Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4356

Gránitlaphoz kocogtatás, és a csengés figyelése mekkora méretig játszik ? :-)

Előzmény: NattyDread (4355)
NattyDread Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4355

Nem hiszem el, hogy nem létezik olyan roncsolásmentes anyagvizsgálat, amivel meg lehet állapítani, hogy egy aranytömb homogén-e, vagyis hogy belül is tényleg aranyból van.

Előzmény: naox (4351)
dg82 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4354

SG-től ma reggel megkaptam a rendelésem felét (konkrétan a Müncze tömböt, még egy Perth-re várok), akivel beszéltem nem tudta mikorra jön a másik fele, de úgy gondolta olyan 2 hét...

Sajnos nem tudtam velük nagyon beszélni, mert Sipos úrék késtek egy fél órát, aztán meg sietnem kellett.

 

Hoztak még csomagokat az enyémen kívül is, gondolom még páran ma megkapják.

Hát reménykedek, nem tudom. Mindenesetre ennyivel is beljebb vagyok.

naox Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4353

"es akkor a kereskedo nem megy csodbe, ha hamis tombot akar beolvasztani?"

de, csődbe megy. hibázott, és viseli a következményeit.

Egy nagy különbség van a két dolog között. Ha olvasztja a tömböt, akkor egyből kiderül a bukta, míg ha újra forgalomba hozza, akkor esetleg csak sok év múlva, amikorra már akár 100 kilókat adott el a hamis tömbből. 1-2 kilós bukót egy kereskedő még akár kezel is, ha nem, akkor ráfázott. De 100 kilóst garantáltan nem tud kezelni (ld. aranyközpont 400 millája), és ilyenkor az ügyfél károsodik.

Ezért jelent magasabb szolgáltatási színvonalat az, ha a tömb garantált forrásból származik.

Az újra forgalomba hozott tömbnél éppen az a gond, hogy ha az hamis de jure a kereskedő felel a kárért, de ezt de facto nem fog működni.

Előzmény: Klatuu (4352)
Klatuu Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4352

es akkor a kereskedo nem megy csodbe, ha hamis tombot akar beolvasztani? nem kotozkodni akarok, tenyleg nem vilagos.

En ugy kepzelem,hogy bemegy a kliens a kereskedohoz a tombbel, aki azt a lehetosegei szerint megvizsgalja, majd kifizeti az arat. innentol kezdve ha tevedett, es hamis tombbert adott penzt akkor mindenkeppen bukta. nem?

 

Előzmény: naox (4351)
naox Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4351

"ha van a kereskedonek raktaron x kg aranytombje miert adna be beolvasztani, amikor el is adhatja a kovetkezo erdeklodonek?"

Nyugodtan megteheti. Csak, mivel ő se lát bele a tömbbe, esetleg hamisat ad el. (Ha ez kiderül, a kereskedő csődbe megy, a vevőnek meg ugrott a nyugdíja.)

Egy más szintje a szolgáltatásnak az, ami pl. az osztrák kereskedőknél alap, hogy minden visszavásárolt tömböt olvasztanak, és kifizetik a gyártás 20-50 euros költségét. Kishazánkban (bármily megdöbbentő) az aranyvásárlás során is 100 forintra kihegyezett árverseny dúl. Ilyen esetben a kereskedő minden fillért megfog. (A piac "követeli ki" az alacsony színvonalú szolgáltatást.)

 

Ha megfordítod a kérdést: megér egy 43000 euros befektetésnél 50 eurot az, hogy a terméked ismert, ellenőrizhető forrásból származik. (a magyar piac válasza a kérdésre egyértelmű nem.)

Előzmény: Klatuu (4349)
balacy Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4350

Kb. én is így gondoltam, köszi.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: naox (4347)
Klatuu Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4349

Itthon ilyen hamisítványt még nem láttam, de nagyon veszélyes az a folyamat, hogy annyira erős az árverseny, hogy a visszavásárolt tömböket (a verdedíj megspórolása miatt) újra forgalomba hozzák.

Ezt kifejtened bovebben? Kicsoda hozza forgalomba ujra? A kereskedo?  Szerintem ez logikus; ha van a kereskedonek raktaron x kg aranytombje miert adna be beolvasztani, amikor el is adhatja a kovetkezo erdeklodonek?

