Keresés

Részletes keresés

deriva Creative Commons License 2006.03.10 0 0 221

Fredné, szerinted idegenvezetőnek menni Milánóba milyen ötlet? Ugyanis járok egy idvez. suliba is, igaz csak Mo. a repertoár, de gondolom onnan már nem sokból tart átmilánósítani magam. Én inkább a "külvárosokat" ismerem jobban, Milánóban eddig csak napokat töltöttem, de nyártól ez megváltozik!! :)

 

Ha már George C.-ról volt szó, muszáj megemlítenem, hogy mi láttuk vacsizni egy nem gyengén exlusive étteremben, aminek mi persze csak az étlapját nézegettünk... Még csak nem is magas...igaz ült, de nem tűnt magasnak... :))

 

És ha már mindenki elárulta, akkor én is: 24 leszek...remélem nem baj... :)))

 

 

pálmácska Creative Commons License 2006.03.10 0 0 220
Szia! Hát, kicsit világosabb van mint tegnap. Mi itt lakunk a Pilis lábánál, itt mondjuk mindig hidegebb van 2-3 fokkal mint máshol.  De még fehér minden, és én utálom a havat. Nem tudom más hogyan viseli, de nekem már üvölt a szervezetem a tavaszért.
Előzmény: arnoczi (219)
arnoczi Creative Commons License 2006.03.10 0 0 219

de azért ma már egy picit legalább tavaszi jellegű az idő,nem pálmácska?

Vagy legalábbis itt a Dunántúl közepe táján.. :)

 

Előzmény: pálmácska (218)
pálmácska Creative Commons License 2006.03.10 0 0 218

 Hát, nem utolsó szempont George C. Ha ő odaköltözött, valami biztosan van abban a Como-tóban. Elképesztően gyönyörűek a képek, ezek után hajlandó vagyok 3 órát vonatozni Monte Isola-ig. Hát ezennel kérném szépen a pontos útleírást.

 

Már nagyon be vagyok sózva.

Én magyarországon vagyok, és élek, és bár már biztos elfelejtetted, de október végéig április közepéig trágya idő van. Tegnap még esett vagy 10 cm hó, csak, hogy a téli depressziómnak adjon még egy löketet..  Ezért elhúzok kicsit délebbre pár napra.

Hát a 28 sem rossz, és áprilisban leszek 30. Beteg vagyok tőle. Brrrrrrr! ahogy te mondanád. Dehát, mit tegyünk, ez van.

Hát én nem tudnék tanítani, bár én is imádom a gyerekeket. (másét).

Előzmény: Mrs Fred Weasley (207)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.10 0 0 217
Grazie! Ci vediamo! :)
Buona giornata! :D
Előzmény: arnoczi (216)
arnoczi Creative Commons License 2006.03.10 0 0 216

Buona notte, "ci vediamo" dopo...

 

Előzmény: Mrs Fred Weasley (215)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.10 0 0 215
:)))

Szóval, még egy tanító néni... :))

*Elhaláloztam szívmegszakadásban... :(((*

Mi piaciono i bambini!!! Tre bambini.... mamma mia... :)))
De azért jó neked! :)))

On témát most nem tudok, úgyhogy elmegyek aludni! :DD
Előzmény: arnoczi (214)
arnoczi Creative Commons License 2006.03.10 0 0 214

Hogy hivatalos és pontos legyek: OFF

nekem három porontyom van(6,4,2 anni), és most szeptembertől mentem vissza tanítani, úgyhogy egy kicsit sejtem miről beszélsz, pardon, írsz...

 

 

.............. és ON

 

Akkor majd szörfölök a neten, és keresgélek.... Bár jó és kényelmes lett volna, ha fellapozom a Fredné Összest..:(

 

Előzmény: Mrs Fred Weasley (213)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.10 0 0 213
Na, Fredné most már lángokba gyúlva van elnyúlva... :DDD

A tavak környékéről nem tudok sokat, csak Monte Isolaról.
Sajnos, nem tok érdemben válaszolni semilyen más kérdésre. Max annyit, hogy George Cloony most itt van Los Angelesben, Como-ra most nem érdemes menni! :)))

OFF
Nem, tényleg nem akarok gyereket, mert bár imádom őket, egy önző dög vagyok!!! Nem tudom elképzelni, hogy egy kisbaba döntse el, hogy én mikor kelek fel pl...

Ugyanakkor belebetegszem abba, hogy a tanítás mennyire hiányzik!! :((
Előzmény: arnoczi (212)
arnoczi Creative Commons License 2006.03.10 0 0 212

Kedves, kedves Fredné!

 

Egyszer-egyszer írtam már a Milano topicba, de hosszú idő után most jártam megint itt,és egyszerűen nem bírtam abbahagyni az olvasást.Annyi érdekes, hasznos és főleg KEDVES dolgot írtál  - másoknak ugyan, de mivel nekem is hasznos volt ;olyan mintha az én eddig fel sem tett kérdéseimre válaszoltál volna... - hogy tökjó.

Szóval amiért mégis írok az, hogy a TÓ-vidékről tudnál-e infóval szolgálni...

Mit érdemes, mit nem, miért, mikor, mikor nem?;egyszóval ami erről az eszedbe jut, ha nem túl nagy kérés...

A MonteIsola-s gyöngyszemet már olvastam :)

 

PS.tényleg nem akarsz családot? Persze ez lehet, hogy túl indiscreto, ma....

CSak kérdezem, nem muszáj írnod rája:)

Köszi.Arno, come il fiume

Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.10 0 0 211
La RinasCEnte, i nélkül! Grrrrrr!!

