Keresés

Részletes keresés

__breathe Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2136
nekem negatív tapasztalataim vannak a lézer klinikával kapcsolatban.... főleg dokival... nekem öxe vixa bexéltek , már amikor bexéltek egyáltalán... de az aszisztens nők rendesek voltak :) a doki meg a főműtősnő.... akkor se mennék od atöbbet műtétre ha ők fizetnék enkem a műtét árát :)
Előzmény: 6600GT (2133)
__breathe Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2135
gasztróra megyek én is, de én magánra elvileg ... mert sok utánanézésem után rátaláltam a lisztérzékenység cuccra ami okozhat ien problémákat.... de eléggé eltérnek a tünetek xal nem tom... de am a gasztro az főleg a gyomor ill vékonybél problémákra v onnan eredő problémákra koncentrál nem ? nem tom... nekem megint kijött vmi ,holnap megyek a proctologusomhoz .. én nem tom mit csinálok vele ha velem nem csinál semmit:) nekem már kicsit tulzás... már 11hónapja nem volt egy fájdalom mentes másodpercem sem,...
Előzmény: Procti (2123)
__breathe Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2134
én orungalt kaptam mert nekem vmi gomba dolog volt elvileg meg sumamedből 3asat, orungalból 1hétig napi 2 , sumamedből 1x2 és 1x1 ,ezt 2x végig csináltam, ill állandóan aloeveraval kenem ....
Előzmény: Procti (2123)
6600GT Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2133
Az örök garancia azt jelenti, hogy kb. 5 % az esély,hogy kiújul a dolog, de akkor ingyen megcsinálják.Lézerklinikán kapsz egy szerződést is műtét előtt. 15 éves koromtól 18 -ig ,4szer nőtt be a lábújjkörmöm,kórházban kivágták,pokoli fájdalom,2 hét sántikálás (igaz előtte 1 hónap a gyulladt körömággyal),majd újra benőtt.Akkor mentem el 97'-ben Pestre az Ars Medica klinikára,végtelenül kedvesek voltak,1 percet sem kellett várnom sehol!Időre mentem,és már név szerint fogadtak.
Először elbeszélgettek a műtétről,elolvasta a szerződést,a pénztárhoz fáradtam, kifizettem a 14ezer forintot (köröm 2 oldala),és irány a műtő.Azóta semmi gondom,pedig sokmindenbe belerúgtam már(thai boxolok 7 éve).
Rá két évre anyajegylevételem is a lézerklinikán volt,még csak a helye sem látszik.
Szóval nekem jók a tapasztalataim,ráadásul Ars Medicán TB támogatja az aranyérműtétet,ha helyi érzéstelenítéssel kéri az illető.Altatással 40.000ft......
Honlapjukat nézzétek meg.
Előzmény: tristen (2126)
6600GT Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2132
Ja,és mivel múlt héten én is Mastu-t vettem,arra mondta,hogy nem igazán jó,mert csak az érfalra hat valamilyen formában.
6600GT Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2131
Sziasztok,megint én.
Most jöttem haza sebészeti magánrendelésről, meg is operáltak helyben.Ugyanaz,mint kb. 5 éve.A doktornő úgy mondta, trombotizált aranyér, vagyis 2 borsó nagyságú csomó,amiben alvadt vér volt,ezt vette le. 2 napja már nem volt panaszom,se fájdalom semmi,csak az a kis tapintható valami.Meg is nézett bent is valami átlátszó pisztollyal,mikor megláttam,azt hittem elfutok,de nem volt vészes,minden rendben,csak ez az egy erem van ,ami problémás.Azt mondta, lehet soha többet nem jön elő(odafigyelésen is múlik),de ha csak 3-4 évente jön elő ilyen formában,akkor nem kell "nagyműtét".
Ő is Detralexet ajánlott,meg írt fel valami kúpot. Most 1 órája csinálta meg,fél órája még nagyon fájt,de mostmár elviselhető.Ajánlom mindenkinek,ne halogassa,el kell menni,és túl van rajt az ember. Csak időhúzás a sok próbálkozása az öngyógyításra,legalábbis többnyire.
Viszont az érzéstelenítő injekcióra rá kell készülni,de nagyon......nekem már a második tapasztalatom volt, de az a 3-4 másodperc eléggé ott van.
bkata27 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2130
Zszsuga

