Keresés

Részletes keresés

szussz01 Creative Commons License 2002.10.24 0 0 360
ReRoncs: mi viszünk szendrót, meg sütök sütit a népnek. És természetesen innivalót.
KingFrank: Azt hiszem, kutyaiskolába kellene látogatnotok, ahol segítenek elsajátítani a zabolázást. Sétálás során érdemes fojtónyakörvet használni, mert azzal egy rántással könnyebben jobb belátásra tudod téríteni a kutyát. A behívást meg érdemes először hosszú pórázon gyakorolni, és én mindig jutifalit alkalmazok, mert annak Zulu kutyám nem tud ellenállni.
Így látatlanban elég nehéz ezeket a feladatokat elmagyarázni, ezért lenne jó, ha iskolába járnál. Esetleg itt a fórumon tudunk ajánlani, ha megmondod, hogy merrefelé laksz.
És még egy: Attól, hogy a kutya kertben él, még nem jelenti azt, hogy nem kell sétáltatni. A séta során ismerkedik a környezettel, új szagokat gyűjt, és ha kicsi korától viszed sétálni, akkor könnyebben meg tudod tanítani a pórázon vezetést, behívást. Én is kertesházban lakom, de általában minden nap lemegyünk 1 órát sétálni.
gtokaji Creative Commons License 2002.10.24 0 0 359
mivel eddig nem tetted meg, nagy melo lesz.

mindenesetre labda :) kell, es rengeteg turelem. Az megjobb, ha raersz kutyasuliba menni vele. Ott tanulod meg igazan, hogy hogyan kell csinalni. (Nem a kutya, hanem Te)

mas - jelentem hatarozottan javulunk. a dieta, a gyogyo, es a pihentetes hatasara a fajdalmak megszuntek. dieta es gyogyo holnapig, pihenes meg egy hetig, de mar most latszik, hogy "ebcsont beforr".
:)

Előzmény: KingFrank (358)
KingFrank Creative Commons License 2002.10.24 0 0 358
Hi to all!
Nekem egy 2 éves hullámos kan Goldim van..a kérdésem az, mivel a kutya hatalmas kertben él, igy ritkán viszem el sétáltatni, de akkor annyira húz és izgága, hogy alig bírom tartani.. Ha elengedem pl. kutyafuttatóban, nem hallgat rám, teljesen megőrül.. Hogyan lehetne megzabolázni egy kicsit..
Fido Dido Creative Commons License 2002.10.24 0 0 357
Szalonnasütéshez készülj leginkább, de nasi és üdítők is jól jöhetnek.:-)

Fido

Előzmény: ReRoncs (356)
ReRoncs Creative Commons License 2002.10.24 0 0 356

Hali!

Kaja, pia ügyben mit hozzunk a kirándulásra? Van valami szervezett vásárlás, vagy mindenki azt hoz, amit akar?

ReRoncs

gtokaji Creative Commons License 2002.10.22 0 0 355
igen, nekem is bejonnek a snaco professzorok.
de ez itt off :)))
Előzmény: bagifruzsi (354)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.22 0 0 354
Ha lassú, akkor lehet ösztökélni is.
Én se használom, nálunk a labda és a kaj a anyerő. a legjobb felváltva. :-)

Nekünk is van snaci ismerősünk. Nem is egy! Nagyon szeretem őket, imádom és ha ÖV kutyám lesz, az tutira fekete óriás lesz.
Az ismerősöm egyáltalán nem használ szögest, és a kutyái IPO I. szinten vannak, munkakutyák, sportkutyák és jár velük kiállításra. :-)
Nem kispályás.

Bár a Zsepikévet egyszer nagyon csúnyán eltiporta az egyik (csak járékból), 3-t bukfencezett, kettőt pörgött és egyet nyikkantott, azóta nincs akkora nagy szerelem köztük.
Meg hát mind a ketten megnőttek, felnőtt kanok, és nem egy falka(évente max 2-3hetet együtt táborozunk), így hát nem is puszipajtások. Egyástól függetlenül elvannak.

