Keresés

Részletes keresés

pannn Creative Commons License 2020.07.12 -1 0 7003

Jelenleg ugy van hogy ha tranzitalsz akkor nem kernek semmit. Be kell mutatni erkezeskor a repulo/vonat/busz jegyet.

Előzmény: W.L. (7001)
W.L. Creative Commons License 2020.07.12 0 0 7002

A ti utatok meg olyan messze van, hogy addig alighanem meg tobbszor is valtozni fog minden.

Előzmény: COOP (6999)
W.L. Creative Commons License 2020.07.12 0 1 7001

Ez az egeszseges hozzaallas, szerintem is meger 2 het otthonulest egy tengerentuli ut, de sokan ugy beszelnek rola, mintha szamukra az abszolut kizaro tenyezo lenne.

Mondjuk akinek a szabadsagabol kene azt is kigazdalkodnia, annal megertem.

Azt viszont nezd meg, Becsbe egyaltal beengednenek-e pl Indoneziabol... nincs rajta az EU zold listajan, de az efyes orszagok sajat szabalyozasait mar nem kovetem.

Előzmény: pannn (7000)
pannn Creative Commons License 2020.07.12 -1 0 7000

Hallottam sajnos. Bar pont leszarom. Visszaerkezes Becsbe es onann haza, igy Ausztriabol lepek be. Ha meg me sem megy akkor 2 het karanten/tappenz az sem hat meg kulonosen. Amugy meg oktober vegeig vok minden valtozhat bar szerintem nem fog, ez most evekig igy fog maradni.

Előzmény: W.L. (6998)
COOP Creative Commons License 2020.07.12 0 0 6999

basszus ki is borultam még délelőtt, de sebaj ennek is vége lesz egyszer, ez sem tart örökké. :(

Előzmény: W.L. (6996)
W.L. Creative Commons License 2020.07.12 0 0 6998

Gondolom olvastad/hallottad a mai valtozasokat?

Ha el is jutsz kb akarhova Europan kivulre, visszaerkezeskor ujra 2 het karanten var.

Előzmény: pannn (6997)
pannn Creative Commons License 2020.07.09 -3 1 6997

Olvastam. Csak bennem ilyenkor az fogalmazodik meg hogy mi a szarnak jovok haza, miert nem maradok inkabb valahol kulfoldon. A Balatonon utoljara kb 25 vagy meg tobb eve voltam es  jo 300 evig nem is megyek.

Előzmény: W.L. (6996)
W.L. Creative Commons License 2020.07.09 0 5 6996

Olvasd csak el zsooc aradozasat a Gruzia topikban, megtudhatod, hogy Europaban peldamutatoan kezeltuk a jarvanyt, kivalo szakembereink iranyitasa alatt allunk (Van mas orszag ahol meg a nyunyoka elcsenesere is megtanitott a tisztiforvos? Na ugye!)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=155272175&t=9138176

Tehat aggodalomra semmi ok, minden rendben van es a mi uralkodonk meg a jarvany tetozesenek pontos napjat is 2 hetre elore meg tudta mondani!

Ilyen szuper orszagbol minek is mennel kulfoldre, var a Balaton, immar szinte 100%-ig fizetosen, koltheted Indoneziara szant penzedet a nepnemzeti szallodabirtokosok szolgaltatasaira!

Előzmény: pannn (6993)
pannn Creative Commons License 2020.07.09 -2 0 6995

Persze relativ minden. De az en het evem hoo van a te 30 evedhez. Nem beszelve a sok olyan helyrol ahova szeretnek eljutni de az evi rendes szabadsag szinte semmire nem eleg.

Előzmény: W.L. (6994)
W.L. Creative Commons License 2020.07.09 0 1 6994

Miert kezdted volna keson, Oceania kivetelevel mar minden kontinensen jartal. Mit szoljon az aki iden utazott volna eloszor, vagy a nagy utjat tervezte idenre?

Előzmény: pannn (6993)
pannn Creative Commons License 2020.07.09 -1 0 6993

Hát főleg most amikor a Turkish 40% kedvezményt adott és nem tudom hova elhasználni. amúgy ez a vírus itt marad velünk és nem hinném azt sem hogy lesz komoly védőoltás ellene. Mondtam én hogy jobb volt az a világ mikor még te kezdtél utazgatni én sajnos későn kezdtem el.

Előzmény: W.L. (6992)
W.L. Creative Commons License 2020.07.09 0 0 6992

Azert ez nem csak hiszteria, es nyilvan pont a legnagyobb lakossagu orszagokban van ugye a legrobb fertozott.

Indonezia a lakossag szamahoz kepest meg nem tul rossz, de joggal ovatosak.

Persze nekunk nagyon rosszul jon ez az egesz.

Előzmény: pannn (6991)
pannn Creative Commons License 2020.07.08 -1 1 6991

Hat ez a baj ez a hulye vilagmeretu hiszteria. Minket meg megrit az ido.

