Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8051

Az ilyen elkefelt licit visszavonhato.

En ezt ugy kerulom meg, hogy akkor is a .de-rol licitalok, ha a .com-on van a cucc. Igy mindig tizedesvesszo van :)

 

Előzmény: NLQ (8050)
NLQ Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8050

a tizedes szamokkal vigyazni!

 

ha az amcsi (asszem az angol is) beirsz mondjuk 5,54 et peldaul akkor azt siman beteszi 5540 dolcsinak, mert ott tidedes pont van es a vesszo az ezres elvalaszto....

 

egyszer nekem sikerult igy licitalnom, szerencsere nem volt mastol magas licit!!!

 

azota csak teljes osszeggel licitalok, inkabb meg egy dolcsival (vagy euroval) magassabbat licitalok...

 

 

Előzmény: Törölt nick (8043)
Gyula Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8049

Bocs', hogy így ismeretlenül beleszólok (egy ideje már olvasom a topikot, és nemsokára kezdem is az ebay-ezést)!

A nevezett banknál érdekes helyzet áll fent devizautalásnál: Ha a (fogadó fél) költséget a tranzakciót indító fél állja, akkor az minimum 30 USD, de ha a kedvezményezett fél állja (akinek a számlájára jön a pénz), akkor az jutalékmentes! Tehát ha a költségeket megosztva indítják el a tranzakciót, akkor a fogadás ingyenes. Ennek azért néztem utána, mert devizát kellett utalnom egy ilyen számlára. MOndjuk a dolog érdekessége, hogy a fogadó fél tájékoztatása szerint a fentiek ellenére tőlük is levontak 2 nap múlva 2 Euro-t...

A bank honlapján a hirdetmények között a kondíciós lista 7. oldalán van  leírva, de a telefonos ügyfélszolgálat ennek ellenére nem tudott konkrét információt adni errről.

Előzmény: Törölt nick (8045)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8048

Csereld ki a .co.uk-t .de-re, es lass csodat.

Ez az en bajom is amugy. Hiaba rakom fel a nemet ebayre a cuccot, az angolrol mar nem latszik.

 

Előzmény: mariska_xx (8047)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8047
Én is kérdeznék ismételten. Van valami, amit megvennék, vagyis tetszik. Azt írja, hogy nincs több eladandó cucca az eladónak. Akkor ezt a két linket nézzétek meg, hogy ki az eladó és mondja meg már nekem vki, hogy ez mért van
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=5987401171&ssPageName=STRK:MEWA:IT
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=7336869251&ssPageName=STRK:MEWA:IT
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8046
Nem zavarsz. Én nem adtam még el és nem fogadtam pénzt külföldről. De szerintem az lenne a megoldás, hogy megkérdezed, hogy tőled mennyit szednének le, ha te állnád a ktg-eket. És akkor annyival többet utalnának neked. Ha egyáltalán így megéri.
Mert a bank a saját ügyfeleitől kevesebbet von le. Nemtom, érthetően magyarázom-e el. (az sem biztos, hogy jó az okfejtésem, de ha jól tudom, Angliában így van, ahogy mondom) Tegyük fel, ha én utalok Angliába és vállalom a külföldi bank ktg-ét, akkor a pl a Lloydsnál (vagy Barclaysnél) felszámítanak nekem 15(!) fontot. Viszont ha azt mondom, hogy nem én állom, akkor a fogadó oldalon, a saját ügyfeleiknek kevesebbet vonnak bankktg-et.
Előzmény: Törölt nick (8045)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8045

szia, nemzavargok?

te szoktál eladni? mostanásg minden második vevőm irogat, hogy drága neki az átutalás a cibes számlámra,  egész tanácstalan vagyok.

vannak ilyenirányú tapasztalataid?

 

köszi :))

Előzmény: mariska_xx (8044)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8044
Hát, egyrészt az egész topik erről szól, de már a topikcímben is ott van a segítség: http://invitel.hu/youme/ebay/index.htm
Előzmény: lomtar (8042)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8043

szia,

 

a német oldalon /ebay.de/ postai úton erősitik meg a resgisztrációdat, tehát várnod kell rá egy hetet kb. ezért nem tucc licitálni

 

az ebay.com oldalon angolul kell regisztrálnod, ha csak vásárolsz  nem kell hitelkártya adatokat, megy ilyeneket adnod, csak lakcim, név...stb.

kapsz egy e-mailt, amiben visszaigazolják a regedet és az abban lévő adatokkal vagy linkkel tudod megerősiteni magadat, aztán már csak licitálnod kell.

ha lehet az utolsó két percben tegyél rá egy dollárt, vagy eurót, hogy megnézd van-e rajta automata licit, aztán az utolsó egy percben licitálj rá, a maximális árral, amti neked megér, tehát ha példa: !!

