Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1860

Nem is ertem miert idoztetek Semarangban. Az 1-2 ora alatt megnezheto holland gyarmati epiteszeten tul nincs ott szinte semmi erdekes, plane annak, aki nem kedveli a nagyvarosokat.

Inkabb szallnek meg helyette Gedung Songo korul.

 

Azert a kikoltozessel csak ovatosan, mert bizony mas turistakent idelatogatni csak az erdekes reszekre koncentralva, es mas a mindennapokkal itt elni. Burokracia, nem mindig eppen mosolygos szomszedsag, stb... Na persze ha egy kulfoldiek lakta enklaveban vennetek medences villat Balin, az megint mas... ;-)

 

Nekem a Doxy nem jott be, leegtem tole.

 

OFF: Hova lesz a kovetkezo ut?

Előzmény: pannn (1854)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1859

W.L.

 

Uppsz.... malária, eddig nem is olvasta utána, mivel idén Bali-Flores esetében ezzel nem foglalkoztunk.

 

Most akkor hogy is van ez?? Java+ Sulawesi  párosításnál??

Előzmény: W.L. (1858)
W.L. Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1858

Ha tenyleg szereted a nagyvarosokat, es nem hianyolod a bangkokiakhoz foghato templomokat es palotakat, akkor Jakarta megerhet par napot.

Ez esetben nagyon ajanlam beszerezni rola ezt a konyvet:

http://www.amazon.com/gp/aw/d/0804842248?cache=4fa09a1d3f28ced176cd4ebd5a0e93c6&pi=SY200_QL40&qid=1410426208&sr=8-1#ref=mp_s_a_1_1

Bar a mai vilagban sokan minden infot a netrol ptobalnak osszeszedni, es 1 utikonyvet sem vesznek meg nemhogy egy masodikat is, de Jakartarol az altalanos Indonezia konyvekben nem igazan jo az info, es amugy sem egy a turizmusra raallt, konnyen navigalhato varos.

Az a konyv viszont meg engem is visszacsabitana oda sokadszor is, es olyan helyeket ir le, amikrol a legtobb turistanak mrg sejtelme sincs. Boven megerne az arat - ha mar megnezitek Jakartat, talaljatok meg erdekes reszeit is!

Előzmény: Gyufa1212 (1856)
Gyufa1212 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1857

úgy lesz,:-) maradnánk tovább is csak hát nehéz a szabadidőket szinkronizálni.  

Előzmény: pannn (1855)
Gyufa1212 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1856

Köszönöm az infókat, elkezdem visszaolvasni a fórumot. Így elsőre Nusa Tenggara szimpatikus. :-)

Ez esetben kihagyjuk perhentiant.  Azt hogy mikor megyünk még nem tudjuk, április vagy július.

Bangkok óta szeretem a nagyvárosokat. :-)

 

 

Előzmény: W.L. (1852)
pannn Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1855

Javaslom a 30 napot és mind Indonéziában, nem fogod megbánni.

Előzmény: Gyufa1212 (1851)
pannn Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1854

Amit a Fulop topikba írtam az valós volt de mindössze Semarang környékén, ott a többihez képest durvábban ment, meg is ijedtünk hogy ha ez így megy végig akkor hamar elfogy a pénzünk de ahogy jött úgy vége is lett amint elhagytuk Semarangot.

Nekünk annyira pozitív lett hogy mi simán kiköltöznénk Indonéziába élni. És én mindenkinek azt mondom hogy hagyja a fenébe a többi országot menjen Indonéziába ott egy országon belül mindent megkap igazi kalandos keretek között.

Már írtam hogy minimum még két utat tervezünk bár jövőre elméletileg másfelé indulunk.

Malária ellen mi Doxyt szedtünk, sem a maláriát sem semmilyen gyomor/bél betegséget nem kaptunk.

Előzmény: W.L. (1845)
W.L. Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1853

Az emlitett Sulawesi - Nusa Tenggara iromanyom a 1741 szamu hizzaszolas.

Előzmény: W.L. (1852)
W.L. Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1852

Na pont buvarkodasert Indoneziabol Perhentianra visszamenni kb olyan lenne, mint a Perhentianrol mondjuk Bulgariaba menni buvarkodni! ;-)

 

Termeszet, kultura es buvarkodas kombinaciojara a legjobb egy Bali, Nusa Tenggara es Sulawesi kombinacio lehetne, bar az ido szukossege miatt lehet, hogy jobb lenne Bali melle csak az emlitettek egyiket betervezni.

