Keresés

Részletes keresés

Vagdalthús Creative Commons License 2007.01.08 0 0 17715

Láttam... hát ölég súlyosan nyomod te is a kilométereket, hallod :-))

Gratulálok!

 

Én a kanyarban sem vagyok ehhez képest... de esetemben nincs is realitása ennek.

Előzmény: Joeyline (17711)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2007.01.06 0 0 17714

Láttunk sok szép bükkfát, de az ellenőrző kódot sajnos egyiken sem (2000. évi ÖBB igazolófüzetünk van), pedig itt még világosban jártunk. Az igazolófüzet szerint "az azonosító szám a Szekrényes-kő-árokban van felfestve egy szép bükkfára, a turistaúttól kb. 20 m-re." Lehetséges, hogy a bükkfa azóta kidőlt, vagy a szám az útról nem látható? Mi mondjuk nem tértünk le.

 

Az azonosítószám az útról nem látható, mivel az volt a célunk, hogy bemenjen a túrázó az árokba és megnézze a Szekrényes-kő oldalát, mely szép szikla alakzatokat tár elénk. Az első füzetekben 20 m szerepel, ami javítva lett 120 m-re, mert a valóságban ennyi.

 

Most akkor végül elfogadod nekünk a Szekrényes-kőt? Mivel régi füzetünk van, amelyben 20 méter szerepel, tehát a leírás is téves, és mindezek mellett nem a turistaúton van, ezt a két tényezőt figyelembe véve mondhatni esélytelen volt, hogy megtaláljuk (nem a sziklát, a kódot). A sziklát végülis láttuk, mint ahogy az a fényképen is látszik (mondjuk a Fehér-kő látványa mélyebb benyomást gyakorolt rám).

 

A másik kérdés, hogy az azóta bevezetett új pontokat is fel kell keresni, vagy elegendő azokat, amelyek a füzetben szerepelnek? A múltkor jártunk a Tiszta-víz-forrásnál és véletlenül észrevettem, hogy itt is van egy kód (ezt mindenesetre feljegyeztem a füzetbe).

 

Amennyiben valamelyik ellenőrzőhelyen nem sikerül az általunk kihelyezett bélyegzőt használni, másik bélyegzést vagy fotót is elfogadunk természetesen.

Mindenkinek felhívnánk a figyelmét, hogy a Dornyay Béla emlékút kötött útvonalú túramozgalom (útvonal követés kötelező!) az Öreg-Bakony Bakancsosa túramozgalom pedig érintő pontos, tehát az útvonal szabadon választott.

 

Itt a söröző a kiírt időpontban (csütörtökön, hivatalos zárás előtt 5 perccel) nem volt nyitva, sőt a kerthelyiség kapuja is zárva volt. Ebben az esetben elfogadott a vasúti bélyegző? Csak mivel az állomás kissé távolabb van a sörözőtől, és nincs rajta a sárga sáv jelzésen (illetve számomra érthetetlen módon a sárga sáv nem a vasútállomáson, hanem egy buszmegállónál ér véget)...

 

A figyelemfelhívást köszönöm, de ha jól emlékszem, a Dornyay út tetszőlegesen szakaszolható, így engedélyezett pl. Szépalmapusztán, vagy jelen esetben Augusztintanyán a megszakítása. A Rák-tanya előtti S - P+ elágazástól Augusztintanyáig már a múltkor bejártuk, akkor számolgattuk az ablakokat Ráktanyán. Ide különben még vissza kell térnünk, mivel a KDP-ből is hiányzik az Augusztintanya - Hárskút szakasz (sőt a Veszprém megyei szakaszból már csak ez hiányzik).

 

A Bakonybél és Szépalmapuszta közötti részt meg ha jól emléxem, elég jól lefedi a BB70, esetleg egy-két rövid, céltalannak tűnő aszfaltos kitérőt kell majd beiktatni az útvonal 100%-os lejárása érdekében.

Előzmény: út+kereső (17713)
út+kereső Creative Commons License 2007.01.06 0 0 17713
A jelzések elég kopottak, főleg a Borostyán-kút és a S - P négyzet elágazás között, itt sokszor a régi Z sáv, időnként a P négyzet jelzések segítettek.

