Keresés

Részletes keresés

qru qrx Creative Commons License 2015.11.12 0 0 46895

bonjour

 

qru qrx Creative Commons License 2015.11.10 0 0 46894

bonjour,

Vuduman Creative Commons License 2015.11.09 0 0 46893

Nem olyan biztos az, hogy Fro. ban valakinek a saját angolszókincse miatt kellene aggódnia.

A franciák angolszókincse már sanszosabb.

Dobri Creative Commons License 2015.11.08 0 0 46892

A toborzás folyamatosan megy, vagy vannak időszakok? Tehát ha Én oda állítok hétfő reggel akkor is be fognak tudni sorozni, vagy elküldenek hogy jöjjek vissza 3 hét múlva?

...............................

Ha napközben mész munkaidőben, akkor azonnal beengednek. Ők is csak emberek, így érdemes hétköznapon és napközben kopogni az ajtón.

 

hogy a tömött fog kizáró ok lehet, sajnos nekem a 3 hátsó fogam is tömve volt régen

................................

Tömött fog nem kizáró ok. Pár hiányozhat is és lyukast pedig érdemes megcsináltatni, ha komolyak a szándékok.

 

Előzmény: Jozsef512 (46891)
Jozsef512 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 46891

Meggyőztél! Nem a félelemről van szó. Csupán az angol szókincsemben nem vagyok biztos. És nem szeretnék félúton eltévedni. :)
Viszont pár kérdés felmerült bennem, ami olvasgatás és agyalás közben merült fel. És nem nagyon vagy csak bizonytalan választ találtam rá. Remélem ezekben tudnátok nekem segíteni.
November 21.-vel lenne fuvar Párizsba.  A toborzás folyamatosan megy, vagy vannak időszakok? Tehát ha Én oda állítok hétfő reggel akkor is be fognak tudni sorozni, vagy elküldenek hogy jöjjek vissza 3 hét múlva? Csak ,hogy szállás nélkül ki tudok-e indulni? Illetve olvastam ,hogy a tömött fog kizáró ok lehet, sajnos nekem a 3 hátsó fogam is tömve volt régen. Ezzel tudok valamit kezdeni? Vagy akkor ezzel el is kell felejtenem a jelentkezést? 
A válaszokat előre is köszönöm!

Előzmény: Dobri (46890)
Dobri Creative Commons License 2015.11.08 0 0 46890

Hát rajta! Viszont előtte gondolkodj el pár dolgon! ;)

 

Minek neked társ ehhez a kalandhoz? Félsz egyedül? Mert hát szép és jó, hogy az utazás alatt tudsz valakivel beszélgetni, sörözni és össze lehet bratyizni. Viszont abban a pillanatban, ahogy bekopogtok a toborzóiroda ajtaján, tudod mi lesz az útitársadból? Ellenfeled! Lehet, hogy pont miatta nem fognak felvenni! 

Előzmény: Jozsef512 (46889)
Jozsef512 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 46889

Sziasztok!

Készülök mindent itthagyni és végre kimenni a légióhoz. Bár semmilyen katonai múltam nincsen. De tele vagyok ambícióval. Egy társat keresnék magam mellé, akivel neki vághatunk a nagyvilágnak. November közepe- vége indulást gondoltam ki. Van itt olyan aki most készül kimenni, mert akkor jelezze nekem?!

Vuduman Creative Commons License 2015.11.04 0 0 46888
Előzmény: kürtök (46887)
kürtök Creative Commons License 2015.11.04 0 0 46887

Most megy a lecso a kékfényben. "felbőszült háborús veterán". VVVVaaaaooooo.....

Vuduman Creative Commons License 2015.11.01 0 0 46886
Előzmény: qru qrx (46885)
qru qrx Creative Commons License 2015.11.01 0 0 46885

bonjour 

 Général Salan

kürtök Creative Commons License 2015.10.28 0 0 46884

Jó, az algériai puccs nem aratott nagy sikert, de amit azelőtt telesítettek, a mai napig elevenen él úgy a szemben álló feleknél, mint a saját oldalon. Az ötlet nem Hérie ezredestől jött, ő csak igent mondott. Az nem derül ki, milyen szálak fűzték ahhoz aki felkérte. Minimum tisztelnie kellett. 

Előzmény: Vuduman (46883)
Vuduman Creative Commons License 2015.10.28 0 0 46883

Jó, hát ki nem tüntethették őket a lázadásért.

Annak idején a rómaiaknál, csak ha rágondolt valaki a lázadásra ment a decimato.

Előzmény: kürtök (46882)
kürtök Creative Commons License 2015.10.27 0 0 46882

Kár ezért az ezredért.

Előzmény: qru qrx (46881)
qru qrx Creative Commons License 2015.10.25 0 0 46881

qru qrx Creative Commons License 2015.10.24 0 0 46880

jaja  60 kozelebb lett volna hihi ....

