Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

SzaboZE Creative Commons License 2002.01.17 0 0 207
Vizcsik: szépen le kell törölgetni, amig a viz az autón cseppek formájában marad lesz nyoma. Nekem sötét metálfényes autóm van, szivok is miatta. Az utolsó cseppig le kell törölgetni.

SzaboZE

Előzmény: Torpedo (206)
Torpedo Creative Commons License 2002.01.17 0 0 206
Szevasztok!

ezer bocs ha a téma olyan, amit már esetleg megtárgyaltatok!

1. Hogyan lehet úgy tisztítani a kocsi lakozott felületét, hogy amikor folyékony mosószeres puhaszivacsos ápolás utáni slag végig szánt rajta, annak megszáradása után ne maradjon rajta halvány vízcsíkfolt?

2. A lakozott felületre melyik a legjobb ápolószer, amitől meg is őrzi a fényét, s továbbra is csili-vili lesz?

3. A műanyag felületeket a színre fújáson kívül, hogyan lehet csillogóvá varázsolni?

Köszi előre is a segítséget!

Torpedo

kivi Creative Commons License 2002.01.17 0 0 205
A kerékagyakat, féknyerget, fékdobot mivel érdemes lefesteni? Sima zománcfesték jó? Vagy legyen hőálló? Nem tuning-piros fékeket akarok, :-) csak a mostani rozsdás állapotot szeretném megszüntetni.
SzaboZE Creative Commons License 2001.12.20 0 0 204
Ha felnin van és nincs leengedve akkor szerintem nagy deform nem várható, azért havonta érdemes átpakolni.
ibrahim Creative Commons License 2001.12.20 0 0 203
hát ez megnyugtató :) amúgy vízszintesen, egymásra pakolva nem szeretnek lenni a kerekek (felnin)? azt tudom (már ha jól tudom), hogy felni nélkül ez nem jó, mert egymás súlya alatt eldeformálódnak a gumik.

page down pedig valóban csodákra képes, kösz h figyelmembe ajánlottad :))

Előzmény: kivi (202)
kivi Creative Commons License 2001.12.20 0 0 202
A gumikat tökéletesen tárolod, nyugodt lehetsz! :-) A 'valamivel való befújásról' kb. 10 hozzászólással lejjebb olvashatsz, nézd meg.

A fóliáról nem tudok nyilatkozni, de van egy Autóüveg fóliázás c. topic, ott egy profi fóliázó (a1967) szívesen ad tanácsokat.

Előzmény: ibrahim (201)
ibrahim Creative Commons License 2001.12.20 0 0 201
Sziasztok!

Nem volt már erőm végigolvasni a topicot, ezért bocs, ha offolnék vagy már kitárgyaltátok volna amit kérdezek. Ígérem, majd pótolok :)

1.) nyári gurigák tárolása: felnin maradtak, előírt (terheletlen) nyomás felett picivel, alaposan lecsutakolva. állítva állnak, pár naponta átgörgetem mindet. ez így korrekt/szakszerű v. teljesen rossz elgondolás? :)
másik: érdemes valamivel lefújni a gumikat amíg állnak (pl szilikon)?

2.) karosszéria-védő fólián gondolkodom, ha emberi áron és szép minőségben meg lehet csinálni, és persze ha érdemes. milyen szinten védi meg a lemezeket (pl autópályás kavicspuszi?), fólia eltávolítása hagy-e nyomot stb?

köszi a helpet! ibrahim

keptn_kork Creative Commons License 2001.12.18 0 0 200
Xolo, Pronto porstoprol van szo?
Előzmény: Xolo (196)
kivi Creative Commons License 2001.12.18 0 0 199
Előbb-utóbb írni is megtanulok. :-)
Előzmény: kivi (197)
stevie wonder Creative Commons License 2001.12.18 0 0 198
V6Max,

ezek egymast kizaro fogalmak ;-) de egy alapos torles es a glicerines kezeles egyuttesen csodat tesznek! :-)

Előzmény: V6Max (193)
kivi Creative Commons License 2001.12.18 0 0 197
Ezekből a szerekből elég nagy a választék. A Preventet speciel itt nem szeretem, mert (szerintem) büdös. Most egy Rex névre hallgató vanilia illatú sprayt használok. Jólé leviszi a kosz az összes belső felületről.
Előzmény: keptn_kork (195)
Xolo Creative Commons License 2001.12.17 0 0 196
Én a Pronto-t használom, nem tudom, ez-e a legjobb, de ez elég jó, taszítja a port, nem büdös, és kímélis is a felületet...
Előzmény: keptn_kork (195)
keptn_kork Creative Commons License 2001.12.17 0 0 195
Udv,

Szeerintetek melyik a leginkabb ajanlott tisztitoszer muszerfal es egyeb muanyag feluletek tisztitasara. Vegyesen vannak kopogos es nem kopogos reszek.

Kep

kivi Creative Commons License 2001.12.17 0 0 194
De van benne viasz + glicerin is! :-)
Előzmény: SzaboZE (192)
V6Max Creative Commons License 2001.12.17 0 0 193
Sziasztok!