 

Nemreg itt pont irtam egy osszehasonlitast valakinek Sulawesirol es Nusa Tenggararol - olvasgass vissza!

 

Illetve meg tenyezo lehet a mikor is.

Ha telre tervezitek az utat, akkor statisztikailag jobb idotok lenne Malukuban vagy a Raja Ampat szigeteken. Azokon a termeszet is pazar, de olyan latvanyos kulturalis attrakcioik nincsenek, mint az orszag mas reszeinek.

 

Jakartat szerintem nyugodtan kihagyhatjatok, hacsak nem vagytok a nyuzsgo nagyvarosok rajongoi.

Ha igen, akkor nagyon konnyu lenne ott tolteni 1-2 napot az ut elejen vagy vegen.

Előzmény: Gyufa1212 (1851)
Gyufa1212 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1851

Szia!

 

25-30 napot tervezünk, leginkább a természet a kultúra és a búvárkodás  (búvárkodással kapcsolatba arra gondoltunk hogy vissza látogatunk Perhentianra) bár azok alapján amiket olvasunk lehet csak Indonéziában leszünk végig. :-)   

 

Előzmény: W.L. (1844)
wanbo Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1850

Én mennék nagyon, sőt, az egész téli szünetem Malukuban tölteném, ha csak rajtam múlna, majd megpróbálom rábeszélni a többieket is.. 

Előzmény: W.L. (1849)
W.L. Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1849

Szerintem masok hulyesege miatt ne hagyd ki!

Akinek van jozan esze, az szedje a tablettakat, a tobbiek meg bizzanak abban, hogy nem kapjak el amugy sem. Nem ok lesznek az elsok akik ugy utaznak oda, de ha valamelyik megis agynak dol, legalabb lesznek, akik apoljak. ;-)

Előzmény: wanbo (1848)
wanbo Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1848

Köszi, valami ilyesmire számítottam! Most egy kicsit komplikált a helyzet, mert másokhoz is igazodnom kell, szóval Maluku lehet, hogy most is kimarad.. de előbb-utóbb biztos megyek! 

Előzmény: W.L. (1847)
W.L. Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1847

Mondjuk ugy, hogy bar kisebb a kockazat, mint ha Papua belsejebe keszulnetek, azert szerintem a malaria maga meg mindig nagyobb kockazat, mint par tabletta beszedese.

Nyilvan azert egy rovidebb uton nagyobb az esely meguszni mint elkapni, de van bizony itt a forumozok kozott is olyan, aki a szomszedos Raja Ampat-szigeteken tablettak nelkul az erkezes utan 1 heten belul malarias lett.

Előzmény: wanbo (1846)
wanbo Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1846

Helló! Nekem is lenne egy gyors kérdésem, amire eddig nem igen találtam választ. Szóval, ha mondjuk lenne kb. 2-2,5 hetünk Malukura (Ambon esetleg Ternate és környéke + Kei), szóval csak turistásabb helyek férnek bele, mennyire rizikó a malária? Sajnos többen mennénk, és a többiek ódzkodnak a tabletták szedésétől... 

W.L. Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1845

Na, ezt mar jobb olvasni, mint amit anno a Fulop topikba irtal! ;-)

Orulok, hogy vegen mindent osszedobva ennyire pozitiv lett a merleg.

Esetleg terveztek is meg (legalabb) egy utat?

Hiszen ha jol emlekszem 3 regio nektek teljesen kimaradt.

 

Tudom, sok mas orszag var meg a vilagon, de szerintem meg minden elfogultsagot felreteve is nyugodtan allithato, hogy Indonezia tobb es valtozatosabb latnivalot/elmenyt kinal, mint pl egesz Kozep-Amerika.

A politikai hatarokat bizony nem ugy huztak meg, higy minden orszag egyenlo legyen.

