Keresés

Részletes keresés

dobigabi Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8110
na én azt hiszem feladom. csak tudnám hogy fog Hong Kong-ig eljutni a many. milyen linken tudok belépni a bankkártya tulajdonságaihoz? hülye kérdés, de én totál káosz vagyok.
Előzmény: edk440 (8108)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8109
azért ne vedd el a kedvét, én sem vagyok angolból szuper, de próbálgatom megérteni. Meg jó dolog ez a vásárlás főleg ha olcsobb. A forum meg részben segítés miatt is van.
Előzmény: edk440 (8108)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8108
Lehet, hogy akkor neked nem kellene Paypalezni?

Egyébként az utolsó két sor a lényeg. A bankkártya tulajdonságainál találod a gombot, asszem Get Verified a felirata.
Előzmény: dobigabi (8107)
dobigabi Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8107
hahó ha ezt eltudnám olvasni, valószinű nem tettem volna fel semmilyen kérdést. még mindig ott tartok ahol elkezdtem.
Előzmény: edk440 (8106)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8106
How do I complete my enrollment in the Expanded Use Program?

When you add a credit card, you have the option to enroll in the Expanded Use Program. When you enroll, PayPal charges your card an Expanded Use fee and issues you a randomly generated, four-digit Expanded Use number. Check your next paper or online credit card statement and look for the four-digit number next to Expanded Use fee. The Expanded Use number is located right before the word PAYPAL in the description of the transaction, like this: 1234PAYPAL *EXPUSE. After you get your Expanded Use number, log in to your PayPal account and click the Complete Expanded Use Enrollment link on the Account Overview page to complete your enrollment.

If you do not enroll in the Expanded Use Program at the time you add a credit card, you can enroll later using the Credit Cards page in your account Profile.
Előzmény: dobigabi (8098)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8105
Kaphatsz egy negatívot.

Licitálás előtt kell egyeztetni az eladóval, hogy hajlandó-e szállítani hozzánk.
Előzmény: Slider1 (8103)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8104
Azt se bonyolultabb kiesztergálni, mint az M42-est. Igaz, kevesebbre van igény, de akkor is túl drága ez.
Előzmény: garfieldka (8099)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8103
Más....

Szerintetek mit tegyek. Nyertem egy licitet. Örültem is neki mint a kisgyerek a  nyalókának. De már 3. napja az eladó nem válazol a mailomra. Nem tudok kapcsolatot teremteni vele. Néztem a feedbackjét, hát sokan nyomtak neki negatívot mert nem válaszolt a levelekre valamikor 4 hétig sem.  De szerintem azért is lapít mert túl olcsón került leütésre a cucc. Meg végülis én is híbáztam mert késön vettem észre h csak németbe küldi el. De megirtam h elnézést és természetesen a postakültésg többletet állom etc. Nem nagy súlyú cuccról van szó egy telefon. De már láttam haosnló cuccoast és hát akkor licitálok arra, mert kell a teló de nem tudok várni 1 hónapot. Most ilyenkor mi van, ha azt mondom h már nem kell, mert kicsit késett a válaszzal?
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8102
Te közben megtaláltad azt a négy számot. Expanded cucc. Ugye ezaz amit elvileg első regizésnél elküld mikor leveszi a 1.5 eurót, ez az Expand szám? Akkor ezt irja közleménybe?
Ez az a szám amit tudni kell ha utalok bárhova?

Vagy ha rájöttél mond el nekem is
Előzmény: dobigabi (8098)
afintha Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8101
jol tetted, ez egy "adathalasz" emil, jol tetted hogy nem adtal meg semilyen adatot.
Előzmény: F1DO (8080)
afintha Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8100
igen, a tracking number praktikusan csak az US-n belul mukodik, utana mar nem.
de meg fog valoszinuleg erkezni.
Előzmény: Skarecrow (8081)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8099
Itt nem erről van szó. Az Olympus/EOS adapter iránt érdeklődtek. Az viszont 66 Euro.
Előzmény: edk440 (8095)
dobigabi Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8098
köszi a választ, de sajna nem értem. hol van az a gomb?
Előzmény: edk440 (8097)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8097
Get Verified gombbal.
Előzmény: dobigabi (8096)
dobigabi Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8096
sziasztok. tud valaki segíteni, hogy tudok elküldeni a PayPal-on 174 eurot. valami "expanded" 4 számjegyü kódot kéne beírnom. azt meg honnan szerzem be? köszi előre is. ez lenne az első vásárlásom az Ebay-en.
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8095
Az. EOS/M42-t 4000 Ft körül lehet esztergáltatni.
Előzmény: garfieldka (8094)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8094
Szerintem drága, ...
Előzmény: garfieldka (8093)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8093
Én már sokszor vásároltam tőle, bár ilyen adaptert még sosem. Rendes, korrekt srác. Maga kezdte el az adaptergyártást tavaly nyáron. Előbb EOS/M42-est hozott ki, azután a K/EOS-t. Ez egy néhány hónapja kapható terméke. Szerinte drága, ahhoz képest, hogy a japán Sigma adapterek kb. 50 dolcsiért kaphatók. Pedig az nem aluminium.
Előzmény: - bukter - (8092)
- bukter - Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8092
A link: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=26054&item=7533007811&rd=1&ssPageName=WDVW bocs, csak így megy
- bukter - Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8091
Hello! Részben tartozik csak ide, de rendelt már valaki ilyet: [link1]. Ha igen leírhatná a tapasztalatát. Kösz! Üdv!
garfieldka Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8090
Amikor fizetsz PP-lal, akkor az OTP zárolja az összeget, de a partner meg is kapja a pénzt a saját bankjától szinte azonnal, mert látja a bank, hogy van zárolt fedezeted. Azonban a zárolást akár hónapokig is fenntarthatják. Ott olvashatod, hogy meddig zárolták. Addig sajnos ezt az összeget nem érde el a számládon, mintha ott se volna. Magyarul: ha fizetsz 100 Eurot a PP-lel, akkor legalább 200 Euro kell, hogy a számládon legyen. Ellenkező esetben lebénul a számlád mindaddig, míg a zárolás tart.
Előzmény: Slider1 (8086)
Skarecrow Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8089

kossz!

remelem nekem is igy lesz!

annyi mar biztos hogy legalabb nyugodtabb vagyok :-)

Előzmény: CapriFun (8088)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8088

Szia!

 

Nekem dettó ugyanez volt (még a vásárolt cucc is:))) ), USPS Global express... kicsit több mint 2 hét volt amig megérkezett. Egyik nap már az szerepelt a nyomonkövetésben hogy megérkezett az országba (addig semmi infó nem lesz), és másnap már hozta is ki a postás, vám nélkül:) szóval türelem, szemüveget terem:)

Előzmény: Skarecrow (8081)
vomit Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8087
valoszinuleg a havi ertesitovel. ha volna SMS cuccod, irta volna benne az uzenetet.
Előzmény: Slider1 (8086)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8086

Köszi a választ! Viszont nézem az OTP elektronikus csomagban a bankszámla kivonatomat de még nincsen rajta ez, álltalában az OTP milyen gyorsan rakja oda a számlakivonathoz ezt. a Paypal 07 24-én vette le a pénzt a kártyámról. Ezekszerint az OTP még csak zárolta a pénzt és majd csak el fogja küldeni? Szóval nem ért oda?

 

Mikorra lesz ebből számlakivonat. Előre is köszönöm a választ.

lomtar Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8085
Sya ! Iránymutatásod alapján sikerült fejlödnöm, jelenleg azon a szinten tartok,hogy most éppen nincs kérdésem,de tovább tanulgatva biztos lessz még. Köszönöm a segítséget. Üdv.
Előzmény: Törölt nick (8075)
Ariel Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8084
jah.. es surgosen valtoztasd meg (ha meg tudod) a belepesi jelszavad, ha mar nem akkor pedig surgosen tiltasd le az accodat az ebayel.
Előzmény: F1DO (8080)
Ariel Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8083
http://en.wikipedia.org/wiki/Phising
Előzmény: F1DO (8080)
CornFake Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8082
fake mail volt
Előzmény: F1DO (8080)
Skarecrow Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8081

nem konkretan ebay-es kerdes (bar az arut az ebay.com-rol rendeltem).

a lenyeg hogy USPS express mail-el kertem a szallitast.

az elado srac mar rutinosan kezelte a dolgot es frankon fel is adta 16-an, mult vasarnap. (egy kisebb csomagrol, pontosan egy napszemuvegrol van szo)

 

USPS express mail utja a www.usps.com -on egy tracking number segitsegevel kovetheto.

mult hetfon a koldemeny beerkezett egy a los angelesi International Dispatch nevu allomasra...

nos innentol viszont nyoma veszett.

tobb mint egy hete semmi ujabb regisztracios pont nem jelent meg.

 

itthoni vamhivatal szerint az orszagba nem lepett be a kuldemeny.

 

miazisten van most? mi tortenhetett? miben bizhatok meg?

 

a plane hogy olyan szemuvegrol van szo ami nem tul draga de itthon nem lehet beszerezni. (kulfoldon sem volt konnyu).

F1DO Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8080

Üdv!

 

Mikor beregisztráltam az ebay.com-on, úgy egy hétig simán ment minden, tudtam licitálni, adatokat nézni, stb. stb. Aztán egyszercsak jött egy ebay-es levél, hogy fel lett függesztve az accountom, mert hiányosak az adataim, nézzem meg a levélben szereplő linket. A linkre kattintva, majd az ebayes belépés után kéri a bankkártyaszámomat, a bankártya pin kódját meg még valami háromjegyű kódot ha jól emlékszem. Itt megálltam és kiléptem inkább, nem adtam meg semmit.

Engem 'úgy neveltek' hogy kártya pin kódját senkinek se adjam meg, még a kódot tartalmazó levelet is hatszor égessem el, az eredeti kódot változtassam meg, keresztbe nyeljem le stb. stb. Erre az ebay meg még a segglukamba is belenézne, és ha nem adom meg neki az adatokat akkor nem tudok semmit se csinálni rajta..

Most mit tegyek, ez így normális? Mindenki nyugodt szívvel bepötyögi a pin kódot és él mint hal a vízben? Nincsenek, nem lehetnek ebből gondok?

Help!

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8079

szia,

 

én is hasonló kérdéseket teszek fel :))

 

páran irtak, hogy sokallják az magyaroszágra való utalgatás költésgeit, sőt volt aki megemlitette, hogy azért, mert aljadék módon nem emlitettem a leirásban, hogy EU-n kivülre kell majd utalni :))

erre körbekérdezgettem pár korábbit, 7 válaszolt, mind azt irta, hogy jutalékmentesen utalt a cibes számlámra.

eredmény: van akinek nulla, van akinek meg sok :))

 

aztán van utánvét is, az neked küldeni nem sok, csak a német posta neki még rátesz vagy 7,5 eurót.

 

a többit én sem tudom, néha kérdezgetek, de még képlékeny.

 

Előzmény: mississauga (8054)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8078
Az 1.5 euró terhelésekor a közleménybe írja bele a Paypal a kért négyjegyű kódot. Most nyomtasd ki a faxfedőlapot a Paypalról, tedd mellé a személyid másolatát és azt a bankszámlakivontaot, amin látszik ez a bizonyos terhelés a négyjegyű kóddal. Ezt a három oldalt faxold el nekik.