Dobri Creative Commons License 2015.10.23 0 0 46879

+9

Előzmény: qru qrx (46878)
qru qrx Creative Commons License 2015.10.23 0 0 46878

Bonjour, 50 eve volt.....

kószák egyike Creative Commons License 2015.10.23 0 0 46877

Köszönjük!

qru qrx Creative Commons License 2015.10.22 0 0 46876

bonjour, na menj màr!!! részemrol konyec!

kürtök Creative Commons License 2015.10.22 0 0 46875

Igen, dicsérő levelet. Mert önváltóban nyomta a szakasz három héten kereszül, és mindenki elégedett volt a túlterheltség és fullstressz ellenére. Ez szégyen? Vagy leszólni való? Mert?

 

Miért kell mindent leszarni ami Indokína és Algéria után volt? Nem zabálni mentem a Légióba, nem ötvenhatos hajake voltam aki laposabb volt mint a tehénszar a toborzóirodában, nem én tehetek róla hogy az én szolgálatom alatt milyen politikát folytatott a kormány. Kijöttem, dolgozom, úgy ahogy ott: dolgozz és tartsd a pofád. Nem nyeltem be minden szart egy életen kereszül a nyugdíjért, hogy 35 évesen már a tökömet vakargathassam otthon. NNNNa.

 

Bosznia után '98-ban a szakasz jóformán fél létszámmal csinált meg mindent.

Mellelsleg a slaboroknál még plecsni is jár le merném fogadni.

Előzmény: qru qrx (46874)
qru qrx Creative Commons License 2015.10.22 0 0 46874

egyetertek, hogy szar. de szar vagy nem meg kell tenni. mint mikor a Kukàsok sztrajkoltak Pàrizsban vagy Marseille-ben a legio is ment szemetet szedni az utcàkon. Na és? 

 Vagy mikor hullàkat kell földelni,vagy hàton cipelni egy repulo szerencsétlenség utàn... na és?  nem beszelve a vece pucolàsrol, ami tenyleg szar... na es?  de egyenlore nincs màs jobb megoldàs a vigipiratnàl....

Mert dicséro leveleket is osztogatnak? azta! Hamarosan jon a plecsni is!!!! Décidement.... armée 2000= armée civil, éljen a demagogia!!!

 

kürtök Creative Commons License 2015.10.21 0 0 46873

Az hogy a katona mindent végre hajt, nem jelenti azt hogy mindennek tapsikol is. Én is csináltam Vigipiratot, a rendőrség is, a feletteseink is meg voltak elégedve, lettre du Felicitationt is kaptunk érte páran, de akkor is egy rakás szar mint feladat.

Előzmény: qru qrx (46868)
Vuduman Creative Commons License 2015.10.21 0 0 46872

És az egész igy is marad addig, amég a napi politikai érdekek felülirják az ország érdekeit a politikusok szemében.

 

Igy is szar helyzetben van a kontinens, Sziria/Libia nélkül is annyi arab van bent (Fro, Németország, de Skandinávia vagy GB is)hogy az egész egy puskaporos hordó. Ha csak 10% ukat beszervezi a radikális iszlám, és annak csak 1% a lesz aktiv terrorista a 10% támogatásával, már akkor akkora cumi lesz itt, hogy ahhoz a Tornyok kutya f.ák. Akiket meg most beengednek, nem is kell beszervezni, látod mi volt a svédeknél- a f.szopó arabot ki akarták tenni, hogy reagált az atomtudós ?

Leszurt pár embert az IKEÁban.

 

Merkelnek be kell csalogatni a (túlnyomórészt 20-40 éves korú férfiakból álló hordát- legjobb kor a terrorizmushoz) Nem értem ezt a német tyúkot :(

 

Érdekes, hogy mikor a tömeg odaér Németországba, Svédországba, felgyulladnak a "menekültszállók ". Fura. A fasiszta Magyarországon kb. olyan 40 gyűlöletbűntény van (amikor valakit nemzetisége, vallása miatt vegzálnak- ezeknek is jórésze hülyegyerek, aki zsidó temetőket rongál) az eorópéer svédeknél ez a szám több mint százszorosa.

 

Szóval lesz még Fro. ban olyan Vigipirate, hogy csak lesünk, mikor majd a banlieukben nem olyan arablázadás lesz, mint Párizsban szokott, hanem a szegény agysebész menekült átvált ISIS üzemmódba és ugyanaz lemegy kalasnyikovokkal, RPG-kel meg ipari robbanóanyagokkal (gázpalackokkal meg aprószeggel ).

