Keresés

Részletes keresés

Dunit Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11856

 Mennyi az a  pár centi ? " hogy az egyik fagerenda pár centire van a kéménytől?"

 

 

  Abaj régen abból lett,hogy a erende belelógott a kémény járatba. A lusta kőmives egyszerűen a gerenda köré falazta a kéményt . Ebből néha lett ház vagy falú tűz - ilyenért mágja járt.

 Aztán a ájtosabb esetben csaka kémény testbe  lógott bele a gerenda, ettől is keletkezhetett tűz, aztánhozzáért majd  megelégedtek az 5 cm -rel  most a 10 nél járnak, de dolgoznak a 15 cm -es távon is. hiába akéményseprők is átdolgozzák néha aszabályaikat.

Előzmény: z00li (11839)
Dunit Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11855

  Pedig már vagy 40  -50  éve használják. Húzó szegecsnek is nevezik.  Elszakad a szára, a lényeg hogy csak az egyik oldalról kell hozzáférni. A klasszikus a kalapálós szegecs legalaább 150 éves vagy több is.

 Előbb volt szegecs kötés mint heggesztés.

Előzmény: colosis (11851)
4tigris Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11854

Szóba se állj velük. Ha pár centire van a gerenda akkor abszolút nem fogják engedélyezni, de ha nincs kibélelve, betonból van az ajtó akkor sem engedik. Szerintem szarj a fejükre és kössed rá a kazánt. Én úgy elküldtem őket, hogy még kéménysperést sem kell fizetnem, mint ha nem is létezne.

Előzmény: z00li (11839)
Totya3 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11853

Azért az nem ártana, hogy ha a kéményseprő megnézi, akkor ne dobja le az agya az ékszíjat! :) Ha szakszerűen megcsinálod, akkor ha szerencséd van, ne fog szólni, bejegyzi, kész, de így szinte biztosan. Szerintem...

Előzmény: colosis (11851)
colosis Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11852

Na ezen a hirdetésen van fotó, amin a szigetelés látszik. Vajon milyen anyag?

http://aprod.hu/hirdetes/kemeny-szerelt-femkemeny-furan-flex-minden-ami-kemeny-ID1n6xN.html

colosis Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11851

Évek óta nem volt dolgom szegecseléssel, a popszegecset meg soha nem használtam, ezért kínai a dolog nekem :-)

 

A szigetelés dolog meg nem a kéményben kellene, hanem csak a padlástérbe, és akkor nem falaznám körül a 18-as koracél csövet. Ráadásul nekem puritán módon is megfelelne: szigetelést körbe a csőre és azt csak pántokkal felerősíteni. Így még külső burkolat sem kellene rá és megúsznám a téglafalazásos cirkuszt. 

Magyarul ugyanaz, mintha egy szerelt készkéményt vettem volna erre a 4 méteres

szakaszra. Persze biztos házilag is lehet rá valami olcsóbb fémköpenyt varázsolni.

Előzmény: Totya3 (11831)
Totya3 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11850

Ne is mond! :-)

Előzmény: zs39 (11849)
zs39 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11849

Várd ki a végét! Ha így haladunk, nem sokára minden szolgáltató, még a a kukás manusz is benézhet az ágyad alá! :))))

Előzmény: Totya3 (11836)
Totya3 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11848

Megnéztem, fajlagosan 3x-os ára van. De ha 3m3 kell csak, akkor az nem sok. (300Ft helyett 1000Ft)

Energia_osszehasonlitas

Előzmény: Totya3 (11847)
Totya3 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11847

Természetesen, csak főzésről lehet szó... Azt hittem kiszámoltad, hogy mennyi a PB MJ-ja? Majd utána nézek...

Előzmény: Dunit (11845)
Dunit Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11846

 Kis pénznek a fele is kicsi !

 A kémény seprés, bocs ellenőrzés nálam kb. 4600 ft/év. Most akkor kérjem vissza ennek a felét ?

 Sajnos nálunk már januárban elkérték az árát,  az ellenőrzés meg febr. végén volt.

Előzmény: gmkiev (11842)
Dunit Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11845

 Főzésnél, sőt talán melegvíznél sem számít sokat az árkülönbözet, de fűtésnél már jelentős.

 Nyáron nálunk kb. 3 m3 ment el főzésre havonta.

