Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9876
Kérjél bocsánatot félreérthető vagy vagy ittas. Egész jó francia bort szürcsölök a vicc az 1liter került 400 ft-ba az A.ldiba.
Előzmény: Törölt nick (9868)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9875
most hajtok arra hogy valamelyik német ismerős nevére vegyük a napelemet, majd eu-n kivüli országbelinek eladja és az kivigye. Igy aztmondja, felvehető az állami támogatás és eladás után a tag visszaigányelheti az áfát. Szóval akkor a százezer forintos napelem kb 40-50 ezerbe lesz. Sokan csinálják ezt nagyban ezt nem én találtam fel. 
Előzmény: Törölt nick (9865)
temprás Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9874
Holnap megyek lakót bütykölni.
A fűtésnél mivel kezdjem.(Kiskőrösi kínlódás)
Minden mükszik gázról, csak a fűtés indul nagyon nehezen.
Előzmény: Crvoyager (9872)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9873

Akkor most térjünk vissza a való-világba!

Köztudomású,hogy az E.. itt a dunántúlon a legmagasabb áremelést állapította meg a villanyra.Indok:a szélenergia visszatermelése az országos rendszerbe horribilis összegeket emészt fel!Ezt leírták a helyi napilapban!

Mert ugye itt van országosan a legtöbb szélkerék ami ,,zavarja a túzokok vonulását"!!

Ausztriában a határtól Parndorfig a Fertő-Hanság tájvédelmi körzetben egészen pontosan 253 db szélkerék van a monderntől az elavultig.(aki járt arra láthatta) Ott nem zavar senkit?

Hát ez ám a félelmetes nem a medve...

Előzmény: Törölt nick (9865)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9872
Hát én ojróban adtam meg a költséget.
Előzmény: GPS (9863)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9871

Basszus!Azért tőletek nagyon meglehet okosodni!!!Most néztem meg,hogy mennyit fogyaszt a monitor:sokat!

Azt nem lehetne,hogy kikapcsoljuk?Inkább beszélgessünk helyette szkájpon.

Előzmény: GPS (9864)
temprás Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9870
Szerintem nyugodtan jöhet ide is a beszámoló, képekkel meg spékelve.
Bőven belefér a topikba, tárgyaltunk itt már a lakóktól messzebb álló dolgokat is.
Előzmény: Törölt nick (9867)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9869
Te ááálllaaaat....
Előzmény: caerleon (9849)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9868

Neked nem vagyok a topictársad,de még lehetek!

Ha megkeresel az üvegesek között és veszel min.200 nm2 tükröt házhozszállítva beszerelve.

Bár a Vörös Anitának nagyobbak az esélyei,ha nem több 60 kg-nál:-))

 

Kicsit azért elbizonytalanodtam:az én bódém 0 ccm és tuningolt.Az melyik kategóriába tartózkodik?...

 

Hátapofámlefakad...Ezek mikre nem képesek?Letegezett!

Előzmény: SkodaKlub (9848)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9867

Üdv itt a topicon!!

Végre valaki aki bevállalja a vadkampeszt,ráadásul megmérgezte magát Erdéllyel.(lehetünk társak jövőre?)A Boga-völgyi túráról kérnék részleteket.(emilben)Mert itt nem biztos,hogy mindenkit érdekel.

Naszóval a fogyasztás:nem tudom,hogy ezen mit is csodálkoztok?Mert üresben mennyit fogyasztott?5-6 littyót?Azt bódéval felejtsétek el!Amúgy meg nem kell 110-el menni amikor nyaraltok!Hova siettek?(mondjuk Erdélybe én is sietni szoktam)

Szóval a nyáron odafele siettem és 2x tankoltam,visszafelé ugyanazon az útvonalon 1 azaz egy tankkal hazajöttem.Magyarul a sietségnek meg volt az erdménye.De nem csodálkoztam rajta!

A másik az áram fogyasztás-ellátás.Nekem a bódéban 1 kivételével csak LED-es dolgaim vannak.A dupla asztal felett ami olyankor ágy,16 W-os neoncső van a többi alig fogyaszt.Na meg a vízszivattyú.Tavaly még a Nissannal voltunk Erdélyben amiben 110 AH-ás akksi van és az is bírta egy hétig.Idén meg a Totoyával amiben 140 AH-ra van.Ez meg főleg bírta.Ennek ellenére van már az áramfejlesztőm is amit hosszabb túrákra elviszek,mert nem akarok úgy járni mégegyszer,mint Kiskőrösön.Az áramfejlesztőmön egyébként van direkt csatlakozás akkumulátorra 8 Amperes töltéssel.