Előzmény: naox (4344)
naox Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4348

A NEHITI-nél (és máshol sem) nem lehet olyat kérni, hogy "bevizsgáltatás" (eleve, nincs is ilyen fogalom). Csak konkrét vizsgálat kérhető. A NEHITI esetén kérhetsz XRF vizsgálatot, ami a tömb felső 4-6-10 mikronos rétegéről ad információt, vagy kérhetsz roncsolásos vizsgálatot (ilyenkor a tömböt fúrják, vagy elvágják). Az első nem mutatja ki ezt a fajta hamisítványt, a második tönkreteszi a tömbödet.

Előzmény: tusinger (4346)
naox Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4347

Reklamálhatsz, és egyertelmű, hogy visszajár a vételi ár.

A probléma az, hogy ha egy céget "megtömtek" hamis tömbbel, akkor 100%, hogy csődbe megy. Egy kereskedő 1-2%-ot nyer egy üzleten, egyszerűen nincs akkora tőke a cégben, amiből sokszázmilliós kártalanításokat meg lehetne ejteni. A kereskedésre szolgáló forgótőke hitelként van bent egy (hazai) cégben, ált. olyan szerződéssel, ami az árúkészletre alapít jelzálogjogot. Azaz egy csődeljárás során az árúkészlet nem kerül bele az eljárásba, abból nem lehet a károsultakat kártalanítani.

Előzmény: balacy (4345)
tusinger Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4346

Ha van ilyen tömb az ember birtokában, akkor el lehet vinni a NEHITI-hez bevizsgáltatni?

 

balacy Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4345

Ha én veszek egy ilyen tömböt és megörzöm a számlát, akkor ha hamis, reklamálhatok?

Előzmény: naox (4344)
naox Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4344

A durva a minősége. Itt korábban taglaltuk, hogy a vert tömböket milyen nehéz hamisítani, milyen komoly felszerelés, szaktudás kell hozzá. Egy verde, ahol ezt meg tudták csinálni 100 millió fölötti gépparkkal kell, hogy rendelkezzen, és néhány nagyon magasan kvalifikált szakival. Aki egy ilyen "projectbe" befektet, az nem 1-2 darabot fog gyártani.

Szóval fogunk még látni ilyet.

------------------------

 

Itthon ilyen hamisítványt még nem láttam, de nagyon veszélyes az a folyamat, hogy annyira erős az árverseny, hogy a visszavásárolt tömböket (a verdedíj megspórolása miatt) újra forgalomba hozzák. Ennek bizony ez lesz a vége. (És mágneses vizsgálatot a tömbökön rajtunk (és partnereinken) kívül tudtommal senki nem végez.)

Ausztriában pl. nem adják el újra a visszavett tömböket, hanem olvasztják, és újakat gyártanak.

 

Előzmény: W_B (4343)
W_B Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4343

Ez tanulságos.. nem kis tömb (10 unciás), de nem is olyan nagyon nagy.

Mondjuk ezért (is) praktikusabbak a kisebb tömbök; unciás, 50g-os.

Ez a fotó különösen meggyőző;

Előzmény: BlackVoid2 (4342)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4342
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4341

Na ja, úgy legalább budipapírra nem lesz gondod pár napig.

 

Pont az a lényeg, hogy ne legyen a befektetésed és közötted semmilyen harmadik fél, mert avval együtt megjelenik a counterparty risk - a harmadik fél becsődöl/államosítják/lenyúlják az eszközeit a hitelezők és integethetsz a befektetésednek.

És ez manapság részvényekre és opciókra is igaz, ld. MF Global.

 

Ásó, kapa.

Előzmény: NattyDread (4339)
Jalso Creative Commons License 2012.09.18 0 0 4340
Előzmény: NattyDread (4339)
NattyDread Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4339

Azért a banki széfbérleti díjat is be kell kelkulálni a számításokba, az pedig hosszú évek alatt szintén nem kevés.

Előzmény: BlackVoid2 (4317)
kiwi 00ógZ Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4338

remélem azért te is sikerrel jársz.:)

Előzmény: asztalosgabor (4337)
asztalosgabor Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4337

Semmi összeesküvés-elmélet nincs, csak egy szánalmas reklámnick!

 

Előzmény: kiwi 00ógZ (4334)
kiwi 00ógZ Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4336

igen ebben igazad, van aki AK hitelező arra igaz amit irsz.