Előzmény: pannn (1841)
W.L. Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1844

1. Kerdes: Mennyi idore jonnetek?

 

2. Kerdes: Leginkabb mi erdekel? Tajak, kulturak, allatvilag, strandok, buvarkodas, varosok? A "minden" nem ervenyes valasz! ;-)

Előzmény: Gyufa1212 (1840)
pannn Creative Commons License 2014.09.10 0 0 1843

Indonézia sokkal de nagyon sokkal jobb, érdekesebb mint Thaiföld vagy Malájzia (mondjuk én Malájziát nem is tartom Ázsiának). Mi Penangról repültünk Medánba, majd Berastagi, Ketambe, Toba tó, Bukittingi és Jambi volt az útvonal. Ezek mind megérték és még nagyon sok minden ki maradt.

Azért a Szumátrán utazni még mindig kaland, az az igazi jó fajta kaland. Deadalon kellett.

Előzmény: Gyufa1212 (1842)
Gyufa1212 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 1842

Köszönöm!

 

 Nagyon örülök a válaszodnak :-)  kicsit tartottam szumótártól (illetve egész Indonéziától) mert nem lehet róla annyi mindent olvasni mint Thaiföldről vagy Malajziáról.

Bangkokot én is nagyon szeretem, többek között ezért is vagyok kíváncsi Jakartára, KL-re is ezért voltam, vagyok kíváncsi bár csalódtam benne BKK-hoz képest. Szumátrán merre voltatok?

A könyvet beszerzem.      

 

:-) 

Előzmény: pannn (1841)
pannn Creative Commons License 2014.09.10 0 0 1841

Indonéziával kapcsolatban nehéz jó tanácsot adni mert Indonéziába minden megvan ami mindenhol máshol csak részben.

Szumátra: amit mi láttunk belőle az úgy szuper ahogy van, kedves emberek, természet, történelem, nem tudsz rosszul választani bárhova mész

Java: szintén szuper, történelem, tájak, romok, vulkánok

Lombok, csak a Rinjanin voltam, mondjam hogy szuper volt

Komodo, mi Rincan voltunk é szintén szuper volt.

Jakartaba mi nem mentünk be, nem szeretem az ilyen nagy városokat (kivéve BKK)

A két nagy szigettel kapcsolatban is több hónapos programot lehetne összeállítani.

Szerintem olvasd el pl a Lonely planet Indonesia könyvet és próbáld meg kiszűrni mi érdekel pl Borobodur, Prambanan, Bromo, Iljen stb.

W.L. majd jobban tudja szűkíteni a látnivalókat.

Előzmény: Gyufa1212 (1840)
Gyufa1212 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 1840

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy jövőre szeretnénk menni Indonéziába és bár tudom ez nagyon szubjektív, de tudnátok ötleteket adni egy első ízben Indonéziába látogató turistának abban, hogy miket nézzen meg. (minden érdekel természet, kultúra, városok) Egyenlőre úgy tervezem, hogy KL - Jakarta (kérdés hogy Jakartába érdemes e elmenni?) – Bali - Lombok illetve még Szumátra (Padang) persze Jakarta előtt ha megyünk  és  Komodo is szóba jött persze minden nagyon képlékeny.

Nagyon köszönöm 

ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 1839

Yogya akart lenni, csak lusta voltam visszanézni, mit is olvastam rövidítésnek, de most már megyjegyzem :-)

 

Solo-t is megnézzük, Dienge felfedezésére még nem jutott időm.

 

Bunaken és Lembeh is képben van már, majd mérlegelünk, melyik is legyen :-)

 

Közben elfogyot az olcso Qatar jegy, viszont van helyette Emirates szintén BUD-ról KUL-ba 150K-t.

Előzmény: W.L. (1838)
W.L. Creative Commons License 2014.09.07 0 0 1838

Azert azt a "Jogi" nevet probald elfeledni, mert Yogyakartat senki nem hivja ugy. Beceneve Yogya, Dzsogdzsa-nak (tehat nem az indonez fonetika normal szabalyai szerint Jogja-nak) ejtve.

 

Ha raszansz egy hetet Javara, akkor en tovabbra is szorgalmazom Solot es Dienget is beiktatni.

 

Manado korul tul sok igazan erdekes szarazfoldi latnivalo nincs (Tangkoko es a vulkanok) igy ott nyugodtan koncenrtalhatsz a buvarkodasra. A legismertebb Bunaken mellett profik sokan istenitik a Lembeh-szoros "muck diving"-jat is.

Előzmény: ISIS/002 (1837)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 1837

Szia W.L!

 

Igen, köszi én is valahogy így gondoltam.

