Keresés

Részletes keresés

Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.09 0 0 192
Fredné meg itt ezerrel pirul... :))))
De azért köszöni szépen! :))))

És megyek leavadzom magam (ha ez rajtam kívül valakinek mondd valamit), mert elfeljtettem neked pontosabb adatokat keresni a hotelről!
Ha tényleg ott szálltok meg, és még mindig Maria a recepciós, mondjátok meg neki, hogy Ildikó Magyarországról (az az Ildikó, aki egyszer meglátogatta őt tavaly májusban is) üdvözli.
Szóval, a hotelhez a 33-as villamossal lehet kimenni, legjobb emlékeim szerint, de MOST megyek és utánanézek pontosan. Nem emlékszem a megálló neváre, de 1-2 megállóval a Piazza Fiore előtt.
Jövök ha vannak adatok!

I.
Előzmény: pálmácska (191)
pálmácska Creative Commons License 2006.03.09 0 0 191

Szia Mrs Fred!

 

Megint beleszólok a levelezésetekbe, ha nem baj. Mindig örülök, ha meglátom a nevedet a topikon, ilyenkor veszem a kis füzetem, és jegyzetelem minden szavad. Jaj de irigyellek. Sajnos nekem Olaszo. valahogy mindig kimaradt, de mostantól ezt vettük célba, úgyhogy kezdjük most Milánóval.

Mondjuk még mindig nem tudom hogy jutok el a Pályaudvartól a Hotel Lossanaba, de ha valaki még olvassa és tud segíteni, köszi.

 

Az utánam utazóknak üzenem, ha hazajöttem, ápr. 25. után, szívesen segítek bármilyen információval Milánóról, akkorra már én is okosabb leszek.

Mrs. Fred, neked pedig külön köszönjük minden  "Milánótudatlan" nevében is, hogy ilyen segítókész vagy! Sajnos ez tényleg ritka madár.

Előzmény: Mrs Fred Weasley (169)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.08 0 0 190
Wow!!!! :DDD

Délután fél 2 múlt.
Jó éjt!
Előzmény: deriva (189)
deriva Creative Commons License 2006.03.08 0 0 189

Eddig 4-1, már csak 2 perc, szóval mi nyertünk! :))

Jó éjt! (neked reggelt/délutánt vagy ami ott van)

Előzmény: Mrs Fred Weasley (187)
deriva Creative Commons License 2006.03.08 0 0 188

Wow!!!

Eddig 2-1, most van a félidő. Majd informálok!

Előzmény: Mrs Fred Weasley (187)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.08 0 0 187
A fogadóapám fanatikus Milan rajongó!
Otthon minden piros-fekete volt! :DDD
Majd írd meg az eredményt, lécci! :DDD

/Ja, megtanítottam arra magyarul, hogy HAJRÁ MILAN!!! :)))/

LA coooool! :DDD
Előzmény: deriva (186)
deriva Creative Commons License 2006.03.08 0 0 186

Igen,sajnos volt szerencsém 1 napot milánózni aug. 17.-én...a Dóm tér is üres volt, egy kanyi túrista sem volt ott...szellemváros, tényleg nagyon durva, úgyhogy inkább mi is lementünk a partra...viszont a 3 órás dugóban állást se kívánom senkinek, és ekkor még Genova környékét se értük el... :)) 

Los Angeles sem hangzik rosszul! Nagyon belejöttél az utazásba! Irigyellek! :)

Most megyek nézem a Milan-Bayern  meccset! Forza Rosso Nero! :)

Előzmény: Mrs Fred Weasley (184)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.08 0 0 185
Ugye, szép volt a város most is? :DDD
Örülök, hogy jól érezted magad!
Ha vannak fényképek, nem akarsz néhányat felrakni, hogy Frednének (nekem) megszakadjon a szíve? :DDD
Előzmény: Pangus (179)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.08 0 0 184
Júniusban még van élet Milánóban, mert akkor még tart az iskola!
Augusztusban hal meg teljesen.
Nem tudom, augusztusban voltál-e már ott, de engem egyszerűen ledöbbentett, hogy milyen!! Ok, a fogadócsaládom mondogatta, hogy akkor minden zárva van, de én meg csak bólogattam, hogy aha, persze.
Mivel mi is elmentünk a városból abban az időben, Milánóba augusztusban azért mentem vissza, mert meglátogattak a testvéreim. Döbbenet. Nem tudok rá jobb szót!!!
Egyszerűen sokkolt, ami ott volt!!
OK, a Dóm tér környékén nem olyan feltűnő, mert ott azért olyankor is sok a turista, de kicsit kijjebb, de nem sokkal(!!!), úgy néz ki a város, mintha háború sújtotta övezet lenne!! Az utcák hosszú sora egyetlen nagy, végeláthatlan redőnyfolyam! Minden bolt, üzlet, sőt bár és gyógyszertár ajtaján a redőny leeresztve, és cetlin kirakva, hogy meddig vannak zárva. Nagyon durva!!!
Szóval, június még OK (jajjajajajj, de jó neked:DDDD), de augusztus tényleg nagyon duuuuuuuurva!!!!!!
Előzmény: deriva (180)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.08 0 0 183
Köszönöm! :DD
Előzmény: szilvia_28 (178)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.08 0 0 182
Jó reggelt! :DDD

