Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Ata samurai Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9674
Először van az egyértelmű, Európától teljesen eltérő, marha egyszerűen számolható határ. A ráfutófékes 75%. Aztán valaki felfedezte, hogy ez esetleg több mint a gyártó által megengedett. Na ez ciki. Erre betoldották ezt és a viták itt kezdődnek:
"22. § (1) Az 5-8., 17., 18., 21., 33. és 34. §-okban említett adatok, a gyártó által közölt és a forgalomba helyezés engedélyezése során megállapított adatok, valamint a pótkocsi csatlakozásához szükséges szerelvények meglétének, illetőleg felszerelhetőségének a figyelembevételével kell meghatározni, hogy a jármű vontathat-e pótkocsit, illetőleg hány pótkocsit vontathat és azt a jármű hatósági engedélyében fel kell tüntetni.

(2) Az európai típusbizonyítvánnyal ellátott M1 kategóriájú jármű esetében a vontatható pótkocsi össztömeget az európai típusjóváhagyás során meghatározott értékkel megegyezően - a 21. § (4) bekezdésében meghatározott feltétel figyelmen kívül hagyásával - kell megállapítani."
Előzmény: GPS (9661)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9673

Szerintem még lehet!Én megközelítésileg Agárdot támogatom annak ellenére,hogy maga a termál annyira nem szimplatikuss.Viszont,ha jó idő van akkor a környéken lehet kirándulni akkor is,ha hideg lesz.

A termál előtt nagy parkoló van ott tuti nem zavarunk senkit.A kemp nem tudom nyitva van-e még ilyenkor,de mindjárt megnézem.Szerintem 2 hét múlva lenne jó amikor Te is szabadnapos vagy.

Előzmény: temprás (9671)
GPS Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9672

Nem voltam ma kint (biztos betettek hiányzónak) de ennek több oka is volt.

1) Egyrészt ótvar idő volt, de nagyon.
2) Másrészt némi melót is le kell adjak kedden - jobb szépen elosztani, mint hétfő éjjel nyomatni.
3) Harmadrészt meg, ha kimegyek, akkor tuti nem több pénzzel jövök haza - mint amennyivel kimentem. Sőt, vélhetően lényegesen kevesebbel.

Namár ha így van - nem tudom, hogy ott tifelétek mi a helyzet - de nekem erőst el kell gondolkodjam a jövő nyáron.

Vagyis hogy már most jól-megnézzem a lóvémat - hogy összejöjjön az a fél milla, amibe az én kis kamperolásom fog kerülni az egész jövő szezonra.

A beugró tuti lesz vagy 250.

Erre pluszba és havonta simán számolhatok 50-60 pluszkiadással (benzin, kis sörital, egy-egy papírvékony flekken, ilyesmik meg főleg: miegymás) - tehát az megint legalább egy negyed milla - a 4,5 hónapra.

A két negyed meg összeadva az egy fél milla - bárhogy számoltam - pedig már Excelben is összeadtam...és neki is annyi jött ki.

Rohadt Bill Gates.
.
Előzmény: Törölt nick (9670)
temprás Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9671
Most akkor lesz még tali idén?
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9670

Na akkóó most ez csak vicc vóót!Csak pojénkodtam!Tudod,hogy nem olyanok vagyunk...

Nálatok volt ma piac?Itt már megint elköltözött!

Megnyílt az ETO-park és benne a céébééáá nem engedélyezte a piacot a saját parkolójában amit megvetettek vele x db férőhelyet.Amúgy üresen tátongott az egész,mert ma mindenki a temetőket járta.Volt olyan árus aki márcsak azért is odapakolt le!!!

Most az Elektromos pályán volt a piac és állítólag ezentúl ott marad.De hasonlót már nem először mondanak.Ma jól nézett ki,de esőben biztos nem lesz egy leányálom a focipályán dagonyázni!

Szóval a bizonytalanság miatt sok árus hazament a nagyokos látogatók miatt meg televoltak a környező utcák ami a közlekedés biztonságát nem segítette.Pedig a kerítésen belül voltak ingyenes parkolóhelyek is.Tehát a rendezők nem álltak a helyzet magaslatán...

Előzmény: GPS (9669)
GPS Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9669

Fodrászhooooz????? De remélem, hogy az azt követő hétre nem a műkörmösnél kértetek neki időpontot? :-)))
.
Előzmény: Törölt nick (9668)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9668

Szépjónapot mindenkinek!

