Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Haszika Creative Commons License 2012.04.02 0 0 70408

?

 

Az enyémben pl. ALCO szűrő van, nincs semmi baj vele.

Előzmény: Jena307 (70407)
Jena307 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 70407

Nem ez nam fap lesz, valamiért égéskimaradást érzékelt ezért sikított. Diagot neki

Üzemanyagszűrő csak gyári vagy bosch, mást ne tegyetek bele soha.

Előzmény: DSz_ (70402)
Jena307 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 70406

Csongrád köröstorok? van hekkes :)

Előzmény: Ambree (70398)
digitalmusic Creative Commons License 2012.04.02 0 0 70405

Köszi,

 

és a  kupirendszer walkerből...?  szerinted jó az?

Előzmény: Zolysys (70356)
DSz_ Creative Commons License 2012.04.02 0 0 70404

4000 km-el ezelőtt volt minden szűrő cserélve.

 

Diagban valaki tud segíteni, vagy szervízt kell keresnem?

Azt hiszem, szakszervíz nincs 45 km-en belül :(

Bár szerintem közületek sem nagyon van, aki Esztergom környéki lenne.

Előzmény: Zolysys (70403)
Zolysys Creative Commons License 2012.04.02 0 0 70403

De lehet gázolajszűrő vagy levegőszűrő vagy bármi más. Diagot neki.

Előzmény: DSz_ (70402)
DSz_ Creative Commons License 2012.04.02 0 0 70402

Sziasztok!

 

Reggel nehezen induló autó és "Depollution system fault" hibaüzenet fogadott.

A motorellenőrző lámpa világít, de azután, hogy az egyenetlen alapjárat helyreállt, menet közben nincs más jelenség.

 

1,6 HDI FAP 109 Le.

 

 

A részecskeszűrővel lesz gond?

 

 

Köszi!

Ambree Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70401

ez a legelső volt :-)

Előzmény: Sas-307 (70400)
Sas-307 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70400

Csak szőrmentén vauzgatok egy kicsit... :-)

 

Két talit is levezényeltem, az egyiket Gomfocival együtt - és mondhatni minden simán ment. És vajon mi volt a siker receptje, ami annyira nagyszerűvé tette ezeket a találkozókat?

(pedig az elsőnél paráztam ám rendesen!)

 

- A nehézség: ez egy virtuális közösség és szinte a képtelenséggel határos hogy a közös gondolatokon túl testet is öltsünk egy csoport formájában. De megtörtént, többször is!

- Elhinteni a gondolatot: pedig ez még csak a második lépés, de nagyon fontos. Valakinek folyamatosan fenn kell tartani, hogy gondoljunk rá.

- Kell egy motor: ez biza a főszervező, aki nem kis felelősséget vállal a nyakába. Komoly ráhatása van a helyszín választásában, de fontosabb megérezni a közösség formálódó döntését, mint a sajátját előtérbe helyezni. És itt nem pusztán matekról van szó, van amit súlyozottan kell figyelembe venni.

- Ádiékat meg kell várni - ez alapkövetelmény.

- A résztvevők felé semmilyen elvárást nem célszerű támasztani. Nem kell fixen megigérni sem kaját sem szállást! EZ FONTOS Az is elég, ha aznap reggel dönti el!

- A rendezvénynek kell egy pici forgatókönyv: a kocsimustra, a fórum kvíz, a fogyiverseny, szépségverseny, ajándékkönyvek már bevált ötletek.

- A tali a kocsikról és a gazdáikról szól - nem szabad hogy a szállás vagy bográcsozás túl hangsúlyosra sikerüljön.

- A tuti közös résznek bele kell férnie egy délelőtt+ebéd+délutánba. Az előző este fakultatív!

- Jól fotózható háttérnek kell lennie a kocsikról készített fényképek miatt.

- Nagy és ingyenes placc a parkoláshoz.

- Elegendő árnyék Gombfociéknak és a gyerekeknek.

- Meg kell nyerni a rendezvénynek a kocsibuzikat, a feleségeket és a gyerekeket külön-külön!

