Keresés

Részletes keresés

yokozuna Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2112
Radian, megirnad, hol van az a sportorvos? Telszam is jo lenne. Legfeljebb elmegyek Szegedre, ha lesz idom.
Volt mar olyan, valakit a rajtnal nem engedtek a rendezok indulni, mert nem volt _sportorvosi_ igazolasa?

Mas: en is szivesen megneznek egy idobeosztast, felrakhatna valaki egyet a netre. (az enyem most nincs keznel).

Előzmény: Radián (2110)
altvizsla Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2111
Szerintem kockáztasd meg a sportorvosit. Annál izgalmasabb a játék. Gondold el mekkora poén ha egy évig kegyetlenül készülsz a K100-ra és a rajtban azt mondják: nem indulhatsz mert nincs sportorvosid ! Bízz a szerencsédben hogy nem Téged szúrnak ki a rendezők az ellenőrzésre.
Amúgy én is 100%-os komolysággal mondon hogy ha érzi valaki hogy valami baja van, az el ne induljon. Bár szerintem a sportorvos se tudta volna előre megmondani, és a srác se gondolta magáról hogy a Mátrabércen a 6. km-ig fog eljutni... :-((
Előzmény: Radián (2110)
Radián Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2110
Két helyen is helyesbítenem kell magamat:
1. Valószínűleg rosszul emlékszem , ami az általam említett betíltást illeti, hiszen ezt leírva nem találom sehol. Hülyeség volt keltenem a feszkót. Ezer bocs mindenkitől!
2. Sportorvosi igazolás beszerzése mégsem ingyenes felénk - a TB kártyára sem. Gyorsan kész van (< 1 óra), de a vizeletvizsgálathoz (ami kell az igazoláshoz) itt 500 forintot kell lepengetni.

Köszi a résztáv-idő adatokat, és hasznos olvasni a tapasztalataitokról is.

Előzmény: Radián (2097)
larzen Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2109
Utolsó mondatoddal 100%-ig egyetértek! Eleddig háromszor volt időtervem: BEACra (megszívtuk), Börzsöny Éjszakaira (megszívtuk), és a füzetben szereplő a Mátrabércen (jól felidegesített, de nem szívtuk meg).
Előzmény: altvizsla (2108)
altvizsla Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2108
Nekem is van már az első K100 óta időtervem, enélkül soha nem is indultam el. Ugyanolyan fontos mint a mobiltelefon. Ennek 2 fő oszlopa van. Az első oszlop az 5 km/h haladást mutatja, a második a minimum haladást kb. 4.2 km/h.
Namármost: az első 50 km-nél az első oszlophoz igazodunk tehát 5-ös tempót megyünk. Utána már csak a minimumomt nézem, vagyis hogy az eddigi időelőnyünket megtartsuk. Történt azonban 2000-ben hogy Mogyorósbányán akkora vacakolás volt hogy a minimumhoz már csak 25 perc előnyünk lett. Ettől kissé ideges lettem főleg hogy benignus fél órát zuhanyozott, és az aszfalton mezitláb járkált a faluban. 1000-szer mondtam hogy tovább kéne már menni. Ezután következett hogy 60-nál teljesen kivoltam, még jobban lelassultunk. Éreztem hogy a teljesítés veszélyben forog, erre mondtam benignusnak hogy hagyjon itt. Ő azt mondta megvár. És láss csodát, valahonnan erőt merítettem, és a minimumhoz képest 15 perces előnyből a célban már 90 perc lett. 90 km után viszont a tempómat már senki nem képes tartani, ezért a célba egyedül érek be.
Összefoglalva: arra jó az időterv hogy az ember felidegesítse magát, amikor ránéz, és látja hogy képtelen tartani a kitűzött ütemet.
Ermak Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2107
urban legend

Jó hétvégét mindenkinek!

Előzmény: larzen (2106)
larzen Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2106
UL? Péntek délután ne beszélj rébuszokban!
Előzmény: Ermak (2105)
Ermak Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2105
Van egy fogadásom, hogy UL a betiltás.
Előzmény: larzen (2101)
Ermak Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2104
PP-vel egyetértek, kis kiegészítés:

Könnyen csinálhatsz segédtáblázatot: 5 km/h-val osztod az egyes pontok távadatait, és megkapod a 22,5 órás teljesítés elvi menetrendjét. Az elején jobb meghúzni, már csak azért is, hogy Mbányán legyen 1/2-1 óra regenerálódásra, az szerintem kell. Pilis-nyeregben is jó egy bő negyedórás pihi.

