Keresés

Részletes keresés

maldívszerelem Creative Commons License 2017.06.01 -1 0 32251

Szia Bandos!

 

Erre nem gondoltam, de valóban logikus amit írsz. Számunkra talán a negatívumok közül a halott reef az, ami nagyobb súlyt kaphat a döntésnél. Ezúttal mindenképpen csak reggelit foglalunk, bármit is választunk, így 1 negatívum ki is esett. A szerény medencét és teraszt, pedig az gondolom bőven kárpótolja a nagyon jó ár-érték arány és a többi felsorolt pozitívum.

A novemberben újonnan nyíló Reethi Faru az, amin még gondolkodunk. A két sziget adottságai hasonlóak, a reef tekintetében pedig talán lehetünk bizakodóbbak, az előzetes infók alapján. Szintén nagyon jó ár-érték aránnyal kecsegtet. Viszont legnagyobb pozitívuma ami legnagyobb negatívuma is egyben, hogy új, egyenlőre utazó tapasztalatok nélkül. Nyitásig pedig bőven szeretnénk megejteni a foglalást, így csak az előzetes leírásokra hagyatkozhatunk...

 

Nálatok van tervben újabb út, újabb kiszemelt sziget?

 

Üdv,

msz

Előzmény: Bandos (32246)
Zsebibaba78 Creative Commons License 2017.06.01 0 1 32250

Utazás lefoglalva, sztornóval :) Legyen Nektek is szép napotok. :)

Zsebibaba78 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 32249

Sziasztok! Sztornó biztosítás szoktatok kötni? Elég húzós összeg.

Timi&Happy Creative Commons License 2017.05.31 0 0 32248

Sziasztok! Amióta haza jöttünk a nászutunkról azóta lessük minden nap a  skylinewebcams-en Meeru-t. Ma észre vettük, hogy magyarok a homokba írtak (itt jó ......,  sajnos a .....rész elmosódott, így nem lehetett elolvasni) Közülünk van kint esetleg valaki? 

Tojglius Creative Commons License 2017.05.31 -1 0 32247

Ha resort szigetre mész, akkor akkor benne van az árban a transzfer (max ha van még ilyen sziget, ahol kétfajta transzfer van, akkor alap a hajó és felár a hidroplán) és nem kell külön foglakozni vele... lakott szigetre viszont nyilván le kell külön szervezni!

Előzmény: RPetya83 (32242)
Bandos Creative Commons License 2017.05.31 0 0 32246

Szia,

 

Úgy emlékszem, hogy volt ugyan akkor némi koralltörmelék a parton, de nem volt vészes, simán be lehetett menni a vízbe mezítláb is.

Ez azonban bármikor, bármelyik szigeten változhat, nem 4 év, hanem akár néhány nap alatt is. Függ a széltől, áramlásoktól, időszaktól, monszun szezontól, esőtől, stb.  Volt olyan sziget, ahol többször is voltunk, és mindig más volt a "koralltörmelék" helyzet, sokszor még egy nyaraláson belül is.

 

Bandos

Előzmény: maldívszerelem (32240)
Zsebibaba78 Creative Commons License 2017.05.30 -1 0 32245

Köszönöm a válaszodat. Nem is kölcsönözni szerettem volna pipát :) vásárlást írtam :) de van itthon, viszünk. :)

Előzmény: seci (32241)
hniko Creative Commons License 2017.05.30 0 0 32244

Jó, persze nem zárhatom ki emiatt.... :) de ennek tudatában mégis másképp gondolok rá... Az én hülyeségem biztos :))

Előzmény: DoubleTheBee (32243)
DoubleTheBee Creative Commons License 2017.05.30 -2 1 32243

lehet hülye megjegyzés, de azzal bármelyik szigeten találkozhatsz :) Azért nem zárj ki egy szigetet szerintem :)

Előzmény: hniko (32235)
RPetya83 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 32242

Sziasztok!

 

Több szigetről elolvastam az írásokat és egy kérdés merült fel bennem. A hidroplán-járatot külön kell foglalni és ha igen, hol tudom megtenni?

