Keresés

Részletes keresés

citcat 18-16v Creative Commons License 2013.09.26 0 0 11879

A mindíg visszatérő kérdéssel nem kell tartanom szankcióiktól mert azt ugye a tulaj lakcímére kell póstázni,na itt a hiba mivel nekem nincs lakcímem és nem is volt soha semmilyen cím beírva sehova sem(telefon,autó forgalmi,biztosító...stb.még a gyorshajtást sem küldik ki mert nincs hova.

Előzmény: Totya3 (11875)
gmkiev Creative Commons License 2013.09.26 0 0 11878

He-he!

Majd mikor kopogtat az egyenruhás, te is ott citerázol az ajtó mögött!

 

Előzmény: 4tigris (11877)
4tigris Creative Commons License 2013.09.26 0 0 11877

Na csak próbálnák megtiltani a kémény használatát vagy bármilyen bírságot kiszabni. Nekem kéményseprést sem kell fizetni úgy rájuk ijesztettem.

Előzmény: zs39 (11872)
gmkiev Creative Commons License 2013.09.26 0 0 11876

Ma, be kell engedni!

Igaz a fi......ra még nincs törény!

Előzmény: Totya3 (11875)
Totya3 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 11875

Azt hiszem törvény van rá, hogy a "seprőt" be kell engedni és ha ennek nem teszel eleget, szankciók...

Előzmény: citcat 18-16v (11873)
Totya3 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 11874

"fellebbezésre való tekintet nélkül azonnal végrehajthatóvá nyilvánítottuk, tekintettel hogy életveszéllyel fenyegető helyzet elhárítása vagy káros következményeinek enyhítése miatt szükséges volt"

22 éve ilyen a kéményem(2cm). Miféle fenyegető helyzetről beszélhetnek, ha nincs a gerendán még szinezet sem, amit hő okozott volna! Bíroságra mennék. A K anyjukat azt!

Előzmény: zs39 (11872)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.09.26 0 0 11873

Nekem csak az a bajom velük hogy NINCS kémény a házamon, akkor meg miért akar bejönni? Miért nem érti meg,hogy én senkit nem engedek be a házamba, még a gyerekek is csak a macskás házba hívhattak barátokat! Azt sem értem,hogy azok a katasztrófa akárkik milyen jogkörrel rendelkezhetnek, ha őket sem engedem be akkor betörik az ajtót és elkezdenek kémény után kutakodni?

Előzmény: zs39 (11872)
zs39 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 11872

Dehogynem. :)

Ha hibát észlelnek, megtiltják a kémény használatát egy határozatban, és kész. Ha megszeged, első körben 30.000 + eljárási bírság. Tök mindegy, hogy gázt, fát, vagy az anyósodat égeted benne.

 

".... ellenőrzése során élet- és vagyonbiztonság közvetlen veszélyeztetését észlelte..." (=12 cm!)

 

"fellebbezésre való tekintet nélkül azonnal végrehajthatóvá nyilvánítottuk, tekintettel hogy életveszéllyel fenyegető helyzet elhárítása vagy káros következményeinek enyhítése miatt szükséges volt"

 

 

"határozatban foglaltak nem teljesítése esetén a végrehajtásról és foganatosításról ... tűzvédelmi bírság kiszabásának..."  STB...

 

:)))

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: 4tigris (11871)
4tigris Creative Commons License 2013.09.26 0 0 11871

Ha rákötök egy szilárd tüzelésű berendezést a letiltott kéményre akkor nem tudnak mit csinálni. A gázt elzárhatják, de a fát nem tudják elvinni.

Ha kötlelezővé tennék a szénmonoxid riasztót még azt is jobban elfogadnám, mint ezt a sok marhaságot.

Előzmény: Totya3 (11869)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.09.25 0 0 11870

Ne reménykedj ez is politika. A lényeg,hogy mindíg féljél valamitől mert ha nem félelemre kell koncentrálnia a népnek akkor ráér gondolkodni az meg ugye nem kívánatos az új urainknak.

Előzmény: Totya3 (11869)
Totya3 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 11869

Abban reménykedhetünk, hogy egyre több embernél verik ki a biztosítékot és nem marad szó nélkül ez a sok marhaság, amit be akarnak tartatni minden ész nélkül.

Előzmény: citcat 18-16v (11868)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.09.25 0 0 11868

Egyszer nem vettek át egy kéményemet ami az akkor érvényes szabályok szerint készült mert a kivitelezői leadása előtt 1 nappal változtattak(akkoriban szinte hetente) erre bepöccentem és elmentem a közigazgatási hivatalba és az akkor (és csak addig!)még közalkalmazott kéményseprőket feldobtam a közalkalmazotti törvényre hivatkozva,hogy se mellette,se alatta nem dolgozhat rokon és a kéményseprő kirendeltségvezetők mind valamilyen módon rokona a másiknak. Ezek után úgy volt hogy vége a királyságnak de átalakultak kft re. Na akkor nem kicsit voltak idegesek rám de most is el tudnám őket intézni egy egyszerű kérdéssel a megfelelő helyen és ismét, de most véglegesen kicsinálnám a céget mindenestűl. De még nem húzták ki nálam annyira a gyufát de közelednek hozzá.

