Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 2925

Ha szabályosan lekapcsol a végén, akkor ilyen szempontból jó.

 

Szivattyúval a gyorsabb termelés mellett az elfolyó szennyvíz arányát lehet csökkenteni, ugyanakkor a membrán élettartamát rövidítheti. Esetleg némileg a szűrés minőségét is ronthatja, bár ennek a gyakorlatban nincs túl nagy jelentősége.

 

Ebből már mindenki ki tudja kombinálni, hogy neki mi a jobb.

Előzmény: Ciripke1 (2924)
Ciripke1 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 2924

Értem, köszönöm!

 

Nálam nincs szivattyú, eddig elégnek tűnt a hálózati nyomás is b. 4.5 bar. Gondolom akkor a tartály miatt sem kell majd.

Előzmény: Törölt nick (2923)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 2923

Ahogy a korábbi hozzászólásomban is szerepelt:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132604512&t=9101266

 

Csak az Index-fórum átalakításának köszönhetően már nem lehet nagyítani a képet. De annyi a lényege, hogy a membrán tisztavízkimenetén kell figyelni a nyomást, ami azonos a tartálynyomással.

 

A szivattyú és a mágnesszelep párhuzamosan van kötve. Túlnyomás hatására az áramkör megszakad, leáll a szivattyú, lezár a mágnesszelep is.

 

Vagy itt van egy másik rajz:

 

 

Itt a szivattyú és a mágnesszelep a harmadik szűrőfokozat után van beiktatva, hogy védve legyen a csőhálózat üledékeitől, de szokták az első fokozat után is. Gyakorlatilag mindegy, mert az első fokozat már megvédi szerintem.

 

 

Előzmény: Ciripke1 (2921)
xiwi Creative Commons License 2015.06.20 0 0 2922

Sziasztok!

 

Sajnos nincsen időm végigolvasni az összes hozzászólást.

Víztisztítót szeretnék venni otthoni használatra elérhető áron.(max 30ezer ft) Csapvíz tisztításhoz kéne.

Nagyon hálás lennék, ha tudnátok ajánlani nekem víztisztítót ilyen feltételekkel. Annyi fajta van, hogy teljesen döntésképtelen vagyok.

Előre is köszönöm! 

Ciripke1 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 2921

Értem.

 

Nos, mégis vettem egy kis tartályt, 7-8 literes, ennyi vizet elhasználok naponta viráglocsolásra, szóval nem áll benne a víz. A bemenet és kimenet közös, és találtam egy képet a bekötésről:

 

tartály

 

Namost, ha emlékszel én kiiktattam a 2 utas szelepet, mert nem volt megbízható, engedte a vizet zárt állapotban is, bár fizikai hibát nem találtam rajta. Vettem egy túlnyomáskapcsolót, azt hogy építsem be helyette?

Előzmény: Törölt nick (2920)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.01 0 0 2920

Hosszabb távon nem hinném, hogy haszna lenne, kezdetben a működés megfigyelésén kívül.

 

Igazság szerint én a membrán bemenetén lévő nyomásmérőnek sem sok hasznát veszem, ami elvileg jelezné az előszűrők eltömődését. Még egy év után is csak ugyanazt szokta mutatni.

Előzmény: Ciripke1 (2919)
Ciripke1 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 2919

Szia!

 

Gondoltam, hogy beépítek egy nyomásmérő órát az RO rendszerbe, de igazából kettő is van itthon (két óra)

Érdemes az RO két oldalára is tenni egy-egy órát?

(Próbából a bemenő ágra tettem egy órát, ha megy a rendszer, folyik a tiszta víz, akkor 4.8 bar nyomást mutat.)

 

 

Előzmény: Törölt nick (2877)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.31 0 0 2918

Azt nem írtam, hogy feltétlenül ásványi formában, de elképzelhető, hogy még az is jobb a semminél.

 

Először is van a WHO megállapítása, akik tudományosan nem bizonyított, csak saját felmérésükre hivatkozva írják le, miszerint vannak arra utaló jelek, hogy ahol az ivóvíz Ca-, illetve főleg Mg-ionokban szegény, ott gyakoribb a szív- és érrendszeri betegségek előfordulása. Nyilván erre lehetne mondani, azokon a területeken nem tudhatjuk, milyenek az étkezési szokások.

