Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

(M)Ákos Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53645

Tényleg, ez eszembe se jutott.

Így esőben néhány törlés után kapcsol a tompított (hasznosnak tartom).

Ha kimentél a felhők alól, akkor meg pár perc után lekapcsolja.

Előzmény: nohab (53643)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53644

Nem maradt :)

Most rendeltem még 4 párat...

Ha nem vagy otthon a netes vásárlásban, valaki biztos segít. De tényleg nem nagy ügy.

Gyors regisztráció, és már tudsz is rendelni. A postás meg bedobja a postaládába néhány hét múlva.

Nekem egy 10x10-es bubis borítékban jött.

Remélem, nem genyaság, hogy nem szeretnék helyetted rendelni :)

Előzmény: Hannsg52 (53640)
nohab Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53643

Lehet, hogy az volt a bűnös, mert be volt ikszelve a menüben, hogy kezelje a lámpát ablaktörlés esetén.

Előzmény: (M)Ákos (53599)
motorolaj Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53642

Köszi, megpróbálom.

Egyébként valóban az autópálya  után-alatt lehet növekvő olajfogyasztást tapasztalni. Lehet csak ennyi, "ez egy ilyen motor" lesz a magyarázat, bár nem ezt várnám egy új motortól. (Hasonló területen mozgok, de ilyenért kicsontoznának minket az ügyfelek).

 

 

Előzmény: MZ/Y (53632)
ottar Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53641

Szintén OFF. :)

Nekünk is volt Dacia kombi csodánk. 

Atyám cége is autócserénél ilyent vett, ment át a sofőr Debrecenbe a Merkurhoz átvenni. Milyent hozzak főnök? 

Mindegy, csak ne sárgát! Hívja Atyámat: Csak sárga van! Hát az lett nekik. Egy év múlva mehettünk mi is érte. 

Persze a miénk is sárga lett. 

De ekkor már rutinosan a Merkurtól az első szervízbe vitte a megbeszélt randira. Összerakták (a futóművön kézzel lehetett tekerni a csavarokat..). Otthon kapott egy alvázvédelmet, kerékdobokat, belső hangszigetelő szőnyegezést..

(Na a kárpitok alatt találtunk ottfelejtett: Csavarhúzót, meggymagot, munkáskesztyűt, hagymát!) 

De ilyen kezelés után elég sokáig megvolt, és hiba nélkül szolgált... 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (53635)
Hannsg52 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53640

Köszönöm! Nekem  2 -4 db kellene. Nem maradt véletlenül? Megvenném.

Előzmény: (M)Ákos (53639)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53639

Szervezkedjetek :)

Én is csak néhány hete kezdtem ezt a külföldi netes vásárlást...előtte soha.

Tök egyszerű az aliexpress, csak némi angoltudás kell hozzá.

Biztonságosan lehet fizetni bankkártyával, még biztonságosabban webkártyával (én is azt használom).

A vásárlás se annyira kockázatos. Elég jól védik a vásárlókat.

Lehet reklamálni, pénzt visszakövetelni, ha nem olyan az áru, stb. Az eladó addig meg se kapja a zsetonját, amíg vissza nem igazolsz.

Az első vásárlásom kapásból ilyen is lett, és kis egyezkedés után vissza is kaptam a pénzem felét, a cucc meg nálam maradt (ami tök jól működik, csak kicsit hazudtak róla).

A szóban forgó kis izzók 16 nap alatt itt voltak (ez persze lehet több is).

Annyit súgok, hogy lehet kérni kedvezményt kevesebb darabra is ;)

Előzmény: Hannsg52 (53637)
robi25 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53638

Ezekről nem sokat hallottam eddig, köszönöm:) 

Gyerekként emlékszem - apám mindig 6 évre hozta a Zsigulikat - hogy átmentünk megnézni ahogy a szomszéd "újrarakta" a TLX 1310-eket:) de valamiért ragaszkodott hozzájuk. Ha jól rémlik a Daciákat egy évre meg lehetett kapni nálunk.