 

Ezen a szakaszon bejáráskor sok ágat levágtunk, hogy jobban látszódjanak a régi sárga és piros négyzet jelzések, de zöldet talán kettőt láttunk.

 

 

Láttunk sok szép bükkfát, de az ellenőrző kódot sajnos egyiken sem (2000. évi ÖBB igazolófüzetünk van), pedig itt még világosban jártunk. Az igazolófüzet szerint "az azonosító szám a Szekrényes-kő-árokban van felfestve egy szép bükkfára, a turistaúttól kb. 20 m-re." Lehetséges, hogy a bükkfa azóta kidőlt, vagy a szám az útról nem látható? Mi mondjuk nem tértünk le.

 

Az azonosítószám az útról nem látható, mivel az volt a célunk, hogy bemenjen a túrázó az árokba és megnézze a Szekrényes-kő oldalát, mely szép szikla alakzatokat tár elénk. Az első füzetekben 20 m szerepel, ami javítva lett 120 m-re, mert a valóságban ennyi.

 

Ezen a részen a mi irányunkban elég ritkásak és kopottak voltak a jelzések, ellentétben a másik (Bakony 50 ttúra) irányával.

 

Tapasztalataink szerint mindkét irányból közel azonos minőségűek a jelzések, de valószínűleg többször jártál a Bakony 50-en ezért jobban ismerted az utat felfelé, mint lefelé. Ködben minden máshogy mutat az biztos.

 

„Különben talán érdemes lenne a herendi turistabélyegzőt itt, az állomáson elhelyezni, legalábbis amíg van szolgálat…”

 

Mivel az állomáson csak időszakosan van jegykiadás, így korlátozott a bélyegezési lehetőség. A sörözőben kultúrált körülmények vannak, értsd: vízvételi lehetőség, mosdó, valamint udvarias kiszolgálás fogadja a túrázókat.

 

 

Amennyiben valamelyik ellenőrzőhelyen nem sikerül az általunk kihelyezett bélyegzőt használni, másik bélyegzést vagy fotót is elfogadunk természetesen.

Mindenkinek felhívnánk a figyelmét, hogy a Dornyay Béla emlékút kötött útvonalú túramozgalom (útvonal követés kötelező!) az Öreg-Bakony Bakancsosa túramozgalom pedig érintő pontos, tehát az útvonal szabadon választott.

 

Ha további kérdésetek lenne, bátran írjatok e-mailt: osvenytaposo@fw.hu –ra, vagy hívjatok minket.

 

Sikeres teljesítést és szép élményeket kívánok mindenkinek.

 

Üdv. Annamari

Előzmény: (budai-)H.G. (17687)
út+kereső Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17712

Biztos lehetsz benne, hogy a túristaút ott megy, mert ezután erdőbe érünk, ahol találhatók régi jelzések és a térkép szerint is ott vezet az út.

"Túramozgalmunk célja: ... a Bakony ritkán járt részeinek megismerése"

ez pont egy ritkán járt része a Bakonynak.

 

Egyébként ez nem az első bejárás volt.

Előzmény: Joeyline (17686)
Joeyline Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17711
Fent vannak a jelentősebb Piros-teljesítéseim is a reglapomon.
Előzmény: Vagdalthús (17710)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17710

Úgy tudom, létezik hatszoros teljesítő.

 

De ez egy percig se zavarjon, szerintem ebben az ütemben (30-on innen 3 OKT eddig) neked lesz még néhány tucat :-))

 

S ha még azt is elárulom, hogy vannak piros, sárga és zöld jelzések is, akkor véged egy életre :-))

Előzmény: Joeyline (17707)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17709
De jó hogy írod ezt, sehol nem találtam listát a teljesítőkről, most már ezekszerint van.
Van egy nagyotmondó ismerősöm, azt állítja hogy megcsinálta a kéket kb húsz éve.
No most majd kiderül :o).
Felveszem a kapcsolatot Asciimo-val.
Előzmény: Joeyline (17707)
Joeyline Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17708

Az biztos, hogy szeretném legalább még egyszer az Alföldi Kéket.

