Keresés

Részletes keresés

asciimo Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17371
akkor ki? az állam, mert emeli a vonatjegyeket, és drágábban kell utazzak? Akkor azt mondom, hogy nem éri meg már Békéscsabán dolgozni _és_ mindig hazajárni. vagy leköltözöm Békéscsabára, vagy munkahelyet váltok.
Előzmény: sétáLós bácsi (17365)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17370

Nekem végülis min1 hogy ki adja, ha ad; csak nagyon utálom hogy olyanokárt a vasutat, a MÁV-ot fikázzák, amiről nem ő tehet.

 

Életszerű, biztos sok egyetemistának van kocsija. De ha már itt tartunk, akkor a munkába járok is csinálhtanák ezt. És szüntessük meg az össze vasutat mint Dél-Amerikában, és nem lesz több gond vele. Ha nagyon akarsz utazni, akkor úgyis megoldod valahogy.

Előzmény: nagypapi (17369)
nagypapi Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17369

Oszt' mi a különbség, hogy a MÁV adja, vagy az állam? Így is, úgy is az adófizetők zsebéből megy. Sőt, a MÁV kedvezményekre szerintem jól ráillik a "más botjával ütlegeli a növényt" mondás...

 

 

Amúgy kíváncsi vagyok, mikor találják fel magukat a T. Egyetemisták!

Várom a "2007. ..... hó .......-án a délutáni miskolci gyorsra diákigazolvánnyal rendelkező utastársakat keresek. Jelentkezésni lehet a ............. telszámon. Jelige: Csoportos utazás - 50% kedvezmény " jellegű hirdetéseket a neten.

 

 

Előzmény: sétáLós bácsi (17364)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17368
teljesárú
Előzmény: PrInCe (17366)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17367

Nem Egerbe veszek jegyet. Egy Győr-Bp buszon (Győrből nem megy Eger felé közvetlen busz, vasárnaptól már vonat sem) csak a Győr-Bp viszonylatra tudnak jegyet adni; én ezt megveszem féláron, mondván h Egerbe utazok, haza. És muszáj lesz így kiadni a jegyet, én meg maradok Pesten. Bp-Eger (vagy Bp-Győr) már neccesebb; mert esetleg kérhetnék az előző busz jegyét.

 

 

 

 

Előzmény: PrInCe (17362)
PrInCe Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17366
mi az a TÁ jegy?
Előzmény: sétáLós bácsi (17363)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17365

Most ha én nem otthon Bp-n dolgozom, hanem Békéscsabán, és sokat kell kiadjak utazásra, akkor hibás a vasút?

 

Ki mondta, hogy a vasút a hibás??? Erről nem volt szó!

Előzmény: asciimo (17359)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17364

Bocs, lehet h megmarad a 33%-os kedvezmény hétvégére, mert azt nem az állam, hanem a MÁV adja. Így alig 3-szoros áron utazhatok.

 

 

Előzmény: sétáLós bácsi (17363)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17363

OFF

 

(Lehet, hogy nem utazol sokat. Vagy találsz majdnem tele kocsit. De ezt ne fejtegessük, tegyük fel hogy Te is annyit utazol mint én, tömegközlekedéssel.)

 

Kicsit belegondolva aki eddig is TÁ jeggyel ment (pl Te), annak "csak" 40%-os emelés lesz májustól; a diákoknak iskola-egyetem között több mint dupla; egyéb esetben a mostanihoz képest több mint négyszeres árat kell fizetni. Nem mindegy, hogy 40 vagy több mint 300%-os emlés. Téged ezért érint annyira; alapból nekem sem magával a tarifaemeléssel, hanem a kedvezménymegvonással van bajom. 

Előzmény: asciimo (17359)
PrInCe Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17362
illetve miért jársz igy jobban az egri jeggyel?
Előzmény: PrInCe (17361)
PrInCe Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17361
Remélem, annyival lehet trükközni egy Bp-i útnál majd, hogy azt mondom a buszon pl Győrben, hogy Egerbe megyek; de a buszok csak Pestig mennek, és arra is kénytelenek lesznek kiadni a félárút; mert azt nem tudják meg hogy nem megyek Egerig. De ez is csak Bp felé működik (Győrből).

 

 

Ez hogy is van?

Előzmény: sétáLós bácsi (17350)
jannesz Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17360
Ezzel én is egyetértek.
Előzmény: asciimo (17357)
asciimo Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17359
jó kis próbálkozás volt.

nincs céges autóm.Nincs sok pénzem. Sőt még autóm sincs. Mégis teljesárú jegyet veszek, ha vonattal/busszal utazok. A vonalbezárásoknak nem örülök, van pár vonal amit megérné megmenteni. Van pár vonal, amiben sajnos igaza van annak aki azt mondja, hogy be kell zárni. Ez mondjuk vasutastopik kérdés...
Lehet számokkal dobálozni, egyikünk sem dolgozik a vezig.-en, tehát beszélhetünk a levegőbe, de mi értelme lenne? Szeretem a vonatokat, mégis ha odajönne hozzám minden hónapba valaki, hogy adjak neki mondjuk 500 forintot, hogy Kalocsára járhasson továbbra is 12 ember bz-vel, hát nem adnék neki.