 

Előzmény: Törölt nick (53635)
Hannsg52 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53637

Ebből nekem is kellene pár darab. Összeállnánk páran, ( gondolom másnak is kellene )és ha megkérünk, hozatsz belőle? Van rutinod :)

Kösz.

Előzmény: (M)Ákos (53571)
Draganovic Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53636

Nekem a rendszamtabla vilagitas van megoldva LED -el a helyzetjelzo ( 50 Lumen kb 5500 Kelvines meg a 4300 K xenonom is kicsit sargas kozelrol mellette,neha bejelez a CAN-BUS  a helyzetjelzore ,de 10 mp utan elalszik a muszerfalon a kis izzo)

Ami a leghasznosabb szerintem a csomagtarto vilagitasa sokkal nagyobb fenyt ad a LED nem kell tapogatozni!

A belsoter vilagitast en kerulnem mert este a szemed megszokja a sotetet azt utana ajtonyitasnal olyan mintha el vinnenek az ufo-k kell egy jo fel perc mire az ember visszanyeri a latasat :)

Előzmény: (M)Ákos (53581)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53635

Ez nagyon OFF. 

A cég ahol dolgoztam a 9o-években kereskedett a Dacia gyárral és bartelbe fizettek. Kaptunk pár év alatt vagy 1oo autót. Egy óriási telephelyről kellet elhozni őket, válogatni nem igázan lehetett, mindig fehér kombi 131o-est hoztunk (egyszerre párat), azt könnyen el lehetett adni.

Az autókkal alig lehetett megtenni azt a százvalami kilómétert Bukarestig, általában lerobbantak. Elvittük őket egy magán műhelybe (vontatva a Pitesti-Bukarest autópályán), ott használhatóvá tették őket valamennyire, az új árúk kb.15%- ért.  Azaz a garancia nem létezett.

Az 1968-ban beindítoitt Dacia gyár mellé építettek egy városkát (Colibas), jó fizetést és lakást biztosítva összeszedtek Erdély iparosodott részeiből a mérnököket és szakmunkásokat és az első pár évben még a francia szerszámokkal elég normális autókat készitettek. Apámnak volt egy 72-es modelévű Daciaija, az sokat ment. A 8o évek végére, a szakik kiöregedtek-hazahúztak, ott maradtak az első generációs regáti munkások. Arra már szinte mindent in-haus gyártottak, a motortól az utólsó fröccsentett alkatrészig (hogy ne kelljen valutát fizetni az államnak), több gyáregység epűlt az szerelde köré, amelyek egyre szarabb minőségben szállították a komponenseket. 

Ezért nekem az első autóm egy argentin exportra gyártott 1.4-es Oltszit volt (amit nagy nehezen intéztem a gyárból az ára felett plusz pénzért), olyan vastag viaszréteggel rajta (a tengeri szállítás miatt), hogy higítóval kellet átmosni 1ox a kocsit. Az még roszabb volt. Az első kirándulásunk után a Nyugati Érchegységbe a fél autót kicserélték a szervizbe: a mind  a négy lengéscsillapítót, a összes diót és szilentet és a bütyköstengelyeket is, mert azok kopó alkatrészek voltak. Ötvenezer lejt fizettem azért a szervízért (itt se volt gari), ami jó három átlagfizetés volt akkoriban. 

Csak röhögök a bajszom alatt, amikor olvasom az új autóik miatt panaszkodó fórumtagokat finnyáskodásait.

Pedig akkor is pénzt adtunk a kocsikért, 18oe lejre emlékszem egy 131o-es Dáciáért 1992-ben, ami talán 35oo amerikai dollárt ért, de egy munkás  alig keresett többet, mind 15o dollár.