Előzmény: naox (4335)
naox Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4335

szó sincs összeesküvés-elméletről, egyszerűen butaságot írsz:

"más emberekkel akikkel van valami megállapodásuk a kártalanitásra"

a csődeljárás _önmagában_ azt jelenti, hogy keresik a megoldást a hitelezők (részleges) kártalanítására. Ebben egy külső cég, pl. UL keveset tud segíteni, pont az a lényege a csődtörvénynek, hogy részletesen szabályozza egy cég bedőlése esetén a történéseket, és a kárt egységesen osztja szét a károsultakon. Mivel a folyamatot a tv. nagyon szigorúan megszabja, semmi értelme külső közvetítőt keresni, ő sem tud tenni semmi olyat, ami minden segítség nélkül ne "járna" a károsultaknak.

Előzmény: kiwi 00ógZ (4334)
kiwi 00ógZ Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4334

te is hiszel az összeesküvés elméletben? gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: asztalosgabor (4333)
asztalosgabor Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4333

Mindig roppant hihető, amikor egy két hozzászólásos nick talál egy kiváló szolgáltatót, amelyre harminc felkiálltójellel hívja fel a figyelmet.

Előzmény: kiwi 00ógZ (4332)
kiwi 00ógZ Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4332

Kedves Szilvi!

 

sajnálom hogy neked nem volt egyértelmű amit irtam!!!!!!!!!!!!! Olvasom a sok okoskodó hozzászolást, kérdem én, ha mindenki ilyen okos miért álunk ennyien a part szélén??????? Én őket választottam és bízzom a sikerben!!!!!!!!!

Előzmény: Szilvi68 (4327)
naox Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4331

Azért rengeteg trükk van, amit be lehet vetni, sajnos akkkor egyik sem ér semmit, ha a cégben nincs pénz. És ezek inkább a csőd/felszámolás előtti időszakban működnek.

 

Előzmény: asztalosgabor (4330)
asztalosgabor Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4330

"

Ha az UE annyit tesz, hogy bejelentkezik helyetted (ez egy darab 3 soros levelet jelent), akkor elég szép a jutaléka."

 

Nagyjából így igaz.

Legál behajtócég nem tud többet, mint amit bárki megtehet.

Előzmény: naox (4329)
naox Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4329

"akkor ők leadják az illető nevét a Safety-ben ,és ,ha majd a cég pénzhez jut, akkor azok elsőbbséget fognak élvezni. "

muhaha.

a csőd (ami megállapodás hiányában felszámolásban folytatódik) úgy működik, hogy a hitelezők (akiknek tartozik a cég) bejelentkeznek a csődgondoknál, aki összesíti a követeléseket, és a felosztható pénzt a követelések arányában osztják szét. Valóban van egy sorrendiség a követelések között, pl. a csődgondnok költsége, vagy a munkabérek "megelőzik" a hitelezői követeléseket, de a hitelezők ugyanabba a kategóriába tartoznak, és ha a vagyon alapján pl. 25% megfizetésére van lehetőség, akkor mindenki ennyit fog kapni, tehát a követelésének 25%-át. Annyi igaz, hogy attól, hogy valaki nem jelentkezik be  az eljárásba, az ő követelése sem évül el, de csak azután juthat pénzhez, ha előtte azokat kifizették, akik bejelentkeztek. De azt senki nem tudja elérni, hogy az egyik hitelező beelőzze a másikat.

Ha az UE annyit tesz, hogy bejelentkezik helyetted (ez egy darab 3 soros levelet jelent), akkor elég szép a jutaléka.

(A bejelentkezés egyébként nagyon egyszerű, valszeg eleve a cég keres meg minden károsultat, egy darab pár soros adatlap kitöltését jelenti.)

Előzmény: Szilvi68 (4327)
W_B Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4328
Szilvi68 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4327

Kedves kiwi!

Hozzászólásod felettébb érdekes, mivel én is beszéltem ma reggel 9-kor a UL Kft vezetőjével, aki elmondta, hogy ők semmiféle megállapodást nem kötöttek sem az AK-tal, sem a Safety-vel. Ők egy behajtó cég, és ha valaki kifizet nekik 10%-ot ,de minimum 200 ezer+ÁFA-t  előre, akkor ők leadják az illető nevét a Safety-ben ,és ,ha majd a cég pénzhez jut, akkor azok elsőbbséget fognak élvezni. 

Arra kérdésemre, hogy mi a garancia erre, annyit válaszolt, hogy ők csak biztosra vehető behajtást vállalnak. Csak akkor nem értem miért kell előre fizetni??? Nem bűzlik ez megint egy kicsit?

Előzmény: kiwi 00ógZ (4324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!