Keresés

Részletes keresés

hsoma Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7852

Kösz szépen. az 15%val kevesb, als hír. gút. zér gút.

Üdv: hsoma

Előzmény: Törölt nick (7838)
edk440 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7851
Én is kérek belőle, ha lehet. Talán egyszerűbb lenne feltenni a webre, mert megőrülsz, annyi címre kell majd elküldened...
Előzmény: brush (7845)
brush Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7850
OK!már publikus-elküldtem a címedre!
Előzmény: apca (7849)
apca Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7849
Köldenék, ha publikus lennél...
Előzmény: brush (7845)
EbiHall Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7848

Utaláskor az OTP-nél pl. a jobb felső sarokban be kell x-elni a kis négyzetet, hogy az idegen bankköltséget TE viseled. Ez így jogos is, mert az utalás költségei téged kell, hogy terheljenek. Sztem a bankodnál rá tudsz kérdezni, hogy Ő mennyi pénzt kapott meg, én megtenném a helyedben.

Lehet, hogy csak próbálkozik, de ha mégsem, akkor se utald ezt az 5 EUR-t, hanem vagy postán küldd, vagy PayPal-al, mert utalva ennek min. mégegyszer ennyi lesz a költsége ... !

Előzmény: szilvasij (7846)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7847

Kuldj neki boritekban egy otost. Kotsogebb bankok szoktak szamolni erte.

 

Előzmény: szilvasij (7846)
szilvasij Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7846

Sziasztok!

 

Van egy kis problémám, remélem tudtok segíteni.

Licitáltam a német ebay-en, nyertem, átutaltam a lovettát, aztán most ír a német figura, hogy utajak még 5 eurót. Azt az öt eurót azért kéri, mert levonta neki a bankja valamilyen jogcímen (talán utalás költségként, nem tudom)

Ilyenkor mi a teendő, ti mit tennétek? Valójában én átutaltam a teljes összeget, meg is jelent nála (láttam a kivonatot). Párszor már utaltam ki németbe, és egyik eladó sem reklamált ilyen miatt.

 

Ha elállok a vásárlástól, mert már elment tőle a kedvem, akkor mi történik? 

 

Előre is köszi a segítséget.

brush Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7845
Hali!ANGOLULTUDÓK!
Nekem van egy 250 oldalas ismertetőm pdf formátumban ami elég jól kitárgyalja a netes kereskedést -licittechnikákat(mert vannak)meg az ebayt-mélt küldjön akit érdekel!Küldöm!(2mb)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7844

Tekintve, hogy mar kaptam palyafutasom soran ket nem megerdemelt negativot, nem izgat, ha tobb lesz. Ugyhogy szoktam adni nekik. A joval 100 folotti + miatt annyira nem hany bele a szazalekba. Az amcsi ugy meg nagyon friss, majd meglatom. De nem tetszik, hogy nem valaszolt 1 napon belul.

 

Előzmény: Törölt nick (7842)
trolipotlo Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7843

Te melyik 7000-et nézted a google-n? Nem akarlak elszomorítani, de mielőtt feltalálnád a kereket, vedd meg ezt a könyvet (német):

Okosan vásárolni és eladni az eBayen
Előzmény: ebayer (7837)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7842

a nemfizetőknek adsz negativot? vagy inkább hagyod a fenébe, nehogy visszaadja?

az egyik vásárlóm nekem is irt, hogy vigyázzak annyi a hülye az ebajon, hogy az csak na :)))

észrevettem, hogy 45 napom van felnyomni az illetőt, persze ezt is saját káromon tanultam meg . irt a csaj, hgy szabadságon van, majd lesz, aztán többször is irt, hogy elutalta, aztán amikor már fel akartam nyomni már visszadobta a rendszer,hogy tulléptem a 45 napot.

 

most nézegettem a verkaufsmanagert /angolul biztosan valami más a neve :))/ az esetleg számon tartja az ilyen határidőket neked? érdemes vele foglalkozni?

 

és az amcsival mi lett? kárpotolt ?

Előzmény: t.lantos (7841)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7841

Nekem is eleg sok nem fizetom akad. Altalaban varok vele 10 napot, aztan nyomok egy reportot, hogy nem fizetett. Erre van, aki felebred, es fizet. Aki meg nem, ott 7 nap utan visszajon az eledasi jutalek.

