Keresés

Részletes keresés

digicat Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7672
A számlaforgalomban is megjelent az összeg?

Nem biztos, hogy OTP. Kb. 2 éve a Raiffeisen Oxigén kártyáját használva az internetes vásárlások duplán zárolódtak. Később az egyiket fizették, a másik pedig megmaradt a zárolás végéig.
Kapásból a kereskedőre gyanakodtam, jelentettem a banknak, utánanéztek, és kiderült, hogy a Mastercard rendszere a hibás. Úgy magyarázták, hogy a nemzetközi részlegük is zárolt, és a belföldi is. Kb. egy hónapig tartott, utána megszűnt.
Először megijedtem, mert azt hittem lenyúlnak, később már csak kellemetlen volt.
Előzmény: garfieldka (7653)
morbiczer Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7671
Én meg lassú. :(
Előzmény: HP13 (7669)
morbiczer Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7670

Szerintem, raiffeisenes tapasztalataim alapján:

 

Kedvezményezett számlaszáma NLxxABNAxx xx xx xx xx

 

Kedvezményezett neve Drop-Off Veilingshop B.V.

 

Országkód <Ezt szerintem ki tudod nézni a honlapról.>

 

Kedvezményezett címe Herestraat 99
9711LE Groningen
The Netherlands

 

 

Kedvezményezett bankjának azonosítója <Feltételezem ide jön a SWIFT-kód>

 

Kedvezményezett bankjának neve ABN-Amro

 

Kedvezményezett bankjának címe <Én ilyenkor ki szoktam nézni a bank központjának címét az internetről. Bár hogy erre mi a ... miatt van szükségük?>

 

 

 

Átutalás közleménye

 

 

 

 

 

 

Sürgősség

 

Idegen bankköltség viselő <Ezt célszerű beikszelni, hogy az eladó meg is kapja pénzét.>

 

SWIFT értesítőt kér ????

 

Az indító telefonos elérhetősége

 

Hozzájárulok ahhoz, hogy az átutalás során az OTP Bank Rt. címemet és számlaszámomat továbbítsa.  ???? <Raiffeisennél ilyen nincsen. Minek kell ez?>

 

Garanciát természetesen nem vállalok. :) A legjobb, ha felhívod a hotline-jukat.

Előzmény: TGery (7666)
HP13 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7669
Gyorsabb voltál :))
Előzmény: garfieldka (7667)
HP13 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7668
Kedvezményezett számlaszáma[/a]
NLxxABNAxx xx xx xx xx

Kedvezményezett neve
Drop-Off Veilingshop B.V.

Országkód
Talán NL de ezt a bankban beírhatják

Kedvezményezett címe
Herestraat 99
9711LE Groningen
The Netherlands

Kedvezményezett bankjának azonosítója
Ebben nem vagyok biztos, talán ABNANL2A de én ezt mindig üresen hagytam és a bank kiderítette. Vagy valaki más itt tudja.

Kedvezményezett bankjának neve
Az ABNANL2A az ABN-AMRO Bankra utal.

Kedvezményezett bankjának címe
Ezt én mindig üresen hagytam ha nem adta meg a másik, de még sosem volt vele gond. Max kérdezd meg tőle.

Átutalás közleménye
Az aukció kódszámát add meg, vagy még hogy mit vettél
Előzmény: TGery (7666)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7667

Összeg: számmal beírod, a fizetendő összeget

 

Valutanem: EURO

 

Kedvezményezett neve: Akitől vetted (magánszemély vagy cég neve)


Kedvezményezett címe:

Address: Drop-Off Veilingshop B.V.
Herestraat 99
9711LE Groningen

 

Ország:
The Netherlands

 

A kedvezményezett számlaszáma és bankszáma helyére beírod az IBAN és BIC/SWIFT kódot (ha beírod a számlaszámot és/vagy a bankszámot is, akkor az OTP közönséges utalásként küldi el, magasabb tarifáért) Tehát az IBAN BIC elegendő!
IBAN NUMBER: NLxxABNAxx xx xx xx xx
BIC/ SWIFT: ABNANL2A

Idegen bank költsége: ha vállalod nincs gondod, ha nem, akkor az eladó moroghat és kérheti pótlólag (ekkor újabb bankköltséggel tudod elküldeni a különbséget)

 

Ki kell még választanod az áruvásárlás megnevezést.

 

Továbbá be kell írnod a megjegyzésbe a vásárolt termék nevét/kódját stb.