De én imádom őket!!! :-)
Fruzsi

Előzmény: gtokaji (352)
gtokaji Creative Commons License 2002.10.22 0 0 353
egy eleg kozeli :) ismerosomnek, nem nekem. a kutyaval evekig "egyutt eltunk" szinte, jart velem dolgozni, meg minden.

es meg meg is van, de mar eleg oreg, es elkoltozott falura. unta a pesti szagokat :)

Előzmény: bagifruzsi (351)
gtokaji Creative Commons License 2002.10.22 0 0 352
aha, en ugy tudom (es erzekeltem), hogy a szog=fogszoritas, ergo visszafogni jo a kutyat vele, nem pedig osztokelni.
Goldent meg labdaval kell ugye :)))

no igen, a poraz.
ha nem engedem el legalabb 10 percre, akkor annyira banatosan tud nezni - hat tudjatok. Ugyhogy kap 10 percet reggel meg delutan. A gond csak az, hogy mihelyt lekerul a poraz, azonnal beindul a raketa, es 180-nal korberohangalja a helyet, ahol vagyunk.
tudom, hogy miatta kell a szigor, de ez igy nagyon nehez, szal azert kerdeztem, hatha van jobb otlet. Most meg csontot sem adhatok neki, hogy azzal farassza le magat, szal meg vagyok love teljesen.

Előzmény: bagifruzsi (350)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.22 0 0 351
Volt óriás snacid?
Előzmény: gtokaji (347)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.22 0 0 350
hagyd pórázon! :-(

Szögest mi is hordunk, de csak kifele és kihegyezve. Leginkább ha bickilivel közlekedek, de van, hogy a zsebemben van és gyanús kutya esetén felteszem rá.

Egyébként egyetlen alkalommal kipróbáltam, hogy menniyt ér neki. Ezt azután, hogy egy kiképző elmesélte kálváriáját egy lusta, melankóliks goldennel: tempót akart adni a munkájának, de se labdával se kajával nem ért el semmit. Rátette a szögest és semmit nem használt neki, picit talán gyorsult, de egyáltalán nem hatotta meg.
Na hát a Zsepit se hatotta meg. :-)
Innentől egyáltalán minek használnám (ha használnám)? Ugyse érne semmit.

Fruzsi

Előzmény: gtokaji (343)
szussz01 Creative Commons License 2002.10.22 0 0 349
ÖP, gtokaji: Én már azon is csodálkoztam, amikor kutyasuliba lehoztak egy 5 éves labradort, és szájkosár volt rajta, amit le sem lehetett venni. Még az elején mondogattam, hogy le kéne venni, mert szegény kutyát korlátozzák, de miután nekiugrott az én kutyámnak, aki azt sem tudta, hogy mi a fene történt, akkor én is a szájkosárra szavaztam. Aztán megérdeklődtem a kutya történetét: 3 éves koráig valami ember nevelte, majd visszavitte a tenyésztőnek, hogy köszöni szépen, nem kéri. Aztán a mostani gazdái befogadták, de már nem igazán tudnak rajta javítani. Gondoltam magamban, ne kerüljön a szemem elé a volt gazdája, mert lehet, hogy nagyon megrugdosnám. Hogy lehet egy labbancsot ennyire antiszociálissá tenni????? Persze a mostani gazdái is IQ bajnokok, hiszen nekik már eleve volt egy óriássnaci szukájuk, mellé fogadták be a kant. Azóta már az alom is megszületett. Normálisak????? Miért kell szaporítani a kutyákat???
Ördögpirula Creative Commons License 2002.10.21 0 0 348
Hát én is elbeszélgetnék vele,de lehet,hogy rám is szöges kellene,mert nem lennék túl barátságos....
Pedig a pásztorkutya után a vadászokat a legkönnyebb nevelni,mert annyira játékosak,hogy imádnak játszva tanulni....
szvsz...

ÖP

Előzmény: gtokaji (347)
gtokaji Creative Commons License 2002.10.21 0 0 347
igen, tudom, hogy sokan hasznaljak, en nem is a hasznat, vagy a lehetoseget kerdojelezem meg altalaban. Orias schnauzeren nekem is volt alkalmam megtapasztalni, hogy mennyire jol mukodik.

de aki egy goldenre ilyet tesz, azt en megbubolnam rendesen.

a kifele forditott az egeszen mas teszta persze.

Előzmény: Ördögpirula (346)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.10.21 0 0 346
ezt én sem értem,de sokan használják....én annó szamojéd spiccnek használtam,csak és kizárólag macskázás leszoktatásához,mert a sima fojtó nem használt....saját kuttyon meg kifelé fordítva van(már ha van rajta nyakörv),önvédelmi eszközként....
ÖP
Előzmény: gtokaji (345)
gtokaji Creative Commons License 2002.10.21 0 0 345
gyonyoru!!

(befele forditott szoges EGY GOLDENEN?????? HOBAN????)

Előzmény: Ördögpirula (344)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.10.21 0 0 344
A mai győztes kutty:

Name: Bof
Age: Twenty months old
Gender: Male
Breed: Golden Retriever

ÖP

gtokaji Creative Commons License 2002.10.21 0 0 343
koszonjuk, igyexunk. Van esetleg valakinek tapasztalata ilyesmiben? Illetve mondjuk abban, hogy nyugtato nelkul hogy lehet egy goldent rovid setakkal nyugton tartani?
Előzmény: bagifruzsi (342)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.21 0 0 342
Gyógyuljatok meg!

