Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Crvoyager Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9393

Hát igen én is az előző autómon a saját bőrömön tapasztaltam. 1600 kg-os horgot rakott fel a buzernyák vonohorgos holott elmondtam ennyi legyen a majdani vontatható súly. Az autó önsúlya 1730 lkg volt ugyhogy simán ki jött volna.

Az akkori lakóm 1300 kg-os volt. Végül a kpm-nél 1332 kg-ot kapott. Ja és ahhoz az auguszt horoghoz jogosan. Végül mivel nekem az is elég volt nem kavirnyáztam. Egy biztos ha kintről hozol autót annál meg simán vizsgálat nélkül el kell fogadniuk.

Előzmény: Törölt nick (9390)
Crvoyager Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9392
Szia! Bocs nem értem a 75 kg-ot, mert a leirásodban alul a második sorban 80 kg van. Ez azt jelenti, hogy ilyen fejterhelésű horog szerelhető fel rá max. mert akkor ez mégiscsak az autóra vonatkozik. Vagyis a tiedre hiába rakatsz 100 kg-osat akkor sem kap full sulyt, csak annyit, amit ez a tablicsku tartalmaz, mert a kasznid csak max a 80 kg-osat birja. Ez a gyári vonohorog bizonylat. Mellesleg ha 75 kg-os fejed van, akkor az vagy nem gyári vagy a gyári szervizbe spóroltak és gyengébbet utángyártottat raktak rá.
Előzmény: BiaStrom (9389)
GPS Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9391

"Mindig azt kívánom nekik, egy hasonló tudású doki operálja őket, ha oda kerülnek :)"

Lehet róla szó...ha olyankor esedékes, amikor ráérek.

Esett már szó erről, itt a topikban :-)))))
.
Előzmény: Törölt nick (9390)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9390
Ezt a számítási módot találtam meg a vonohorog.hu-n is, amit írsz.
Viszont a kpm-nél nem mindegy, ki van éppen bent a vizsgakor :)
Van a családban 2 egyforma autó, 22 nap eltérés van a forgalomba helyezések között, mind2 újként lett véve. Azonos típus, motor, felszereltség, még a színük is egyforma.
Mindkettőn ugyanaz a típusú horog van. Egyik vontathat 1300 kg-ot, a másik 960-at :)

Tavaly hoztunk be a németektől egy használt autót. Gyári horog van rajta, a német forgalmiban 1300 kg szerepelt fékezett vontathatóságként. Itthon a forgalomba helyezéskor ( műszaki vizsga nem készült, a kinti még érvényes volt másfél évig ), a műszaki adatlapra a kpm-es manyusz az ő általuk használt számítási mód szerint be akart írni 1100 kg-ot. Először nyugodtan, majd emelt hangon követeltem a kinti forgalmi adatainak 1 az 1-ben történő átírását, hamisítás nélkül.
Addig nem volt erre hajlandó, míg a forgalomba helyezés felfüggesztését nem kértem, és ügyvéddel történt egyeztetés utáni folytatását javasoltam. Ekkor beírta az eredeti, 1300 kg-ot.
És ezek az emberek állítólag értenek ahhoz, amit csinálnak. Mindig azt kívánom nekik, egy hasonló tudású doki operálja őket, ha oda kerülnek :)
Előzmény: Crvoyager (9387)
BiaStrom Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9389
75 kg, 3,5 v6 az enyém.
Előzmény: Crvoyager (9386)
Crvoyager Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9388
Helyesbitek nem karosszéria, hanem horognál.
Előzmény: Crvoyager (9387)
Crvoyager Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9387

Szerintem a táblicskuban szereplő vonohorog terhelhetősége 65 miatt ilyen kevés azt ugyanis valahogy ugy számolják, hogy az önsulyhoz hozzáadnak 80 kg (vezető tömege) és annak a 65 százaléka a vontatható tömeg. Ennél ugy nézem a karosszérián a felfogatási pontok gyengék, mert a gyártó csak 65kg-ot ir elő.

Ugye az általános vonófej terhelésű horog az autóknál a 75 kg-os.