 

Remélem nem hagytam ki semmi fontosat!

Előzmény: TGery (7664)
TGery Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7666

re All!

 

köszi mindenkinek, aki segíteni akart, de most újabb problémám akadt  :)

Nyertem egy headset-et egy überpowersellertől, utalnom kéne neki pénzt.

A következő adatok állnak rendelkezésemre:

 

Account number: xx XX xx XXX
Address: Drop-Off Veilingshop B.V.
Herestraat 99
9711LE Groningen
The Netherlands
IBAN NUMBER: NLxxABNAxx xx xx xx xx
 BIC/ SWIFT: ABNANL2A

 

 

MElyik helyre mit kell írnom ha otp-n neten utalnék?

ezek vannak:

 

Kedvezményezett számlaszáma

 

Kedvezményezett neve

 

Országkód

 

Kedvezményezett címe

 

 

 

Kedvezményezett bankjának azonosítója

 

Kedvezményezett bankjának neve

 

Kedvezményezett bankjának címe

 

 

 

Átutalás közleménye

 

 

 

 

 

 

Sürgősség

 

Idegen bankköltség viselő

 

SWIFT értesítőt kér

 

Az indító telefonos elérhetősége

 

Hozzájárulok ahhoz, hogy az átutalás során az OTP Bank Rt. címemet és számlaszámomat továbbítsa.

TGery Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7665

Bakker!

Bocs mindenkitől!

TGery Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7664

re All!

 

köszi mindenkinek, aki segíteni akart, de most újabb problémám akadt  :)

Nyertem egy headset-et egy überpowersellertől, utalnom kéne neki pénzt.

A következő adatok állnak rendelkezésemre:

 

Account number: xx XX xx XXX
Address: Drop-Off Veilingshop B.V.
Herestraat 99
9711LE Groningen
The Netherlands
IBAN NUMBER: NLxxABNAxx xx xx xx xx
 BIC/ SWIFT: ABNANL2A

 

Szóval, gondolom ez az ABN AMRO banknál vezetett számla...

DE! (mivel láma vagyok még nagyon e tére -illetve kezdő, nem láma :) - ezért valaki írja le PLÍz, hogy otp-nél a megfelelő helyekre mit kell írnom???

 