Kérdéssel fordulnék hozzátok:

Ismertek-e BP környékén olyan mosót, ahol van nagynyomású mosó(a pisztolyos)+gépi mosó+le is tudom szárítani a kocsit úgy hogy reggelre nem fagy be az összes ajtó?

SzaboZE Creative Commons License 2001.12.17 0 0 192
Na háj!

Szóval preventről ennyit. Van gumiápolója, öregedésgátló fullextra minden, az alján apró betűkkel virit a felirat: összetétel: szilikonolaj, viz..... Az ÖSSZES gumiápoló tartalmazza!!! A spray is, a kis flakon is. Tesco, Cora, Auchan összes szara ilyen. Ők pedig a homasitából táplálkoznak.

Glicerin? Önmagában van ilyen?

SzaboZE

stevie wonder Creative Commons License 2001.12.14 0 0 191
Glicerin a patikabol. Olyan hatvan forintos uvegcse 10 telre eleg ;-)
Előzmény: SzaboZE (188)
fargo Creative Commons License 2001.12.13 0 0 190
A gumiápolókkal vigyázni! Rendesen megfogja a karosszériát, szóval mértékkel és ésszel kell applikálni. Nekem a felnikrôl csak lekopni tudott, nem voltam képes lesikálni...
Előzmény: SzaboZE (188)
kivi Creative Commons License 2001.12.13 0 0 189
A Preventnek van gumiápoló trutyija, a flakon szövege szerint minden fekete gumifelület (abroncs, díszcsík, tömítés) ápolására jó. Én tegnap kentem fel, mára nem fagyott be.

A Prevent jégmentesítőről mi a tapasztalat? Mindenhol kapható, de nem túl olcsó. Az Auchanban viszont most 299.-ért lehet kapni 300ml-es 'Holts' jégoldó sprayt, ami baromi hatékony. Villámgyorsan oldja a jégpáncélt az üvegről. Érdemes kipróbálni.

Előzmény: SzaboZE (188)
SzaboZE Creative Commons License 2001.12.13 0 0 188
Mongyatok egy gumiápoló löttyöt ami nem szilikonos. Mer akkó kéne. (323F keret nélküli ablakok rulez)

SzaboZE

fargo Creative Commons License 2001.12.13 0 0 187
Rosszul tudod, a szilikontól egy ideig szépen csillog a gumi, de napsütés hatására aztán kiszárad és megrepedezik. Vannak külön gumiápoló löttyök, azok jók...
Előzmény: SzaboZE (185)
Macimedve Creative Commons License 2001.12.13 0 0 186
A gumi semmilyen olajat nem szeret. Vannak ugyan olajálló gumik, az autókban illene valamilyen szinten olajálló dolgokat alkalmazni, de ez nem mindig van így. Az olajálló guminak sem használ az olaj, csak tovább ellenáll a káros hatásnak.
Előzmény: SzaboZE (185)
SzaboZE Creative Commons License 2001.12.13 0 0 185
Én úgy tudtam a szilikon pont a gumi állagának megőrzésére való.

SzaboZE

Macimedve Creative Commons License 2001.12.13 0 0 184
Nem feltétlenül jó ötlet. Működni prímán működik, csak a szilikont nem szereti a gumi, hamar elöregszik tőle. Léteznek erre a célra speciális löttyök, nézz körül egy nagyobb benzinkútnál....
Előzmény: doktorúr (183)
doktorúr Creative Commons License 2001.12.13 0 0 183
Fújd le szilikonnal a gumikeretet.
Előzmény: ketajtosszekreny (182)
ketajtosszekreny Creative Commons License 2001.12.13 0 0 182
Sziasztok,

NEm olvastam vegig a topikot, bocs, ha mar kitargyaltatok a temat: mi lehet tenni az ajtok befaygasa ellen? Nem a zar fagy be, hanem az ajto egesze fagy hozza a kerethez.

Otlet?

Udv, ketajtosszekreny

kivi Creative Commons License 2001.12.05 0 0 181
Vettem egy flakon Motip páramentesítő löttyöt. Az első tapasztalatok kedvezőek, egyáltalán nem jelenik meg a pára az oldalablakokon. A hátsóra nem kentem, mert ott van fűtés, a szélvédőn pedig hatékony a meleg levegő.

Sőt, a fürdőszobai tükrön is jól vizsgázott! :-)

kivi Creative Commons License 2001.11.29 0 0 180
Erre is való. Nekem pl. az 5. ajtó lámpakapcsolóját egyből kontatkthiba mentessé tette. Előtte smirgliztem, de az nem sokat használt.
Előzmény: Szkátó (179)
Szkátó Creative Commons License 2001.11.28 0 0 179
WD-40 erre való ha jól tudom... Jól tudom? Igaz nem Preven termék.
Előzmény: Janibacsi (178)
Janibacsi Creative Commons License 2001.11.28 0 0 178
Absolution!

Olyan kérdésem lenne, hogy gyártotok-e olyan fémtisztitó(pl.réz) spray-t, amivel ezeréves elektromos csatlakozásokat lehetne az oxidációtól megtisztitani? Pl. késes csatlakozók. Kicsit gyorsabb lenne mint egyenként réz drótkefével...:o)

Köszi:

Jano

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!