És tanulj angolul...
Előzmény: Slider1 (8076)
Ariel Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8077
elsodlegesen a csomag felvetelekor megadott ertek a mervado..
nagyfoku aranytalansag eseten a vamos a hazai forgalmi ertekkel felulbiralhatja azt.
Előzmény: kivi (8071)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8076

Szia!

 

akkor hogy telkjesen vili legyen. Az a papír kell nekik amelyet az OTP adott az elektronikus számlacsomaghoz adott az otp? Csak azért mert ez magyarul van és egy büdös kukkot nem fognak belőle érteni. a Személyimre csak csak rájönnek.

Hogy magyarázzam el hogy a papírt az OTP adta etc...?

 

Már végképp nem értem milyen négy számjegyet? ez nem a rendes kártyám amelyhez tartozik négy számjegy, ez az otp virtuális kártya. ehhez csak CVC2 kód van. Azt amugy próbáltam beütni de semmi. Nem teljesen értem most milyen négy számjegy fog kelleni.

 

Illetve nekem közvetlen nincs faxom otthon, vissza fognak jelezni, mert hát ez az egész most annyira körülményes lett.

 

Előre is köszi nektek

Előzmény: Teddy_KGB (8074)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8075

szia,

 

amikor regisztráltál a .com-on az emilcimedre kaptál egy levelet, abban van egy link és egy kód, a linkre kattintva a kód beirásásval tudod az ebayos regedet megerősiteni.

aztán beléphetsz a .de.re és nézegetheted a holmidat.

a belépés: einloggen vagy mein e-bay - ra klikkelve.

vagy a terméknél a licitálás /bieten/ gomra klikkelve is előbb beléptet.

 

a kibővitett keresésben nézz utána, hogy mennyiért mennek az ilyenek, több szóval is kerestess.

Előzmény: lomtar (8053)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8074

Na hát, amikor levonta azt a pár százast, meg kellett volna nézni a közlemény rovatot :-/

 

"Azt hittem a kártyaszámból"

 

Az baromi logikus lenne... gondolj bele, véletlenül elveszted a kártyádat, valaki megtalálja, és a Paypalon akarja használni. Mi értelme lenne ellenőrzésre használni a kártyaszámot, amikor azt pont nem lehet eltüntetni? Viszont a bankszámládhoz (általában) csak te férhetsz hozzá. 

 

A levélről : A kártyádát kizárták a rendszerből, de ha nincs más megoldás,akkor : El kell küldeni nekik a bankszámlaszerződésed másolalát, hozzátéve a 4 jegyű kódot (nem a KÁRTYA számát), jogsi/személyi másolatát. A mellékelt linken lévő formanyomtatványt töltsd ki, nyomtasd ki, és faxold el a dokumentumokkal együtt.

 

Feltölteni nem kell semmit, mivel nem is lehet. Csak pénzküldésre lehet használni egyelőre a Paypalt, a lét a kártyádról veszi le.

Előzmény: Slider1 (8073)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8073

Az történt hogy miuán reggeltem, meg le is vont azonnal pár száz forintot végülis be tudtam lépni, meg a regisztrációmat is élestítettem elvileg. Na most az utalásnál mikor rámegyek a send monelyra megjelenik egy olyan hogy: Limit: €100.00 EUR    raise limit mellette. Mivel 100 eurósnál nagyobb a termék ezért nyilván emelni szerettem volna legalább 500 euróig. Mikor rámentem a Raise limit gombra, akkor ott volt a megadott kártyám gondolom sok x az elején etc. Majd be kellett irni valamilyen számjegyet. Azt hittem a kártyaszámból. Hát nem jött össze. Három probálkozás tán letiltotta és ezt irta:

 

 

Ezt irja ki a rendszerük

 

 

 

This credit card is disabled for entry into the PayPal website. Please add a different credit card instead.

If you would still like to use this card, you may fax us a copy of the credit card statement with your PayPal Expanded Use Number on it and a copy of your driver's license or other photo I.D. You must use this form for your fax cover sheet.*

*Note:Not using the fax cover sheet when submitting your documents could result in a delay of processing your faxed items.

Foggalmam sincs mihez kezdjek. Reggeljek újra, hogy lehet regisztrációt megszüntetni? Akkor is rejtéj hogyan lehet limitet emelni. Ha a pay for ebay itemre megyek ott is figyelmeztet hogy csak 100 euro etc...

Kicsit olvasgattam vissza. Mostmár valami nagyon nem tiszta.

Valaki aki már otthon van bene tisztán és világosan mesélje már el hogy mi van.

 

Mikor belépek látok egy ilyet:

 

Balance Manage | Transfer Euro (Primary): €0.00 EUR U.S. Dollar: $0.00 USD Current Total in Euros: €0.00 EUR

 

Most ez micsoda? Ezt fel kell nekem tölteni

 

Vagy a Paypal a bankártyámról emeli le a pénzt? Olvastam olyat is hogy ezt sokan nem vállalják é macera van vele. Vagyis az a jó ha a paypalon van a pénz mert akkor megy át költségek nélkül a lóvé. Valaki világosítson már fel. azthiszem nagyon sok embernek hasznos lenne.

Illetve mi maygarok milyen Paypal szolgáltatásokat nem hazsnálhatunk?

Teddy_KGB Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8072

Lehet, hogy hülyeség, én így emlékszek : Amikor regeltem, a Paypal levett egy minimális (párszáz forintot) összeget a kártyám ellenőrzése céljából. Nálam zárolva jelent meg az összeg, néhány napot kellett várni rá, ezután láthattam csak meg azt a 4 jegyű kódot, ami a közlemény rovatban volt. Ezt beírtam a Paypalra, és már ellenőrzött taggá váltam.

 

Másold be ide, hogy mit kérnek, hogy azzal is előrébb legyünk.

Előzmény: Slider1 (8069)
kivi Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8071
Tegyük fel, hogy jön egy csomag külföldről, és vámköteles, mert nem EU-s eredetű. A csomagban nincs számla, és a kifizetett összeget sem tudjuk igazolni. Vagy azért mert borítékban ment a pénz, vagy azért mert egy ismerős fizette ki, mindegy. A lényeg hogy nincs semmilyen papír az összegről. Ilyenkor mi alapján vetik ki a vámot?

Szerencsére én még nem kerültem ilyen helyzetben, de kerülhettem volna tavaly simán. Akkor mázlim volt. De ki tudja mit hoz a jövő.
kivi Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8070
Nem tudom neked miért van 100 eurós limited, én a múlt héten bonyolítottam az első PayPalos utalásomat, ami 208 USD volt. Simán ment, a csomag már úton van.
Előzmény: Slider1 (8069)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8069

 

Hali!

 

Valaki segíten már végre, komolyan sírógörcsöt kapok már.

 

Paypalon létrehoztam már egy accountot. Csak ugyebár a vacak 100 euróig enged utalni. Készz vicc már ez is. Aztán emelni szerettem volna és itt valami 4 számjegyet kért, de nem értettem milyen négy számjegyet. Erre három lehetőség után szépen kikapcsolta a kártyámat. Most valami faxot kér. Komolyan mondom nagyon mérges vagyok. Most ilyenkor mit tegyek. Elég szerényen tudok angolul meg más nyelven is. Viszont ott van egy áru amit meg akartam venni de most ez a szar hogy elszállt lecsúszom róla. Valaki szánjon már meg és mesélje el mert szerintem másoknak is nagy segítség lenne.Tényleg megköszönném ha egy kezdőnek is valaki segítene.

 

előre is köszönöm.

chapelle Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8068
Azér' kis időt hagyjál már neki is. Pld. lebetegedett, szabadságra ment, megszakadt a hálózata, akármi. Az egy nap válasz nélküliség szerintem még udvariasságból is elfogadható.
Ha meg ilyen sok feedback után nem válaszol arra a kérdésedre, hogy mi lenne ha mégis megváltoztatná a saját szabályait - szerintem ez belefér
Előzmény: Slider1 (8067)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8067

Szia!

 

Valaki segítsennekem kérem, picivel lejjebb irtam, mert már enyhén ideges vagyok h nem válaszol a szerencsétlen. Most mit csináljak, adjam fel a lovét. Németek leütés után azonnal utalnak vagy hogy van ez. Volt már haonló eladóról tapasztalatom amelyik nem írt azonnal de ez már majdnem 1 napja nem jelentkezett. Tuti nem kamás. 1000 vevője volt. 98.1 positive

Steve the Great Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8066
Végre megérkezett az első 2 eBay-szerzeményem, és igazán nem lehet panaszom a tranzakciókra. Az USÁ-ból 8, Angliából pedig 4 nap alatt megérkezet az árú, rendesen becsomagolva...
t.lantos Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8065

A khb sima valuta vetelin, az otp csekk vetelin valtja. Masrol meg nem hangzott el itt informacio.

 

Előzmény: mississauga (8064)
mississauga Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8064

Mar kaptam MoneyOrder-t kulfoldrol,de a Bank-om ahol bevaltottam levont belole.

Hol tudnam levonas mentesen bevaltani?

 

Koszonettel

Slider1 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8063

Lenne egy kérdésem

 

hA Paypallal fizetek, akkor ők maguknak mennyi jutalékot vonnak le? Hogy működik pontosan ez a paypal. Át kell utalnom pénzt a Paypalos számlámra, vagy simán csak leveszi a bankszámlámról a pénzt?

Illetve PAypallal lehet utalni NEM paypalosnak. Pl rendes IBAN -os német számlaszámra?

Illetve egy érdekesség. Tegnap nyertem meg egy licitet. Boltja van a csókának az Ebayen meg minden. Visszajelzései jók sokan vettek tóle, és mindneki kicsapta hogy milye szuper az árú. Viszont annyira jó árban volt h nem tudtam nem kihagyni, igaz csak Németbe küldené ki a telefont, mert atz volt. Irtam neki mailt h rágizetek postaköltésget többet csak küldje el, meg bocsiztam neki h ne hari meg minden. De nem válaszol. Németeknél ez jellemző vagy bevett, hogy leütés után azonnal utalják a kp-t, vagy mi, mert kicsit idegel h az eladó nem ír vissza.

 

kérlek kis helpet adjatok

CornFake Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8062
ok,koszi,irtam is mar neki,remelem elfogadja....
:)
Előzmény: edk440 (8061)
edk440 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8061
Az eladótól függ. Beszéld meg vele előre.
Előzmény: CornFake (8060)
CornFake Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8060
sziasztok
szerintetek ha a magyar kartyammal fizetek ki egy arucikket paypalon keresztul,de a szallitasi cim USA beli varos,akkor azt elfogadjak?
NLQ Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8059

igen, de ha 5 masodpercel a vege elott lisitalsz akkor nincs ido ilyenekre :)

azota en is kidolgoztam a technikat, elokeszitem a licitet egy masik ablakban, es a bid confirm gombra kell csak nyomni az utolso masodpercekben..

Előzmény: t.lantos (8051)
brush Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8058
Azt hiszem van egy nemzetközi oldal is ha oda tennéd /global trade?!!-talán/igaz ott komolyabbak a feltételek.
Előzmény: t.lantos (8057)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8057

Egyszerre keves termeket futtatok, hasonlo kategoriakban. Ha felrakom a .com-ra, a nemet nem latja. Ha a .de-re, akkor az angol/amerikai nem latja.

