Keresés

Részletes keresés

kingoftailor Creative Commons License 2013.02.02 0 0 46640

Gyártatod a tartályt?

Előzmény: japzoli (46638)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 46639

IGEN!!!

Azt gyorsan ki kell javítani, betteni egy másikat. Egy az egyben FALS levegőt enged a kéménybe, csökkenti a huzatot NEM kicsit.

Előzmény: Törölt nick (46628)
japzoli Creative Commons License 2013.02.02 0 0 46638

Jövő héten kész lesz. 1500 liter.

 

Picit folyt a Lad, a tömítés a patronnál szakadt volt, de gyors kézzel kapott tömítő szalagot.

Előzmény: kingoftailor (46636)
coccy Creative Commons License 2013.02.02 0 0 46637

Ha a tűzoltókat figyelmesen halgatja az ember

az égéshez 3 dolog kell: éghető anyag, oxigén (levegő), gyúlladási hőfok

 

ahoz, hogy a levegővel el tudd égetni a tüzelőt, levegőt is fel kell hevítened a gyúlladási hőfokra, ez minden tüzelési módra igaz.

 

 Ha vizes a rostély, az kb 80 fokos, öntvény rostély több száz, nagyobb delta T, magasabb léghőmérsékletet eredményez.

 

Én ezt tanultam annakidelyén az öreg szakiktól

Előzmény: bnorci71 (46625)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.02 0 0 46636

Azt a csinos laddomatot irigylem is. :-)

Megelőlegezted a pufferes rendszerhez?

Előzmény: japzoli (46634)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.02 0 0 46635

OPOP H 424

Szobahőfok 23 C

Füsthőfok 48 C füsthőfokszabályzó 155 C-ra állítva, tápvíz 76 C ( keringető 65 C-ra állítva, még áll).

Fojtott üzemben a levegőbevezetés zárva, csak falsot kap a kazán, nappal rárakás 5-6 óránként, éjszaka 7-8 óránként. 

Reggel 1-2 töltés leégetése normál üzemben 2-3 óra.

Puffer nincs.

A kazán tegnap lett kitakarítva, lemezesen lekaparható hamu volt a felületén némi kátránnyal szinezve barnára.

A kéményben barnás por látható.

japzoli Creative Commons License 2013.02.02 0 0 46634

Üdvözlet Uraim!

 

Végre beüzemeltük a kazánt! :-))))))))) Még most puffer nélkül, de 60 fokos előrével melegszenek a radiátorok. A további tapasztalatokat majd megosztom Veletek!

 

Köszönöm a sok segítséget! Nélkületek sokkal drágább lett volna!!!!!!!!!

 

Pár kép:

 

 

 

 

 

bnorci71 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 46633

teljes mértékbe igazad van de ezeket a feltételeket csak a faelgáz kazánok tudják teljesíteni

ha én a füstből akarnám csak kivonni a hőt akkor sose lenne meleg a kazán :(

egyszerűen a sima vegyesbe nincs hely/idő erre :( ha olyan levegőt adok, hogy a láng kék legyen végig akkor a vége a kéménybe van :(

a kazán elejétől az láng/égéstermék összesen nem tesz meg annyi utat mint Kardosnak csak 1 cső hőcserélőjébe

 

 

Ma nem tudom mit csesztem el -valószínű túl alacsony vízzel akartam fűteni- de 2 óra alatt 0,5fojkot ment fel a lakás :(

begyújtás a szokásos, tüzelő mennyiség is. A változás annyi, hogy a HSZ 50-55 fokra a keringető termo 40fokra volt állítva fél óra után lementem mert a radiátor nem akart melegedni, Hsz lezárt a kergető meg el se indult :( akkor lejjebb vettem a kergetőt 35-re hogy elinduljon de óra múlva még semmi eredmény. Most odatekertem mérgemben 80-ra a HSZ-t 55-re a kergetőt, 5 perc és most már pattog a radiátor :))

 

Mondjuk a tűz se olyan volt mint amilyennek lennie kel gondolom a túl hamar lezárt HSZ-az oka. Az idő is elég kaka esik a páratartalom 100% odakint gondolom ez sincs jó hatással az égésre

Előzmény: sur5al (46631)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.02 0 0 46632

Csinos tartály lehet. Miből van? Mekkora szigetelés van rajta? Nem veszik el túl sok hő így (azért kérdezem, mert a normál méretű tartáűlyból 1-2 nap alatt kihasználódik a forróvíz, de egy ekkorából lehet egy hét is, az alatt meg több meleg mehet el. vagy tévedek)?

