Keresés

Részletes keresés

1323333 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11460

Nagyon köszi a segitsegret,hevederre nem jöttünk rá mi a célja:)igen a fokozatossagra figyelek,de lehet placebo már jobban vagyok:)

Előzmény: Törölt nick (11459)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11459
Ja és be kell állítani testmagasságra. A rúd eleje be van centizve.
Ezt fontos beállítani, hogy megfelelö legyen a súlyos elosztása.
Előzmény: 1323333 (11457)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11458
Szia!

Hátul lehet fixálni a dölésszöget. Van ott egy heveder, azt kell beállítani.
Ha nem ilyet vettél akkor cseréltesd ki. Én nem tudok róla, hogy lenne olyan amin ne lehetne beállítani a dölésszöget.
Ha nincs rajta ilyen akkor az nem jó.
Fixállòd,majd a karod lassú hátravitelével fordulsz hátra. Vagy a kapaszkodó segítségével.
Én hason használom,két párnával az ágyéki görbület alatt.
A lógás után, néhány percig vízszintesen kell feküdni a padon, hogy visszaszokjon a gerinc a terhelésre.
Előzmény: 1323333 (11457)
1323333 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11457

Brigi! Megjött a gravitávios agyam,pár kerdesem lenne,kiprobaltam,viszintes utan még egy picivel mentem le,nem mertem elsőre jobban,haton voktam.csak a mechanikaja erdekeln ha kinyijtom a kezem a testem mellett akkor ereszkefik,ha vissza vesszem feljön? hogy marad meg hogy ne dőljek? ferjem fogta egyenlőre.wellimpex fitt. Ja és  először enyhe feszüles volt a derekamnail aztan jo volt.te hogy szoktad?

MBman Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11456

Nekem az a véleményem, hogy gerinc, azaz porckorong eredetű a fájdalmad. Sérvesekre jellemző, ha az ülés, előre hajolás, állás kellemetlen érzés. Szóval én a helyedben biztosan a lumbális gerinc MR-t csináltatnám meg mihamarabb. Persze a döntés a te kezedben van.

Előzmény: ex-petike23 (11448)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11455
Szia! Úgy emlékszem, hogy az ágyéki szakaszon is vannak/voltak komoly problémáid. Ezt a kiegyenesedett lordósist kéne kijavítani. (Marha nehéz). Mivel eltünt a normál nyaki görbületed, sokkal nagyobb terhelés van a porckorongokon. Az elöre helyezett fejtartás eredménye a kiegyesedett görbület. És ebböl adódik a többi. Meg kéne próbálkozni a Mckenzi féle nyakgyakorlattal, azzal a "fiók betolossal". Sérveseknek való. U.akkor felkarcsont kirotáló, lapockazáró gyakorlatokkal javítani a tartáshibán. Kéne egy jó gyógytornász! Ès egy jó párna!
Előzmény: malvin82 (11451)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11454
Szia!

Valójában a porckorog sérvesedik, tehát "hivatalosan" porckorongsérv, de gerincsérvként ment át a köztudatba.

A piriformis a csipö mozgatásáért felelös izom, így ha itt a baj, akkor csipö nyitása, zárása fájdalmat okoz. A gyógytornászok egy, két teszttel be tudják mérni.

Sajnos fogalmam sincs, hogy a favágás ês a tüneteid között van-e összefüggés.


Előzmény: ex-petike23 (11452)
malvin82 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11453

Kösz, de bocsánat az értetlenkedésért! Nem a C.V.-VI. közötti? Ugye, arra írták a régebbi leleten, hogy "Protrusio? Hernia?" .

Előzmény: kheiron (11442)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11452

Szia!

Köszönöm.

Hétfő reggel beszélek még az ortopéd szakdokival, aztán bejelentkezem MR-re, amelyikre javasolja.

"Bízom" a piriformisban, és félek a gerincsérvtől. (Az ugyanaz, mint a porckorongsérv?)

Közben az eszemne jutott, hogy decemberben összevágtam segítségként valakinek baltával egy adag fát, utána fájt a derekam, de 1-2 óra alatt elmúlt.

Annak lehet köze (egy bónap elteltével) ehhez a mostani ideggyulladáshoz?

13 éve volt már ilyen ülőideggyulladásom, egy hét alatt múlt el.

Előzmény: Törölt nick (11449)
malvin82 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11451

Szia!

 

Speciális gyakorlatokat végzek hetek-hónapok óta: éjjelente, amikor végre elalszom abban a pozícióban, amiben nem fáj a vállam, karom és ebből kimozdulok álmomban, na, akkor következik a speciális gyakorlat. Sziszegéssel, morgással tarkított helyezkedés, míg újra "nyerő" pozícióba kerülök. Aztán alvás, ébredés, morgás, helyezkedés és így tovább.