Ha meg mindkettore felrakok egyet-egyet, akkor megoszlanak a licitalok, es alacsonyabb lesz az ar. A .com-on nem mindig akkor az erdeklodes, mint a .de-n. igy buktaveszelyes lehet oot felrakni nekem. Boltot erre a mennyisegre nem nyitok.

Az ebay csak zsebpenz nekem, bar egy kis benzinhozzajarulast termel.

Előzmény: brush (8056)
brush Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8056
/Ez az en bajom is amugy. Hiaba rakom fel a nemet ebayre a cuccot, az angolrol mar nem latszik./
Erre a problémára azt hiszem működő megoldás (legalábbis nekem működik)hogy a termékeimet a német oldalon tartom-és egy termékemet annak az országnak az ebayos oldalára teszem fel ahonnan vásárlókat szeretnék(pl francia ebayra)Lehetőleg hosszú licitidővel.Így ezen a francia termékoldalamon alul megjeleníti a német oldalamon lévő utolsó négy termékemet-át tudom csalogatni az érdeklődőket-Nállam ez német francia viszonylatban működik.Így kétszer annyian néznetik meg.Ha 10 napos licitidőt adunk meg nem is kell gyakran ujrafelrakni-alul közben cserélődnek a lejáró cuccok a német oldalról-(És még le is üthetik)Ezt akár több országgal meg lehet csinálni.Én már szereztem így francia vásárlót a német oldalon lévő cuccomra.Ennél azonban fejlettebb ha ebayos boltot nyitsz és a különböző nemzeti oldalakról egy-egy termékeddel odatereled az érdeklődő vásárlókat.
Előzmény: t.lantos (8048)
edk440 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8055
Miért ne érné meg? Jutalékmentes a beváltása.
Előzmény: mississauga (8054)
mississauga Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8054

Udv

 

Ha valaki mint ELADO szerepel az Ebay-en,kerem segitsen.Lekotelezne,ha megosztana az informacioit.Az erdekelne,hogyan jut el az ELADO-hoz aru vetelara.

MoneyOrder nem eri meg,ha kis tetelrol van szo ( cd,dvd,stb)Mi a megoldas?

 

Koszonettel

lomtar Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8053
A gondom ott kezdődik,hogy én a "Nemzetközi használtauto" oldalrol megyek az ebay motors oldalra,és nem tudom hol kell bejelentkeznem, ezért nem megy a licitálás.
Előzmény: Törölt nick (8043)
lomtar Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8052
Köszi a segítséget! Az első hat sort értem(szerencséssen .com regisztráltam) , de a többit még meg kell fejtenem. Van még rá hat napom és nagyon erős motiváciom. üdv  lomtar@emil.hu
Előzmény: Törölt nick (8043)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8051

Az ilyen elkefelt licit visszavonhato.

En ezt ugy kerulom meg, hogy akkor is a .de-rol licitalok, ha a .com-on van a cucc. Igy mindig tizedesvesszo van :)

 

Előzmény: NLQ (8050)
NLQ Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8050

a tizedes szamokkal vigyazni!

 

ha az amcsi (asszem az angol is) beirsz mondjuk 5,54 et peldaul akkor azt siman beteszi 5540 dolcsinak, mert ott tidedes pont van es a vesszo az ezres elvalaszto....

 

egyszer nekem sikerult igy licitalnom, szerencsere nem volt mastol magas licit!!!

 

azota csak teljes osszeggel licitalok, inkabb meg egy dolcsival (vagy euroval) magassabbat licitalok...

 

 

Előzmény: Törölt nick (8043)
Gyula Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8049

Bocs', hogy így ismeretlenül beleszólok (egy ideje már olvasom a topikot, és nemsokára kezdem is az ebay-ezést)!

A nevezett banknál érdekes helyzet áll fent devizautalásnál: Ha a (fogadó fél) költséget a tranzakciót indító fél állja, akkor az minimum 30 USD, de ha a kedvezményezett fél állja (akinek a számlájára jön a pénz), akkor az jutalékmentes! Tehát ha a költségeket megosztva indítják el a tranzakciót, akkor a fogadás ingyenes. Ennek azért néztem utána, mert devizát kellett utalnom egy ilyen számlára. MOndjuk a dolog érdekessége, hogy a fogadó fél tájékoztatása szerint a fentiek ellenére tőlük is levontak 2 nap múlva 2 Euro-t...

A bank honlapján a hirdetmények között a kondíciós lista 7. oldalán van  leírva, de a telefonos ügyfélszolgálat ennek ellenére nem tudott konkrét információt adni errről.

Előzmény: Törölt nick (8045)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8048

Csereld ki a .co.uk-t .de-re, es lass csodat.

Ez az en bajom is amugy. Hiaba rakom fel a nemet ebayre a cuccot, az angolrol mar nem latszik.

 

Előzmény: mariska_xx (8047)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8047
Én is kérdeznék ismételten. Van valami, amit megvennék, vagyis tetszik. Azt írja, hogy nincs több eladandó cucca az eladónak. Akkor ezt a két linket nézzétek meg, hogy ki az eladó és mondja meg már nekem vki, hogy ez mért van
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=5987401171&ssPageName=STRK:MEWA:IT
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=7336869251&ssPageName=STRK:MEWA:IT
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8046
Nem zavarsz. Én nem adtam még el és nem fogadtam pénzt külföldről. De szerintem az lenne a megoldás, hogy megkérdezed, hogy tőled mennyit szednének le, ha te állnád a ktg-eket. És akkor annyival többet utalnának neked. Ha egyáltalán így megéri.
Mert a bank a saját ügyfeleitől kevesebbet von le. Nemtom, érthetően magyarázom-e el. (az sem biztos, hogy jó az okfejtésem, de ha jól tudom, Angliában így van, ahogy mondom) Tegyük fel, ha én utalok Angliába és vállalom a külföldi bank ktg-ét, akkor a pl a Lloydsnál (vagy Barclaysnél) felszámítanak nekem 15(!) fontot. Viszont ha azt mondom, hogy nem én állom, akkor a fogadó oldalon, a saját ügyfeleiknek kevesebbet vonnak bankktg-et.
Előzmény: Törölt nick (8045)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8045

szia, nemzavargok?

te szoktál eladni? mostanásg minden második vevőm irogat, hogy drága neki az átutalás a cibes számlámra,  egész tanácstalan vagyok.

vannak ilyenirányú tapasztalataid?

 

köszi :))

Előzmény: mariska_xx (8044)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8044
Hát, egyrészt az egész topik erről szól, de már a topikcímben is ott van a segítség: http://invitel.hu/youme/ebay/index.htm
Előzmény: lomtar (8042)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8043

szia,

 

a német oldalon /ebay.de/ postai úton erősitik meg a resgisztrációdat, tehát várnod kell rá egy hetet kb. ezért nem tucc licitálni

 

az ebay.com oldalon angolul kell regisztrálnod, ha csak vásárolsz  nem kell hitelkártya adatokat, megy ilyeneket adnod, csak lakcim, név...stb.

kapsz egy e-mailt, amiben visszaigazolják a regedet és az abban lévő adatokkal vagy linkkel tudod megerősiteni magadat, aztán már csak licitálnod kell.

ha lehet az utolsó két percben tegyél rá egy dollárt, vagy eurót, hogy megnézd van-e rajta automata licit, aztán az utolsó egy percben licitálj rá, a maximális árral, amti neked megér, tehát ha példa: !!

 50 eurón áll és te százat adnál érte, akkor ne 51-52-53-at, hanem százegy egész 85-öt tegyél rá. /101,85/

igy ha valaki közben százért rátesz, még a tiéd lesz.

ha nem licitál más, akkor az 50+1 licitlépcső. valszeg: 51 euro.

okosabb kerek szám plusz egy kicsit rátenni.

a rutinosabb ebayes az utolsó egy percben licitál.

ha ujra meg akarod nézni, hogy mi történik, az kék klikk, két firssités, tehát ha modemmel netezel kb 3 perc !!!!

a postaköltségeel és az átutalási költséggel számolj. paypallal fizethetsz, ha az eladó akzeptálja 

ha megirod a linket esetleg megnézem, meg más is, aki okosabb nálam, én csak középhaladó vagyok :))

/bekopizod a htttp utáni részt ide/

 

ha van egy kis időd, akkor a német oldalon az erweiterte suche /kibővitett keresésben/ keress rá a cuccra, ird be a nevet és ikszeld be azt, hogy beendete angebote /befejezett aukciók/ és a finden-/keres/ re klikkelve kidobja, hogy az elmúlt 30vagy 60 napban, már nemtom milyen aukciók fejezpdtek be ilyen szóval, a piros az ami nem ment el, a zöld az ami elment.

igy meg tudod nézni, mi a reális ár.

ha keveset talál, kibővitheted a keresést egész európára, vagy welweit /világszerte/,

 

szeméyles véleményem, hogy most kell vásárolni, mert az uborkaszezon miatt kb 30%-al az átlag alatt vannak az árak.

legalábbis amit én adok el, meg amit venni akarok, abban igen.

 

Előzmény: lomtar (8042)
lomtar Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8042
Syastok! Segitségre lenne szükségem. A netezéshez alig konyítok,nyelvtudás semmi, de a német ebay-n találtam valamit ami nagyon kell nekem. a regisztrácion tul jutottam, de a licitálás már nem megy. Tudna valaki segíteni?
bati67 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8041
Szia! Én már háromszor vettem Angliából ezt-azt... Mindháromszor borítékban küldtem ki a pénzt (max. 40 GBP). Minden esetben megkapták (és én is a viszonzást).
Előzmény: farriss (8012)
farriss Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8040

Azt én is észrevettem, hogy a németeknél nem divat a palypal. De vajon miért?

 

A paypal leszedi a pénzt a számládról, és tovább utalja az eladó számlájára. Neked azt hiszem ez semmibe kerül, mert sima kártyás vásárlásnak számit.

 

Vazzeg, szétnéztem a neten, főleg az e-bay-en, szerintem jó kis török lacoste polóingbe futottam bele, a ro..dt életbe :(((( Pedig ott vannak eredetiek is. Na mindegy, szerintem mexivtam, de azért megvárom a csomagot elöször, aztán bukok ki :-)

 

ja, én is a personal profilt választottam. Kezdéshez bőven jó.

Előzmény: Slider1 (8031)
Elm Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8039
Igaz. Koszi. Meg nem erzem, hogy az euban elnek, biztos azert felejtettem el. Szoval vam ertlemszeruen storno, viszont afavissza se valoszinu... na mind1. Mindent nem lehet... :o)
Előzmény: morbiczer (8027)
kezdő1 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8038
és csak 17.60 EUR-t kellene átutalni. Tehát bőven belefér(ne)
kezdő1 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8037
Van rajta 10.000.- Ft.
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8036
Vezess át számláról kártyára. Talán nincs fedezet.
Előzmény: kezdő1 (8035)
kezdő1 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8035
Szeretnék pénzt küldeni, de azt irja, hogy a kártya le van tiltva. Mi lehet a gond? Ez egy webkártya (OTP-s, olyan mint a MasterCard). Lehet, hogy a kártya nem jó? De már vett le pénzt az eBay. Vagy rosszul csinálok valamit, de mit? Aki tud segitsen légyszi. Köszönöm előre is!!!
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8034
personal.
Előzmény: Slider1 (8032)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8033
Nekem sikerült ebayen kívül is vennem valakitől, ő küldött paypalon keresztül egy számlát és úgy tudtam fizetni neki.
Előzmény: Slider1 (8031)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8032
illetve mégvalami, Paypalnál a rgisztrációnál 3 fajta Account közüll ehet váalsztani melyiket érdemes? Én csak vásárló vagyok egyelőre!!
Slider1 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8031

Szaisztok!