Szia...hogy vagy?
bkata27 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2129
Károlyhúsz

Szia....vegyél detralexet nem olcsó de hatásos...ha elmész orvoshoz akkor is ugyanezt fogják adni.....sztem a reparon jó de hatásos lehet a mastu s.
Ha nem múlik el két héten belül természetesen orvos.....ugyanis vannak készítmények amik hatásosak mint a fennt említettek de csak orvosi rendelvényre adják ki.
tristen Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2128
Szia!

Menjél orvoshoz, ez a legtutibb!

hali
Előzmény: Törölt nick (2127)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.08 0 0 2127
Megint én. Egy hónapja kezdett kialakulni, akkor még csak sajgott, enyhén éreztem üléskor hogy ki akar fordulni a belem. Három hete egy borsszemnyi csomót is kitapintottam. Most sem fáj, csak ülve érzem, székelnésnél fájdalom, vérzés sincs. Csak nem szeretném hogy elfajuljon. Mit tegyek, menjek orvoshoz vagy várjak még pár hétig hátha lesz belőle valami? Itthon reparonnal, ülőfürdővel (kevesebb üléssel?) vissza tudom-e fordítani?
Előre is köszönök minden választ.
tristen Creative Commons License 2008.07.07 0 0 2126
Örök garanciát ilyen dolgokra nem is lehet adni, szerintem! Még a műszaki termékekre sem, nem hogy az emberi szervezetre! Az emberi szervezet maga a csoda, és mint ilyen, úgy változik, ahogy akar! Nehéz elképzelni, hogy egy aranyérre hajlamos páciensnél el lehet érni mindazt, hogy soha többé ne keljen foglalkozni az aranyerével!..... Hát nem tudom, én a magam módján máris kételkedem ebben! Azonban, ha bármikor előjön ismét, és vissza lehet menni gratis, vagyis "ingyé", (amit nem hiszek), akkor érdemes elgondolkodni.... De mivel írtad, hogy nem vagy fővárosi, érdemes a helyi lehetőségeket körbekutatni, .....

Sok sok sikert!

hali :)
Előzmény: 6600GT (2125)
6600GT Creative Commons License 2008.07.07 0 0 2125
Köszi, azonban a KOMPLETT KEZELÉS-re mondtak 80.000-et,ami nem tudom mit jelent. 20-25 perces műtétet említettek.....Azonban ezt nem szívesen fizetném ki, ha nem muszály.Bár örök garanciát adnak rá....
Előzmény: tristen (2124)
tristen Creative Commons License 2008.07.07 0 0 2124
Kicsit elgondolkodtató a 80 ezres komplett vizsgálat, én személy szerint sokallom! De biztos van olyan, aki kivágja a mellényzsebéből; még jó, hogy van TB!

Nagyon gyors javulást kívánok!

hali :)
Előzmény: 6600GT (2122)
Procti Creative Commons License 2008.07.07 0 0 2123

Kdeves Procti...

...doxy cuccot én is szedtem , nekem semmit nem használt, nekem is voltak gyulladások

 

breathe!

 

Mi lett a gyulladásoddal? elmondanád? remélem, sikerült elmulasztani.

 

Nekem a legutóbbi egy hetes antiboiotikum kúra dacára sem múlt el a gyulladás, úgy érzem. Holnap megyek a dokimhoz vizsgálatra, de ha nem ad beutalót egy szakorvoshoz (a gasztrentorológiiára), feldugom neki a rektoszkópját, hogy megemlegeti!

