Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11473
És hogyan bírnád rá az orvost, hogy tekinsen el a protokolltól?

1. Nagyon szépen megkérnéd? Térden állva?

2. Szigorú tekintettel követelnéd?

3.Ha az elsö kettö nem jönne be, meghúznád a fülét?


Vagy a viccet félretéve, saját pénztárcából. De utóbbi nem kérdés.
Előzmény: MBman (11470)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11472
Hát ez az, ha a primer daganat idöben kiderül nincs áttét.
A barátom esetében is. Ha a börgyógyászhoz küldi.......
Előzmény: 1323333 (11471)
1323333 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11471

Inkább "szebb lett volna" a hatralévő ideje,talán nem bénul le,mert sajnos a gerincén áttét volt az mr hiába mutatta,volna meg..

Előzmény: MBman (11470)
MBman Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11470

Ezért mondom, hogy MR vizsgálat minél előbb. Hiába van az a protokoll, hogy gyógyszerek-röntgen-mr sorrend, a kukába lehet dobni ilyenkor. Nem hinném, hogy pl téged is vigasztalt az említett esetben, hogy az orvos betartotta a protokollt. Ha elküldték volna egyből MR vizsgálatra, lehet, hogy meg lehetett volna menteni.

Előzmény: 1323333 (11469)
1323333 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11469

Apunak is a hata bizsergett,ejjel nem aludt,hazi orvos kremet adott,zsircsomok,meszesedes,rtg.meszesedes...aztan egyik nap lebenult,mr attettes csontrak..mutet,soha nem allt labra,9 ho szenvedes

1323333 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11468

Köszi az ötletet,hason még nem probaltam,de ki fogom!!

Előzmény: MBman (11463)
MBman Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11467

Először legyen meg az eredmény. Nem biztos, hogy az.

Amúgy a gyógyszerekben nem szabad hosszabb távon gondolkodni, mert tönkre teszik a gyomrot. Az izomlazító meg saját tapasztalatom szerint semmit sem ér. Konzervatív kezeléseket, célzott tornákat, denevér padot lehet használni. Ha ezek nem használnak, nem enyhítenek semmit a fájdalmakon, akkor műtét.

Előzmény: ex-petike23 (11464)
1323333 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11466

Szörnyű,na ez a tragédia,a mi bajunk ehhez képest semmi.Én is féltem mr előtt,mert apukám csontrakban halt meg:(

Előzmény: Törölt nick (11461)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11465
Ja, ha a körzeti idöben elküldi egy börgyógyászhoz, nincs áttét.
Minden más, csak porckorongsérve nincs.
Mindkét orvosnak gratula!
Előzmény: MBman (11462)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11464

Szia!

Ha porckorngsérv, mit tudnak csinálni a mostanin (NSAD, izomlazító) kívül?

Előzmény: MBman (11456)
MBman Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11463

Én egy lánccal helyettesítem a hevedert, van hozzá 3 db karabinerem. Mikor rajta vagyok hason, akkor is át tudom állítani kisebb dőlésszögről nagyobbra.

Előzmény: 1323333 (11460)
MBman Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11462

Röntgen eredmény alapján porckorongsérvvel kezelni. Gratulálok hozzá.

Előzmény: Törölt nick (11461)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11461
Örülök, hogy sikerült megoldani. Kissé le vagyok törve. Egy barátom kb két éve panaszkodik a gerencére. A szomszédja reumatológus, elküldte rtg-re, az alapján porckorongsérvvel kezeli ilyen infiltrációs szarokkal. Hiába mondtam neki, hogy nézesse meg magát. Arra is panaszkodott, hogy a börén elváltozásokat lát. Hiába mondtam, börgyógyász . Elment a körzetihez, aki megnyugtatta, hogy nem kell vele törödni, az öregedéssel járó foltok. A reumatológus pedig csak folyamatosan nyomta az injekciókkal. Elvitte a mentö.A melanoma áttételezödött a gerincére, súlyos károkat okozva a csigolyákon. Ja, porckorongsérve nincs.
Előzmény: 1323333 (11460)
1323333 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11460

Nagyon köszi a segitsegret,hevederre nem jöttünk rá mi a célja:)igen a fokozatossagra figyelek,de lehet placebo már jobban vagyok:)

Előzmény: Törölt nick (11459)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11459
Ja és be kell állítani testmagasságra. A rúd eleje be van centizve.
Ezt fontos beállítani, hogy megfelelö legyen a súlyos elosztása.
Előzmény: 1323333 (11457)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11458
Szia!