 

Egyébként a kocsin rögzitett tábla az alap irányadó a kpm-nek. Azon a táblán kell szerepelni egy olyan sulynak kg-ban ami magasabb mint az össztömeg. Pl 3750 kg na ez a suly jelenti a járműszerelvény össztömegét vagy a vontatóval együtti össztömeget. Ez akár évjáratonkánt is eltérő. Ebből ha kivonod a jármű össztömegét akkor kapod meg azt, hogy az az adott autó ha a vonohorog is teljesiti a súlyértéket akkor annyit vontathat. Zárójelben megjegyzem a vonohorognál a súlyértékre pl 1600 kg az nem fogja megkapni a vizsgán az 1600kg-ot csak akkor ha a D érték pl 100. Általában ugy van hogy egy 2300-2500 kg-os horog kap kb 1800 2000kg vontatható össztömeget. Ez csak a horog. És akkor ott a korábban leirt autó paraméter.

Pl kb 8-10 éves zafirák igen széles spalettán mozognak. 1350kg-tól 2000 kg-ig.

Ezt onnan tudom,mert amikor autót kerestem találtam egy dizel 1.9 vagy 2.0 változatot eladót, amelyik a sulytáblája és a forgalmija szerint is vontathatott 1800kg-ot.

 

A sharan többek közt azért ilyen népszerű,mert azok közt van 1800 és 2000 kg-os vontatható paraméterű is. A legérdekesebb, a tesoja a galaxi 1350kg-nál nem kap többet. Hogy miért az passz, de legalább 20-at megnéztem. 

 

Előzmény: Törölt nick (9385)
Crvoyager Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9386
Konkrétan nem arra gondoltam,hogy rossz a vonóhorog, hanem mondjuk a D=75 helyett D=100 vagy 80-ast raknak fel mondjuk a márka szervizben ők növelhetik a vontatható súlyt. Ez a D érték a horognak a cimkéjén megnézhető és abból számolják a vontatható sulyt. Bár boritékolom a sulya miatt, hogy a te lakódnak amugy is 100kg-os fej előirása van. Ez még egy olyan pont ahol kukacoskodhat a közeg.
Előzmény: BiaStrom (9383)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9385

Fafejű a hatóság.

 

Konkrét eset: 1,9 dCi, JA05, kéziváltóval.

A vonóhorog műbizonylatán 1300 kg szerepel. Az autó járműkísérő lapján is ez az érték szerepelt, max vontathatóságként.

Autó önsúlya 1290 kg, terhelhető 550 kg-mal, összsúly 1840 kg. Vontathat fékezettet 1300 ill. 1000 kg-ot. Összgördülő max 2800 kg.

Hatóság a 2800-ból kivonja az autó ÖSSZsúlyát ( 1840 ), így szerintük 960 kg-ot vontathat a masina.

 

Előzmény: Crvoyager (9380)
GPS Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9384

Háááát, azért meg kell mondjam neked, hogy lehet hogy én nem vagyok annyira "jóember" - de én csalánkiütést kapnék attól, ha a szomszéd - a saját bódéjából - atnyúljon az én nyitott konyhaablakomon - mondjuk a borsdarálóért.

Igaz, hogy az én tanyahelyemen is elég "sűrűn" vagyunk...nade ennyire?

Bár, az idén nagyon jól kitaláltam, hogy oda a sarokba kotródjak....oda legalább nem raknak a nyakamra ilyen "borsdaráló-vételezőket".

Persze, ez nem gátolja meg a sporttársakat abban, hogy néha annyian odatelepedjenek, hogy még az se zavarja őket, ha mondjuk nekem már nincs is hova leüljek - a saját tanyámon.
De ezt a párom néha elég radikálisan megoldja: vagyis simán elküldi őket a francba.

Ez a szigor nagyon hatékony ám, mert ezen annyira megsértődnek, hogy emiatt legalább 1-2 óráig nem telepednek oda megint...igaz, utána minden kezdődik előlről :-))))
.
Előzmény: Törölt nick (9378)
BiaStrom Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9383
A vonó tökéletes, BOSE. Autó csere vagy a 2. kocsi lesz átcserélve.
Előzmény: Crvoyager (9380)
Crvoyager Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9382
Nincs harag,miért is lenne, de szavadon fogunk.
Előzmény: loti6 (9379)
Crvoyager Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9381
Na azért nem volt mindenhol ilyen sűrű a helyzet.
Előzmény: Törölt nick (9378)
Crvoyager Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9380

Hali! Sajna a papir a lényeg de lehet van több lehetőséged. Csökkentheted a szállitható személyek számát illetve a vonohorgot megnézeted és ha kicseréled egy erősebbre lehet megadják rá a nagyobb terhelhetőséget. Aztán akkor rendben lesz papirilag is.