Tavaly egyébként mértem a megállások idejét is, és meglepő szám jött ki: 17 óra menetidő, 2,5 óra pihi. Ebből Pilis-nyereg + Mbánya + Bányahegy 1 és 3/4 óra, a többi apró, 5-10 perces megállás.

Ha számolgatáshoz kell Excelben megvan az összes rész- és össztáv meg szint-adat, időkkel, szívesen elpostázom.

Előzmény: Radián (2099)
Ermak Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2103
Rövid válasz: durván Bányahegytől a célig.

Hosszabb válasz: a szubjektív 'sötétség-érzéstől' plusz az adott éjszaka fényellátásától nagyban függ a dolog.
90-91-ben Bányahegytől sötétre emlékszem, 2000-ben hasonló időpontban (20 óra után) indultam tovább, és kb. 22 óráig (Vértestolnai műút utánig) nem kellett lámpa, pedig egy deka hold nem volt az égen. Mások viszont vadul lámpáztak.

Majd linkelek ez ügyben egy korrekt kis helyet.

Előzmény: Lur (2098)
larzen Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2102
kétszeres táv mennyiben más
Sokkal. Elmondom a sokszor emlegetett BEAC-os szívást:
Az első 50 kilométert 10 óra alatt tettük meg, így maradt 17 óránk a hátralevő 60km-re. Azt hittük, sínen vagyunk. 18 kellett hozzá. Valószínűleg az volt a baj, hogy edzettségi szintünkhöz képest nagyon siettünk az elején. Ezért érdemes megfogadni, amit pp is mondott: nem kell nagyon sietni, csak annyira, hogy ne szorítson a szintidő.
Előzmény: Radián (2099)
larzen Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2101
A problem az, hogy egyedül a K100ra kell igazolás. Vannak még megterhelőbb túrák is, ahol nem kérnek: BEAC, Roki.
Érdekelne, hogy melyik túrát tiltották be.
Előzmény: Radián (2097)
pataporc Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2100
Hehe, nekem van egy 23 ora 40 perces idom a regmultbol... az halal volt. Szerintem erdemes az elso 50-et egy kicsit meghuzni (azert ne fusd el :)), mert annal remesebb nincs, mint pontzaraskor erkezni a pecsetelohelyre, es ugy menni 40 km-t, hogy kozben tudod, hogy nem ulhetsz le pihenni, mert akkor ugrott a teljesites. Nalunk a bevalt modszer: 25-ig gyorsan, megallas nelkul, ott kis piheno (10-15 perc), majd Mogyorosbanyaig egy kicsit lassabb, de azert eleg rugyanyos tempo (szinten egyben). Ha az elso 50 normalis idon belul megvan, akkor ott mar lehet havajozni es utana mar kenyelmesen be lehet setalni a celba.. :)
Előzmény: Radián (2099)
Radián Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2099
Tovább spékelném a kérdést:
Szintidőn belüli teljesítéshez legkésőbb körülbelül hányadik órában kell a lényegesebb pontokra eljutni, illetve jutottatok el? 22-24 órás teljesítésről jegyzettel/emlékkel rendelkezők előnyben... :)
Első k100 lesz az idei, amin indulok, s csak 50 km-ről van tapasztalatom, ezért lenne jó tudni, hogy ez a kétszeres táv mennyiben más.
Köszi!
Előzmény: Lur (2098)
Lur Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2098
Sziasztok!

Szeretnék egy körkérdést tenni azokhoz akik tejesítették már a K100-t.
Melyik az a szakasz ahhol sötétben kell(ett) baktatnod?