 

Másodszor ott vannak a saját tapasztalataim, amikor huzamosabb RO-víz fogyasztása után szívtáji enyhe panaszok állnak elő. Valahogy mindig épp azokban az időszakokban, amikor kevesebb tejterméket és hasonlókat fogyasztok. Vagy épp tejsavóport, mivel néha azt is szoktam, táplálékkiegészítőként.

 

Tehát ez ilyen dolog, nem ok nélkül teszek ilyen megjegyzéseket, a többi már mindenkinek a saját belátásán múlik.

Előzmény: cumpika (2917)
cumpika Creative Commons License 2015.05.31 0 0 2917

 "Viszont aki utánsózatlan RO-vizet fogyaszt, szerintem jobban jár, ha gondoskodik a Ca / Mg megfelelő utánpótlásáról az étrendjében, illetve kiegészítővel."

 

Ezt tőled nem vártam volna!

Előzmény: Törölt nick (2916)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 2916

Második linken az állítólagos szakértő nem tudom, honnan vette azt a hülyeséget, hogy az RO-víztisztítóban ezüsttel impregnált szénbetét lenne. (RO nélküli szerkezetekben szokott lenni.)

 

Nem szoktak ilyet alkalmazni, szerintem a membránnak nem is tenne jót. Mint ahogy a vastartalom is károsítja, elzárja a pórusokat. Utószűrőnek elmegy.

 

Eleve az "impregnálás" szó sem szakszerű szerintem, mivel az egy szilárd anyag átitatása valamilyen folyadékkal.

 

Ezüstadalék a szénbetét csereidejét tolhatja ki 6 hónapról 12 hónapra, a baktériumok szaporodását gátolva. RO-membrán viszont a baktériumokat nem engedi át, így ezüstözés nélkül is elegendő évente cserélni az előszűrőket.

 

Utószűrőt 6 havonta lehet cserélni, vagy ha ezüstözött, akkor 1 évet kibírhat.

 

Energetizáló-varázsló dolgok pedig inkább hit kérdése szerintem, illetve ebben a topikban a többség nem nagyon ad hitelt a témának, ha visszaolvasol.

 

Magam részéről semmi nincs a membrán kimenetén, sem tartály, sem utókezelés. Viszont aki utánsózatlan RO-vizet fogyaszt, szerintem jobban jár, ha gondoskodik a Ca / Mg megfelelő utánpótlásáról az étrendjében, illetve kiegészítővel.

Előzmény: InfectedMushroom (2915)
InfectedMushroom Creative Commons License 2015.05.26 0 0 2915

Én a http://www.tisztaviz-uzlethaz.hu/ n vásároltam nagyon elégedett is vagyok és ez a cikk győzött meg hogy meg kell venni:
http://www.tisztaviz-uzlethaz.hu/news/news/77/hogyan-mukodik-a-forditott-ozmozis-rendszer.html

Én elégedett vagyok vele azóta a vérképemben is csökkent a vasam (előtte magas volt)

peace

SántaLászló Creative Commons License 2015.05.15 0 0 2914

Ezt még nem is láttam! :)

így már tényleg elég lehet az amit írtál. Úgy látszik csak a kaki az ami más kezelést igényel. 

Előzmény: bolero84 (2911)
bolero84 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 2913

https://www.youtube.com/watch?v=jF-GxulD3wo

bolero84 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 2912

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=eR29W1YKOqw

bolero84 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 2911

azért nem kicsi elvileg,mert túlfolyós és ez csak a mosógép,mosdó,fürdő,mosogató víz...mire a tavacskához ér,addigra elvileg a baktériumok megdolgozzák...ezt a kegyedi dolgot akarnám koppintani...

 

https://www.youtube.com/watch?v=zTgGzY3qYFg

Előzmény: SántaLászló (2910)
SántaLászló Creative Commons License 2015.05.14 0 0 2910

ahogy írod, nekem picit piciknek tűnnek azok az ülepítő méretek. Nekem minden egybe folyik, keveredik... elvileg az enyém max. 7 személyre lett kialakítva

nem írtam még hogy a kocsi kólé kavics a földben be is van bugyolálva körkörösen geotextillel, mert annak a felületén is ezek a bacik oda települnek, és mint egy élő membrán filter, kiszűrnek sok mindent. aztán elszikkad a gyümölcsfáim alá. 

