Keresés

Részletes keresés

kakas11 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 2637
Egy kis segítség Ildinek :

Bosziildi Blogja . Katt ide !
Előzmény: boszildi (2609)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2010.05.02 0 0 2636
Amikor nagyon olcso szallason voltam akkor is azert olyan helyen, ami tiszta volt. Ha nagyon gaz volt a kornyek akkor inkabb mentem egy kicsit dragabba, de azert mocsokban nem alszom. :-)
A legrosszabb szallas Indoneziaban talan Jakartaban volt a Jalan Jaksa-n, a legolcsobb Yogyakartaban $3, a legvadregenyesebb Java eszak-keleti termeszetvedelmi parkjaban, ahol egyaltalan nem volt mas turista csak en meg a haverom, a legszebb pedig Balin a Grand Hyatt.
Egyebkent egy jo tanacs: Amikor Del-Kelet Azsiaban utazom egyedul vagy kettesben valakivel mindig kuldok egy emailt a helyi nagykovetsegnek vagy konzulnak, hogy tudjanak rolam. Megirom, hogy mikor erkezem es hagyom el az orszagot, meg nagyjabol merre megyek. Eddig mindig megkoszontek, hogy regisztraltam. Szerintem nem hulyeseg.
Előzmény: Lizaa (2635)
Lizaa Creative Commons License 2010.05.01 0 0 2635

Zita, Bogyesz köszi az infókat.

A hátizsákos megfogalmazásra visszatérve, igen van külömbség. Rólunk a barátnőim azt mondták mi az a ,,luxuhátizsákos,, típus vagyunk. Mert azért még az igényesség megmaradt, bárhová is mentünk. Annyi csak, hogyaz utazásaink során  rájöttünk, nincs szükségünk csilli-villi szállodára, inkább a programokra kültünk és ha valamit megakarunk enni, inni, venni, azt megtudjuk tenni. Bár első  thaiföldi utunkat Phuketen szállodában kezdtük, és az gyönyörű volt, de volt egy apró affér ami elvette a kedvünket. A párom beevett valamit, és rosszul volt, a klotyón aludt gyakorlatilag, és leverte az egyik hamutálat amit oda tettek. Hát persze hogy a végén felszámolták. Piti dolog szerintem egy ötcsillagos szállodától.

A másik amitől kivoltam amikor Phi-Phi szigetén pár dolláros bungallóban laktak a fiatalok, és a 7Elevenbe ettek állandóan, műkajákat. Nem arról van szó, néha belefér, de azért ha nyaralunk azért az más. Ne kelljen zacskóból kajálni minden nap. Mi is laktunk 3 dollárosban, Laoszban a Négyezer sziget egyikén, a bungalló a Mekongban állt, a padlónk alatt folyt, láttuk is mert 2-3 centis hézagok voltak, a fürdő vécé az udvaron volt. Jó volt ez pár napig, de sajnos az ember megszokja a jót, visszavágyik a ,,civilizációba,,. Ettől függetlenül hatalmas élmény volt, és bátran ajánlanám bárkinek, na de ez egy Bali fórum:o) Most úgy állunk, hogy megvannak a repjegyek, aztán majd ott keresgélünk, eddig sem aludtunk a híd alatt egyszer sem, majd csak találunk szállást helyben is. Köszi mégegyszer

Liza

k.zita Creative Commons License 2010.05.01 0 0 2634
hello mindenkinek,

szept-okt tipikusan a hatizsakos szezon:-))
en is igy voltam Balin eloszor,
en Kutaban kezdtem egy 3$os szobaban:-)))
majd11$osban mas varosban, majd 21$ban...stb...
de azert a hatizsakos es hatizsakos kozott is van kulonbseg,
annyira nem jott be, amikor az ajtofelfabol is csotanyok spuriztak kifele az ejszakaba...

szerintem a tuleles es a nyaralas egeszseges aranya szuksegeltetik a felfedezesekhez.

udv
Zita
www.baligotours.bet
zitakozari@yahoo.com
BoGyesz_4a Creative Commons License 2010.04.23 0 0 2633
"Sziasztok, tudtok nekem ajánlani Sanurban és Ubudban olcsóbb szállást? "