 

Van is egy fogadásom rá, hogy 10 éven belül megcsinálom újra gyalog. Eddig jól áll a fogadópartnerem, mert már eltelt 2 és fél év, és még 1 m-t se mentem rajta.

Előzmény: Zete (17705)
Joeyline Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17707

Nincs ilyen terv, még nagyon fiatal vagyok.

 

Ha úgy nézem, hogy még innen vagyok a 30-on, és már van 3 OKT-m, akkor sokminden beleférhet...

 

Úgy tudom, hogy az 5 db eddig a legnagyobb teljesítési szám, de ezt Asciimo jobban tudná, mivel tudtommal feldolgozta digitálisan a teljesítőket 2002-ig bezárólag.

 

OKT forever!

Előzmény: Zete (17705)
Zete Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17705
Hány OKT (ésatöbbikék) teljesítést tervezel magadnak?
Előzmény: Joeyline (17697)
olahtamas Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17704
Milyen korhű GÁLYA az, amelyiken van TV :))
Előzmény: kvte (17702)
kvte Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17703
viccölünk, viccölünk, a lényeg meg lemarad: m2
Előzmény: kvte (17702)
kvte Creative Commons License 2007.01.05 0 0 17702

TESZT3  :-)))

 

Gályázás közben kapcsolgattam a tévét, és mit találtam:

 

Kerekek és lépések

 

január 4. Csütörtök, 01:05 (2. rész)
 január 5. Péntek, 00:45
 január 8. Hétfő, 01:35
 január 9. Kedd, 02:05
 január 10. Szerda, 00:45
 január 11. Csütörtök, 01:05
 január 12. Péntek, 01:25
 január 13. Szombat, 00:25
 január 14. Vasárnap, 02:35

 

 

Szent István vándorlás

 

január 6. Szombat, 01:35 (2. rész)
 január 8. Hétfő, 01:05
 január 9. Kedd, 01:10
 január 9. Kedd, 01:35
 január 11. Csütörtök, 00:55
 január 12. Péntek, 00:55
 január 13. Szombat, 23:55
 január 14. Vasárnap, 02:05
Joeyline Creative Commons License 2007.01.04 0 0 17700
Előzmény: Törölt nick (17698)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.04 0 0 17699
Még mindig :o)?
Előzmény: Törölt nick (17698)
Joeyline Creative Commons License 2007.01.04 0 0 17697
Még csak a 3. van meg, de köszi!

Egyébként néhány hete, közvetlenül a teljesítés után írtam róla itt, de nem váltott ki különösebb visszhangot, valószínűleg túl sok hsz volt akkor a topikban (túlságosan pörgött).

A dolog tényleg csak akkor tud haladni igazán, ha valamilyen szinten kifejezetten "rááll" az ember. Valamit valamiért: ha más mozgalmak fontosabbak, és sok a kihagyás két szakasz között, akkor nyilván az OKT-vel nem halad úgy az ember. Nekem a kék fontos volt, és fontos most is, ez a kedvenc túramozgalmam. 2004 tavaszán a Kék-kör egyben való végigjárásán szerettem bele, és tulajdonképpen ma már sajnálom azt az 5 évet (1997 nyár - 2002 nyár), amikor nem kékeztem egyáltalán.

A kérdésedre a választ elolvashatod, ha ráklikkelsz a nick-emre.
Előzmény: Vagdalthús (17690)
ssimi Creative Commons License 2007.01.04 0 0 17696
Nyugi, András tartotta a GPS-es témát. :-)
Előzmény: olahtamas (17683)
Lud Creative Commons License 2007.01.04 0 0 17695
addigra meg totál bemákolnak a vadászok és lőnek minden mozgóra :)
kedvenc táblámon "az erdőben közlekedni 9 és 14 óra között csak gyalogosan és csak a kijelölt turistautakon szabad". fellélegeztem mert már elmúlt délután kettő és így bicajozhattam. csak később vettem észre a többi táblát olvasva hogy értelmezési hibát követtem el.
Előzmény: lükepék (17694)
lükepék Creative Commons License 2007.01.04 0 0 17694
Miért, 2-kor bezár az erdő????
Előzmény: Lud (17692)
geo-elvont Creative Commons License 2007.01.04 0 0 17693

Sziasztok!

