Keresés

Részletes keresés

cicu-micu Creative Commons License 2009.10.06 0 0 61
Szia! Mi a párommal Aschaffenburgtól pár km -re lakunk.Én fél éve vagyok kint nincsenek magyar ismerőseim , barátaim azért is keresgetek ezen az oldalon hátha valakit találok, akivel néha tudnák beszélgetni, ismerkedni.Ha valaki itt lakik a kőzelbe és szeretne barátokat akkor írjatok ti is.:)
Előzmény: nei12 (32)
Helem Creative Commons License 2009.09.22 0 0 60
Sziasztok!


Ha meguntátok külföldön az alkalmazott létet, süssetek kisvállalkozásba kürtős kalácsot. Németországba már többen vannak. Betanítottam őket és sütőt adtam nekik. A németek szeretik ismerik a Balatonról is. Kereshetitek ott a neten Richard Koplart is a google-val. Jó barátom.
Mostanában csináltam néhány új kürtős kalács sütőt.

Javaslom nektek másodállásban esetleg főállásban süssetek kürtős kalácsot külföldön. Itt nálunk nagyon jó híre van. Megtanítottam már sok külföldi magyart kürtős kalácsot sütni. Voltak köztük Ausztráliában, Hollandiában, Angliában, Spanyolországban, Németországban élő illetve oda települő magyarok. A világban még egyáltalán nincs elterjesztve ez a finomság. Ahol bevezették ott nagyon jól megy.

Piacokon, nagyobb rendezvényeken strandokon búcsúkban sok százat el lehet adni, gyakran egész nap sor áll érte. Sokkal jobban fogy, mint a lángos, a hamburger meg a gyros. Rendkívül kellemes illata nagyon csábítja a vevőket. Tavasztól karácsonyig szoktuk csinálni. Mi két formában csináljuk, a strandokon fix faházakban a piacokon és rendezvényeken vontatható büfé kocsiban, de csináltuk már nagy sátorban, pavilonban is.

Ha valakit érdekel ez a magyar finomság, állok rendelkezésére.


http://kurtoskalacs.freeweb.hu/
HollandExxonValdez Creative Commons License 2009.09.20 0 0 59
sziasztok

Attila es Vanda vagyunk Hollandiabol.erre a forumra meg nem irtunk,ne haragudjatok hogy zavarunk.
szeretnenk attelepulni Hollandiabol Nemetorszagba,elsosorban Bajororszagba(2002-ben 1evet dolgoztam Munchenben)
par perce az expresszen feldobtam egy hirdetest az alabbi szoveggel,kerlek velemenyezzetek,tanacsok,stb hogy milyen lehetosegek lennenek.2002 ota tudom sokminden valtozott Nemetorszagban is,en meg akkor vizummal voltam kinn,hogy lehetne elindulni Deutschlandban manapsag?

ime a hirdetesunk



36/19 eves par Hollandiabol Nemetorszagba,Ausztriaba telepulne.
nemet,angol,hollan d nyelven beszelunk,logisztikai munkat vegzunk Hollandiaban.a tavolsag miatt keresunk elsosorban Bajororszagban,Ausztriaban logisztikai(csomagolas,orderpi cker,scannelo,magazijnmedewerk er,expeditie) munkat.
amennyiben ajanlata van kerem az attilas31@yahoo.com emailcimre kuldje vagy a +31643537683-as telefonszamon keressen minket.
informaciokat kernenk sajat lakasberlesrol(cegeshazba nem szandekozunk koltozni).
munkakozvetitesert a holland jogszabalyok szerint fizetunk dijat.

elore is koszonjuk a hasznos infokat

Attila,Vanda
Manka86 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 58
Szia!

Igen is közösen lakunk másokkal, egy 3 szobásos lakásban vagyunk, itt 3 pár mindenkinek külön szoba.
Azért írtam a csop. vez. mert ö biztos nem fog segíteni, csak magával foglalkozik.
Zoliéktól gyalog kb. fél órára lakunk, de nem szívesen magyünk oda, akivel szeretnénk találkozni, azok ide jönnek hozzánk onnan, mindig nagyon jó szokott lenni az összejövetelek. Minden fajta munka érdekelne, takarítás, komissziós munka, gyerekekre vigyázás, stb.
Az oldalt köszönöm, már nézegettem, bár lassan kezdem feladni, hiszen nagyon nehéz, esgyedül nem nagycon megy. :-(nincs itt ismerös aki segíthetne.
Előzmény: Bettybaby83 (56)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.20 0 0 57

Szia!