Látom nagyon elvagytok a vontatható súlyokkal.Szerintem is el van b@szva  valami ebben az országban vontatásilag,de nekem az véleményem,hogy tűréshatáron belül kell maradni és kész.

 

Tudom ez egy fiús fórum,de azért én örömködök!Egy nagypapa már ezt is megteheti...

 

Hétfőn megy a fodrászhoz...

GPS Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9667

Hahaaa - amire mi szereltünk GPS-t, annak a négy extrás kerekéért a faszi kerek 1 ezer euró felárat fizetett - darabjáért!!!.

Persze, amilyen az volt - olyan kiszerelésű nem nagyon futkároz sok az utakon.
A számlaértéke volt 99.000 valamennyi - és volt még egy plusz számla is mellé.

Jaaa - és az első 100 legyártott példány egyike volt.
.
.
Előzmény: BiaStrom (9666)
BiaStrom Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9666
Tuareg 12 milláról indult, ami mostanra 3,2-5 milla közelébe kapható, használtan....
Előzmény: GPS (9664)
syncro75 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9665
A t4 caravelle német papírjai szerint 2500kg-ot húzhatott itthon már csak 2000kg-ot írtak a forgalmiba amikor megkérdeztem hogy miért azt mondták nincs benne tachográf azért ekkor mutatom neki, hogy van benne gyárilag szgk létére erre már nem volt válasz. Kint bírja itthon nem.
GPS Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9664

Te most vagy elhiszed, vagy nem - de ha valamelyik benfentes főfaszi vesz magának egy 124.000 eurós Touareget (mert ennyi fullextrásan) - ez cirka 30 milla - szóval egy ilyen elintézheti, hogy csak erre a tipusra, szakhatósági szabálymódosítás legyen.

De én hajósember vagyok - hát ne tudd meg, hogy mi megy ott is.

Ha egy autóba szó nélkül ki lehet cserélni a motort - mert az nem több egy fődarabnál - a hajónál csak akkor, ha a motor volt (pl. svájci) hajójának megvan az eredeti hajólevele - és egy igazolás attól a műhelytől, amelyik azt ott kiszerelte.

Amikor ilyesmit kérsz ott, azt hiszik, hogy csak szívózol velük...vagy csak simán hülye vagy.

És még akkor is egyedi elbirálásra kell vinni a dolgot a szakhatóság x-edik alosztályára is - végig a soron - mert automatikus, joggal-járó engedélyeztetés: az nincs.

Dehát miből is tevődne össze a 600 ezer állami alkalmazottból...az a 200 ezer amelyik kizárólag csak az állami adminisztrációt végzi?
.
Előzmény: BiaStrom (9662)
BiaStrom Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9663
Én is belinkelek, de nekem mégis 1570 kg:



Előzmény: Törölt nick (9651)
BiaStrom Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9662
B@szki, pont ez a bajom, hogy haver tök azonos, de Osztrákiában bejegyzett autója mi a francér bír 2t kapni a forgalmijába, amikor elvileg mi is Eu-s ország lennénk. A kicsi is a vonóhorog is bőven elbírja a 2t, nálunk, baszki nem nálunk csak 1570 kg-ot húzhat. De, ez sem igaz mert mégis sikerül bejegyeztetni egy-két kocsit, Sharan, Galaxy 2 t.-ra. Meg a Tuareget 3500 kg-ra. A szabályokat nálunk kedvük szerint értelmezheti minden hatóság...Most olvastam az indexen, hogy a a VPOP egyszerüen nem veszi figyelembe a hibrid hajtóművet, hanem a benzin motor alapján veti ki a regadót. 190 e Ft helyett 2,5 milliót. Hát dögöljenek meg.....!
GPS Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9661

Értelmezési vitáááák ???? Egy kilóban kifejezhető mennyiségről? Hát eszem megáll, komolyan.

Ha (tudom, hogy ez Magyarországon lehetetlen) de mégis, ha létezne egy olyan lista (3 oszlopból) hogy:

AUTÓTIPUS - KG FÉK NÉLKÜL - KG FÉKKEL

...akkor mindenki rámehetne a saját csotrogányára, rátenne egy vonalzót keresztbe - és simán leolvashatná, hogy max. hány kilós vackot vontathat. Fékkel, vagy anélkül.

Nem kéne értelmezni semmit - csak leolvasni, ami ott vagyon írva.