 

Kicsit bosszantott, hogy szinte semmit sem tudunk a Vásárhelyi István túramozgalomról. No, hát úgy látszik csak akarni kell, mert sikerült kapcsolatba lépnem a szervező szervvel, így második próbálkozásra. Az első alkalommal még csak válaszra sem méltattak, de ez valószínűleg csak azért történt így, mert akkor hosszas nyomozás után nem a mozgalomért felelős e-mail címét kaptam kézhez.

 

Szóval a tények: a mozgalom neve Vásárhelyi István emlékút

Az igazolólapot az intézménytől kell igényelni amit a kívánt címre elküldenek (térítésről nem írnak a levélben így szerintem ez ingyenes) Aki a túra teljesítését igazoló lapot viszaküldi azt regisztrálják és emléklapot kap.  Minden 100. résztvevõje a túrának az emléklap mellé egy Vásárhelyi plakettet is kap emlékül. Szerintem sem kitűző, sem jelvény nem jár a teljesítés mellé. Ahogy én látom ezt a mozgalmat kifejezetten a Nagyvisnyóban nyáron táborozó gyerekek számára találták ki, de természetesen mi mezei túrázók is bejárhatjuk :) Mindenesetre a mozgalomról a Jász-Nagykun-Szolnok megyei szövetség nem tud, MTSZ mozgalom listájában benne van, turabazis.hu-n csak a korábban tőlem származó információk. Az útvonalról csak nagyvonalakban tudok valamit, bélyegző van Pazsagnál, Bánkúton, Szentléleken és pisztráng telepen és sejtésem szerint Nagyvisnyón.

Az igazolólapból gondolom minden kiderül, én mindenesetre a mai napon igénylek magamnak.

Egyelőre ennyit, igazolólapot a következő címeken kérhettek:

 

Cím: 5100  Jászberény, Lehel Vezér tér 33.
tel.: 57/ 411-783, e-mail: gyermekekhazajb@pr.hu
honlap: www.deryne.hu
Intéző: Suhaj Csilla

Ui: az intéző hölgy nagyon kedves és készségesen segített mi is legyünk vele türelmesek ha esetleg nem értene valamit a mozgalommal kapcsolatos kérdésünkből!

Az adatokat a később kibővülő igazolólappal együtt átküldöm felazsonak!

Lud Creative Commons License 2007.01.04 0 0 17692
a valkói erdészet területén számos helyen találkoztam különféle tiltásokkal mostanság.
a generális tiltás, hogy csak 9-14 óra között és csak a turistautakon lehet közlekedni. ez meg van spékelve kerékpáros tiltással a P3-on Máriabesnyő felől, valamint a Gödöllő-Valkói műútról a Juharos környékére január 4-6 között mindenféle belépés tilos.
a Gödöllői-dombság csúcsai és Gödöllői Kék túramozgalmak besorolódtak a nehezen teljesíthetőek közé.
Vagdalthús Creative Commons License 2007.01.04 0 0 17690

4. OKT? Az igen! Gratulálok!

 

Ehhez képest milyen szerény az én tervem, miszerint az első bejárás alkalmával legyen meg rövidesen a Dorogtól Nógrádig tartó részteljesítés :-))

Más kérdés, hogy 2005. augusztusában kezdtem kékezni, és elég sok kihagyás van két szakasz bejárása között.

 

Te mikor kezdted a kéktúrát első ízben?

Előzmény: Joeyline (17688)
Joeyline Creative Commons License 2007.01.04 0 0 17689

Eh, érdekes lett a formázás :(

Nem mindent emel, illetve nem úgy emel ki, ahogy szeretem volna :(

Előzmény: Joeyline (17688)
Joeyline Creative Commons License 2007.01.04 0 0 17688
Túramozgalmi összesítés, 2006

 

Azt hiszem, igazán sikeres év volt, mert azzal együtt, hogy én eredendően teljesítménytúrázó vagyok, 2006-ban sikerült több „nagy skalpot” is begyűjteni a hazai túramozgalmi palettáról. Külön öröm, hogy végülis még az év vége előtt összejött a legnagyobb magyarországi – és számomra a kedvenc – túramozgalom, az Országos Kéktúra 3. teljesítése.

