Keresés

Részletes keresés

JGab Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8475

Koncentráljunk a témára :)

Előzmény: Replay (8474)
Replay Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8474

Már írták neked, hogy ez egy nyilvános fórum és az szól hozzá, aki akar. Várhatod az ügyvédnőtől a választ, de  nem az lesz a válasza, amit te mint tseladó hallani szeretnel.

Előzmény: mergests (8471)
dr.KendeJúlia Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8473

Idézem magam:

"Én is szeretném, ha a hozzászólásaim többnyire érdemiek lennének, nyilván nem lehet ez a fórum sem a jogi tanácsadás helye, sem pedig egy csevegés (mármint a részemről, ennek nem lenne értelme), igyekszem megtalálni a középutat, hogy lehetőség szerint segítsem a hozzászólókat."

Előzmény: mergests (8472)
mergests Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8472

milyen esetben van megtévesztés?

Előzmény: dr.KendeJúlia (8470)
mergests Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8471

a véleményem nem változott is senkiről!!!

 

és továbbra is ha hagynátok az Ügyvédnőtől várom a válaszokat! Feltételezem hogy elég felnőtt ahoz h nincs szükség a ti segítségetekre!

dr.KendeJúlia Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8470

Amennyiben ilyen feltételeket támasztanak, az a szerződés megtámadható. Jellemzően klubkártyás szerződésekkel találkozom, melyben kedvezményes szálláslehetőség megvásárlásával egyidejűleg kötnek megbízás szerződést a viszontértékesítésre. Ebben az esetben bár összefügg a két szerződés, de mégsem ütközik ebbe a jogszabályba, azzal együtt megtévesztést megalapozhat!

Előzmény: JGab (8461)
Replay Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8469

Legalább emlékeznél arra, hogy korábban miket hazudoztál itt. Pár hete még azt írtad, hogy attól a cégtől akarsz pénzt vissza, akik rádsózták a jogot és nem foglalkozol ilyen másodértékesítőkkel. 

Előzmény: mergests (8466)
Gio1977 Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8468

"mert akkor is kikezdtetek. na de ez mindegy is"

 

De mostanra kiduzzogtad magad a sarokban, es a szelektiv memoriadbol eltunt, hogy mindenkit le-bunkotaplofergeztel. Most pedig visszatertel a te kis sajat jatszotaeredre, de mindenki vigyazzon, mert ha valaki mashogy jatszik mint ahogy azt te elkepzelted, akkor rohadt nagy baj lesz.... :))

Előzmény: mergests (8460)
vidi313 Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8467

Senkinek nem lesz se jobb sem rosszabb. Egyébként az ügyvédnő megadta a választ kérdésedre, miért kérdezed újra? Így hangzott:

"A megbízás egy ügy ellátására irányul, ennek az ellentéte a vállalkozási szerződés (pl. egy lakás kifestése), ahol az eredményért felelősséggel tartozik a vállalkozó."

Értelmezd! Annak megvannak a feltételei mit sorolhatsz egy ügy ellátására irányulónak, és mit a vállalkozási szerződés kategóriájába.

Előzmény: mergests (8464)
mergests Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8466

ezt is tudom de (én is így jártam) a szerződésben nincs garancia ergo nem kérhetem számon őket h miért nem adták el...

Előzmény: Replay (8465)
Replay Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8465

Nincs rendjén, mert becsapják az embereket azzal, hogy biztos sikert igérnek. Tudod, olvastunk itt épp eleget, vegyél egy másik hetet, mert azt könnyebb eladni, tuti orosz, román, kinai stb. vevők vannak.

Előzmény: mergests (8462)
mergests Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8464

Kedves Vidi!

 

te kötsz bele itt mindenkibe és osztod az észt....de sztem hagyjuk egymást és akkor mindenkinek jobb lesz!

Előzmény: vidi313 (8463)
vidi313 Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8463

Kedves mergests.

Te inkább TROLL vagy, így jobb?

Előzmény: mergests (8457)
mergests Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8462

tehát akkor azzal h ők felteszik a kezüket h nem adták el és nem is vállaltak erre semmi garanciát az teljesen rendjén van..?

Előzmény: dr.KendeJúlia (8459)
JGab Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8461

Nekünk sajnos más a tapasztalatunk.

Jellemzően minden viszontértékesítési szerződésnél kérnek előre pénzt, 30-400eFt-ig terjed a tarifa.

 

Nagyon sok ember járt itt a közelmúltban, akit így húztak le. Nem feltétlenül megbízási díjnak hívják, fordításra, adminisztrációra kérik a pénzt, gyors sikert ígérnek, aztán persze nem történik semmi.

Előzmény: dr.KendeJúlia (8455)
mergests Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8460

mert akkor is kikezdtetek. na de ez mindegy is

egyébként magam sem értem mi miért beszélgetünk mikor nekünk nincs egymással dolgunk...

Előzmény: Gio1977 (8458)
dr.KendeJúlia Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8459

Az nem jogellenes. Ezek megbízási szerződések, a Polgári törvénykönyv alapján a megbízás egy olyan szerződés, amelyben jellemzően nem lehet garanciát vállalni a sikerre. A megbízás egy ügy ellátására irányul, ennek az ellentéte a vállalkozási szerződés (pl. egy lakás kifestése), ahol az eredményért felelősséggel tartozik a vállalkozó.