 

Lenne gyor pár kérdésem.

Paypallal fizetni csak annak tudok akinek van Paypalja Ebayen, és feltünteti ugye?


Illetve Paypalos fizetésnél mit kell tudnom az eladóról hogy tudjak neki Paypalon küldeni pénzt (milyen infokat)

PAypalt inkább csak az amcsik meg az angolok használnak, németeknél ez nem divat, vagy Paypalról lehet rendes banskszámlára is utalni, nem csak paypalosra? 

 

A pénz tényleg azonnal átmegy?

köszi elöre is a segítséget

mariska_xx Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8030
Nem tudtok az internetvilághoz hasonló szolgáltatót, aki viszont Angliában fogadná és onnan továbbítaná a cuccot?
CapriFun Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8029
Szia!

Persze hogy adok a visszajelzésekre. Az első vásárlásom 250$ volt, egy olyan eladótól aki 3 éve ad el, és 3 "semleges", 1 negatív visszajelzése volt, a többi 400 az pozitív. Eredeti is lett a cucc amit megnyertem...
Előzmény: farriss (8026)
morbiczer Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8028

"Tényleg, Ti adtok a véleményekre?"

 

Persze. Ha a csávó Lakosztot árulna, akkor tele lenne mínuszokkal. annak meg igen kicsi az esélye, hogy eddig minden rendben volt, most meg átver téged.

Előzmény: farriss (8026)
morbiczer Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8027

1. EU-n belül nincs vám.

2. Szerintem ÁFÁ-t már nem lehet visszaigényelni.

Előzmény: Elm (8025)
farriss Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8026

Ez a PayPal tényleg remek. Én is a napokban megnyertem egy licitet, rá 2 percre ki is fizettem, és a számlámról tényleg annyit vont le, amennyit számoltam. Remélem a pofa el is küldi a Lacoste polóinget (a visszajelzések a seller-ről nagyon jók. Tényleg, Ti adtok a véleményekre?), és nem Lakószt lesz ráirva és nem gyik lesz rajta a krokó helyett :))))

Előzmény: kivi (8024)
Elm Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8025
Sziasztok,

lenne egy nemileg off kerdesem, nem kozvetlenul ebay, csak kulfoldi vasarlas. Ha veszek valamit a nemeteknel vagy az osztrakoknal peldaul szemelyesen, akkor vissza lehet-e meg igenyelni ez utan a merverstajert (vagy az orszagnak megfelelo, gondolom ÁFÁ-t), vagy ez mar mexunt? Ha igen, akkor meg lehet ezt ugy tenni, hogy vamot ne fizessek. Kimegyek, veszek egy fenykepezot, es hazahozom a nyakamban, mint a regi szep idokben. Es ha igen, hol kell visszaigenyelni, a boltban, vagy a hataron - remlik mintha a kozelmultban ez is valtozott volna...

Elore is kosz
kivi Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8024
Azért jó dolog ez a PayPal, akárhogy is nézzük. Tegnap megnyertem egy licitet, 10 percel később pedig már ki is fizettem. Reggel már megjött a levél az UPS-től, benne a tracking numberrel. A Western Unionos megoldással ez sokkal macerásabb volt, ráadásul sok cég nem is szerette a WU-t.

Most már csak az a kérdés, hogy a UPS tartja-e a 2 munkanapos Minnesota->Colorado határidőt. És hogy a colorado-i ismerőstől mikorra ér ide a motyó. Ha még ebben a hónapban ideérne, az lenne a nagy meglepi.
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8023
Sajnos nem tudom,  csak tippelek : Vagy önként szüntette meg az accját, vagy már mások is panaszkodtak rá, és az eBay húzta le a rolót. Persze addig is biztos csinált pár kamu aukciót utoljára :-/
Előzmény: M6TTL (8022)
M6TTL Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8022
Igen, ezt értem. De mi lehet a háttérben? Mi miatt lett ilyen a státusza?
Előzmény: Teddy_KGB (8021)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8021

Többé már nem regisztrált felhasználó.. hát, nem épp bizalomgerjesztő állapot :-(

Előzmény: M6TTL (8020)
M6TTL Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8020
Mi az a "no longer registered user"? Eltűnt az egyik eladóm, és ez a szöveg jelent meg mellette...
Marcesz Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8019
"nemzetközicsomagkicserélőhivatalát"

Ez mondjuk egy találó név a postától. Tényleg azt csinálják, a rossz értelemben véve.
Előzmény: M6TTL (8016)
vomit Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8018
a magyar posta a sajat ragszamat tudja csak kezelni, legalabbis korabban ez volt. a kuldoldi szammal sem leszel beljebb. vmi tetves lenyulhatta.
Előzmény: M6TTL (8016)
edk440 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8017
Egy amerikaitól vettem két könyvet, fél-fél dollárért. 11.50-et számolt postaköltségre, de csak külön GPM borítékba fértek bele, így 14-be került neki a postázás. Szóval fizetett másfél dollárt, hogy eladhassa a könyveket... Elpaypaloztam neki a különbözetet, köszönte szépen.
M6TTL Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8016

Új-Zélandról várok egy csomagot, de csak nem akar megérkezni... Felhívtam a Posta nemzetközicsomagkicserélőhivatalát, de ott nem tudnak keresni címzett neve alapján. Mindenképpen valamilyen regisztrációs szám kell nekik. Az eladó rendesnek és segítőkésznek tűnik, de nem találja a regisztrációs számot. Szerintetek mit csináljak?

 

afintha Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8015
nagyszeru
Előzmény: CapriFun (8010)
farriss Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8014

Valaki igénybe vette már e cég szolgáltatásait? internetvilag.hu...

Én az USA-ból vennék egy digitális fényképezőgépet, persze Európába nem szállitanak...

Előzmény: digicat (7934)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.21 0 0 8013
Én onnan vásárolok 90%-ban.
Ellenben otp-vel kapcsolatban nemtok neked segíteni.
Előzmény: farriss (8012)
farriss Creative Commons License 2005.07.21 0 0 8012

Sziasztok,

 

Angliából már vásárolt valaki valamit?

 

Én éppen most licitáltam egy pólóra, és megnyertem, az eladóról csak jó véleményt irtak, paypal-lal fizetek, master card-dal. Remélem, meg is jön a cucc... Az OTP ilyenkor az GBP-t is devizaeladásin nyomja, vagy konvertál ide-oda elötte?

 

köszi

bati67 Creative Commons License 2005.07.21 0 0 8011
Köszi! Látom Te is perfect vagy németből... :-)
Előzmény: t.lantos (8002)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.21 0 0 8010
kezemben a csomag, hibátlan állapotban! :) végre...
Előzmény: CapriFun (7997)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.21 0 0 8009
Az az utolsó reklamációs napod. Addig azért nem kellene várnod! Én gyakran kapok Németországból 14-18 napra (a tényleges feladástól számítva) küldeményeket. Ez nem meglepő csak bosszantó.
Előzmény: procax (8008)
procax Creative Commons License 2005.07.21 0 0 8008
Sziasztok!
Köszi a hozzászólásokat akkor még a 60. nap-ig várhatok. Remélem nem baszott át a német.
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.21 0 0 8007
Tök mindegy, de kitárgyaltuk ezt már elég részletesen.

A Bidpay nem fogad Mastercardot, egyébként nincs jelentősége.

Dolláros elszámolásra jobb a VISA Eurósra meg a Mastercard az árfolyamok miatt.
Előzmény: Jar-Jar (8006)
Jar-Jar Creative Commons License 2005.07.21 0 0 8006

Hello.

Egy gyors kérdés, milyen dombornyomott bankkártyát érdemes beszerezni?

Visa vagy Mastercard? A lényeg hogy lehessen külföldön használni, és interneten vásárolni. Lényeges hogy az ember melyik banknál csináltatja? Mit ajánlotok?

chapelle Creative Commons License 2005.07.21 0 0 8005
garfieldka Creative Commons License 2005.07.21 0 0 8004
Bocsánat, nem 90, hanem 60 nap a legkésőbbo reklamációs lehetőség. Az pedig sajnos sosem biztos, hogy feladta azonnal, sokan csak írják, de valójában később postázzák. Épp ma kaptam egy ilyen csomagot. Azt írta, hogy a pénz másfél hét múlva kapta meg IBAN-nal. Na, ezt én nem hiszem. Egyszerűen később adta fel a cuccot.
Előzmény: garfieldka (8003)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.21 0 0 8003
Még nyugodtan várhatsz 10-15 napot. Aztán lépjél! Hetedikén utaltad, az csütörtök. Valószínű, hogy a következő hétfőn láthatta a bankszámláján. Nem biztos, hogy azonnal feladta. Ha kedden vagy szerdán küldte el, akkor 8-9 napja van úton. Az pedig nem sok. Persze ha nyaral, beteg, üzleti útra ment stb., akkor még tovább tarthat. A reklamálás pedig a vétel után legkorábban a 10. legkésőbb a 90. napon lehetséges az ebay-nél.
Előzmény: procax (7999)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.21 0 0 8002

Jobbklikk a megnyert cuccon, vagy a baloldalon alul valami umstimmigkeiten blabla.

 

Előzmény: bati67 (8000)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.21 0 0 8001
Szia!

30 nap után már nem igazán tudsz érdemben reklamálni az e-bay-nél! Postán meg tudják mondani hogy jött-e csomag a nevedre... a számokat nem tudom pontosan, valahol itt egy régebbi hosszászólásomban összeszedtem a tapasztalatokat ezügyben.
Előzmény: procax (7999)
bati67 Creative Commons License 2005.07.21 0 0 8000
Sziasztok! Én is éppen ezt akartam kérdezni: a német Ebay-en melyik menüpontban lehet reklamálni, ha nem jött meg a kifizetett dolog?
Előzmény: procax (7999)
procax Creative Commons License 2005.07.21 0 0 7999
Sziasztok!

Egy kis segitség kéne mit tegyek? 06.26-án nyertem 1 licitet 07.07-én el lett utalva a pénz, uttána írta az eladó hogy még aznap feladja a csomagot. Azóta semmi se csomag, se emilre nem válaszol, sőt még az ebay-nál is megszüntette az acc-át. Ja
Németországból nem igaz hogy 3 hét alatt nem ér ide a csomag. Most mit csináljak irjak az ebaynak? Vagy a postán meg tudják mondani hogy a nevemre lépett be csomag az országba? Az nem gond hogy lassan lejár a 30 nap? Előre is köszi!
digicat Creative Commons License 2005.07.20 0 0 7998
Azt hittem reklamáltál és a posta nem akart fizetni.
Előzmény: garfieldka (7996)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.20 0 0 7997
hamár posta:
nekem tegnap megérkezett az országba a csomagom (2án adták fel az USA-ból!). USPS Global expressel jött, ami az oldaluk szerint 3-4 munkanap... nálam ez 12 nap lett. Innentől kezdve kiváncsi vagyok mikor lesz a kezemben:)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.20 0 0 7996

Valaki vett tőlem valamit. Utánvéttel kérte, ami azt jelenti, hogy a kézbesítéskor fizeti a vásárolt cucc árát és a szállítást a postásnak. A posta pedig eljuttatja hozzám ezt az összeget.

