Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 908

A kép alapján nagyon könnyű lehet a babakocsis anyukáknak közlekedni járda helyett az úton.

Azt hiszem az 1 négyzetméterre eső terepjárós lelkű bunkók számát tekintve a Marina part jó helyezésre számíthat.

Eszti1978 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 907

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: AWW (904)
zzjm Creative Commons License 2012.05.06 0 0 906

Luxus lakópark!!!!!!!!!!

autószerelés,mosás szárítás,porszívózás stb.

 

Autóker jó hírdeti a lakásait,h jó környezet,szép kilátás.

A Duna felé nézve meg a kiszáradt fű,sok szemét,rengeteg külső ember,mi lese tudunk menni,olyan nagy a nyűzsgés jóidőben.A homokozóban a szemetet ott hagyják,cigerettáznak a játszótérnél  illemhelynek is használják, és még folytathatnám............

Hát nem szép látvány????????

zzjm Creative Commons License 2012.05.06 0 0 905

a szerződéskor szoktak betenni címeket,redőny,függöny stb.

Előzmény: AWW (904)
AWW Creative Commons License 2012.05.05 0 0 904

Bármely redőnyös cég meg tudja csinálni, csak a színkódokra van még szükséged. A Marinás színkódokért lásd a 230-mas hozzászólást.

Előzmény: Eszti1978 (902)
Eszti1978 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 903

Én is voltam, többször is.  A doktornő nagyon kedves, alapos, és még az inyekció sem fájt, és nagyon hálás vagyok neki, h lebeszélt a foghúzásról, és fájdalommentesen gyökérkezelte és megmentette a fogamat, az asszisztense végig bátorított. 

Előzmény: Kovzol90 (889)
Eszti1978 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 902

Kedves Lakótársak! Most fogok beköltözni, és érdeklődnék, hogy a társasház összképébe beillő redőnyt melyik céggel érdemes készíttetni? Köszönöm!

RANDR Creative Commons License 2012.04.20 0 0 901

a szeméttelep az én szememet is zavarja,

 

néha, amikor körbenézek itt, a hírhedt kassai lunik 9-es lakótelep jut eszembe, amit még a híradásokban láttam anno...

 

persze, a helyzet messze nem olyan, nyilván csak túloztam, csak az a baj, hogy eszembe jut az a bizonyos szlovákiai riport, amikor a Marinán álló szemétrengetegen (főleg szeles időben) körbenézek...

 

 

RA

Előzmény: zzjm (898)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 900

Részletes tájékoztató a virágokkal kapcsolatban, amelyekkel kapcsolatban kiderül, hogy az esetek nagy részében nem is kell engedélyt kérni a lépcsőházban történő elhelyezéshez

Itt olvasható:

http://www.katasztrofavedelem.hu/index2.php?pageid=web_gyik_reszletek&gyik_id=179

Lámyegében 1,1 illetve 1 m szélesség feletti részen engedély nélkül elhelyezhető továbbra is növény, a földön, söt 1,95 magasság felett falra is akasztható

Én pl az Úszódaru utca 1. sz-ban lakok és tájékoztatom a lakótársakat, hogy szerintem a rendelkezés alapján a külső lépcsőházi beugrókban növények elhelyzése továbbra is engedély nélkül tehető.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.16 0 0 899

Én úgy tudom a virágokkal kapcsolatos rendelkezés nem tiltja a növények folyosóra történő elhelyezését, ez tévedés, de engedélyt kell rá kérni ezentúl az elhelyezőnek. Abban az esetben ha a növény gátolja a közlekedést , akadályozza egy esetleges tüzesetnél a mentést az engedélyt gondolom nem adják meg.

zzjm Creative Commons License 2012.04.15 0 0 898

Nem tudm ki ,h van vele,de az én szememet zavarja a sok szemét. A fű nincs rendbetartva,kivan száradva.A faágak tél óta nincsenek összeszedve.A növényeken nem virág hanem szemét vírít.Miért fizettjük a kertészt?Ilyen lerobbant még nem volt.:((((((((((

 

Az utakat se söprik,szemét nincs összeszedve.Már olyan mintha egy lerobbant telep lenne.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.12 0 0 897

nem tudom ki h van vele, de nekem nagyon nem tetszik ez az új hivatkozunk vmire, hogy el kell vinni a folyosókról a virágokat. a folyosónkon a ház átadása óta az üveg korlátnál két örökzöld virág volt. ezt egyik szomszéd helyezte el és gondozta, ami szerintem dícséretes. tavasszal az egyik növény meghalt, sajnáltam is... most meg el kellett tüntetnie a másikat is... így egy lecsupaszított lépcsőház fogad.  HIÁNYZIK, sztem ha a folyosónkon lakókat megkérdeznénk, nem én lennék egyedül akinek ez tetszett /természetesen a lom, a bicikli az más/ 

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.01 0 0 895

Kedves Lakótársaim!