 

Most viszont megszivatott egy amerikai. Tobb termeket vasaroltam tole, par nap levelezes, es 1 heten belul startolt a bidpay. Erre irt, hogy bocs, de keson kapta meg a penzt, es mar nincs meg az osszes termek. Termeszetesen karpotolni szeretne (ebben legalabb korrekt), no de eddig meg nem valaszolt az ajanlataimra (kertem tole ajanlatot, hogy akkor a meglevoket kerem, es mennyit ad vissza, esetleg szerezze be azt, amit elszurt, es bukjon rajta).

 

Előzmény: Törölt nick (7839)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7840
Az ötlet biztos megér egy misét. De ma egy újság, CD, könyv elkészítése és kiadása Magyarországon üzletileg nagyon kockázatos. Igaz, eddig csak saját lapokat adtam ki a 90-es években, tehát a többiben nincs tapasztalatom. És hiába van nekem is többéves ebay tapasztalatom, nem vállakoznék ilyesmire. Más kérdés, ha egy kiadó áll az ember mögött, aki szintén lát fantáziát a dologban.
Előzmény: ebayer (7837)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7839

köszi,

én az örshöz közel lakom :))

iban+bic re kérem én is az utalást, a fele mégis szivja a fogát, hogy drága.

 kinek hány százalék a nem fizető vásárló? nekem van csak pechem, hogy nem akarnak fizetni?

mennyi idő után jelentsem be a nem fizetett terméket? bunkó erőszakos se szeretnék lenni, ugyis ballkáni vagyok nekik :))

most meg nyaralós időszak is van.

 

hello ebayer :)

az ötlet jó :)

én még az elején vagyok, a websopot, meg a power sellert is csak nézegetem még.

remélem a felvetésedre annyi okosat irnak, hogy mindent megtanulok :)))

 

Előzmény: t.lantos (7797)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7838
15% az áfa némethonban.
Előzmény: hsoma (7834)
ebayer Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7837

Üdv mindenkinek ! Nem igazán szoktam fórumozni , de nagyon meglepett, hogy a google-n több mint 43000 találatot kaptam a magyar weben az eBay-szóra. Próbáltam minnél több előzményt elolvasni , de már túl vagytok a hétezrediken, igy kénytelen vagyok bele vágni a közepébe. Also : 2001 óta vásásolgatok az eBay-n privát és céges relációban is , már túl vagyok a 300 ponton és 100%-os vagyok eddig. Angolul a szakszöveg és a kép kivételével kb három szót tudok, de álltalában tudom , hogy mit akar az eladó. Németül már kommunikálok is , nem gond a vásárlás. ÁFA és Vám téma nem gond-bonyi időnként , de ez van.

Amit nem értek ??? 43500 találat az ebay-re-megannyi cikk , hozzászólás, stb.

Mindezidáig senkinek sem jutott eszébe egy terjedelmesebb cikket, noch dazu könyvet , CD-t megjelentetni( natürlich jó pénzért ) a tágabb közönség számára

a világ legsikeresebb online aikciós fórumáról ? Na Ja ! Az eBay-t szinte lehetetlen naprakészen "tolmácsolni " , de mégis jó lenne ha valaki közzé tenné ezen tudását

Elnézést kérek , ha lemaradtam valamiről . Nem akarok többet rizsázni első alkalommal, de engem nagyon érdekelne egy használható anyag a közeljövőben.

Cégszerűen szeretnék feltenni az eBay-re(is) , föleg finommechanikai eszközöket,

mikroszkópokat, stb .Tehát :fizetőképes keresletem van egy minél részletesebb

leirásra( habratyolás nélkül , amolyan bankár-technokrata szemlélettel )Részleteket telefonon megbeszélhetjük, ha akad komoly jelentkező.

Egyébként napi 3-4 órát eBayzek plussz 8 órát dolgozok, nagyon kevés időm van , de időnként én is szivesen közzé teszem az eddigi tapasztalataimat.Van néhány ötletem is , hogy mi mindenre lenne alkalmas pl. az eBay a pénzügyi és postai

szolgáltatásain túlmenően--erről később. Üdv mindenkinek mégegyszer !

 

 

CapriFun Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7836
Jó neked!
Előzmény: Teddy_KGB (7815)
hsoma Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7835

semmi baj, kösz szépen és elnézést a durva hangnemért, de túl sok droiddal találkoztam ma...

33%=anno a 7%-os vám+az áfa.

hsoma

Előzmény: digicat (7833)
hsoma Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7834
Kösz szépen! tuti, hogy nem üti a mi szintünket.
Előzmény: chapelle (7832)
digicat Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7833
Bocs a félreértésért :-)
A "a zusából szeretnék egy 400 -as telét hazaröptetni" mondat megzavart, a haza miatt egyből Magyarországra gondoltam. Megyek is haza pihenni, elég volt mára.

