Keresés

Részletes keresés

Ariel Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8131
travel27!

igen, felbontjak. tobbszor vasaroltam Nemeto-bol. es mindig at volt ragasztva a zold, postas ragasztoval. igaz nagyobb csomagok voltak, de szerintem a kisebbekkel is ugyanigy mukodhet. mondjuk az "ceg" neve is sokat mondo: "posta csomagkicserelo uzem". :)
Előzmény: travel27 (8128)
Ariel Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8130
optikus!

csekk, megpedig olyan csekk ami riziko nelkuli, mert a bank garantalja a kifizeteset.
(tehat nem personal check)
Előzmény: optikus (8120)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8129
Az eladó visszajelzéseiből lehet következtetni... ha mondjuk 300an mondják hogy jó a cucc és eredeti, akkor szerintem lehet hinni neki... nekem bejött. Az az Oakley ami itthon 93ezer, azt kintről postaköltséggel együtt megvan 60e alatt nem sokkal. Garancia így viszont nincs, és még ott a vám kérdése, mert ha elkapják, akkor már több. Ami 1500körül van, arra tuti nem bíznám a szemem:)
Előzmény: travel27 (8126)
travel27 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8128
De ha Európából veszem (márpedig csak onnan veszem), akkor ugye nincs se vám se semmi. Akkor is megnézheti a vámos? Azt gondolom, hogy a postán eltűnhet, mint ahogy el is tűnik sok minden, de az egy másik dolog. De Európán belül is felbonthatja/felbontja a vámos?
NLQ Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8127

a markas cuccos hamisitvannyal meg egy baj van: a vamos elkobozhatja!! ha feltunik neki hogy hamisitvany sot  meg eljarast is kezdemenyezhet ellened (ez utobbi foleg ha nem egy darab) ekkor jol johet egy kinyomtatott ebayes oldal, hogy te etzt eredetinek vetted... (persze ettol meg elkobozzak)

 

 

ja egyebkent ket dolog biztosan jelzi hogy a vamon bontva volt a csomag:

postas ragszalag

fekete muanyag pant a csomagon

Előzmény: travel27 (8126)
travel27 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8126

Hát én kicsit drágábban találtam (kb 10-15e ft)de mondjuk egy gucci vagy egy ray ban-nél ez is túl olcsónak tűnik. És ezek újként vannak megjelölve. Az órák meg mondjuk durván fél áron vannak. Nem tudom, kicsit hezitálok. Mert ugye ha jó hamisítvány, az életben nem mondom meg, hogy az, dehát mégis csak az....

A másik kérdésem azon felül, hogy mennyi a hamisítvány az lenne, hogy mennyi az esélye, hogy átvernek és nem küldenek semmit, miutén a pénzt kiküldtem. Tudom, hogy meg kell nézni az eladó múltját, eladásait, meg értékelését, de ezektől függetlenül sokszor előfördul ,hogy átverik az embert?

 

mariska_xx Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8125
Ezt jólmegaszontam. Na, látszik, hogy késő van. Folyt.köv inkább holnap
Előzmény: mariska_xx (8124)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8124
Én is éppen napszemüveget néztem, de az állapotnál a new helyett revised van írva.. és ez nem is tudom, hogy most akkor mi... én is pont napszemüveget vennék, mert pk-gel együtt is max 1500 pénz a márkásabbja. Én egyelőre ilyesmit nem veszek :))
Előzmény: travel27 (8123)
travel27 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8123

Sziasztok!

Van-e tapasztalás az ügyben, hogy divatcikkek terén mennyi a hamis áru és a valódi aránya?

Sok termék (napszemüveg, óra, ruha) még akkor is túl olcsónak tűnik, ha beleszámolom, hogy nem Mo.-n veszem és nem kell boltot fenttartaniuk. Létezik-e, hogy sok cikk ötöd, tized áron kapható, akár "buy it now" rendszerben, a licitálásról nem is beszélve? Vagy csak echte magyar vagyok és midenben kétkedem és a negatívumot keresem?

 

mariska_xx Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8122
Jah, de akkor nem enged tovább a rendszer. Sőt, csekket is lehetne küldeni ugyebár netes felületről, de ott is ue a szitu. Ki kell töltened minden egyes sort, még a bankszámlát is, és a végén bejelölni, hogy csekk.. nade ha már tudom, hogy mi a számlaszáma....

Ja, igen, szép sztori volt még a paypal nélüli időkben. Bankom küldte tovább a csekket. Csekk sosem érkezett meg. Kis híja volt a negatívomnak. Csekket bank nem tudja előkerestetni postával, ugyanis nem ishallott még a tudakozványról. Ajánlott ragszámot megadta, de postán még csak belekukkantani sem volt hajlandó ez alapján a postáskisasszony. Bank mondja nekem, hogy tiltassam le 2*5 USD ellenében, de ugye bukom ezt is, és a csekk kiállításának a költségét is. Szerintük. Na, most itt tartunk, hát kíváncsi vagyok, hogy ha ezen a héten bejutok, akkor mit mondanak.
Előzmény: Slider1 (8121)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8121
AAzokat igazából nem kötelező kitölteni cím meg ilyenek. ha jól vágom
Előzmény: mariska_xx (8118)
optikus Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8120
Skacok mi a turo az a "banker's draft" fizmod?
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8119
Egyébként szégyen ide, szégyen oda, dolgoztam bankban is, de már teljesen elfelejtettem ezeket a rövidítéseket, az elméletet meg a fősulin nem sikerült úgy a fejembe verni, hogy meg is maradjon :)
Előzmény: mariska_xx (8118)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8118
A sort code az a bank azonosítója, a bic és a swift is bankra vonatkozó adat (remélem, nem tévedek), az account no pedig a számlaszám.

