Keresés

Részletes keresés

digium Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72671

Mit tettél az Inkával? Ha szétbontod, akkor érdekelne belőle pár dolog...

Előzmény: halaloszto (72669)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72670

Ez mikor történt ?

Csere hogyan/mennyire "könnyen" ment ? "egyszerűsítetten" ?

Mi lett/lesz helyette ? Gyártó, típus ? titok ?

:-)

Előzmény: halaloszto (72669)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72669

a mult telen megallt az elektronika. nem lehet ugye viccolni, 40rugo hat 40 rugo. tavasszal egy kis puceva karbantartas, majd aprilisban ujra megallt. na akkor dontottem, hogy erre nem koltunk tobbet.

 

tanulva a karombol, olyat vettem ami letezik regota, van hozza alkatresz meg minden. 

 

az a kulon szopo, hogy nekem megvolt hozza a gyari szuper tenyleg mindentudo padlofutes kevertkori modul, amit ugye kidobhatok a fenebe... es mas gyartok vagy tok primitivet adnak, vagy dragabban mint a kazan, vagy a ketto egyutt.

 

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (72664)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72668

az a lenyeg, hogy a venti elobb utobb csapagyas lesz. es akkor kinyitja az elektronikat, mert nincs benne rendes tularamvedelem.

 

Vajk

Előzmény: hifitibi (72667)
hifitibi Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72667

Szia Vajk!

 

Hú, tényleg, a szifont. Azt én is kitakarítottam már egyszer.

 

A ventillátort akkor folyamatosan woodoo-zom, az elektronikát meg gondozom, hiszen villanyos ember vagyok. :-)

 

Tibor

Előzmény: halaloszto (72660)
hifitibi Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72666

Azért "cseréltetem ki", mert alap esetben ez nincs benne a szervizelésben...viszont fél év múlva nem akarom szétszedni a kazánt azért, mert a a szétszedett rézcsövet a régi tömítéssel dugták össze, pedig egy mozdulat lett volva a 70Ft-os új tömítést ráhúzni.

Azt tudom, hogy Ő tudja, hogy mit kell csinálni, én is szeretném tudni...., és hogy tudja, hogy tudom.....

Előzmény: joevagyok68 (72659)
sinick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72665

Sziasztok!

Egy 2006. évben társasházba, "turbós kéménybe" üzembe helyezett Westen Quasar 24F kazán hibát jelez. Hibakód ventillátor jel (50 C, ld. mellékelt kép), leírás szerint "nincs léghuzat". A hiba tegnap kora este jelentkezett egyszer, aztán később elmúlt és ma késő délután jelentkezett újra. A kazán addig használható volt.

Próbálkozásaim: "R" állásba tettem, hiba ugyanaz. Kikapcsoltam, áramtalanítottam 10 mp-re, bekapcsoltam, hiba ugyanaz. Kéménybekötés nincs elmozdulva. Ha a kádcsap melegvizét megnyitom, akkor hallok ventillátorhangot. A többi lakásban, akikkel egy kéményen vagyok nincs gond.

Szerelőm elöljáróba kéménybekötés szétcsúszás vagy ventillátor gondra tippel. Holnap jön. (Tavaly ő rakott be szűkítőt illetve kitakarította a kazánt, mert egy társasházi ellenőrzés során nem stimmelt a hatásfok. Esetleg plussz infó, hogy a kazán sokat ment, mert 5 évig otthon volt a nejem a két gyerekkel).

Kérdezném tőletek, hogy mire számíthatok?

Köszönöm: sinick

joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72664

Ez mikor történt ?

Csere hogyan/mennyire "könnyen" ment ? "egyszerűsítetten" ?

Mi lett/lesz helyette ?

:-)

Előzmény: halaloszto (72663)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72663

Csere valosagban egyszeru, adminisztrative nemegyszeru. Minden passzol a kemenynel, alul kell szobraszkodni. Viszont mar nem fogadnak el alu egestermekelvezetest, csak muanyagot, ugyhogy azt is cserelni kell komplett.

 

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (72662)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72662

Ez mikor történt ?

Csere hogyan/mennyire "könnyen" ment ? "egyszerűsítetten" ?

Mi lett helyette ?

Előzmény: halaloszto (72660)
hbbst Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72661

Szia Joe!

Utána próbáltam nézni a Te kazánod vázlatának, közben találtam ezt a rajzot az SD oldalán:

 

Szóval akkor szerintem is 99,9%, hogy jó lesz így, de hát nem is értem, miért nem képesek küldeni valami infót több, normális hangvételű emailre valamint több, szintén normális telefonbeszélgtésre...