- Be kell vonni segítőket a különböző feladatokba - például Ambree kvíz! vagy bólyás ügyességi verseny, vagy telenyomunk egy kocsit tejszínhabbal és a lányoknak bikiniben le kell mosni vagy hasonló baromság :-D

- Csak itt megtörténhető események - topiktalis hátsó matrica vagy póló vagy valami más, de különlegesnek kell lennie! (teszthétvége is volt 2x!)

- És mindenkinek megköszönni a részvételt/szervezést.

 

Összességében ez mindig erőlködés nélkül zajlott.

 

Emlékeztek??

 

 

Ezt a képet Ambree csinálta a Canonnal

 

     

 

Az első élménybeszámolók - alig tudtuk abbahagyni, már majdnem vége lett az ebédnek...

 

 

Gombfoci éppen árnyékba menekült, de Ádiék is leégtek :-)

 

 

Pininfarina álmodta popsik....

 

 

Ugye tudjátok melyik Zolysys?

 

 

Erről szólt!!!

Ambree Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70399

Igen, ha a mostani rossz szájízem, szájízünk elmúlik, terveztem egy-két "naa, gyertek el Ti is" buzdítást írni, mint ahogy annak idején Sbojant is hívtam, hívtuk...

Előzmény: Zolysys (70397)
Ambree Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70398

Ez szerintem korrekt, támogatom.

Jövőre lehetne akár Szeged, Szolnok vagy Gyula :-)

Előzmény: Smíró (70396)
Zolysys Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70397

A KATONA nem vonul vissza hanem megoldja a problémás feladatot!:)

Nem teheted mert jó eddig az összes hozzáállásod!!!!!!!!

És igenis ott kell lenned -lennetek (ha kell pároddal is beszélek:):):))- hogy mindenkit megismerj. Hidd el nagyon jó csapat!!!!! :)

Előzmény: balazs.robert (70392)
Smíró Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70396

Ja, a lényeg kimaradt: a találkozón szavazzunk a következő helyszínre. Az időpontot később egyeztetjük. Így aki jönni akar rákészülhet és már nem is dobunk fel alternatívát. Az újak meg majd csatlakoznak.

Smíró Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70395

:-))

 

Na van mit olvasgatni:-) Majdnem érdekesebb, mint... de azért nem:-)

 

Még mindig azt mondom ott legyen, ahol a legtöbb embernek jó. Csak egy bibi van, azonos szavazat érkezett:-))

 

Írtam korábban is Robinak, a vége az kell, hogy legyen: aki bújt bújt, és a konkrét helyszínt ki kell jelölni.

 

Július 14-én én ott leszek! Hol? Akár Velencén, akár Orfűn, de mivel még ez utóbbi helyen nem voltam, Zsolesz meg nem jön - aki miatt nekem bárhol jó lett volna - én Orfűt jobban díjaznám. Ha ez marad a végső döntés, akkor ott leszek. Akár egy nap, akár 2. De a szállás foglalás miatt tényleg mielőbb kellene dönteni, mert a nyár érdekes módon ebben a car gazdasági helyzetben is úgy látszik mindenhol telt házat ígér.

 

Azt pedig most vetném fel: ezentúl csináljunk "mozgó" helyszíneken és legyen ez az első állomás. A következő lehetne az északi rész, vagy nyugat, akár vadkelet, Gyula - addig talán erősödik a forint, és tankolás a határ túl oldalán, hogy nyereséges legyen forintosítva az útiköltség. (Szanazugban - ott folyik össze a Fehér és Fekete Körös, 7 Km Gyulától - van is olyan kőház, ami be tudná fogadni a csapatot, főzési lehetőség is van.) Tehát számoljunk úgy, hogy egyik év valakinek, vagy valakiknek utazás szempontjából olcsóbb lesz, de más évben utazni kell. Legfeljebb évek múlva már mindenki off autóval jön a talira:-)))

 

Szóval egy jó programból ne csináljunk már bosszúságot, ne legyen sértődés, mert örülni kellene egymásnak és várni, hogy újra találkozzunk, vagy megismerjük, akikkel még nem találkoztunk. Ne legyen rossz szájíz! Ámen:-)

Ambree Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70394

ok, ennek örülök...

Előzmény: balazs.robert (70392)
balazs.robert Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70393

Megértettem, tudomásúl vettem, megtanúltam.

