Keresés

Részletes keresés

Caitlin Creative Commons License 2017.09.13 0 0 94521

nem gondoltam volna, de le a kalappal a magyar nagykovetseg ugyintezesi idejei miatt. 3 het alatt ideert ferjem utlevele. 

En aug vegen inteztem bp-en az enyemet es jol megszivattak vele. Nem alairni kell, hanem olvashato alairast kellett produkalnom (ami nem olyan,, mint az alairasom). Ma vissza kellett a mercihez mennem, mert a papirokat a sajat alairasommal irtam ala es nem vettuk eszre, hogy nem az a szep iskolas olvashato  szar amit az utlevelhez kertek.

Amikor szova tette anno okmanyirodaba, h ez miert es hulyeseg akkor ott kozoltek, h nem kell utlevel, ha nem tetszik, h ilyen kell ne igenyeljek. TEhat kenytelen voltam kisiskolas alairast produkalni.... Nem haltam bele a +1 ora autokazasba, de bosszant rendesen. Viszont penteken vehetem at az uj automat es akkor 5-8 evig nem akarok autohirdetest latni :)  

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.09.12 0 0 94520

Egyetertek. Gondolkozunk is rajta, hogy jovore is megnezzuk, annyi reszlet van, annyi minden tortenik egyszerre a szinpadon, hogy biztos vannak boven dolgok ami elkerulte a figyelmunket. Most osszel megnezzuk meg a Les Misérables-t.

Előzmény: Caitlin (94519)
Caitlin Creative Commons License 2017.09.12 0 0 94519

En nem szeretem az operahaz fantomjat, de a Wicked valami zsenialis! :)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94518)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.09.12 0 0 94518

Megnéztuk ma a Wicked-et Londonban. Nagyon tetszett. Persze azert az Operahaz Fantomja a nagyágyú, de ez se volt kutya. Tudjuk ajánlani.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.09.12 0 0 94517

Ebben benne van minden, Phone, Google Play, háttérben futó appok, stb. Amikor vadi új volt a telo, és még nem telepitettem ra semmit, akkor is azt irta kb., hogy 25 apps...

Előzmény: cam aro (94516)
cam aro Creative Commons License 2017.09.11 0 0 94516

69 apps in tha last 12 hours.

 

 

üühh.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94515)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.09.11 0 0 94515

Én igen örülök, hogy OnePlus-t vettem, és hogy abból is a 8GB memóriás változatot. Itt az átlagos memóriahasználatom:

4.7GB... De Developer Options / Running Services menüpontban láttam már olyant is hogy a pillanatnyi használatban lévő RAM elérte a 6.2GB-ot. Szóval az a 3GB-os Moto G5S Plus nem lett volna elég (meg azóta se sikerült release-lniük), de nálam még egy Samsung S8 se lett volna elég a maga 4GB RAM-jával. Lehet hogy mega-heavy user vagyok? (Ja, és amikor a 6.2GB volt nem is futott játék. Mellesleg Asphalt 8 eszméletlen szépen fut rajta :-)) A belső 128GB storage is jól jön, sokkal gyorsabb mint a memóriakártyák.

Előzmény: cam aro (94512)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.09.11 0 0 94514

http://www.ma.hu/idojaras/305383/Beton_helyett_mindent_ellep_az_ocean_Miamiban

Xarul néz ki. Most megy északra. Van egy rakás kollégám, egy barátom meg egy volt osztálytársam Tampa-ban, úgy dontottek hogy maradak, remélem nem lesz bajuk.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.09.11 0 0 94513

Tény hogy vannak tehetséges Photoshop felhasználók :-)

http://truedemocracyparty.net/wp-content/uploads/NASA-NorthPole-1.jpg

https://i.ytimg.com/vi/jifKktvJ0lk/hqdefault.jpg

Le a kalappal, én nem tudnék ilyen szép lyukat készíteni :-)

Előzmény: tzh (94511)
cam aro Creative Commons License 2017.09.10 0 0 94512

igen. 

a sonytol megszokott gyenge torch, es speakerel 

de csereben nehez, es jot tesz a pixel maniamnak a kijelzoje. :) 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94506)
tzh Creative Commons License 2017.09.10 0 0 94511

Muholdak? Erre az angol laposfold hivo - H&S rep - lazan es magabiztosan allitota, hogy minden kep mestersegesen manipulalt a NASA altal, es hogy valojaban nem leteznek muholdak.

 

(A muholdas TV adas is nyilvan mashonnan - legballon? - jon bele a tanyeros antennaba)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94507)
tzh Creative Commons License 2017.09.10 0 0 94510

Egyebkent meg de, az emberiseg nagyon is sokat tett ehhez a folyamathoz, nem lehet nem eszrevenni a parhuzamot a sajat hozzaadott karosanyagunk mennyisege es a valtozas kozott.