 

Viccet félretéve, milyen speciális gyakorlatokra gondolsz? Egy jó ideje már a nyakam mozgatásának a gondolatától is rosszul vagyok.

Előzmény: Törölt nick (11445)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11450
Kedves Ilsi!

Sokszor feltetted már ezeket a képeket. De kinek van kedve az ajtófélfán egy lepedöben csüngeni, megkockáztatva a fejreesést.

Azért a denevérpad biztonságosabb.

Üdv.
Előzmény: ilsi (11446)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11449
Szia! Éppen ez az, a tünetek nagyon hasonlóak. Ha piriformis okozza az ülöideg gyulladását, az nem szokott derékfájdalommal járni. De látod Geri írását, az egyik sérvénél csak lábba sugárzott a fájdalom. Én a toki becsipödésnél is megküzdöttem a zokni felvételével. A piriformisnál a fenék fáj ülésnél. Amúgy meg bárhol a beidegzödés mentén. Gyógyulást! Örülök, hogy egy kicsit alább hagyott a fájdalom.
Előzmény: ex-petike23 (11448)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11448

Szia Brigi!

Köszönöm a tanácsokat!

Tegnap kértem beutalót a háziorvostól vesefunkció laborra, ma reggel megcsináltattam.

Hétfőn megyek az eredményért, akkorra úgyis visszaremdelt kontrollra az ortopéd szakdoki.

Vele még egyszer átbeszélem, hogy melyik legyen előbb, a csípő MR (gondolom ez mutatná ki, hogy ott nyomja-e az ideget a piriformis izom), vagy a lumbosacralis gerinc (gerincsérvet mutatja ki).

Egy picit jobban vagyok, remélem nem csak átmeneti.

Lágyrész ultrahangra márciusra van időpont.

Amit megfigyeltem: üléskor fáj, illetve ha felemelem a lábamat bekötni a cipőt, akkor is fáj (az ideg).

Ez gerinc problémánál is így van?

Előzmény: Törölt nick (11418)
ilsi Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11447

ilsi Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11446

GERINCSÉRV, LUMBÁGÓ, DERÉKFÁJÁS IDEGZSÁBA KEZELÉSE

1.V-ÁGY: Hasra fekve homorítunk!

 

Homorító-ágy: matracokból, ládákból, párnákból építhető. Friss lumbágó esetén is, 2x10 perc naponta, de ne homorítsunk túlságosan meredeken, mert majd az okoz fájdalmat.

Fóka-járás: Nyújtott kézre támaszkodva evickélj!

Ne ülj! Ülés jobban nyomja a porckorongot.

Állj vagy heverj! Semmi pirulát ne szedjünk!

4. GERINCTORNAPAD: Háttal ráfekszünk!

 

Fahulladékból összecsavarozható, a hajlat kövesse gerincünk hátrahajlását (Nem tatár-kivégzés gerinctöréssel!) Jobb: háromszögprofilú léceket élével fölfelé rögzíteni! Tehát ne legyen túl meredek. Friss sérülésnél ne, csak pár nap teljes nyugalom után! Takarjuk le sok takaróval, hogy a csigolyatüskék ne sérüljenek. Óvatosan kússzunk föl hátra, közben föl-föl emelkedve, billegve, hogy az idegek helyezkedhessenek. Semmi hirtelen mozdulat, mert ettől is kaphatunk idegzsábát! Egyszerűbb lazító torna: hasaljunk rá egy stabil asztalra, lábunkkal „gyalogoljunk”, keresztbe járjunk.

Légy kitartó: hatás 2-3 hónap után!

TENS-idegstimulátor:

Egy igazán high-tech-csúcstechnika! Annyit tud, mint a rendelők fizikoterápiája! 12eFt, megéri!

Friss sérülésnél, izomgörcsnél - egészségeseknek is! 40 EUR, ne többet! Pl.SANITAS SEM 40.

Gerincsérvnél ne várjunk tőle csodátHINTA: Csüngj fejjel lefelé!

 

 

Minden lakásban, ajtótokban fölszerelhető. Kell: kötél, heveder, lepedő A magasságot testmére-tünkhöz állítsuk be (kiforduláskor fejünk pár cm-re legyen a küszöbtől). Mindig ellenőrizzük a kötéseket, fejre esni nem kellemes! Vastagon fölöltözve (csípő körül pulóver), a lepedőt széthúzva a hintába bele ülünk és kifordulunk.

LEGHATÉKONYABB GERINCSZÉTHÚZÁS!

A csigolyák visszaszívják a kinyúlt porckorongot

a helyére, újjáépülés gyorsul. De csak azoknak ajánlatos, akiknek testük ezt megengedi!!! Sérülésveszély!