 

Előzmény: BiaStrom (9377)
loti6 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9379

Jó reggelt.

 

Mi is szerencsésen  hazaérkeztünk még éppen sötétedésre, igaz mi majdnem csak a szomszédba mentünk (52 km).

 

Köszönjük a finom tortát, nejemnek, lányoknak is nagyon ízlett.  Nem tudom, hogy mennyien maradtak a mai napra is Kiskőrösön, de azt hiszem - nem sokan.

Elnézést kérek tőletek, hogy nem sok idő maradt veletek csevegni, mert a másik társasággal már egy hónapja egyeztettünk, hogy találkozunk, illetve ott volt egy picivel több hely. De azért remélem a következő találkozás alkalmával több lehetőség lesz erre. 

Előzmény: Crvoyager (9372)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9378
Egy kép gyorsan arról,hogy mennyien voltunk.Ez csak a mi placcunk,de ilyen szorosan állt mindenki hogy elférjen a sok jóó ember...
BiaStrom Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9377
Nem, a kocsi 2 t vontathat, a lakó csak 1800 kg. A forgalmiba írnak kevesebbet, mert azt gondolják, hogy 700 kg-al megterhelem, mert 7 személy ül a kocsiba állandóan. Kikérem magamnak a feltételezést, hogy 100 kg-os feleséget tartok! Gyerekeim sem bírnak összesen sem 70 kg-nál többet nyomni... :)
Előzmény: Crvoyager (9372)
Gruau Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9376
Szerintem, ha iszugynak az össztömege ténylegesen nem haladja meg 750 össztömeget, akkor nem nagyon szólhat érte a hatóság csak abban az esetben szólhatna ha meghaladná és túl lépne a 750Kg-ot akár 1kg- al is. Én így értelmeztem a jogszabályokat.
Előzmény: Crvoyager (9372)
Gruau Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9375
Jó reggelit Elnök úrrrr!!!!!!-)))))))
Előzmény: Crvoyager (9372)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9374
Ez Renault sajátosság. A kezelésiben nekem is 2 érték van megadva a fékezett pót vontatására. Egy magasabb érték, ha pl. egyedül a vezető ül az autóban, valamint egy alacsonyabb arra az esetre, ha minden ülőhelyen ül valaki + a csomagtartó is fullon van. Itthon általában az alacsonyabbat írják be, szerintük mindig fullra van rakva az autó, és így vontat.
A Renault ezzel azt szeretné jelezni, hogy oda kell figyelni az össz. gördülő tömegre ( jobboldali B oszlopon vannak a különféle értékek, köztük ez is ), műszakilag vontathat maximum x kg-ot, viszont ahogy az ember pakolással terheli az autót, úgy kéne csökkentse a pót tömegét. Ezt kultúrországokban a vezetőre bízzák, annak a felelőssége ennek betartása. Itthon minimumot húzhatsz és kész :(
Előzmény: Crvoyager (9372)
Crvoyager Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9373

Szia Manac!

 

A forgalmiba csak azt irják pótkocsi és a lakókocsi vagy utánfutó össztömege határozza meg hogy 750 kg-ig könnyű pótkocsi 750 kg felett pedig nehéz pótkocsi.

 

Könnyű pótnál a max súlyod 3500kg+750kg azaz 4250kg lehet, amit B jogsival huzhatsz.

 

Nehéz pótnál viszont azaz 750 kg össztömeg feletti futóval B jogsival maximum 3500 kg össztömegű lehetsz. Ha átléped a 3500kg-ot de a futód össztömege nem haladja meg az autód önsúlyát és az autód vontathat is ekkora súlyt akkor B+E -vel lehet vontatnod. Nehéz pótnál el kell felejteni a 4250kg-ot, az ott nem érvényes.

Előzmény: Törölt nick (9350)
Crvoyager Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9372

Jó reggelt Mindenkinek!

 

Épségben hazaértünk mi is Kiskőrösről. Szerintem jó volt a tali és jól sikerült ha jól számolom a harmadik fórum tali is.