Hátul lehet fixálni a dölésszöget. Van ott egy heveder, azt kell beállítani.
Ha nem ilyet vettél akkor cseréltesd ki. Én nem tudok róla, hogy lenne olyan amin ne lehetne beállítani a dölésszöget.
Ha nincs rajta ilyen akkor az nem jó.
Fixállòd,majd a karod lassú hátravitelével fordulsz hátra. Vagy a kapaszkodó segítségével.
Én hason használom,két párnával az ágyéki görbület alatt.
A lógás után, néhány percig vízszintesen kell feküdni a padon, hogy visszaszokjon a gerinc a terhelésre.
Előzmény: 1323333 (11457)
1323333 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 11457

Brigi! Megjött a gravitávios agyam,pár kerdesem lenne,kiprobaltam,viszintes utan még egy picivel mentem le,nem mertem elsőre jobban,haton voktam.csak a mechanikaja erdekeln ha kinyijtom a kezem a testem mellett akkor ereszkefik,ha vissza vesszem feljön? hogy marad meg hogy ne dőljek? ferjem fogta egyenlőre.wellimpex fitt. Ja és  először enyhe feszüles volt a derekamnail aztan jo volt.te hogy szoktad?

MBman Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11456

Nekem az a véleményem, hogy gerinc, azaz porckorong eredetű a fájdalmad. Sérvesekre jellemző, ha az ülés, előre hajolás, állás kellemetlen érzés. Szóval én a helyedben biztosan a lumbális gerinc MR-t csináltatnám meg mihamarabb. Persze a döntés a te kezedben van.

Előzmény: ex-petike23 (11448)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11455
Szia! Úgy emlékszem, hogy az ágyéki szakaszon is vannak/voltak komoly problémáid. Ezt a kiegyenesedett lordósist kéne kijavítani. (Marha nehéz). Mivel eltünt a normál nyaki görbületed, sokkal nagyobb terhelés van a porckorongokon. Az elöre helyezett fejtartás eredménye a kiegyesedett görbület. És ebböl adódik a többi. Meg kéne próbálkozni a Mckenzi féle nyakgyakorlattal, azzal a "fiók betolossal". Sérveseknek való. U.akkor felkarcsont kirotáló, lapockazáró gyakorlatokkal javítani a tartáshibán. Kéne egy jó gyógytornász! Ès egy jó párna!
Előzmény: malvin82 (11451)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11454
Szia!

Valójában a porckorog sérvesedik, tehát "hivatalosan" porckorongsérv, de gerincsérvként ment át a köztudatba.

A piriformis a csipö mozgatásáért felelös izom, így ha itt a baj, akkor csipö nyitása, zárása fájdalmat okoz. A gyógytornászok egy, két teszttel be tudják mérni.

Sajnos fogalmam sincs, hogy a favágás ês a tüneteid között van-e összefüggés.


Előzmény: ex-petike23 (11452)
malvin82 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11453

Kösz, de bocsánat az értetlenkedésért! Nem a C.V.-VI. közötti? Ugye, arra írták a régebbi leleten, hogy "Protrusio? Hernia?" .

Előzmény: kheiron (11442)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11452

Szia!

Köszönöm.

Hétfő reggel beszélek még az ortopéd szakdokival, aztán bejelentkezem MR-re, amelyikre javasolja.

"Bízom" a piriformisban, és félek a gerincsérvtől. (Az ugyanaz, mint a porckorongsérv?)

Közben az eszemne jutott, hogy decemberben összevágtam segítségként valakinek baltával egy adag fát, utána fájt a derekam, de 1-2 óra alatt elmúlt.

Annak lehet köze (egy bónap elteltével) ehhez a mostani ideggyulladáshoz?

13 éve volt már ilyen ülőideggyulladásom, egy hét alatt múlt el.

Előzmény: Törölt nick (11449)
malvin82 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11451

Szia!

 

Speciális gyakorlatokat végzek hetek-hónapok óta: éjjelente, amikor végre elalszom abban a pozícióban, amiben nem fáj a vállam, karom és ebből kimozdulok álmomban, na, akkor következik a speciális gyakorlat. Sziszegéssel, morgással tarkított helyezkedés, míg újra "nyerő" pozícióba kerülök. Aztán alvás, ébredés, morgás, helyezkedés és így tovább.

 

Viccet félretéve, milyen speciális gyakorlatokra gondolsz? Egy jó ideje már a nyakam mozgatásának a gondolatától is rosszul vagyok.

Előzmény: Törölt nick (11445)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11450
Kedves Ilsi!

Sokszor feltetted már ezeket a képeket. De kinek van kedve az ajtófélfán egy lepedöben csüngeni, megkockáztatva a fejreesést.

Azért a denevérpad biztonságosabb.

Üdv.
Előzmény: ilsi (11446)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11449
Szia! Éppen ez az, a tünetek nagyon hasonlóak. Ha piriformis okozza az ülöideg gyulladását, az nem szokott derékfájdalommal járni. De látod Geri írását, az egyik sérvénél csak lábba sugárzott a fájdalom. Én a toki becsipödésnél is megküzdöttem a zokni felvételével. A piriformisnál a fenék fáj ülésnél. Amúgy meg bárhol a beidegzödés mentén. Gyógyulást! Örülök, hogy egy kicsit alább hagyott a fájdalom.
Előzmény: ex-petike23 (11448)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11448

Szia Brigi!

