Keresés

Részletes keresés

marci2009 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 21156

(Skyd néven én voltam nem vettem észre hogy másik néven van bejelenkezve)

 

Szóval az Imperial Hotelbe megyünk , mi is Kos városba .

Előzmény: andrea36 (21155)
andrea36 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 21155

Szia !

akkor a gépen biztos fogunk találkozni.  :-)Sajnos még én sem tudom hogy mikor indul a gép,de ha megvan akkor értesítelek.

 Ti hova mentek helyileg?

Előzmény: skyd (21154)
skyd Creative Commons License 2012.05.09 0 0 21154

Szia ! Mi is juli 1. én megyünk ! :) Bár mi nem ebbe a szép szállásba. Gondolom te sem tudod mikor indul a gép ?  Nincs még indulási időpont , ha jól tudom .

andrea36 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 21153

Sziasztok!

Julius 1-én indulunk Kos szigetre.

Valaki jön a Mitsis Hotel Blue  Domesba,vagy volt valaki már ebben a hotelban?

Üdv

Andrea

P.Zsuzsó Creative Commons License 2012.05.06 0 0 21152

A szállásunk Mastichari halász falú mellett volt kb 1km-re, de a falúból indul Kos városba busz, illetve béreltünk autót egy pár napra.Biztosan nem fogsz csalódni, a szigettel kapcsolatban.A szállásodról amit lefoglaltál, nem ismerem, csak annyit tudok, hogy Kos városban van.
A repülőgép indulását még a Neckermann nem jelzi, pedig szitén kíváncsi lennék rá.

Előzmény: marci2009 (21151)
marci2009 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 21151

Jut eszembe , mikor indul a gép , tudja e valaki ?

marci2009 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 21150

Köszi a képeket ! Hát mostmár tényleg nagyon kiváncsi vagyok élőben . Alig várom a júli 1-et . Ti is kos városban voltatok ?

Előzmény: P.Zsuzsó (21149)
P.Zsuzsó Creative Commons License 2012.05.04 0 0 21149

Sziasztok! Szép napot mindenkinek!!

Örülök, hogy újból kezd éledezni a fórum!:))))
Macyyyy sajnálom a leírt a dolgokat, biztosan nem könnyű mostanában az életed.

Látom van új utazó és egyben remélem, a Kos sziget imádói közé  csatlakozik majd, amint hazatért  a szép fantasztikus szigetről.:)))))

 

Üdv a csapatban marci2009!!!

Látom már le is foglaltad. Azért teszek fel egy képet, igaz mi a  Achilleas Bech Hotelben voltunk allincklusive ellátással, de a fehér homokos  partja csodálatos volt. 

Sajan nem megy fel a kép. 

Itt megnézheted és van élménybeszámoló is!!!

www.kos-sziget.sokoldal.hu

 

macyyyyy Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21148

Szia Kati !

 

Jó volt végignézni a fotókat és csemegézni. Nagyon mehetnékem lenne nekem is de ez ebben az évben (is) elmarad.

Nem kecskeméti vagyok, de nem túl messze lakunk: Soltvadkerten.

 

Igen, nincs törés és ez jó hír. Bár kissé Margitka véleménye megingatott... Anyu továbbra is járkál illetve nincsenek annyira nagy fájdalmai, mint korábban.

 

 

Előzmény: oraveczkati (21143)
macyyyyy Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21147

Szia !

 

Köszi az információkat. Majd lehet jelentkezem.

 

Előzmény: margitka64 (21144)
oraveczkati Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21146

Igen! Erre gondoltam! Mindig tudsz valami bíztatót mondani, és sok jótanáccsal szolgálni nekünk!

Előzmény: margitka64 (21144)
oraveczkati Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21145

Igen, a sziget hangulatosan kicsi!:) Egy hétre elég sok mindent be lehet tenni a látnivalós listára. Mi is 1 hetet voltunk, mondhatni mindent láttunk, úgy, hogy csak 3 napra volt bérelt autó. Ha végig van, akkor tényleg meg lehet nézni, az egész szigetet, és még vissza is menni oda, ahol nagyon tetszett! Hamar el lehet jutni a sziget legmesszebbi pontjára is, és még aznap simán vissza!:) Ha a picire a nagyi vigyáz, ti akkor is bárhova elmehettek egy fél, vagy 1 egész napos kirándulásra. Akár még másik szigetre is! Ha elmentek pl. Nissirosra, a vulkánszigetre (fotókat láttál nálam), akkor reggel 9 körül elindultok, és délután 6 körül már ott is vagytok Kos városban, és a szálláson.