Egyszerűbb: lábakat merőlegesen föltenni.

 

Ha hozzá szoktunk, akár 5-10 percet is csünghetünk fejjel lefelé, mint a denevér.

 

4.. TENS-Idegstimulátor:

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11445
Szia!

A kezeléseken kívül próbálkozttál már spec.nyakgyakorlatokkal?


A porckorongnak elég rossz az anyagcseréje, önállóan nem, csak a véglemezeken keresztül "táplálkozik ". Ezért a kiszakadt darab anyagcseréje nulla. Összetöppedhet.
Előzmény: malvin82 (11440)
zlota Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11444

"Brigi!

 

Te olyan kedves és segítőkész vagy..."

 

+1

 

Én is köszönöm a sok segítséget amit itt adsz!

Előzmény: 1323333 (11436)
zlota Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11443

Tisztelt kherion!

Látom Te sok felvételt láttál már, így megkérdezem, hogy Te láttál már kiszakadt felszívódott sérvet?

Előzmény: kheiron (11442)
kheiron Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11442

Amennyire én értelmezni tudom, a C. VI-VII. discusod romlott tovább.

Előzmény: malvin82 (11440)
1323333 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11441

Köszi,kipróbálom

Előzmény: Törölt nick (11439)
malvin82 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11440

Sziasztok! Mai MRI- eredményemhez mi a véleményetek?

 

Először az előzmény, bő egy éve készült felvétel:

 

A nyaki lordosis kiegyenesedett. A C.V.-VI. discus jobb oldalon praeforaminalisan körülírt előemelkedést mutat. A gerincvelőt nem éri el. Protrusio? Hernia? A C.VI.-VII. discusban bal oldalon praeforaminalisan kis hernia kiszakadt részlete a C.VI. csigolya mögött látható. Ezen csigolyák egymás felé tekintő zárólemezei egyenetlenek, rajtuk hátul a bal oldalon spondyloticus felrakódás látható. Gerincvelő compressio itt sem látható. A többi discus és másutt a gerincűr tágassága normális. A gerincvelőben kóros eltérés nem ábrázolódott.

Vélemény: Degeneratív elváltozások a C.V.-VI. discusban. A C.VI.-VII. discusban bal oldali hernia.

 

Ezután szteroidos infúziókúrán voltam, ami, ha nem is azonnal, de rövid időn belül elmulasztotta a fájdalmaimat. Kb. fél évre, aztán újra előjöttek és október óta egyre csak fokozódik a nyak- , váll- és karfájdalom, kar- és ujjzsibbadás. Voltam a tél elején 3 hét gyógykórházban, ott próbálkoztak mindennel, de a panaszaim inkább fokozódtak azóta.

 

Szóval itt a friss felvétel eredménye:

 

Összehasonlítva a 2013. decemberi vizsgálatával: a C.VI. discuson jobb oldali lateralis, a foramenbe és a cranial felé is terjedő kiszakadt hernia jelent meg, mely a gyököt közepes fokban komprimálja. Myelon compressio nem figyelhető meg. A myelon jeladása szabályos. Egyebekben változatlan status.

 

Most akkor a múltkori, véleményes C.V.-VI. szakadt ki? Szerintetek most is megúszom valami kezeléssel a műtétet?

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11439
Van egy jó vádli nyújtó gyakorlat. Én olyan fémlétrán csinálom, aminek a felsö részén van kapaszkodó.
Ráállok a létra alsó fokára úgy, hogy a talpam elülsö boltozata van a
létra fokán. A sarkakkal lefele kell nyújtózni. Boka, térd, csipö egyvonalban legyen. Gerinc egyenes.Néhány percig kell kitartani ezt a pózt.
Előzmény: 1323333 (11438)
1323333 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11438

Köszönöm  a magyarázatot, én előtte nem ropogtam...

Nem, nem dőlök, csak olyan érzés mintha nem lenne egyforma súly  a bal és jobb csípőmön..Mindent meg tudok csinálni, ugrani, egy lábon lábbujjhegyen állni stb..Csak a hosszas állás és ez zavar, szerintem még megrövidülve van az izmom, mert  sport után a vádli nyújtás bizony feszes...sajnos pici baj és rengeteg kárt okoz, nem lehetett kellmes hogy nem tudtad emelni a lábad.