Előzmény: Törölt nick (46630)
sur5al Creative Commons License 2013.02.02 0 0 46631

Tüzelésnél (fatüzelésnél is és kazánban is) elsődleges cél, hogy a tüzelőanyagot a legtökéletesebb körülmények között, a leg hatékonyabban égessük el. Ennek egyik feltétele a magas tűztér/égéstér hőmérséklet. Egy kazánban ez már egyébként sincs meg vagy csak nagyon a tűz belsejében, ahol meg oxigén hiány van. Ezt tovább rontani egy vízzel hűtött rostéllyal? Szerintem hiba. A vizes rostélyos szalmabálás kazános emberkék tudnának mesélni:D

 

A parázs sugárzása nem fog veszendőbe menni. A belépő (primer) levegőt melegíti, alatta meg úgyis van valamennyi hamu, az még szigetel is picit. Nálunk mondjuk a tűztér alatt van egy fatároló, ott alszik a macska. Maga találta ki, hogy neki ott a legjobb. Jó melegen tartja a bundáját:D

Előzmény: bnorci71 (46625)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46628

Üdv az uraknak !

 

Rimatherm kazánnal fűtök.  Kicsit mindig is füstölt, mert szerintem a régi kéményem igen alacsony.

Mostanában viszont elkezdett nagyon-nagyon füstölni... Orrán-száján, mint valami gőzmozdony.

 

A legutóbbi takarításkor azt vettem észre, hogy az alsó "tisztítónyílás takarólemez" egyszerűen lepottyant a helyéről, az azt felfogató lemezből meg már alig van valami. Egyszerűen szétrozsdált, vagy mi.

 

Kérdésem a hozzáértőkhöz:

1. Okozhat -e ez ilyen mértékű füstölést?

2. Hogyan tudok javítani a helyzeten? Egyenlőre ideiglenesen, a fűtési szezon végén meg flex, hegesztőtrafó...

 

Választ, véleményt a joci.kun63/kukac/gmail.com -ra kérnék.

Köszönöm !

 

42tibcsi Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46627

Azon már rég túlvagyok, azzal kezdtem, (2éve) az a baja, hogy túl gyors. Az ablak súlya visszarántja, meg megemeli de vissza rántja. Viszont van aki a gk. fűtés zsalut mozgatót használja (belső v. külső levegőt váltó), ennek nagy a nyomatéka is. Én grill fogató motort használok már 2éve.

Mosógépeknél valószínű típus függő. Gorenje, Samsung, Mille  ezeknél van az amit írtam,

nagy fogyasztok vagyunk mosógép ügyben. Amíg nem vettünk Millét. sokat kellet javítanom, minden nap kell mosnunk.(nem csak háztartás)

Előzmény: bnorci71 (46620)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46626

Sziasztok!

 

Holnap mindent leírok. A mai napon tettem a füstcsőbe egy hőmérőt. Venyige bálával fűtök 450 fok volt. Ha berakom és a primert nyitom és a secundert zárom, 100 foknál a primert zárok, secundert nyitok, 250 foknál minden zárok akkor 300 fokig megy fel. De akkor egy picit tökéletlen az éges. Nyilván nem teljesen zárnak az ajtók, mert alul a rostélynak felül az ajtónak kell a hűtés. Szóval azt gondolom, hogy ha majd egy csappantyúval szűkítem a füstöt a füstcsőben, akkor a kazán hatsáfokra romlik, a füstgáz hőmérséklete viszont lejjebb jön. Kicsit ki vagyok. Pláne a kazánkészítő is azt mondja, hogy nem kell félni a magas kilépő füsttől. Ja félni nem kell, csak pénzzel és tüzelőanyaggal győzni.

 

Nyilván most a primert és a secundert kézzel állítgatom. Egy embert teljesen leköt ez a vacak.

 

Tamás

bnorci71 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46625

az égéshez érkező levegőt azt inkább melegíti

magát a tüzelőanyagot/parazsat azt viszont igen

 

 

ebbe nem kimondottan a csövön hanem a rajta lévő külön bordázaton vana tüzelő, a parázs infra sugárzását viszont remekül kihasználja.

 

Tudományosan nem tudom melyik a jobb csak okoskodni tudok :)))

 

 

Előzmény: coccy (46623)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46624

na akkor csak áram alatt van folyamatosan...

Előzmény: zoger (46622)
coccy Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46623

Ha egy mód van rá, ne válassz vizes rostélyal kazánt, hűti az égéslevegőt a víz

Előzmény: bnorci71 (46593)
zoger Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46622

OFF

 

Ajtózár bimetállal zár. A legegyszerűbbnek három lábikója van. Ebből egyik a bimetál egyik vége, a másik a bimetál és a kapcsoló rész közös pontja, a harmadik pedig a kapcsoló rész másik pontja. A bimetál nevéből is következik, hogy két különböző fémből, egészen pontosan fémszalagból áll. Ha hálózati feszültséget kötsz rá, felmelegszik (az ellenállása megnő, így csökken az átfolyó áram és nem fog elégni), a két fém különböző mértékben megnyúlik, a fémszalag meggörbül, ezáltal egyrészt záródik a kontaktus, másrészt mechanikusan reteszelődik az ajtó, ha előzőleg be volt csukva. Ha nyitva volt, a mechanika megakadályozza a görbülő bimetált abban, hogy zárja a kontaktust, így a mosó program nem indul el. Kikapcsoláskor meg kell várni, míg a bimetál kihül, csak akkor oldja a reteszelő mechanikát. Ezzel elérhető, hogy akkor sem tudod kinyitni az ajtót, ha pl. centrifugázás közben áramtalanítod a gépet.

