Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kivi Creative Commons License 2001.12.18 0 0 199
Előbb-utóbb írni is megtanulok. :-)
Előzmény: kivi (197)
stevie wonder Creative Commons License 2001.12.18 0 0 198
V6Max,

ezek egymast kizaro fogalmak ;-) de egy alapos torles es a glicerines kezeles egyuttesen csodat tesznek! :-)

Előzmény: V6Max (193)
kivi Creative Commons License 2001.12.18 0 0 197
Ezekből a szerekből elég nagy a választék. A Preventet speciel itt nem szeretem, mert (szerintem) büdös. Most egy Rex névre hallgató vanilia illatú sprayt használok. Jólé leviszi a kosz az összes belső felületről.
Előzmény: keptn_kork (195)
Xolo Creative Commons License 2001.12.17 0 0 196
Én a Pronto-t használom, nem tudom, ez-e a legjobb, de ez elég jó, taszítja a port, nem büdös, és kímélis is a felületet...
Előzmény: keptn_kork (195)
keptn_kork Creative Commons License 2001.12.17 0 0 195
Udv,

Szeerintetek melyik a leginkabb ajanlott tisztitoszer muszerfal es egyeb muanyag feluletek tisztitasara. Vegyesen vannak kopogos es nem kopogos reszek.

Kep

kivi Creative Commons License 2001.12.17 0 0 194
De van benne viasz + glicerin is! :-)
Előzmény: SzaboZE (192)
V6Max Creative Commons License 2001.12.17 0 0 193
Sziasztok!

Kérdéssel fordulnék hozzátok:

Ismertek-e BP környékén olyan mosót, ahol van nagynyomású mosó(a pisztolyos)+gépi mosó+le is tudom szárítani a kocsit úgy hogy reggelre nem fagy be az összes ajtó?

SzaboZE Creative Commons License 2001.12.17 0 0 192
Na háj!

Szóval preventről ennyit. Van gumiápolója, öregedésgátló fullextra minden, az alján apró betűkkel virit a felirat: összetétel: szilikonolaj, viz..... Az ÖSSZES gumiápoló tartalmazza!!! A spray is, a kis flakon is. Tesco, Cora, Auchan összes szara ilyen. Ők pedig a homasitából táplálkoznak.

Glicerin? Önmagában van ilyen?

SzaboZE

stevie wonder Creative Commons License 2001.12.14 0 0 191
Glicerin a patikabol. Olyan hatvan forintos uvegcse 10 telre eleg ;-)
Előzmény: SzaboZE (188)
fargo Creative Commons License 2001.12.13 0 0 190
A gumiápolókkal vigyázni! Rendesen megfogja a karosszériát, szóval mértékkel és ésszel kell applikálni. Nekem a felnikrôl csak lekopni tudott, nem voltam képes lesikálni...
Előzmény: SzaboZE (188)
kivi Creative Commons License 2001.12.13 0 0 189
A Preventnek van gumiápoló trutyija, a flakon szövege szerint minden fekete gumifelület (abroncs, díszcsík, tömítés) ápolására jó. Én tegnap kentem fel, mára nem fagyott be.

A Prevent jégmentesítőről mi a tapasztalat? Mindenhol kapható, de nem túl olcsó. Az Auchanban viszont most 299.-ért lehet kapni 300ml-es 'Holts' jégoldó sprayt, ami baromi hatékony. Villámgyorsan oldja a jégpáncélt az üvegről. Érdemes kipróbálni.

Előzmény: SzaboZE (188)
SzaboZE Creative Commons License 2001.12.13 0 0 188
Mongyatok egy gumiápoló löttyöt ami nem szilikonos. Mer akkó kéne. (323F keret nélküli ablakok rulez)

SzaboZE

fargo Creative Commons License 2001.12.13 0 0 187
Rosszul tudod, a szilikontól egy ideig szépen csillog a gumi, de napsütés hatására aztán kiszárad és megrepedezik. Vannak külön gumiápoló löttyök, azok jók...
Előzmény: SzaboZE (185)
Macimedve Creative Commons License 2001.12.13 0 0 186
A gumi semmilyen olajat nem szeret. Vannak ugyan olajálló gumik, az autókban illene valamilyen szinten olajálló dolgokat alkalmazni, de ez nem mindig van így. Az olajálló guminak sem használ az olaj, csak tovább ellenáll a káros hatásnak.
Előzmény: SzaboZE (185)
SzaboZE Creative Commons License 2001.12.13 0 0 185
Én úgy tudtam a szilikon pont a gumi állagának megőrzésére való.

SzaboZE

Macimedve Creative Commons License 2001.12.13 0 0 184
Nem feltétlenül jó ötlet. Működni prímán működik, csak a szilikont nem szereti a gumi, hamar elöregszik tőle. Léteznek erre a célra speciális löttyök, nézz körül egy nagyobb benzinkútnál....
Előzmény: doktorúr (183)
doktorúr Creative Commons License 2001.12.13 0 0 183
Fújd le szilikonnal a gumikeretet.
Előzmény: ketajtosszekreny (182)
ketajtosszekreny Creative Commons License 2001.12.13 0 0 182
Sziasztok,

NEm olvastam vegig a topikot, bocs, ha mar kitargyaltatok a temat: mi lehet tenni az ajtok befaygasa ellen? Nem a zar fagy be, hanem az ajto egesze fagy hozza a kerethez.