Az hogy Neked 4000 lesz oda-vissza? Hát akkor rá lesznek kényszerítve az emberek, hogy telekocsikat hozzanak össze, és olcsóbb lesz. Most ha én nem otthon Bp-n dolgozom, hanem Békéscsabán, és sokat kell kiadjak utazásra, akkor hibás a vasút?
Előzmény: sétáLós bácsi (17350)
lükepék Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17358
Hát ha egy picit olvasol ttúra-topikot, azért vannak GyMS megyeiek is, akik néha mennek túrázni.. Igaz, talán már nem olyan gyakorisággal, mint régebben..
Előzmény: sétáLós bácsi (17356)
asciimo Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17357
na igen, durva, de akkor maradjon a lükepék fajta verzó, amint azt a topik avatott közgazdasági szakembere megmondta, ez egy értelmes ötlet. Valahogy nem tudok együttérezni azoknak a siránkozásaival, akik csak azért húzzák-nyúzzák az egyetemet, hogy minél tovább utazhassanak olcsón.
Előzmény: jannesz (17346)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17356

(Augusztus vége óta.)

 

Érdekes, a párhuzamosság megszüntetése elsősorban abból áll hogy a vonatokat tönkreteszik. A buszokból több pénz van, pl a benzinből. Attól nem félek, hogy nem lesznek Bp-Győr között buszok.

 

Győrből nem lesz könnyű telekocsit találnom. Egyébként tényleg úgy (lesz) a legolcsóbb, leggyorsabb, főleg TÁ jeggyel utazóknak.

 

Előzmény: padler (17352)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17355
Írd és mondd, én meg augusztus óta eddig kétszer voltam otthon; de akkor is nagyon sok a 4000.
Előzmény: lükepék (17353)
rum-cájsz Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17354
Lehet, hogy csak nekem volt újdonság, de azért leírom, hátha más sem tudta.
A Szugló utcai térkép boltban (Térképkirály) lehet kapni "Laminált" turistatérképeket, ami azt jelenti, hogy a térkép mindkét oldalára egy műanyag fóliát "tesznek".
Ugyan a térkép kicsit vastagabb lesz, és az ára is a duplája, de sokkal tartósabbnak néz ki, és így a térképes oldal cseppálló lett.

Sajnos a turistatérképekből nem kapható az összes így, és az sem biztos, hogy a legújabb van laminálva, de valószínüleg ők csinálják ezt, és lehet rendelni tőlük
(ezt nem kérdeztem meg, csak így logikus számomra).
lükepék Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17353

Izé, édesanyám a 60-as évek végén, 70-es elején havi 1x, írdd és mondd, egyszer ment haza (Bp-Sopron), noha anyagilag megtehette volna a  minden hétvégés utat. Így a 4000 Ft azért már nem olyan brutál. Szerintem.

 

Előzmény: sétáLós bácsi (17350)
padler Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17352
Ha következetesen véghezvinnék a párhuzamtalanítási koncepciót, amiben nem hiszek, akkor egy-két éven belül már nem fogsz Győrből Budapestre buszozni (max. vonatozni).
Előzmény: sétáLós bácsi (17350)
padler Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17351
Úgy tűnik, hogy a túrákra eljutás legolcsóbb módja a telekocsi lesz, ha sikerül megszervezni az adott alkalomra. Kisfogyasztású autónál eddig is két teljesáru jegy körül már egyenlő volt a költség a benzinnel (tudom, hogy egy autó fenntartása nemcsak ebből áll).
Előzmény: sétáLós bácsi (17350)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17350

Ezek szerint a vonalbezárásoknak is örülsz, ugyanis azokat a vonatokat is a te pénzedből finanszírozták. Ok, rendben. A mostani 19 vonal szerintem még egész korrekt, ha már meg kell szüntetni vonalakat. Csakhogy ha pl ha ilyen 40%-os emelések lesznek, akkor a még meglévő vonalakon is erősen fogy majd az utaslétszám -> lehet azokat is megszüntetni. Jó reggelt. Vagy ez neked egyáltalán nem számít? Persze he nekem lenne autóm (esetleg céges), vagy sok-sok pénzem, akkor engem sem nagyon érdekelne. Feltételezem hogy neked van.