Előzmény: tzh (94509)
tzh Creative Commons License 2017.09.10 0 0 94509

Ez mind igaz, de azzal hatarozottan nem rokonszenvezek, hogy ezt igy amolyan kifogaskent, onigazolaskent hasznaljak fel azok, akik szarnak bele, hogy az emberiseg mennyit szennyez pusztan mert felsobbrendu leny.

Kicsit hasonlit arra, amikor a dohanyos hivatkozik a az eleve szennyezett levegore, hogy az autok sokkal tobbet artanak, mint az o fustje, szoval abszolut rendben van az, hogy belolem passziv dohanyost csinal.

Előzmény: seci (94504)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.09.10 0 0 94508

Vannak akik szerint az ok-okozati viszony fordítva van, nem az CO2 többlet miatt van a felmelegedés, hanem a felmelegedés miatt a CO2 többlet. Én abban hiszek, hogy az emberiség nagymértékben ludas a dologban, például elnézve ezt: http://www.worldometers.info/ "26,638,919,886 CO2 emissions this year (tons)", a számláló 1mp-ként több mint 1000 tonnával (!) nő. 1000 tonna gáz hatalmas mennyiség. 26 milliárd tonna pedig bődületes nagy mennyiség. Ezt nem lehet büntetlenül csinálni huzamosabb ideig. Nyilván vannak más tényezők is (pl egyik legfontosabb amiről el szoktak feledkezni az a Nap energiakibocsátása, ami szintén nem állandó, hanem ingadozó, és már egyszázad százalék ingadozásnak is hatása van), de azért az ember keze jelentősen benne van szerintem. De: nem kell félni attól hogy kihal a Föld élővilága. A földtörténeti korok folyamán sok-sok millió évnyi periódus volt amikor a mostaninál 6, 8 vagy akár 10 fokkal melegebb volt a Föld átlaghőmérséklete, és virágzott az élet. Az élet túléli. Az emberiség nem. Majd pár százezer vagy millió év után jön az emberiség 2.0 (vagy 3.0 mert ugye sokak szerint az első emberiség az "Atlantisz előttiek" voltak), talán nekik majd több eszük lesz (és talán nem esnek az olaj és fosszilis tüzelőanyagok csapdájába sem, mert azt mi most szépen elhasználjuk, nekik nem marad / addig nem termelődik elég új)...

Előzmény: seci (94504)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.09.10 0 0 94507

Én meg vagyok lepődve hogy mennyi felsőfokú végzettségű / művelt / intelligens ember hisz olyanokban mint a lapos Föld, az üreges Föld (és Hold), meg hogy a Föld egy gömbhéj belső fele... Más az ha valaki hisz olyanokban, mint UFO-k, HAARP-összeesküvés stb., oltások egészségtelen volta, na de olyan világosan megcáfolható dolgokban mint a lapos/üreges/belső Föld... (Hitler például annyira hitt az üreges Földben, hogy a II. világháború idején komoly erőforrásokat mozgósított az Északi és Déli sarki lyukak (lejáratok) feltárására, de volt hogy a kevés radarjának néhányát északra vitette (ahol nem voltak harcok) a gömbhéj-elméletet igazolandó stb.). Manapság meg vannak kitűnő műholdjaink, vagy akinek van elég pénze átrepülhet a sarkok felett. Ennek ellenére...)

Előzmény: tzh (94502)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.09.10 0 0 94506

Az XZ Premium-ot vetted?

Előzmény: cam aro (94500)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.09.10 0 0 94505

Hát mert 24 fps-nél 1/24mp, 60 fps-nél meg csak 1/60mp áll rendelkezésre az érzékelőjének hogy elég fényt gyűjtsön össze egy-egy képkockához. Ami megfelelő fényviszonyok között nem gond, de gondolom olyan esetben amikor már eleve kevés a fény, akkor eléggé számít. 

Előzmény: KawaBazsy (94499)
seci Creative Commons License 2017.09.10 0 0 94504

Most nem aze' de ugye volt mar par felmelegedes es jegkorszak a fold torteneteben. Jo esellyel ez is ilyen - mert miert ne? Hogy az emberiseg szerepet jatszik benne ezt nyilvan nem vitatja senki (epelmeju) sem. A nagy kerdes, hogy mekkorat.

 

Es erre senki semmilyen valaszt nem tud erdemben adni, mert az idojarasi modellek annyira x@rok, hogy a holnap delutani idot nem kepesek megjosolni, nemhogy a 10-100 evet elore latni. Es nem, a legkor/foldfelszin/stb k@rvara nem linearis/polinomialis/stb modellek! Hanem szep kaotikus modellek. Amiknek az a szepsege, hogy ha ralepsz arra a bizonyos pillangora, akkor par 10-100 ev mulva annak vagy lesz hatasa a jovore, vagy sem, es hogy mekkora azt senki sem tudja elorejelezni.