 

Köszönöm előre is a válasz(oka)t!

seci Creative Commons License 2017.05.30 -1 0 32241

Sznorihoz pipat meg maszkot ugye az ember mar csak azert is sajatot visz, mert ezeknel azert egyfajta szemelyi higenia is szempont (nalunk legalabbis).

 

Az uszony meg csak belefer a 20+ kg poggyaszba, mert ugyan meg mit viszel egy all-inc tropusi sziget-nyaralasra... Es akkor az uszony pont akkora, amekkora kell.

 

-seci

Előzmény: Zsebibaba78 (32238)
maldívszerelem Creative Commons License 2017.05.29 0 0 32240

Köszönöm a választ Bandos! Arra esetleg emlékszel, hogy a part koralltörmelékes volt-e?

 

Üdv,

msz

Előzmény: Bandos (32233)
W.L. Creative Commons License 2017.05.29 0 1 32239

Sznorkelezeshez maszkot es pipat en mindig, mindenhova viszek magammal, hogy ne kelljen helyben keresgelni, kolcsonozni. Ugye minimalis suly.

Előzmény: Zsebibaba78 (32238)
Zsebibaba78 Creative Commons License 2017.05.29 -2 0 32238

Köszönöm a válaszodat. Négy éve nem voltunk nyaralni, így maradunk a drágább verziónál. Megérdemeljük :) (Próbálom ezt hajtogatni magamban :)  ) Az all inclusiveban egy éjszaki horgászat van, már ennek is örül a Fiam. Snorizáshoz felszerelést érdemes vinni, vagy kint vásároljunk? Folyamatosan kattogok..ezer kérés kavarog bennem.

Előzmény: W.L. (32237)
W.L. Creative Commons License 2017.05.29 0 2 32237

A harom legitarsasag kozul nekem toronymagasan az Emirates a kedvencem, es a Turkish lenne az utolso valasztas.

Az uduloszigetek nem olcsok. Ha tul dragak nektek, akkor egy gondosan kivalasztott (!) lakott sziget lehet megfizethetobb alternativa, ugy egy csomo fakultativ program is beleferne, de a hangulat nyilvan mas.

 

Előzmény: Zsebibaba78 (32236)
Zsebibaba78 Creative Commons License 2017.05.29 -1 0 32236

Sziasztok! Kedves  Maldives  és Icus! Hálás vagyok, hogy ilyen készségesen írtok vissza. Remélem itt mindenki ilyen :) Kértem árajánlatokat a Sun Islandra. 600.000 all inclusive ellátással. Egy helyről kaptam csak választ eddig. Örültem volna, ha egy kicsit olcsóbb , mert fakultatív programokra is szeretnénk menni :) Mit javasoltok? Árakat tudtok? Ketten megyünk a 15 éves Fiammal, szeretném ha számára is felejthetetlen lenne..nekem elég lenne csak a látvány :) Három járat: Turkish, Quatar, Emirates közül lehet választani..sem árban, sem időben nincs eget rengető különbség. Még ezeknek is utána kell olvassak gyors. Minden érdekel egyébként..mi az amit feltétlen be kell csomagoljak...mire kell figyelnem. Lehet e-mailben jobb lenne. Senkit sem szeretnék itt fárasztani. Igyekszek keveset kérdezni és jó alaposan elolvasni itt mindent. Szép estét :)

Előzmény: Maldives632 (32232)
hniko Creative Commons License 2017.05.29 0 0 32235

Szia Bandos!

Eddig én is szemeztem Reethivel, de most ki is húztam a listámról, olvasva a trigger támadást... Kuredun volt részem benne, azóta rendesen félek tőlük... :))

Előzmény: Bandos (32233)
hegemonic Creative Commons License 2017.05.29 0 0 32234

Kedves fórumozók!

 

A közelmúltban vettünk egy Easybreath búvármaszkot az itt olvasott jó vélemények hatására. A hét végén adódott lehetőség a kipróbálására. A méretet az utasítás alapján választottam ki (S/M), mégis a homlokomnál be-be szivárog a víz, pedig a hajamra is vigyáztam, hogy ne menjen alá. Mikor húztam egy kicsit a gumin csökkent a szivárgás, de sajnos nem tökéletes.Valakinek valami ötlete? Trükkje? Tapasztalata?