Ez  nem jelentős , igaz pb. -vel több, de talán még a villanytűzhely is elmenne, pedig ott 3 x a szórzó.

Előzmény: Totya3 (11844)
Totya3 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11844

Mennyivel pontosan? Egyébként itt nem ár kérdésekről van szó, hanem elvi kérdésekről. Amit vesztek a palackossal, annyit nyerek a melegvíz előállításával. Viszont nem kell beengedjek senkit házkutatást tartani!

Előzmény: Dunit (11840)
Dunit Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11843

 kWóra !!

Előzmény: Dunit (11840)
gmkiev Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11842

Koromnál fogva volt szerencsém, akár egy napon belül is, Fg, Vg, illetve Pb, gázos berendezések javításához is.

Ha pl. Nem tudtad, hogy a Bp. XI. ker azon részét ahol éppen a munkádat végzed, átállították e ár Vg.-ról, Fg.-ra, a lángképből, hőérzetből észre sem vetted.

Ez a gáz energia tartalom állandó fellebegtetése szerinte jól hangzik, bár valós alapja nincs.

A kéményseprési díjnál sem reklamálják, hogy lecsökkent a felére, bááááár! Így évente kétszer kell eltűrni!

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: citcat 18-16v (11837)
gmkiev Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11841

Ki kell hívni a helyi kéményseperőt. Mert itt kapsz annyi tanácsot, hogy tanácstalanabb leszel mint a tanács kérés előtt! :))))

Előzmény: z00li (11839)
Dunit Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11840

 A pb. gáz ezenkívül drágább is.  1kW lényegesen több forintból jön ki mint a földgázból.

Előzmény: Totya3 (11838)
z00li Creative Commons License 2013.09.23 0 0 11839

Sziasztok!

 

Most készülünk vegyestüzelést kiépíteni. Melléképületbe menne a kazán, ahol már adott egy külső falon lévő kb. 5,5m-es 5 téglás kémény. A ház 2000-ben épült, mi 2010-ben vettük meg, a kémény még nem volt használva. Kell-e bármilyen engedély a kémény használatba vételéhez? Valamint az mennyire jelent problémát, hogy az egyik fagerenda pár centire van a kéménytől? Esetleg problémás a dolog és nem köthetjük be a kazánt?

Válaszaitokat előre is köszi!

 

Üdv: Z

Totya3 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 11838

A PB-nek nagyobb az energiatartalma, de nyílván nem annyival, amit mértetek és nem változik meg időről időre! :) Régi összeesküvés elmélet a vezetékes gáz mutyizása. Mi ebben vagyunk a legjobbak európában, a mutyiban! :) kéménymutyi, gázmutyi, földosztásmutyi, trafikmutyi, hajrá magyarok! :)

Előzmény: citcat 18-16v (11837)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.09.23 0 0 11837

A pb sokkal jobb mint a gázművek gáz szerű akármije! egyszer kipróbáltuk a belvárosban fogtunk két egyforma  készüléket egyik föld másik pb ,feltettünk rájuk 1-1 20literes lábos hidegvizet és vártuk mikor kezd forrni a pb 1óra és12perccel győzött. Az egészet azért csináltuk mert a lakók panaszkodtak,hogy nem elég egy egész délelőtt arra hogy megfőzzenek egy húslevest. Mértük a gáz nyomását és az is csak 0,16 volt persze hiába volt minden mert a gázt nem mérerted semmilyen módon csak előzetes bejelentés után a gázmű felügyelete mellett (akkor érdekesen 0,22 volt a nyomás és csak 48 perccel volt jobb a pb)

Előzmény: Totya3 (11836)
Totya3 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 11836