ON

Előzmény: robi25 (53628)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53634

Ezzel én is így vagyok, Az egyetlen extra, amit kértem a 105 lovas 1.2 TSI-mbe, az acél pótkerék.

Előzmény: olomana (53613)
Hoffybill Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53633

Köszi . Akkor azt nem értem hogy a kacsolószálon kap 12 v-ot a digitális antenna erősitője. 

Bekötve . Az se jó?

Előzmény: stevie-13 (53631)
MZ/Y Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53632

A tapasztalatot majd a hozzáértők megmondják. Vannak olyan motorok, amik hajlamosak enni az olajat, szinte természetes náluk, másokra meg nem jellemző és keresendő az oka. Remélhetőleg nemsokára erre járnak. De esetleg próbálhatsz itt (vagy a Skoda orrmotor topikban) rákeresni a bud-ra, talán megtalálod.

 

Egyébként, ha jól emlékszem, a sok és gyors autópályázás is fogyasztja az olajat.

Előzmény: motorolaj (53630)
stevie-13 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53631

Vettem egy 2 din multimedia rádiót és a radiő adás nagyon rossz. Hallgathatatlan.

 

 

Keress rá a topikkeresővel a "fantomtáp" szóra :-)

Előzmény: Hoffybill (53629)
motorolaj Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53630

Ja igen, Castrol 5W-40 Edge   került bele, de már kristálytisztán nem emlékszem.

 

Első olajcsere, tapasztalat nincs ebben a dologban, ezért kérdezem.

 

köszi

 

Előzmény: MZ/Y (53627)
Hoffybill Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53629

Sziasztok . Tuna valaki tanácsot adni ? 

Vettem egy 2 din multimedia rádiót és a radiő adás nagyon rossz. Hallgathatatlan. 

Már próbáltam sima digitális antenna bekötést is de semmi változás . 

Ma gyáru antenna csatlakozója az FAK volt .mi lehet a baj ? Köszi . 

robi25 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53628

S melyik volt a jobb?:))

Előzmény: Törölt nick (53625)
MZ/Y Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53627

Hát, az olaj márkája éppen nem sokat mond... És nem is a márkaváltástól várnék változást, főleg, ha belevaló (előírt minősítésű) olajat használtál eddig is.

 

A miénkbe (1.6/75, AEE) a kezdetektől 5w-40 olaj megy, abszolút nem fogy. Ha fogyna, akkor kapna 10w-40 -et. Ha nagyon fogyna, akkor szerelőt.

Előzmény: motorolaj (53626)
motorolaj Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53626

Sziasztok!

 

Sokat olvastam-olvasom a fórumot, elég sokat visszakeresgéltem, de eldöntetlen maradt egy kérdőjel. 

O2 facelift 2010 1,4 16V (BUD)119.000 km- jelenleg. Én valamiért 15.000-ként tervezem az olajcserét elvégezni, ilyen a fejem.

 

108.000 km -Castrol olaj lett olajcserénél belebillentve.

116.000 km -1 liter hiányzott, (nem csöpög)

119.000 km - hiányzik egy kicsi, nem vészes.

 

Ez alap eset ennél a motornál vagy már inkább beteges? Shell-re váltás eredményes lehet?

 

Illetve szeretném kérdezni, hogy van-e tapasztalat: a két első ülés tekergetős-deréktámaszos. Sajnos már meg sem moccan, pedig nekem "erősen ajánlott" a használata.

Javított valaki már ilyet? Sokmindent magamnak megoldok, de nem akarok elhamarkodott lenni, ezért szeretnék iránymutatást kapni.

 

Köszönöm előre is.

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.23 0 0 53625

Voltak exportra és belföldre gyártott Dáciák. :) 

A colobasi gyár mellett volt egy bazi nagy telep, onnan kellet átvenni a kocsikat. Sokat tudnék mesélni. Kellett vinni benzint is.   