 

Túramozgalmi szinten amúgy is nagyon szeretem a hosszútávú kötött útvonalú kiírásokat, amik nyilván nem véletlenül mennek arra amerre, de nagy élmény egy sokérintőpontos mozgalom utolsó pontjának begyűjtése is. Az egynapos mozgalmakért kevésbé vagyok oda, a mozgalom kifejezés számomra többet jelent, mint egyetlen napra kimenni a természetbe, ezzel együtt a Partizán út máig is nagyon hiányzik, hiszen egy többévtizedes túramozgalomról van szó, aminek indulása környékén még nagyon kevés hasonló kiírás volt Magyarországon.

 

Először csak tényszerűen:

 

2006-ban teljesített (befejezett) túramozgalmak:

Dél-dunántúli Piros (kezdés: 2004. november 1. befejezés: 2006. január 15.)

Negyedszázados Jubileum Teljesítménytúrázója (arany fokozat)

Vártúrák, 3. fokozat „Magyar várak lovagja” (kezdés: 2004. május 15. befejezés: 2006. december 2.)

Közép-dunántúli Piros (kezdés: 2004. november 21. befejezés: 2006. december 8.)

Országos Kéktúra, 3. teljesítés (kezdés: 2002. június 20. befejezés: 2006. december 11.)

XI. kerület kerülete (2006. december 22.)

(Látszik, hogy a december termékeny volt, hiszen a 6 mozgalomból 4-et az utolsó hónapban fejeztem be, de több más hónap aktív volt, amik aztán főleg a KDP, de az OKT befejezéséhez is vezettek.)

 

Túranapok száma:

Kifejezetten túramozgalmi túrán: 32

Ttúrán: 30 (ez összesen 32 ttúrát jelentett)

Ttúra-előkészítő bejáráson: 3 (2 a Deák 70, 1 az Online előkészítésére, utóbbi egyben teljesítés is volt, mivel a teljes útvonalat végigjártam)

Kifejezetten ttúra-teljesítői bejáráson: 1 (BUÉK 20)

Hagyományos kiránduláson: 2 (a gólyatáborban, mint szervező)

Összesen: 68 túranap

 

Kifejtve:

 

Jól indult az év, hiszen a Téli Mecsek 30 ttúrárához kötve az előtte és utána való nap sikerült a DDP záró két szakaszát teljesíteni (Bükkösd – Almamellék és Pécsi Állatkert – Bükkösd), közben még igazoltam a Szigetvári vár érintését is, mint 15.-et a Vártúrák következő fokozatához.

A túraévemet alapvetően a hazai teljesítménytúrázás indulásának 25 éves jubileumáról megemlékező sorozat határozta meg, amiből sikerült 10-et teljesíteni (a kiírt 12-ből), így szeptember végére a Bükk 50-nel meglett ennek az alkalmi mozgalomnak az arany fokozata. Díjazás még nincs, de büszke vagyok erre a teljesítményre, főleg, hogy egymást követő hétvégeken kellett hozni az 50-eseket. (Pont ezért – családi okok miatt – nem lehetett meg a „full”.) Ez eddig az 5. olyan teljesített túramozgalmam, amihez ttúrákat kellett teljesíteni. (Az eddigiek: 1994 és 1995 – Dél-Zala Bakancsosa 1. és 2. teljesítés; 1996 – Zselici túrázó 120; 2005 – Baranya megye teljesítménytúrázója, bronz fokozat)

Az ELTE-s túracsoportommal februárban folytattuk az OKT bejárását a szokásos napi 15-25 km-es ütemben. Az év során a 4 túra alkalmával (február, április, augusztus, november) összesen 22 túranapot mentünk a kéken (Felsőpetény – Mátraverebély, Putnok – Encs, Városlőd – Ötvös és Fehérvárcsurgó – Városlőd), ezen kívül – hogy a nekem még hiányzó szakaszok is meglegyenek - még mentem egyedül 3 napot (Nagymaros – Magyarkút és a végén 2 nap alatt Encs – Eszkála eh.). Így az év végére egyrészt átvehettem a 4167. sorszámú teljesítési jelvényt, másrészt közel 300 km-rel benne vagyok a leendő 4. teljesítésemben is (Hévíz – Fehérvárcsurgó és Felsőpetény – Mátraverebély).