Szeptember az pont a fő szezon vége és még elég sok túrista van az esős évszakhoz képest. Backpackerek azért mindig találnak szállást és Ubudban rengeteg helyen tudtok aludni. Szinte minden családnak van egy pár szobája kiadó, vagy bungalója vagy ha nekik nincs akkor a szomszédnak van. Szóval nem lesz gond szállást találni. Ubud az egyik kedvenc helyem Balin, én ott aludnék a helyetekben. Amikor megérkeztek, akkor csak sétáljatok végig a Monkey Forrest Road-on, ahol egymás után vannak a szállások. Olcsótól a drágáig mindent találtok. Ha még mindig drága, akkor egy szomszédos utcában is lesz ezer másik kiadó szoba. Már nem emlékszem a szállások neveire, ahol én voltam, de csak sétáljatok, kérdezősködjetek és alkudozzatok. Ez utóbbi a legfontosabb Balin.
Hátizsákos utazó legjobb barátja a Lonely Planet, abban benne van minden ajánlás és program infó.

"szeretnénk átmenni Gili szigetre pár napra, mennyi az esély hogy nem lesz szállásunk, ha nem foglalunk előre?"

Gili cinkesebb, mert limitált a szállások száma, de amikor mi 2005 szeptemberében ott voltunk, akkor bőven találtunk szállást Gili Trawanganon. A Gili egy meghatározó élmény volt számomra és a legjobb hely megtanulni búvárkodni.

Egyszer én is szeptemberben voltam Balin és nem volt gond a szállással egyáltalán. Nem foglaltunk semmit, csak utaztunk. ;-)
Előzmény: Lizaa (2632)
Lizaa Creative Commons License 2010.04.22 0 0 2632

 

Sziasztok, tudtok nekem ajánlani Sanurban és Ubudban olcsóbb szállást?  Mi inkább ,,hátizsákos,, turisták vagyunk, tiszta, légkondis/hűtős bungalló kellene, a csilli-villi szállodák nem a mi világunk, amúgy is csak aludni járunk oda, tökéletesen megfelel egy olcsóbb szoba is. Bogyesz, Zita, kakas ti talán tudtok ajánlani valamit? A másik kérdésem szeretnénk átmenni Gili szigetre pár napra, mennyi az esély hogy nem lesz szállásunk, ha nem foglalunk előre? És egyáltalán nem gond-e ha nincs szállásunk előre foglalva Sanurba és Ubudba szeptember környékén? Gondolom ott is találunk helyben.

Köszönöm előre is a tippeket, Liza

BoGyesz_4a Creative Commons License 2010.04.22 0 0 2631
Persze, ezt tudom én is, csak alternatívaként írtam, hátha valaki ilyen megoldást keres. Most legutóbb jöttek anyósomék is egy hétre és Nusa Dua-n voltunk a Grand Hyatt Bali szállóban. Miután ők haza mentek, én átmentem Padang Bai-ba és kb $15 körül béreltem szobát a búvárbázistól. Klíma, két ágy, fürdő és reggeli.
Kután egyébként max két napot bírok ki, de többször voltam már a Poppies Lane 1 vagy 2 kettő utcában az AP Inn-ben. Ha jól emlékszem $11-13 körül voltak szobák, de ezt csak fiataloknak ajánlom, mert nonstop party megy estéként a medence körül, ami mellesleg a bár mellett van. :-)
Előzmény: k.zita (2630)
k.zita Creative Commons License 2010.04.22 0 0 2630
igen.
ez igy is lehetseges,
en is jottem igy balira anno.
de nem mindenki hatizsakos,
es nem mindenkinek ez a tipusu laza beilleszkedes a nyaralas,
szamomra nem problema satorbol enni sultcsirket rizzsel es samballal vacsorara,
de van aki inkabb ettermet szeretne, s abbol is jobbat vagy megjobbat.
(es en is ertekelem a szepteriteket,a kifogastalanul talalt etelt, s a naplementet kozben a tengerparton mint idealis bluebox amiben gyonyorkodhetek)

mindenki maskeppen szervezi le a nyaralasat.

amig nem tudjuk, hogy mi valakinek a budget-je egy napra,
addig azt sem, hogy mit var el a Bali-nyaralastol.
(van akinek kizarolag tengerparti szallas johet szoba, van aki uztazna osszevissza...stb...)