Kerti tó is jó lehet, de oda már nagyon tiszta víz kell, vagy nagyon nagy tó :) nem lenne szerencsés ha ott bűzölögne az egész :D 

ezeknél a rendszereknél az a cél hogy biológiai úton minél jobban lebomoljon a szennyvíz, ha ez nem valósul meg akkor az ember csak maga alá ereszti a szennyvizet, és a talajvizet szennyezi. 

Előzmény: bolero84 (2909)
bolero84 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 2909

Szia! Ez jó megoldás!

Én szétválasztom a szürkét és a feketét...a wc tartalma megy egy elvileg zárt tárolóba,ami nagyrészt betonból van...a többi,szürke szennyvizek egy beton,kútgyűrűbe. Sajnos olyan hülyén lejt a terep,hogy a gyűrűnek,csak a fele lesz kihasználva. Ebből egy mellette levő másik gyűrűbe folyik majd át,amit egy kicsit jobban ki lehet használni,mert 30 centivel mélyebb...innen,sajnos elakadtam,mert a tervem szerint túlfolyásos dolognak kellett volna lennie,de amint említettem az első tárolóból,miatt ez meghiusul,mert az már 50 cm mélyen van...vagyis a befolyó cső vége...tehát a gravitáció és a tulfolyás már azt hiszem nem oldódik meg...ugyanis a másik tartályban is maximum 50-60 centiméterrel a földszint alatt lesz a vízállás...arra gondoltam,hogy leások egy 220 literes műanyag hordót még harmadiknak,és abba fogom  valamilyen módon szivattyúzni a vizet a másodikból...és abból folyna túl...egy kavics ágyba,ami egy kicsi kertitó szerűségbe vezetne...

Előzmény: SántaLászló (2908)
SántaLászló Creative Commons License 2015.05.14 0 0 2908

Nem tudom.

de nálam épp egy ehhez hasonló megoldás van, és eddig jól működik. Áram nem kell hozzá ez nagy előny, és annyi WC papírt húzhatok le a WC-n amennyit akarok, és a mosó - tisztítószer használatot is jól bírja. /nem rohad - szürkül be, látszik hogy "élet" van benne, dolgoznak a bacik / Egy 8m3-es műanyag tartály lett lerakva, majd körbe betonozva. Két rekesz ülepítő van benne, ez után megy egy kb. 5m3-es kolé kavics ágba dréncsövekkel a tisztított víz, ott a nagy felületen a bacik lebontják amit csak lehet. elején + a végén szellőztetve van a dréncső rendszer. 


http://www.zeroenergy.hu/index_haztartasi_szennyviztisztitas.htm

Előzmény: bolero84 (2907)
bolero84 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 2907

Sziasztok! Szürke szennyvíz tisztítása is téma nálatok?

SántaLászló Creative Commons License 2015.05.14 0 0 2906

köszi! ezeket jó tudni! :)

Előzmény: naox (2905)
naox Creative Commons License 2015.05.14 0 0 2905

A regenerálást elvben magától megcsinálja, egyszerűen átmossa sós vízzel, majd öblíti. A gond az, hogy

a) ha ilyen kemény a vized, akkor az nem 50, hanem pl. 30-20-15m3 lesz csak

b) egy gyanta nem regenerálható korlátlan alkalommal. A tipikus élettartam nem éri el a 100 ciklust. És akkor cserélni kell, ami egyrészt pénz, másrészt munka.

 

Előzmény: SántaLászló (2904)
SántaLászló Creative Commons License 2015.05.14 0 0 2904

munkahelyemen volt hasonló, Ausztriából lett hozva. Nem vettünk észre különösebb változást, de nem vettük le ha már felraktuk. kb. 3 évet bírt.

néztem a gyanta árakat is. lentebb belinkeltem 2 hasonló készüléket 30 kiló gyanta van benne. elvileg az 50m3 vízre elég, utána regenerálni kell. Írtam is pár kérdést a kereskedőnek, de még a mailt sem olvasta el. (vitalnet)




Előzmény: lukacsszabi (2902)
SántaLászló Creative Commons License 2015.05.14 0 0 2903

biztosan felett van, sajna :( 

Előzmény: naox (2901)
lukacsszabi Creative Commons License 2015.05.14 0 0 2902

Üdv!