 50 eurón áll és te százat adnál érte, akkor ne 51-52-53-at, hanem százegy egész 85-öt tegyél rá. /101,85/

igy ha valaki közben százért rátesz, még a tiéd lesz.

ha nem licitál más, akkor az 50+1 licitlépcső. valszeg: 51 euro.

okosabb kerek szám plusz egy kicsit rátenni.

a rutinosabb ebayes az utolsó egy percben licitál.

ha ujra meg akarod nézni, hogy mi történik, az kék klikk, két firssités, tehát ha modemmel netezel kb 3 perc !!!!

a postaköltségeel és az átutalási költséggel számolj. paypallal fizethetsz, ha az eladó akzeptálja 

ha megirod a linket esetleg megnézem, meg más is, aki okosabb nálam, én csak középhaladó vagyok :))

/bekopizod a htttp utáni részt ide/

 

ha van egy kis időd, akkor a német oldalon az erweiterte suche /kibővitett keresésben/ keress rá a cuccra, ird be a nevet és ikszeld be azt, hogy beendete angebote /befejezett aukciók/ és a finden-/keres/ re klikkelve kidobja, hogy az elmúlt 30vagy 60 napban, már nemtom milyen aukciók fejezpdtek be ilyen szóval, a piros az ami nem ment el, a zöld az ami elment.

igy meg tudod nézni, mi a reális ár.

ha keveset talál, kibővitheted a keresést egész európára, vagy welweit /világszerte/,

 

szeméyles véleményem, hogy most kell vásárolni, mert az uborkaszezon miatt kb 30%-al az átlag alatt vannak az árak.

legalábbis amit én adok el, meg amit venni akarok, abban igen.

 

Előzmény: lomtar (8042)
lomtar Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8042
Syastok! Segitségre lenne szükségem. A netezéshez alig konyítok,nyelvtudás semmi, de a német ebay-n találtam valamit ami nagyon kell nekem. a regisztrácion tul jutottam, de a licitálás már nem megy. Tudna valaki segíteni?
bati67 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8041
Szia! Én már háromszor vettem Angliából ezt-azt... Mindháromszor borítékban küldtem ki a pénzt (max. 40 GBP). Minden esetben megkapták (és én is a viszonzást).
Előzmény: farriss (8012)
farriss Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8040

Azt én is észrevettem, hogy a németeknél nem divat a palypal. De vajon miért?

 

A paypal leszedi a pénzt a számládról, és tovább utalja az eladó számlájára. Neked azt hiszem ez semmibe kerül, mert sima kártyás vásárlásnak számit.

 

Vazzeg, szétnéztem a neten, főleg az e-bay-en, szerintem jó kis török lacoste polóingbe futottam bele, a ro..dt életbe :(((( Pedig ott vannak eredetiek is. Na mindegy, szerintem mexivtam, de azért megvárom a csomagot elöször, aztán bukok ki :-)

 

ja, én is a personal profilt választottam. Kezdéshez bőven jó.

Előzmény: Slider1 (8031)
Elm Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8039
Igaz. Koszi. Meg nem erzem, hogy az euban elnek, biztos azert felejtettem el. Szoval vam ertlemszeruen storno, viszont afavissza se valoszinu... na mind1. Mindent nem lehet... :o)
Előzmény: morbiczer (8027)
kezdő1 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8038
és csak 17.60 EUR-t kellene átutalni. Tehát bőven belefér(ne)
kezdő1 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8037
Van rajta 10.000.- Ft.
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8036
Vezess át számláról kártyára. Talán nincs fedezet.
Előzmény: kezdő1 (8035)
kezdő1 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8035
Szeretnék pénzt küldeni, de azt irja, hogy a kártya le van tiltva. Mi lehet a gond? Ez egy webkártya (OTP-s, olyan mint a MasterCard). Lehet, hogy a kártya nem jó? De már vett le pénzt az eBay. Vagy rosszul csinálok valamit, de mit? Aki tud segitsen légyszi. Köszönöm előre is!!!
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8034
personal.
Előzmény: Slider1 (8032)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8033
Nekem sikerült ebayen kívül is vennem valakitől, ő küldött paypalon keresztül egy számlát és úgy tudtam fizetni neki.
Előzmény: Slider1 (8031)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8032
illetve mégvalami, Paypalnál a rgisztrációnál 3 fajta Account közüll ehet váalsztani melyiket érdemes? Én csak vásárló vagyok egyelőre!!
Slider1 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8031

Szaisztok!