Spec én azt nem értem, hogy ha az iban számnál a hosszú szám egyértelműen beazonosítja az országot-bankot-fiókot-számlát, az utaláskor miért kér a rendszer minden más adatot még, úgymint bank címe, tulaj címe...
Előzmény: Slider1 (8117)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8117
Te ezekszerint ismert vagy ebben. Megtudod egyáltalán mondnai melyik a bankszámlaszáma és melyik a másik?

Nincs valami cucc ami alapján kidobja az IBAN formátumot. Csak van?
Előzmény: mariska_xx (8115)
NLQ Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8116

apropo OTP!

 

a mult honapban felmondtam az elektronikus szamlacsomagot s visszavaltottam normal csomagra

erre mit latok a havi zarasnal???? leemeltek 1200 forintot szla vezetesi dij cimszoval

 

B.sszak meg miert kell az ember idejet rabolni!

 

most mehetek be ujra!

de utoljara!

 

felmondok minden szart ami az OTPhez kot remelem egy eletre sikerul toluk megszabadulnom!

Előzmény: garfieldka (8090)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8115
jók lehetnek az adatok, bár iban nélkül az utalás sokkalsokkal kölségesebb
Előzmény: Slider1 (8114)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8114
Nem kanadai. Angol az eladó. Csak annyit áruljatok el, hogy ezek az adatok jók utaláshoz? Vagy ezekből ki lehet hozni az IBAN számot. Mert ugytudom Németországnál van ilyen ami kiadja az IBAN-t. Valaki tud segíteni? Vagy ezekkel az adatokkal is utalhatok?
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8113
My Account - Profile - Credit Cards
Előzmény: dobigabi (8110)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8112
Ez nem kanadai? Akkor nincs IBAN, mert az európai divat.
Előzmény: Slider1 (8111)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8111
kaptam az eladótól egy ilyen bankszámla cuccost:

Bank details

Halifax Bank plc

sot code xx-xx-xx

account number xxxxxxx

Ez most mi? ebből ki lehet hozni az IBAN és a BIC kódot?

A srác jó adatokat adott meg hogy átutalhassam a pénzt?
dobigabi Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8110
na én azt hiszem feladom. csak tudnám hogy fog Hong Kong-ig eljutni a many. milyen linken tudok belépni a bankkártya tulajdonságaihoz? hülye kérdés, de én totál káosz vagyok.
Előzmény: edk440 (8108)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8109
azért ne vedd el a kedvét, én sem vagyok angolból szuper, de próbálgatom megérteni. Meg jó dolog ez a vásárlás főleg ha olcsobb. A forum meg részben segítés miatt is van.
Előzmény: edk440 (8108)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8108
Lehet, hogy akkor neked nem kellene Paypalezni?

Egyébként az utolsó két sor a lényeg. A bankkártya tulajdonságainál találod a gombot, asszem Get Verified a felirata.
Előzmény: dobigabi (8107)
dobigabi Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8107
hahó ha ezt eltudnám olvasni, valószinű nem tettem volna fel semmilyen kérdést. még mindig ott tartok ahol elkezdtem.
Előzmény: edk440 (8106)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8106
How do I complete my enrollment in the Expanded Use Program?

When you add a credit card, you have the option to enroll in the Expanded Use Program. When you enroll, PayPal charges your card an Expanded Use fee and issues you a randomly generated, four-digit Expanded Use number. Check your next paper or online credit card statement and look for the four-digit number next to Expanded Use fee. The Expanded Use number is located right before the word PAYPAL in the description of the transaction, like this: 1234PAYPAL *EXPUSE. After you get your Expanded Use number, log in to your PayPal account and click the Complete Expanded Use Enrollment link on the Account Overview page to complete your enrollment.

If you do not enroll in the Expanded Use Program at the time you add a credit card, you can enroll later using the Credit Cards page in your account Profile.
Előzmény: dobigabi (8098)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8105
Kaphatsz egy negatívot.

Licitálás előtt kell egyeztetni az eladóval, hogy hajlandó-e szállítani hozzánk.
Előzmény: Slider1 (8103)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8104
Azt se bonyolultabb kiesztergálni, mint az M42-est. Igaz, kevesebbre van igény, de akkor is túl drága ez.
Előzmény: garfieldka (8099)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8103
Más....

Szerintetek mit tegyek. Nyertem egy licitet. Örültem is neki mint a kisgyerek a  nyalókának. De már 3. napja az eladó nem válazol a mailomra. Nem tudok kapcsolatot teremteni vele. Néztem a feedbackjét, hát sokan nyomtak neki negatívot mert nem válaszolt a levelekre valamikor 4 hétig sem.  De szerintem azért is lapít mert túl olcsón került leütésre a cucc. Meg végülis én is híbáztam mert késön vettem észre h csak németbe küldi el. De megirtam h elnézést és természetesen a postakültésg többletet állom etc. Nem nagy súlyú cuccról van szó egy telefon. De már láttam haosnló cuccoast és hát akkor licitálok arra, mert kell a teló de nem tudok várni 1 hónapot. Most ilyenkor mi van, ha azt mondom h már nem kell, mert kicsit késett a válaszzal?
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8102
Te közben megtaláltad azt a négy számot. Expanded cucc. Ugye ezaz amit elvileg első regizésnél elküld mikor leveszi a 1.5 eurót, ez az Expand szám? Akkor ezt irja közleménybe?
Ez az a szám amit tudni kell ha utalok bárhova?

Vagy ha rájöttél mond el nekem is
Előzmény: dobigabi (8098)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!