 

ON

Előzmény: 42tibcsi (46619)
halaloszto Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46621

nema. itt van mellettem egy whirlpool, ugy 13 eves, felultoltos.

 

 

amikor indul a program, akkor zarja az ajtot, es a program lejarta utan 1-2 perccel nyithato, kozben vegig zarva van.

ha kihuzom menetkozben a konnektorbol, akkor is csak 1-2 perc mulva nyithato a teteje. valami bimetall van benne, amig futi addig zart, ha kihul nyilik. igy van megoldva hogy ha arammentes a cucc, akkor sem nyithato azonnal.


Vajk

Előzmény: 42tibcsi (46619)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46620

az én hajdúm első perctől kinyílik bármikor :))

 

na jó centrifugálás közben még sose próbáltam :)

 

 

42tibcsi

na ezt nem tudtam azt hittem elektromágnes és addig van egyik állásba amíg áram alatt van ha meg nincs akkor a másik állásba, nem csak ide oda behúzó attól függően melyik vége kap áramot

de akkor végül is csak az impulzust kellene valahogy megoldani.

 

na ehhez már nem nagyon értek

 

a kocsik központi zár motorja?

Előzmény: nagykunsági (46618)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46619

Az folyamatosan egyiknél sem kap áramot. Csak egy impulzust kap ha lejárt a program, v. ha kikapcsolt. Van külön egy ajtó nyitó gomb ami szintén csak rövid ideig ad áramot amíg nyomod a gombot. Tehát itt nem órákról van szó.

 

Előzmény: bnorci71 (46615)
nagykunsági Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46618

Mindegyiken késleltetve van a nyitás, a 20 éves hajdún is.

 

De ez csak a centrifugálás időtartamára szolgál.

 

Amiket én ismerek felültöltőst, mindegyiket ki lehet nyitni mosás közben. 

Előzmény: bnorci71 (46616)
zoger Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46617

Köszi a kimerítő válaszokat!

Nem nekem kell magyaráznom, hogy müködik egy ilyen.

Előzmény: bnorci71 (46616)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46616

a 20 éves Hajdút igen

 

a maiakat már nem sőt késlelteve van a retesz oldás némelyiken, felőltöltősről beszélek előltőltős kizárt hogy elindítás után ki tud nyitni

Előzmény: nagykunsági (46614)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46615

azért 1 mosás nem 5 perc

40-120 perc

 

a 120 felett szerintem meg mindegy mennyi

Előzmény: nagykunsági (46606)
nagykunsági Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46614

Próbáld meg. Szerintem ki lehet nyitni.

 

Ez a zár, csak a centrifugálás időtartamára zárja az ajtót.  Ami max 5 perc.

 

Persze ha elöltöltős akkor vigyázz, mert kifolyik a víz :)))

Előzmény: zoger (46609)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46613

hmmm ezen nem is gondolkodtam

pedig vagy a fűtés alatt vagy üzemen kívül áram alatt kell lennie

 

viszont azon gondolkodok ha kezd a tűz leégni akkor a folytás megszünése jár-e valami haszonnal, vagy teljesen felesleges.

Ha nincs haszna akkor végül is én is le akaszthatom a láncot.

Begyújtok beállítom a hsz-t amikor kell az lezár -már spóroltam 1 lemenetelt a pincébe- azt már úgy is tudom kb mennyi idő amíg beáll a víz stabíll előremenő hőfokra innentől felesleges a hsz

Előzmény: 42tibcsi (46597)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46612

köszönöm!

Előzmény: bnorci71 (46592)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46611

huzat nálam nem lenne gond, jelenlegi kazánon ha kinyitom mindhárom ajtót 17x17-es akkor se jön ki egy szem füst se

em tudom 4 vagy 5 téglás, ~9 méter

 

a szénnel viszont nem szeretnék többet fűteni nagyon mocskos, de ha nincs pénz tavasszal fára akkor marad .....

 

szerintem nem kellene gyakrabban látogatni mint a mostani házi lemez kazánt

Előzmény: 42tibcsi (46596)
analóg Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46610

Igen a B tipusról lespórolták a szekunder levegő nyílásokat, az S tipuson van.

Fűrészporhoz biztosan jót tesz a plussz ventis levegő.

Előzmény: Törölt nick (46607)
zoger Creative Commons License 2013.02.01 0 0 46609

A mi mosogépünkön van több órás program is, s közben gondolom nem lehet kinyitni az ajtót. (bevallom még nem is próbáltam)

Előzmény: nagykunsági (46606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!