Vajon hol máshol, mint Milánóban? :DD :DDD
Csak és kizárólag Milánóban!! :D
Az ügynökség tulajdonosa, aki kiközvetített enyhén pipa volt már rám a végén, mert asszem, február 2-án adtam be a jelentkezésemet, és három különböző ajánlatot utasítottam vissza, mire megjött a milánói család levele is, március 22-én! :DD
Ragaszkodtam Milánóhoz!!
Egyébként közel 5 hónapig voltam, és úgy mentem ki, hogy kb 4 szót beszéltem olaszul! :DD
Három hét alatt jutottam el olyan szintre, hogy a két és fél éves kisfiúval simán tudtam kommunikálni. :))
Hozzáteszem, hogy a kisfiú a nagydumás fajtából való! :DDD
Csak azért jöttem el Milánóból, mert kaptam egy másik ajánlatot innen Los Angelesből, és azért ez nem olyan mindennapos dolog, hogy egy ilyenre nemet mondjak! :)
De járok itt is olasz nyelvtanfolyamra (ami kell is, mert hiába ismerek rengeteg szót, hiába tudok beszélgetni emberekkel, tudom a nyelvtan alapjait, az olasz grammatika a sok igeidő, meg az azokhoz kapcsolódó kismillió igevégződés miatt nem éppen egyszerű, sőt!!!
És ahányszor órán vagyok, mintha a szívemet facsargatnák, úgy hiányzik Itália!!
Úgyhogy igen, mindenképpen vissza fogok menni!!
(Csak az a baj, hogy közben Finországba pontosan ugyanannyira vágyom, nem tudom, melyik jön össze előbb! :DDD)
Előzmény: deriva (176)
deriva Creative Commons License 2006.03.08 0 0 181

Az a szomorú...igen én voltam... :(

És te melyik szőke voltál? Hosszú haj sötétebb v. világosabb vagy a rövid? :)

 

Sokmindent vettetek? Végül csak Milánóban voltatok vagy másfelé is?

Előzmény: Pangus (179)
deriva Creative Commons License 2006.03.08 0 0 180

Szia!

Köszi a fiúknak, nagy puszi érte nekik!!! :))

Téged pedig szavadon foglak, remélem tényleg jelentkezel ha kint leszel!

Bocs, lehet, hogy írtad, csak nem emlékszem...velük szeretnél kimenni vagy másokkal? És az uticél mindenképp Milánó vagy ez csak egy ötlet volt így elsőre? És mikortól?  (ha nem túl sok a kérdés)

Most szomorú vagyok,mert haza kellett jönnöm...de Júniusban visszatérek Milánóba...vivát holtszezon! Imádom, mikor "enyém" a város,mert mindeki nyaral,csak én nem, illetve én is,csak nekem az a nyaralás!:)))

Előzmény: szilvia_28 (177)
Pangus Creative Commons License 2006.03.08 0 0 179

sziasztok!!

 

 

köszi mindenkinek a segítséget, nagyon jól éreztük magunkat ezalatt a pár nap alatt!!!

Deriva, Te voltál tegnap a reptéren a nagy hátizsákos,karszalagos?!;)

Előzmény: deriva (176)
szilvia_28 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 178

Szia Mrs Fred weastey!

 

A két fiu akikkel megyek ki Olaszba  Boldog Nőnapot kívánnak neked!!!!!

 

Előzmény: Mrs Fred Weasley (175)
szilvia_28 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 177

 

Szia deriva!

 

Köszönjük neked is a segítséget nagyon aranyos és segítőkész vagy!

Remélem még majd én is megtudom nektek hálálni a segítségeteket!

Ritka az ilyen ember mint ti vagytok !

Szeretném veletek a kapcsolatot tovább tartani ha nem gond!?

