Keresés

Részletes keresés

optikus Creative Commons License 2009.03.05 0 0 295
tank
Előzmény: neo007 (294)
neo007 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 294

nagyon spéci!

 

azért vizes uton nem mennék vele szivesen :-)  (sárvédő)

 

azt a fekete micsodát nézem az első kerék tengejémél. az rejtély nekem hogy mi lehet.

Előzmény: Remol (293)
Remol Creative Commons License 2009.03.05 0 0 293
Ezt meg kell hogy nézzétek:


http://www.ollierkkila.com/Site/?page_id=4&album=11&gallery=86

Gyönyörű roller sok képpel.
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.01 0 0 292
Mcemru,

Nem beszósz! :)
Előzmény: Mcemru (291)
Mcemru Creative Commons License 2009.03.01 0 0 291
ertsed mar meg nagy ven lo vagy, olyat esel h csengettek, inkabb menjel street magickel :)
Előzmény: Törölt nick (282)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.01 0 0 290
optikus,

Elméletileg ilyen kuplung van a FREISCHNEIDER TARUS* T-43/A-ban (7cm átmérő):













A T-47-ben hárompofás van. Az a roller amit kinéztem elvileg 49cm3, tehát lövésem sincs melyik van benne, mert lehet, h a T-43 van 49cm3-re felfúrva a kétpofás kuplunggal. Passz. Amúgy 27€ pk-val a kuplung, de az itthoni kereskedőnélt tuti olcsóbb az árait nézve. Meg lehet "ferrodoloztatni"is olyan 1500-ért.
Előzmény: optikus (287)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.01 0 0 289
neo007,

Köszi az infót!
Előzmény: neo007 (285)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.01 0 0 288
optikus,

Oksa, értem!
Előzmény: optikus (287)
optikus Creative Commons License 2009.03.01 0 0 287
a csovon;)
a kartergaz rezget egy membrant a porlasztoban es az szipakolja fel. ha jol ertem kerdesed.
azt nem tom ezeknek milyen a kuplungja de ha csak siman a fukaszae akor az nem valami jo mert az nem erre lett kitalalva (meretezve).
Előzmény: Törölt nick (284)
optikus Creative Commons License 2009.03.01 0 0 286
baromira nem az ulesen mulik hogy mi a robogo es mi nem. a kreszben meg egy csomo rendeletben benne van milyen feltetelekkel lehet gepjarmuvel kozuti forgalomban reszt venni. a gepen milyen hivatalos hatosagai jelzeseknek kell lenniuk ehhez milyen hatosagi vizsgalatokon kellett atesniuk stb. de azt remlhetoleg mindenki tudja mikor raul/all egy ilyenre hogy az tutter semminek nem felelt meg, senki nem vizsgaztatta. arrol nem is szolva hogy ugye kotelezot is kene ra kotni. mas kerdes hogy ha a kozeg megallit akkor mi van, de jogalap nem sok amolyan megturt senkifoldje ez.
Előzmény: neo007 (285)
neo007 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 285

 

szerintem a hatóság szemszögéből az ülés a válaszút. ha van ülés akkor rámagyarázhatja hogy robogós... viszont ha nincs rajta ülés akkor már robogó nem lehet mert azon meg ülésnek kell lennie... ugyebár :-)

 

én is az egyik nagytestű rolleremről azért is szedtem le aaz ülést .

 

és egyébként a motor amit kérdezel pont az olyan rolleren van !

itt egy kép róla.

 

plussz : olvass vissza ! ezen a fórumon  pont arról a motorról , és a rollerjéről igen sok infó van !

 

itt a tipusa:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?cmd=Article_viewArticle&a=79289148

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=79468470&t=9019131

 

itt meg szétszedve:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=82497506&t=9019131

Előzmény: Törölt nick (282)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.28 0 0 284
Másik kép:








Hogy szívja fel a benzint?
Előzmény: Törölt nick (283)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.28 0 0 283
Kép alapján felismeri valaki ezt a motort? Állítólag 49cm3 és 44mm furattal rendelkezik:

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.28 0 0 282
neo007,

Én úgy tudom egyik benzinmotoros roller sem street-legal, pontosabban még nincsenek rá jogszabályok. De állítólag nem is foglakoznak velük.

Fűkaszák általában ilyen 30cm3 alattiak? Létezik 50cm3 körüliben?
Előzmény: neo007 (281)
neo007 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 281

érdemes a hatóság szemszögéből is elgondolkozni.

nem ajánlatos olyan "motoros "( segédmotorkerékpár ,robogó) jellegűre épiteni ,mert még a végén belédkötnek...

 

tescoba , multiknál ,20000 forintért van vadiúj kézi fűkasza .ha sikerül olcsón ki lehet fogni még kuplungosat is.