Előre is köszönök minden segítséget!

Bandos Creative Commons License 2017.05.28 0 0 32233

Szia maldívszerelem!

 

Reethi Beach nagyszerű sziget, 16 napot töltöttünk ott 2013 augusztusában (végig remek, napos idő volt, talán két rövid zápor volt összesen), és remekül éreztük ott magunkat. Van pár olyan szempont, amiben a legtöbb más szigetet felülmúlja. Ár-érték arányban például szinte verhetetlen, a rájaetetés is volt a leglenyűgözőbb, fantasztikus a 'la carte éttermei vannak (itt szerintem még félpanziót sem szabad befizetni!), szinte már szemet "bántóan" vakító, hófehér a homok a parton, nagyon jók a szolgáltásai, stb.

 

Negatívumok? Talán csak néhány apróság. Nagyon pici, és egyszerű a medence, nem igazán tetszett a bungaló terasza, a büfé ebéd és vacsora az a 'la carte éttermekhez képest gyengébb, és drágább volt, teljesen halott volt a house reef, nagyon sok trigger fish volt a vízben (a sziget német menedzserének a felesége szerint elég sok "trigger" támadás volt a mi ottlétünket megelőző hetekben).

Akkor ezen csak mosolyogtam, és ott nem is volt ilyen gondom, csak pár évvel és szigettel később, egy másik maldív resortnál.... 

 

Reethi Beach-re is bármikor visszamenék.

 

Bandos

 

Előzmény: maldívszerelem (32229)
Icus60 Creative Commons License 2017.05.28 -1 0 32231

Szia!

Nyugodtan kérdezz, én is sok segítséget kaptam, amit ezúton még egyszer köszönök mindenkinek!

Több magyarral is találkoztunk a szigeten. Megörültünk egymásnak, elbeszélgettünk és közülük mondta egy hölgy, hogy ő az 500-as körüli bungalowban volt, de kínaiak voltak mellette, éjszaka egy szemet sem aludt, mert ezek randalíroztak. Kért egy másikat, ott pedig egy orosz volt valami kis csajjal, onnan is menekülni kellett. Végül nem messze tőlünk talált magának nyugis házat a 134-eset. Az is jó, ott a víz gyorsabban mélyül, mint a miénk előtt.

Mi az Emirates-el voltunk, nekem csalódás volt. Megígérték, hogy Dubaiban segítenek az átszállásnál, mert van egy kis egészségügyi gondunk. Még itthon rá is kérdeztem a fiatalemberre, hogy tényleg lesz-e elektromos autó, azt mondta, nyugodt legyek, segítenek. No ahogy téged segítettek, úgy segítettek nekünk. Én nem fogok velük menni sehová. A légiutas kísérők is elég fapofával dolgoztak, még a kiszolgálás is nehezükre esett. Lehet, hogy csak mi fogtuk ki, nem volt szerencsénk. Mi kb. 25 éve járjuk a világot, annak idején a Malévval is, ahol a kiszolgálás semmivel sem volt rosszabb, mint itt. Mindegy, ez az én gondom, csak megosztottam, mert itt a fórumon többen dicsérték őket, úgy gondolom, azt le kell írni, ha valami nem tetszik.

Jó tervezgetést! Egyébként az időjárás kiszámíthatatlan. Mikor már befizettem, csak akkor néztem meg, hogy májusban már kezdődik a monszun. Másodikától voltunk 11-ig. Egyetlen nap esett néhány csepp eső, pedig az előrejelzés minden napra zivatart írt. Kicsit féltem is, de ragyogó időnk volt, amit kívánok nektek is!