Otlet?

Udv, ketajtosszekreny

kivi Creative Commons License 2001.12.05 0 0 181
Vettem egy flakon Motip páramentesítő löttyöt. Az első tapasztalatok kedvezőek, egyáltalán nem jelenik meg a pára az oldalablakokon. A hátsóra nem kentem, mert ott van fűtés, a szélvédőn pedig hatékony a meleg levegő.

Sőt, a fürdőszobai tükrön is jól vizsgázott! :-)

kivi Creative Commons License 2001.11.29 0 0 180
Erre is való. Nekem pl. az 5. ajtó lámpakapcsolóját egyből kontatkthiba mentessé tette. Előtte smirgliztem, de az nem sokat használt.
Előzmény: Szkátó (179)
Szkátó Creative Commons License 2001.11.28 0 0 179
WD-40 erre való ha jól tudom... Jól tudom? Igaz nem Preven termék.
Előzmény: Janibacsi (178)
Janibacsi Creative Commons License 2001.11.28 0 0 178
Absolution!

Olyan kérdésem lenne, hogy gyártotok-e olyan fémtisztitó(pl.réz) spray-t, amivel ezeréves elektromos csatlakozásokat lehetne az oxidációtól megtisztitani? Pl. késes csatlakozók. Kicsit gyorsabb lenne mint egyenként réz drótkefével...:o)

Köszi:

Jano

Szkátó Creative Commons License 2001.11.27 0 0 177
Rengeteg alu-hengerfejes autó szaladgál kishazánkba! Lehet, hogy csak valamilyen "tömítés" érzékeny a "átlagos" fagyálló valamelyik összetételére. Meg kell nézni, hogy a Honda méregdrága fagyállójának mi az összetétele, és utánna olyat keresni/megvenni a mezei üzletbe 10-ed áron.
Összetételt tekintve nem hiszem, hogy olyan sokféle létezik...
hondafan Creative Commons License 2001.11.19 0 0 176
Szia Absolution!

Egy kérdés hozzád:

úgy sejtem, hogy a ti cégetek készit fagyállokat is a hütörendszerekhez. Ha nem vissza az egész.

Ma megneztem többet is a CORAban, de egyiknel sem tapasztaltam a dobozon feltüntetve, hogy lehet alkalmazni aluminium hengerfejes autokhoz. A honda gyari könyve viszont szigoruab kiköti, hogy csak az ö saját honda fagyállóját lehet használni, különben kárositja a hengerfejet az egyeb anyagok. CSak annak 3000ft literje kb. , de ez nem csak a hondanal elöirás, hanem az osszes alu hengerfejes autonal.
Lehet használni akkor a kereskedelemben kaphato fagyallokat.
Segitsegedet elöre is köszönöm:
hondafan

Előzmény: absolution (171)
_MrB_ Creative Commons License 2001.11.19 0 0 175
Macimedve: nos én nem polirozok, de némi saját késztetésre, meg absolution ajánlására kipróbáltam a Prevent Páramentesítő, vagy milyen spray-ét. S ha ezt elöbb tudom, hogy ilyen, sok dühödt ablakpucolástól mentett volna meg.
Szóval a prevent cuccokat egy termék alapján nem kellene leirni. Persze lehet.

kivi: hát én a lama autósokat utálom télen, meg azt, hogy a tükör tiszta havla lesz, s nem látok normálisan hátra. Sajna ez nem fűthető, s a köd is hasonló szépeket tesz vele. Na meg az ablakmosás... ( jó kis taposós ablakspriccelő van a kocsimban...
Sós lé: van, az utcán hagyom a gépet, aztán vagy megfagy, vagy lefolyik... Elkerülhetetlen. Gondolj bele a tengerparton lakók helyzetébe, nekik a korrózia soxoros probléma az állandó sós párától...
Majd tavasszal nagymosás, hibajavítás, meg igy ősszel is a havas sós idő elött egy alvázvédelem javitás. Igy lehet csökkenteni a problémát.

Előzmény: Macimedve (173)
kivi Creative Commons License 2001.11.19 0 0 174
Úgy látszik itt a tél, a éjjel már 0 celsius alá megy a hőmérséklet. Ráfagy a pára a kocsira, odafagy az ablaktörlő, befagy az ajtó (vagy a zár). Ezzel párhuzamosan lassan megjelenik majd a sós lé az utakok. Csak emiatt utálom a telet... Ti nem?
Macimedve Creative Commons License 2001.11.15 0 0 173
Az, hogy nem volt panasz, SZVSZ nem jelent semmit.... Ilyen dolgokért az ember nem ír levelet, nem reklamál, mert tovább tart és többe kerül mint újra polírozni. Inkább káromkodik egyet az ember és elhajítja az egészet a francba....A másik a jó hazai tapasztalat: úgyis elhajtják az embert, mint a legyet, inkább nem idegesítem fel magam.
De ha körülnézel itt a topicban is találsz 3-4 panaszt. Javaslom a minőségügyi előadótoknak a neten az autós fórumok olvasgatását.