 

Magam is nemrég jöttem ki, bár én családdal együtt. (Anyai ágról német vagyok.) Szerintem a középfokkal már jó esélyeid lehetnek idekinn. Ahogy én látom, jelenleg elég sok szociális jellegű állás van szabadon, de ezek javarészt inkább az idősgondozás, és az otthoni ápolás területén vannak. Bár mivel abszolut nem profilom a pszihológia, így arra nem kerestem rá munkakeresés közben:) Szerintem érdemes lenne megnézned az EURES-en (http://ec.europa.eu/eures/home.jsp?lang=hu), vagy esetleg az itteni munkaügyi központ oldalán. (http://www.arbeitsagentur.de/) De ha találsz is valamit, akkor érdemes megtudnod, hogy privát munkaerő közvetítőn keresztül megy-e a dolog, mert ha igen, s nincs Vermittlungsgutschein-od, akkor elég szép pénzt kér a közvetítő. Arról nem tudok nyilatkozni, hogy kutyival mennyire nehéz albit taláni, mert magamon kívül több állatot nem hoztam otthonról:) Viszont első körben érdemesebb lenne a nagyvárosok közelében egy kisebb helyen nézelődnöd albi ügyben, mert talán picivel olcsóbb, mint mondjuk egy belvárosban, vagy egy nagyobb város normálisabb részén. A lakbér átlag 230-420 euro között mozog, függően a helytől és a mérettől. Általában egy két havi kauciót, és van, ahol Provosion-t (amolyan sikerdíj a közvetítőnek) kérnek. A rezsi kb 50-70 euro között mozog egy kisebb lakás esetében. (Mivel a hidegvíz, a szemétdíj, stb) benne van a lakbérben. Tehát kezdésnek szerintem nem árt, ha legalább 1200 euro lapul a zsebedben. De mivel én egészen más módon jöttem ki, biztosan nem tudom.

Tapasztalatok. Én a keleti részen vagyok, ahol talán nem annyira befogadóak az emberek. De az egy hónap alatt semmilyen gondom nem volt abból, hogy nem tősgyökeres német vagyok. Most végeztem egy egy egyhetes munkaerőpiaci tréninget, de ott is teljesen normálisan, és pozitívan álltak hozzám. Csak annyi kell, hogy Te is nyitott légy az itteniek felé. A munkavállalással kapcsolatosan pedig úgy gondolom, hogy ha sikerül közvetlenül a munkaadóval tárgyalnod, akkor szerintem nem lehet gond. A himbi humbi közvetítőket kell itt is elkerülni. Náluk érhetnek meglepetések. Hírtelen ennyi jutott eszembe, remélem segített valamennyit.

Sok sikert Neked!

Kvazir

Előzmény: cicánka (49)
Bettybaby83 Creative Commons License 2009.09.18 0 0 56
Szia!Ti is közösen másokkal laktok vagy teljesen külön házban?
Zoli megpróbálja elintézni,hogy külön szobánk legyen kettőnknek,de nem tudom sikerül-e!Pedig én találtam sok kiadó szobát csak nem tudom,kik laknak ott,lakik-e tulaj vagy az egész ház kiadó és kitudja kik lennének a lakótársaink.Tudom,hogy nincs ingyen Zoliék is adnak le pénzt azért,hogy ott laknak.Hát igen mesélt már,hogy van egy-kettő aki nem igazán ért egyet,de így van nem mindenki egyforma.Mért mondod,hogy reméled nem a csoport vezetője segít nekünk?Nem lehet rá számítani vagy miért?Messze laktok Zolitól?Én is böngészgetek a neten hátha találok valamit!Nekem is alapfokú németem van,de már régen nem használtam,de most újra kezdem már majdnem teljesen elfelejtettem.
És te milyen munkában gondolkozol amit elvállalnál?Mert én itt találtam egy oldalt igaz német,de próbálom lefordítani.Ott lehet lakást és munkát is keresni leírom neked hátha sikerül valamit találnod!
http://home.meinestadt.de/dortmund
Szia!Írj,ha lesz időd!
Előzmény: Manka86 (55)
Manka86 Creative Commons License 2009.09.18 0 0 55
Szia!