Nagyon érik bennem, hogy én záratom le! Elő fogom keresni a palackot(vagy veszek egy infra tűzhelyet)! Bojlert meg átalakítom egy hőcserélővel, vagy visszateszem a 200literes elektromosat(az se érdekel, hogy többe kerül). Nem vagyok hajlandó eltűrni ezt! Inkább lemondok a kényelemről és naponta 5percet áldozok a melegvízért, vagy automatizálom és akkor 4-5 naponta kell csak töltenem a tartályt. Az a helyzet, hogy a gázt is ki tudnám fizetni a fűtésért és melegvízért is, de pár éve elegem lett, hogy 400ezret fizetek és hideg(21C) van a lakásban. Nem fizetek nekik! Most töredék áron fűtök(24C) és a melegvizet csak azért nem oldottam meg még, mert kényelmesebb nyáron. De ha kell lemondok a kénylemről, nálam senki nem fog rendezkedni. Lassan ott tartunk, hogy bármikor bárki keresztül taposhat rajtunk az otthonunkban látszólag a "mi érdekünkben"! Engem ez nagyon bosszant, nem tűrhetem, megoldást fogok keresni, hogy szabaduljak. Miért is kell függenem egy gáztól, amikor amúgy is feszt azt halljuk, hogy emelkedni fog drasztikusan! Pusztuljon a férgese!

 

De van ennek másik oldala is. Mi lesz azokkal, akik nem tehetik ezt meg!? Fagyhalálra ítélik őket? Nem használhatnak egy szolgáltatást, amiért eddig vagyonokat fizettek, mert valaki kitalálja, hogy ami eddig évekig működött, hirtelen nem jó? Védik őket valamitől az intézkedésükkel, amivel a fagyhalálukat okozzák(sokan nem tudnak mással fűteni!)! Valami nagyon el van cseszve itt!

 

Meg az agyam is fel van cseszve... :) Bocsi mindenkitől, de ha már leírtam nem törlöm ki!

Előzmény: citcat 18-16v (11835)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.09.23 0 0 11835

Nem csuknak le csak elzárják a gázt. Nekem most a kéményseprőkkel gyűlt meg a bajom mert nincs a házon kémény (még a terven sem volt) és mindenáron be akarnak jutni a házamba holott kívülről is látszik az egész tető(füves domb egy pár ablakkal) most kíváncsian várom a katasztrófa védőket de őket sem engedem be. Nem tudja valaki hogy kik ezek a katasztrófa védők (szerintem valami moszad ügynökök lehetnek vagy mi)?

Előzmény: Totya3 (11834)
Totya3 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 11834

Régebben vettem egy gáztűzhelyt, bekötöttem, nyomáspróbáztam, haboztam, máig használom. Garancia ugrott, de ennek már 6éve. 150báros rendszerekkel dolgozom, biztosan egy földgáz fog rajtam ki! Én felelősségem én házam én váram. Engedetlen állampolgár leszek. Le is csukhatnak... Húzzanak a fenébe!

Előzmény: Sárgamacska (11832)
pozsonyi hadjárat Creative Commons License 2013.09.23 0 0 11833

Üdv!

Kérdésem az lenne hogy lehet-e kapni hőálló vakdugót?Mert a régi eléggé át szokott melegedni!

Sárgamacska Creative Commons License 2013.09.23 0 0 11832

 Érdekes a felvetésed ! " Tényle, ha azt mondom, hogy nekem csak a gáztűzhelyem van, van joguk végigkutatni a lakást más készülékek után? Lesz házkutatási parancsuk? Az egész egy nagy vicc!"

 

 mármint ez  a fenti !

 a gazdámmal is megtörtént ez a szituáció : Vásárolt egy  elekrolux modern gáztűzhelyt a régi karancs helyére/helyett és  az üzembehelyező jött bekötötte, majd  írogat és kérdezi egyén gázkészülék , Vissza kérdez a gazdi minek , hát modja neki be kell írni.

 De mivel a munkája kifogásolható volt       mondja kérdezi a megbizó hogy lát más készüléket ? Nem. A  szerelő meg elejti azt a szerencsétlen félmondatot, hogy eltekint a lakás átnézésétől.  Csaka nnyit megy máshová a vezeték nem. a gázóra, a gáztüzhely és a cirkó ugyan abban a hatalmas konyhában volt. tehát kizárt, hogy más üzemelő készülék lenne.

 Nos meg lett reklamálva . a szerelő fönöke egybehangzóan agázszolgáltatóval azt mondta  : a szerelőa  szolgáltató kihelyezett megbizottja a meósa.

 Szegény szerelő a gyufát egyébként azzal húzta ki, hogy nem tette a helyére a gáztűzhelyt. mert nem lehetett  - csak  5 perc plusz munka árán., az meg nyilván nem fért bele a megbizatásába.