 

Nem azt mondom, hogy az emberek egy ideig diákkal, majd közvetlen utána nyugdíjas jeggyel utazzanak, de azért kicsit durva, hogy májustól nekem 4000 Ft körül lesz egy oda-vissza út haza... Persze lehet járni stoppal, ok. A héten is már mentem így Bp-re, de ma is így fakarok. Ezután meg majd még gyakrabban. Ha csak Pestre mennék, az is vagy 3000 Ft lenne nekem szabályosan Győrből oda-vissza (és ebben nincs semmi BKV). Ez azért durva. Remélem, annyival lehet trükközni egy Bp-i útnál majd, hogy azt mondom a buszon pl Győrben, hogy Egerbe megyek; de a buszok csak Pestig mennek, és arra is kénytelenek lesznek kiadni a félárút; mert azt nem tudják meg hogy nem megyek Egerig. De ez is csak Bp felé működik (Győrből).

 

Előzmény: asciimo (17339)
padler Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17349
Ezek a régi szabályok, a csoportos diák utazás nem egyértelmű, ha összevetem az újjal, először meg kell várni szerintem az új normaszöveget:(


139/2006. (VI. 29.) Korm. rendelet
a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről


Kedvezmények az országos közforgalmú vasutak vonalain

8. § (1) Korlátlan számú - a Fát. mellékletének 1. pontjában meghatározott, díjszabási övezetektől függő összeggel csökkentett - kedvezményes menetjegy igénybevételére jogosult:

b) a nappali tagozatos diákok csoportos utazása esetén 10 fő diákonként legfeljebb egy fő kísérő;

c) a költségvetési szervek és intézmények - beleértve az önkormányzati költségvetésből gazdálkodó szerveket is - közalkalmazotti vagy közszolgálati jogviszony (ideértve a bírói, az igazságügyi és az ügyészségi szolgálati viszonyt is) keretében foglalkoztatott - valamint a közigazgatási szerveknél 2001. június 30-ig ügykezelőként, illetve fizikai alkalmazottként foglalkoztatott és 2001. július 1-jétől munkaviszony keretében továbbfoglalkoztatott - dolgozója;

f) a legalább négyfős csoportban utazó sportolók (sportegyesületek, szövetségek, szakosztályok versenyzői, valamint a közreműködő sportvezetők, játékvezetők, versenybírók, edzők, orvos, gyúró, szertáros) és a szervezett természetjárók, ha a versenynaptárban kiírt versenyre, illetőleg hivatalos túrára utaznak, a részükre kiállított igazolvány, illetőleg utalvány alapján. A játékvezetők, versenybírók egyénenként is jogosultak a kedvezményre. A sportolók kedvezményét sportáganként legfeljebb 30 fős csoportok vehetik igénybe, amelyen belül a kísérők száma nem haladhatja meg az 5 főt;


Kedvezmények a helyközi (távolsági) menetrend szerinti autóbusz-közlekedésben

14. § Korlátlan számú - a Fát. mellékletének 5. pontjában meghatározott, díjszabási övezetektől függő összeggel csökkentett - kedvezményes menetjegy igénybevételére jogosultak a 8. § (1) bekezdésének a)-b) és g) pontjaiban felsorolt személyek, az ott, valamint a 8. § (2) bekezdésében meghatározott feltételek szerint.




Előzmény: padler (17347)
padler Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17347
Az általános 67,5%-os jegykedvezmény viszont 50%-ra esik, az egyetemisták ráadásul azt se vehetik igénybe, csak oktatási intézményük és lakhelyük között. Hacsak nem utaznak legalább öten, az ugyanis már csoportnak számít majd (most ehhez tízen kell lenni), és ilyenkor jár a félár.
http://index.hu/gazdasag/magyar/kokakozlref/

Szerintem mindenkinek jár 5 fő felett.
Előzmény: nagypapi (17345)
jannesz Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17346
Azért ez nem ilyen egyszerű...
Előzmény: asciimo (17339)
nagypapi Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17345

Szerintem sem volt.

 

Viszont a 35. sort nem értem. Most akkor 5 fő fölött mindenkinek jár 50%, vagy csak a kísérőnek?

Előzmény: padler (17344)
padler Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17344
Tudtommal nem volt, szerintem elírás.
Előzmény: Múzsla (17342)
padler Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17343
Egy újabb értelmezés: a tíz fős szabály a régi, az új rendszerben öt főre jár a csoportos 50 %-os kedvezmény.
Előzmény: kvte (17331)
Múzsla Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17342
Igen, ez a buszos dolog érdekes. Lehet, hogy voltak olyan emeberek akik ilyet vettek igénybe, csak mi nem tudtunk a lehetőségről.
Előzmény: Jesper Olsen (17338)
asciimo Creative Commons License 2006.12.08 0 0 17340
Te meg túl keveset, így aztán szakbarbár leszel... :)
Előzmény: Törölt nick (17325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!