A DDP befejeztével az időközben elkezdett KDP is előtérbe került. Májusban 2 túranapot tettem rajta (Mecsértelep – Isztimér, Csór – Isztimér), decemberben pedig újabb 2-t, ami egyben a mozgalom befejezését is jelentette (Oroszlány – Mór és Hárskút – Odvaskő).

Különleges volt a december 2-i Oroszlány – Mór túra, mert egyrészt ekkor túráztam együtt eddig utoljára a barátnőmmel, aki másnap utazott el külföldre dolgozni, másrészt ezen a túrán tettünk kitérőt a Gerencsérvárhoz, ami a Vártúrák mozgalom keretében emelt a „Magyar várak lovagja”-vá, mint a 60. igazoltan felkeresett vár. Hogy a fent említett Szigetvári vártól folytassam, a fokozat 16. és a 17. vára (Salgó és Somoskő) a szeptemberi Szlovák-Magyar határon át ttúrán lett meg (szintén Edittel voltam ott is), a 18. és a 19. pedig az őszi szüneti bakonyi kékezésen az ELTE-sekkel (Csikling-vár, Hölgykő vára).

Bár – mint fentebb említettem – az egynapos túramozgalmaknak kevésbé vagyok híve, azt a kezdeményezést nagyon jónak tartottam (és tartom ma is), amit Nagypapi topiktárs kezdeményezett 3 éve, nevezetesen, hogy mi, a jelvényszerző topik tagjai találkozzunk az év vége felé egy egynapos túramozgalom végigjárása erejéig. Azon a bizonyos 2003-as Gödöllői Kék bejáráson találkoztam először a(z akkori) topik döntő többségével. A sort nagyon jól folytatta 2004-ben a Peremtúra, 2005-ben pedig a Hunyad-oromtól a Gellért-hegyig mozgalom. Sajnos a novemberi Partizán útra nem tudtam elmenni Heroberto egyesületi tagtársunk tragikus halála miatt, a decemberi Kós Károly emléktúra bejárása pedig a zánkai ifjúsági és természetjáró konferencia idején volt, amit pedig sportvezetőként nem szándékoztam volna kihagyni. Ezzel együtt végül mégis lett 2006-ban egy egynapos mozgalmam: december 22-én pénteken Vései Attila és Szőts Miklós (Szötske) ELTE-s túratársaim kezdeményezéséhez csatlakozva én is végigjártam annak a kerületnek a kerületét, ahol jelenleg az időm nagyrészét töltöm. Sajátos a dolog, de ez jelenleg mozgalmi kitűzőt ér…

Igazoltam az év során néhány újabb pontot a 9/99-ben, és talán 2 pontot még januárban a baranyai érintőpontos túramozgalmakban a DDP keretében.

 

Tervek 2007-re:

 

Az OKT-t biztosan folytatjuk az ELTE-sekkel. Ha idén is sikerül a tavaszi félév regisztrációs hetében, a tavaszi és az őszi szünetben, valamint egy nagyobbat a nyári szünetben is menni, akkor megint várható kb. 20-22 túranap ebből, azzal már szépen bent lehetnék a 4. OKT-mben J

A hosszútávú egyéb mozgalmak közül valamelyikbe szinte biztosan belevágok, ezeket szeretem a legjobban. Kohász Kék, Cserehát turistája, Móricz Zsigmond emlékút, PMP vagy PPÚ esélyes.

Nagyon jó lenne a mecseki érintőpontos mozgalmakat végre befejezni, legalább a Mecsek turistáját és a Barangolás háztól házig-ot mindenképp szeretném. Csak 2 várnyira áll a Baranyai várak is.

Ha már várak, szeretnék több várat igazolni a Vártúrákba, mint 2006-ban, de az újabb fokozat természetesen nagyon messze van.