Teszek térképet, hogy hol lesz a szállás pl. a buszvégállomáshoz képest, ami úgy saccolom, talán 5-6 perc lehet gyalog. A buszvégállomás (ami a kék gumó, és 3 kék delfin egy kisebb kerek szökőkút felett, ez az tér ismertető jele), a kikőtő egyik végén, míg a kirándulóhajók a kikötőnek inkább a másik végén vannak, de pár perc alatt gyalog ott is ott vagytok. Gyalogos közlekedésben kell gondolkodni Kos városban, nem kell ott buszra ülni, vagy ilyesmi, hogy a "belvárost" körbejárjátok!

 

https://picasaweb.google.com/102651679912300446880/KosSziget#5738404713634691218

Előzmény: marci2009 (21139)
margitka64 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21144

Sziasztok Macy és Kati!

Ez egészen horrorisztikus történet! Remélem, senki nem nézett el semmit sem! Ha kétes, van-e törés, vagy sem, akkor a csípőről CT-t kell csinálni, egy kis kontrasztanyaggal együtt, hogy jól lehessen látni, van-e törés, illetve a combfejet ellátó artéria elszakadt-e vagy sem. Sajnos nem igaz, hogy törött combnyakkal nem lehet menni. Lehet, ha beékelt törésről van szó. És bizony jó pár napig még járásképes lehet az illető! Nem ítélem el sem a kiskuhalasi radiológusokat, sem a másikakat. Ha valami nem egyértelmű, akkor a felvételeket 8 nap után meg kell ismétleni, és CT-t is kell végezni. Ha az artéria nem ép, vagy elszakadt, esetleg elzáródott a sérülés miatt, akkor mindenképpen protézist kell beültetni, és ilyenkor nem is szabad várni. Nálunk legalábbis ez a menetrend! A rehabilitáció pedig a mi osztályunkon folyik. Ma is kaptam két ilyen beteget, közülük az egyik még egy hétig járásképes volt a sérülés után...

Az meg még rosszabb dolog, ha a doktor szalad ide, szalad oda, a beteg meg elveszik, vagy azért nem kerül sor mondvacsinált dolog (azaz mégsincs törés) miatt, mert a választott doktor nem ér rá! Az ilyen doktort ott kell hagyni! Én szégyellem magam a kollégáim miatt! És szörnyű, de egyre több ilyen esetet hallok vissza a környezetemből.

Ha valamiben tudok segíteni, vagy érdemi tanácsot adni, szívesen írok privátban.

Jobbulást kívánok Édesanyádnak! Margit

Előzmény: macyyyyy (21142)
oraveczkati Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21143

Szia Maci!:)

Fantasztikus kedvcsináló! Eddig is volt, de most megint kedvem lenne menni Kosra!:)

Igen, mondtad, de nem most volt az már!..Őő... ti kecskemétiek vagytok? Tomatináék is ott laknak. Kos topikos volt, biztos emlékszel!

Na jó...ez borzalom, amin keresztül mentetek!! Szóval a jó hír a rosszban, hogy a csípőprotézises műtétre várva, ami mindenképp kell, legalább nincs törés is? Kivel tudsz osztozni a problémákban?

Kiváncsi vagyok, Margitka mit reagál erre, szerintem...na mindegy, majd ír....

Mindenképp írjál, hogy épp mik a fejlemények!

Előzmény: macyyyyy (21142)
macyyyyy Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21142

Sziasztok, Mindenkinek üdvözlet !

 

Egy kis magyarázat, hogy miért is tűntem el teljesen.

 

Talán említettem már, hogy anyu csípőprotézis műtétre vár, az első időpont január 18. volt de akkor az orvosa elutazott. Illetve tulajdonképpen rosszul írom, mert nem ez volt az első időpont, hanem 2013. április (2011.augusztusban kaptuk ezt az időpontot a Semmelweis Ortopédiai Klinikára a Karolina úton).