Előzmény: W.L. (6988)
W.L. Creative Commons License 2020.07.08 0 0 6990

Ha meg van a multkori aron, az nagyon olcso odaig ugy egyben. Es asszem a Qatar engedte modositani is, ha szukseges.

Előzmény: mzoli75 (6989)
mzoli75 Creative Commons License 2020.07.08 0 0 6989

Basszus, annyira megvenném Raja Ampatra a jegyet jövő januárra,de...még az idei (áprilisban utaztunk volna) Bali repjegyek árát sem kaptam vissza... A szállásokat a múlthéten visszafizette a Booking többszöri levélváltás után. 

 

 

Előzmény: W.L. (6988)
W.L. Creative Commons License 2020.07.08 0 0 6988

Barmi elkepzelheto, de persze semmi nem biztos.

Latod mi van itt Europaban is, olyan orszagokban ahol leszoritottak a jarvanyt es nyitottak, mar tobb helyutt ujra meglodult.

Előzmény: pannn (6987)
pannn Creative Commons License 2020.07.08 -1 0 6987

Szerinted elkepzelheto hogy nem csak Bali hanem egesz Indonezia nyit van valoszinubb a fokozatossag?  A honap vegeig kell vennunk valahova jegyet.

Előzmény: W.L. (6986)
W.L. Creative Commons License 2020.07.08 0 0 6986

Az elso meglebegtetett idopont az ujranyitasra, bar egyelore csak terv, es Balira vonatkozik:

 

https://m.tribunnews.com/regional/2020/07/06/mulai-11-september-2020-wisatawan-mancanegara-sudah-boleh-berkunjung-ke-bali

W.L. Creative Commons License 2020.06.27 0 0 6985

Returra normalis.

Előzmény: Zs... (6983)
neomedia Creative Commons License 2020.06.27 0 2 6984

halomban allnak a jegyek a Qatar oldalan

Előzmény: mzoli75 (6973)
Zs... Creative Commons License 2020.06.27 0 0 6983

Amúgy az normális hogy egy Jakarta - Sorong jegy 100e Ft körül van? Vagy csak a mostani helyzet okozza? Ennyit azért nem adnék érte, az interkonti jegyem nem került sokkal többe. De még Makassarbol is 50e körüli árakat látok. 

Előzmény: W.L. (6961)
kucing Creative Commons License 2020.06.27 0 1 6982

Egyetertek WL velemenyevel. Azt dontsd el mi a fontos Neked. Thaiffoldon vagy Balin van szep kavezo etterem es ejszakai bar, cserebe lepusztult korallokat latsz meg tomegturistakat. Raja Ampat meg erintetlen es egyelore olyan elmenyt ad amit semmi mas main stream turistas hely. Az utazovagyoknemturista blog on talalsz jo anyagokat RRaja   Ampatrol

Előzmény: mzoli75 (6980)
W.L. Creative Commons License 2020.06.24 -2 4 6981

Papua Indonezia legdragabb szeglete, es a raja ampati szallasoknal a helyet, nem a luxust kell megfizetni.

Igazan luxusudulo ott tudtommal nincs is, meg a meregdragak is gyakran bambuszkunyhokert kernek tobb ezer eurot. Ennyit fizetni ertuk szerintem hulyeseg, ar-ertek aranyban a "homestay" neven futo helyi bungalok sokkal jobbak, es azok szinvonala is egyre javult az elmult evekben.

De az biztos, hogy alacsony arakat nem itt kell keresni.

Arra ott van Thaifold, Bali, stb. 

Szerintem pont az a jo Raja Ampatban, hogy meg nem sulktedt azoknak a tomeghekyeknek a szinvonalara.

En spec akkor sem idoznek Phi phin, Ao Nangon, Katan vagy Kutan, ha ingyen adnak ott a szallast. Megneztem oket, ugy mondom...

Előzmény: mzoli75 (6980)
mzoli75 Creative Commons License 2020.06.24 0 0 6980

Szia,

 

Köszönöm a szállástippeket, gyönyörű helyeken vannak :-)

Tényleg nem vagyok sznob,nem azért hoztam fel Maldívot, csak találtam Raja Ampaton olyan szállásárakat,ahol tényleg olyan árakat kérnek el,ami már egy 5*-os Maldív resort ára. És valóban meg sem közelíti a környezet ott a Raja Ampatit, de ennyit soha nem fizetnék szállásért sehol a világon,amíg meg kell dolgoznom azért a pénzért :-)

 

 

Előzmény: W.L. (6979)
W.L. Creative Commons License 2020.06.24 0 0 6979

Az olcso bungalok kozt is gyakori az ulo WC, tengervizes furdessel pedig sehol nem talalkoztam.

Par olcso bungalonak mar sajat furdoszobaja is van.

A kaja szinvonala valtozo.

Az olcsok kozul kedvenceim most Gamon a Yenenas Paradise, Krin a Yenbuba Homestay.

Gamon a Raja Ampat Biodiversity Resort olcsobb mint a legtobb buvarudulo.