Köszi

Radián Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2097
Hiába indulnak a résztvevők saját felelősségükre, ha valakivel ezen a rendezvényen történik valami komoly, akkor az szerintem ennek a rendezvénynek a létét is fenyegetheti. (Ha jól olvastam, tiltottak be már teljesítménytúrát egy időre ilyen jellegű okból.) Ilyen dolgokon már csak ne múljon ennek a patináns rendezvénynek a sorsa...
Noha az orvosi igazolás beszerzése nekem is nyűgös, de ettől függetlenül egyetértek kivivel, hogy kár erre vesztegetni a szót, a sportorvosi igazolás beszerzése tekinthető a felkészülés részének, ami a felkészülésbe fektetett energia/idő mellett már kis falatnak számít... :)

yokozuna (2076) - Nekem sincs "saját" sportorvosom, de erre nincs is szükség. Itt Szegeden van viszont sportorvos, ahová bárki bemehet TB kártyájával és részt vehet sportorvosi alkalmasságin (természetesen ingyenesen). De gondolom ez máshol is így van.

benignus (2059) - Az álsághíreid királyak voltak! Első indulatomban én is megettem őket, még mint gáton edződött szegedi is. :)

Előzmény: Ryan (2095)
yokozuna Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2096
Sziasztok!
Olvasgattam tegnap ezt a forumot, csak nemreg talaltam meg. (Pedig jopar teljesitmenyturat megcsinaltam mar, a Kinizsit is 2 eve.) En is nagyon keszulok, ma ejjel a Kinizsi 100-al almodtam. Sajnos 50 km korul megszolalt a vekker. ;-)
Tegnap voltam a haziorvosomnal, (sportorvosom az nincs), es igazolast akartam szerezni. Miutan reszletesen ismertettem a helyzetet, ilyeneket mondott: "a szervezoknek felelosseget kell, hogy vallaljanak az indulokert" meg hogy " a multkor azon az autoversenyen is megsebesult egy nezo".
Idiotakkal nem szeretek vitatkozni, es szemelyes diplomaciai tehetsegemnek ;-) tudom be, hogy vegul ez kerult a papirra: "Igazolom, hogy nevezettnel organicus betegsegrol nem tudok, Fizikailag terhelheto."

Szervezok! Eleg ez?

Ryan Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2095
Sántikál a hasonlat: ez a "jogosítvány" a világon semmilyen más útra nem jogosít fel, csak a K100-ra. Sopánkához csatlakozva, szerintem is értelmetlen, felesleges. Az ember kedvét elveszi az utánajárkálás. A Balaton-átúszáson is van kötelező orvosi vizsgálat (helyben csinálják), ami egy vérnyomásmérést jelent.
És megint csak az idei Mátrabércet tudom felhozni: a fiú halálát _semmilyen_ orvosi vizsgálat nem tudta volna megelőzni. Szvsz sokkal egyszerűbb, ha a szervezők kiírják, hogy mindenki saját felelősségre, kártérítés nem, stb...
Előzmény: kivi (2091)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2094
Nem, le van írva a K100 honlapon. Gödény szerint aki kiszáll Dorogon, az nem a 40-est teljesítette, hanem a százast nem. :-) Én pl. rossz néven is vettem, hogy az egyesületem belső tájékoztatójában, ahol a tavalyi túrákat felsorolták, beírtak nekem egy "Kinizsi 40"-t a túrajelentés alapján, a megkérdezésem nélkül.
Előzmény: kivi (2093)
kivi Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2093
Ebben teljesen igazad van. Végül is sokáig lehetne ezen polemizálni, de nincs értelme. Ez a szabály, ehhez kell alkalmazkodni.

Más. Ez a kérdés talán szentségtörésnek számít, de nem baj: ha valaki a 100-ra nevez, de kiszáll Dorogon, az megkapja a 40-eseknek járó elismerést? Nem azért kérdezem, mert ilyen kitűzőre/emléklapra pályázom, csak kiváncsi vagyok. Pl. a Beacon 'szoktak' adni 70-es, 80-as emléklapokat azoknak, akik feladják a 110-et. Ha elindulok a K100-on, és ki kell szállnom 40-nél, akkor marhára nem fog érdekelni, hogy kapok-e valamit.