Köszönöm szépen, de sajnos az élet útjai kifürkészhetetlenek. Ismerem a párodat, már találkoztam vele, nagyon sokat mesélt rólad, hogy mennyire szeret és hiányzol neki egy kicsit depis is volt és nagyon honvágya volt, vagyis menni akart haza hozzád. A páromat Kakasnak hívják így ismerik sokan, de Veres János Zsolt a teljes neve. Sajnos ismerem a lakótársait van 2 nem kívánatos ember náluk, de nem vagyunk egyformák. nem tud hogy ki fog nektek segíteni remélem, hogy nem a csoport vezetöje, mert akkor arra igyatok hideg vizet. ha más akkor talán esélyetek.
Igen mi is olyan lalásban lakunk amit Heling intézett meg azok akik itt laknak, de nekünk kell a lakást törleszteni.
Munkát is keresek, de nem nagyon megy, kellene segítség. Nem nagyon vágom a németet, pedig alap megvan. de majd kialakul.

Előzmény: Bettybaby83 (54)
Bettybaby83 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 54
Szia!Sajnálom anyukádat őszinte részvétem neked!
A párom targoncán van és pakol is.
A neve Ungvári Zoltán Tardonáról.
Több mint egy éve van kint.
És most jöttünk közös nevezőre,hogy én is kimegyek,de ahhoz valahogy olcsó albit kellene találnunk.Meg hátha nekem is sikerülne munkát kapnom.Takarítás,gyerek vigyázás vagy valami ilyesmi.
Akkor ti is Dortmundban vagytok ezek szerint?Párodat,hogy hívják?És ti a munkahelyének a szállásán laktok?Kicsit gondba vagyunk,mert a párom nem tud németül,de a szoba társa,munka társa valamennyire tud,hátha találnak valamint.
Majd írj,ha lesz időd!
Én is szeretnék legalább gondoskodni róla és mellette lenni.
Előzmény: Manka86 (52)
Manka86 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 53
Szia!

Én a te helyedben, - mivel hogy középfokon beszéled a németet – megnézném a neten vagy akár idekinnt hogy mi olyan helyek vannak ahol szükségük lehetne rád, idösek otthona, fogyatékkal élő embere, rendelöintézetek, stb. személyesen elmennék és megkérdezném.
Az újságban is szoktam látni hogy keresnek orvosokat, ápolókat.
A kutyust azt is kihozhatod, szét kell nézni lakás ügyben, hiszen valahol 1000 euró kaukciót kérnek. Ahol mi lakunk itt sok a gazdi a kis kedvencével, de vigyázni kell, mert ha kijössz én azt tudom neked tanácsolni, hogy ha kijössz, akkor ne keres albérlőtársat, pláne aki nem magyar, mert nem ismerjük a másikat, lehet nem szereti az állatokat. Én mondjuk imádom öket, de ez nem is csoda hiszen apa vadász és egy pár kutya magfordult nálunk.
Az hogy mennyi pénz lenne elég, azt nem tudom megmondani. Amennyi van, csak ezt tudom mondani, hiszen ha kérnek kaukciót az maga 1000 euró + a lakás havi díja. Ha kocsival jössz benzin költség, a dízel tudtommal olcsóbb, minta benzin. Ennetek is kell valamit. Durván 2000 euró csak elég lesz egy ideig, de lehet 1000 is elég. Sok mindentől függ, lakás, utazás, kaja.
Előzmény: cicánka (49)
Manka86 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 52
Szia Betty!