Előzmény: joevagyok68 (72657)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72660

Imadkozni, es sporolni uj kazanra. 

 

Nalam ezenkivul takaritottak a kazanteret, es foleg a kondenzszifont. Majd ra felevre megdoglott a venti es az elektronika.

 

Vajk

Előzmény: hifitibi (72658)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72659

"Szeretném tudni pontosan, mit kell csinálni egy komoly szervíz/karbantartás alkalmával."

Reménykedj, hogy semmit...mert állítólag megszűn-ik/t a cég...tehát alkatrészileg...ki tudja

 

"kicseréltetem"

Akkor annak csak kéne tudnia , hogy mit kell csinálni...vagy te akarod megmondani neki , hogy "mit" ?

Nálunk SD ecosy, mértek/állítottak, "co"-kat is !

 

Előzmény: hifitibi (72658)
hifitibi Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72658

Sziasztok!

 

Termomax INKA24K kazánom szervize aktuálissá válik. Szeretném tudni pontosan, mit kell csinálni egy komoly szervíz/karbantartás alkalmával. (Egy éves volt a készülék, amikor szevíz gyanánt kiporszívózták.) Most hét éves a készülék.

Amit tudok, hogy meg kell csinálni: Kipucoválni az égésteret (nem drótkefével), kisavazni a kazántest vízoldali részét (mostanában már később is melegíti a vizet), kicseréltetem az összes O gyűrűt a rézcsövek végén.

Ezen kívül még mit kell elvégezni/tesztelni/mérni egy szervíz alkalmával?

 

Egyébként jól működik a kazán, semmi panaszom rá.

 

Köszönettel: Tibor

joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72657

No erre én is kíváncsi leszek...

 

Addig is..

szerintem OK lehet.

Mert  nálunk SD ecosy-nál (2007) az előremenő a "közös" és a visszatérőben van a váltószelep,ami szabályozza, hogy mi , merről...

Tehát ugyan az amit te akarsz, csak pepitába...szerintem..

És működik..

Előzmény: hbbst (72656)
hbbst Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72656

Sziasztok!

HMV "gyártással" kapcsolatban szeretnék kérdezni egy hidraulikai bekötésben jártas szakit. Sajnos a magyarországi Saunier Duval-os szaktekintélyek nem foglalkoznak a kérdésemmel, vagy nem tudják a választ, nem tudom. Szóval a lényeg: A kazán hidraulikai vázlata alapján a fűtővíz és a HMV visszatérő ága a szivattyú előtt közösítve van, ezért gondolom nem gond, ha a kazánon a HMV visszatérő ágon hagyom a záródugót, és egy „T” idommal megcsapolom inkább a fűtési visszatérőt. Ezzel nem kevés csövet is spórolnék. Mellékelek egy skiccet:

 

Valamint a kazán hidraulikai vázlata: (Saunier Duval Thema Condens FAS25)

 

Köszönöm előre is a segítséget!

C20NE Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72655

Szabályosan szüntesd meg a kéményt és erről hivatalos tértivevényes levélben értesítsd őket!

Előzmény: h.emil (72652)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72654

Nem. Csak én voltam ott és én nem nyitottam csapot.
A hőfok emelkedést csak tippeltem, kb. 80 percet ment a fűtés.

Előzmény: joevagyok68 (72644)
einohyl Creative Commons License 2014.03.18 0 0 72653

 a főkétüsz    ? Hát elég lökött társaság.

 nálunk pl. megrongálta a cirkót !!

Előzmény: h.emil (72652)
h.emil Creative Commons License 2014.03.17 0 0 72652

Kedves Fórumozók!

nemrég a kéménybélelés kötelezettsége, valamint ennek költségei miatt átfolyós gázos vízmelegítőmet villanybojlerre cseréltem.

A lakásban parapetes fűtés van, az "életveszélyes" kéménybe a szomszéd van meglepő mód bekötve, egyébként az ő csatlakozása bélelve van. Alternatív fűtésként villany padlófűtéssel rendelkezem, cirkó nincs a lakásban. Továbbiakban a kéményt nem használom, viszont hiába értesítettem a Főkétüszt, a kéménybélelésre továbbiakban is köteleznek :-S

Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata, hogy lehet ezektől megszabadulni? Nekem eléggé lehúzásnak fest... 
Az éves ellenőrzésbe beletörődtem, de csak nem kéne a nem használt kéményt kibéleltetnem vagyonokért...

halaloszto Creative Commons License 2014.03.17 0 0 72651

hoho! mostmar csak 1000!