 

A vontatásra annyit, hogy szerintem iszugy mesternek csak 20 kg, amivel túllépi a B kategóriás értéket, mert ha 750 lenne a lakója akkor simán huzhatná, mivel könnyű pótnál (750kg-ig) B kategóriára 4250 kg lehetne az összsúlya. Mivel azonban 770kg az összsúly igy már nehéz pótnak számit igy alapértéknek a 3500kg-ot kell tekinteni, akkor meg 70 kg a többlete.

Rá kellene érdeklődni egy összsúly változtatásra. Mondjuk pl az adriásoknál érdeklődni és ne agy isten egy igazolást szerezni és módositani. Ennyi éves lakónál meg lehetne oldani. Más kérdés mennyibe fájna.

 

Biastrom! Irásaidból ugy vettem ki sokat fogsz járni külföldön. Érdemes elgondolkozni azon, hogy ha ennyivel túlléped a súlyt akkor azon túl, hogy esetleg egy hegyi uton az árokba vagy szakadékba landolsz a gyerekeiddel jó e hogy egy igazoltatásnál, ami az osztrákoknál hamar megesik lakó nélkül folytatod az utadat.

Ugyanis a nyugatabbra lévő szervek nem ugy üzemelnek,mint a hazaiak.

Ott nem engedik a lakót tovább és a saját költségedre elviszik megőrizni, majd ha a minimum 100 euro büntetést és a szállitási költségeket kifizetted és megjelentél ott egy vontatási szabályoknak megfelelő autóval megjelensz vissza is adják szerencsésebb esetben. Ugyanis Te a papiron és a gyártó által megengedett össz vontatási súlyt léped át, ráadásul nem kevéssel és azt nagyon szigorúan veszik.

 

Ha jól olvastam a Te autód a lakó önsúlyát sem vontathatja.

Gruau Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9371
Ha Te se jelentkezel be többé, akkor felborult a vitorlásod,vagy elősátor vasaid rád estek..-))))
Előzmény: GPS (9370)
GPS Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9370

Aki nem jelentkezik itt többet, az vélhetően nem ért haza épségben :-)))))
Előzmény: Gruau (9369)
Gruau Creative Commons License 2009.10.26 0 0 9369
Jóóó reggelit!!!
Remélem, mindenki épségben hazaért Kiskőrösről...
Gruau Creative Commons License 2009.10.25 0 0 9368
Hát, aki nem jött a mostani talira az sajnálhatja. Nagyon szép időjárás volt Kiskőrösön.
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.25 0 0 9367

Szépjóestét mindenkinek!

Látom megy itt a fórum nélkülünk is ezért úgy gondoltam,hogy a jövő héten is úgy csinálok mintha itt sem lennék...

A régi topikosok végre kibontakozhattak és adhatták a tanácsokat az érdeklődőknek.

De nem mentség arra,hogy a kiskőrösi talin nem voltatok ott!Most akkor ti minden összejövetelről hiányozni fogtok?-nem baj ezt így is lehet...(kivétel ez alól akinek telepített lakója van éppen nincs semmije)

Egyébként nem kellett fűteni,mert nagyon jó idő volt!

 

Naszóval:nekem nincs B+E-m,de nagyon nem is érdekel.A 2800+770 kg szerkezetemmel éppen 70 kg a többletem.Ha ezért megbüntet akkor legyen vele boldog egészen karácsonyig...

 

Aki nem volt ott ezen a talin:csak megjegyzem,hogy ilyet nagyon ritkán látni,hogy egy teljesen üres kempet csak a lakókocsisoknak tartanak nyitva és azt teljes egészében ki is töltik!De olyan szinten,hogy szinte egymáshoz érnek a bódék.Fantasztikus látvány volt!Ennyi lakókocsit egyszerre  egy kiállításon sem lehet látni!

Majd lesznek képek is amint feltöltöttem a gépre.

 

Előzmény: Törölt nick (9350)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.25 0 0 9366

Köszi!

 

A Vár@dit meg benéztem, az árak többnyire szett árak és nem darabárak.  :-)

GPS Creative Commons License 2009.10.25 0 0 9365

Jandó Ferenc 8175 Balatonfűzfő, Harmat utca 1

tel. 20/941-4553
Előzmény: Törölt nick (9362)
GPS Creative Commons License 2009.10.25 0 0 9364

Váradi szintén a Jandó-ét árulja, 200 -ért. 50 Ft az árrés.
.
Előzmény: Törölt nick (9362)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!