:)))))

Előzmény: balazs.robert (70392)
balazs.robert Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70392

Nem sértődött, de visszavonulás

 

Előzmény: Ambree (70389)
Biluxzsolt Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70391

kimaratt egy "v".illeszétek be! :D

Előzmény: Biluxzsolt (70390)
Biluxzsolt Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70390

Olasok,jókat mosolygok,mert látom hogy komolyan csináljátok a szervezést!

Bebeleszolni nem tudok és nem is akarok,de azt tudom hogy úgy is lesz

idén tali amit TI fogtok összehozni és MI meg ott leszünk!! És NAGYON jó lesz!

 

Kitartás fiúk!!!

Ambree Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70389

Akkor ezek szerint marad a sértődött visszavonulás. Remek :-(

 

Talán nekem is ezt kéne... nem. Bár emiatt nem túl vidáman, de megkérdezem:

Van valakinek ellenvetése vagy hozzáfűznivalója ahoz, hogy az eredeti 70339-es hsz-ban közzétett szavazás végeredményét (Velence:Orfű 14:13) kiegészítsük Gombfoci eredeti 'mindegy' szavazatával (azaz Orfű +1) és Mex77 Orfű-re esett szavazatával, így az eredmény Velence:Orfű 14:15-re módosuljon?

Előzmény: balazs.robert (70388)
balazs.robert Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70388

Gombfoci

Tiéd a labda, vagy annál aki szeretné.

balazs.robert Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70387

Bocsi, ez volt bennem. Én sem sértésnek szántam. Csak kijött.

 

A vállalkozó felé csak annyit kértem, hogy Hétfőig tartsa fent a lehetőséget a 14-vel kapcsolatban. Nem tettem neki fogadalmat. Ő is tudja, hogy van másik lehetőség is.

Mivel főszezonban tartjuk szerintem nagyobb esély rá, hogy később már nem lesz hely, ez a véleményem. Ezért tartottam fontosnak a mielőbbi fixálást.

 

Előzmény: Ambree (70380)
GToni Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70386

A Blaupunkt autórádiót tudod vezérelni a gyári -kormány mellett lévő- távirányítóval.

Előzmény: kisbenga (70283)
Ambree Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70385

Igen, ne érts félre, nem hibáztatok senkit, főleg nem Téged! Szerintem sem szóltál bele semmibe és teljesen megértem az álláspontodat, mellékesen Jó egészséget a leendő anyukának és a babának!

 

Veled azt akatam ecsetelni, hogy a dolgok változnak: míg eleinte jöttél volna, aztán visszamondtad, most akkor sem jönnél, ha a szomszédban lenne tali. Remélem ezzel nem gázoltam a lelkedbe ;-)

 

Előzmény: zsolesz 307 (70384)
zsolesz 307 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70384

Most hozzá kell szólnom hamár meg lettem idézve " Aztán, annak ellenére, hogy a talit nem lehet úgy megszervezni, hogy mindenkinek minden feltétel megfeleljen, egy vadi új szavazás indul azért is, hogy egy valakinek lehessen még esélye eljönni, aki ráadásul végül azt is kijelentette, hogy "...Az éven tuti nem fér bele ha a szomszédban van is...""

 

Szerintem nem szóltam bele semmibe hiszen a szavazásban mindkét helyen szerepeltem mint szavazó bár én egyik helyszínt sem preferáltam, ugyanis ha láttad a jelentkezést 2-3 masik helyet dobtam föl és el is lett utasítva mindekettő.Miattam nem kell és kellett új szavazást indítani.Mivel... de ezt már ecseteltem. Most szerintem nem is rólam van szó hanem arrol, hogy velence vagy orfű.

 

 


Előzmény: Ambree (70380)
Ambree Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70383

Igen, szerintem is tarthatnánk több talit, én is javasoltam pár hsz.-szal korábban. Szeged is nagyon jó lenne, de mindenképp kell valaki, aki helyi és válallja hogy segít majd :-) asszem.

Előzmény: Blt.P.mester (70381)
Ambree Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70382

"...Ambree-ékhoz legfeljebb felvonulás szintű látogatást tervezzünk, mert ott dekkolás, főzés, italozás után hogyan jutunk Orfűre?..."