E lakóparkban működik a Fazekas és Fia Ingatlan Iroda az L ép-ben.

Ügyfeleink részére keresünk kiadó- és eladó lakásokat szolíd jutalékért. Már nyolc éve az Autóker beruházásában készült lakóparkokban dolgozunk.

Várjuk kedves érdeklődésüket a 06 30 9420916-os mobilon.

Bizalmukat előre is köszönjük: Fazekas Lásló és Péter.

ecsetes Creative Commons License 2012.03.27 0 0 894

SZIASZTOK SZÉP NAPOT NEKTEK MINDENKINEK! sziasztok marinások! na milyen ott lakni a dunaparthoz közel? esetleg valaki aki hátul lakik az n vagy az f épületben van itt olyan?

Syler Creative Commons License 2012.03.26 0 0 893
Marina III. -2 szintjén kocsibeálló kiadó áprilisra, akár hetekre is.
Andrea12345 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 892

Sziasztok, Marinán van egy nagyon szép franciaágyam, amit költözés miatt nem tudok hova tenni. Szívesen bérbeadnám vagy eladnám, ha vkit érdekelne, fényképeket tudok küldeni. Ideális lehet ha valaki bútorzatlanul adja ki a lakását ill. ha valaki így bérel egyet. Méret 160 x 200.

Érdeklődni 70 6420507.

maria2012 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 891

IV. ütemben mélygarázs kiadó. 15 000,- Ft /hó

 

IV. ütemben  eladó v. kiadó nagyméretű tárolót keresek!   min.  10nm-es jó lenne.

WashMacska Creative Commons License 2012.03.13 0 0 890

 Kedves Marina IV!

 

 

Nem is kell elhinni a tisztelt lakótársától származó információt. Autómosónak becézett kis üzletünk a víz és villany tekintetében is a ház lakossági rendszerétől külön elszámolással kezdte meg tevékenységét. A bójákért elnézést kérünk. Bár abban korrigálnék, hogy említett tárgyak sportrendezvényeken használt eszközök, és nem az aszfaltozáskor használatos útterelő bóják alantos csoportjához tartoznak. Használatuk sajnos azért vált szükségessé, mert a bejárat előtt leállított gépjárművek korlátozzák a be és kihajtás lehetőségét. Ami nem csak azért probléma, mert a közterület ilyen esetekben igen komoly birságra is büntetheti a személygépkocsi tulajdonosát, de akár még balesetveszélyes is lehet.

Ha az adott kérdésben lenne olyan felvetés, ami megoldás lehet a problémára, és ezzel megelégedésére szolgálna, nyitottak vagyunk, és nagyon megköszönnénk a segítséget.

 

Észrevételét köszönjük, várjuk szeretettel!

 

WM

Előzmény: MarinaIV (883)
Kovzol90 Creative Commons License 2012.03.08 0 0 889

Egy rossz tapasztalatomat szeretném megosztani a Part lakóival.

Nem rég jártam a Marina Dental fogorvosi rendelőben. Magát a rendelőt profin megcsinálták, de sajnos a kezelésemet végző Garamvölgyi Csilla (fogorvos)- Dömötör Ágnes (dentalhigenikus) páros katasztrofális. A doktornő kioktató, megalázó stílusban társalog, fogalma sincs arról, hogy szolgáltatást nyújt, ráadásul még indokolatlan fájdalmat is okozott. Asszisztense pedig be-be szólogat a kezelés közben.

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.22 0 0 888

Remélem a tényleges, publicitás nélküli bejelentésekkel is ilyen szorgalmasan foglalkoznak :-)

Javítom:

Remélem a tényleges, publicitás nélküli bejelentésekkel is ilyen szorgalmasan foglalkoznak :-)

Előzmény: Törölt nick (887)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.22 0 0 887

Nem tartom gondnak, ha kiírja a problémákat, mert mindenhol vannak gondok, itt is. Azt a részt szorgalmaznám, hogy fogjanak össze az emberek azért, hogy változtathassanak a dolgokon és jelentsenek mindent a felelősöknek, hogy lássák van gond, mi a gond, és sokaknak gond. Még hiányzik egy olyan fogyasztói magatartás a lakókból (talán országos szinten hiányzik az emberekből), amely jobban előreviheti a dolgokat, hajlamosak vagyunk inkább mérgeskedni, stb. mert úgyis rossz, úgysem csinálják - én is, leszokóban vagyok :-).