 

Vajk

Előzmény: coburg1 (72650)
coburg1 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 72650

A gáznak csak a havi alapdíja valami 1200 Ft. Egy kisebb háztartásban a főzés összesen nincs ennyi... :)

joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 72649

Elszivo meg akkor is kellhet..

:-)

.de nincs havi 1000 alapdij, meg eph, meg minden....ha tenyleg csak a tuzhely miatt !?

Előzmény: coburg1 (72648)
coburg1 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 72648

Még ha nincs is 3 fázis, mennyivel olcsóbb azt behúzatni.

Előzmény: joevagyok68 (72647)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 72647

3 fazisotok van-e ?

Es tenyleg csak a tuzhely miatt ??

Mert akkor inkabb vellany....vagy palackos !  :-) 

Előzmény: Isti_1 (72645)
coburg1 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 72646

Azt hittem, kondenzációs kazánt akarsz. Tényleg behúzatnád százezrekért a gázcsövet egy tűzhely miatt, hogy aztán egy életen át szívj a gázművekkel, kéményesekkel, számlákkal?

Előzmény: Isti_1 (72645)
Isti_1 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 72645

Igazad van, azt kifelejtettem, hogy gáztűzhelyt szeretnénk, ehhez előírás a páraelszívó, csak azt nem tudom, hogy a teljesítmény, vagy esetleg egyéb elő van-e írva? Egyébként gondolkoztunk a villanytűzhelyen is, de ha jól tudom, az azért jóval többet fogyaszt.

Előzmény: joevagyok68 (72629)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 72644

20 fokot felfuteni arammal azert nem keves ido...azido alatt senki, sehol nem nyitotta meg a melegvizes csapot  ?

Vagy a hideget...de egykaros a csaptelep, es 'jott' meleg is valamennyi csak nem vetted eszre...

Az nem lehet ?

Előzmény: Mindenváró Ádám (72643)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2014.03.17 0 0 72643

Sziasztok

 

Elektromos bojler kérdés... éjszakairól megy, szinte sose láttam fűteni eddig, de a napokban kipróbáltam az ideiglenes nappali fázisra kötést. Működik, de feltűnt közben, hogy a túlnyomás szelep száraz maradt, nem jött ki rajta semmi. (kb. 20 fokot emelkedett a víz hőmérséklete a próba alatt)

A meleg vízcsapot megnyitva nem érződik hogy nagyobb nyomás lenne benne, viszont úgy emlékszem, hogy a bojerben olyan csatlakozó van, ami visszafele nem engedi a vizet.
(festéskor levettük, ehhez leengedtük a vizet, nyomni kellett csavarhúzóval egy pöcköt, mert nem folyt ki belőle a víz különben)

 

Szóval vajon hová lesz a tágulás miatt keletkező nyomás, vagy miért nem látom a kicsöpögő vizet?

e30nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 72642

Sziasztok!

 

Nemreg koltoztunk csaladi hazba, szeretnek tanacsot kerni a cirko uzemeltetesevel kapcsolatban. Most, hogy jon a tavasz nem kell olyan vadul futeni, mint telen. Ezt alapvetoen ketfele keppen tudom megoldani, az egyik, hogy leveszem az eloremeno homersekletet, a masik, hogy magasan hagyom es akkor ki/be kapcsolgat a cirko. Most az elobbi esetre alltunk be kb 60 fokos eloremenovel, mert ha ki-be kapcsolgat, akkor a hoerzet rosszabb, neha sut a radiator, neha meg hideg van, persze a termosztat folyamatosan 2-3 tized fok elterest mutat a radiatorral atellenes falon. Lassan raterek am a kerdesre is. :) Szoval melyik strategia a jobb gazfelhasznalas, cirko elettartam, stb tekinteteben, illetve van-e ezeknel jobb megoldas? A radiatorokon temrosztatikus szelep van, de mindegyik koppra nyitva van, mert gondolom en a tarmosztatnak kell szabalyozni, nem a szelepnek. A cirko egy turbos demrad, egy koros keringetoszivattyus a rendszer.

Gondolom most valami tok trivialis dolgot kerdezek, dehat egy ujszulottnek ugye minden vicc uj. Eddig lakotelepen laktunk, ott meg a gondnok tekergette a kazant.

 

Elore is koszi a valaszokat,

e30nick

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!