Átutalás összege / pénzneme    HUF Kedvezményezett számlaszáma Kedvezményezett neve Országkód AFGANISZTÁN ALBÁNIA ALGÉRIA AMERIKAI CSENDES-ÓCEÁNI-SZ. AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK AMERIKAI SZAMOA AMERIKAI VIRGIN-SZIGETEK ANDORRA ANGOLA ANGUILLA ANTARKTISZ ANTIGUA ARGENTÍNA ARUBA AUSZTRÁLIA AUSZTRIA AZERBAJDZSÁN BAHAMA-SZIGETEK BAHREIN BANGLADES BARBADOS BELGIUM BELIZE BELORUSSZIA BENIN BERMUDA BHUTÁN BISSAU-GUINEA BOLÍVIA BOSZNIA-HERCEGOVINA BOTSWANA BOUVET-SZIGET BRAZÍLIA BRIT INDIAI-ÓCEÁNI TERÜLET BRIT VIRGIN-SZIGETEK BRUNEI BULGÁRIA BURKINA FASO BURMA BURUNDI CHILE CIPRUS COMORE-SZIGETEK COOK-SZIGETEK COSTA RICA CSÁD CSEHORSZÁG DÁNIA DÉL-AFRIKAI KÖZTÁRSASÁG DÉL-KOREA DOMINIKA DOMINIKAI KÖZÖSSÉG DZSIBUTI ECUADOR EGYENLÍTŐI-GUINEA EGYESÜLT ARAB EMÍRSÉGEK EGYIPTOM ELEFÁNTCSONTPART ÉSZAK-MARIANA-SZIGETEK ÉSZTORSZÁG ETIÓPIA EURÓPAI KÖZÖSSÉG FALKLAND-SZIGETEK (MALVINAS) FELSŐ VOLTA FERÖER FIDZSI-SZIGETEK FINNORSZÁG FRANCIA DÉLI TERÜLETEK FRANCIA GUYANA FRANCIA POLINÉZIA FRANCIAORSZÁG FÜLÖP-SZIGETEK GABON GAMBIA GHÁNA GIBRALTÁR GÖRÖGORSZÁG GRENADA GRÖNLAND GRÚZIA GUADELOUPE GUAM GUATEMALA GUINEA GUYANA HAITI HEARD-SZIGET ÉS MCDONALD-SZ. HOLLAND ANTILLÁK HOLLANDIA HONDURAS HONGKONG HORVÁTORSZÁG INDIA INDONÉZIA IRAK IRÁN ÍRORSZÁG ISMERETLEN IZLAND IZRAEL JAMAICA JAPÁN JEMENI KÖZTÁRSASÁG JORDÁNIA KAJMÁN-SZIGETEK KAMBODZSA KAMERUN KANADA KARÁCSONY-SZIGETEK KATAR KAZAHSZTÁN KELET-TIMOR KENYA KÍNA KIRGIZISZTÁN KIRIBATI KISASSZONY-SZIGETEK KÓKUSZ (KEELING) -SZIGETEK KOLUMBIA KONGÓ KOREAI KÖZTÁRSASÁG KÖZÉP-AFRIKAI KÖZTÁRSASÁG KUBA KUVAIT LAOSZ LENGYELORSZÁG LESOTHO LETTORSZÁG LIBANON LIBÉRIA LÍBIA LIECHTENSTEIN LITVÁNIA LUXEMBURG MACAO MADAGASZKÁR MAGYARORSZÁG MAKEDÓNIA MALAJZIA MALAWI MALDÍV-SZIGETEK MALGAS KÖZTÁRSASÁG MALI MÁLTA MAROKKÓ MARSHALL-SZIGETEK MARTINIQUE MAURITÁNIA MAURITIUS MEXIKÓ MIANMAR MIKRONÉZIA MOLDOVA MONACO MONGÓLIA MONTSERRAT MOZAMBIK NAGY-BRITANNIA NAMÍBIA NAURU NÉMETORSZÁG NEPÁL NICARAGUA NIGER NIGÉRIA NIUE NORFOLK-SZIGET NORVÉGIA NYUGAT-SZAHARA NYUGAT-SZAMOA OLASZORSZÁG OMÁN OROSZORSZÁG ÖRMÉNYORSZÁG PAKISZTÁN PALAU PANAMA PÁPUA ÚJ-GUINEA PARAGUAY PERU PITCAIRN-SZIGETEK PORTUGÁLIA PUERTO RICO RÉUNION ROMÁNIA RUANDA SAINT CHRISTOPHER ÉS NEVIS SAINT LUCIA SAINT VINCENT GRENADA SAINT-PIERRE ÉS MIQUELON SALAMON-SZIGETEK SALVADOR SAN MARINO SAO TOMÉ ÉS PRINCIPE SEMLEGES TERÜLET SEYCHELLE-SZIGETEK SIERRA LEONE SKÓCIA SPANYOLORSZÁG SRÍ LANKA SURINAME SVÁJC SVALBARD SVÉDORSZÁG SZAUD-ARÁBIA SZENEGAMBIA SZENT-ILONA SZERBIA / MONTENEGRO SZINGAPÚR SZÍRIA SZLOVÁKIA SZLOVÉNIA SZOMÁLIA SZUDÁN SZVÁZI TADZSIKISZTÁN TAIWAN TANZÁNIA THAIFÖLD TOGO TOKELAU-SZIGETEK TONGA TÖRÖKORSZÁG TRINIDAD ÉS TOBAGO TUNÉZIA TURKS ÉS CAICOS-SZIGETEK TUVALU TÜRKMENISZTÁN UGANDA ÚJ-KALEDÓNIA ÚJ-ZÉLAND UKRAJNA URUGUAY ÜZBEGISZTÁN VANUATU VATIKÁN VENEZUELA VIETNAMI KÖZTÁRSASÁG WALLIS ÉS FUTUNA ZAIRE ZAMBIA ZIMBABWE ZÖLD-FOKI KÖZTÁRSASÁG Kedvezményezett címe   Kedvezményezett bankjának azonosítója Kedvezményezett bankjának neve Kedvezményezett bankjának címe   Átutalás közleménye       Sürgősség Normál Sürgős Idegen bankköltség viselő Indító Kedvezményezett SWIFT értesítőt kér Igen Nem Az indító telefonos elérhetősége Hozzájárulok ahhoz, hogy az átutalás során az OTP Bank Rt. címemet és számlaszámomat továbbítsa. Igen Nem Átutalás jogcíme   Kérjük, válasszon ki jogcímet

"Áruforgalmi fizetések " ez jó jogcímnek?