 

Lenne gyor pár kérdésem.

Paypallal fizetni csak annak tudok akinek van Paypalja Ebayen, és feltünteti ugye?


Illetve Paypalos fizetésnél mit kell tudnom az eladóról hogy tudjak neki Paypalon küldeni pénzt (milyen infokat)

PAypalt inkább csak az amcsik meg az angolok használnak, németeknél ez nem divat, vagy Paypalról lehet rendes banskszámlára is utalni, nem csak paypalosra? 

 

A pénz tényleg azonnal átmegy?

köszi elöre is a segítséget

mariska_xx Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8030
Nem tudtok az internetvilághoz hasonló szolgáltatót, aki viszont Angliában fogadná és onnan továbbítaná a cuccot?
CapriFun Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8029
Szia!

Persze hogy adok a visszajelzésekre. Az első vásárlásom 250$ volt, egy olyan eladótól aki 3 éve ad el, és 3 "semleges", 1 negatív visszajelzése volt, a többi 400 az pozitív. Eredeti is lett a cucc amit megnyertem...
Előzmény: farriss (8026)
morbiczer Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8028

"Tényleg, Ti adtok a véleményekre?"

 

Persze. Ha a csávó Lakosztot árulna, akkor tele lenne mínuszokkal. annak meg igen kicsi az esélye, hogy eddig minden rendben volt, most meg átver téged.

Előzmény: farriss (8026)
morbiczer Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8027

1. EU-n belül nincs vám.

2. Szerintem ÁFÁ-t már nem lehet visszaigényelni.

Előzmény: Elm (8025)
farriss Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8026

Ez a PayPal tényleg remek. Én is a napokban megnyertem egy licitet, rá 2 percre ki is fizettem, és a számlámról tényleg annyit vont le, amennyit számoltam. Remélem a pofa el is küldi a Lacoste polóinget (a visszajelzések a seller-ről nagyon jók. Tényleg, Ti adtok a véleményekre?), és nem Lakószt lesz ráirva és nem gyik lesz rajta a krokó helyett :))))

Előzmény: kivi (8024)
Elm Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8025
Sziasztok,

lenne egy nemileg off kerdesem, nem kozvetlenul ebay, csak kulfoldi vasarlas. Ha veszek valamit a nemeteknel vagy az osztrakoknal peldaul szemelyesen, akkor vissza lehet-e meg igenyelni ez utan a merverstajert (vagy az orszagnak megfelelo, gondolom ÁFÁ-t), vagy ez mar mexunt? Ha igen, akkor meg lehet ezt ugy tenni, hogy vamot ne fizessek. Kimegyek, veszek egy fenykepezot, es hazahozom a nyakamban, mint a regi szep idokben. Es ha igen, hol kell visszaigenyelni, a boltban, vagy a hataron - remlik mintha a kozelmultban ez is valtozott volna...

Elore is kosz
kivi Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8024
Azért jó dolog ez a PayPal, akárhogy is nézzük. Tegnap megnyertem egy licitet, 10 percel később pedig már ki is fizettem. Reggel már megjött a levél az UPS-től, benne a tracking numberrel. A Western Unionos megoldással ez sokkal macerásabb volt, ráadásul sok cég nem is szerette a WU-t.

Most már csak az a kérdés, hogy a UPS tartja-e a 2 munkanapos Minnesota->Colorado határidőt. És hogy a colorado-i ismerőstől mikorra ér ide a motyó. Ha még ebben a hónapban ideérne, az lenne a nagy meglepi.
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8023
Sajnos nem tudom,  csak tippelek : Vagy önként szüntette meg az accját, vagy már mások is panaszkodtak rá, és az eBay húzta le a rolót. Persze addig is biztos csinált pár kamu aukciót utoljára :-/
Előzmény: M6TTL (8022)
M6TTL Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8022
Igen, ezt értem. De mi lehet a háttérben? Mi miatt lett ilyen a státusza?
Előzmény: Teddy_KGB (8021)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!