Ha találunk valami munkát mindenképp szeretném közölni veletek!Most mailokat írkálunk szállodákba remélem kapunk választ vissza,de ha nem akkor sem adjuk fel mert remélem ha kint leszünk boldogolunk valahogy!

Jó napot neked is!Szia!

A két fiu akivel megyek ki azt üzeni neked hogy Boldog Nőnapot kíván!!!!!

Szia!

Előzmény: deriva (172)
deriva Creative Commons License 2006.03.08 0 0 176

Inzagoban, Gessate-tól nem messze.

Te merre voltál és mennyi ideig? Nem készülsz vissza? :)) 

Előzmény: Mrs Fred Weasley (173)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.08 0 0 175
Nagyon szívesen! :DD
Msn-t valamiért nem tudok felinstalálni! :(((
Írok majd a privátodra, de most megyek ALUDNI, itt ugyanis hajnali negyed 4 múlt! :DD
Vagyis szép napot NEKED :)), meg a többieknek, magamnak meg szép álmokat! :DD
Előzmény: szilvia_28 (174)
szilvia_28 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 174

Szia!

 

Nagyon szépen köszönjük a sok infót és azt is hogy ilyen segítőkész vagy!Ritka az ilyen ember!Mi áprilisban indulunk ki Olaszba,és remélem agusztusban találkozunk veled!Nincs véletlenül msn-ed?Mert akkor könnyebb lenne beszélgetni,és szívesen megismerkednék veled!A címem:vad-asz@lhcom.hu

Szia és jó napot kívánok neked!

Előzmény: Mrs Fred Weasley (170)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.08 0 0 173
Hol leszel au-pair?
Mármint, úgy értem, melyik részén Milánónak?
Előzmény: deriva (172)
deriva Creative Commons License 2006.03.08 0 0 172
Ebben nem tudok segíteni, én is szimpla aupair leszek júniustól, de majd  próbálok keresni valamit...persze nem tudom találok-e...de egy ismerősöm 3 nap alatt talált, igaz feketén...ő bátor, én nem... :)))
Előzmény: szilvia_28 (168)
deriva Creative Commons License 2006.03.08 0 0 171

:))

A vásárlást külön "topicnak" értettem. Csak a beérkezés Milánóba a Centrale. :)

Amúgy én hétfőn leszálltam Loreto-nál, és onnan gyalogoltam a Duomo-ig (Buenos Aires, aztán Corso Venezia), vagy 1 óra volt, úgy,hogy közben bementem egy csomó üzletbe is. A Via Torino-val egyetértek, azt kihagytam...mea culpa! :)

Előzmény: Mrs Fred Weasley (169)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.08 0 0 170
Az a baj, ahhoz, hogy ilyen jellegű munkát el tudj látni, szinte elengedhetetlen az olasz!!
Plusz, ahhoz, hogy jó helyet találj, mert lehet találni, ahhoz előbb érdemes kint élni, és az ottani ismerősökön keresztül már pillanatok alatt lehet munkát találni.
Én 5 hónapig éltem kinn, és megyek is vissza, asszem augusztusban. Egyelőre azonban csak közvetítőn keresztül, utána veszem fel a kapcsolatot a kinti barátaimmal, hogy segítsenek találni egy jobban fizető melót.
Mikor kint éltem, sima Au-Pairként dolgoztam (amúgy állástalan tanító néni vagyok), egy olyan pozíciót nem nehéz találni. Mondom, onnan meg már lehet tovább lépni!
Nem tudom, mennyire sűrgős ez most, de ha kibírsz még fél évet, én komolyan megpróbálok segíteni neked.
Mert mindig van munka, csak meg kell találni (ezalatt persze az olyan munkát értem, ami nem kimondottan hivatalos, mint pl az idősek felügyelete és gondozása - de ezalatt ne azt értsd, hogy pelenkázni kell őket, mégha van olyan is, hanem bevásárlás, főzés, takarítás, beszélgetés, ilyesmik)
Előzmény: szilvia_28 (168)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.08 0 0 169
Te jó ég! :)))
Amennyiben ők a központban (azaz a Dóm környékén) vagy a Centrale FS körül szállnak meg, el ne küldd őket a Via Buenos Airesre! :DDDDD
A Kenyában van onnan! :D
Mivel minden út úgyis a Dóm térre vezet, javaslom, nézzetek körül ott először! :D
La Rinascente-t kihagyni TILOS!!! :D
Plusz, valamelyik utcán, asszem, a Via Torino-n, ha elindultok lefelé (nagy segítség, mi:DD), azaz nem a Vittorio Emanulle sétány irányába, akkor egy McDonalds- on túl van egy (talán) MM nevű cipőbolt (kettő is van, amiről most szó van, az a tér felől közeledve a bal oldalon van), ahol nagyon olcsón lehet nagyon jó cipőket kapni.
A ruhákat érdemes megnézni a nagy üzletekben, mint a Zara, a H&M, meg mittom még mik vannak ott, mert nagyon jól ki lehet fogni!!!
De mondom! La Rinascente ALAP!!!!
:DD
Előzmény: deriva (163)
szilvia_28 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 168

Szia!