Előzmény: __breathe (2094)
6600GT Creative Commons License 2008.07.07 0 0 2122
Sziasztok!
31 éves vagyok,5 éve már volt egy ambuláns aranyérműtétem(külső).Nem fájt nagyon, de féltem hogy gond lesz,és elmentem sebészhez.Az injekció nagyon fájt, de utána csak 2-3 napig volt kellemetlen,és szépen rendbejött.
Most újra gondban vagyok, bejött egyetlenegyszer egy kemény széklet,éreztem is hogy fájt,másnap kijött egy kisújkörömnyi aranyér.Kenegetem Mastu kenőccsel már 6 napja, de nemigazán akar visszamenni.Ülni,állni tudok,nem zavar,csak érintésre kissé érzékeny.Most,hogy visszaolvastam kb. 200 hsz.-t,azt gondolom,ez még semmi a ti panaszaitokhoz, de azért mégis elmennék dokihoz,azonban most valami proktológust keresnék, de gondolkodtam lézerklinikán is, más területen jó tapasztalataim vannak a lézerrel.
Interneten böngészve találtam meg ezt: http://www.aranyeresseg.hu/index.htm
Ma felhívtam őket,kaptam időpontot jövő hétre,azonban egy teljes aranyérkezelés (nem tudom mit takar) 80.000ft......
Nemigazán tudnék munkából hiányozni,ezért is választottam őket.
Vas megyei vagyok, tud valaki a közelben esetleg valaki megbízható szakorvost , megbízható megoldással?
Köszönöm.
tristen Creative Commons License 2008.07.05 0 0 2121
Szia!

Köszi, hogy megírtad a tapasztalataidat, erőt lehet meríteni belőle!

hali :)
Előzmény: Zara32 (2120)
Zara32 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 2120
Hello!

Én is megosztanám a tapasztalatomat hátha segitek.Itt a forumon kaptam meg
Csatári doktornő elérhetőségét akit azonnal fel is hivtam.Egy hétre rá kaptam
időpontot.A doktornő nagyon kedves és bizalmat sugárzó volt,ami megnyugtató volt
mert izgultam nagyon.Én repedés gyanujával mentem el hozzá mert minden egyes wc-és utána csupa vér volt a wcpapir és iszonyuan fájt a székelés..amit 2 hónapig tűrtem.A doktornő figyelmesen hallgatta a panaszom kérdezett válaszoltam majd elmagyarázta hogy mi fog most történni.Ezzel nem is volt semmi bajom...de az az asszisztensnő a kiszeltünde szemöldökkel nagyon irritáló volt.Azt hittem hogy csak a doktornő és én leszek..na mindegy ..asztalra fel..baloldalra fordulás..térd hasig húzva és a saját fenekem kacsintott rám vissza ..ugyanis ott van egy kis képernyő amin nyomon lehet követni mi történik.A doki hideg lidokainos kenőccsel bekente amit kellett majd először ujjal kitapintotta a helyzetet ..majd luk tágranyit egy "szerszámmal" fémcső be..kamera..és teljes végbélrákszűrés 18 cm mélyen..alaposan..végig tájékoztatva mit lát stb stb..majd megynyugtatva mondaj felületi fissura 12 óránál..semmi komolyabb.
Erre adott két fajta kúpot..egyet este ami pezsgőkúp és a lágy könnyű székelés segiti,a másik lidokainos a repedésre fájdalomra..ill.javasolta a neogranormont a hámositásra amit ujjal vigyek be..és ennek 2 hét mulva el kell mulnia.
Elmondhatom hogy kibirható a dolog...pláne ugy hogy a doki tereli a figyelmet azzal hogy közben magyaráz...az asszisztens pofavágásairól nem kell tudomást venni :-)
Tudom hogy "büdös" a meló..de hát ez van.
További szép és fájdalom mentes napot mindenkinek!
tristen Creative Commons License 2008.07.05 0 0 2119
Igen, igazad van! Csak hirtelen előreláttam a dolgokat, de nincs mit tenni, ez van! Összeszedem magam, és lépek tovább! Örülök, hogy már jól vagy! Neked megérte a műtét!

szia :)
Előzmény: bljudit (2118)
bljudit Creative Commons License 2008.07.05 0 0 2118
Ne keseregj, én 38 vagyok, és most túl a műtéten, de látod mennyien szenvednek itt huszonévesen is. Örüljünk, hogy eddi megúsztuk, én majd jelentkeze időnként, hogy mennyi haszna volt a műtétnek, egyenlőre 2 hétig rémálom volt, de jelen állapotomban már egyáltalán nem bánom, hogy rászántam magam. Apámat is operálták anno, most 70 éves és azóta nincs gondja. Fel a fejjel!
Előzmény: tristen (2117)
tristen Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2117
Sziasztok!