 

A lapos, sivar, lepusztult korallos, gyakran betonnal osszetartott partos Maldiv-szigetek szerintem Raja Ampatnak nyomaba sem ernek, bar nyilvan sokkal turistasabbak es kiepitettebbek, tehat akinek a kenyelem es a kenyeztetes a fo szempontok, annak az sokkal jobb lehet.

Előzmény: mzoli75 (6975)
COOP Creative Commons License 2020.06.23 0 0 6978

Azért majd osszál meg mindent itt is :)

Előzmény: mzoli75 (6977)
mzoli75 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 6977

Jó évjárat :-)))

 

Igen,a 150e már nekem is átlépi az ingerküszöböt. Ez az egyik nagy dilemmám. Viszont tényleg eljön az a kor,amikor már nem annyira a low budget a fő szempont,ha az a terpeszbenállós, - vagy merőkanállal öblítős wc-t is jelenti egyben :-))) Nekem az már nem játszana :-)

 

Veszettül keresgélek,és minden ötletet elfogadok! ;-)

 

Ami érdekes-Tripadvisor is nézve- hogy a kaját minden színvonalú szálláson dicsérik. Legyen az fapados bungi, vagy eco-resort. Teljes ellátás van szinte mindenhol-boltok híján nehéz is lenne megoldani az önellátóst - Szóval az nem tűnik nagy kihívásnak. 

Előzmény: COOP (6976)
COOP Creative Commons License 2020.06.23 0 0 6976

45 felett már nem a spórolás a fő szempont :-))

 

ha  a nickneved mellett évszám a születési évedet jelöli akkor egy évben születtünk :)

 

de 150e/éj árat nem adok egy szállásért sem :) itt sem..

Előzmény: mzoli75 (6975)
mzoli75 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 6975

Sajnos ugye közvetlen járat nincs Bp-Sorong-Bp útvonalon :-) Mindenképp kell az átszállás, ráadásul légitársaságot is váltasz. Az alap elképzelés az volt,ha egyben veszem a jegyet,és valami késés lép fel,ugye megoldják valahogy,hisz én csomagban vettem a jegyet...

Általában 3-5e Huf a Pelikán jutaléka, nem oszt-nem szoroz. Viszont most ez a vírusos story bekavart a Turkish-es Bali jegyünkkel. Azzal biztatnak,hogy visszaadják,csak győzzük kivárni a sorunkat. Két hetente rájuk írok azért :-)

 

Hetek óta totál minden éjjel rákattantam Raja Ampatra. Évek óta nézegetem,de most nagyon akarom. Vörös-uatzó vagyok nem turista- Borisz, W.L. és néhány fórumozó leírásait olvasgatom. 

 

Engem eddig inkább a higiénia, és a macerás utazás tartott vissza. Most úgy látom,hogy azért már vannak kulturáltabb bungallók :-) Hiába, öregszem. 45 felett már nem a spórolás a fő szempont :-))) Inkább a kényelem felé mozdulnék. 

Azt látom,hogy 2 véglet van. Minimál bungallók(pottyantós wc, tengervizes fürdés, áramnélküli napok, stb)10-25e HUF/napért, illetve a "normál-szinte európai-" körülmények kokain áron. A 150e HUF/nap már Maldív árszínvonal. Bár ahogy itt nézem a videókat,a környezet kétségtelenül veri azt is. Talán a kényelem nem, de azért kárpótol a látvány víz felett-és alatt.      Agyalok. 

 

Ezt az Eco-resort megnevezést szinte minden szigetnél látom, gondolom ez valami "szálloda-lánc" szerűséget takar...Ténylegesen kulturáltabbnak néznek ki,mint az alap faházak. Nyilván más árak is vannak, de öregszem a fenébe is...:-)

Próbálom összerakni honnan-hová,hol meddig lennénk, (alapból 3 helyszín 1-1-1 hét)+ utazás oda-vissza+ szigetek közt.

Nem tudom a szállások is mennyire foglalhatóak, mennyire vannak telítve, mennyire tervezhető manapság bármi is fél évre előre...

Előzmény: COOP (6974)
COOP Creative Commons License 2020.06.23 0 0 6974

Jól hangzik, csak  a közvetítő nem...

miért nem kapod vissza  a jegyárat? Ezt is közvetítőn keresztül vetted, azért?

 

Raja Ampat  (is) csúcs-legalábbis amióta itt "lézengek".. egyzer pár éve már majdnem elindultunk arra, de ezek az okok amiket írtál és  akaja hiánya is visszatartott :)

 

Hajó volt, hogy heti 2x-volt, vagy 1X Pelnire emlékszem, de nem akarok belekeverni :)

Itt nagyon sok hasznos info van és WL is szuper ötlekkel lát el minden arra utazót és ittjárót :D hála neki.

 

De már megint itt vagyok és remélem sikerül Indonézia felé megindulni és onnan nem lesz megállás :D

 

 

Előzmény: mzoli75 (6973)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!