Nos szóval Kecskeméten az orvos elutazott, az új időpont március 1. A műtét előtt szokásos mindenféle szakvélemény kellett, erre puff, a labor eredménye rossz lett. Ismételt minta, eredmény továbbra is rossz, antibiotikum kúra majd ismét minta. Na ennek jó lett az eredménye. Hurrá! Telefon Kecskemétre, néhány napon belül visszaszólnak majd, hogy melyik napon kell befeküdnie. Ez egy keddi nap volt. Azon a héten csütörtökön a lakásban anyu elesett, ugyanis a bot vége megcsúszott a leesett pénztárcán, a térdét ütötte meg, nem kicsit fájt. Hozzáteszem, előtte is fájt, de most még jobban. Mivel nem javult, erőlködtem, hogy menjünk el a sürgősségire. Várjunk még, majd hétfőn elmegyünk Kiskőrösre, a sebészetre, mondta anyu. Az nem lesz jó, ugyanis ott ez a szakrendelés bizonytalan ideig szünetel. Így végül vasárnap reggel elmentünk Kiskunhalasra, a sürgősségire. Röntgen készült, mely szerint combnyak törése van. Igaz, hogy a családban senkinek nem volt törése, így biztos nem lehettem benne, de úgy gondoltam, hogy törött lábbal nem tudott volna járkálni. A sürgősségis doki felhívta az Ortopéd Klinikát, ahonnan rövid időn belül visszaszóltak, hogy tudják fogadni, hétfőn menti viszi fel. Na ettől kezdve nincs felkelés, katéter beültetés. Hétfőn reggel a mentő felvitte anyut Pestre. Nem fogjátok elhinni, mi történt: az orvosa még beszaladt 3 műtétet elvégezni és a kórházból egyenesen ment a repülőtérre, ugyanis elutazott 1 hétre. Szerdán készült röntgen és semmiféle törés nincs! A kiskunhalasi kórháznak nincs valami jó híre, ez az eset ismét nem kerül be a jó példák közé. Hála az égnek, hogy nem kezdtek el ott barkácsolni.

Húsvét után kedden megérkezett anyu orvosa, aki a szoba előtt szinte elszaladva „tájékoztatta”, hogy nincs törés, ezért hazaküldik. A szerdai viziten az osztályvezető főorvos közölte, hogy gyors műtétre van szükség. Ha minden jól megy, akkor május 14-én lesz a műtét.

2-3 naponta „felugrottam” anyuhoz Pestre, itthon vár(t) a háztartás, a kert. Hogy nagyon szép kerek történet legyen, még a kocsim is szervizbe kell vinni.

Ja és május 8. és 12. között Milánóban leszek kiállításon, tehát anyut már 7-én fel kell vinnem Pestre.

Azért jó dolog is történt: a nyár végén minket választott gazdinak egy fekete cica, most megajándékozott 3 kismacskával!

 

macy

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

oraveczkati Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21141

Görögországból nem túl sok helyen jártam, de rengeteg képet néztem már végig, pont azért, hogy hova érdemes elmenni, persze a személyes igényeinkre szabottan, mert mindenkinek más a fontos. Szerencsére ahány hely, annyi féle! Egyik sem hasonlít túlzottan a másikra. De ha mind ugyanúgy nézne ki, rém uncsi lenne:D Nekem nagyon bejön az a klíma, hangulat, ízvilág, amit Kos, Rodosz, Ciprus hoz, görög, de kicsit török is.

Előzmény: marci2009 (21140)
marci2009 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21140

Ja én Olaszba , vagy mallorca-ra . Görögbe voltunk több helyen már és pl egy santorinit nem nagyon lehet überelni , mármint görögbe  . Szerintem . De nagyon tetszettek a képeid  ...

marci2009 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21139

Köszi a képeket ! Már nézem is . Érdekel minden . Mi is autót szoktunk bérelni és megnézzük a kissebb öblöket is . Most többen leszük , pici gyerek és idősebb személy is lesz velünk , meglátjuk mit birunk megnézni és mit nem . Bár kicsia sziget így könnyebb lesz .