Előzmény: Totya3 (11867)
Totya3 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 11867

Tudom, hogy nem szó szerint értetted, de azért óvatosan kell bánni az ilyen szavakkal! ;)

Előzmény: citcat 18-16v (11866)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.09.25 0 0 11866

ÉN NÉV SZERINT TUDOM,HOGY KIKET LÉNE LELŐNI CSALÁDOSTÚL AHHOZ HOGY EZÜGYBEN VÁLTOZZON A HELYZET!

Előzmény: Totya3 (11863)
zs39 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 11865

Totya, ne keress ebben logikát vagy szakszerűséget, ez egy sima, államilag támogatott lehúzás. Régebben a jegyző járhatott el ezekben az ügyekben, de hogy némi komolyságot adjanak a dolognak, beszervezték őket a katasztrófavédelem alá, most már lehet pattogni.

Van fölháborodás, így született az az ombudsmani jelentés is, amit a múltkor belinkeltem, és ami megállapítja, hogy az egész kéményellenőrzési rendszer úgy ahogy van, jogtalan és szakszerűtlen. De ennek ellenére nem történt semmi.

Vannak fórumok is, ahol próbálják ezt boncolgatni, viszont ott mindig elkezd egy sorellenőr magyarázkodni, hogy ez milyen fontos dolog, hogy nem ők hozzák a szabályokat, hogy ennyi pénzért szinte lehetetlen ellátni ezt a feladatot, hogy őket tulajdonképpen sajnálni kell és így tovább...

De az is biztos, hogy elég birka állapotban van ez a mai társadalom jelenleg.

Előzmény: Totya3 (11863)
zs39 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 11864

Sajnos tévedsz. Nem az új építésekre vonatkozik, hanem mindenre, azonnal, akkor is, ha friss papírod van arról, hogy átvették a kéményed. Egyébként nem lenne ilyen felháborító a dolog. Megváltoztak a fizika törvényei, tehát új szabványra volt szükség...

Az elektromosoknál is változnak az előírások, de ott van türelmi idő. Megtarthatod a régit, de cserénél már a korszerűbbet kell beépíteni, csak átalakításnál köteleznek változtatásra stb. Ez igy rendben is lenne, de a kéményeseknél nem így megy, elvégre az egy komoly dolog!  :)

 

Én nem a jó oldalon lakom, van egy hivatalos papírom hogy ha használom a kéményem, közveszélyt okozok, vagy mi a csudát, és jönnek a szankciók.

Előzmény: joevagyok68 (11862)
Totya3 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 11863

A másik kérdés, hogy ha a gerenda nem lehet közelebb, akkor a lécek igen? Mert minden kémény előtt és után egy léc meg el, különben hová kerül a cserép?

Ezenkívül vannak olyan szigetelő anyagok, amiknek 1cm-en ezer fok elválasztásuk van. Nem is drága. Kaolin paplan, vagy préselt lap. Ha egy ilyen lapot tennénk a gerenda és a kémény közé, egész nap nyílt lánggal lehetne támadni a szigetelő felületét, akkor se gyulladna ki a tető. Kérdem én, ha már valamelyik istentelenbarom kitalálta, hogy a 12cm-es téglán átjön a gyújtóforrás, miért nem találta azt is ki, hogy ezt hogyan lehet olcsón megoldani? Perszen nincs is mit megoldani, mert ez a dolog marhaság! Kiszámolta már valaki, hágy fokosnak kéne lennie a kéménynek belül és mennyi ideig és ehhez mekkora bevitt teljesítmény kellene, hogy kívül meggyújtson egy gerendát?

Hol lehetne ezt megtámadni? Aláírásgyújtés, szakértői vélemények gyűjtése, vagy milyen megoldás van? Tenni kéne valamit, ez egy idióta törvény!

Előzmény: joevagyok68 (11862)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 11862

"A szerzett jogot ebben az esetben nem tudom értelmezni."

Háát az, hogy mikor épült még nem volt kötelező a 12 cm...És csak mert MOST az LETT, nem lehet kötelezni senkit akinek régi a háza a tető átépítésére..

De lehet rosszul gondolom..:-)

 

Ezekszerint te a "páratlan" számú házban laksz ?  :-))

Vagy nálatok is....

Előzmény: zs39 (11861)
zs39 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 11861

Nem, sajnos itt nálunk nem túlzás! Ez egy nagyközség, nem kell hozzá kocsma, hogy beinduljon az értetlenség nyomán a "forró drót", mindenki keresi a megoldást. Azt el tudom képzelni, hogy nem országos jelenség, vagy területenként eltérő.