A vám egységes az EU-ban, az ÁFÁt pedig annak az országnak a szabályai szerint számolják, amelyikben a vámkezelést kéred.
Vagyis ha Németországban, akkor az ottanival kell számolj, tehát olcsóbb lesz, mint itthon (MO-on).

Nekem a 33% vám soknak tűnik az USA-ból (még az autóknak is kevesebb), nézz utána, mert a származási ország szerint is változik (esetleg már beleszámoltad az ÁFÁt is?). Pl. a 9002110050 tételnek 6,7% a vámja az USA-ból, .
Objektívek:
http://europa.eu.int/comm/taxation_customs/dds/cgi-bin/tarchap?Taric=9002110000&Download=0&Periodic=0&ProdLine=10&Lang=HU&SimDate=20050712&Country=----------&YesNo=1&Indent=1&Action=1#OK

Vannak még fotósok a topikban, hátha valaki beírja mennyi az annyi.

">>Az ÁFA (MWST, VAT, stb.) általában a vásárlás helyén fizetendő, kevés kivétellel, amit itt a topikban már leírtak.<<
jó, akkor megsúgnád, hogy mér kell nekem 33%-ot fizetnem, ha a vámon elkapják a cuccot?"
Ezt a kérdésed nem értem. A 33% ha jól értettem a VÁM, a választ pedig az ÁFÁra írtad, amit én az EU-n belüli vásárlásra írtam.

Ha az USA-ból vásárolsz (neten), akkor ott nem fizetsz ÁFÁt, hanem vámkezeléskor Németországban. Ott nem tudom, hogy megy, de MO-on a szállítási költség is ÁFA alap :-(
Előzmény: hsoma (7824)
chapelle Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7832
Igen, az áfa az Unión belül nemzeti hatáskör, és bár a szabályok szerint általában az életvitel helye számít, ha Németországba hozod be az obit akkor a német áfát vetik ki rá - szerintem. De ebben nulla tapasztalatom van, assem tudom hogy mennyi az Áfa Németországban.
Előzmény: hsoma (7831)
hsoma Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7831
akkor az áfa különbözik? mert, hogy a behozatali költségek nem azonosak, az 7szentség.
Előzmény: chapelle (7829)
hsoma Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7830

psszt-psszt (de mi abszurdisztánban élünk)

hsoma

Előzmény: chapelle (7826)
chapelle Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7829
Lehet, hogy nem értem a kérdést. A lényeg az, hogy amikor az EU-n kívülről (pld. Teutonföldről) beesik egy cucc, akár hozzád akár egy kereskedőhöz akkor ezzel a tétellel vámolják meg.
Előzmény: hsoma (7827)
chapelle Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7828
Ja bocs, a német szöveget linkeltem be. Felül található az országkód, ott kattints a "hu"-ra.
Előzmény: chapelle (7825)
hsoma Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7827

Kösz szépen!

Akkor ha megy az obi szépen teutonföldre, akkor rásóznak 6.7%-ot, és el van intézve, vagy van még vmi fifikája a dolgoknak?

Üdv: hsoma

 

Előzmény: chapelle (7825)
chapelle Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7826
persze vessétek rám az első követ, de ha jól tudom akkor az európai közös piac attól közös piac, hogy a vámok tekintetében ugyanazt alkalmazzák minden országban egy Unión kívülről érkező cuccra, míg az Unión belül nincs vám.
Előzmény: chapelle (7825)
chapelle Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7825
Szerintem 6,7%. De ha tudod a TARIC-kódját akkor gyorsabban tudsz keresni.
Két helyen próbálkozhatsz: www.worldtariff.com vagy itt
Én az utóbbin találtam, és bár az objektíveket megkülönböztetik a lencseszámok és a gyújtótávolságuk szerint is, úgy tűnik, hogy ennek ellenére 6,7% a vám, USA eredettel.
Előzmény: hsoma (7817)
hsoma Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7824

>>Az ÁFA (MWST, VAT, stb.) általában a vásárlás helyén fizetendő, kevés kivétellel, amit itt a topikban már leírtak.<<

jó, akkor megsúgnád, hogy mér kell nekem 33%-ot fizetnem, ha a vámon elkapják a cuccot?

hsoma

Előzmény: digicat (7820)
hsoma Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7823
mármint engem hogy engedhettek.
Előzmény: hsoma (7822)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!