 

 

Előzmény: Remol (277)
optikus Creative Commons License 2009.02.26 0 0 280
az elso kereket mindenkepp csinald rugozosra mert ha nem akkor nagyot fox vele perecelni...
Előzmény: Remol (277)
optikus Creative Commons License 2009.02.26 0 0 279
kuldtem mailt.
Előzmény: Törölt nick (276)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.26 0 0 278
Remol,

Hanyatt nem fog vágni az biztos. Ha ilyen blokk van "raktáron", akkor vágj bele, de ha már motorblokk, akkor rakhatsz bele pl. egy Yamaha Mint blokkot kerékkel (annak 8" felnije van). Előre a másik kerék villával és kész is van. Igazából az egész vázat fel lehetne használni, mert elég apró.

Yamaha Mint

Mint blokk
Előzmény: Remol (277)
Remol Creative Commons License 2009.02.26 0 0 277
Sziasztok!
Építenék egy motoros rollert.
Azt szeretném kérdezni, hogy meghajtásra mennyire lenne alkalmas egy babetta motorja.
50 ccm, röpsúlyos kuplung, elfogadható sebesség (remélem), valamint filléres ár van a pozitív oldalon.
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 276
optikus,

> adalek nelkul nincs kenes aztan besul (ketutemu).

Jó, én az adalékot adaléknak gondoltam, mint pl. dízelnél is szoktak használni. Tudom, h 2T benzin olaj keverékével megy (sőt már ilyen 4T is van), csak azt hittem vmi spéci adalék az olaj mellé javasolt. 1x évig 2T robogóval jártam 3000Ft-os olajjal. Szerintem többszázezret költöttem olajra (Repsol, Castrol, Motul). Ma már 4T van, de kicsit hiányzik a szintetikus szaga, a hangja meg a feelingje. Ez meg pici és bárhol elfér. És biztos nagyobb élményt nyújtana, mint egy másik robogó.

El tudnád küldeni privátban (bemutatkozásban van a mélem) az importőr elérhetőségét meg telephelyét, h élőben megnézzem?
Előzmény: optikus (275)
optikus Creative Commons License 2009.02.20 0 0 275
nagy atmeros kerekbol nem nagyon van tomor, en nem ismerek. kicsi meg felejtos, elso kavicson elhasalsz vele. de amugy nem veletlen nem hasznalnak tomort sehol csak gyerekjatekokban (pattog).

azert hangos mert minden rezeg rajta, a blokktol at a vazig minden. probalkozni lehet de sokat nem hasznal.

adalek nelkul nincs kenes aztan besul (ketutemu). nyilvan megvan neki a sajat kompresszioja es ahhoz mert kenesi igenye stb-stb. gopednel eleg tomenyen kell adalekolni, pl 1:25.
1 loero nem fog felvinni a gellert hegyre, keves. 1 loeros elektoromos felvisz benzines nem. meg a nagyobb benzinesek se biztos hogy felmennek a meredek reszeken es a kuplungnak se tesz jot. azert ezek a feltuningolt fukasza kategoriak megcsak nem is a butitott robogo.
kinainak nem tom van e honpalja, vateran van sok ott lehet kerdezoskodni. en nem nagyon tudok rola sokat, 2-ot megnezetem es beszelgettem az emberkevel ennyi (apro dolgok, pl a gazkar, fekkar meg hasonlok).
Előzmény: Törölt nick (274)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.19 0 0 274
optikus,

Köszi ez korrekt volt.

Néhány dolog:

- tömör vs tömlősre gondoltam
- csapágycserék és bármi javítás nem gond (motorszereléssel foglalkoztam)
- halkítani a direkt szűrőnél kell, az szokott nagyon hangos lenni (forgattyúsház)
- acél váznak jobban örülnék a kínai esetében
- motorozom régóta, ez csak egy új őrület nálam
- nekem a teljesítmény arra kéne, h bárhova felvigyen

És pár kérdés:

- adalék nélkül nem javasolt használni?
- kínai importőrnek van honlapja (Evo2x másolat)?
- kínai blokkban szabvány csapágyak vannak?
- milyen apró dolgokat ajánlatos rajta cserélni (csapágyakon kívül), nem tudod?
Előzmény: optikus (273)
optikus Creative Commons License 2009.02.19 0 0 273
>- budapesti közlekedésre a merev váz mennyire gáz?
attol fugg, elektromosban megfelelo, benzinesben a kis ccm-nel meg belefer de nagyobbnal minimum az eleje legyen rugos. leginkabb a sebessegtol fugg, mert nem mindegy hogy 20-al mesz bele egy likba vagy 30-40-el. persze a kerekatmerotol is fugg. ha patkara mesz fel akkor meg kell allni mert a hatso kerek nem fog felmenni fel kell emelni (de nagyon sok helyen alacsony a patka meg lapitva van), leugratni meg nem gond.

>- alap GoPed kerekeinek átmérője mekkora centiben?
a tomolosoke 10inch (25.4cm), a patkosoke 15.24cm. amugy: goped.hu v goped.com

>- tömlő nélküli gumi sokkal rosszabb, mint a tömlős?
tomor gumisra gondolsz? sokkal.

>- patkófékkel meg lehet biztonsággal állni, vagy sokkal jobb a tárcsa (ami ezért nem is vakítás)?
patko felejtos, nagyon gagyi. ket vaslap ami szoritja a gumi oldalat... tarcsa teljesen okes (a goped fele maddog, kinain levot nem tudom milyen).

