Keresés

Részletes keresés

anteus Creative Commons License 2003.07.26 0 0 256
igen, ott én is láttam őt, mindig valamely más ország képviselőjét játszotta, a megjelenése miatt ált. olasz vagy görög névvel szerepelt...fel is horgadt bennem akkoriban a nemzeti büszkeség, meg persze az elkeseredettség is: miért nem magyar színekben vetkőzik?! :-)
A múltkori bugyikiállítást egyébként Gyurkovits Tibor nyitotta meg, na az sem normális...
Előzmény: hü jenő (255)
hü jenő Creative Commons License 2003.07.26 0 0 255
Évtizede volt egy Tutti-frutti című sztriptíz-féle német vagy olasz sóműsor, talán egyetlen magyarként, szerepelt benne.

Tetszik a topicotok. :)

Előzmény: Huncutka1982 (252)
Lindabi Creative Commons License 2003.07.26 0 0 254
Sziasztok!

Most érkeztem a francia kikötői kocsmák mélyéről, P. Howard hősei közül.
Látom, új vendégeink is érkeztek, és a régi barátok is itt vannak.
Huncutka rejtvényéhez: Harsányi Gábor és Korda György is nyomra vezethetnek, nem csupán a bugyik.

Linda



Tamaramara Creative Commons License 2003.07.26 0 0 253
Segítség a többieknek: egy híres bugyigyűjtemény is nyomra vezethet... Lassan eljutunk a művészet filozófiai lényegéig! :)))
Előzmény: Huncutka1982 (252)
Huncutka1982 Creative Commons License 2003.07.26 0 0 252
Ez most vagy nagyon könnyű, vagy nagyon nehéz rejtvény. A hölgy megtalálható a színházas gyűjteményetekben is, mégse merném rá azt mondani, hogy színésznő. Viszont valószínűleg gyakran láttátok a tévében. Ki ő?

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

anteus Creative Commons License 2003.07.25 0 0 251
Sőt, ez a kép is, a kép rendezője az élet...:-))

Huncutka1982 Creative Commons License 2003.07.25 0 0 250
Ez a kép is segíthet a megfejtésben, a film rendezője Roman Polanski.
Tamaramara Creative Commons License 2003.07.24 0 0 249
Rájöttem, hogy ez így túl nehéz, ha valaki nem ismeri a festményt.
Segítek!
Az alábbi három filmrendező között az a közös vonás, hogy valamelyik filmjében van egy olyan szó, amely a festő egy-egy híres képének címében is megtalálható.
- David Wark Griffith
- Francis Ford Coppola
- Gérard Krawczyk
Tamaramara Creative Commons License 2003.07.24 0 0 248
A festmény egy Kossuth-díjas művész képe, akinek egyik önarcképe - ritka elismerésképpen - az Uffizi-képtárban is megtalálható. Ki ő?

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

quartya Creative Commons License 2003.07.24 0 0 247
szintén kosztolányi kora és (rokoni) köre...ugye?
Előzmény: Prücsökandi (244)
altalaj Creative Commons License 2003.07.24 0 0 246
Ez jó :) tecc...
Előzmény: Tamaramara (243)
anteus Creative Commons License 2003.07.24 0 0 245
nahát, pont ezt akartam én is másodjára beírni...:-))
Előzmény: Tamaramara (243)
Prücsökandi Creative Commons License 2003.07.24 0 0 244
230. rejtvényem megfejtése Nadányi Zoltán. Őt tartják az utolsó trubadúr-költőnek. Sok ilyen aranyos verse van, és néhány nagyon szép, de nagyon keserű is. Az a ballada például tényleg rettenetes...

Szerintem ez is rettenetes, de ez próza.
Idézet egy híres-hírhedt naplóból. Ki a szerző? Ha lehet, de a keresővel nézzétek, úgy túl könnyű...)