 

Mostanában pedig azt látom a fórumon, hogy az illetékesek beírják, hogy nekik jelentsék, kivizsgálják, stb. Remélem a tényleges, publicitás nélküli bejelentésekkel is ilyen szorgalmasan foglalkoznak :-)

Előzmény: AWW (886)
AWW Creative Commons License 2012.02.22 0 0 886

Ez egy örök dilemma!

 

Egyrészt egyesek mondják, hogy ne vitassuk meg a Marina Part dolgait itt ezen az indexes fórumon, mert ha valami éppen rossz, akkor milyen gáz, hogy mások is elolvashatják ezt. Szerintem attól, hogy rejtegetjük a hibákat nem fog senkinek sem kevesebbet érni az ingatlana, de persze többet sem. Ugyanis egy komoly vevő, aki lakást akar venni itt, az előbb elkéri az Alapító Okiratot, meg az SZMSZ-t, meg a közgyűlési határozatokat, meg tájékozódik a társasház pénzügyi helyzetéről mielőtt belefog a vételbe. Aki pedig elolvassa ezeket a dokumentumokat az láthatja, hogy összességében nincsenek komolyabb problémák itt a Marinán, mint amik máshol is vannak.

 

Másrészt meg látjuk azt, hogy a lakók tájékoztatása egyes döntések hátteréről messze nem megfelelő és mihelyst nyilvánosságot kapnak a kérdések itt, attól fogva mindenkinek sürgetőbb lesz azokat megoldania vagy válaszolnia rá, hiszen az interneten ott a nyoma és erre azért gyorsan reagálni kell, mert reputációs kockázata van mind a beruházó, mind a közös képviselet számára.

 

Mo-on hasonló méretű társasházakban sehol nincs úgymond össznépi összefogás. Nézd csak meg hányan mennek el az éves közgyűlésre.

 

Szóval én úgy érzékelem, hogy sokakban működik az a reflex, hogy aki nem kedvezően ír a Marináról az ellenünk van és kárt okoz nekünk. Miért ne írhatta volna le MarinaIV, amit leírt? Ez is csak egy vélemény a sok közül...

Előzmény: Törölt nick (885)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.22 0 0 885

kár, hogy nem készítik el azt a minden lakó számára elérhető fórumot, ahol lehetne érdemlegesen egymással kommunikálni.

Előzmény: Törölt nick (884)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.22 0 0 884

Egy tanács: ha gondod van és "kilövöd a netre" nem oldódik meg. A megfelelő helyre kell elküldeni a panaszokat, esetleg másokkal összefogva, ha kell.

Előzmény: MarinaIV (883)
MarinaIV Creative Commons License 2012.02.22 0 0 883

Kedves Fórumozok

 

Pár érdeklődő hozzászólásom lenne

A Marina IV.-ben megnyitották az autómosónak becézett kis üzletet és  egy lakótársam azt találta mondani, hogy annak az üzletnek még villanyórája és vízórája sincs, gyakorlatilag a ház lakossági rendszerébe van direktben bekötve. Ezt én nem akarom elhinni, ha valakinek van ezzel kapcsolatban infója kérem tájékoztasson. Amúgy semmi gondom az autómosóval, aranyos kis szolgáltató és csodálatos érzés az aszfaltozáskor használatos útterelő bóják napi látványa, ez feltétlenül hiányzott egy prémium lakópark dizájnba. Szorgos mosófiúk pakolgatják őket, rendezik az érkező távozó autókat. Alig várom hogy az üresen álló üzletekben esetleg autószerelő, gumis, stb. szolgáltatók jelenjenek meg. idővel  lehet pályázni az ipari szolgáltató park minősítésre, ha már a bor trezor , az uszoda és egyéb nyalánkság nem sikerült.