 

 

garfieldka Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7663

Igen, természetesen mindenki a saját szempontjai alapján választ bankot és nem habókra nyit számlát. Nekem akkor sok egyéb szempont miatt is ez volt a megfelelő. Mára változtak a körülmények, az általam igénybevett szolgáltatások. Valószínű eljött az ideje, hogy felkészültebb bankot keressek.

A tippeket mindenkinek köszönöm.

Előzmény: Ariel (7662)
Ariel Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7662
en sem a nagyfaluban lakom, de cib-es vagyok. tulkepp keszpenz be es ki kivetelevel mindent meg tudok ejteni neten. sot, a kivetel is mukodik meg a zotp-s atm-ekben is (+100ft) de ha nem ezresevel akarod fel venni a kp-t, akkor kibirhato. sot.. a napokban szuntettem meg az egyik takszovos szamlam es latom, hogy mar ott is van netbank..

Előzmény: garfieldka (7660)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7661
Igen, így van, ahogy az első mondatodban írod.
Előzmény: edk440 (7657)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7660

Amíg Pesten éltem, minden sarkon találtam egy bankot. Azonban egy 270 fős fatornyos faluból, nagyobb városoktól 50 km-re, ez nem annyira egyszerű. A környékbeli pénzintézeket közül néhány éve az OTP infrastruktúrája volt az egyedül kedvező számomra.

 

Persze mindehhez nem sok közöd van. A kialakult helyzetet nem azért írtam le, hogy bárki minősítsen a döntésemért. Sokkal inkább azért, hogy mások elkerülhessék a hasonló eseteket.

Előzmény: Pueblo (7659)
Pueblo Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7659

Aki az OTP-nél van, az megérdemli!

Miért a legpocsékabb pénzintézetnél tartod a pénzed?

Előzmény: garfieldka (7653)
Ariel Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7658
pfff. akkor az otp egy dilettans banda.. (nem mintha ezt eddig nem tudtuk volna), de ez komoly penzugyi problema is nem csak ugyfel baratlan hozzaallas.
a zarolas konkret osszegre kell vonatkoznia, nem pedig altalanossagban.

orulok hogy nincs otp-s szamlam.. igaz mult heten volt 2 percig.. a kotes utan 2 percen belul felnyomtak a buram es rogton meg is szuntettem :DD
Előzmény: garfieldka (7655)
edk440 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7657
Tehát a zárolás is maradt és a látra szóló összeg is csökkent? Ótépé monnyonle. A zárolásnak el kéne tűnnie a kifizetés pillanatában.
Előzmény: garfieldka (7653)
apca Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7656
Ennél szebb cak az volt, mikor egy kollégám (ffi) pénzét felvette egy OPT fiókban egy nö, a kolléga nevében. Nem kértek meghatalmazást, igazolványt, az aláírás egyértelműen hamis volt (ugyebár Tibor nem igazán női név).

Két évi pereskedés után tudta visszakapni a srác a zsozsóját...
Előzmény: garfieldka (7654)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7655
Igen, ezen akadok ki én is. A zárolásnak szerintem addig van értelme, amíg teljesül az ügylet. Most is biztosítékként zárolták a 170 ezret. Akkor miért nem oldották fel két-három nap múlva, amikor már rég el is költötte a külföldi kedvezményezett a pénzt? Ha viszont a zárolás két hétig tart, akkor rákényszerít a bank arra, hogy legalább a zárolt összeg duplája legyen a számlámon. Ellenkező esetben mínuszba kerül, mint az esetemben is. Ez hülyeség.
Előzmény: Ariel (7649)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7654
Igen, a hozzánemértés a jó kifejezés. Tavaly kétszer utaltak egy összeget szeptemberben. Azért, mert a mechanizmus olyan, hogy az indított utalást nem lehet megállítani. De nekem az ügyintéző azt mondta, megállította. A tisztázása hónapokig tartott.
Előzmény: prsphne (7651)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7653

Elejéről!

Volt 177 ezer a számlán. Vettem PayPallal 5 helyről cuccot, összesen 170 ezerért. Zárolták ezt az összeget, maradt 7 ezer. Aztán mindenféle pénzek jöttek a számlámra. Ma már kb. ismét 80 ezer van rajta.

 

A zárolás utáni napokban a bank kifizette a 170 ezer forintot a külföldieknek, mert mindnek írtam és köszönték szépen, hogy ilyen gyorsan a számlájukra került a mani.

 

Két zárolást időközben feloldott a bank. Három még holnaputánig érvényben van. A könyvelésükben a zárolás miatt mínuszban áll a számlám, hiába van rajta 80 ezer forint.