Na hirtelen ennyi ami eszembe jutott.De priviben nagyon szívesen segítek és akkor nem zaklatjuk itt a többieket az erdéllyel.Meg arra is kíváncsi vagyok,hogy merre jártatok és a Bogán hol táboroztatok.

Előzmény: Kati és Tibi (9847)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9866

Hát lehet.hogy hívni foglak!Arra a bakonyban felétek tudok olyan helyeket ahol ennyi esőő után vitorlásra lenne szükségünk!-ha egyáltalán holnap eljutunk odáig...

Azt láttam a radarképen,hogy a Bakonyban ma volt eső és nem is kevés!Majd este elmondom amikor hazaértem.

Előzmény: GPS (9844)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9865
Jó lenne nekem is a villanyszámlát csökkenteni. A ciszternás víz és a fafűtés nem kevéssel csökkentette a víz-szennyvíz és a gázszámlát.
A villanyra valami hasonló lenne a megoldás : http://www.soltec.hu/content/view/31/59/

Az egyik német haverom ráadásul forgalmazza is a cuccot, de kint ugye hatalmas támogatás van az ilyesmire, nem csak a pofázás megy a zöldek részéről.
Itt egy korábbi hozzászólásom egy másik topicból.
"Ami most kint nagyon megy, az a napelem. Komplett tetőket raknak tele napelemekkel, majd használják az így előállított áramot. A többletet visszatermelik a redszerbe. Mivel a németeknek kiesik egy reaktoruk, így nem gyengén támogatják az ilyen rendszerek kiépítését, hogy minél többen termeljenek így áramot. És hogy tényleg ösztönzőleg hasson a dolog, a visszatermelt áramot kb 10 %-al drágábban vásárolják vissza, mint amennyiért kapja a fogyasztó. Még mindig olcsóbb, mint új reaktort építeni, nem beszélve a környezetvédelemről.
Van, aki ebből él ! Komplett utcát, az összes tetőt telerakja napelemmel, hátradől, és csak figyeli a számláját, hogy gyarapszik. A háztulajok 2 € / hó / nm-t kapnak, mert bérbeadják neki a tetőfelületüket.
Rokonom nulla önerővel csinálta meg a rendszerét ( 30 kW ), nevetséges banki kamat van a felvett összegre, amit a támogatás mellé felvett. Így 10 évig fedezetként a banké a rendszer, az áramszolgáltató által utalt pénzből fizeti a törlesztőt a banknak, mellesleg ingyen van neki az áram. 10 év után lesz az övé az egész, innentől kezdve minden napsütéses órában csörög a kassza :)
Előzmény: Crvoyager (9862)
GPS Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9864

Te tudtad azt, hogy ez a vacak nem mér (iiletve hülyeséget mér) ha fényeőszabályzó, vagy PC táp vagy ilyesmi van a dolgban?

Tehát ha kapcsolóüzemű tápegységet lát - összevissza mér...illetve sokkal többet mutat, mint a valós power.

Még a msoógép villanymotorját is neccesen méri a fáziseltolódás miatt - amit a cos fi állásban méri ugyan, de azt majd te kell hozzászámold.

Kurvajó.
.
Előzmény: Crvoyager (9862)
GPS Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9863

Te is úgy írtad be, hogy 4,7 - és amikor leolvasod szorzol 10-el?
Előzmény: Crvoyager (9862)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9862

ne izgulj megelőlegezték nekünk az ojrót.

 

Melélesleg nézte valaki mostanság, hogy a számlákba mekkor az olyan költség ami fogyasztástól függetlenül fizetni kell. Hajlok arra kiköttetem a vezetékes gázt és inkább palackozom. az legalább tiszta sor. Villanynál lassan 5-6 ezer csak az hogy van áramom.

Előzmény: GPS (9857)
GPS Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9861

Hát már méregetek én is keményen - és a leg-gusztustalanabbal kezdtem: a PC-mel.

75 és 130W között ugrál a fogyasztása...ami napi 16-18 órával....ajjjajj, már előre félek.
Jaaa, plusz még a monitor, az ezután jön.
.
Előzmény: Törölt nick (9859)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9860
Egy ilyen csere engem is érdekelne. Fincsi a szarkas husi. Nem is hangzana rosszul,megfőztem a hűtőládát pörinek.
Előzmény: Törölt nick (9859)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9859
2 éve én is végigmértem a házban mindent egy ilyennel. Akkor ment 15 fölé a villanyszámlánk, elkezdtem hát keresni az okát. A nejemmel egyidős Grönland hűtőláda volt a bűnös, 24 órából 23óra 22 percet ment :(
Egyik vadász haver pont akkor keresett valami olcsó fagyasztót, amit alkalomadtán pár napig-hétig használni tud. Pár szál szarvas-stifolder volt a csereáru :)
Előzmény: Crvoyager (9825)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9858
Ugyanígy kötöttem át én is :)
Autó, lakó, utánfutó a wabardnál van/volt.
Autó ment az uniqahoz 11959/év ( wabard 16-ról emelt volna 20-ra ), lakó az aim-hez 4000-ért ( wabard emelt volna ezervalahányszázról 9996-ra! ), utánfutó, meg a piros rendszámos trakim a pótjával még visszavan. Holnap ezekre is számolok és viszem máshová, ha kell. Hogy ez miért jó nekik ( karszéttárós, értetlenül nézős szmájli ).
Előzmény: Crvoyager (9855)
GPS Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9857

