Keresés

Részletes keresés

ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1890

Igen, gondolom, hogy környezet nagyon sokat nyom a latba. Én pl. Verona-ban láttam egy operaelőadást, ott is a helyszin volt, ami extrában sokat jelentett.

 

Idén Bali-n láttunk egy ottani szinházi előadást ( bocs, de pontosan nem tudom a nevét, mivel nem voltam elájulva tőle ), szóval olyan táncos, zenés darabot kb. 1 órában.

 

Nekem - sajnos - nem lett a szívem csűcske :-(

 

Ez is hasonló jellegű???

Előzmény: neomedia (1889)
neomedia Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1889

nekem ez tetszett, foleg a kornyezet miatt:

http://www.borobudurpark.co.id/temple/ramayanaPrambanan

Előzmény: ISIS/002 (1888)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1888

Szia!

 

Még nincs döntés semmiben :-)

Repjegyet KUL-ba ma vettem meg, eddig ez történt.

Még mindig csak "tapogatózom" a proggramok tekintetében, kb. 1-2 hónap alatt szeretném összerakni, hogy pontosan mi legyen.

 

Pl. nekem hasznos infó, hogy Solo "nyugisabb". Lehet, akkor úgy fogok gondolkodni, hogy oda is berakok két éjszakát.

 

Én a magam részéről nem feltétlen "élvezem" sokáig a nagy nyüzsit , jobban vonz(ana) a nyugi . Tudom, akkor egy eldugott szigetre kéne menni, de mi már nem vállaljuk a "hátizsákos" megoldást, ráadásul 5-n vagyunk és a többieket is figyelembe kell vennem .

Előzmény: W.L. (1886)
W.L. Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1887

Ja es a felreertesek elkerulese vegett: Solotol elteroen Yogyaban nincs 2 palota, csak egy. Viszont kisebb lehuzassal 2 reszre osztottak, es 2 belepot szednek erte. Szerintem nyugodtan megnezheto mindket resz, nem dragak a jegyek. 

A palotan kivul az egyetlen kotelezo latnivalo a tole gyalog talan 10 percre levo Taman Sari "vizikastely" rom.

Vannak tovabbi latnivalok is, azok SZVSZ felejthetobbek.

Gamelan es tanceloadasok naponta zajlanak a palotaban a turistak reszere, ha egyet tutira el akartok csipni (ingyenes a belepovel) akkor elore tudakoljatok meg, mikor vannak.

Előzmény: ISIS/002 (1885)
W.L. Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1886

Persze, megnezheto Solo egy napban meg a 2 templommal is, de az mondjuk tenyleg kisse rohanos.

Ugy mukodne, hogy reggel korai indulas, Soloban a 2 palota megnezese (ha megis csak egy, akkor az a kisebb Mangkunegaran legyen!), majd utana irany a kocsival Candi Sukuh, majd Ceto. Ezekrol tudjon elore a taxis, hogy kesobb ne panaszkodhasson a meredek hegyi utak miatt!

Persze kenyelmesebb lenne Soloban megszallni mondjuk 2 ejre, es a varis osszehasonlithatatlanul nyugisabb Yogyanal.

 

Masoknak viszont talan pont azert jon jobban be Yogya, mert turistasabb, igy tobb a szuvenirarus, angolul tudo, kirandulasokat kinalo utazasi iroda, stb.

Vigyazzatok a palota kornyeken ratok szallo "baratsagos helyiekkel", akik mindig egy batikboltba probalnak beterelni, hogy ott a valos ar sokszorosaert ratok sozzanak valami muremeknek titulalt vacakot! ;-)

 

Bromorol dontottetek mar?

Előzmény: ISIS/002 (1885)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1885

W.L.

 

Solo: mivel mi "kicsit "kényelmesek vagyunk, szted ha találok taxi-t, akkor Solo napi csillagtúra keretében megnézhető Yogja-ból, vagy érdemesebb átcuccolni oda.