Azonban a postás csak átadta az illetőnek a küldeményt, de nem kérte a pénzt érte. Tehát nem kaptam volna meg az árát, ha az illető fel nem hívott volna, hogy mekkora baklövést csinált a kézbesítő.

Ellenkező esetben reklamálnom kellett volna a postánál, s aztán valószínű kártérítettek volna. De az egy hosszú futam lett volna bizonyára.

Előzmény: digicat (7995)
digicat Creative Commons License 2005.07.20 0 0 7995
"ismét köszönöm az illetőnek, hogy szólt és pótlólag átutalta az összeget"
Miért, a posta nem fizetett? Téged hol érdekel, hogy a posta figyelmetlen?
Előzmény: garfieldka (7993)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.20 0 0 7994

Apropo posta. Jott egy level, hogy menjek be az orcyra. Bementem, kinyomtattam az ebay oldalt (persze ovatosan csak az usa shipping latszott :)

Nem is kertek semmi vamot meg egyebet, csak a posta gombolt le 550 forintra, mint tartolas (4 nap, kapjak be, ennyit a helyi postan is taroljak ingye)

Ezek utan bontom ki a cuccot, azt kiderult, hogy rossz aukcio oldalat nyomtattam ki, es nem is az volt a cucc. Mostamr mindegy.

 

garfieldka Creative Commons License 2005.07.20 0 0 7993
Kétségtelen, vannak kiszámíthatatlan, kellemetlen dolgai a postának. Azonban úgy látom, kisebb-nagyobb zökkenőkkel, de rendben mennek a dolgok. Igen sok küldeményem van, szinte minden nap, s megkapják mindig. Bár most épp egy tértivevényes levél kószál 15-20 napja. Máskor meg az utánvétes cuttot odaadták a címzettnek, s a pénzt nem kérték el tőle. Ha olvassa, ismét köszönöm az illetőnek, hogy szólt és pótlólag átutalta az összeget. Vagyis ezeket nem értem, de alapvetően nekem nincs sok gondom velük. Legfeljebb a sokszor megmagyarázhatatlanul hosszú kézbesítést nem tudom elfogadni.
Előzmény: sz (7992)
sz Creative Commons License 2005.07.20 0 0 7992
egyébként azért hezitálok ennyit, mert megbízhatatlan a magyar posta.
ha tudnám, hogy az a csomag, ami bejön az országba, garantáltan eljut a címzetthez, akkor tudnék "fenyegetőzni". de így...
Előzmény: garfieldka (7990)
sz Creative Commons License 2005.07.20 0 0 7991
nem is várom, hogy te oldjad meg a helyzetet :)
nem rágom tövig a körmeimet, mert egy 1900 forintos cuccról van szó - ha teljesen bukom a dolgot, akkor se megyek tönkre...

írtam a srácnak, hogy nem kaptam meg a cuccot, van-e bármilyen javaslata. amíg nem válaszol, addig nem indítok el semmit az ebayen.
Előzmény: garfieldka (7990)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.20 0 0 7990
Sajna megoldani nem tudom a helyzeted, de szerintem kezdhetsz érdeklődni. És mint már írták, lépjél az ebayon is! Én próbálnám az eladóval a kapcsolatot felvenni. A reagálásából lehet majd a történtekre következteni.
Előzmény: sz (7986)
ebaybeginner Creative Commons License 2005.07.20 0 0 7989
Nem érdekel valakit az ázsiai eBay? Egyáltalán lenne mivel foglalkozni onnan/oda?
sz Creative Commons License 2005.07.20 0 0 7988
és előtte írjak a fickónak vagy rögtön nyomjam ezt?
Előzmény: t.lantos (7987)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.20 0 0 7987

A bizti kedveert indits egy "item not received"-t. Aztan ha megjon, meg mindig be lehet felyezni ugy, hogy senkinek semmi kara nem lesz belole.

 

Előzmény: sz (7986)
sz Creative Commons License 2005.07.20 0 0 7986
a helyzet változatlan: kínából nem jön a cucc, június 20-án adta fel, egy hónapja. írjak neki, hátha elküldi újra? vagy mi legyen?
Előzmény: garfieldka (7730)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.19 0 0 7985
Á, én is belefutottam ugyanolyanba, amit a fényképezőnél az egyik kolléga vázolt. Cuccra kiírva, hogy postázza Németországon belül. Midkét helyre ez volt írva. Erre most kérdezi tőlem a k. eladó, hogy honnan MEGYEK a cumóért.
NLQ Creative Commons License 2005.07.18 0 0 7984
en az angol ebay toolbart hasznalom, az automatikusan felajanlja hogy elkuldi az ebaynek az adatokat
Előzmény: vomit (7976)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.18 0 0 7983

A nemzetközit csak akkor fogadták el, ha ki volt töltve és le is volt pecsételve.

De gondolom cége válogatja.
Előzmény: digicat (7982)
digicat Creative Commons License 2005.07.18 0 0 7982
A nemzetközit mindig is elfogadták, csak éppen nagyon kevés helyen adtak nemzetközit. Főleg ingyen.
Előzmény: Zsoltx (7980)
afintha Creative Commons License 2005.07.18 0 0 7981
szerintem szerezd be a legkozelebbi osztrak szerviz nevet is. valahol olvastam (talan itt az indexen), hogy egy nemetorszagbol beszerzett fenykepezogep meghibasodast 2xxxxx Ft-ert javitottak volna M.o-on, becsben pedig ingyen megcsinaltak, merthogy valamilyen szeriameghibasodasrol volt szo (amirol a magyar szerelok - meg csak nem is hallottak, ausztriaban pedig - "ja persze")
Előzmény: Duda (7977)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.18 0 0 7980

A lepecsételt, kitöltött nemzetközi garit egyre több helyen fogadják el.
Előzmény: digicat (7979)
digicat Creative Commons License 2005.07.18 0 0 7979
Újabban nálunk sem pecsételik le (Tesco, Auchan), hanem a blokkot kell mellékelni.
A blokk eddig is kötelező volt, anélkül a pecsétest sem fogadták el.

Ha pedig nem nemzetközi garanciát kaptál, akkor nálunk mindegy, hogy pecsétes vagy nem, nem fogadják el.
Szóval először azt tisztázd, hogy Magyarországon tudod-e érvényesíteni a németországi garanciát.
Előzmény: Zsoltx (7978)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.18 0 0 7978
Általában csesznek rá. Beszéld le velük, hogy itt MO-on muszáj, mert nem érvényes és visszaküldenéd, hogy pecsételjék le.
Előzmény: Duda (7969)
Duda Creative Commons License 2005.07.18 0 0 7977
nem tudok rola, nem talaltam a minolta oldalan ilyet
Előzmény: afintha (7974)
vomit Creative Commons License 2005.07.18 0 0 7976
a level forrasat (kulon a fejlecet es a bodyt) el kell kuldeni nekik, es letiltatjak az adatlopok szerveret. beloggolva ide kell elmenni http://pages.ebay.co.uk/help/contact_us/_base/index.html
es kivalasztani a megfelelo sorokat.

vagy az egesz cuccot a spoof(a)ebay.co.uk cimre elkuldeni. de ezek az idiotak vmiert kitalaltak, hogy csak a Fwd: kezdetu levelekkel foglalkoznak, szoval legyen ez a subject elejen...
Előzmény: NLQ (7972)
rogergerro Creative Commons License 2005.07.18 0 0 7975
Ma reggel kaptam meg én is! Gondoltam felhívom rá a figyelmeteket, de már megelőztél!!! :-))))))
Vigyázzatok!!!
Onnan is látható a probléma, hogy az e-bay ( és minden komoly cég esetében az autentikáció titkosított és hiteles oldalon történik. A felhasználó ezt úgy veszi észre, hogy címsor sárga színre vált és egy kis lakat jelenik meg! Remélem nem ugrott be senki, de ha mégis, akkor min. egy gyors jelszó csere lenne a megoldás.
Üdv,
Gerro
Előzmény: NLQ (7972)
afintha Creative Commons License 2005.07.18 0 0 7974
nem lehet a gyarto oldalan regisztralni a gepet?
Előzmény: Duda (7969)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.18 0 0 7973

Pár havonta kapok ehhez hasonlókat. Múltkor arról tájékoztattak, hogy valami kiemelt eladó lettem vagy mi, közben hónapok óta nem is jártam az eBayen. :)

 

Előzmény: NLQ (7972)
NLQ Creative Commons License 2005.07.18 0 0 7972

Vigyazzatok!!!

 

most kaptam egy emailt az alabbi szoveggel:

 

subject: EBAY: CLIENT'S DATA VERIFICATION [Sun, 17 Jul 2005 21:46:30 -0200]

 

a targy csak egy kep... ez lett gyanus  aztan ahogy ranyomtam,az ebay toolbar accont protectionja egybol mukodesbe lepett

 

ime a kep:

 

 

 

 

 

szoval vigyazzatok az accountotokra!!!!

digicat Creative Commons License 2005.07.17 0 0 7971
Javaslom, hogy a találkozó szervezése folytatódjon itt:
I. eBay-es találkozó Budapesten
Előzmény: ssiwillsurvive (7970)
ssiwillsurvive Creative Commons License 2005.07.17 0 0 7970

 

 

 

No sziasztok ez így zsír!

 

Legalább már az időpont és a helyszín kezd realizálódni. Visszaosztva a terembérleti díjat biztos nem lehet olyan egetrengető és az öszegtől függetlenül én ott leszek, ha megvan minden. A pontos időpontra kb. nekem 2 hétre előre lenne szükségem, munahelyem miatt mert lehet h. ki kell vennem szabadnapot ha beosztanak. 

 

Viszont szerintem nem szükséges rögtön 1 Big Meetinggel kezdeni ha a helyszínt meg tudjuk határozni lehetne egy kissebb összejövetel is talán. Most még csak Én mindenképpen csak a tanuló fél lennék, hisz ebay-en még nem kereskedtem, csak a honi kistestvéren, de ott az árumnak elég szűk a vásárlóköre. (Vatera)

 

Talán angolom még nem  kopott el annyira még azért 1 "item description"-t össze tudok dobni, a digitális fotóimat elkészítettem már, csak innentől jön a húzós része, amit még soha nem csináltam és ehhez lenne segítségre szükségem.

 

Jó lenne ha vki meg is tudná mutatni élőben, ha pedig bejön amit terveztem, akkor még shop-ra is átválthatok talán.

Persze mindezt akár nem ingyen, hisz ez sokat jelentene nekem. Ha véletlenül nem lenne nyilvános a mailcímem akkor az

 

06702465936@vodafone.hu    ami könnyebben megjegyezhető talán

mancsuska@vodafone.hu           

 

Mindenképpen olyan segítségét várnám, aki már adott el ebay-re. 