Na én is gazdagabb lettem egy fogyasztásmérővel, az Aldiból. 2500-ért.

Nem rossz műszer, de jellemzően a kereskedőink figyelmességére, a KWh árát csak Euróban lehet beírni.
Pontosabban: a vesző előtt csak 1 számjegy van.
.
Kati és Tibi Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9856

Szia!

 

Az nagyon korrekt fogyasztás, megpróbálom lassabban húzni, de ez a sebesség sem tűnik soknak,  stabilan viszi az 1500 kg-al az 1100-as lakót vonófejstabilizátor nélkül. Erdélyben 60 a megengedett sebesség még autópályán is, de ammerre mi járunk út is alig van. A lakóról: két űlőgarnitúra az egyik 220x200-as a másik 90x220-as ággyá alakítható, ez utóbbi elválasztható, ez a gyerekszoba( hihetetlen mennyire élvezi azt a szűk lyukat).A felépítmény hossza 470 cm. A hűtő nagy háromüzemű( még a vonóaljzatba  kell a 2-es pontra elvigyem a 12+-t, hogy menetközben arról menjen), a melegvízrendszernek különösen örülünk, 5l-es bojler az űlés alatt ami 220-as,, kb 400w-os fűtőszállal, vagy a 3kw-os Truma körfűtés meleg levegőjével kb 50 perc alatt 65 fokosra fűt fel. A frissvíztartály pici 12 literes kanna, amivel viszont egyszerű lesétálni a patakhoz megtölteni. Gondolkodom egy meglévő 45l-es beépítésén. Tussolni tényleg meg kell tanulni, aki ügyes 5-7 liter vízből, már sikeresen letussolt. Szenyvíztartály egy csappal ellátott 2m-es 110-es cső. Wc nem kazettás, gáztűzhely 2 égős. Sok pakolóhely, egy szervíz ajtó. 5 helyen 220-as aljzat, egy kivételével, minden ablak nyitható kombi rolós. Két nagy gázpalackot tudok rögzítve szállítani, ez is szempont volt. Két év műszaki, és ami a legfontosabb, sehol beázás. Viszont az alját nyáron célszerű lesz lekezelni, mert mint ahogy a megtekintetteknél mindnél, pattogzik a védelem. Aksi 100 ah. Szolárból én inkább a vízmelegítésre, és nem az áramtermelésre gondoltam főleg, azt inkább egy 1 kw körüli inverteres agregátorral oldanám meg, illetve a hátraküldött 12-vel a generátor is visszatölt, csak nehogy tűz legyen.

A kért képek:

Előzmény: Crvoyager (9853)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9855
Tiszta idióták ezek a biztositók örömmel tájékoztatott a wabard hogy az autóm a lakóm néves szinten 8-8 ezerrel nő. na én meg a kézhezvétel után ma átkötöttem a lakót az AIM biztosítóhoz öket nem ismerem de egyévet csak kihúz. Az autóm meg az uniqa-hoz. Kocsi éves 15.600ft lakó 4000ft. Lassan 5-6 éve mindig átkötök, nem értem ebben nekik mi a jó. Odacsal majd következő évben elkerget.
Előzmény: GPS (9851)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9854
Annyi az én is 3300 ft-ért cserélem a piros staféta palackot. a gázkut ha nem kell kenőpénz olcsóbb ennél és vitathatatlan télen jobb.
Előzmény: Kati és Tibi (9850)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9853

Sziasztok! Üdv a Fórumon. Remélem tudjátok hogy mit vállaltok ha beszáltok.

Irigylésre méltó az erdélyi utatok. Kicsit arra még hidegebb volt.

Ha elfogadsz egy tanácsot ne nézegesd a fogyasztást. 100 km/h-nál meg végképp ne. Mondjuk nekem 2.5 TD motoros voyim van az klb 8-8,5 litert eszik 90-95-ös sebességgel 5-dikben tempomattal. A lakóm az 1600 kg,de ha megbuggyantom szerintem veri a 2 tonnát.