Amúgy el vagyok keseredve, mivel 36 évesen azt hiszem én is elkezdem a Kálváriát ezzel az aranyérrel. Igaz még nem voltam a dokinál, de tapintásra nekem nagyon úgy tűnik, hogy belső aranyerem van, igaz, még az első vagy a második fázisban lehetek, de ez idővel csak egyre rosszabb lesz tudom, és nem tudom majd én sem elkerülni ezt a fránya műtétet; amitől már most borzadok, hát ez van, csak tudnám mivel érdemeltem ki ezt a betegséget; biztos valaki rosszat akar(t) nekem :)

Na mindegy!

hali :)
Tunga Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2116

Tamástól szeretném megkérdezni, hogy mit lehet tenni, ha épp külföldön vagyok és valószínűleg egy aranyeres krízis játszódik le nálam (külső) az eddig leírtakból kikövetkeztetve. Fájdalmas, lilás-kékes csomó a végbélnyílásnál. Mit tudok beszerezni egy patikából recept nélkül és sürgősen?

Köszi előre is!

 

__breathe Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2115
kozsu a végbélben is kialakulhatnak polipok, de ha több doki is azt mondta,h előörs akkor bizonyára nem az szerencsére. nekem a kúp nagyon nem vált be... mert feszíti és csak tovább reped, legalábbis úgy érzem... hamarosan kiderül :) remélem sikeresek lesznek a műtétek . hajrá (:
Előzmény: kozsu24 (2114)
kozsu24 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2114

Kedves Breathe!

köszi a figyelmeztetést a polippal kapcsolatban.

Azt kézzel állapította meg az a doki, hogy polip, és már műtött is volna...

Aztán egy másik doki azt mondta, miután megtükrözte, hogy a vébélben nincsenek polipok, hanem az előörs csomók, ami minden embernek van, és ezek nála meg vannak nagyobodva, aminek javasolta az eltávolítását. Mindez mellette kúpokal kezelte a repedést.

Mivel már többször tükrözték, tobb orvis azt mondta, hogy előörs csomó, aminek az eltávolítását javasolták, és most megbeszélték, hogy ősszel leveteti, meg az újonnan felfedezett aranyerét is megműteti....