Előzmény: mergests (8454)
Gio1977 Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8458

Amugy bocsass meg, hogy megjegyzem, de par honappal ezelott nem huztal el innen, cseppet botranyos korulmenyek kozt? Akkor, ha jol emlekszek elkuldtel indenkit a fenebe (kisse kevesbe udvarias hangnemben), majd megeskudtel, hogy soha tobbe nem josz ide... Nos, lathatolag ez nem sikerult. Aaa, mindegy,csinalsz amit akarsz. A fene se fog egy ilyen ember miatt akar csak egy percet is idegeskedni.

Előzmény: mergests (8451)
mergests Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8457

kedves VIDI!

 

igazad van balfácán vagyok! most így jobb? 

Előzmény: vidi313 (8453)
Badora04 Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8456

Úgy látom valaki nem szeretné, hogy az ügyvédnő jogilag alát támasztott válasza ( véleménye) itt nyilvánosan megjelenjen. Pedig lehetséges, hogy néhány topic lakó kiváncsi volna rá.

Jelzem nem vagyok érintett!

Aki viszont érintett annak hasznos lenne a vélemény és az indoklása.

 

 

Én magam csupán egy lakás eladás kapcsán háborogtam az ingatlan ügynökök előre elkért és semmit nem vállaló díjazása miatt. Persze kerestem olyat aki csak az értékesítés után kéri a jutalékot. De csak ámélkodtam a semmit  sem garantálok de majd hirdetek egy évig és hátha...

 

Merthogy neki hírdetési költségei merülnek fel, hát kérem ha neki nincs annyi tőkéje hogy a siker érdekében a költségeket viselje akkor ne fogjon ilyen vállakozásba. Én legalább is nem vagyok hajlandó ilyen üzlete kötni.

 

De ez csak az én laikus véleményem volt.

dr.KendeJúlia Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8455

8 másodperccel később sikerült :)

 

Viszontértékesitési szerződésben jellemzően nem kérnek megbízási díjat.

Előzmény: JGab (8449)
mergests Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8454

Kedvs Ügyvédnő!

 

az is jogellenes hogy nem adnak garanciát ezekben a szerződésekben?

vidi313 Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8453

"a kérdés egyébként továbbra is az Ügyvédnőnek ment!"

Ez egy világháló, ha párbeszédet akarsz, akkor keresd meg mail-ben, vagy személyesen az ügyvédnőt.

Továbbá leírni bármit le lehet. Tudjuk, hogy a TS hazugságra épül. Az 1276-os hozzászólásod kifejezetten árulkodó, ilyen témamegközelítés csakis egy TS érdekelt agyából pattanhat ki. Jó, de fogadjuk el, hogy semmi közöd a TS-hez, akkor meg csakis egy óriási balfácán lehetsz, aki az élet kérdéseihez sohasem kreatív módon közelít.

Előzmény: mergests (8438)
JGab Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8452

Ok-OK, majd írd meg légy szíves, ha engedélyezed, hogy hozzászóljunk egy nyílvános fórumhoz. Köszönöm! :)

Előzmény: mergests (8448)
mergests Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8451

ha téged ez érdekel tedd fől neki te a kérdést!!

Előzmény: Replay (8446)
dr.KendeJúlia Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8450

A vonatkozó 141/2011-es kormányrendelet alapján sem kérhetnek semmilyen fizetést 14 napon belül, ennek ellenére több cég is megteszi. Ez jogellenes.

Előzmény: Replay (8446)
JGab Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8449

Én meg úgy tudom, hogy egyáltalán nem kérhetnek előre pénzt. De majd az Ügyvédnő jól megmondja. Remélem :)

 

10. Viszontértékesítési szerződés

23. § Viszontértékesítési szerződés alapján a vállalkozás a fogyasztónak harmadik személyekkel kötendő hosszú távra szóló üdülési termékre vonatkozó szerződést vagy szállás időben megosztott használati jogára vonatkozó szerződést közvetít a fogyasztó által fizetendő ellenérték fejében.

24. § (1) A vállalkozás - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel - az írásbeli tájékoztató részeként a 3. mellékletben szereplő nyomtatványon tájékoztatja a fogyasztót a 3. melléklet 1-5. pontjában foglaltakról.

(2) Az írásbeli tájékoztató részeként a vállalkozás köteles a fogyasztót a 3. melléklet 6. pontjában foglaltakról

a) a 3. mellékletben szereplő nyomtatványon vagy

b) külön dokumentumban, e dokumentum elérhetőségének megjelölésével

tájékoztatni.

25. § (1) A fogyasztóval viszontértékesítési szerződést kötő vállalkozás a viszontértékesítési szerződés tárgyát képező szerződés megkötéséig vagy a viszontértékesítési szerződés egyéb okból történő megszűnéséig a fogyasztótól fizetést semmilyen jogcímen nem követelhet és nem fogadhat el.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott tilalom kiterjed minden olyan fizetésre és kötelezettségvállalásra, amelyet a fogyasztó bármilyen jogcímen a vállalkozás javára harmadik személy részére teljesít.

Előzmény: Replay (8446)
mergests Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8448

miért nem hagyjátok hogy az ügyvédnő válaszoljon? őt kérdeztem....sztem van olyan képzett hogy tud maga is válaszolni!!!

Gio1977 Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8447

Basszus, akkor keresd fel szemelyesen a fene egyen meg. Muszaly mindenkit felidegesitened? Direkt kertem az elejen...

Előzmény: mergests (8445)
Replay Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8446

Azt kérdezd meg az ügyvédnőtől, hogy a másodértékesítésekre is a távollévők közötti szerződések érvényesek-e. Én úgy tudom igen, tehát x napig egy fillért sem kérhetnének előre, de mint tudjuk nem igy van, mert a szerződéskötésnél rögtön kérik a pénzt.

Előzmény: mergests (8440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!