Ha Pécs-Orfűn tartjuk a talit, én úgy gondolom, hogy elsősorban Orfűre szervezünk, ez csak egy ötlet, hogy akár nálunk is banzáyozhatunk, ha úgy alakul. Mindazonáltal, 20-25 főnél több ember itt sem lenne szerencsés, azért ez is csak egy családi ház, kb 10x20m-es kavicsos betonos udvarrésszel, 3 beállásos garázzsal, amiből 2-ben elfér akár 2 autó is, valamint egy kb 15x30m-es kert veteményes és zöld területtel, kb 2-3-4 sátornak biztosan elegendő zöld területtel.

 

A kaja kérdés is nyitott, csak egy ötlet volt, abból kiindulva, hogy szerintem kb. a tali napján tudjuk csak meg, hogy pontosan hányan leszünk összesen, pontosan mennyi hús meg minden kell a kajához...

Előzmény: Smíró (70376)
Blt.P.mester Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70381

Szervezzünk több találkozót,és valamelyik tán csak jó egyeseknek is, aki meg megengedheti magának akkor mindegyikre elmehet. Több találkozó,mindig más helyszínen. Valamikor lehetne Szegeden is.

Ambree Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70380

Mintha megfagyott volna a hangulat kicsit, nem?

Robi, azt hiszem kellemetlenül érezhetem magam a hozzászólásod nyomán.

 

Sajnálom, hogy megsértődtél a dolog közepén, kitalálhattunk volna egy megoldást ami mindenkinek jó.

Ha kérdések merültek fel benned velem kapcsolatban, nyugodtan feltehetted volna nekem, ahelyett, hogy mindenkinek szóló sértődött célozgatásokat teszel, mint a "...nem tudom, hogy az elmúlt időben mért nem került szóban, hogy egyeseknek CSAK Orfű a jó..." vagy a "...Vannak szeméylek akik nélkül nem olyan egy forum találkozó, van aki magára ismer van aki nem..." , "...Nem fogok hiányozni ott..."

 

"...mért nem került szóban, hogy egyeseknek CSAK Orfű a jó..."

Sajnos rajtam kívülálló okokból, csak a hét közepén jutott tudomásomra, hogy egy már elvállalt munka miatt aznap is kell egy rövid ideig dolgoznom. Időnként kifogok egy-egy összevissza tervezgető ügyfelet, nem tehetek róla, de ha nem vállalom, akkor egy olyan összegtől esek el, ami, ha választanom kellene, legnagyobb sajnálatomra nem a topiktalálkozót választom, nem említve a kapcsolódó problémákat. Zolynak és Ádinak említettem a dolgot, előtte sokat gondolkodtam rajta de végül úgy gondoltam, nem lenne fer a szavazás közepén bedobni ezt. Azt sem akartam, hogy azt higgyék páran, hogy puszta kényelemből akarom az Orfűi helyszínt. Lehet, hogy rosszul döntöttem, nem tudom, akkor így gondoltam. Gyarló módon, meggyőztem Zoly-t és Ádi-t, hogy ne mindegy-et szavazzanak, hanem segítsenek, szavazzanak Orfűre. Hát, kiscsillagom, Zoly kifutott az időből :-)

 

"...határidő azért volt megszabva, mert a szálláshelyre vissza kell jelezni, hogy igen x fővel és y gyerekkel szeretnék kivenni z szobát..." , "...válalkozók nem érdekük fenntartani a helyett, ha másnak is ki tudnák adni, akor ki fogja a kifizetni. Hétfőn kell visszajelezni, hgy hogyan sikerült a szavazás. Lehet, hogy csak nekem fontos mások (válalkozók) érdeke..."

Hát, azt Te sem említetted, hogy vállalkozók felé vállaltál kötelezettséget, de nem is értem, hogy miért volt ennyire sürgős három és fél hónappal az esemény előtt. Ha hétfőig kell választ adni, akkor ráért volna a szavazást lezárni vasárnap délután is, és gond nélkül szavazhatott volna Martinka önmaga, Mex felé sem kellett volna sajnálkozni és Zolysys is utolérte volna magát.

