Keresés

Részletes keresés

kimaradt Creative Commons License 2015.09.20 0 0 2338

Sajnos így nem jó mert nincs jel sem a tv-n sem a dvd-n.

Előzmény: Törölt nick (2336)
peler Creative Commons License 2015.09.20 0 0 2337

A mást nézel, mint amit felveszel, csak akkor megy ha DVB-C képes tévéje. Ha analógról állítják át, akkor ez egyáltalán nem biztos.

Előzmény: Törölt nick (2336)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.20 0 0 2336

Szia, ha az a 9000 Ft-os GAGYI átalakítód van, akkor a következőt teheted: az antenna koax belemegy az átalakítóba, a tápot rákapcsolod, be a konnektorba. A scart kábel  megy az átalakítóba, onnan a felvevő kék színű  csatlakozojába / VCR/ . A felső, a tv-hez menő scart, pedig egy másik scart kábellel megy a TV-be. AMIT NÉZEL, azt tudod felvenni. Ha veszel egy normális  stb-t amin több kivezetés van, azt  akkor a tv-re kell  külön, a bejövő kábel kettéosztásával a tv-re kapcsolni. Így az egyikkel a tv-t nézed, a másikkal egy másik műsort veszel fel. De  a másikat is érdemes a felvevőre kapcsolni, ha lehet, mert így akkor  2 TV adóról vehetsz fel. 

Előzmény: kimaradt (2335)
kimaradt Creative Commons License 2015.09.19 0 0 2335

Sziasztok!

 

Küzdök a szegedi digitális átállás beállításával.

Médiakonvertert kellett rendelni az analóg jel megszűnése miatt. TV-t és DVD írót, lejátszót szeretném összekötni a konverterrel, hogy műsorokat tudjak felvenni. Hogyan kell összekötni, részletesen letudná-e nekem valaki írni (akár privátban), mert nem vagyok járatos ilyen témában.

Köszönettel Laci.

peler Creative Commons License 2015.09.18 0 0 2334

Ez eszközfüggő lehet. Amin én próbáltam, ott nem lehetett átszámozni, csak azzal a csatornaszámmal lehetett hivatkozni rá, ahol megtalálta a kereséskor, vagyis ahova a szolgáltató tette. Lehetne külön kedvenceket csinálni, de átszámozni nem.

 

Amúgy eszembe jutott az is, hogy ha átszámozza az ember, akkor azt minden dobozon külön meg kell csinálni. Ebből a szempontból lehet, hogy egyszerűbb, ha a szolgáltató sorrendjét elfogadja az ember, mert akkor alapból minden eszközön ugyanaz lesz.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2333)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.18 0 0 2333

Szia, amikor elrendezed a csatornákat, ahogy neked jó, akkor automatikusan azt a számot kapja, AHOVÁ HELYEZTED - az AMIKO, WCD 1210, stb ezt tudja.Ha utána ezekből állítod össze a kedvenceket, akkor szerintem az EREDETI  szám marad meg. Az IP TV-n így van. A digitális T Home esetében arra a 26 csatornára feleslegesnek tartottam még külön kedvencek listáját, de biztosan itt is az eredeti szám marad meg, és ezek jönnek emelkedő sorrendben.

Előzmény: peler (2332)
peler Creative Commons License 2015.09.18 0 0 2332

Digitális set top boxnál a csatornaszámozásnál mi a szokás? A userek egyszerűen elfogadják a szolgáltató által adott csatornasorrendet, és azt megtanulják, átállnak rá?

 

Néztem egy ilyen dobozt, és ott van kedvenc csatornák listája, amit össze lehet állítani, de  a kedvencekből választani nem ugyanaz, mint egyszerűen beütni a csatorna számát. Olyat pedig nem láttam, hogy át lehet számozni a csatornákat, vagyis adott helyre lehet tenni egy csatornát, mint régen a tévéken, meg a videókon.

 

Szóval van más megoldás, mint újratanulni, hogy mi hol van? (Ami szolgáltatóváltásnál is változhat).

 

Ti hogy használjátok?

mityokm Creative Commons License 2015.09.18 0 0 2331

Szia, közben vissza is vittem a vevőket, visszaadták a pénzt is. Mondták, hogy dvb-c kell a T-hez jövő héten lesz, de 14e Ft. 