THX

 

Biaggo 

Duda Creative Commons License 2005.07.17 0 0 7969

beirom ide is

 

Sziasztok!

 

Vettem nemetorszagbol az eBay-en egy fenykepezogepet, eminek a garancialevele nincs lepecsetelve. Ez gond? Mit csinaljak?

omega14 Creative Commons License 2005.07.17 0 0 7968
Köszi, majd kiderül a végén h. mi lesz belőle. Lassan közelít az itthoni árhoz a licit, úgyhogy majd meglátjuk.
Előzmény: chapelle (7965)
omega14 Creative Commons License 2005.07.17 0 0 7967

Köszi az infókat, a münchen nem is lenne rossz, csak ősszel terveztem legközelebb oda az utat.

 

Konkrét fizetésről nem nagyon találtam infót.

 

Üdv

Előzmény: NLQ (7962)
brush Creative Commons License 2005.07.17 0 0 7966
Hali!A találkozó remek lenne!Én vidékről feltétlen mennék/Hajdu Biharból -eladó vagyok-kezdő napi 1 eladás- boltot akarok nyitni!/
Előzmény: ebayer (7964)
chapelle Creative Commons License 2005.07.17 0 0 7965
Ravasz, mert a kiírás szerint Európán belül szállít, de a leírásban az van, hogy Münchenben szívesen átadja... :(
Előzmény: omega14 (7958)
ebayer Creative Commons License 2005.07.17 0 0 7964

   Köszi a biztatást , remélem lassan egyre többen belátják , hogy Magyarorszgon is van igény eBay témályú összejövetelekre.Persze ez is olyan mint egy érettségi találkozó : valakinek el kell kezdeni ,én személy szerint nem akarok ebben szervezőként résztvenni , de mint irtam szivesen áldoznék egy kis pénzt arra, hogy okosabb legyek.  Szerintem nem vagyok egyedül , és remélem egyre többen leszünk.

Azután "VALAKI" vagy "VALAKIK" tesznek valami konkrét javaslatot először csekélyebb "önköltséges" alapon , kvázi baráti összejövetel jöhetne szóba.

Érdemes volna első körben a nagyobb rutinnal ( pontszámmal ?) rendelkező vevőknek és eladóknak összejönni egy kisebb pesti Hotel konferencia termében,

és felvázolni  a további folytatás irányait . Én tudok egy ilyen kis Hotelt Pesten , nem messze az Ikea-tól (kb 1-2km ) A tulajt én szokattam rá az eBay-re , és már emlitettem neki ezt a lehetőséget. Van egy 50 fős különterme is amit első körben nagyon minimális , önköltséges áron lehetne igénybevenni , Én kértem , hogy kapcsolódjon be a topikba. Egy apró bibi, hogy nála még fapados egy kicsit az internet ( tárcsázós ). Az első összejövetelt szerintem  szeptember közepére lehetne időziteni , mondjuk egy hétvégi napra , mondjuk 10 órától ---- (mikulásig.)

--------------

Pestiek előnyben ! Ha tudtok jobb helyet , időpontot , ich bin sehr flexibilisch.

Bármilyen is lessz az első , én elmegyek.

 

Konstruktiv hozzászólásokat várok !

Előzmény: ssiwillsurvive (7963)
ssiwillsurvive Creative Commons License 2005.07.17 0 0 7963

 

Kedves digicat és ebayer, (és persze a többiek.)  !!!

 

Az infok azok hasznosak, amit idáig olvasgattam ezek szerint a Rafi az amelyik érdemben is hozzá tud járulni netes kereskedésünkhöz és lehet h. az AMEX blue még csak "jégkaparó" . Asszem nem olvastam félre. Ez a közös találkozó NAGYON NAGY ÖTLET lenne.

Szerintem először minden anyagi vonatkozást hagyjunk, Burnie Ecclestone is így kezdte.        :)))

 

Én nem tudom ki honnan jönne helyileg, én talán 1 hétvégi időpontot javasolnék, egy olyan helyen, ahol 1 kellemes cappucino mellett átbeszélhetnénk a sok kérdést.

 

Vinnénk GPRS Netet is (+laptop) :))), hogy még az idáigi hozzászólásokat is vissza lehesen olvasni és megmutathatjuk 1másnak az ötleteinket. Szerintem létszámtól függően ez lehetne egy kávézó kinn a szabadban, (plázák teteje, Váci utca egy cappucinó erejéig tényleg nem drága pl. mint másik lehetőség a pláza még drágább szok lenni általában)

Vagy ha sokan összejönnénk, akkor vmi sörpados dolog, vagy NAAAGY kávézó :)))    Komolyra fordítva a szót szerintem létszámtól függően :

 

  • kiskávézó  (Váci u. )
  • Pláza
  • Sörpados, beülős
  • Középkategóriás kajálda (étterem) délutáni összejövetelre.

 

Persze tételezzük fel h. mindenkinek jó Budapest.

Amúgy pedig ha jól emlékszek, kedves ebayer, eladni szeretnél te is ugye???

Szívesen csatlakoznék hozzád a tapasztalatgyűjtésben, úgymond most nekem is nagy szükségem lenne pont erre. Eladni szeretnék én is ahogy mások is gondolom sokan, ám a jótanácsra mindig szükségem van, h. megy a teljes folyamata, mit használjak ahhoz h. fogadhassam az átutalást, megadhatom-e simán mondjuk az AMEX-es kártya számát és ezzel le van rendezve az én részemről és postázáshoz, kiküldéshez UPS DHL KLM... (és társai) hol a legjobbak a tapasztalatok. Kifizetik-e a húzósabb árat pl. az amcsik mintha a posta vinné. ???

 

Ezeket jó lenne mind élőben szerintem, ahogy digicat is mondta. Hol, Mikor  és Hogyan már csak ez a kérdés.

 

Üdvözlettel :

 

                     Biaggo

 

 

NLQ Creative Commons License 2005.07.17 0 0 7962

ez elado jonak tunik, ritkan ad el dolgokat, de csak elad es legutobb sem kis erteku cuccot adott el, tehat eleg kicsi a rizikoja hogy meglep a penyaddal, nemetul en se tudok, de ha jol veszem ki az egyik baratjae a gep....

ha nagyon jo aron sikerul megvenned, meggondolando akar a szemelyes atvetel is munchenben (ha jol ertem amit irt)

Előzmény: omega14 (7958)
handras Creative Commons License 2005.07.17 0 0 7961
És nem lehet a posta a ludas?
Előzmény: micsike1 (7959)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.17 0 0 7960

Kiprobaltam a nem eladott cuc ujralistazasat.

Az alapdijat elkerik ujra, de ha eladod, akkor jovairjak.

 

micsike1 Creative Commons License 2005.07.17 0 0 7959

Sziasztok!

 

Mint írtam már kinlódok egy némettel, május közepén vettem valamint, átutalással kifizettem, azt is írta hogy feladta, de azóta semmi, még a múlt hétig válaszolt is a levelemira, 10 naprja elindítottam az Item not received ... buyer protection dolgot.

Emailban lehet a német rendőrséghez fordulni?

 

Azóta még annyira sem válaszol és arra sem természetesen.  Ez hogy folytatódik??

Van valakinek ötlete- vagy tudna segítani abban, hogy hogy tudnám az eladót és kicsit zargatni. ( Már azon kivül , hogy leütön pár licitjét dupla áron:-)

Előre is köszi!!

omega14 Creative Commons License 2005.07.17 0 0 7958

Sziasztok

 

Segítségeteket kérném . Német ebayen találtam egy fényképezőgépet.

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=26063&item=7531176497&rd=1#ShippingPayment

 

Van valami amivel kapcsolatban figyeljek( buktató: fizetésben; szállításban, vagy eladóban) , sajna német tudásom minimális, ebay tapasztalatom nincs.

 

Üdv és köszi.

 

ebayer Creative Commons License 2005.07.16 0 0 7957

 Na végre valami ! Nagyon várom az "előrukkolást"

Arra azért figyeljetek , hogy trendekről már elég sok "szakértői" publikáció látott napvilágot klf médiákban.  Tehát nehogy estlen amolyan egyetemi oktatói stilusú előadások legyenek ( mit , miért és hányféleképpen nem lehet megoldani ). Ha átütő piaci sikert akartok , akkor nagyon sok kézzelfogható , mondhatnám profitra váltható infót kell adnotok a célközönségnek. Én monden bizonnyal több ilyen előadást is meghalgatnék , és nagyon sok kérdésem , de még ötletem is lessz .

Addig is Hajrá !---- Én cégszerűen nagyobb mennyiségben és értékben kivánok a közeljövöben az online piacon megjelenni- az eBay-n is.

Előzmény: netkheperare (7956)
netkheperare Creative Commons License 2005.07.16 0 0 7956
Nem csak az egyedi, kis értékű megrendeléseket szeretnénk rendezni, hanem a nagyobb tételekkel kereskedők ügyeit is. Vannak jogászaink, könyvvizsgálóink, adótanácsadóink, vámügyintézők, banki szakértők - szóval egy jó kis csapat! :) Mi természetesen terveztünk találkozókat ebay.com ügyekben, úgyhogy akár meg is lehet nyugodni. :)))) Erről is küldök értesítést időben - persze azért egyeztessünk, hogy ki miről szeretne előadást hallgatni, illetve kerekasztalnál beszélgetni. (Nem feltétlenül a "hogyan is kell csinálni technikailag a kereskedést" témájúakat fogunk szervezni, de azt is. Inkább trendekről, ötletekről, kimutatásokról szeretnénk előadásokat tartani.) A konkrétumokkal egyszerre szeretnénk előrukkolni.
Előzmény: ebayer (7945)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.16 0 0 7955
Okés, köszi, írok.
Előzmény: edk440 (7950)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.16 0 0 7954
Nem is olyan régen, amikor még kilátásban sem volt a paypal nekünk, végső elkeseredésemben írtunk egy mailt a Barclaysnek. Ezt a választ kaptuk:

Thank you for your email regarding opening an account with Barclays.

To open an account in the UK, you will need to visit any branch of Barclays.
The documentation you will require for opening a new account with Barclays is:

IDENTIFICATION.
A full passport or a
EU national identity card

ADDRESS VERIFICATION.
The full name and address of your Bank in your home country, together with your account details. (To enable us to make any enquiry required.)

Barclays International Banking has a full range of accounts that can be opened now, by post.
Please see the following link for full details:

http://www.wealth.barclays.com/BRC1/jsp/brccontrol?site=int&task=homeint&value=386&target=_self


The email address we have contacted you from is used for outbound emails only. Should you need to contact Barclays again please do so by visiting the Contact Us pages on either the Barclays Homepage or Barclays Online Banking site.

Yours sincerely

Internet Care Team
For and on behalf of
Barclays Bank plc
Előzmény: brush (7952)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.16 0 0 7953

A németek eléggé háklisak a rendszámjaikra, ezért nem valószínű, hogy belemenne ilyesmibe. Általában furgonnal szokták az ilyesmit megoldani.