Amit a fékfolyadékról írtam, azt ma is tartom. Ha ez ember elveszti a bizalmát egy márka iránt, azt nagyon nehéz visszaszerezni. Márcsak érzelmi okokból is... Tudod, az az „azok egyszer kiböktek velem, egyszer rámsóztak egy gané terméket” érzés.....

Azóta újabb tapasztalat autóápoló ügyében: úgy néz ki, hogy gyorsan megoldódik a probléma: a hétfői eső szépen lemosta a kocsiról. Csak az oldalán van még némi zsírfolt. Mikor elkezdett esni, olyan szép fehéres lé folyt le róla, mint mikor nagyon poros az autó.... A tetején és a gépháztetőn már semmiféle vízlepergető hatás nincs... Azt egy fél napos csendes eső megszüntette.... Ráadásul nem is autóztam esőben, csak a cégparkolóban álltam napközben.
A prosi persze 20-25 mosásról irkál. Valami nagyon nincs rendben ezzel az anyaggal.......

Előzmény: absolution (171)
kivi Creative Commons License 2001.11.15 0 0 172
A 148. beírásban én is szidtam egy polírozó anyagot. Ma kezembe került a flakon és kiolvastam. Ugyanaz, amit itt többen is elátkoztak. Úgy látszik tényleg van vele valami probléma. Az enyémet 2001. márciusban gyártották.
Előzmény: absolution (171)
absolution Creative Commons License 2001.11.12 0 0 171
Macimedve

Annyit tudok tenni, hogy lemegyek az üzembe és hozok fel a márciusi gyártásból egy flakonnal és otthon kipróbálom. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ennyire rossz lenne az anyag. Nekem is meglehetősen új autóm van (3 hónapos) de rá fogom kenni. Ha valóban ilyen rossz, akkor homokot szórok a fejemre és befejezem termékeink favorizálását.....megkérdeztem a minőségügyi ea-t és idén nem volt panasz PREVENT termékre!!!!!! Szóval továbbra sem értem, hogy mi történhetett.
És a legfontosabb!!! Nem használunk "olcsó" és "olcsóbb" alapanyagot sem! A prémium kategóriát nálunk nem az ár jelenti hanem a minőség és erre igen sokat fordítunk. Ami pedig az "emberéletet" illeti: Nem biztos, hogy ha egy nem megfelelően felhasznált autóápoló em. fénytörést okoz a kocsidon, akkor egy QS szabvánnyal rendelkező Glykolstopnak is veszélyt kellene jelentenie az emberek életére! Ez a kijelentésed azt hiszem nem volt sem fair sem pedig átgondolt!

Macimedve Creative Commons License 2001.11.12 0 0 170
A probléma leírásakor rosszul fogalmaztam, de utána a termék-meghatározás már helyes volt: természetesen nem a polírozót hanem az autóápolót használtam, amit a Prevent kifejezetten új autókhoz javasol. (Metálhoz is) Az autóm kb. egy éves, kifogástalan állapotú.
A szavatosság rendben, a terméket valamikor a tavasszal gyártották, 2 évig áll el. Tárolási gond nem lehet, csak fagyveszélyt említ a doksi, a gyártás ideje óta ilyesmi nem volt kis hazánkban.....
Mindent előírásosan csináltam. Jól felráztam és az udvaron políroztam, kellemes tizenvalahány fokos hőmérsékleten. Mikor láttam, hogy gáz van, először a napsütésre tippeltem bár a használati utasításban –sok egyéb vaxszal ellentétben- nincs erre utaló kitétel. Meg hát a novemberi bágyadt nap..... Ez még a kifejezetten „napérzékeny” vaxokat sem szokta zavarni.
Utána beálltam a fűtött garázsomba, és folytattam, de ott is ugyanaz.

Itt a topicban többen is emlegették már a problémát, meg a neten máshol is olvastam ilyesmit. Nem hittem a híreknek, mert korábban nem volt bajom az anyaggal. Valszeg ezután sem lesz, mert eldobom olyan messzire, amennyire csak tudom, és veszek valami használhatót....... Nem hiszem el, hogy egy tisztességesen tesztelt és előírás szerinti gyártástechnológiával gyártott anyaggal ilyen gondok lehetnek. Vagy bejött valami jó kis spórolás.... Használjunk jó olcsó alapanyagot a régi helyett, aztán a tesztelés elmaradt.... Nagyon-nagyon nagyot csalódtam a Preventben:-(((((((((((
Ezek után hogyan bízzon az ember olyan anyagaikban, amin esetleg az élete múlik, mint pl. a fékfolyadék? SZVSZ főleg ilyen okok miatt szorulnak ki az egyébként jó hazai termékek a piacról.....

Előzmény: absolution (169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!