Igen tavaly én is kinnt dolgoztam több, mint egy hónapot, de haza kellett mennem, mert édesanyámnak ALS szindróma betegsége volt és állandó felügyelet kellett rá, mert testvérem és apukám dolgozott, így maradtam én, aki vele foglalkozott, Ez ez nagyon csúnya betegség, nem kívánom senkinek sem, hogy ezzel a betegséggel találkozzon, vagy akár megtudja hogy mi ez. Sajnos hosszas szenvedés után édesanyám itt hagyott minket januárban. De ki kellett jönnöm szerencsét próbálni, hiszen otthon nincs munkalehetőség.
Targoncázik vagy pakol a párod. Lehet a te párom meg az enyém ismerik egymást. Hogy hívják?
Jelenleg kint vagyok a páromról gondoskodom, a háziasszony szerepét töltöm be.
Előzmény: Bettybaby83 (50)
Bettybaby83 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 51
helló megint én vagyok,úgy látom te válaszoltál a kérdésemre!Köszi szépen!
Előzmény: Manka86 (48)
Bettybaby83 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 50
Szia!Olvastam amit írtál,te is kint dolgoztál Dortmundban a Kauflandnál?A párom egy éve van ott kint!És mért jöttél haza?Most kint vagy ott vagy itthon magyarban?Sajnos nem tudok a gondodban segíteni.
cicánka Creative Commons License 2009.09.15 0 0 49
sziasztok :)
Látom aktív ez a fórum, remélem tudtok segjteni.
Szval a kérdésem, középfokon beszélem a németet, pszichológus végzettségem van s érdeklene milyen szociális jellegű munkák vannak illetve kb. középfok elég-e indulásnak? kutyussal lehet találni albérletet? hogy látjátok?még semmi konrét elképzelésem nincs, csak, hogy nagyobb vársoba mennék. Kezdésnek mennyi pénzzel érdemes nekivágni? néztem neten magyar közvetjtőket, de nem igazán találtam...akkor hol?
bevallom őszintén tartok is picit a külföldi munkavállalásától, miközben nagyon vonz...attól félek amitől azt hiszem általában a legtöbbek...h nem ismerek ott senkit...ha leírnátok tapasztalataitokat sokat segítene :)

Köszönöm nagyon előre is: Zsuzsi
Manka86 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 48
Sziasztok!

Az előző leveleimből már tudtok rólam egy kis információt velem kapcsolatban. Tavaly kint dolgoztam Dortmundban a Kaufland raktárban, mint kommissziós, egy magyar cégen keresztül, de sajnos családi okok miatt haza kellett mennem. Már 3 hónapja vagyok kinnt, de sajnos, nem nagyon foglalkoztatják a külföldi embereket és falakba ütközöm. Regisztrálva vagyok a munkaközvetítői irodában, de kellenének különféle engedélyek, aminek nagyon sok az elbírálási ideje, elvileg, de ez sem biztos, hiszen mindig mást mondanak. Nem tudok sajnos rajtuk elmenni, hogy mi a követelmény, mindig mást kérnek. Szeretnék érdeklődni, hogy ha valakinek van esetleg munkája, akkor hogy intézte el, milyen papírokat kérnek, mi ennek a folyamata vagy hogy esetleg nincs - e hely ott ahol ö dolgozik. Természetesen nem kérem csak úgy látatlanban, mindenféle képen szeretnék előtte egy személyes találkozót összehozni. Előre is köszönöm mindenkinek aki olvassa illetve aki tud is rá valamit írni.Lehet ide is írni az e - mail címemre: kakasmaya@citromail.hu.
Manka86 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 47
Tisztelt Doktor Úr!