De persze minden lehetséges, csak ELŐRE tisztázd, ne a vétel után.
Előzmény: F1DO (7942)
brush Creative Commons License 2005.07.16 0 0 7952
Hali!
Eladóként tevékenykedem vagy másfél hónapja.Egyre inkább érzem a paypal hátrányát a konkurenciával szemben-(némelyik vevőm sír hogy drága az utalás-lassú-stb)Olvastam hogy valamelyikőtök nyitott számlát németbe.(elég egyszerűen)ha bankkártyát is adnak hozzá -nem lehet e megbeszélni a paypallal hogy arra utalni is lehessen-mivel német szlacsomag.Onnan meg netes eléréssel át lehetne csorgatni az ithoni folyószámlára a pénzt.Nincs valakinek ilyen tapasztalata?(vagy nem tudná megkérdezni a paypaltól!Kösz.
digicat Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7951
"Most ajánlották nekem az AE blue.. kártyát . Szerinted ez jó lessz a PP-hez."
3 hete nekem is van Amex, de nem áll szándékomban megadni a PP-nek (a pénztárosok pedig frászt kapnak tőle :-).
Van hitelkártyám a Raiffeisennél, azt használom a PP-en.
Egyszer volt egy jogtalan terhelés (ha jól emlékszem 3 USD) egy számomra ismeretlen amerikai társaságtól (még PP előtt), amire azt mondták, hogy semmi gond vele, de mégis rábeszéltek, hogy fogadjak el egy új kártyát (ingyen).
Most vittem át a céges számlát is hozzuk a CIB-től.

Javasolni nem szeretnék, mindenkinek más a fontos. Azt tudd, hogy a Bidpay csak Visa-t fogad el.

"Egyébként továbbra is úgy érzem , hogy kissebb összejöveteleket már most el lehetne kezdeni szervezgetni- valakinek akár üzlet is lehetne belőle.
Hahó VALAKI !!!!!!"
Kezdd el szervezni, hanem soha nem lesz belőle semmi.
Tűzz ki egy augusztus vége utáni időpontot, inkább szeptember közepit, kell találni egy helyet, és indulhat a jelentkezés. A témakörök ki fognak alakulni a jelentkezőktől függően.
Előzmény: ebayer (7948)
edk440 Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7950
Az általad megjelölt aukcióra a vége előtt pár másodperccel benyomja az általad megadott összeget. Az biztos hogy elvesz a dolog izgalmából, de hasznos.

Az, amelyiket én használom, jutalékként a leütési ár egy százalékát számolja fel, de csak ha te nyered meg az aukciót. Ha akarod, küldök meghívót, akkor az első három alkalom ingyenes (írj nekem magánlevelet arról a címről, amelyikkel ebayezel).

A site-on meg kell adni az ebayes azonosítód és jelszavad. Az enyémmel nem éltek vissza (nem is lenne értelme, mert rögtön becsukhatnák a boltot, így meg szépen csengenek az egy százalékok).
Előzmény: mariska_xx (7949)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7949
Lécci, mondjon nekem vki bővebben vmit ezekről a licitáló robotokról! (bááár... a legklasszabb rész úgyis a végén a licit izgalma:))
ebayer Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7948

 Kezdek leszállni a földre , és nem pörgetem ezt a témát annyira. Egyébként én eddid csak vásároltam az eBay-n, és ezzel nincs is Gondom. Németországban van egy lerakatom , ahonnét  1-2 havonta felvetetem egy kisteherautóval. Az USA-ban is érdekelne valami ehez hasonló gyüjtő , főleg , ha az illető tudna magyarul is és persze megbizható. Én sosem kérek semmit ingyen.

------- Nagyértékű raktárkészletem van bizonyos finommechanikai eszközökből aminek egyrészét az eBay-n is érdemes lenne megkinálni , akár nagy tételben is pl.

Németországi vagy USA viszonteladóknak. Mivel eddig egy név alatt futottak a céges és a magánbeszerzéseim - természetesen más-más számláról történő fizetéssel-most döntenem kell , hogy a megszerzett"hirnevet" hol hasznositsam. Valószinűleg

a cégem javára , hiszen privátan néhány megunt gyüjtődarabot akarok vissza tenni

( pl. STELLAVOX SP7 , NAGRA IV  SJ ...stb )

A cégszálámon relative magas összegek vannak és forognak, ráadásul az OTP-nél van.Jelenleg egy dombor MC kártyám van , üzleti . Most ajánlották nekem az AE blue.. kártyát . Szerinted ez jó lessz a PP-hez.

Az eBay jutalékok nem keveredhetnek össze a privát ill céges eladás miatt.

Privátan milyen kártyát javasolsz ? ( a Raiff-nél van dombor VISA-m ).

--------

A pszih---vel kapcsolatban igazatok van , sorry.

--------

Egyenlőre "A HIVATALOKTÓL" minden relációra kiterjedő hiv. állásfoglalást kérek

Vétel és import ( privát-cég , cég-cég , kisértékű és távértékesités stb ) Eladásnál szintén lényeges , hogy kinek adom oda a motyót ÁFA nélkül EU-n belül és kivül is.

Főleg itt lehet nagyot bukni , ha nem jól csinálok valamit.

-----------

Egyébként továbbra is úgy érzem , hogy kissebb összejöveteleket már most el lehetne kezdeni szervezgetni- valakinek akár üzlet is lehetne belőle.

Hahó VALAKI !!!!!!

Előzmény: digicat (7913)
ebayer Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7947

 Igazad van , azt hiszem tényleg pihennem kéne egy kicsit.

Látom , hogy High-End-ben is érdekelt vagy . Én kiszáltam a HB1 és NAD 5120 időszakban.. Aztán jött az eBay pár éve és újra próbálok időt szakitani egy kis zenehallgatásra.  Ha mifelénk jársz szivesen mutatok néhány nem High-End , de

az emlitett körökben- főleg Japán, USA- igen csak kapós kis kütyüt , úgymint :

NAGRA IS, NAGRA IV SJ, NAGRA VPR-5, STELLAVOX SP7,  SP9 , Brüell 7001, 7003, 7005. Orig REVOX G36

Előzmény: Marcesz (7901)
apca Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7946
Nem csak kalandos, eléggé valószínűtlen, hogy az eladód bele megy...
Előzmény: F1DO (7943)
ebayer Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7945
Komolyabban érdekel a dolog , ha már konkrétumot is tudsz mondani , kérlék értesits.
Előzmény: netkheperare (7924)
ebayer Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7944

 Egy baráti tanács , ha elfogadod : Ne licitálgass menet közben , és ne izgulj,  hogy éppen Te vagy az első vagy nem. Lehet , hogy egy csomó"haver " licitálgat és neked verik fel éppen az árat -amit persze Te is saját magadnak. A legjobb :

1--- 10 USD nál licitálj rá ............majd nézd meg tiz perccel a lejárat előtt. frissitsél 3 perccel a vége előtt, ha még érdekel a dolog továbbra is nézd meg , hogy az utólsó 10 percben hányan néztek rá a tételre.  1-2 perccel előtte állits be egy általad legmagasabbnak itélt összeget és 10-15 másodperccel előtte erősitsd meg . Aztán nézd meg , hogy győztél-e

Előzmény: F1DO (7939)
F1DO Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7943
Persze így belegondolva igen vadregényes a történet, lehet hogy ennyire mégsem kéne spórólni? :)
F1DO Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7942
Ööö.. forgalomba nem akarom helyezni (jobbanmondva nem akarom kifizetni érte a sok pénzt) és inkább alkatrésznek szánnám. (Attól függetlenül hogy hibátlan) Egy ugyanolyan tipusú és kinézetű motorom van másik forgalomban, egy-két hibával, azaz hiányosággal. Ahogy olvastam - ha jól értelmeztem - németországon belül akárhová elszálítja a fazon. Úgy terveztem hogy hozza el a hozzánk legközelebb eső német-osztrák határig, ahonnan aztán én ráülök és lábon behozom M.o-ra.
Ha jól gondolom mégcsak útvonalengedélyet sem kellene váltanom rá, mert ha ilyen ellenörzés lenne mondhatnám hogy 'kölcsönbe hoztam el a tulaj engedélyével'. Hiszen a német papírjai, műszakija stb rendben megvan. Ésmiután hazahoztam leveszem róla a német rendszámot és a forgalmit és visszaküldöm a tulajnak. (Az más kérdés hogy ebbe adott esetben zokszó nélkül belefog-e menni...)


Előzmény: Zsoltx (7940)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7941

UPS detto. Nekem ok csinaltak a vpid-et is.

 

Előzmény: digicat (7938)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7940
Ucsó percekben kell pedig résen lenni, mert ott elég sokat szoktak ugrani a tétek.

Megnézted, hogy forgalomba tudod e helyezni?



Előzmény: F1DO (7939)
F1DO Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7939
Hűha, sikeresen beregisztráltam, tényleg kilehet választani az ebay.com-on magyarországot is.
Jelenleg én vagyok a legmagasabb licitáló (erről e-mailben egy automata visszajelzést is kaptam) bár van még jócskán másfél nap a leütésig...
Na kíváncsi leszek.. A gond az hogy az utolsó pillanatokban nagy bűvölés árán egy laptopon GPRS mobil telefon kapcsolaton keresztül tudok csak majd licitálni.. Arról nem is beszélve hogy már elérte az általam rászánt maximalizált ár 91%-át a motor..
digicat Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7938
A DHL kihozza (hacsak nem változott meg újabban).

A vámkezelést is intézik, emailben vagy faxon elküldik a nyomtatványokat, aláírva visszaküldöd, és a kézbesítőnek fizetsz mindent. 2-4 nap az egész.

Elvileg a VPID-t is megcsinálják, ha kell. Nekem már volt máshonnan, így ezt nem próbáltam.
Előzmény: t.lantos (7937)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7937

Eltalaltad.

 

Előzmény: ebaybeginner (7936)
ebaybeginner Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7936
Egyvalamit nem értek: Bármelyik csomagküldő céggel küldik nekem a csomagot, akkor is az Orczy téren landol és nekem kell ott érdeklődnöm utána + bemenni és a vámot meg az áfát kifizetni?????? Vagy, ha mondjuk DHL, vagy UPS, azok nem hozzák ki nekem a címemre már levámoltan (ha egyáltalán szükséges), és én a kézbesítőnek fizetem ki a szállítási költséget + vámot + áfát?
Előzmény: netkheperare (7935)
netkheperare Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7935

Hasonló, csak jobb. :)))))))  Bővebb lesz a szolgáltatás és többmindent lehet majd elintézni netes felületen.

Előzmény: digicat (7934)
digicat Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7934
Valami ehhez hasonló lesz?
http://www.internetvilag.hu/
Előzmény: netkheperare (7924)
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7933
de!:))))
Előzmény: netkheperare (7932)
netkheperare Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7932

Na ez jó jel!!! :)))))))

 

Nem kell sokkal többet fizetned, az áru meg nem akad el. Kultúrált körülmények közt lehet lebonyolítani az egészet. Kinézed az árut, nyered a licitet, innentől kezdve miénk az ügy. Egyszerű nem? :)

Előzmény: NHLFAN (7931)
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7931
na ez kell nekem!:)))én hajlandó vagyok többet fizetni ha tuti kézben az áru.
Előzmény: netkheperare (7924)
ebaybeginner Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7930
Jól hangzik, asszem ilyesmire gondoltam (persze sokmindent még nem tudok erről a dologról), de az sem érdekelne, ha egy kicsit még drágábban is jövök ki. Főleg, hogy nem kell ezer meg ezer oldalon átrágnom magam...
Előzmény: netkheperare (7924)
morbiczer Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7929

Az ebay kifejezetten tiltja a platformon kívüli egyezkedést, úgyhogy ne csodálkozz, hogy abba nem ment bele.