 

Szóval véleményed szerint Yogya "túrista lehúzós" ? És Solo? Nyugisabb?? ( ezek szerint...  )

Előzmény: W.L. (1883)
W.L. Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1884

Pedig a Papua, Maluku, Nusa Tenggara es Kalimantan konyvek pont a sorozat gyengebb reszei. Ezeket mind ugyanaz az egy szerzo irta, igy inkabb mintha az o utleirasai lennenek.

A Sulawesi, Sumatra, de fokent a Java es Bali reszek sokkal atfogobb csapatmunkak, melyek egyes reszeit mind mas, egy bizonyos teruleten szakerto szerzo irta. 

Anno volt meg 1-1 resz Nyugat-Majziarol es malaj Borneotol is.

Kar, hogy mar nem adjak ki oket.

Előzmény: pannn (1877)
W.L. Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1883

Nem tudom te hol gyalogoltal napi 30 km-t, de Yogya es kornyeke fo latnivaloit meg 60eves edesanyammal is siman megneztuk 2 nap alatt, es tutita nem volt sem napi 30km gyaloglas (de meg 10 sem), sem kevesebb mint 6 ora alvas.

Nyilvan el lehet tolteni barhol barmennyi idot, de a kerdes itt arra vonatkozott mennyi ido kell a helyre, nem hogy mennyit lehet ott ellenni.

Mondjuk en spec pont nem igazan csipem Yogya szuper turistas-lehuzos hangulatat, ezert szoktam melle kontrasztkent mindig beiktatni, illetve masoknak is ajanlani, a szomszedos Solot is.

Eddig meg senki nem banta meg, hogy plusz 2 nap Yogya helyett inkabb ott is eltoltott 2 napot! ;-)

 

Előzmény: Ka Pál (1879)
W.L. Creative Commons License 2014.09.12 0 0 1882

Vallalhato. A Visat es a MC-ot tobbnyire ugyanazok a helyek/ATMek fogadjak el.

Előzmény: SzabadkaiAttila (1878)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1881

Nem, sajna arra nem javaslom :-(

Előzmény: Gyufa1212 (1880)
Gyufa1212 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1880

Nem magam miatt, arra gondoltam hogy a párom megcsinálja itthon az alap tanfolyamot és az első látványos merülése Komodonál lenne, de ha erősek az áramlatok akkor azért néhány merülés kellene előtte..    

Előzmény: ISIS/002 (1876)
Ka Pál Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1879

Sziasztok!

 

Magam részéről vitatkoznék W.L.-el. Bő 3 hét -súlyos élménygyűjtős Java-Bali- Indonéziából 10 napot sikerült eltöltenem Jáván, ebből 5-öt Yogjakartában. Fájó szívvel hagytam ott. Bármikor tudnék még kapásból 3-4 napot programmal kitölteni. Nagyon színes város, rengeteg látnivalóval és ha ebbe belevesszük az 1 napi járóföldön belül elérhető dolgokat, akkor az 1 hét is nagyon strapás lenne. Ha nem akarsz rohanni (és ha persze van rá időd---nekem ez volt/van kevés) szerintem a várost érdemes kicsit meglakni. Ha a hely hangulatát is akarod érezni, ne rakd a Prambanat és Borobodurt egy napra. Inkáb bő félnap az elsőre, este mondjuk a Yogya főutca zsibije, másik nap Borobodur felmászni körbe szemlélni, kicsit üldögélni, és jó látási viszonyok esetén a közelében lévő hegyre is felautókázni és felülről is megcsodálni. Ha bírod még este felmenni a Merapi vulkánra izzó lávát nézni. Szerintem egy nap a szultáni palota (vigyázat! kettő van, a felvonulási téren lévő érdektelen, a mögötte található épületegyüttes -jobbról kerülve rövidebb- az igazi látnivaló), azután jó program elriksázni a régi szultáni fürdőhöz, közben madárpiac, városi piac, egy működő mecset megszemlélése. Ha ezt mind megcsinálod 3 nap alatt, le a kalappal, napi 30 km-et gyalogoltál és nem aludtál 6 órát naponta, a város hangulatából még semmi nem ivódot beléd, nem néztél batikokat, nem ültél be báb előadásra, és gamelánt sem halgattál (Ezekről híres a város és egy-egy ilyen program minimum 2 óra, ha elsőre megtaláltad a színvonalat is), kulináris élvezetekről még nem beszéltünk (egész utunk alatt itt ettünk a legjobbakat, az amúgy viszonylag sivár indonéz konyhát itt magasan felülmúlták). Helyismeret hiányában kell időt hagyni szerintem a tájékozódásra, a programok megszervezésére és akkor még nem áltál meg bámulni, csak végig rohantál a városon. Én úgy jöttem el, hogy ha lesz még módom visszamennék oda, nálam ez jelenti azt, hogy jó hely volt, ezért tehát az 5 nap legalább kell.