Előzmény: Simabőrű (2092)
Simabőrű Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2092
Azért ez akkor sem kerek. A kiírás szerint egy évnél nem régebbi igazolás kell. Ha odamész egy 2000. május 28.-ival, akkor az hivatalosan teljesen korrekt, elfogadható, de szvsz használhatatlan arra, hogy a felkészületlen egyéneket kiszűrje. Így viszont kicsit feleslegesnek és értelmetlennek látszik _szerintem_
Előzmény: kivi (2091)
kivi Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2091
Csak ezek (sajnos) nem tanúskodnak arról, hogy az orvos szerint is 'alkalmas' vagy a 100km-re. A rendőrt sem érdekli, hogy szuper autóvezető vagy (és pl. most jöttél vissza egy Bp.-Párizs-Bp. útról), jogosítvány nélkül nem vezethetsz. Teljesen igazuk van a szervezőknek, megpróbálják kiszűrni azokat az embereket, akik _feltehetően_ egészségileg nem alklamasak a túrára.
Előzmény: Sopánka (2090)
Sopánka Creative Commons License 2001.05.10 0 0 2090
no és ha nincs?
Az edzettséget, erőnlétet talán igazolja egy-két friss maratoni futási eredmény, és néhány korábbi Százas teljesítése is, nem?
Elsőre még kértem sportorvosit, de aztán azt mondtam, hagyjanak ezzel békén, a harmadik K100-as után, mikor 30 teljesítménytúrán túl vagyok és egyet sem adtam föl soha...
Előzmény: Gödény (2083)
Pucros Mackó Creative Commons License 2001.05.10 0 0 2089
Jelentem, ma is elsétáltam Dorogról Tatabányára. Ezúttal lecsaltam a mogyorósbányai kocsmáig oda-vissza szakaszt (sajnos nem ihatok sört allergiagyógyszerszedés miatt:-((), és valójában nem is Tatabányáig mentem, hanem csak az autópályánál lévő buszmegállóig.

Az a helyzet a Bika-völgy után, hogy amikor felérünk a kerítéshez, akkor _balra_ kell menni kb. 100 métert (szinte minden út menti fán kék jelzés van:-))), ott egy kapun besétálni, utána pedig komfortos szekérút visz vissza és tovább a kerítésen belül. Határozottan kellemesebb, mint a bozót a kerítés túloldalán! A K100 legocsmányabb szakasza megszelídült:-)) Aztán érdemes figyelni, honnantól kezdve van a kerítésoszlopokra festve a kék, mert ennek később hirtelen jelentősége lesz (tehát ott már tényleg a kerítés mellett kell menni).

Ragyogó idő volt, mókust, nyuszit, őzet, szarvast, hollót, zöld gyík hímet kék torokkal stb. láttam. Meg mindenféle védett növénykét, amiknek nem tudom a nevét, de gyönyörűségesek.

Hasznos infó az ilyen előtúrákhoz, hogy Koldusszállás után átbújva az M1 alatt van egy buszmegáll-ócska, ahová menetrend szerint 18:56-kor (gyakorlatilag picit előbb) jön egy jó kis busz, ami elvisz Tatabánya vasútállomásig. A menetrendben Fagyűjtőtelep, bejárati út művésznéven szerepel a megálló, ha valaki ráböngészne.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.05.10 0 0 2088
Fájdalommal tudatom veled, hogy 11-e péntek! Úgyhogy készítsd a bakancsot, mert lekésed a buszt. :-)
A másikra: nem, még nem gondoltam rá. :-)
Előzmény: schtomko (2087)
schtomko Creative Commons License 2001.05.10 0 0 2087
Kedves Sánta Kutya sajnálom,hogy nem tudok veletek menni. Én 11-én (szombaton) megyek a Tokodi pincéktől Szárligetig. 6 órakor indul a busz a Széna térről és a pincéknél szálok le. Szerintem ide könnyebb eljutni mint Mogyorósbányára és km-ben sincs nagy különbség. Ti nem gondoltatok a Tokodi pincéktől való indulásra? Azért jó időt kívánok nektek május 15-re!!!
P-ista Creative Commons License 2001.05.10 0 0 2086
Hát ebben végre egyetértünk. :-D
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2085)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2001.05.10 0 0 2085
Én egy 24 órással is. :-)
Előzmény: larzen (2081)
Gödény Creative Commons License 2001.05.10 0 0 2084
???

Talán írj ide egy URL-t, mert amiről én tudok ( http://www.fsz.bme.hu/ttt ), ahhoz másnak nincs jelszava - és én nem frissítettem még az idén.

Előzmény: benignus (2079)
Gödény Creative Commons License 2001.05.10 0 0 2083
Már többször írtam - 18 éves kor alatt mindenkitől kegyetlenül, 18 fölött szúrópróbaszerű.
Előzmény: kivi (2078)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!