 

Viszont licitálás előtt mindenképpen érdemes vele tisztázni, hogy hogyan tudsz fizetni (!!!), és hogyan, mennyiért tudja neked ide szállítani a cuccot. Nyert licit után ez már nem megy.

 

Én úgy emlékszem, hogy a német ebayen valami levélben küldenek ki egy kódot regisztráláskor, és csak annak megadása után tudsz licitálni. Erről tehát lecsúsztál. De nem is baj, mert tudtommal az amerikai ebayen simán regisztrálhatod magad, nincsen ez a leveles móka.  

 

 

Előzmény: F1DO (7925)
Steve the Great Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7928
Hát má' hogyne lenne benne Magyarország... Az ide írogató olvtársak többsége nem külföldre rendeli a megnyert dolgait...
Az aukción kívüli megegyezést meg nem nagyon támogatja az ebay...
Előzmény: F1DO (7925)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7927
Én is a com on regisztráltam és ki leht választani magyarországot, talán other country, vagy valami ilyesmi menüpont alatt.

A többi beginner kérdésre pedig a visszaolvasás, de leginkább a fejléc alatti linken található remek faq ajánlott.

Ha azt elolvastad, akkor kérdezz újra.

Egyébként ha motor, akkor nyílván ki kell menned érte (előtte csekkolni, hogy egyáltalán forgalomba tudod e helyezni itthon!!!) tehát legegyszerűbb úgy fizetni, hogy viszed a zsét magaddal, esetleg egy kis foglalót utalsz.

Előzmény: F1DO (7925)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7926

Mondom erre vannak licitáló robotok (linket most nem tudok, de ha rákeresel előjött már a fórumban) Az az előnye is megvan, hogy az ucsó másodpercekben tolja be a tétet és nem felejt :)

Utána kérsz egy remek szállítást és kész, alig van vele nyűgöd.

Természetesen minden pénzbe kerül.

Ezt helyetted nem sokan csinálják meg szerintem.
Előzmény: NHLFAN (7919)
F1DO Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7925
Halló!


VAn még másfél nap egy mocira amire szeretnék licitálni, de eddig soha az életben nem használtam még az e-bay-t. Valaki esetleg tudna segíteni, hogy vagy helyettem licitál vagy leírja lépésenként hogy mit és hogyan?
Próbálok regisztrálni de angol nyelvű e-bay oldalakon (ebay.com, ebay.uk.com) nincs is a választható országok között Hungary, csak a helyi régiók találhatóak meg.
Magyarok számára csak a német ebay.de marad? (Egy árva kukkot sem tudok németül ezért nekem ez nagyon gáz...)
Mindenesetre beregisztrálok, kiváncsi leszek sikerül-e..
Viszont így is van egy rakás kérdés az áruval kapcsolatban, konkrétan hogy hogyan tudom lebonyolítani az adásvételt ha netán sikerülne elhappolni.

A legjobb az lenne - és ezt próbáltam is - hogy aukción kívül megegyezzek az eladóval, írtam is neki egy angol levelet, de erre visszaküldött egy nevetős smileyt.....
netkheperare Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7924

Lehet, hogy találtam egy megoldást:

 

- ha valaki kinézett magának egy árut az ebay.com oldalán akkor elég neki a licitet végigvinni, mi a többit elintézzük (fizetés és csomagküldés), és ugyanúgy házhoz kapja. A kizárólag USA-ba szállító eladóktól is lehet vásárolni. Mindez kb. annyiba kerül a magyarországi vevőnek, mintha maga intézett volna mindent.

- az Amazon.com esetében hasonló a helyzet.

 

Teljesen jól megoldható, nulla rizikóval. Már hónapokat dolgoztam az ügyön, ősszel szeretnénk kezdeni.

Előzmény: ebaybeginner (7923)
ebaybeginner Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7923

Ja igen, nekem nem jelentene problémát az előre fizetés, ha minden hülyeséget levesznek a vállamról. Nem hiszem, hogy bárki is bevállalná azt, hogy megvesz valamit csak úgy...

Előzmény: vomit (7921)
ebaybeginner Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7922

Én megtartanám magamnak a jogot, illetve a lehetőséget, hogy saját magam licitáljak. Csak a kvázi adminisztrációs ügyekre kérnék fel egy szolgáltatót. Szerintem így jobban járnék, még ha egy kis jattot is kellene adnom. Persze aki inkább maga görcsölne ezzel...

 

Az Amazon.com és társai esetében meg sokkal egyszerűbb lenne a dolog.

Előzmény: NHLFAN (7919)
vomit Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7921
nem hinnem hogy habokra (=utolag fizetve) vki vallalna megvenni barmit. ilyenkor szoktak bejonni a "nagyon meggyengultem anyagilag", a "komuvesem magara omlasztotta a tyukolat", az "X rokonom meg belevagott az ujjaba" c. tortenetek.
Előzmény: NHLFAN (7919)
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7920
vagy lenne egy lehetőség hogy egy ismerős címére/észak-írországba/csak nem tudom hogy mennyire baszogatná őket a helyi vámhatóság vagy mennyit kéne postára rohangálniuk és még nem nagyon mertem nekik megemlíteni de lehet hamarosan rá kell szánni magam:)))
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7919
úgyképzelem el az egészet hogy én rámutatok a cuccra megmondom hogy 80 dollárig elmehet a licitben ő erre megmondja hogy mennyiért adja a kezembe.én csak akkor fizetnék mikor megkapom az árut és akkor megsporolok egy csomó idegeskedést levelezést stb.ha lenne ilyen az jelentkezzen:)))))persze nem most mert őszig kiköltekeztem :)most is fizetnem kéne és kétnapja nem tud válaszolni a csávó/power seller persze/a másiknak fizettem de semmi feedbacket nem írt 4 napja nem érkezett meg a cucc USA címre stb./persze lehet hogy csak nekem ilyen bonyi az ebay.
Előzmény: Zsoltx (7916)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7918
félig off:
ráadásul folyamatosan emelnek, és mindenféle hülyeséggel foglalkoznak mint pl: utasbiztosítás, kötelező f.biztosítás... inkább csinálják azt ami a dolguk, de azt jól!!!
Előzmény: Zsoltx (7917)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7917

Én meg egyéb műszaki okok miatt láttam sok postát belülről, azért mondtam én is.

El sem lehet képzelni mi van ott.

Én komolyan azon csodálkozom, hogy annyi csomag célbaér!!! :)
Előzmény: chapelle (7914)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7916
Erre megintcsak sokkal egyszerűbb megkérni az eladót, hogy biztosítva küldje.
Az is pluszpénz és nyugodtan lehetsz. Nyílván, ha valami pótolhatatlan ritkaságot rendelsz, nem vigasztal az anyagi kártérítés, de jobb, mint a semmi.

Sokkal macerásabb mindezt egy közbeiktatott személy v. cég segítségével tenni.
Erre találták ki a csomagok biztosítását. És mivel ők ebből élnek nagy tételben, nyílván sokkal olcsóbb is.
Előzmény: NHLFAN (7915)
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7915
nem.csak a plusz pénzt amit rárak azért viselné ő a felelőséget.
Előzmény: Zsoltx (7912)
chapelle Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7914
Aki volt már az Orczy téren és beleszagolt a délidőben a műanyag padlón terjengő menzaillatba sőt még azt is látta, hogy a csomagok milyen állapotban tárolódnak az nem csodálkozik azon, hogy egyik-másik pakk csak egy kisebb rendrakás után kerül elő. Jobban mondva: én már semmin nem csodálkozom ami a magyar postánál előfordul.
Újabb inyencség: a hozzánk járó motoros úgy állítja le motorját, hogy nekimegy a kertkapunknak, ez a fék. Az már nem érdekli, hogy a zár és az ajtó már lötyög, ő elvégezte a felelősségét, mert legalább kijött.
Előzmény: Zsoltx (7905)
digicat Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7913
Köszönöm, nagyon hízelgő amit írsz, de az 1877 hozzászólással nagyon kishalnak számítok az indexen, és ebben a topikban sem sok a 153.
Továbbá nem tartom magam eBay szakértőnek, a banki oldalról csak azért tudok kicsit többet, mert egyrészt üzemeltetek egy online üzletet, másrészt mint programozó dolgoztam online bankkártyás és mobiltelefonos fizetéses rendszereken.
Eladással kapcsolatban vannak itt a topikban akik rendszeresen adnak el, mint te, én inkább csak vásárolni szoktam. Ha érdekli őket a téma, akkor biztos leírják a véleményüket, tapasztalatom szerint nem szokták titkolni :-)

Ez nem azt jelenti, hogy nem érdekel a téma, de vannak nálam hozzáértőbb emberek, és sajnos az időm is kevés. De ha van valami konkrét, nyugodtan keress meg, ha másban nem, az angol fordításban tudok segíteni.

Érdemes lenne kiszámolni, hogy mennyibe kerül megvenni a magyar fordítás jogát és lefordítani magyarra valamelyik könyvet. Lehet olcsóbb lenne mint nulláról megírni egy újat.
A fordítást ki lehetne egészíteni a Magyarországi specifikumokkal, gondolok itt az online szerződések törvényi szabályozására (országonként eltérő), az ÁFA és vám szabályokra, ill. a fizetési- és szállítási módokra.
És fel kell készülni rá, hogy ezek az információk hamar elavulhatnak, tehát nem biztos megéri kinyomtatni a könyvet.
Ha pedig elektronikus formában terjeszted, akkor nagyon nehéz bevételhez jutni utána. Tipikus hozzáállás: az interneten minden ingyen van, miért fizessek érte? :-(

A hatóságoktól én sem várnék semmi jót, és nem is hiszem, hogy bármelyiknek kötelessége lenne bármilyen szinten beleavatkozni ebbe. Joguk is csak annyi van, hogy a magyar törvények betartását ellenőrizzék.

A 7895-ben (Marcesz) a pszichológust félreértetted, nem neked kell pszichológus, hanem a pszichológia segítségével korábban ki tudnád szűrni a problémás vevőket, ezért ajánlotta ilyen könyvek olvasását.
Előzmény: ebayer (7889)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7912
Egyszerűen kérd meg az eladót, hogy küldje FEDEX-el és minden gondod megoldódik.

Csak bírd kifizetni :)

Ha valaki másnak jön a csomag, gondolod, hogy biztosságosabb?

Vagy már a licitet sem te akarod csinálni? Arra vannak "robotok".
Előzmény: NHLFAN (7909)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7911
Ilyen akad, de a csomag esetleges elveszését senki nem vállalja magára. Nekem eddig szerencsére az ilyen megbízásból jövő küldeményeim mindig megérkeztek. Van, hogy az eladó közvetlenül a vevőnek küldi, akkor gyorsabb és olcsóbb, de általában hozzám jön és én küldöm tovább a megbízómnak. Saját csomagom is csak egyszer veszett el, pár hónap múlva a biztosítással kártérítették az eladót, s küldött újat.
Előzmény: ebaybeginner (7910)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!