Szeretnék aktívabb lenni a 9/99-ben, főleg GYMS-ba és Tolnába kéne tenni egy-egy olyan kirándulást, amivel a mozgalom több pontját begyűjthetném, mert eddig főleg ezeken a megyéken bukik a dolog, mégha nem is vagyok messze a 40 pontnyi teljesítői határtól.

Jó lenne végre rövidre zárni a több, mint 4 éve „álló” Őrvidék turistáját is.

Ezen kívül meg ami még jön a ttúrákon J

Apropó, ttúrák! Többek között az én kezdeményezésemre is indul 2007-ben a Dél-dunántúli Teljesítménytúrázó Kupa, mint mozgalom. A bronz fokozat elérését célul tűztem ki.

Előzmény: Vagdalthús (17614)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2007.01.03 0 0 17687

Keresztül a Bakonyon - avagy túramozgalmas mixtúra [KÉPEK]

 

A véletlen úgy hozta, hogy mi is éppen azon a napon, vagyis december 28-án jártunk arra OT Évával, igaz, mi reggel indultunk Ugodról (Kálváriajárás...). A kezdőpont választását az is indokolta, hogy a Tatabánya-Pápa vasútvonal is a megszüntetésre kijelölt vonalak között van, és szerettem volna minél többet látni a vonalból.

 

Ugod megtekintése után K+ jelzésen elmentünk az Odvaskő Hotelig. A jelzés alapvetően nincs túlságosan rossz állapotban, de többnyire a kritikus útelágazásokban hiányzik, vagy nem jól látható helyre van felfestve. Van néhány elég fura jelzés is, fénykép található róla a képtáramban. A Hubertlak után is félreérthetőek néhol a jelek, a térképet folyamatosan kellett figyelnem.

 

Az Odvaskő Hotelben gyorsan megebédeltünk (elég drága hely), aztán busszal átmentünk Bakonybélbe, és onnan indultunk tovább, igaz, Augusztintanyáig nem a S, hanem a P négyzet jelzésen. A jelzések elég kopottak, főleg a Borostyán-kút és a S - P négyzet elágazás között, itt sokszor a régi Z sáv, időnként a P négyzet jelzések segítettek.

 

A jelzésválasztás oka, hogy a Ráktanya környékét október végén már bejártuk, a Szekrényes-kő árok azonban hiányzott az ÖBB mozgalomból. A P négyzet jelzésen haladva egy balos fordulattal kis tisztáson értük el a Fehér-kő alatt az erdőt. Itt, a Szekrényes-kő-árok bejáratánál találtunk egy eligazítótáblát, amely szerint innen 1,8 km Augusztintanya. Keresgéltük a kódot, majd továbbmentünk, és elértük a Szekrényes-kő alatt a völgy elágazását.

 

Láttunk sok szép bükkfát, de az ellenőrző kódot sajnos egyiken sem (2000. évi ÖBB igazolófüzetünk van), pedig itt még világosban jártunk. Az igazolófüzet szerint "az azonosító szám a Szekrényes-kő-árokban van felfestve egy szép bükkfára, a turistaúttól kb. 20 m-re." Lehetséges, hogy a bükkfa azóta kidőlt, vagy a szám az útról nem látható? Mi mondjuk nem tértünk le.

 

A Közép-Hajagra menet  már ránksötétedett, de fent szerencsére még nem volt köd, így igyekeztünk megszámolni az adótornyokat. A csúcson több tornyot is találtunk, de nem tudom, ezek közül melyek számítanak adótoronynak. Mindenesetre a vasszerkezetű tornyok számát írtam fel az itinerbe, remélem elfogadod.

 

A letérést a műútról sikeresen megtaláltuk, azonban utána egy picit keresni kellett, és a tájoló segítségével egy (régi térképen nem jelzett) nyiladék mentén találtunk rá a jelzett útra. A térkép később a műút kanyarulatait levágó részt sem ábrázolta tökéletesen. A műútról jobbra letérést, sikeresen megtaláltuk, akárcsak később az erdőszéli utat - itt már sűrű köd nehezítette helyenként a tájékozódást. Ezen a részen a mi irányunkban elég ritkásak és kopottak voltak a jelzések, ellentétben a másik (Bakony 50 ttúra) irányával.