A mai újságban azt írják, hogy a T-nél lehet venni valami cuccot 9e körül. 

Majd jövő héten megkérdezzük. 

Előzmény: emachines (2330)
emachines Creative Commons License 2015.09.18 0 0 2330

Én úgy látom, hogy az alcor_hdt_4400 dvb-t2 vevő, azaz a földi adás vételére jó. A kábelhez tudtommal dvb-c vevő vagy arra alkalmas tv kell. A 7 vagy 8 Mhz a sávszélesség, azaz, hogy mennyit kell hangolni 2 csatorna között. Egyébként 174-230 és 470-862 Mhz közötti sávban tud venni.

Előzmény: mityokm (2329)
mityokm Creative Commons License 2015.09.18 0 0 2329

Most nézem, hogy ez az alcor cucc csak 7-8 MHz én tud venni. Mogyo azt írja, (és az LG tv-k valóban ott kezdik a keresést), hogy 170000 től kell kezdeni a keresést. Az 17MHz et jelent? Mert akkor ezzel nem fogok találni semmit a 7-8 MHz-en.. 

mityokm Creative Commons License 2015.09.18 0 0 2328

Sziasztok! 

Szintén Szeged, vettünk az edigitalnál 2db alcor hdt-4400 típusú vevőt. Sajnos nem tudom befogni vele a t-home adását. Van két lg tv-nk amiben van dvb-t tuner, azok szépen meg is találják a lentebb is írt 81 csatornát, 23 nézhető is belőle, tehát a jel jól jön. Azoknál úgy működik hogy az ország Magyarországra van állítva akkor semmit nem talál, de ha - - - ra állítom akkor megy szépen. Ezen az alcor vevőn viszont nem lehet kihùzni az ország részt, így most próbálgatom végig az összeset. Sajnos nem sok sikerrel... Mivel neten rendeltem a cuccot, vajon  vissza tudom vinni? 

F1mre Creative Commons License 2015.09.17 0 0 2327

Van T-home digitális kábeltv-n HD, csak nem mindenhol.

Előzmény: Törölt nick (2326)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.17 0 0 2326

Szia, az AMIKO  mindent tud, de jelenleg a T HOME NEM AD HD CSATORNÁKAT, tehát csak SD  van rajta. A hangolásnál a földi digitális kábel tv-t kell beállítani, és MEGADNI A KEZDŐ FREKVENCIÁT, ami itt Szegeden 170000 , a végsőnek pedig a legnagyobbat, akár 900000-et is meg lehet adni,de elég csak a kezdetit megadni. A kereső szépen megy, 81 adás bejön, amiből 26 a kódolatlan - nézhető, a többi a kódolt. Ugyanez a beltéri a DIGI sávba állítva 100 csatornát fog, és 27 HD-t ha jól tudom, mert a  DIGI az  HD-t is ad, míg a Telekom csak az IP TV-n ad HD-t.

Előzmény: Achro (2325)
Achro Creative Commons License 2015.09.16 0 0 2325

Sziasztok!

 

Kűzdök a szegedi analóg-digitális átállással. Vettem egy Amiko HD8140 T2/C-t. Tetszik, de egy csomó csatornát nem találtam meg. Nincs M3, RTL-II stb. és van pár olyan csatorna, ami kódoltként jelenik meg. A T-sek (minő meglepetés) semmit nem tudnak. Miért kódolt, hogy lehetne feloldani a kódolást. Az tette be a kaput, hogy az előbb a műszaki segítő srác azt mondta, hogy fogalmuk sincs, milyen adók vannak a szabad digitális vonalon.

Nem tud valaki legalább egy csatornalistát, hogy ne keressek olyan adót, ami nincs is?

Még nagyon kezdő vagyok (de gyorsan tanulok :) ), tudna valaki a manuális beállításhoz tanácsot adni, legalább a képernyőn megjelenő 4 sort (TP, Freq (mondjuk ez talán megy), Symbol rate és Scan mode) elmagyarázni?

 

Köszi!

 

KJoo

 

Lenti Tamás Sasa Creative Commons License 2015.09.14 0 0 2324

Nem tudja valaki, hogy mi lesz a helyi Csatornákkal a digitális kábelen ?