 

Bár sehova nincs leírva, de eddig minden évben kínosan ügyeltünk arra, hogy ne szedjünk pénzt. Én legalábbis, akármikor szervezgettem - de eddig senki sem kért pénzt soha. Mindenki fizette amit fogyasztott, vagy ette amit hozott. Ha három és fél hónappal korábban lefoglalsz x fővel és y gyerekkel z szobát, borítékolom Neked, hogy abban változás lesz, mire jönni kell, közbejött ez, közbejött az. Ezt más is leírta a fórumon, korábban. Ha előre kérsz pénzt, ez kellemetlenséget szül a visszakérés során. A hét elején a saját nejem nem tudta megmondani, hogy július 14-én ott akarunk-e aludni Velencén vagy el tudunk menni máshová, közeli ismerőshöz, az ismerős se tudta, hogy mi lesz akkor neki... ha pedig nem kérsz pénzt a foglalásra, Te maradsz szószban a lefoglalt szobákkal. Képbe jött a "vállalkozók érdeke" és már meg is mérgezte a szervezést, már Te is meg vagy sértődve.

 

"...Vannak szeméylek akik nélkül nem olyan egy forum találkozó..."

Szerintem arról sem én tehetek, hogy azok az emberek, akik már négy éve minden nyáron találkoznak, némi ragaszkodással viseltetnek egymás iránt, és igyekeznek úgy szervezkedni hogy némi kitüntetettnek látszó figyelemmel biztosítsák azt, hogy mindannyiójuk ott tudjon lenni a következő találkozón. Próbálják mindezt úgy tenni, hogy megadják másoknak is azt a lehetőséget, hogy eljöhessenek, megismerhessék személyesen a többieket. Néha azt sem látjuk be, hogy ezt nem lehet úgy megoldani, hogy mindenkinek minden feltétel megfeleljen és minél többen lehessünk.

 

"...nem vagyok híve annak, hogy amit megbeszélünk azt semminek tesszük, vagy módosítjuk..."

Hát ennek én sem vagyok híve. Egyszer Gombfoci kihírdette, hogy adott napon hol lesz tali. Aztán, annak ellenére, hogy a talit nem lehet úgy megszervezni, hogy mindenkinek minden feltétel megfeleljen, egy vadi új szavazás indul azért is, hogy egy valakinek lehessen még esélye eljönni, aki ráadásul végül azt is kijelentette, hogy "...Az éven tuti nem fér bele ha a szomszédban van is...". Én azt gondolom, nem kellő körültekintéssel jártál el, de az vesse Rád az első követ, aki mindent jobban tud mindenkinél. De ezekkel a dolgokkal számolni kell, mindig minden változik azt hiszem, hát még 3 és fél hónap alatt.

 

Ha valamivel megbántottalak, akkor azért elnézést kérek, nem volt szándékomban, de a sértődést, mint megoldást, barátom...

Előzmény: balazs.robert (70379)
balazs.robert Creative Commons License 2012.04.01 0 0 70379

Egy kicsit furának tartom, de mivel új vagyok, befogom a szám.

Gondoltam ha már felvetettem akkor el is kezdem a tali szervezését. Így utólag köszönöm Gombfoci segítségét, illetve a hozzászolásokat.

Csak azt nem tudom, hogy az elmúlt időben mért nem került szóban, hogy egyeseknek CSAK Orfű a jó.

Szeretnék  mindenkinek köszönetemet kifejezni a segítségért, illetve, hogy kiállt mellettem.

Ezennel visszavonulok, mert nem vagyok híve annak, hogy amit megbeszélünk azt semminek tesszük, vagy módosítjuk.

Elküldtem az e-mailt a Velencei kampingnek, hogy visszamondjam a találkozót.

 

Vannak szeméylek akik nélkül nem olyan egy forum találkozó, van aki magára ismer van aki nem. Engem nem ismertek, max 1-2 ember akivel beszéltem telefonon illetve személyesen. A többieket csak innen ismerem. Nem fogok hiányozni ott. itt mindenki elér, ha segítség kellene.

Lehet, hogy ezt most felindúlásból jött ki, de szükségesnek tartottam.

 

Robi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!