A segítségét szeretném kérni. 23 éves lány vagyok,a párommal Dortmundban élek. 1991 óta percepciós - idegi halláskárosodásom van. Hallókészüléket hordok, sajnos. Magyarországon nagyon sok orvosnál megfordultam, de nem tudják hogy és pontosan mikor alakult ki. Elvileg nem is lehet műteni, de nagyon szeretnék töle megszabadulni. Itt Dortmundban kaptam egy helyet ahol elvileg hallássérültekkel foglalkoznak, de sajnos nem tudom a betegségemet orvosi nyelven elmondani. Arra gondoltam hogy ha esetleg lenne Önnek olyan kollégája, aki fül - orr - gégész és foglalkozik hallássérültekkel, akkor nem tudna vele egy idöpontot megbeszélni? Lehet ö tudna rajtam segíteni és nem kellene készüléket hordanom, vagy akár egy mütétnek is alávetném magam, hogy épp hallású legyek én is és nem kellene a hallókészülékkel szenvednem, hiszen nem mindig működik, sajnos.
Vagy akár Önnel egy személyes találkozót összehozni.
Előre is köszönöm a segítséget.
Tisztelettel:
Manka
Előzmény: nei12 (32)
Manka86 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 46
Szia!

Van a városnak egy újsága aminek a neve: Stadt-Anzeiger, ez minden héten megjelenik szerdán. Ebben az újságban nézzetek szét a lakásoknál vagy pedig induljatok el gyalog és nézzétek meg a házaknál a hirdetéseket, hogy hol kiadó, higgyétek el, hogy sok van.
Előzmény: Bettybaby83 (45)
Bettybaby83 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 45
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni!Párom kint dolgozik és lakik Dortmundban,borsigstraße 49-ben és a környéken keresek egy olcsó szobát ahol meghúzhatom magam vagy 2 főre akkor a párom is oda jönne lakni.Ahol ő van nincs hely már sajnos!Ha tudnátok valami oldalt ahol kereshetek kicsit értek németül,esetleg állás is jól jönne!Már egy éve így kínlódunk,hogy ő kint én Magyarországon.
Szívesen ismerkednék kint élőkkel!
Elérhetőségem itt vagy msn:tatar.beata@hotmail.com,skype:bettybaba83,email:tatar.beata@citromail.hu
Nagyon fontos lenne,hogy kint legyek mellette,mert ha nem sikerül akkor haza jön és sajnos itthon nincs sok remény arra,hogy haladjunk valamire is az életben.
Előre is köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
mzadri Creative Commons License 2009.09.08 0 0 44
Szia Igen sikerült.Csak az a baj hogy többen laknak egy helyen,ugyhogy kellene egy olcso lakás,hogy utánamenjek,mivel már munkám is lenne.Sajnos mindig közbejön vmi.
Előzmény: 21april (42)
21april Creative Commons License 2009.09.07 0 0 43

Nos, megnéztem Gronau/Westfalen-re a kínálatot, hát nincs sok, pedig 20 km-es körzetet lőttem be. Azért nézd meg:

 

http://www.immobilienscout24.de/find.national.criteriasVicinity/criteriasDialog.go?iac=1&style=marktplatz%2Fmeinestadt&is24EC=meinestadt&dRadiusControl=&radiusControl=20&criteriasGroup.nrRoomsControl.min=1&criteriasGroup.nrRoomsControl.max=2&criteriasGroup.netAreaControl.min=35&criteriasGroup.netAreaControl.max=60&criteriasGroup.netRentControl.min=&criteriasGroup.netRentControl.max=&sortingControl.sortOrderList=8&event%3AdoSubmit=Ergebnisse+anzeigen&_s_peprm=simbaForm%3Aisidcccccce

 

Hátha találsz valami Nektek megfelelőt. 35-60 nm-ig kerestem, de sajnos nincsenek ott az itthoni értelemben vett garzonok. Mi ketten a férjemmel 70 nm-es lakásban laktunk, potom pénzért, igaz, hogy kis faluban, de megérte.

Előzmény: mzadri (41)
21april Creative Commons License 2009.09.07 0 0 42

Kedves Adrienn!

 

Bocs, de már több topikban is olvastam, hogy segítséget kértél ilyen-olyan ügyben. Ezt a topikot nem lett volna olyan nehéz végigolvasni, hiszen sajnos nem olyan pörgős..., de már itt is találtál volna megfelelő linket.

 

Pár hozzászólással előbb írtam egy fórumtársnak munka ügyben egyet, de ezen ugyanúgy lakást is lehet keresni:

 

www.meinestadt.de

 

Itt bal oldalon beírod a város nevét, kiadja, hogy hány km-es körzetében keresel lakást, milyen paraméterekkel, és már ki is adja a választékot.