Dehát akkor miből élne az a sokezer ingyenélő - akik pont azért kapják a szépecske fizetésüket, hogy a dolgok ne legyenek azért már olyan egyszerüek és érthetőek a barom nép számára is.
.
Előzmény: Ata samurai (9659)
BiaStrom Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9660
Szerintem én is előidézem "VALAHOGY" ezt az adminisztrációs hibát....
Előzmény: Crvoyager (9646)
Ata samurai Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9659
A járművekre az ú.n. "köhém hatos" vonatkozik.
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99000006.KOH&kif=k%F6h%E9m+6#xcel
A sofőrre a 35/2000. (XI. 30.) BM rendelet 1-es számú melléklet http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0000035.BM
Ezután jönnek az értelmezési viták, de majd abban is segítek. :)
Előzmény: Törölt nick (9657)
GPS Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9658

Akinek (pláne újonnan vett) Touareg-je van - arra más szabályok vonatkoznak, mint egyébként. :-))))
.
Előzmény: Törölt nick (9657)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9657
Melyik szabályok vonatkoznak arra, hogy egy Touareg mennyit vontathat ?
Előzmény: Ata samurai (9656)
Ata samurai Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9656
Tényleg ennyire zavaros a vontatás Nektek? Bemásoljam a szabályokat?
Előzmény: Törölt nick (9651)
GPS Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9655

Ne félj a berheléstől, mert az nem olyan kritikus pontosságú valami ott, amihez szerelő-mikroszkóp vagy lézeres irányzék kéne.

Valójában egy csőbe van betolva a patron - az amoniák kazán aljába - jó nagy ráhagyással - tehát gyakorlatilag nincs is dolgod a hűtőkörrel, mint olyan.

Az ár jónak tűnik - ha tényleg tipp-topp a cucc. Ez kamionos kishűtő - csak azon csodálkozom, hogy ennek is van gázüzemű része, mert nem szokott.
.
Előzmény: Törölt nick (9654)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9654
A tipus közismert, csak a cimkéjében külömbözik a Dometic RC1600-tól.
Az utolsó olyan széria lehet, amit még Elektrolux néven gyártottak Jászberényben, mert a logo rajta nem a szokványos oválisban festett felirat.
Tipp-topp-nak néz ki, nem hiányzik róla az elülső sarkain lévő műanyag élvédő biz-basz, ára 23ezerpénz fixen.
Ha 1-2 ezerből megúszhatnám a fútőbetét cseréjét (szigorúan SK), gond nélkül megvenném.
12/24V-os inverterrel nem akarok szórakozni, tehát mindenképp berhelni kellene.
Előzmény: GPS (9653)
GPS Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9653

Ha frankó a hűtő és jó árban is van - érdemes megkockáztatni.

Sok helyen gyártanak fűtőelemet...de az se kizárt, hogy valamelyik ismert, kapható típus 12 V-osa is stimmel bele.

Ha van benne valami ventilátor-féle - előfordulhat - még azt se akkora kunszt átvariálni 12 V-ra.
.
Előzmény: Törölt nick (9652)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9652
Még mindíg kempinghűtő;
találtam egy elektroluxot, de van egy kis bökkenő:
24V-os. Lehet ezt átbuherálni 12V-osra? Gondolom a kisfesz fűtőelemet kellene átcserélni+ egy stecker, de fogalmam sincs hol és mennyiért lehet patront kapni.
Előzmény: Crvoyager (9617)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9651
Ez szerint mégis jó a 3,5 T: http://www.vonohorog.hu/Vonohorgok/lista/Touareg?kategoria_id=570
Előzmény: Crvoyager (9646)
caerleon Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9650
http://fucktothemusic.blog.hu/2009/10/31/ahogy_a_fiatalok_mondjak_kurva_nagy_flash
GPS Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9649

Ez a 6 méteres sprinter húúúdefaszaaaaaaa.

Ha lenne sátra, én már úton lennék most Somogyba...pedig nagyon szaridő van errefelé.
.
Előzmény: Gruau (9647)
Gruau Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9648
http://www.expressz.hu/auto/lakokocsi/hirdetes-17031765/
Gruau Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9647
http://www.expressz.hu/auto/lakokocsi/hirdetes-17058613/
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9646
Szerintem ott adminisztrációs hiba van. Ilyen nem lehetséges.
Előzmény: BiaStrom (9634)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9645

Multkor irtad, hogy nem nagyon akar égni a fütésed erről érdeklődtem. Akkor azt irtad kipucolod stb.

Előzmény: patyi. (9638)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!