 

Abból lesz aztán VIGIPIRATE, harckocsikkal meg légifedezettel :P

 

Előzmény: qru qrx (46871)
qru qrx Creative Commons License 2015.10.21 0 0 46871

bonjour, teljesen egyetertek, de egyenlore nincs hatekonyabb védelem.Sajnos nincs annyi katona hogy minden arab mogott legyen egy.A közvelemény szamàra kicsit megnyugtato làtni egy pàr katonàt nyilvànos helyeken. Egyenlore nincs meg hàboru....A vigipiràt tényleg szar melo mert sokan megalàzzàk, provokàljàk a jàroroket....nekik meg vigyàzni kell hogy elkeruljék az incidenst..... nem egyszeru....

Vuduman Creative Commons License 2015.10.20 0 0 46870

Tiszteletem Sándor.

 

Hát ez a VIGIPIRATE szerintem is egy darab kaka, ezzel aztán egy merényletet se fognak megakadályozni a franciák.

Előzmény: qru qrx (46868)
Vuduman Creative Commons License 2015.10.20 0 0 46869

Lol, ez egy 2015 nyári (jul 14 re megjelenő kis kiadványból van):

 

En 2015, la Légion étrangère compte 6 900 hommes. Elle est articulée en dix régiments et un groupement : 7 régiments et un groupement en métropole et 3 régiments hors métropole. Tous les régiments projetables de métropole sont intégrés à des brigades placées sous commandement du CFT (Commandement des forces terrestres).

 

Szóval az a  8000 fő nem olyan rossz, mostanában jöttek a plusz századok, meg a 13 átalakitása, úgyhogy ha meglesz a 8000 már nem olyan rossz szerintem.

 

 

Előzmény: kürtök (46867)
qru qrx Creative Commons License 2015.10.20 0 0 46868

Egy légios azt teszi amit mondanak neki, nem azt ami  kellemes az o lelkiàllapotànak.Nem azt ami tetszik neki, hanem a ràbizott feladatot, es azt pontosan. Aki erre keptelen az ne jelentkezzen, mert ugy is dezertàlni fog. Elég sokan vannak/voltak....

Egyenlöre nincs (még) "service a la carte".

Màig sem ertem  hogy miert nem lettél legalàbb hadugyminiszter, mert te minden lében kanàl vagy , mindent jobban tudsz,okoskodsz  es foleg sok mindent kritizalsz. Hidd el, hogy nàlunk okosabb emberek talàltàk ki a Vigipirate-ot, ami szinten penzbe kerul, de egyenlore jobb es olcsobb megoldàs nincs.

A civil lakossàg biztonsàga az egy igen is nemes feladat. Ha katona vagy azt teszed, es pofa be! Mert ezert is fizetnek,Senki sem hivott, Onköntes voltàl akkor ne majrézz., vagy csak addig jo amig kapsz ingyen kajàt es ingyen szallàst?Mert amikor beléptél joformàn imàdkoztàl hogy vegyenek fel.... Tobbszor elmondtàk hogy a feladat(bàrmi legyen az) az szent. A mondottak utàn senki sem fog jelentkezni, mert nincs még egy szar néger falu sem amit lehetne gyujtogatni....pedig kurva jo lenne !!!!.... mert az àm az igazi, és nem a Vigipitate!!! Na menj mà!!!

LOL

kürtök Creative Commons License 2015.10.20 0 0 46867

Semmi bajom a felszereléssel, épp ezt mondom, hogy mivel csak nyolc ezren voltunk, ebből talán ötezer aki mozoghatott is, 98 és 2000 között csak kapkodtuk a fejünket, annyi volt az új és a tanulnivaló. Erre utaltam azzal, hogy ezt csak kis létszám mellett lehet így megoldani.

Ami a vigipiratot illeti, inkább a parlamentben kéne robbantani, ahelyett, hogy mint mindig, a politikusok tehetetlenségének a katonák isszák a levét. Ez miatt a sz..r miatt tournant is biztos kevesebb van, pedig nem igen hiszem hogy olyan túl sokan jelentkeztek volna a Légióba azért, hogy a köcsög arabokat moderálják.

Előzmény: qru qrx (46866)
qru qrx Creative Commons License 2015.10.20 0 0 46866

Kürtök, szerinted, csupa szorakozàsbol toboroznak? A vigipiràtosok màr honapok ota allando szolgàlatban vannak24h/24. Legalàbb 12000 emberrol lenne szo. Ideje lenne levàltani oket nem? Az ezredek mind kapnak egy szazaddal tobbet, es fel kell tölteni a 13.Demi brigàdot is. Ezt nem lehet csak egy gatyàval es egy sisakkal fejenként megoldani. Nincs clochard armée , ha nem is pazarolnak. Erre van egy költségvetés, nem szivesen csinàljàk, de kötelezö 

  Nem ertem mi a gondod a felszereléssel kapcsolatban, ha en beszelnék, oké, de neked meg volt mindened ha elgondolom. Még a Nintendo is. Nehez rajtad vàltoztatni.....

            Verité de La Pallice: jobb sok vizet inni egyedul, mint keveset sokan.

Ezt az infot azert tettem fel, mert talàn könnyitik a jelentkezési feltételeket....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!