 

Előzmény: robi25 (53624)
robi25 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 53624

Végülis a régi Daciákhoz képest nem is sok ez a nullrevizió:))

Előzmény: (M)Ákos (53623)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.11.22 0 0 53623

Apróbb dolgokat én is megcsináltam, semmi kedvem nem volt azzal időt elcseszni, hogy a szervizben üldögéljek.

 

Bal hátsó lábtér világítás:

Az elejétől szarozott, hol világított-hol nem. 2x próbálták megcsinálni (izzócsere, majd beforrasztották fixre a diótát, mondván, hogy az nem érintkezett.

Másodszorra is úgy kaptam vissza, hogy 2 nap múlva már megint szarakodott.

Szerintem szar benne a dióda, valahol belül nem érintkezik jól.

Kissé meggörbítettem az egyik lábát, most jó, de majd lehet, hogy dióda csere lesz. Valami egyszerű van benne, van a fiókomban.

Kicseréltem az egészet az egyik csomagtér lámpával, hogy ha megint villogni kezd, legalább ne bent az autóban.

 

Középső légrács:

Gyárilag ki volt fordulva az egyik sarka.

Egy idő után el is kezdett zörögni gyorsításkor.

Hiába nyomkodtam vissza a sarkát, mindig kipattant.

Az egyik fül nem akarta a helyén tartani.

Kiszedtem, kissé megmelegítettem + kihajtottam a fület.

Utána már szépen a helyére pattant, és nem ugrik ki többet.

 

Dörömbölés hátulról:

Szerencsére felfedeztem, hogy lazára van állítva a zár + az ütközők.

Az ajtó a végén zötyögött is, nem is a dörömbölés miatt kezdtem el nyomozni.

Feszesebbre állítottam a zárat. Az ajtó nem zötyög + elmúlt a durva dörömbölés hátulról.

Ez volt a legkomolyabb eredmény :)

 

Hátravan még az ablakvezérlő kapcsolók zizegésének megszüntetése :)

Még szerencse, hogy műszaki beállítottságú vagyok :)

Előzmény: robi25 (53622)
robi25 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 53622

Az ilyen kisebb bajokat mindig az aktuális kötelező szervizen nézetem meg, ha nagyon nem muszáj nem járok szervizbe:) Addigra nekünk elmúlt.

Most például a másfél éves autó első lökháritójáról 3 helyen is pattog le a festék, 3e km múlva kötelező, kiváncsi vagyok mit mondanak rá....

Előzmény: Lion X (53621)
Lion X Creative Commons License 2014.11.22 0 0 53621

Szóval Te azt mondod, hogy kár ezért újra megbontani?

Előzmény: robi25 (53620)
robi25 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 53620

A feleségem fél éves Polojában ugyanigy nyiszorgott. Bő fél év alatt magától elmúlt:)

Előzmény: (M)Ákos (53619)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.11.22 0 0 53619

Ez se volt hangos, csak a videón feltűnő.

Előzmény: Lion X (53617)
Lion X Creative Commons License 2014.11.22 0 0 53618

Ja bocs, nem az enyém, hanem a feleségemé.

Én a jövő héten rendelem meg a Scout-ot. Na az az enyém lesz. :)

Előzmény: Lion X (53617)
Lion X Creative Commons License 2014.11.22 0 0 53617

Igen, az enyém is ilyen, de talán nem ennyire hangos. (Bár lehet hogyha én is videóra venném, akkor ugyanekkora hangja lenne a felvételen.)

Előzmény: (M)Ákos (53614)
Lion X Creative Commons License 2014.11.22 0 0 53616

Mindenkinek szíve joga hogy amikor lehetősége nyílik rá, olyan autót konfiguráljon össze magának, amilyet szeretne, amiben jól érzi magát és amiben megbízik. Ha nem bántál meg semmit amit esetleg kihagytál belőle, akkor jól döntöttél. :)

Előzmény: olomana (53613)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!