg, éppeghogy neki kellett feszülni egy kicsit - és már gurult is ahová akartuk.

Én úgy gondolom, hogy azért ritka az az ember, aki tök-egyedül megy kamperolni.
Viszont ha van ott még 2-3 ember (akár női személy is), akkor olyan nincs, hogy egy bódét ne lehessen kézzel a helyére tessékelni.
.
Előzmény: patyi. (9284)
patyi. Creative Commons License 2009.10.20 0 0 9285

 

.....marad a motorozás......

Előzmény: Törölt nick (9278)
patyi. Creative Commons License 2009.10.20 0 0 9284

 

 Minden luxus amiért külön pénzt kell kiadni,de például az ismerősöm is úgy vette jó áron a lakóját hogy rajta volt a mover s szerintem nem hülyeség,van olyan szituáció amikor jól jön. 

 

B.füreden olyan szükek a parcellák egyes részeken,hogy esély sincs betolatni....

Mondjuk én nem nagyon tudok vezetni,meg főleg parkolni.....

GPS Creative Commons License 2009.10.20 0 0 9283

Úgy, hogy a mover-nél az autó-parkolási logika nem nagyon működik.
És ha az egyik keréknél még egy kis huppanó is van a talajon...akkor meg még annyira sem.

Nem túlzok: 15-ször ment neki...legalább. Vagy oldalra nem stimmelt a dolog a parcellán...vagy ott már rendbe lett volna, viszont akkor rohadt ferdén állt - szóval agyrém volt.

Annyit a mentségére, hogy a parcella előt jó ha volt összvissz egy 2 méteres járdája - több tere nem volt.
Tehát nem volt helye szép-egyenesen iránybaállítani a dolgot....mindenképp kanyarból, olyan 45 fokból kiindulva kellett előadja a mutatványt.

Bizonyára ezt olyan országokra fejlesztették ki, ahol nem illik, nem lehet, vagy nem ajánlatos átszolni a szomszéd bódésoknak, hogy "ugyan gyertek mááá, segítsetek betolni ezt a dobozt a helyére"
.
Előzmény: BiaStrom (9282)
BiaStrom Creative Commons License 2009.10.20 0 0 9282
Aki egy Mover-el tököl az egy b@l f@sz. Hogy nem lehet vele beparkolni?
Előzmény: GPS (9276)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.20 0 0 9281
Ez igaz:bbuhahahaha
Előzmény: Gruau (9280)
Gruau Creative Commons License 2009.10.20 0 0 9280
Iszugy: Barlangtúra felsőfokon lent a mélyben.Csak azért hogy a felsorolás teljes legyen.....
Előzmény: Törölt nick (9278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!