Keresés

Részletes keresés

adp11 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 4068

köszönöm, ott helyben kell majd fizetnem felvételkor esetleg leadásnál?

Előzmény: COOP (4067)
COOP Creative Commons License 2016.10.28 0 0 4067

http://www.akd-locationvoiture.com/

nekem itt sikerült bérelnem, ez adta  a legkaedvezőbb árat és nem kellett előre fizetni, hitelkártya adatokat megadni sem.

Előzmény: adp11 (4066)
adp11 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 4066

Sziasztok!
Melyik autókölcsönzőt ajánljátok? Én a Maki-Cart nézegetem
mire kell ügyelnünk?

suzi_mou Creative Commons License 2016.10.25 0 0 4065

Akik tettek soforrel vagy egyenileg egy napos turakat, hogyan osztottak be a latnivalokat? Mi fer bele egy napba?

Laci v Creative Commons License 2016.10.25 -2 0 4064

Én is megnéztem a vonatkozó részeket. Minden emberben van hiba. Bennem is másban is és benne is. De ez tényleg szomorú. Épp ezidőtájt szerettem volna menni Mauritiusra, de ez eléggé elvette a kedvemet. Pedig az útravaló már megvan.

utazo2016 Creative Commons License 2016.10.25 -2 1 4063

Léna007!

 

Ajánlom figyelmedbe a 4062-es hozzászólást.

Bár sok belátást nem remélek...

Előzmény: Léna007 (4052)
utazo2016 Creative Commons License 2016.10.25 -2 1 4062

Szép napot mindenkinek!

 

Mauritiusi utazásunkhoz gyűjtögetek információkat, praktikus tanácsokat.

 

Azonban emiatt még nem írnék a fórumba. Mélységesen felháborított, amit az egyik lelkes hozzászóló még képekkel is illusztrált. Valaki magyarázza el nekem ,hogy miért nincs annyi tisztelet a természet és mások iránt valakiben, hogy elutazik egy ilyen csodálatos helyre és zsákszámra hozza el onnan azokat a természeti kincseket, ami miatt az utazók odamennek?!

 

Kedves Léna007 - belegondoltál a saját írásod valódi értelmébe? 2015-ös élménybeszámolódban valódi csodálkozással írod le, hogy nem érted, hová lett a változatos tengerfenék látványa, majd hozzáteszel a 2007-es utazásodból olyan képeket, amin rengeteg ELLOPOTT, KICSEMPÉSZETT tengeri szépséget mutogatsz (kagylók, sünházak, stb).

Az én meglátásom szerint ez BŰNCSELEKMÉNY. És még büszkén ki is írod, hogy nem vették észre a határon.

 

Nem gondoltál utána, hogy ha 2007 és 2015 között mindenki csak annyi csodálatos tengeri "emléket" vitt el magával, mint Te, nincs az az Anyatermészet, ami az újra tudta volna termelni?!

 

És még azon polemizálsz, hogy "hova tűnt"?... Segítek, elmagyarázom: az olyan tiszteletlen, önző, másokkal nem foglalkozó utazók, mint Te magad ELLOPTÁK.

 

Remélem, amikor leporolod az üvegeket és azok is, akiknek ajándékba adtad, ennek tudatával nézegetik és élnek tovább.

 

És azok a kevésbé szerencsések, mint mi, akik csak most tudnak menni, gyönyörködünk a napsütésben és a hegyek látványában. Ameddig azt is be nem csomagolja egy hozzád hasonló.

 

Szebb napot kívánok.

 

utazo2016

COOP Creative Commons License 2016.10.12 0 0 4061

Mosattunk már pár országba, de olyan korrekt mosást, vasalást, sehol nem kaptunk :(

Előzmény: suzi_mou (4060)
suzi_mou Creative Commons License 2016.10.12 0 0 4060

Igen, olyanra. Olcso, gyors es illatos. :-)

Es par ruhadarabbal at lehet veszelni a nyaralast. :-)

Előzmény: COOP (4059)
COOP Creative Commons License 2016.10.12 0 0 4059

olyanokra gondolsz, mint Thaiföldön ugye? Jó lenne, ha lenne.

Igaz a szolgáltatás eddig csak Thaiföldön volt kiváló, máshol csak súrolja :(

Előzmény: suzi_mou (4057)
Léna007 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 4058

Adnak bele pecsétet, igen.

Mosásáról nincs infóm.

Előzmény: suzi_mou (4057)
suzi_mou Creative Commons License 2016.10.12 0 0 4057

-Maura való be- és kilépéskor adnak pecsétet az útlevélbe? (Mert ha ott nyoma van, nekem már most jelentenem kell, hogy abban időszakban nem leszek görög földön és addig felfüggesztik a téli munkanélküli járandóságot, mert addig sem tudok munkát keresni míg külföldön vagyok.)