Gyors keresés alapján KUL-Yogyaba már találtam is repjegyet AA-val. Majd még finomítom a programot, de 1 hétel az ötlet felmerülése  után nekem is úgy tűnik, hogy ez a 2 sziget lesz.

Ezekből szeretném a lehető legtöbbet kihozni.

Manado környékére még nem koncentráltam látnivalók tekintetében ( víz felett), de még van bőven idöm :-)

Borobudur és Prambanan-t már megtaláltam a neten, nagyon tetszik, azokat látni kell. Ill. ahogy elnéztem magában Jogi-ban is el lehet  nézelődni egy napot.

Bromo-n is gondolkodom, erről is találtam már bőven infót.

És Jogi-ból  is láttam már repülőt Manado-ba :-) 

 

 

Köszönöm a segítséged és az öteleteket is :-)

 

Előzmény: W.L. (1836)
W.L. Creative Commons License 2014.09.06 0 0 1836

Ha nem rohantok akkor a minimum 2-2 nap a 2 varosra, illetve Yogyaban esetleg egy 3. is egy egynapos kirandulasra Diengbe.

A Yogya melletti Borobudur es Prambanan templomokrol nem lesz nehez kepeket talalnod, a Solotol keletre levo Sukuh es Ceto pedig mar csak festoi fekvesuk miatt is meger egy utat.

Logisztikailag alighanem legjobb KL-bol eloszor Soloba repulni, majd a 2 nap utan atkoltozni Yogyaba, ahonnan alighanem konnyebb lesz Manadoba repulni.

Esetleg megfontolando meg a joggal nepszeru kelet-javai Bromo vulkan hozzaadasa a tervhez. Ezzel mar kitoltene Java egy hetet, es Bromo utan Surabayabol repulhetnetek Manadoba.

Előzmény: ISIS/002 (1835)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.06 0 0 1835

Köszönöm!  Nem akarunk rohanni... Utána nézek milyen templomok és egyéb nevezetességek vannak erre.

Előzmény: W.L. (1834)
W.L. Creative Commons License 2014.09.05 0 0 1834

Egy nap a varosra, egy masik Borobudurra es Prambananra.

A szomszedos Solo, amit en spec sokkal jobban komalok, szinten megerne 1 napot magara  es 1 masikat a tole keletre levo templomokra. Berelt taxival, rohanosan, mind Yogya mind Solo redukalhato 1-1 teljes (!) napra a templomokkal egyutt is.

Előzmény: ISIS/002 (1833)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.05 0 0 1833

Szia W.L!

 

Yogjakarta-ra kb. mennyi idő kell szerinted?  Ahogy elnézem, van ott bőven látnivaló.

 

Akkor esetleg onnan egyből át tudnánk menni Manado-ba.......

W.L. Creative Commons License 2014.09.05 0 0 1832

Februarban elvileg esos evszak van, de az Nyugat-Javan es Sulawesin nem igazan elesen kulonul el a szaraz(abb) evszaktol.

A kulonbseg az altalatok tervezett helyek kozul Balin a legeszrevehetobb.

Errol reszletesebben a honlapomon olvashatsz:

 

http://www.east-indonesia.info/planning/indonesia-travel-information-climate-timing.html

Amugy szerintem Bandung tok kihagyhato, ha vulkant akartok latni akkor inkabb nezzetek meg a Yogya es Bali kozt ugyis utba esi Bromot.

Előzmény: nemcsakhajo (1831)
nemcsakhajo Creative Commons License 2014.09.05 0 0 1831

Hello Mindenkinek!

 

Fontos tanacsot kernek toletek.

 

A haverommal tervezzuk hogy elmegyunk Indoneziaba februar elejen.

Es kicsit tartunk a monszuntol ,esotol.

3. nap: Jakarta - Bandung4. nap: Tangkuban Perahu - Bandung5. nap: Bandung - Yogyakarta6. nap: Yogyakarta7. nap: Yogyakarta - Makassar8–10. nap: Toraja-régió11. nap: Makassar - Sanur12. nap: Sanur13. nap: Sanur – Tampaksiring - Ubud 14. nap: Ubud és környéke

 

Ez az utat akarjuk vegigjarni sajat magunk.

Es vacilalunk Indonezia es a Fulop sz kozott az idojaras miatt.

 

Segitseget elore is koszonom.

 

Udv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!