Előzmény: Törölt nick (11437)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11437
Szia! Hogy Ádámtól,Évától kezdjem: Nekem ez az egész megfázások sorozatával indult. A kolleganöm, aki szegény küzdött a menopausaval, csak.nyitott ablaknál tudott dolgozni (tél. A lábaimaten). Mind a ketten állandóan megfáztunk.Ültem a húzatban. A nyakam pedig hol jobbra, hol balra merevedett el.És ezt megfejelte egy influenza, magas láz, tüdögyulladás.Az izmaimra hihetetlenül kihatott . A lábaimat nem tudtam felemelni hanyatfekvésben, éjszaka párnát kellett tennem a karom alá, mert nem tudtam magam mellé tenni, sem felemelni. Olyan volt mintha minden izom megrövidült volna. Az influenzát követöen sem múlt el, söt.Bekapcsololódott a csipö is.A reumatológus mozgatott a szokásos módon. Majd elküldött mr-re..Ennek eredménye: a vápa peremeken finom csontos megnyúlás, minden más tökéletes. A reumatológus csak annyit mondott:: Örül, hogy nincs semmi? Nem hittem, hogy egy ilyen minimális meszesedés ilyen gondot okozhat. Mivel nem tudtam fekvésben emelni a lábam, gumiszalag segítségével,kézzel tornáztattam. Majd eljutottam arra a szintre, hogy már nem kellett a szalag, de amikor állásból a hasamhoz emeltem a lábam, olyan érzésem volt, hogy valami nincs a helyén.Nem kattogott, inkább valami megugrott. Nagyon sokáig kellett dolgoznom a megrövidült izmokon. A csipömnek, karomnak, lábamnak semmi baja.Ez a spondylosis nemcsak a gerincet érinti, hanem az egész vázrendszert. Szalagok, inak, mind zsugórondi hajlamos lágy részek. Nem kell ennek a pattogásnak (okosoknak crepitació) túl nagy jelentöséget tulajdonítani. Van aki a túl laza izületet jelöli meg oknak, mások másra esküsznek. Nem értem ezt a terpesz dolgot. Mi az, hogy nem vagy egyensúlyban? Elöre esel?
Előzmény: 1323333 (11436)
1323333 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11436

Brigi!

 

Te olyan kedves és segítőkész vagy, és járatos a témában, hátha nekem is tudsz tanácsot adni, nagyjából már leírtam a sztorim, és olyan gondom lenne, hogy néha forgónál, ill, mintha ágyékban roppogna, mintha ugrana egy ín, nem fáj, szerinted ez lehet attól hogy nyújtok és ilyenkor helyezkedik minden..nem nyújtáskor úgrik, hosszas ülés után... stb.. ill. mintha terpeszben nem lennék egyensúlyban azt érzem.. hülye kérdések tudom, de minden tanácsot várok! ja és rendeltem gravitációs padot, várom, hogy kipróbálhassam:)

Előzmény: Törölt nick (11435)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11435
Pontosan latom mit értettél félre. A beutaló a csipöre, és az L-S szakaszra szól a Péterfybe. U.akkor a két szakorvos a csipöt tartja fontosn ak (sürgösnek).De ami sürgös, az fizetös. A csipö "sürgössége" miatt javasoltam a raditecet - nem azért, mert csipöre szakosodott - , hanem mert az sokkal olcsóbb,mint a Péterfy. A másikra (L-S) pedig azt az intézményt,ahova szól a beutaló szól. Nem szabad kiragadni egy-egy mondatot.
Előzmény: kheiron (11426)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11434
Bocs a helyesírásért, rendre külön írom az egybetartozó szavakat., de ezzel a mobillal nem lehet írni. Kijavítani meg idöigényes.
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11433
Olvastam a történeted. Szürnyü, hogy így kell szenvedni.
Majd meg látjuk, mit alakít nyáron Zombór úr. Mire lesz elég az a pénz.Ki tudja. Óriási várólisták, hatalmas tart.állomány.....
Jó lenne, ha az mr-re való várakozás megrövidülne.
Előzmény: GeriSoft07 (11430)
armisz72 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11432

Nekem 2 hete volt az MR, egyben megvan a lumbalis és a sacralis rész is a felvételen. Az volt ráírva amit a doki adott beutalót, hogy LSPINE. A leleten az van h lumbalis gerinc natív felvétele, de rajta van a keresztcsonti rész is, és arról is van lelet. De még a háti szakasz is látszik a felvételen, én kértem cd-t, ingyen kell adni. Ha később mész másik dokihoz jó ha megvan a felvétel is.

Előzmény: Törölt nick (11395)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.04 0 0 11431
Igen ez érdekes, mert látszólag ellentmond az érdeknek.
Évekkel ezelött rövidebb volt az ellenjavallat. Lehet, hogy valaki rájuk koppintott.
Olyan hülyeséget is olvastam: súlyos csontritkulásra nem ajánlott (ez eddig rendben) Hozzátette: kivétel, ha pihenés céljából akarja használni.
Előzmény: zlota (11428)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!