 

A szerzett jogot ebben az esetben nem tudom értelmezni.

Előzmény: joevagyok68 (11860)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 11860

Ez

"Nálunk már minden második házba meghozta a postás a kémény használatának letiltásáról szóló levelet"

nem tartalmaz némi "költői" túlzást ?  :-)

Vagy a kocsmában terjesztik...

 

Amúgy meg olyan, hogy "szerzett jog" mintha létezne !

Nem ?

Előzmény: zs39 (11859)
zs39 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 11859

Most 12 cm-nek kell lennie a távolságnak a faszerkezettől. Semmi alternatív megoldás nem létezik. Régebben volt olyan, hogy bélelt kéménynél, vagy ha a faszerkezetet (és nem a kéményt) burkolod 10 mm vastag tűzálló építőipari lemezzel a kémény felőli és az arra merőleges oldalakon, akkor elég 6 cm is, de ezt megszigorították, ez a megoldás már nem létezik.

Nálunk már minden második házba meghozta a postás a kémény használatának letiltásáról szóló levelet a katasztrófavédelemtől, az esetek 99 %-ában pont a 12 cm miatt.

 

Egy szabvány tartalmazza ezt, amit nem tudsz megtalálni a neten, de megvásárolhatod 10.000 Ft körüli összegért.

 

Olvass vissza kicsit, volt erről itt már szó!

Előzmény: z00li (11858)
z00li Creative Commons License 2013.09.25 0 0 11858

Kb. 5 cm van a kémény és a gerenda között. Arra gondoltam, hogy egy tábla kőzetgyapotot beszabok közéjük. Mondjuk nem tudom elképzelni, hogy a kémény úgy átmelegedjen, hogy lángra kapjon a gerenda.

Előzmény: Dunit (11856)
Dunit Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11857

 A szigetelő anyag ásványgyapot paplan,  dróthálóra kasírozva.

Előzmény: colosis (11852)
Dunit Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11856

 Mennyi az a  pár centi ? " hogy az egyik fagerenda pár centire van a kéménytől?"

 

 

  Abaj régen abból lett,hogy a erende belelógott a kémény járatba. A lusta kőmives egyszerűen a gerenda köré falazta a kéményt . Ebből néha lett ház vagy falú tűz - ilyenért mágja járt.

 Aztán a ájtosabb esetben csaka kémény testbe  lógott bele a gerenda, ettől is keletkezhetett tűz, aztánhozzáért majd  megelégedtek az 5 cm -rel  most a 10 nél járnak, de dolgoznak a 15 cm -es távon is. hiába akéményseprők is átdolgozzák néha aszabályaikat.

Előzmény: z00li (11839)
Dunit Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11855

  Pedig már vagy 40  -50  éve használják. Húzó szegecsnek is nevezik.  Elszakad a szára, a lényeg hogy csak az egyik oldalról kell hozzáférni. A klasszikus a kalapálós szegecs legalaább 150 éves vagy több is.

 Előbb volt szegecs kötés mint heggesztés.

Előzmény: colosis (11851)
4tigris Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11854

Szóba se állj velük. Ha pár centire van a gerenda akkor abszolút nem fogják engedélyezni, de ha nincs kibélelve, betonból van az ajtó akkor sem engedik. Szerintem szarj a fejükre és kössed rá a kazánt. Én úgy elküldtem őket, hogy még kéménysperést sem kell fizetnem, mint ha nem is létezne.

Előzmény: z00li (11839)
Totya3 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11853

Azért az nem ártana, hogy ha a kéményseprő megnézi, akkor ne dobja le az agya az ékszíjat! :) Ha szakszerűen megcsinálod, akkor ha szerencséd van, ne fog szólni, bejegyzi, kész, de így szinte biztosan. Szerintem...

Előzmény: colosis (11851)
colosis Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11852

Na ezen a hirdetésen van fotó, amin a szigetelés látszik. Vajon milyen anyag?

http://aprod.hu/hirdetes/kemeny-szerelt-femkemeny-furan-flex-minden-ami-kemeny-ID1n6xN.html

colosis Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11851

Évek óta nem volt dolgom szegecseléssel, a popszegecset meg soha nem használtam, ezért kínai a dolog nekem :-)

 

A szigetelés dolog meg nem a kéményben kellene, hanem csak a padlástérbe, és akkor nem falaznám körül a 18-as koracél csövet. Ráadásul nekem puritán módon is megfelelne: szigetelést körbe a csőre és azt csak pántokkal felerősíteni. Így még külső burkolat sem kellene rá és megúsznám a téglafalazásos cirkuszt. 

Magyarul ugyanaz, mintha egy szerelt készkéményt vettem volna erre a 4 méteres

szakaszra. Persze biztos házilag is lehet rá valami olcsóbb fémköpenyt varázsolni.

Előzmény: Totya3 (11831)
Totya3 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 11850

Ne is mond! :-)

Előzmény: zs39 (11849)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!