-Mennyire elterjedt a mosási szolgáltatás a szigeten? Ára?

 

COOP Creative Commons License 2016.09.26 0 0 4056

Már bocs, de bolond lenne i fyen tolmá solni és kisérgetni bárkit a világ másikfelén. Ennek ára van. Ismerve a mauritiusi árakat, reális.

Előzmény: koala35maci (4054)
suzi_mou Creative Commons License 2016.09.26 0 1 4055

"Így a magyar "idegenvezetést" a szigeten kizárólag csak azoknak javaslom, aki egyáltalán nem beszél idegennyelvet."

Ez a kulcsmondat igaz mashol is a vilagban. Ennek az arat pedig megkerik. 

Ti miert akartatok transzfert igy intezni? Plane hogy csak transzfer es gondolom a sofor sem beszel magyarul csak A-bol B-be visz.

 

Előzmény: koala35maci (4054)
koala35maci Creative Commons License 2016.09.26 0 0 4054

Kedves Mauritiusra készülő utasok!

 

Fel szeretném hívni a figyelmeteket, egy hölgyre aki a szigeten él és "segíteni próbál" magyar utasok számára, Ő nem más, mint "Maria Dr.J..."

 

Különböző utazási irodáknak "segít" kinn a szigeten, esküvőszervezés stb. 

 

A hölgy 110 euró extra jövedelemre akart szert tenni, 4 transzferszolgáltatás, -ami nem kirándulásszervezés magyar idegenvezetéssel-.

 

Az árkülönbözet akkor tűnt fel, amikor is más a világ egyes legdrágább városaiban, mint Szingapúr, vagy Miami, sem volt 1 privát taxi.

 

Miután megkérdőjeleződött az extra díj, nagyon alpári stílusra váltott a hölgy. Legjobb védekezés a támadás, de a mai online világban minden árnak utána lehet járni, természetesen azt 

 

Így a magyar "idegenvezetést" a szigeten kizárólag csak azoknak javaslom, aki egyáltalán nem beszél idegennyelvet.

 

Korábban Anna nevü hölgy dolgozott kinn, Ő is kinn élő magyar, ritkán van a szigeten, viszont, Ő taplig becsületes korrekt idős hölgy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Léna007 Creative Commons License 2016.09.08 0 1 4053

Az útikönyvünk szerint nem kell nemzetközi jogsi és 2007-ben még vittünk biztonság kedvéért, de 2014-ben már nem és elfogadták (de ez német kártya jogosítvány - ezt csak azért írom, mert nekem a magyar útlevelemmel is szokott gond lenni, mert csak magyarul van bele írva, hogy pl. Magyarország az EU része...most hosszú lenne leírni pontosan). Elvileg nem kell nemzetközi jogsi.

Léna007 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 4052

Szia,

sajnos már nagyon rég nem voltam itt a fórumban, de most benéztem és az utolsó kérdéseket elolvasam.

A nagyobb településeken nagyobb boltok vannak Spar, Super U és mások is, amiknek a neve már nem ugrik be, két Auchan is van a szigeten, valami teljesen más névre hallgat, vagy legalábbis régen Auchan volt és most másnak hívják.

Itt utána tudsz keresni a két mauritiusi utunk beszámolóinak.

Előzmény: suzi_mou (4037)
Tojglius Creative Commons License 2016.09.06 0 0 4051

mi anno flicenflac-on voltunk, ott a teljes parton végig lehetett sétálni, nem volt olyan, hogy "lekerített" partszakasz valami szálloda előtt... csak annyi, hogy a saját napágyaik voltak kitéve, azt csak vendég foglalhatta el...

Előzmény: mdom (4050)
mdom Creative Commons License 2016.09.06 0 0 4050

Hát ez attól függ milyen a hotel. Ott ahol egyben van a nyilvános stranddal és nincs elkerítve, ott simán lehetett mászkálni, strandolni pl. Trou aux Beach-nél. De vannak olyan hotelek, ahol csak a recepción keresztül tudnál kimenni a strandra, ott nem fogsz tudni csak úgy bemenni. Szerintem azok a hotelek ahol külön kiemelik, hogy privát beach, azok ebbe a kategóriába tartoznak. Mi 2 hotelben is voltunk, ami ilyen, oda nem jöhetett be idegen.

Előzmény: suzi_mou (4049)
suzi_mou Creative Commons License 2016.09.06 0 0 4049

Ugy ertettem, hogy a nagy hotelek elotti beacheket is lehet hasznalni mezei turistaknak?

Nezegettem draga hoteleket es tobb is kiemeli hogy private beach.