Én Bali felé "távoztam" a Bromót közbe iktatva. 1 napig (kora reggeltől sötét estig) mikrobusszal utaztam oda, talán a röpcsis megoldás jobb. Így azomban jóval olcsóbb volt, láttunk is ezt-azt útközben, de hosszú volt.

Előzmény: ISIS/002 (1833)
SzabadkaiAttila Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1878

Sziasztok! Láttam, hogy 2003-ban már volt MasterCardos kérdés, és hogy elvileg elfogadják. Egyetlen MasterCarddal is vállalható elindulni hosszabb túrára? Vagy legyen legalább egy másik banktól akár MC, akár VISA?

pannn Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1877

Nekem ebből a fajtából Papua van meg (igaz mint ebook) és erősen barátkozok vele.

Tényleg jó.

Előzmény: W.L. (1875)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1876

Figyu! Én kezdő vagyok!! A 21. merülésem volt ott. Meg tudod csinálni és a látvány megéri.

 

Előzmény: Gyufa1212 (1872)
W.L. Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1875

Magyarul termeszetesen semmi, de angolul van egy szuper konyv Javarol:

 

http://www.amazon.com/gp/aw/d/9625932445?pc_redir=1409979624&robot_redir=1

 

A romokat es egyeb latnivalokat priman leirja, de naprakesz gyakorlati infokra jobb a LP.

Nekem megvan ez is, es nagyon hasznosnak talalom meg mindig!

Előzmény: Zs... (1874)
Zs... Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1874

Btw, Jáváról nem tudsz esetleg valami hasonlót? Borobodur, Prambanan, Solo és környéke amik érdekelnének, ha már megnézzük, akkor tudjunk is róluk vmi bővebb infot is. A Lonely Planet leírásai e téren eléggé szegényesek sajna, nekem a NatGeo utikönyvek a mérvadók, egy olyasmi már tökéletes. Egyáltalán létezik ilyesmi magyar nyelven? Ha nem, akkor persze angolul is jó, csak a magyar mégiscsak egyszerűbb.

Előzmény: W.L. (1858)
Kittim Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1873

Ha valaki esetleg Kuala Lumpuron at kozelitene meg Indoneziat, akkor a Turkishnel talal elegge jo aron jegyet!

http://www.turkishairlines.com/en-hu/flights-tickets/flights-destinations?departure=budapest&continent=all&class=economy

Gyufa1212 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1872

Hát ez szívás mert az eddigi infók alapján Komodo felé kezdtem tájolni az utazást. Ha ilyen áramlatok vannak akkor kezdő búvároknak sem javallott arrafelé a merülés? Ezen még rágódnunk kell.  

Előzmény: W.L. (1871)
W.L. Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1871

Indoneziaban mantakat tobb helyen meg merules nelkul, sznorkelezve is lehet latni! ;-)

Detto capakat, teknosoket, barrakudakat, napoleon sugereket, stb... Szerintem a Voros-tengerhez hasonlitani mar szinte sertes! :-)

Az eros aramlas a Komodo vagy Alor koruli helyekre jellemzo, mert ezek nagyobb szigetek kozti szorosokban vannak.

A Manado koruli merulohelyeken nyugisabb a viz.

Előzmény: Gyufa1212 (1869)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1870

A manta 11 m-n volt. Sztem ott ne reménykedj a vizsga nélküli merülésben, olyan volt az áramlat, hogy a deko-t a sziklába kapaszkodva töltöttük lobogva , mint a zászlók :-)

Én max. 15 m-n voltam ott, de sokat láttam.