Egyébként csak és kizárólag miattatok nem megyünk mi sem: Közteherviselés, hogy ne csak Ti maradjatok ki belőle. :-)

Előzmény: gtokaji (340)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.21 0 0 341
Hogy közveszélyes, az tény. Mindig mondogatom mindenkinek, hogy vigyázzanak vele, mert széttépi őket, de senki nem hisz nekem.
Viszont szombaton sajna nem tudok menni. :-( És sajna ez is tény. :-(
Előzmény: szussz01 (337)
gtokaji Creative Commons License 2002.10.21 0 0 340
attol, hogy masfel evesen volt pofaja meg hirtelen noni 1-2 centit, ugyanakkor egy nagy seta tuleroltette a rendszert mult het csutortokon, amibol jott egy eleg csunya izomgorcs, es a gyulladas.
a kis mocsok, faj mindene, de lelohetetlen.

mindenesetre pihenesre, es keves setara vagyunk karhoztatva 1 hetig, ebbe meg egy borzsonyi kirandulas sajna nem fer bele. De remelem megismeteljuk hamarosan, es akkor mar biztos ott leszunk.
viszont valaki vigyen fenykepezogepet szombaton!

Előzmény: Fido Dido (339)
Fido Dido Creative Commons License 2002.10.21 0 0 339
Jobbulást a blökinek!

Mitől lett a gyulladás?

Fido

Előzmény: gtokaji (336)
gtokaji Creative Commons License 2002.10.21 0 0 338
koszoni. sajna a "keves mozgas, sok pihenes" valahogy nem igazan az erossege.
Előzmény: szussz01 (337)
szussz01 Creative Commons License 2002.10.21 0 0 337
Fruzsi, nem is értem, hogy mersz egy ilyen közveszélyes kutyával egy fedél alatt lakni?! :) Biztos, hogy el akardo hozni szombaton? :)
Gtokaji: jobbulást a kutyusodnak!
Előzmény: bagifruzsi (334)
gtokaji Creative Commons License 2002.10.20 0 0 336
csonthartya-gyulladas miatt le kell mondanunk a hetvegi kirandulast.
:(

most jottunk a dokitol.

gtokaji Creative Commons License 2002.10.20 0 0 335
ilyesmit en is mindig a kutyara szoktam fogni. az o nepszerusegenek ugysem art.
Előzmény: bagifruzsi (334)
bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.20 0 0 334
Sziasztok!

Tegnap a kutyám súlyos sérülést okozott tulajdon húgomban. Vagy inkább fordítva?
Szóval úgy történt a dolog, hogy a húgom a kezében a bögrével lépett egyet. Sajnos pont megotlott az állandóan a központban heverő (ily módon teljesen közveszélyes) kutyában. Én háttal állatm, csak egy csattanást hallottam, a következő kép az volt, hogy a húgom egy törött bögrével a kezében, a másik kezébel a térdét fogva fetreng a konyha kellős közepén. Azt hittem ennyire pancser, hogy megbotlik magában, ire kiderült, hogy a kutya volt! Azért tudni kell, hogy szegény kicsi Zsepikém teljesen lesántult. Nem szép dolog bántani egy ártatan jószágot, gondoltam is, hogy feljelentem valami állatvédőszervezetnél...

Lord Iffy Creative Commons License 2002.10.14 0 0 333
szalapala, óóó bocsánat előre is a kishölgytől.:O)) én kannak tituláltam asszem a neve alapján.:O)))

ma utoljára vagyok, lehet hogy addig nem is jövök (betegszabi) ugyhogy aki akar az mobilon elér. emilt ne irjatok már.
Mindenkit szeretettel várunk majd a megbeszélt helyen és időpontban. Esőnap nincs, csak ha mondjuk az egy négyzetcentiméterre jutó cseppek száma meghaladja a 100-at.:O)))))

Előzmény: szalapala (332)
szalapala Creative Commons License 2002.10.12 0 0 332
Halihó, kedveskéim!

Megkaptam a szíves invitálást a kirándulásra, és tettre készek vagyunk.
A kutyával még nem beszéltem meg, de asszem benne lesz.(Korainak tartottam közölni vele a szalonnasütést, mert addig csak a nyálát csorgatná:)))
Ő javítana a szuka/kan arányon, mivel ő is hölgyike, pontosabban egy 3 és féléves vénlány.

bagifruzsi Creative Commons License 2002.10.11 0 0 331
Édi!!! :-))))
Előzmény: Ördögpirula (329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!