 

Párodnak már sikerült kimenni? Kívánom, hogy Te is minél előbb mehess utána, nem jó külön lenni, megtapasztaltam...

 

Üdv.: Zsuzsa

Előzmény: mzadri (41)
mzadri Creative Commons License 2009.09.07 0 0 41

SZIASZTOK!SEGITSÉGET KÉRNÉK.NEM TUDTOK VÉLETLEN A HOLLAND HATÁRNÁL LÉVÖ GRONAU (WESTLIFE)BAN KIADO GARZONT?VAGY OLYAN OLDALT AHOL TUDOK KERESGÉLNI.E-MAIL CIMEM:MIKOADRIENN@CITROMAIL.HU,ERRE IRHATTOK ÜZIT.KÖSZÖNÖM

Vivi85 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 40

Sziasztok!

24 éves  lány vagyok, 13-án utazom Augsburgba!Örülnék ha találnék környéken élő magyarokat, akikkel tudnék várostnézni, ismerkedni a környékkel, tapasztalatot cserélni..au-pairnek emgyek ki 1 évre.

Remélem még él ez a fórum.:)

 

ashlen Creative Commons License 2009.09.06 0 0 39
Én olyan valakit keresnék akinek a gyermeke kint jár iskolába.Szeretném megtudni hogyan kivitelezhető és mik a tapasztalatok.Én még most készülök ki dolgozni és ha minden rendben menne később a lányomat is szeretném kivinni aki 9 éves.
WienerWalzer2009 Creative Commons License 2009.09.05 0 0 38

 

Szép napot!

Segítséget szeretnék kérni.Aug. 13-án együtt utaztam a Wiener Walzer EN-on egy kb 20 éve Frankfurtban élő erdélyi /Temesvár, v környéke/ férfivel. Sokat nem tudok róla, sőt...Neve talán, József,38-42 évesnek tippelem. Matematika-fizika-informatika tanár. Húga is Németországban él a csládjával.

Aki esetleg ráismer valaki, vagy volna ötlete, hogyan-hol keressem /pl.magyar közösség/, kérem segítsen.Köszönöm: Ildikó

mzadri Creative Commons License 2009.08.22 0 0 37
Sziasztok.A segitségeteket szeretném kérni.A párom megy ki Hollandiába dolgozni 1hét mulva.A szállása Németországban -Gronauban van,vagyis albérlete.Nem tudnátok arra valamiféle nöi munkát.Az is elég ha heti 2-3nap.Csomagolás vagy takaritás vagy ilyesmi.Nyelvtudásom nincs,de a barátaink akik a szállást intézték,azok tudnak a papirmunkában segiteni.Viszont nöi munkát nem tudtak.Kérlek segitsetek. ha valaki tud vmit az irjon a mikoadrienn@citromail.hu-  ra.          Sürgös lenne,mert csak egy hetem maradt:( köszike
Rich1986 Creative Commons License 2009.08.20 0 0 36
Sziasztok!
23 éves srác vagyok és szeretnék kimenni Németországba és ott dolgozni. Hosszú távú terveim vannak. Munkavállalás terén kérnék segítséget az itt lévő klubtagoktól. Jelenleg egy szállítmányozó cégnél dolgozom fuvarszervezőként Budapesten, de Németországban más munkakör is érdekelne.
E-mail: n-richierich@freemail.hu
Kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.09 0 0 35
Bayern :-(
Előzmény: 21april (34)
21april Creative Commons License 2009.08.08 0 0 34

Szia!

 

Hof/Bayern vagy Hof/Westerwald? Ha az utóbbi, akkor majdnem szomszédok voltunk.

Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.08 0 0 33
Sziasztok!

Én Hof-tól nem mesze lakom és dolgozom de sehol nem találtam magyarokat itt a környéken.Ha esetleg felnéz ide valaki a környékről akivel esetleg tudnék komunikálni,örülnék.

Köszönöm!
nei12 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 32

Sziasztok!

Ismerkednék Frankfurt és környékén élő magyarokkal!Én szeptembertől dolgozom kinn,mint orvos!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!