"Előző nap 0,014 P-t vettem magamhoz. Annak hatása már teljesen elmúlott, úgyhogy a gyenge és nem kínzó P-éhség hatalmas harmonikus kéjvágyban olvadt fel. Czeizer, a portás arról értesített, hogy ágyamat felhúzták, szobámat kiszellőztették. Most már minden aggodalom, hogy a dolgok nem fognak simán menni, elmúlt, és 15 perc múlva már otthon voltunk. A kitörő boldogság és megelégedettség érzésével üdvözöltem a napfényben úszó, kedves szobát. Mindketten olyan gyorsan vetkőztünk, ahogy csak tudtunk. Azután egy Vaginol kúpot helyeztem az édes pinácskájába, és 5 perc letelte múltán kíméletlen, hatalmas kéjjel, kis batisztingét felemelve behatoltam a dús, fekete szőrök közt. Alig fél perc alatt elértük a boldogság netovábbját. Még ki se bontakoztunk az ezt követő elragadtatott csókok közül, már a második roham következett. Ezt csődör és kanca pozícióban, oldalt fekve végeztük. Édességben még felülmúlta az elsőt. Így feküdtünk, majdnem elalélva a boldogságtól egészen este 1/2 6-ig, csókolózva, ölelkezve, dicsérve és kölcsönös vallomásokkal árasztva el egymást, mialatt a lángok még kétszer csaptak fel. Olga tökéletes örömét csak az csökkentette, hogy az elhasznált 4 db Vaginol kúp irritálta drága kis kelyhét. Közben ozsonnáztunk, cigarettáztunk, és meztelenül a zongorához ültem, hogy Wagnerből és a pesti orfeumok repertoárjából az ily alkalmakkor használt zenedarabokat felelevenítsem. Wotan búcsúja, Paraguay, Palkó Pali stb."

Tamaramara Creative Commons License 2003.07.24 0 0 243
Az alábbit pedig szegény Orbán Ottó írta.
Emlékezetből idézem, elnézést, ha nem pontosan.

A gaz nőgyógyász

Volt egy gaz nőgyógyász. Gaztette
hogy az ujja helyébe a faszt tette.
Betudható-e az asztmámnak,
hogy úgy érzem, mintha basznának?
- kérdezte kivel azt tette.

anteus Creative Commons License 2003.07.24 0 0 242
a forma neve egy ír város neve...:-))
nagyon tecc a versike, kerestem én is egyet:

Nagyon jópofát találtam angolul és magyarul, az angolul tudóknak nagyon érdekesek a különbségek..:-)

There was a young plumber of Leight
Who was plumbing a girl by the sea.
She said, "Stop your plumbing,
There's sombody coming!"
Said the plumber still plumbing, "It's me."

Egy ifjú szakember, szorgos köztiszta
A Balatonnál épp a nőjét dugta.
-Jajj kérlek, vigyázz Pali!
Épp erre jön valaki!-
Szólt a nő. Mire ő: Jó! Én meg elmegyek.!

Előzmény: Pápaszem (241)
Pápaszem Creative Commons License 2003.07.23 0 0 241
Nem vesztünk el, csak aki teheti nyaral... Én például nem tehetem.
Viszont egy vidám erotikus ötsorost felteszek ide, ha már erre jártam.
Megtaláljátok a neten is, a szerzője KAF.
Kérdésem: hogyan hívják ezt, és az ehhez hasonló, nagyon kötött formájú pajzán versikéket? (Elnézést, ha nagyon könnyű, de kell ilyen is.)

Hot Mail

Erotic fazon ír from Bugac:
„Oh, Baby, momentán prompt dugatsz?
S yuppie avagy lord nyom?
S farkán van-e lornyon?
Gagyámbúl kilóg a…" Pont. Kukac.