 

És nincs fogás a bankon. A fiókban sem csinálnak semmit, az emiljeimre meg azt válaszolták, kivizsgálják. Ma pedig ismét utalnom kellene, de nem tudok. Ez egy kabaré.

 

Persze ezeket a fórumokat Csányi nem olvassa. Majd a végén leírom neki, mást nem tudok tenni, mert lepörög mindenkiről. És aztán megyek máshová.

 

 

Előzmény: digicat (7648)
edk440 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7652
,,és konkrétan mit jelent a bidpay?kitöltöm a kitöltenivalót pénzt levonja és szépen bekopognak a sráchoz egy csekkel és ő valahol beváltja azt?''

Igen.
Előzmény: NHLFAN (7644)
prsphne Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7651
CIB-be :).... szerintem ök a leghatékonyabb internetes felülettel rendelkezö bank. Én ki nem állhatom az OTP-t. Hozzánemértö, arogáns egy bagázs.
Előzmény: garfieldka (7646)
Ariel Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7650
NHLFAN!

nem, nem, http://dict.sztaki.hu/english-hungarian, igen
Előzmény: NHLFAN (7644)
Ariel Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7649
ezt most en sem ertem. a zarolt telek hogy jonnek ide? azok olyanok mintha ott sem lennenek. a szamladra erkezo teteleknek mi kozuk van a zarolashoz? (imho semmi)
ha ezek kulfoldrol jonnek (devizaban), akkor 1-2napig fuggoben szok lenni, de utana a tied...
Előzmény: garfieldka (7646)
digicat Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7648
Többet zároltak, mint amennyit fizettél? Vagy hogy van ez?

A zárolást határidő előtt csak az tudja feloldani, aki zárolt, vagy te, ha megreklamálod a vásárlást, mondván, hogy nem te voltál.
Utóbbi esetben elindul egy reklamációs folyamat, aminek költségei vannak, és vagy te, vagy a zároló fél ki kell fizesse. És jogi következményei is lehetnek, így ne élj vissza vele.
Pontosabban a bankod is fel tudja oldani, ha a zároló fél beleegyezik, de ha rájuk bízod ennek lelevelezését, akkor a gatyád is rámegy a postaköltségre.
Előzmény: garfieldka (7646)
A Zalakváttó Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7647
Nem tudom, honnan rendelted, de szerintem trackinget(nyomkövetést) mindenképp kérj hozzá!
Előzmény: Steve the Great (7640)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7646

Lassan elmegyek Megütagutába nyaralni!

 

A PayPal rendeszer legelső napjaiban azonnal utaltam 5 külföldi vásárlás ellenértékét. A fedezet természetesen a számlámon volt, amit azonnal zárolt a rendszer. A külföldiek mind megkapták a pénzüket (nem csak az értesítést), ezt válaszolták a kérésemre a múlt héten.

 

Az OTP már néhány zárolást feloldott, de hatodikáig még mindig zárolva van néhány tétel. A könyvelésük pedig nem veszi figyelembe, hogy közben jöttek pénzek a számlámra. A zárolás miatt a rendelkezésre álló egyenleg mínuszban van. Holott a könyvelt egyenlegb szerint van egy rakás pénzem. Mégsem tudok hozzáférni.

 

A fiókban természetesen nem tudnak beavatkozni, modják, a központ zárolt. A központnak a múlt héten írtam, ki fogják vizsgáltatni a fióknál. Most mit lehet tenni, azon túl, hogy másik bankba kell menni. De hová? Mindegyiknél van valami negatív.

digicat Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7645
A keresés változik meg országváltásnál, ha egy elmentett keresésnél beállítod, melyik ebayen akarsz keresni.
Egyébként általában elég a .com-ot átírni .de-re a címben, max. újra be kell lépni.
Előzmény: Steve the Great (7632)
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7644

jófiú módjára olvasom a GYIK-et:)))és azt írja hogy bidpay-en csak visa-t fogad el.akkor ezek szerint a cib-es webkártyát nem?vagy ez változott esetleg?és konkrétan mit jelent a bidpay?kitöltöm a kitöltenivalót pénzt levonja és szépen bekopognak a sráchoz egy csekkel és ő valahol beváltja azt?

köszi

Steve the Great Creative Commons License 2005.07.04 0 0 7643
Jah, igaz... Én paypal-ban gondolkodom, csak lefelejtettem...
Előzmény: NLQ (7642)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!