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.08 0 0 2323

Kábelnél sztem igen, 40% körül MindigTV-n kb. a határeset, ha valaki odaáll az antenna elé vagy elmegy egy régi Riga motor pl. az utcán elmegy a vétel, néha akadozik meg kockásodik az adás stb. Arrébb teszem az antennát ill. feljebb csavarom az erősítőjét és felugrik 60-ra és stabilan jön. Mikor Set Top box-al nézem az ingyenes mindigTv-t 4-5 km-re a TV adótól egy szobaantennával. Kábelen meg kevesebb a zavaró tényező elvileg mint éterben, ott gyengébb jelszintnél is jönnie kéne stabilan. Ott csak a kábel minősége lehet akadály.

Előzmény: peler (2322)
peler Creative Commons License 2015.09.08 0 0 2322

Nálatok milyen minőségű jelet ír ki a set top box, tv, egyéb? Nekem azt írja, hogy minőség: 45% Ennél sokkal többnek kellene lenni? Vagy ez még elfogadható?

horacnicknev Creative Commons License 2015.09.08 0 0 2321

Ez is jó megoldás lenne, épp ezért keresek valakit, aki épp felmondaná a szerződősét (pl szolgáltatóváltás miatt), és ahelyett, hogy visszadná a cuccot a telekomnak, átadná nekem.

Előzmény: pgyafi (2316)
peler Creative Commons License 2015.09.07 0 0 2320

Garantáltan akkor fogható, ha benne van az ÁSZF-ben. Ha nincs benne, akkor nincs garantálva semmi, csak az aktuális technikai konfiguráció miatt ez a helyzet.

 

Persze az is lehet, hogy pár évig így marad, de garancia nincs rá, az csak az ip adásra van.

Előzmény: Törölt nick (2319)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.07 0 0 2319

Nálunk Szegeden egyetlen vastag fekete kábel jön be a padlásra egy dobozra vab csatlakoztatva a rátekerőssel. Ami  3 levezetésű, INTERNET ,  TV ,   RÁDIÓ utóbbiak egyformán  vezetik a tv-t, és a rádiót is . Az internet kábel  a   dobozba csatlakoztatva, amiből jön ki a telefon, ethernit kivezetések az internetre , és az IP TV set top boxra. A TV kábel az egyik  a RÁDIÓ kábel a másik tv-re megy a 26 kódolatlan adásra. A  digitális kábel tv nem fog megszünni még évekig, mert az internet hálózat sem bírná. A T Home digitális leszek oldalon van írva, az IP TV előfizetők is foghatják  a dig. kábelt,/ én is az elsők között lettem IP TV-s és azóta is  vehettem ingyen az analógot, most pedig a kódolatlan 26 csatornát /amihez : vehetnek új tv-t, vehetnek tőlük set top boxot, bérelhetnek tőlük set top boxot. Az IP TV  és a kábeles adás is jónak mondható, megéri előfizetni az IP TV-re -és garantáltan fogható a szinte majdnem ugyanolyan jó minőségű  digitális kábel is. Két set top boxról, és a tv-ről az av 1-en pedig egyszerre akár 3 felvétel is készíthető.

Előzmény: pgyafi (2318)
pgyafi Creative Commons License 2015.09.07 0 0 2318

Az IPTV-hez csak internet kell. Hogy meddig van rajta a kábelen a digitális jel az passz.  Akár az is előfordulhat, hogy az egészet megszűntetik.

Előzmény: peler (2317)
peler Creative Commons License 2015.09.07 0 0 2317

Most rajta van, de mehetne az iptv ezek nélkül is? Gondolom igen, szóval nincs garancia arra, hogy ez mindig így lesz.

 

Pl. ha egy területen nincs több digitális előfizetés, mert az emberek átálltak iptvre, akkor ott lekapcsolhatják a digitális kábel jelet a drótról, és akkor csak az iptv marad.

Előzmény: pgyafi (2315)
pgyafi Creative Commons License 2015.09.07 0 0 2316

IPTV-nél nincsen kártya.  Digitális kártyát vagy előfizetést meg nem adnak.

Egy megoldás van: keresel valakit aki ugyanazon a fejállomáson van, digitális előfizetése van és csak 1 boxot/kártyát használ. Na ő tud venni/bérleni 2. boxot/kártyát, az meg azonos fejállomáson belül bárhol működik.