 

Pl. emlekszem, hogy micsoda hallelujah volt, amikor az izlandi vulkankitores miatt nem mentek a repcsik hetekig, merthogy mennyi COx nem kerult a levegobe. Aztan valaki szep csendben megsugta, hogy a vulkankitores kb Nx (nem emlekszem az N-re, de 1-nel legyegesen nagyobb szam volt) tobb csunyasagot nyomott a levegobe...

 

-seci

Előzmény: tzh (94502)
tzh Creative Commons License 2017.09.10 0 0 94503

Ahhoz kepest, hogy egy "unprecedented" hurrikan sorozat fogja kirazni nehany milliojukat a seggukbol...

Előzmény: tzh (94502)
tzh Creative Commons License 2017.09.10 0 0 94502

Off: Epp leoltottak discordon amerikaiak (gaming chat, guild) hogy a global warming csupan mitologia, nem letezik. Ez egy normalis jelenseg, hogy a Fold felmelegszik-lehul szoval "normal cycle".

Azt hiszem, kozel 99% esely, hogy az emberisegnek , hogy reszeltek. Meg Kim nelkul is. lasd lapos fold elmelet a 21. szazadban. Massziv nemtorodomseg, tudatlansag, mindez magas lorol, mas velemenyueket lesajnaloan hulyenek nezve.

cam aro Creative Commons License 2017.09.09 0 0 94501

https://www.youtube.com/watch?v=8e6zVZQuJsQ

 

kozelik elesebbek, bar meg nincs rutin. 

960 fps. 

 

Előzmény: cam aro (94500)
cam aro Creative Commons License 2017.09.09 0 0 94500

szerintem, de meg csak hozzaerto sem vagyok. 

 

ezek digit kep kepzo eszkozok. 

ido kell nekik a jo kephez. 

gyorsitani nyilvan lehet oket, de az a kepminoseg rovasara fog menni.

a 24 fps viszont kozel mozi szintu mozgokep hatas.. szvsz szerintem 

felesleges ettol tobb frame. 

-----------------

 a 60fps több részletet rögzít "

 

ha a file terjedemet  nezed adott idore, akkor biztos. 

de ha framenkent atnezed, biztos vagyok benne hogy romlik a felbontas. 

 

(enyem 960fps-t tud.. fel secig. 

vissza akartam kuldeni mert egyszeruen mukodeskeptelen bevilagitott teruleten.

napfenyben viszont hozza az igertet. )  

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94498)
KawaBazsy Creative Commons License 2017.09.09 0 0 94499

Miért lesz sötétebb? Próbáld ki vhol.. Amúgy ha nem akarod lelassítani utána, akkor elég a 24 frame per sec

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94498)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.09.09 0 0 94498

Fotós-videós olvtársak, kérdésem lenne koncert vidózás ügyben :-) A Sony RX100 II fényképezőgépem két 1080p módot tud, 24fps és 60fps. Melyik szerintetek a nyerő könnyűzenei koncert esetében (valószínűleg többnyire sötét környezet, erős/villogó spot/reflektor fényekkel)? Úgy okoskodom, hogy a 60fps több részletet rögzít és simábbak a mozgások, viszont valószínűleg jóval(?) sötétebb lesz a felvétel mint 24fps esetében. Szerintetek?

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.09.09 0 0 94497

Megérkezett a 0 eurosom :-) Rendes bankjegy papír, vízjellel, lézerhologrammal stb., ahogy illik :-)

seci Creative Commons License 2017.09.09 0 0 94496

De a tablaval nem allhatok oda a PetsAtHome ele (ami konkurencia) ;) viszont a parkolojaba siman beallhatok egy felmatricazott kocsival - akar reggeltol estig.

Bar ehhez <£200 arfekvesu amde 1 eves MoTvel rendelkezo auto a legjobb!

-seci

Előzmény: Caitlin (94495)
Caitlin Creative Commons License 2017.09.08 0 0 94495

:) azert a tabla meg mindig olcsobb... 

Előzmény: seci (94494)
seci Creative Commons License 2017.09.08 0 0 94494

Kutyászatot. Bár az mostanában elég jól megy hirdetés nelkul is.

-seci

Előzmény: Caitlin (94493)
Caitlin Creative Commons License 2017.09.08 0 0 94493

:) Most valt aktualissa...

Mit hirdetnel rajta? 

Előzmény: seci (94492)
seci Creative Commons License 2017.09.08 0 0 94492

Ha par honappal ezelott irtad volna, akkor esetleg erdekelt volna.

 

Azert a Smart lehet hogy kell, teszunk ra matricat es kitesszuk valami jo forgalmas helyre reklamnak!

 

-seci

Előzmény: Caitlin (94491)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!