 

Elektromos vízkőképződés gátlón nem gondolkodtál? Régebben nekem volt, be is vált, csak a lakás felújítás közben eltünt... Most egy ilyet néztem ki helyette: http://www.viztisztitomarket.hu/vizkomentesito-keszulek Remélem lesz értelme. Házilag is össze lehet barkácsolni hasonlót, teli van a net magyar nyelvű leírással, kapcsolási rajzokkal. http://ezermester.hu/cikk-1083/Elektronikus_vizkomentesito

Valakivel meg kellene csináltatni.

 

Szabolcs

 

 

 

Előzmény: SántaLászló (2893)
naox Creative Commons License 2015.05.13 0 0 2901

Érdemes volna megtudni, hogy mennyi a vizetek keménysége. Amit írsz az alapján ez valami brutál 30 fölötti lehet, ami pl. durván tudja csökkenteni a gyanta élettartamát. Esetleg érdemes helyi ANTSz labort felhívni. Neked az "összes keménység" nevű vizsgálat volna az érdekes.

Előzmény: SántaLászló (2900)
SántaLászló Creative Commons License 2015.05.13 0 0 2900

Nem keverem a kettőt, csak hasonló a felépítésük. :)

Fehérek a szaniterek, a zuhany kabin kék és szürke, konyha szürke. De még a fehér mosdó is pár nap alatt tiszta érdes lesz. A zuhany, ha 2 hétig elhanyagolom olyan kb. mint egy só barlang :( A WC tartályokba bele sem merek nézni. 

jó ötlet! rákérdezek majd a gyanta élettartamára. 

Előzmény: naox (2899)
naox Creative Commons License 2015.05.13 0 0 2899

A medence vizet ne keverjük ide, az tök más technika.

Ezek a készülékek csak lágyítanak, azt biztonságosan, stabilan teszik.

De nem felügyelet nélkül. A sótartályt néha fel kell tölteni, és mivel rengeteg vizet kell kezelni, időnként gyantát is kell cserélni. Ez nem valami hatalmas meló, de idő és pénz. (Ismered a vízfogyasztásodat, kérdezz rá a gyanta élettartamára!)

 

Felteszem valami sötét csempéd van, amin tényleg minden csepp víz meglátszik, 1-2 hét és nagy család esetén összegyűlik a vízkő, és ronda. Ha egy spriccelős flakonba híg ecetet vagy citromsav-oldatot (a citromsav nem büdös, int az ecet) raksz, és esténként végigspricceled vele a falat, és leöblíted (törölni nem is kell), akkor az aznapi meszet leszeded, és nem gyűlik össze. Ez napi 20 másodperc, lehet, h. kevesebb, mint a vízlágyító éves karbantartásána időigénye.

 

Előzmény: SántaLászló (2898)
SántaLászló Creative Commons License 2015.05.13 0 0 2898

köszi! :)

jó ötlet az ecet, csak az is kb 2 naponta kéne törölgetnem a foltok miatt. 

Milyen gondok lehetnek a házi méretű vízlágyítóval? Ezek már tök kiforrott technikák, az uszodák medencéit is hasonlóan kezelik. Csak a vezérlés másabb, és a szűrőkavics helyett gyanta van.

Előzmény: naox (2897)
naox Creative Commons License 2015.05.13 0 0 2897

Ja, hogy ezt értetted tisztítószer alatt.

Összességében lehet, hogy a házi méretű vízlágyítással több gondod lesz. A vízkő sima ecettel pikk-pakk lejön, nem mocskos, az egy természetes következménye a kemény víznek...

Előzmény: SántaLászló (2896)
SántaLászló Creative Commons License 2015.05.13 0 0 2896

speciel a mosással épp nincsen gondom, és a mosogató gép is tökéletesen, csepp mentesen mosogat. De a csapok, WC, zuhanykabin... nagyon durva. 

Előzmény: naox (2895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!