udv
Zita
zitakozari@yahoo.co
www.baligotours.net

Előzmény: BoGyesz_4a (2629)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2010.04.21 0 0 2629
Balin általában nem foglalok előre szállást. Ha nem éjjel érkezem, akkor a reptérről eltaxizom Kután a Poppies 1 vagy 2-be és keresek valamit, ami épp tetszik. Hátizsákkal nem gond mászkálni, de bőrönddel nem a legjobb akció, mivel az utak és járdák meg a bőrönd kerekeire vannak kitalálva. :-) Másnap aztán lehet indulni tovább. Igaz eddigi sosem a turista özön idején mentem, úgyhogy nem volt gond szállást találni.
Előzmény: k.zita (2628)
k.zita Creative Commons License 2010.04.20 0 0 2628
Hello,

igy egy kicsit nehez,:-)))
milyen szallast szeretnel?
mit tudjon?
(medence?huto?,legkondi, vagy csak ventilator,reggeli?stb....)
hol legyen?
(1.varos. 2.tenerparti/nemparti?)

van 10-1000$ig barmi, s abbol is jo sok.

de nekunksok szerzodeses aru hotelunk van,
(az olcsobb mint a netes az esetek 90%ban)

udv
Zita
zitakozari@yahoo.com
www.baligotours.net
Előzmény: COOP (2627)
COOP Creative Commons License 2010.04.18 0 0 2627
Vagy esetleg egy jó és megfizethető áru szállodát? köszönöm.
Előzmény: COOP (2626)
COOP Creative Commons License 2010.04.18 0 0 2626
Tud valaki ajánlani egy szálláskereső/foglaló oldalt Balira? Amit én találtam nem elég jó. Köszönöm.
epresjoghurt Creative Commons License 2010.04.16 0 0 2625
Hááát ennek a lelkes invitálásnak nem lehet ellentmondani. :o)))
Holnap hívlak. Addig is szép napot!
Előzmény: fotósERA (2622)
fotósERA Creative Commons License 2010.04.16 0 0 2624
Helló!

Én úgy csinálom, mint a török kávét. Hosszú kávénak szoktam vizet kimérni + egy mutty víz még és forralom egy kicsit. Elég erős, zamatos. Leszűröm... talán a legjobb lenne kávéfilterrel (de én csak leöntöm). Az alján marad némi zacc .... de a bali kávé már csak ilyen.....!

Üdv: Era
Előzmény: ab2009 (2623)
ab2009 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 2623

Sziasztok!

 

Kaptam ajándékba Bali coffee powder-t, nagyon finomra van őrölve.

Hogy kell ebből kávét főzni? Géppel, vagy mint nescafé-t?Akitől kaptam nem kávézik, úgyhogy fogalma sincs, és nincs ráírva semmi. Viszont nem szeretném elpocsékolni.

fotósERA Creative Commons License 2010.04.15 0 0 2622
Már forralom is a bali koffe-nek a vizet!!!! Várlak Benneteket nagy-nagy szeretettel ebédre is!!!! Tényleg gyertek!!!! Légyszi, légyszi!!!! Áron fiam is itthon lesz, hozzátok a lányt is!!!
De jó!!!! Már nagyon várlak Titeket!!!!

Puszi: Era
Előzmény: Törölt nick (2621)
k.zita Creative Commons License 2010.04.14 0 0 2620
Most jott a nagypihenes.hu aktualis hirlevele:

Benne:

Tavaszi Árak a Cathay Pacifictől

DENPASAR 131 500 HUF

Jegyvásárlás: 2010. április 5. - 2010. május 15.
Utazás dátuma: 2010. május 1. - 2010. június 30.
Minimum kinttartózkodás: 7 nap vagy szombat éjszaka
Maximum kinttartózkodás: 2 hónap
Jegykiállítás: foglalás után 72 órán belül

A fenti árak nem tartalmazzák a repülőtéri illetéket és csak a szabad
helyek függvényében érvényesek!

ha esetleg erdekel valakit :-)

udv
Zita
zitakozari@yahoo.com
www.baligotours.net
k.zita Creative Commons License 2010.04.13 0 0 2619
sziasztok,

nezzetek meg a Sulawesire ajanlott utjainkat!