>- 2xcm3 az olyan 1,x lóerejével mire képes 100kg terhelés alatt? Pl. felvisz a Gellért-hegyre?
sztem nem. amugy is a kuplung fog csuszni mert nem fogja birni. a 46ccm-es megy mint a barom, alapban barmifele varazslas nelkul (tuning nelkul) sikon siman megy 50kmh-t. de van aki 90-re kepesre is felpiszkalta. de tok mindegy hany ccm, 50-nel mar eletveszely, olyan 25-35 kenyelemes (sztem) de akkor is oda kell figyelni folyamatosan.

>- Evo2x kínai másolata (az az össztelós 50 köbös, 4 lóerős) hanyagolandó, vagy úgyis olcsó az alkatrész ezért nyugodtan?
beszeltem egy emberkevel aki ilyenek behoztalaval is foglalkozik. a sajat bevallasa szerint is egy csomo dolog alapban cserelos, pl csapagyak meg kisebb alkatreszek. a blokkban szintugy. az aprobb alkatreszek is hamar javitandok mert tonkremegy. vazrepedest is emlitett. amugy nem tunik rosszank nezegettem, de ha mar a behozo is azt mondja hogy egybol cserelni kell rajta tobb mindent (a la dacia) az nem hangzott tul jol. nyilvan az olcsosagnak is van hatulutoje.
ja amugy a goped motorja is kinai, tudnak azok azert rendeset is csinalni ha a megrendelo felugyeli.

egyebkent ezek a jarganyok nem olyanok mint egy auto, foglalkozni kell veluk ha minimalis szinten is de kell. neha szet kell szedni, lancot tisztitani, karburatort leszedni, tisztitani stb-stb. benzinnel pancsolni stb. ez budos. de ettol eltekintve csaladi bottrany nelkul lakasban tarthato (en ott tartom nincs mas lehetosegem). egyebkent a benzin eleg draga, en sthil adalekot adok hozza igy kb dupla arra jon ki mint a kutnal levo ar. ja es hangosak. lehalkitani se nagyon lehet. kipufogocsere se sokat er, nem az az igazan hangos. cserebe nem kell a dugoban ulni, lehet menni pl a budai rakpart felso reszen ami meg egy eveig le van zarva, stb-stb.

Előzmény: Törölt nick (272)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.19 0 0 272
Sziasztok!

(de jó, h van ilyen topik is)

Volna jópár kérdésem:

- budapesti közlekedésre a merev váz mennyire gáz?
- alap GoPed kerekeinek átmérője mekkora centiben?
- tömlő nélküli gumi sokkal rosszabb, mint a tömlős?
- patkófékkel meg lehet biztonsággal állni, vagy sokkal jobb a tárcsa (ami ezért nem is vakítás)?
- 2xcm3 az olyan 1,x lóerejével mire képes 100kg terhelés alatt? Pl. felvisz a Gellért-hegyre?
- Evo2x kínai másolata (az az össztelós 50 köbös, 4 lóerős) hanyagolandó, vagy úgyis olcsó az alkatrész ezért nyugodtan?

Köszönöm a válaszokat.
WILLLIE Creative Commons License 2009.02.18 0 0 271


Íme az igért fotók.
A kuplung 53mm átmérőjű.

Willlie
WILLLIE Creative Commons License 2009.02.17 0 0 270

Szia!

 

Ez a motor 35ccm,és 1,1Le.Használt.A kuplung úgy van kialakítva hogy könnyedén csatlakoztathatsz rá bármit egy bajonettzáras megoldással.A kuplungharangon gumi rezgéscsillapító gyűrű van.

Az ára 10000ft.

Képeket még délután rakok föl.

 

Willlie

 

Előzmény: Szergej86 (269)
Szergej86 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 269
több képet szeretnék, árajánlatot meg adatokat.
hengerürtartalom kuplungátmérő teljesitmény. előre is köszi
Előzmény: WILLLIE (268)
WILLLIE Creative Commons License 2009.02.12 0 0 268
Sziasztok!

Szia Szergej86!
A 206-os hozzászólásban van egy SOLO feliratú motor.
Rajta van a kuplung is.Eladó.

Willlie
Előzmény: Szergej86 (266)
óóóóóó Creative Commons License 2009.02.04 0 0 267
sziasztok elado motoros roller egy párhetes az üléses változat kicsit fulad szerintem álitanikell és kellrá egy beránto.( az egyik motortarto kivan törve és egy kicsit rozsdás mert udvaron ált ( mach1)   50-ért , elado ajánlatokat várok a panasonic@citromail.hu   -ra ,   
Szergej86 Creative Commons License 2009.01.28 0 0 266
nincs véletlenül eladó motorod kompletten??
vagy nem tudsz valahol?
a legjobb keeway roller motorja lenne mert azt biztosan fel tudom szerelni. önindító nem kell.
A rángatásnak feelingje van.
Előzmény: neo007 (264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!