Előzmény: mdom (4048)
mdom Creative Commons License 2016.09.06 0 0 4048

Mi nem fizettünk sehol sem strandért. Sok helyen voltunk a szigeten, de nem láttam erre utalást. A napágyakról nem tudok nyilatkozni, mert nem vettük igénybe. Vittük a strandtörölközőt és letettük ahol tudtuk.

Előzmény: suzi_mou (4047)
suzi_mou Creative Commons License 2016.09.06 0 0 4047

Koszi!

Azt is olvastam, hogy minden beach nyilvanos. Bar hotelek szeretik az ellenkezojet mondani. Errol info, tapasztalat?

(Persze nem a hotel napagyat akarom hasznalni.)

Előzmény: mdom (4046)
mdom Creative Commons License 2016.09.06 0 0 4046

Magyar jogsink volt, sima kártyás. Nem kellett nemzetközi.

Előzmény: suzi_mou (4044)
COOP Creative Commons License 2016.09.06 0 0 4045

köszi!

Soha sehol nem parkolunk sem tilosba, sem olyan területen amiről nem derül ki, hogy lehet parkolni.

Még itthon sem.

Előzmény: mdom (4043)
suzi_mou Creative Commons License 2016.09.06 0 0 4044

A jogsitok nemzetkozi volt?

Egy mauritiusi autokolcsonzo honlapjan olvastam, hogy nem kell, vmint az utikonyvem is ezt irja.

Neten meg talaltam egy olyat hogy van vmi egyezmeny es azok az orszagok akik csatlakoztak, nem kell naluk nemzetkozi jogsi. Nos Mau nincs benne.

 

Előzmény: mdom (4043)
mdom Creative Commons License 2016.09.06 0 0 4043

Nekünk nem volt semmi gondunk a rendőrükkel. Egyszer állítottak meg, de csak azt nézték meg, hogy van-e érvényes jogosítványunk, kb. 2 perc volt az egész. Illetve egyszer mi kértünk tőlük útbaigazítást. Mind 2 alkalommal nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Nem tudom, hogy ez csak szerencse volt vagy valóban ilyenek. Mi senkitől nem hallottunk panaszt.

A parkolásra érdemes figyelni főleg Port Louisban, mert ott könnyen lehet büntetést kapni, ha szabálytalan az ember. De ez máshol is így van. (Mi a bevásárlóközpontban parkoltunk)

Előzmény: COOP (4038)
mumududu Creative Commons License 2016.09.01 0 0 4042

Remélem kedvet kaptok...

Előzmény: seci (4028)
mumududu Creative Commons License 2016.08.31 0 0 4041

Nagyon szivesen!

Menjetek el, mert tényleg klassz sziget és béke van!

Mi rengeteg mindent megnéztünk. Sok füszert vettem, minden héten fözök vele és igy a sziget "ízeit" varázslom a hétköznapjainkba. Gyönyörü képeket is csináltam, megpróbálok feltenni egyet ide is. A kollégáim már hatalmas posztereket csináltattak a "képáradat"-ból.

Üdv Mumu

Előzmény: seci (4028)
COOP Creative Commons License 2016.08.28 0 0 4040

nem tudom :)

2300 Ft itthon + 2 db fénykép kell hozzá. Mindkettőnknek van, mert a hitelkártya az én nevemre szól mindig, a bérlés is és a másodvezető pedig a férjem és ő szeret vezetni ott is. Így van mindkettőnknek minden.

De addig érvényes mint  ajogsink, 10 illetve neki mert hivatásos van 5 évig. Igaz most 2 hónapra elzavartam csináltasson újat ahogy kinéz, mint egy saláta... ez van, de kell szept végére, mert okt közepére és nov közepére is, jan elején lejár a  jogsink, így meg majd még egyet kell csináltatnunk újra... de valamit valamiért.

Lehet neki elég lesz a saját görög  jogsija vezetni, meg lehet a  kölcsönzősnek is...

Előzmény: suzi_mou (4039)
suzi_mou Creative Commons License 2016.08.28 0 0 4039

Köszi az infókat, elmentem.

Itt ahol mi lakunk a közkórház a legjobb. A magánkórház csili-vili de túlárazott és szakmailag nagyon gyenge, valamint sürgősségi részük sincs és azt továbbítják át a közkórhába. Telet átvészelik, megpróbálnak megélni abból, amikor a magándokik oda viszik a betegüket pár spéci vizsgálatra. Nyáron pedig a turistákból.

Hátha benéz ide valaki, aki tudja mi a helyzet Maun. :-)

 

Itt görögben Bali miatt 75 EUR volt a nemzetköi jogsi  férjemnek pár éve és talán csak 3 hónapra volt érvényes. Mo-on ez töredéke. Lehet én kérek nemzetközi jogsit hogy bérelni tudjunk, aztán ha megállítanak akkor reménykedünk hogy nem kérik a férjemtől?

Előzmény: COOP (4038)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!