Előzmény: oraveczkati (21138)
oraveczkati Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21138

Te hova szerettél volna menni?

Előzmény: marci2009 (21135)
oraveczkati Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21137

https://picasaweb.google.com/110736716585319202283/Kos2009?noredirect=1#

a linket nem szúrta be, de remélem, most igen:)

Előzmény: oraveczkati (21136)
oraveczkati Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21136

Két főre reggelivel 209 000 Ft volt mindenestől. Tengerre néző erkéllyel:) Az 5000 Ft volt pluszba, de megérte! Fantasztikus az Égei tenger szine!! Vannak képeink, ha érdekel, sőt a látnivalókról is tudunk ám írni!! Örülök, hogy Kosra mentek!

Szerintem (bár án állandóan mindenkit erre buzdítok), de érdemes egy kisautót bérelni! Csomó aranyos hely van, szép öblökkel, ahova az ember többször is visszamenne, csak busszal macerás egy kicsit. Bár az sem rossz! No meg a hajós kirándulások! És ott lesztek Kos városban, onnan csomó helyre át tudtok menni! Symi, Patmos, Kalymnos, NISSIROS!!, Vagy Rodoszra és Törökországba (Bodrumba) is, bár ezekre kevés az 1 napos kiruccanás:)

#

Előzmény: marci2009 (21135)
marci2009 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21135

Köszi a gyors választ ! Le is  foglatam . Ti mennyiért voltatok régebben ? Kiváncsi leszek nagyon a szigetre , én nem ide akartam ,csak a többiek miatt választottam . Remélem azért jó lesz , majd olvasom a fórumot mit érdemes megnézni ...

oraveczkati Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21134

Na megnéztem más árakat, szerintem nem rossz ez amit írtál. Ahol mi anno voltunk egyébként azóta csak egyre drágább (Hotel Cosra Angela), kb szerintem hasonló kategória lehet, csak Lambiban. Annál amit néztél csak drágább van. Vagy nincs ellátás. Kos nem egy olcsó nyaralóhely. Kb. mint Ciprus. Szerintem. De nagyon aranyos kis hely, érdemes ott nyaralni!:)

Előzmény: marci2009 (21132)
oraveczkati Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21133

Hát nekem nagyon szimpi! Nem olyan olcsó, mint amennyiért még mi mentünk vagy 5 éve, az két főre reggelivel 209 000 Ft volt. Nem Kos város, hanem Lambi, kb 5-6 km-rel arrébb. De vicces is ezzel az árral előhozakodnom:D És mindenhol drágítanak. Néztél náluk Kosra több lehetőséget is?

Előzmény: marci2009 (21132)
marci2009 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 21132

Igen !

Előzmény: oraveczkati (21131)
oraveczkati Creative Commons License 2012.05.02 0 0 21131
Előzmény: marci2009 (21130)
marci2009 Creative Commons License 2012.05.02 0 0 21130

Hello ! Melyik irodánál érdemes foglalni .? Én a neckermannnál néztem júliust , hotel imperial

140 e . Tud valaki jobbat esetleg ? Köszi !

oraveczkati Creative Commons License 2012.04.15 0 0 21128

Nekünk 2 hétre charterjegy Antalyaba 104 000 Ft/fő. De a két hetet 160 000 Ft-ból kihoztam, 1 hét A.I. ellátással. Aug. 25-szept.8-ig. Akkor ugyanerre az időszakra Kosra sem sok a 95 000/fő 2 hétre repjegynek. Bár a szállás kétségtelenül többe kerül, mint Törökországban. De nézd meg mennyi a minimum összeg Kosra, a legegyszerűbb helyre is irodáknál.

Előzmény: juhlaci (21126)
oraveczkati Creative Commons License 2012.04.15 0 0 21127

Egy hétre néztem 60 ezerért. Az nem sok, a mostani repjegyárakat nézve.

Előzmény: juhlaci (21125)
juhlaci Creative Commons License 2012.04.15 0 0 21126

augusztus legvége és szeptember elejére

Előzmény: juhlaci (21125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!