tristen Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2113
Kellemes estét Nektek! :)))))))
Procti Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2112
Térdeltem
Előzmény: __breathe (2109)
__breathe Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2111
szia. tudnál ajánlani egy ien kineziológust vhol bp-en ? én is kipróbálnám... nekem már nagyon nehezen megy a pozitív hozzáállás.. inkább csak ironizálok rajta:) már rég tervezem,h megpróbálom én is azt az irányt, de eddig még nem volt rá időm ... most viszont már muszáj lenne :s
köszi :)
Előzmény: zszsuga (2098)
__breathe Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2110
kozsu24 . biztos, hogy nem polipja van a párodnak ? azok elég veszélyesek... egy két éven belül a 95%uk elrákosodik . ha olyat talál egy doki akkor ált azonnali eltávolítást szorgalmaz .. repedésre az aloe vera-t tudom ajánlani , nekem az 3-4 nap alatt begyógyítja , jó a kenhető gél és a spray - is , és ha mégsem berepedés akkor is legalább hűsíti ,....
Előzmény: kozsu24 (2093)
__breathe Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2109
több féle gomba lehet vagy vírus, baktérium , engem végig szürtek az összes létező ott kárt okozó tünetes tünetmentes gombás vírusos baktériumos fertőzésre vérvétel helyi minta húgycsőből kikaparó horgokkal stb..- én is ebben reménykedtem ... de sajnos minden negatív lett :( az én kis városomban is csak sztk van , voltam egy megyei kórházban is, budapesti kórházakban és elég sok magán rendelésen , ha fel tudsz menni bp-re akk csatár évát tudom ajánlani első vizit 10.000 utána 5 ... nálam ő viszi a pálmát szakmailag és emberileg is. volt egy trombózisom is - egyiknapról a másikra jött ki , azt egy másik magán doki műtötte egy hűde menő egyedi lézer klinikán ... az 80.000 volt egy bemetszés meg ,h ki szedte csipesszel a vérrögöt, ( egyébként ott az egy napos járóbeteg műtéteket pl 2-3-4ed fokú aranyér eltávolítása lézeresen támogatja a tb csak 10.000 vizit ) sajnos cs. évához nem kaptam időben ip-t ...ez a lézer klinikás doki is sebész , szakmailag jó de emberileg a minimális szintet sem üti meg... a rectó az a "vastag" króm borítás szerű cső, a colon meg gumi cső az megy fel szerintem csak 30ig , nekem 36 cm-en volt egy rosszindulatú daganatom , mire odáig feltolta a cuccot már az ápolónő kezét kellett szorítsam :) bár lehet ,h ennyire kanyargós vastagbéllel is csak én vagyok megáldva .. de a leírásod szerint szerintem annyira nem ment fel , ill oldalt feküdtél v térdeltél ? :o
Előzmény: Procti (2095)
jozsocic Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2108

Kedves  brillians!

De jóóó hogy irtál,te vagy az első aki igy részletesen megosztotta velem a műtétet.Tudom,hogy ez az egyetlen módja a gyógyulásnak,ezt már mikor kiderűlt a sipoly mondta a doktor.Igen nekem is a végbéltől ugy 2.cm-re volt egy kis bunmocska ami most nem tapintható,ezt hozta rendbe 8.hét alatt a doktor,másnaponta jártam kezelésre.Mikor tapintható volt akkor gyulladásba volt,ezt kezelte,sőt holnap is megyek,mert 2.hét múlva lesz a műtét,és azt csak akkor lehet ha nem gyulladt.Tehát most nekem visszahúzodott,de folyik,állandóan kell oda tenni valamit nehogy a váladék kicsipje a bőrt,mert az is kellemetlen.Igy elvagyok mig nincs széklet,akkor ellátom,nekem betadinos fertőtlenitőbe kell ülni,és ilyenkor fáj,és a váladék is több.Nagyon aranyos a doktorom,mindent megigért és segit,de azért félek.Igen itt a neten  amennyire lehetett utánna hallgattam mindenek,de azért félek nagyon.A műtéttől,a gyógyulástól,hisz a dr.szerint is a cukor miatt elhúzodhat.Igen tudok a gumifonalas megoldásról,nekem nem mondta a doktor hogy ugy csinálná.Annyit mondott feltárja kitisztitja a nem odavalót kimetszi.Még leirni is szörnyű.Igaz ez a gerinc érzéstelenités is egyfajta altatásnak mondják kell is mennem 14-én altató doktorhoz,de valójában ébren leszek.A legszörnyűbb nekem,hogy én vak vagyok,és ez még jobban tetézi a félelmemet sajnos.De nagyon jó,hogy ilyen részletesen irtál.Nekem a dr. azt mondta 4.nap után hazaenged ha nem lesz probléma,de utánna másnaponta be kell menni a proktológiára debtisztitásra+kötözésre,és ez eltarthat nemtudni meddig.Volt betege aki 3.hónapig járt be hát ettől is tartok a cukor miatt,mert sajnos magas.

Üdv

Előzmény: brilians (2105)
szepi111 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 2107

azért, mert itt 6-8-10 hét a teljes gyógyulás, de nem ritka hogy 12-14 hétbe is beletelik az mire nem "rossz" WC-re menni... :)

 

Persze egyre jobb és jobb lesz, gondolom most sem olyan már mint 1 hetesen...

 

 

üdv

Előzmény: melo37 (2106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!