 

Az erdőszélre kiérve Herend előtt egy szakaszon a turistaút mélyszántás áldozatává vált, még szerencse, hogy meg volt fagyva. Itt tájoló segítségével kb. 200 m múlva elértünk egy bokrot és rajta S jelzést. Innen már a változó sűrűségű ködön átszűrődő fények is segítettek Herend megtalálásában.

 

A Dornyay út itinerében megadott bélyegzőhelyet sajnos csütörtökön este 18:55-kor zárva találtam, pedig szerda a szünnap és 19 óráig van a füzet szerint nyitva. Ezt követően futólépés az állomás felé, hiszen vonatunk menetrend szerint 19:12-kor indult innen. A forgalmi szolgálattevő - pénztáros készségesen bélyegzett, igaz, hogy a dátumos körbélyegző annyira elkopott, hogy szinte olvashatatlan. Így inkább egy másik fajta, az állomás nevét és egy számot tartalmazó bélyegzőt üttettünk a füzetbe. Remélem, ezt is elfogadod igazolásnak. Különben talán érdemes lenne a herendi turistabélyegzőt itt, az állomáson elhelyezni, legalábbis amíg van szolgálat, hiszen a túrázók többnyire itt kezdik/fejezik be a túrát, és nem feltétlenül van idejük felkeresni a faluközpontot (lásd DJ Rushboy esetét), másrészt itt este 7-kor is lehet pecsételni (szerdán is).

Előzmény: út+kereső (17685)
Joeyline Creative Commons License 2007.01.03 0 0 17686
Köszönet minden résztvevő-jelölt nevében!

Bevallom, az első képet elnézve, én nem lennék biztos abban, hogy arra megy a kijelölt útvonal.
Előzmény: út+kereső (17685)
út+kereső Creative Commons License 2007.01.03 0 0 17685

Dornyay Béla emlékút

 

2006. december 28-án bejártuk a Bakonybél - Herend közötti útvonalat és ahol kellett feljavítottuk a jelzéseket, néhol levágtuk az ember magasságú gazt, bozótot írtottunk, ezzel járhatóvá tettük az utat.

 

Mindenkinek sikeres teljesítést kívánunk az új évben.

 

 

Az út ilyen volt munka előtt, és munka után ilyen lett:

 

       Ilyen volt az út

 

 

 

kulisz Creative Commons License 2007.01.03 0 0 17684
Kjr volt ott, azt hiszem ez garancia a korrektségre:)

Én is kíváncsi volnék a részletekre egyébként:-)
Előzmény: olahtamas (17683)
olahtamas Creative Commons License 2007.01.03 0 0 17683
Köszi, akkor biztos korrekt volt ami elhangzott.
Csak attól tartottam, hogy olyasvalaki megy oda, akinek most hozta a GPS-t a jézuska, oszt még be sem kapcsolta :))

Előzmény: Joeyline (17682)
Joeyline Creative Commons License 2007.01.03 0 0 17682

Bevallom, az illető nevét elfelejtettem, pedig az első plenáris ülésen bemutatták, mint a turistautak.hu egyik szellemi atyját, mint később kiderült, ismer Téged.

 

A GPS-szekció idején Sztancsik Gyurival a Hegyes-tű bemutatóhelyre és a Nivegy-völgyi borútra vezető buszos kirándulásra mentünk, a Nivegy-völgy egyik vezető pincészetében kóstolt a társaság 7 fajta jóféle balaton-felvidékit :)

 

Az egész 3 napban ez a délelőtt volt a kikapcsolódásé, a többi időben turisztikai szakmai előadásokon és eszmecseréken vettünk részt.

 

Egyébként mind a természetjáró, mind a teljesítménytúra szekció munkája hasznos volt szerintem, az utóbbi különösen, hiszen fontos, jövőbe mutató állásfoglalások születtek. Azt sajnáltam, hogy a turista média szekción nem tudtam részt venni, mivel ütközött az időpontja a teljesítménytúrással.

Előzmény: olahtamas (17681)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!