 

Köszönjük a biztatást!

Azt szeretném kérdezni,hogy esetleg tudsz nekem tanácsot adni abban hogy hova érdemes menni munkát keresni melyik városba?Megköszönném ha tudnál vagy tudna nekünk valaki segíteni!Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

Előzmény: deriva (165)
deriva Creative Commons License 2006.03.07 0 0 167

A Centrale F.S-nèl kell leszàllni, nem is àll meg màshol. Az a kozpont, onnan metroznod kell, bàr nem tudom hol van a hoteletek. De ne felejtsètek el a reptèren a tèrkèpet vagy hello milano infòùjsàgot. Ingyenes. Ha mègis, a doumo mellett van egy turistinfo. Jegyet èn a buszon vettem. Gondolom most is ott lehet....de erre nem vennèk mèrget. :) 

Most sut a nap, de rettenetesen fùj a szèl. Nem kellemes kint tartozkodni... :( amùgy nagy kulonbsèg nincs, 5 fok lehet az eltèrès àltalàban, de az se biztos. Reggel itt is csak 3fok volt...nem sok... :) àprilis talàn màr jobb lesz, csak ne fùjjon a szèl,mert az rettenet... :))

ciao

Előzmény: pálmácska (166)
pálmácska Creative Commons License 2006.03.07 0 0 166

 Köszönöm a hozzászólást. A problémám a következő:

 

Bergamoban felszállok egy buszra, ami Milánóba megy. Oké. De! Milánóban hol kell leszállni? Majd, ahol le kell szállni, onnét hogyan, s mivel, merre jutok el a Hotel Lossanaba?

Továbbá, ha zavarhatlak még, arra is kíváncsi lennék, hol kell jegyet venni a buszra? Arra, amire a reptérnél felszállok. Na és hazafelé?

Általában nem vagyok ilyen tudatlan, rengeteget utazunk, de mindig utazási irodákon keresztül. Ez most szokatlan dolog, hogy el kell jutnom valahová magamtól, főleg buszokkal, bőröndökkel a hátam közepén.

 

Ha te most Milánóban vagy, hát irigyellek, milyen idő van? És április vége felé vajon milyen lesz? Valamivel melegebb van, mint itthon?

Köszönöm előre is a segítségedet! Pálmácska

Előzmény: deriva (163)
deriva Creative Commons License 2006.03.07 0 0 165

Bocs, hogy beleszòlok, remèlem nem baj... :)

Sajnos Nehèz.... :(

Mèg takarìtàst is,mert mindig lesz vki aki kevesebbèrt is elvàllalja...ès sajnos van az a minimum limit ami alà nem mehetsz. De jon a nyàr, az udulòkben meg turistàk àltal nèpszerù helyeken tuti talàltok valamit. Sok sikert!

Előzmény: szilvia_28 (164)
szilvia_28 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 164

Szia MRS!

 

Köszönöm eddígi segítségedet is!

Mi olyan munkára gondoltunk mint pl.:szálloda takarítás,mosogatás vagy valami ilyesmi mivel olasz nyelvet nem tudunk csak angolt és németet!

Azt szeretném kérdezni tőled,hogy ilyen nehéz munkát találni olaszban?

 

Előzmény: Mrs Fred Weasley (159)
deriva Creative Commons License 2006.03.07 0 0 163

Hello!

Bergamo:ahogy kicsekkoltok, onnan ha  a legkozelebbi kijàraton mentek ki, akkor egybol ott talàljàtok a buszok tomkelegèt. Ne izgulj, kicsi a reptèr, vèletlenul sem lehet eltèvedni.

Vàsàrlàs: neheyzebb ugy. De ha vègigmentek pl. a Via Buenos Airesen (Loreto-piros metro- ott rengeteg minden van, cipòk is ezerrel) De vannak uzletek mindenhol. :)

 

U.I: Bocsi az èkezetekèrt, èpp Milànòban vagyok, itt csak ilyen van... :)))

Előzmény: pálmácska (161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!