 A tűzhely csak úgy volt visszahelyezhető, ha leveszem a tetőt , helyre tolom, majd vissza a tetőt, vagy a másik  amikor a leszálló csövet kissé arréb tolom egy csőbilincs kiszedéssével és  újra fúrásával 2 cm -rel arréb. Én ezt választottam   igaz így  10 perc munkába tellett.

 egyébként a szabálytalan a munkájában még az volt, hogy atömörséget a következőképen tesztelete .  elzárta az összes csapot a tűzhelyen , majd ráemgedte a gáznyomást és  kb. 10 másodperc múlva kinyitotta és lehetett hallani, hogy sűvit a'gáz'. A teszt jó, de a 10 sec kevés ( legalább 3 -5 perc kell hozzá ) plusz a  habos ellenőrzés se mellőzhető.

 Vissza a az ellenőrző személy jogosultságára : követheti a gázvezeték nyomvonalát, de ahová nem vezet,  oda nem mehet, ilyen egyszerű.

Előzmény: Totya3 (11825)
Totya3 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 11831

Ahogy Citcat írta, úgy szakszerű, illetve így csinálják a profik(gyors, jó, stb.). Kell hozzá maró, szaktudás, stb.

Én kivágtam a tömör tégla kéményemet teljes hosszában, betettem a csövet, visszafalaztam, vakoltam, burkoltam, festettem. Rengeteg munka, mocsok, stb. :-)

 

A szegecselés kérdésed fura, miután belinkelted a szegecsek képét, azt gondoltam ismered azt a szegecshúzó szerszámot, amivel ezeket be lehet húzni. Csak egy furatot kell készíteni a többi egy mozdulat. írd be a google-ba, hogy szegecshúzó!

 

Kandalló az bizony külön történet(ha nyitott), nekem a kazánházba kifolyik a kondenz csövön egy edénybe. Kicsit füstös szaga van, de ott nem számít. Ha egy csövet húznék rá és zárt edénybe folyna, szaga se lenne. De a nyitott kandalló az más. Ott indokolt lehet a szigetelés, hogy a vízgőz kijusson és ne follyon vissza. Bár a levegő szigetelés is jobb mint a semmi, de a kerámia paplan (kaolin paplan) a sugárzó hőt is szigeteli, amit a levegő nem (Ezt nem kéményes területről tudom, használunk ilyen paplanokat más területen is magas hőfokoknál(1000 felett is jó)). Ha nekem szükség lett volna rá, akkor a végig kivágott kéménybe nem lett volna nehéz betenni.

 

 

 

Előzmény: colosis (11826)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.09.23 0 0 11830

A meglévőt még cserélheted de gázterv+meo már nem engedi és nemsokára már nem is árulhatják.

Előzmény: csiba00 (11824)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.09.23 0 0 11829

A vályog kéményt nem kell kibontani csak a bekötő és a tisztítónál kb45cm hosszon a többit meg kéménymaróval lepüfölöd. a padlástérben a fal tetejére kell csinálni egy bevasalt betonalapot(6-10cm-vastag elég) a padlástérben lévő csőre porcelángyapotot kell körbetekerni 1cm vastag már elégerre én folpackot szoktam tekerni mert az egyrészt össetartja másrészt nem engedi a falazástól elázni. A popszegecsről még nem hallottál?Pedid félelmetes az a szovjet technológia!

Előzmény: colosis (11826)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.09.23 0 0 11828

Lehet beépíteni a saját lakásába mindenkinek csak be kell tartani minden szabályt és kell csináltatni méretezést be kell szerezni az aluék gyártói megfelelőségi nyilatkozatát utána megírod a kivitelezőit és leadod a kéményseprőnek.

Előzmény: jeriko2 (11827)
jeriko2 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 11827

Sziasztok!

 

ALUÉK vastagfalú flexibilis csővel lehet még bélelni (meglevő gázkészülékhez - jelenleg béleletlen, kisméretű téglából készült kémény van) jogszabály szerint?

Kaptam egy csomó ilyen csövet, van hozzá mindenféle kiegészítő (tisztítónyílás, T idom, tető stb.) csak nem tudom használhatom-e illetve mit lehet vele kezdeni. A sajátkezű beépítés gondolom egyáltalán nem hivatalos.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!