anteus Creative Commons License 2003.07.23 0 0 240
azt hiszem, elvetettem a sulykot...elnézést mindenkitől, gyertek lécci vissza, majd kitalálok valamit, amivel visszacsábíthatlak benneteket, ha nem jöttök szépszerével, most azonban elmegyek megnézni a Kétfenekű dobot a Millenáris Parkban (ez nagy szó, mert kisgyermekes apa lévén mostanság ritkán kerül sor ilyesmire)
anteus Creative Commons License 2003.07.22 0 0 239
tessék nekem levelet írni, hogy lássam, hányadán állunk...ha jó a megfejtés, igényt tarthatsz egy VHS-re angolul :-)
Előzmény: Tamaramara (238)
Tamaramara Creative Commons License 2003.07.22 0 0 238
Öreg ember nem vén ember! :-)
Egyébként remek film, és az erotikája is nagyon izgalmas. Apukám azt mondja, ez volt az ő ifjúsága...
Előzmény: anteus (237)
anteus Creative Commons License 2003.07.22 0 0 237
azt hiszem igen, bár egy kicsit sziven ütött ez a *nagyon régi* kitétel, merthogy ezt a filmet én nagyjából felnőtt fejjel láttam....:-))
Előzmény: Tamaramara (235)
Tamaramara Creative Commons License 2003.07.22 0 0 236
Prücsök, klassz rejtvényt adtál, valóban kellett már ide egy kis vídámság.
Segítség a többieknek: a költő nem igazán ismert, talán mindössze egy olyan verse van, amelyről illik tudni. Viszont Kosztolányi Dezső és Schöpflin Aladár is nagyon baráti, elismerő kritikákat írt róla - pedig nekik nem volt ám rossz ízlésük.
És most a kötetét lapozgatva találtam egy rovatunkba illő, nagyon-nagyon szép, de hosszú szadista verset is, az a címe, hogy Boszorkányégetés. Döbbenetes ballada, feltétlenül olvassátok majd el! Részlet:

"Halnal óra átt kikötve,
úgy, ahogy az anyja szülte.
A két karja hátrakötve,
földig omlott barna fürtje.
Erre is csak egy boszorkány
képes, akit máglyán égess:
őt csúfságra állították,
mégse volt csúf, de szépséges.

Körülállták, csúfolódtak.
Odamondta Sára néne:
"Megcsipkednek máma téged,
pajkosabban még, mint kéne!"
Odamondta Ágnes néne:
"Be fehér a mejjed halma,
ördögadta boszorkánya!
Lesz még piros,
lesz még barna!"

Előzmény: Prücsökandi (230)
Tamaramara Creative Commons License 2003.07.22 0 0 235
Nekem rémlik egy nagyon régi kultfilm, de lekéstem, mivel ez volt az utolsó mozielőadás, így csak videon láthattam. Jó nyomon járok?
Előzmény: anteus (234)
anteus Creative Commons License 2003.07.22 0 0 234
Na igen, az én hibám, nem adtam semmi fogódzót...de a megfejtés jó (a kapaszkodó is..:-)
Bányászok emlékeimben, milyen filmeket találtam valamiért nagyon erotikusnak, most eszembe jutott egy, nagy-nagy kedvenceim egyike, lássuk csak, néhány támppont, mi a közös pont az alábbiakban? (az igazán szép megfejtés a részfeladványokat is tartalmazza...:-))
Tudjátok mit? Ha valaki teljes megfejtést ad erre a - szándékaim szerint - nehéz feladványra, annak átmásolom a filmet VHS-re, eredeti nyelven. Elég motiváló? :-)) Attól nehéz, hogy a meghatározások többsége áttételes utalás...ja, és a film eredeti címe (megint) nagyon más, mint a "nemzetközi" címe

- William S. Burroughs: Meztelen ebéd
- Balikó Tamás & Verebes Linda
- Larry McMurtry
- Cyrus Grissom

Előzmény: andersen-69 (233)
andersen-69 Creative Commons License 2003.07.22 0 0 233
Először is lezárom a saját rejtvényemet:
Bacsó Péter-Kitörés
Nagy nehezen rátaláltam Klimt kortársára,
ha valaki még fejtené,a Száguldó Riporter segithet.Arra a versre még nem volt elég időm,de végigolvasni is élvezet.Pajkos egy költő lehet.

Andersen

Pápaszem Creative Commons License 2003.07.22 0 0 232
Találtam egy cikket az Index hírei között.
Érdekes, mert az is megérne néhány szót, hol vannak a művészi szabadság korlátai.
Ha van kedvetek olvassátok el, rövid:
cikk
Pápaszem Creative Commons License 2003.07.22 0 0 231
Könnyű dolgom volt, mert szeretem ezt a költőt. Nagyon kedves, vidám, ma úgy mondanánk, csajozós verseket írt.