www.baligotours.net

udv
Zita
zitakozari@yahoo.com
Tide_ Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2618
a kultúra IS érdekel és a szó szerinti pihenés is, ami jelen esetben a sznorizás, vízpart

de azóta újra átrágtam, és 2011-ben nem megyünk Balira, mivel nagyon rohanós lenne és annak tényleg semmi értelme
majd legközelebb :)
amikor el tudunk ott tölteni annyi időt, amennyi alatt legalább egy picit megízlelhetjük az ottani kultúrát, életet


Előzmény: k.zita (2612)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2617
Most látom, hogy aktív a Bali fórum is van. Majd nézegetem ezt is, meg ha tudok tippeket adni, majd írok is. Eddig háromszor voltam Balin és környékén, összesen kb. tíz hetet töltöttem ott az utazások alatt. Egyik kedvenc szigetem Indonéziában és Délkelet-Ázsiában. A három utazásról készült képeim és diaporámáim itt:
Bali 2009
Bali 2007 talán ez a legjobb, bár picit hosszúra sikerült, 10 perc kb.
Bali és Indonézia 2005

Remélem tetszenek majd. :-)
Nicki25 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 2616
Előzmény: Nicki25 (2615)
Nicki25 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 2615
de ilyet nem sok helyen látni
Előzmény: Nicki25 (2614)
Nicki25 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 2614
sima homokos tengerpart bárhol lehet
Előzmény: Nicki25 (2613)
Nicki25 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 2613
az én véleményem szerint Balin olyan tengerpartok vannak mint sehol máshol a világon...
Előzmény: k.zita (2612)
k.zita Creative Commons License 2010.04.04 0 0 2612
hello,

Menjangan gyonyoru,
az en nagy kedvencem, mindenkit felkuldok oda akit csak lehet,
de,
mit varsz menjangantol?
azaz mit varsz Balitol?
az en tapasztalatom, hogy amikor thaifoldrol atjonnek vendegek,
akkor csalodnak Baliban,
thaifold tengerpartjai utan, Balit a kultura felol kell megkozeliteni,
Menjanganon pedig semmi nincs,
igy az nem fogja Balit tokeletesen megmutatni,
Menjangan csak egy parnapos megallonak jo,
soot, annak gyonyoru es tokeletes,
es meg egy csomo mas hely is erdekes:-)) ahol ne feltetlenul lehet snorkellingelni.

udv
Zita
www.baligotours.net
zitakozari@yahoo.com
boszildi Creative Commons License 2010.04.02 0 0 2611
Remélem ad hasznos információt.
Előzmény: Tide_ (2610)
Tide_ Creative Commons License 2010.04.02 0 0 2610
Tegnap már elkezdtem olvasni a blogodat, ma folytatom :)
Előzmény: boszildi (2609)
boszildi Creative Commons License 2010.04.01 0 0 2609
Kedves Tide!

Az jó, ha eltudsz magaddal beszélgetni. :)
Januárban még nem voltam, de novembertől márciusig van az esős évszak. Én voltam márciusban, májusban, szeptemberben és novemberben. Ha esik akkor is inkább a magasabb helyeken, vagy lezúdul a zápor és utána kisüt a nap. Persze esős évszakban nagyobb a valószínűsége a több esőnek. Menjangan sziget gyönyörű, de mi szállodában voltunk. Biztos helyben is tudsz foglalni. Írtam Menjangan szigetről is a "seprűnyélen" című blogomban. Remélem hasznos infót is tudsz belőle kiszűrni.

Üdv:
Boszildi
Előzmény: Tide_ (2605)
Tide_ Creative Commons License 2010.04.01 0 0 2608
Miután ilyen jól elbeszélgetek magammal, azt is elmesélem, hogy minden kérdésre megtaláltam a választ itt-ott, de azért ha valaki még segítene pár jótanáccsal, ne tartsa vissza :) (pl balisziget is esősre írja januárt)
Tide_ Creative Commons License 2010.04.01 0 0 2607
Közben utánanéztem pár dolognak, úgyhogy lustaságom után egy kis megerősítést szeretnék:
-sznori hely: Menjangan
-szállás: helyben!
-időjárás: januárban napos (mondjuk ennek ellenkezőjét is olvastam már, szóval mőő:))


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!