Köszönöm a tanácsokat!

Tegnap kértem beutalót a háziorvostól vesefunkció laborra, ma reggel megcsináltattam.

Hétfőn megyek az eredményért, akkorra úgyis visszaremdelt kontrollra az ortopéd szakdoki.

Vele még egyszer átbeszélem, hogy melyik legyen előbb, a csípő MR (gondolom ez mutatná ki, hogy ott nyomja-e az ideget a piriformis izom), vagy a lumbosacralis gerinc (gerincsérvet mutatja ki).

Egy picit jobban vagyok, remélem nem csak átmeneti.

Lágyrész ultrahangra márciusra van időpont.

Amit megfigyeltem: üléskor fáj, illetve ha felemelem a lábamat bekötni a cipőt, akkor is fáj (az ideg).

Ez gerinc problémánál is így van?

Előzmény: Törölt nick (11418)
ilsi Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11447

ilsi Creative Commons License 2015.02.06 0 0 11446

GERINCSÉRV, LUMBÁGÓ, DERÉKFÁJÁS IDEGZSÁBA KEZELÉSE

1.V-ÁGY: Hasra fekve homorítunk!

 

Homorító-ágy: matracokból, ládákból, párnákból építhető. Friss lumbágó esetén is, 2x10 perc naponta, de ne homorítsunk túlságosan meredeken, mert majd az okoz fájdalmat.

Fóka-járás: Nyújtott kézre támaszkodva evickélj!

Ne ülj! Ülés jobban nyomja a porckorongot.

Állj vagy heverj! Semmi pirulát ne szedjünk!

4. GERINCTORNAPAD: Háttal ráfekszünk!

 

Fahulladékból összecsavarozható, a hajlat kövesse gerincünk hátrahajlását (Nem tatár-kivégzés gerinctöréssel!) Jobb: háromszögprofilú léceket élével fölfelé rögzíteni! Tehát ne legyen túl meredek. Friss sérülésnél ne, csak pár nap teljes nyugalom után! Takarjuk le sok takaróval, hogy a csigolyatüskék ne sérüljenek. Óvatosan kússzunk föl hátra, közben föl-föl emelkedve, billegve, hogy az idegek helyezkedhessenek. Semmi hirtelen mozdulat, mert ettől is kaphatunk idegzsábát! Egyszerűbb lazító torna: hasaljunk rá egy stabil asztalra, lábunkkal „gyalogoljunk”, keresztbe járjunk.

Légy kitartó: hatás 2-3 hónap után!

TENS-idegstimulátor:

Egy igazán high-tech-csúcstechnika! Annyit tud, mint a rendelők fizikoterápiája! 12eFt, megéri!

Friss sérülésnél, izomgörcsnél - egészségeseknek is! 40 EUR, ne többet! Pl.SANITAS SEM 40.

Gerincsérvnél ne várjunk tőle csodátHINTA: Csüngj fejjel lefelé!

 

 

Minden lakásban, ajtótokban fölszerelhető. Kell: kötél, heveder, lepedő A magasságot testmére-tünkhöz állítsuk be (kiforduláskor fejünk pár cm-re legyen a küszöbtől). Mindig ellenőrizzük a kötéseket, fejre esni nem kellemes! Vastagon fölöltözve (csípő körül pulóver), a lepedőt széthúzva a hintába bele ülünk és kifordulunk.

LEGHATÉKONYABB GERINCSZÉTHÚZÁS!

A csigolyák visszaszívják a kinyúlt porckorongot

a helyére, újjáépülés gyorsul. De csak azoknak ajánlatos, akiknek testük ezt megengedi!!! Sérülésveszély!

Egyszerűbb: lábakat merőlegesen föltenni.

 

Ha hozzá szoktunk, akár 5-10 percet is csünghetünk fejjel lefelé, mint a denevér.

 

4.. TENS-Idegstimulátor:

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11445
Szia!

A kezeléseken kívül próbálkozttál már spec.nyakgyakorlatokkal?


A porckorongnak elég rossz az anyagcseréje, önállóan nem, csak a véglemezeken keresztül "táplálkozik ". Ezért a kiszakadt darab anyagcseréje nulla. Összetöppedhet.
Előzmény: malvin82 (11440)
zlota Creative Commons License 2015.02.05 0 0 11444

"Brigi!

 

Te olyan kedves és segítőkész vagy..."

 

+1

 

Én is köszönöm a sok segítséget amit itt adsz!

Előzmény: 1323333 (11436)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!