Két versszak a Mariann a kádban című költeményből:

"...És jönnek hangok, újak,
Lepedőlobbanás,
hogy attól is vaduljak,
utána csobbanás.

Most lép a kád vizébe,
tudatja ezt velem,
hogy ő, a szépek szépe,
már tiszta meztelen..."

Előzmény: Prücsökandi (230)
Prücsökandi Creative Commons License 2003.07.21 0 0 230
Sokáig gondolkodtam, ezt a sok nehéz és komoly rejtvényt hogyan lehetne feloldani egy játékosabb feladvánnyal. Aztán találtam egy aranyos verset, amelynek a szerzőjét kellene eltalálnotok. Az első könnyítésem az, hogy az egész verset bemásolom ide, olyan jópofa. Ha ez kevés, pár napon belül segítek.

Piros ruha, pántlika,
megy a réten Julika,
gyepre lép, puhára.
Gombos szarvú vad bika,
tüzet fúj az orrlika,
jajajaj,
jajajaj,
a piros ruhára.

Szökken is már a bika,
fut előle Julika,
árkokon ugrál át,
esze nélkül veti most,
odaveti a pirost,
jajajaj,
jajajaj,
az egy szál ruháját.

Piros ruha pántlika,
megtapossa a bika,
dobálja, csudálja,
piros ruha, pántlika,
no de hol van Julika?
ejejej,
ejejej,
ez csak a ruhája.

Ő maga ott menekül,
ott, ott, messze, anekül,
nap megáll az égen,
látott már az idelent
sok szép tündért, meztelent,
ajajaj,
ajajaj,
ilyen szépet még nem.

Fut, fut a szép szökevény,
szembejön egy víg legény,
eláll szeme-szája.
Se ruha, se pántlika,
csak magában Julika,
ujujuj,
ujujuj,
ezt már megcsudálja.

Szökken is már a legény,
fut Julika, fut szegény,
kezdheti előlrül,
se ruha, se pántlika,
attul bőszült a bika,
jajajaj,
jajajaj,
ez meg ettül őrül.

Most meg ez fut a nyomán,
itt megáll a tudomány,
kezgetőznek körbe,
a ruhával mennyi baj,
ha van, ha nincs, ajajaj,
jujujuj,
jajajaj,
csöbörből vödörbe.

altalaj Creative Commons License 2003.07.21 0 0 229
A megfejtés helyes ... valamint a megfejtő is, ha te vagy itt Huncutka:

http://picketfenceportraits.homestead.com/Kasspg.html

(bocs hogy nem linket rakok, de nem pontosan emléxem ... rémlik valami href)

Előzmény: Huncutka1982 (225)
altalaj Creative Commons License 2003.07.21 0 0 228
Bevallom nem olvastam a művet, valahogy mégis beugrott ... talán láttam valahol a könyvet és ... nem tudom.

Előzmény: anteus (227)
anteus Creative Commons License 2003.07.21 0 0 227
azaz! :-)
egy idézet a mellékkérdés-könyvből (nehéz volt választani, zseniális az egész):

Van egy nő. Szeretem. Pontról pontra meg tudnám mondani, miért. Föl tudnám sorolni azokat a tulajdonságait, azokat a jó meg rossz meg besorolhatatlan tulajdonságait, amelyek a szeretéshez vezettek: tud görögül, szeplős, van egy forradás a homlokán, halovány fölkiáltójel, radikális, van érzéke a gazdagsághoz, zuhatagos hajú, savanyú a szája, gyönge a szíve, rövid a combja (inkább csak az egyik), a nagy melegekben, nem is tudom, hogyan kéne ezt mondani, kipállik a bőre a farcsont alatt, ott ahol a két domb elindul, de a völgy még nem lendült be, ott megreped a bőre és kissé be is gyullad, szereti Italo Calvinót, a zabpelyhet, bronzbőrű, közönséges és szemérmes egyszerre, egyazon bátor mozdulatban. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor láttam, satöbbi. Hát én bizony szeretlek. Hiszi is meg nem is.

Előzmény: altalaj (226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!