Előzmény: horacnicknev (2312)
pgyafi Creative Commons License 2015.09.07 0 0 2315

Ahol koax-on megy az IPTV, ott a kábelen rajta van az analóg és digitális jel is. Ahol csak analóg előfizetés van, ott is rajta van a digitális jel a kábelen.  

 

 

Előzmény: peler (2311)
pgyafi Creative Commons License 2015.09.07 0 0 2314

Nincs ilyen elosztási korlátozás. Megfelelő kábel/csatlakozó/osztóval és szereléssel X felé is eloszthatod. Nem ritka ahol 5-6 felé van elosztva.

Előzmény: Törölt nick (2309)
Lenti Tamás Sasa Creative Commons License 2015.09.07 0 0 2313

Nekem is van kártya olvasó ! De nem tudom hogy hol lehetne kártyát bele szerezni !!!!

horacnicknev Creative Commons License 2015.09.07 0 0 2312

Köszi szépen az információt! Nálam megvan a DVB-C képes tv, kártyafoglalattal. A huszonvalahány kódolatlan adás be is jön, de ott vannak mellette a kódoltak is. Namost én ezeket is szeretném fogni. Ha azt mondod, hogy  IPTV mellé jár a kódolt adásokat nyitó kártya is, akkor meg van oldva az én problémám. Rákérdezek az ügyfélszolgálaton, de nekem gyanús, hogy nem fognak adni kártyát. Nem szeretnék külön boxot használni, ez a bajom az IPTV-vel is.

Előzmény: Törölt nick (2306)
peler Creative Commons License 2015.09.07 0 0 2311

Ez mennyire hivatalos, hogy az IP tv mellett fogható a digitális kábel? Mert ha nem az, csak most éppen megy, akkor ez csak átmeneti megoldás, mert bármikor lekapcsolhatják.

 

Ha nincs erről hivatalos megerősítés, akkor én inkább maradnék a kábelen, mert ha egyszer átlépsz ip tv-re, akkor nem lesz lehetőség visszalépni, ha mégsem megy azzal úgy, ahogy szeretnéd.

Előzmény: Törölt nick (2309)
subvoice Creative Commons License 2015.09.07 0 0 2310

Gyenge a bejövő jeled vagy kábelezési/elosztó probléma van a lakáson belül (gagyi koax elosztók rengeteget tudnak rontani a jelszinten). Nálam a bejövő jelen van egy földhurok leválasztó, egy splitter a kábelmodemnek, egy hármas F elosztó aminek az egyik ága még tovább van osztva kétfelé. Összesen 4 tv, mindegyiken hibátlan a digitális adás adás és az analóg is elég jó.

 

Hozzáteszem nem volt egyszerű idáig eljutni, mert a kábeltévé szerelők nagy része lusta/hanyag/nem ért hozzá és ahelyett, hogy rendesen beállítaná a rendszert csak odadob egy "ez ilyen"-t.

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.07 0 0 2309

Ma vettem észre, hogy  a T HOME  digitális kábel tv-nél  korlátozottak a lehetőségek annak aki  igényes tv-zést akar, és műsorokat felvenni. Nos a kőkemény valóság : A bejövő kábelt maximum 2 részre lehet elosztani, tehát az egyik szál  belemegy a tv-be -ha alkalmas  a DVBC fogadására, a másik  pedig a beltéribe -ha egy műsort  nézni, a másikat felvenni akarjuk. Vagy a hagyományos tv-nél  az elosztott fő szálat  2 beltéribe lehet  tenni, és itt hasonlóan mindkét beltérit rá lehet kapcsolni az asztali felvevőre, és  a tv-be is mert ennyi csatlakozó van. Az összefűzés nem igazán jó, mivelakkor az egyik felülbírálja a másikat. Végezetül : CSAK KÉT RÉSZRE LEHET ELÁGAZTATNI A FŐ KÁBELT, HA  HÁROM RÉSZRE OSZTJUK, AKKOR  A KÉP GYENGÉBB MINŐSÉGŰ, A GYENGÉBB ADÓK PEDIG  KOCKÁSODVA REMEGNEK  -NINCS KÉP. Ilyen alapon  már érdemesebb az IP TV persze egy beltérivel, ezen felül pedig fogható a mostani digitális, tehát  az IP TV beltériről, és a két  set top boxról lehet akár egyszerre 3 műsort rögzíteni.

Előzmény: peler (2308)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!