Marina IV lépcsőházi ajtóin büszkén hirdeti magát a kiragasztott színes papír, ezt  a lépcsőházat mi őrizzük, nos erre nem sok ok van büszkének lenni. Nyugodtan mondom mint az elsők közt ide költöző lakó a Marina  IV. a tolvajok számára kiemelt terep, gyakorlatilag azt lopnak el amit akarnak. a kamerás  rögzítő megfigyelő műsor egy nagy mese, mert mi is történik pl. ha valakinek simán ellopnak egy nagy értéket  a garázsból. A szerencsétlen áldozat fut a portára ahol az őr nem nézheti vissza a belépési kód hiánya miatt, meg adatvédelmi okra hivatkozva az úgymond rögzítetteket. Arra majd jön a megbízott felhatalmazott ember, várjál rá 2 hétig. Csak nem képzeled, hogy majd te az áldozat aki 500000 Ft/ négyzetméterért megvetted a lakásodat vagy annyira megbízható, hogy megnézhesd soron kívül  visszamenőleg a felvételt!! Nem úgy van az itt, rendnek kell lenni! .Hajrá  tolvajok,  bőven van időtök kereket oldani.

Valahogy az érzésem mintha a közös képviseleteknek -- amiből aztán már van egy rakat, van alapítvány funkcikkal, alkalmazottakkal,  alakult mát kft is  lakócskákból ugyanúgy ügyvezető igazgatóval, tulajdonosokkal -- az lenne az érdekük hogy a kivitelező a garanciális javításoknál még véletlenül se végezze el a kötelező munkákat, megpróbálják kibekkelni a garanciális idő lejártát, aztán lehet a lakóknak fizetni. 1 példa a sok közül: kezdem azzal újból "amikor ideköltöztem", kb. 2 hétig szabályosan működött a garázs világítás. Volt  centrális pontokon fix égő azonkívül a második körben működött az érzékelős automatikus kibe kapcsolós biztonsági világítás.Ez kb. 2 hétig tartott,ezután megszűnt a világítás. Reklamáció után akképpen helyreállították, hogy maradt pár fix lámpa, az automatikus mozgásérzékelőst megszüntették, nos kinek milyen volt a szerencséje akképpen látott a garázsban valamit amikor ki-beszállt a kocsijába. Gondolom a rengeteg lopás miatti reklamációra intézkedtek. Na nem aziránt, hogy garanciális alapon végre helyreállítsák az automatikus és takarékos mozgásérzékelős rendszert, hanem hoppá minden égőt fixre állítottak, égjen minden éjjel-nappal, fényár mint a a parlamenten. Első az energiatakarékosság, fizetik a lakók, van pénz!

Building Management Creative Commons License 2012.02.22 0 0 882

Tisztelt Dr. Mező András Úr!

 

A felvétel kiírásra került amelyet az őrszolgálat vezetőjének átadtunk.

A belső vizsgálatot megkezdték aminek fejleményeiről tájékoztatást várunk.

 

Köszönettel:

 

Building Management Kft.

Előzmény: Marina Part Alapítvány (877)
Andrea12345 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 881

Sziasztok, Marinán van egy nagyon szép franciaágyam, amit költözés miatt nem tudok hova tenni. Szívesen bérbeadnám, ha vkit érdekelne, fényképeket tudok küldeni. Méret 160 x 200. Érdeklődni 70 6420507.

Captain Dolby Creative Commons License 2012.02.20 0 0 879

"azt látom, hogy a pultban két őr alszik"

 

Addig sem lopnak :-DD

Előzmény: Evlin (876)
kerterminator Creative Commons License 2012.02.20 0 0 878

Publikus immár!

 

Bármely segítséget szívesen fogadok :)

Előzmény: AWW (875)
Marina Part Alapítvány Creative Commons License 2012.02.15 0 0 877

Tisztelt Tulajdonosok,

 

pontosan az ilyen helyzetek kezelése érdekében működik belső kamera az I. ütemen. Az üzemeltetés vissza fogja nézni a felvételt, és amennyiben az igazolja a bejelentést, a két őrt el fogjuk távolíttatni a Marina Partról.

 

Itt kérem az üzemeltetést, hogy a megtett intézkedésről tájékoztasson ezen a fórumon is.

 

Ez a kamera arra is alkalmas, hogy amennyiben valamilyen káresemény történik, úgy igazolja az őrszolgálat hibáját vagy vétlenségét, így egy hasonló esetben a károsult - a kamerafelvétel alapján - eredményesen tud kártérítésért fordulni az őrző céghez.

 

Üdvözlettel:

 

Mező András

Előzmény: Evlin (876)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!