Előzmény: Gyufa1212 (1869)
Gyufa1212 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1869

Én csak a látótávolságra gondoltam már amennyire a képeken látszik.  Az remek ha ilyen nyüzsgő az élővilág!

:-) Ezért milyen mélyre kellet merülni? Azért kérdem mert vizsgám csak nekem van, gondolom 5-10m ig kísérővel  vizsga nélkül is engednek merülni?

Előzmény: ISIS/002 (1868)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1868

Teljesen más, mint a vörös ! Egy merülés alatt láttunk cápát, mantát, tekit, klf. rájákat :-)

 

Jah, és erős áramlatra készüljetek :-)

Előzmény: Gyufa1212 (1867)
Gyufa1212 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1867

Köszi! Nagyon megnyerő a honlapja, már már vörös tengernek tűnik . :-)   Ha odamegyünk biztosan meglátogatjuk.

Előzmény: ISIS/002 (1861)
pannn Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1866

Hát a Doxy sajnos ilyen pedig régi jó gyógyszer.

Az Off ügyben ha konkretizálódik majd kereslek a megfelelő topikban.

Előzmény: W.L. (1865)
W.L. Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1865

En ugye allandoan le vagyok barnulva, de Doxyval megis leegtem.

Mondjuk abban voltak egesznapos csonakutak es hegyekben tartozkodas is. Nekem a Lariam jott be leginkabb, csak az itt nincs.

 

Az OFF ugyben az eszakabbi verziora voksolnek.

Kezelhetobb tavolsagok, kellemesebb klima es baratibb arak.

Egy igazi "no-brainer"!

De ezt, mar ha, inkabb abban a topikbam folytassuk.

Előzmény: pannn (1864)
pannn Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1864

Nem időztünk Semarangban, egy napot voltunk és azon az egy napon mentünk Gedung Songo-ba, köv. nap már álltunk is tovább Wonosoboba. Itt (is) volt egy kellemes meglepetés, Gedung Songoból egy nem "menetrend szerinti" busz vitt vissza mindenféle ellenszolgáltatás nélkül Semarang külső buszállomására. A buszon egy nő is utazott velünk aki utána próbálta meggyőzni a közepes busz konduktorát hogy ne húzzon már le bennünket de az hajthatatlan maradt. 

Off vagy egy Peru, Bolívia Chile vagy egy Mexikó, Guatemala, Belize (kedvet kaptam a beszámolódtól). Egyenlőre nem tudom melyik lenne érdekesebb de majd jövők kérdezgetni.

Doxy: mire szednünk kellett addigra már le voltunk barnulva. Myanmarban úgy leégtem tőle hogy szinte lila lett a kezem.

Előzmény: W.L. (1860)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1863

Köszi, közben én is rákerestem a neten és látom a veszélyesebb területeket....

Flores is rajta van és Sulawesi is......

 

Előzmény: W.L. (1862)
W.L. Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1862

Javan Balihoz hasonloan minimalis a malariaveszely.

Sulawesin ugyanugy elofordul mint Nusa Tenggaraban.

En inkabb javasolnam azt a heti egy tablettat beszedni mint kockaztatni, hogy esetleg elkapjatok, de mondjuk azt az 1 hetet Manado korul azert tenyleg jo esellyel meguszhatjatok gyogyszer nelkul is. Persze ez teljesen szerencse-balszerencse kerdese.

Ha megis elkapnatok, Tomohonban van egy nagyon jo malariaszakerto doki! ;-)

Előzmény: ISIS/002 (1859)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 1861

Ha Flores szigetén akartok merülni, az alábbi búvárklobbot tudom ajánlani.

Egy osztrák srác vezeti, nagyon oda figyeltek mindenre a merülések során, jó felszereléssel rendelkeztek a DM-k is jólképzettek voltak.

 

http://www.divingkomodo.net/

 

http://www.tripadvisor.co.hu/Attraction_Review-g1777483-d4156378-Reviews-Komodo_Dive_Center-Labuan_Bajo_Flores_East_Nusa_Tenggara.html

 

 

Előzmény: Gyufa1212 (1856)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!