Akksi ügyben alapszabály az én meglátásom szerint, hogy soha nem elég. Szerintem ha vadkamperolsz akkor a gázos vizmelegitő, hűtő és napelemre érdemesebb költeni.

Nekem is van aggregát, de kétszer röffent plusz egyszer az iszugyé, de akkor sokan voltunk és nagy területet kellett világitani. Nagy akksival 250AH  kb 5-7 napig elvagyok ugy hogy 220V inverterről világitok TV-t használokok. Abban egyetértek veled, hogy ledes cuccok kellenek, bár a napelem költségeit hasonlitgatom a ledes izzókhoz. Bár ha mindent átcserélek annak az árából vehetek akár táblát is.

 

Szép a lakó egy két belső fotót, paramétert tudsz feltenni.. 

 

Előzmény: Kati és Tibi (9847)
Crvoyager Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9852
Hú ez aztán a bőség igy válság idején. Még jó hogy a belemet most tömtem ki igaz nem ilyen királyi étekkel. Na mindjárt futok repetázni.
Előzmény: temprás (9846)
GPS Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9851

A MÁV biztosító-gittegylet daliás "siker-sztoria" után, "mink, itten" mindnyájan maximális bizalommal fordulunk minden frissen alakult biztósító-egylet irányába.

Pláne azóta, amióta kiderült, hogy mi felelünk az okozott kárért - ha a biztósító-szövetség (ahol volt szerencséd kötni) - az volt szíves másra költeni a pénzedet (pl. MÁV)

Gondolom, hogy tódulni fognak a fizetni-vágyó ügyfelek.
.
Előzmény: SkodaKlub (9848)
Kati és Tibi Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9850

Hosszú kutakodásunk eredménye :

 

11 kg.-os robbanásbiztos szeleppel ellátott PB acélpalackban a töltet 3300.-

Hagyományos 11,5 kg.-os alumínium palackos PB 3000.-

23 kg.-os PB 6000.-

A targoncagázok összes fajtája, menetes- gyors csatlakozós, acél, illetve alu palackban 3400 ft.-ért

Propán gáz 11 kg.-os kiszerelésben acélpalackban 4400 Ft ( ez utóbbit vettük mi is a régi nyomáspróba nélküli palack helyére, a palack ára üresen 10000 Ft, és a munkahelyemig el is hozták).

 

További információ: http://www.kalauz.hu/saladin_bt

 

caerleon Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9849
köszi... én meg skoda mikrobuszt vennék, mentőset.
Előzmény: SkodaKlub (9848)
SkodaKlub Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9848
Tisztelt Lakókocsi Topictársak!

Engedjétek meg, hogy felhívjam figyelmeteket egyesületünk kibővült biztosítási tevékenységére.
Kedvezményes biztosítások öt biztosítón keresztül a legolcsóbban!
veterán-nosztalgia-hobby biztosítások eredeti, átépített, tuningolt, verseny járművekre
Pl: 1150-1500 ccm: 6000 Ft/év-től


Továbbá normál kötelezők kedvezménnyel!

e.mailben személyreszabott ajánlatot küldünk

klubiroda: minden csütörtökön 10-20 óráig:
Budapest, XV. ker. Széchenyi u. 11

info: www.skodaklub.com, www.nosztalgiaklub.com
Vörös Anita: tyna.szoszi@gmail.com T:30-513--6372

Tisztelettel:Horváth Krisztián - klubelnök
skodaklub96@gmail.com
Kati és Tibi Creative Commons License 2009.11.07 0 0 9847

Sziasztok, üdvözlünk mindenkit!

 

Már régóta nézegetjük napi rendszerességgel a fórumot, sokat segítettetek a lakókocsi vásárlásban is.

Beléptünk a táborotokba egy Fendt lakókocsival, és az iszugy vonalát erősítendő már meg is volt első vadkempinges élményünk Erdélyben a Boga völgyében.

Mi még nem raktuk el télire, wc,  vizesblokk, fedélzeti akkummulátor indulásra készen, csak a 10 literes fogysztással lefutott 1000 km most kissé megviselte a családi kasszát. Ti hogy húzzátok a lakót, mi 6 sebességes 2,5 tdi -vel, inkább ötödikben 100 körül, így három literrel nőtt meg a fogyasztás? Minden világítás energiatakarékos izzó és neoncső, talán ezek induktív ellenállása miatt merítettük le mindkét aksit? Muszály lesz beszerezni egy csendes agregátort, mert nyáron a meleg vizet, sem a fűtési meleg levegővel szeretnénk előállítani( persze szolar megoldás mellé), beszerzési tipp?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!