Előzmény: Zsebibaba78 (32230)
Zsebibaba78 Creative Commons License 2017.05.28 -1 1 32230

Kedves Icus 60 és Maldives632! Köszönöm a válaszaitokat. A Sun Islanddal szemezek már évek óta. Kicsit tartok az időjárástól (okt.vége, nov.eleje), de akkor van időnk menni. Na jó, téli szünet lenne a legjobb, ráadásul szilveszterre, de az az ár számomra már túl sok. Én nagyon pozitív vagyok, ha lesz is egy-két esős napunk, azt is örömmel vesszük majd. Két helyről kértem tegnap árajánlatot (araamu, admiral). A bungalón gondolkoztam, de így már akkor tudom melyiket érdemes kérni. Bármi eszetekbe jut, szívesen veszem. Nem ígérem, hogy nem kérdezek többet. Főleg, ha már biztosat tudok. Legyen szép vasárnapotok.

maldívszerelem Creative Commons License 2017.05.28 0 0 32229

Szia Bandos!

 

Megosztanád velem, hogy mik azok, amiket Reethi Beach negatívumai közé sorolnál?

 

Üdv,

msz

Előzmény: Bandos (29267)
Icus60 Creative Commons License 2017.05.27 0 4 32228

Szia Zsebibaba78!

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én ugyan csak egy szigetet ismerek, mert nem régen jöttünk haza Sun-ról.. Én ezt csak ajánlani tudom. Itt minden megvan ahhoz, hogy ne unatkozzatok. Mi ugyan nem voltunk egyetlen fakultatív kiránduláson sem, de egy percig nem unatkoztunk.

Mindenképpen superior bungalow-ba menjetek. Ezek közvetlen a parton vannak, a standardok ugyan olcsóbbak, de azok a "második" sorban találhatók és úgy láttam, hogy csak kínaiak voltak benne. Ezeknek nincs közvetlen kapcsolata a vízzel. Mi a 123 házban voltunk, a part lassan mélyülő, gyönyörű. Mi is AI. ellátással voltunk, nem számoltam utána, hogy megérte-e, de ha nem isztok és nem vagytok nagyétkűek, akkor ne ezt válasszátok. Ennek a felára több mint 20 ezer/fő naponta. A minibárt ezért minden nap bekészítenek 2 kólát, 2 sprite-ot, 1 limonádét és 1 tonikot. Ha nem iszod meg, akkor nem tesznek.

AI nélkül is minden nap fejenként fél liter víz, tea és kávé, amihez ott a vízforraló.

Sajnos a kaja árakat nem tudom, mert mi mindig ebédeltünk. Ha konkrét kérdésed van, szívesen válaszolok.

 

Előzmény: Zsebibaba78 (32226)
Zsebibaba78 Creative Commons License 2017.05.27 -2 0 32226

Sziasztok! Az őszi szünetben szeretnénk a Fiammal a Maldív-szigetekre menni. Utazási irodával, mivel nem vagyok elég bátor. Melyiket javasoljátok? Illetve melyik sziget az amelyik leginkább tetszett Nektek? All inclusive szeretnék menni. Hálás vagyok minden válaszért. 

andi265 Creative Commons License 2017.05.26 0 1 32225

Nagyon szívesen!!!

 

Semmibe sem került és örülök, ha örülsz.

 

 

 

 

Előzmény: nyuszka0301 (32222)
Icus60 Creative Commons License 2017.05.25 -2 3 32224

Szia Andi!

Annyira jó, hogy vannak ilyen emberek, akik így törődnek másokkal. Sok sikert az életben!

Sborisz Creative Commons License 2017.05.25 -1 4 32223

Látom messssssssszire ér a kezed..... :D

Előzmény: andi265 (32221)
nyuszka0301 Creative Commons License 2017.05.25 -2 2 32222

Aztaaaaa!!!! Nagyon - Nagyon Köszönöm!!! Neked is és a Kedves Ismeretlen ismerősnek is, aki elkészítette őket!! :)


Üdv; Nyusz

Előzmény: andi265 (32221)
andi265 Creative Commons License 2017.05.25 0 2 32221

Parancsolj:) Mai fotó

 

 

Előzmény: nyuszka0301 (32219)
andi265 Creative Commons License 2017.05.25 0 3 32220

Előzmény: nyuszka0301 (32219)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!