És, ha rám hallgatsz, a legelső, amit beszerzel Milánóban, az egy ALL MILAN kötet legyen!
Több nyelven van, a kínai, japán, német, orosz mellett persze, csak magyarul NEM! :DDD
Igaz, hogy ebből nem fogod tudni, hogy hol kell leszállni a sárga metróról, hogy a Centráleról a Dóm térre juss, de mindent megtalálsz benne, amit Milánóban érdemes megnézni, szebbnél szebb képekkel illusztrálva!
Persze, azt én is elmondtam már, hogy Castello Sforzesco, Santa Maria delle Grazie, Sant'Ambrodgio, Dóm, Dóm tető, Scala, Vittorio Emanuelle sétány, Parco Sempione, San Siro, Cimitero Monumentale, de a könyv még ezeknél is többet tud! :)))))
Valami 10 euró körül van, és egy milánói emléknek sem utolsó! :)
Előzmény: Mrs Fred Weasley (210)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.10 0 0 210
Miért mennél az agyamra?? Nagyon szívesen segítek! :))
Ráérek, várom, hogy a többeik a Harry Potter topikokon felkeljenek! :)) Az időeltolódás miatt én fektetem le őket, és legtöbbször én is ébresztem! :)))

La Rinasciente a legdögösebb üzletkomplexum, ahol életemben jártam! :))
Nem tudom, mi a hivatalos megnevezése az ilyen helynek, mert nem pláza-szerű, de mégis olyasmi.
Egy 8 emeletes üzlet, ahol 7 emeleten keresztül válogatott gyönyörűségek vannak! :)))
Ruhák, cipők, kozmetikumok, mindenféle kiegészítők, lakásfelszerelés, iskolai szerek, és persze, mindezek a lehető legdivatosabbak, legszebbek! Mindig vigyorogtam, mint a tejbetök, ahányszor bementem, mert igazi donna-nak éreztem magam! :)) Még akkor is, ha legtöbbször nem vettem semmit! :)
Nem pont egy babysitter pénztárcájához szabták, de ettől függetlenül akkor is jól érzi magát ott az ember, ha csak nézeget! :))
A Dóm mellett van közvetlenül. Ha szemben állsz a Dómmal, akkor a bal oldalon, a Dóm oldalánál, a Vittorio Emanuelle sétányon kicsit túl. De azt nem lehet eltéveszteni! :))))
Előzmény: pálmácska (208)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.10 0 0 209
A villa természetesen az utolsó két képen van, csak a marha index összenyomta! :))
Monte Isola weboldala:
www.tuttomonteisola.it
Előzmény: Mrs Fred Weasley (207)
pálmácska Creative Commons License 2006.03.10 0 0 208
Megint eszembe jutott valami:  A La Rinascente, ez micsoda? Na és hogy jutok oda? Köszi! Ha már az agyadra mentem, szólj bátran!
Előzmény: Mrs Fred Weasley (203)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.10 0 0 207
Hát....a Scala kívülről nem egy nagy eresztés, azt meg kell mondanom...Engem meglepett, hogy "csak" olyan...ha nem tudtam volna, hogy az az, szerintem rá sem jövök!
Majd meglátod! Persze, ez a szerény külső nagyszerű belsőt takar... Olyan a Scala, mint én vagyok! :DDD
Csak vicceltem! :))
Vagy nem.

Különben, ha 18 éves lennék, még inkább a nyakamba venném a világot, mint most! De most már 28 vagyok, és bár én nem akarok családot, jól elvagyok én így magamban is, azért 28 az mégiscsak fájdalmasan közel van a 30-hoz! :((
LA-ben tényleg elég jó az idő, asszem, talán egy hajnali 8fok volt a "leghidegebb", amiben nekem részem volt.
Ha nézted az Oscar kiosztót, láthattad, hogy most milyen idő van itt. Ahol te vagy, az Magyarország? Miért van ott fél évig hideg? :))))

Na, egy kis ON téma is!:))


Szóval, ez itt Monte Isola:














Én pedig ebben a villában töltöttem a nyár egy részét:




Nem tudom, miért van mindenki megveszve a comoi tóért :)))), csak nem egy George nevű férfiember miatt? :)))
Szerintem Monte Isola is van olyan szép, és ez is csak kb 3órányi vonatútra van Milánótól. Ha a reggeli 6,10-es gyorssal elindul valaki, 10 körül már javában ott lehet!
És megéri! Gyönyörű és az emberek borzasztóan kedvesek!!! Az egész szigetet 6óra alatt simán be lehet járni, de van egy édi kis busz is, ha valaki lusta.
Amúgy autó mindössze talán 3 van! Egy az orvosnak, egy egy ügyvédnek, meg egy taxi! De Ape car (méhecske autó magyarul) van egy csomó! :))
Édes kis hely!! Én imádom, és ahogy mondtam, ott szeretnék meghalni!! 10 falucska van, de összesen csak 1800 ember él az egész szigeten! CSODASZÉP!!!
Szóval, én ezt ajánlom, ha van időtök, és ide azt is tudom, hogyan lehet eljutni! :)))
Előzmény: pálmácska (206)
pálmácska Creative Commons License 2006.03.10 0 0 206

Azt hiszem, neked könyvet kellene írnod.

A mostani eszemmel, ha mégegyszer 18 lennék, én is nyakamba venném a világot, és barangolnék mint te. No és ha a párom nem lenne idekötve a szakmája miatt, elhúznánk valami vidámabb, színesebb, melegebb területre élni. Nem panaszkodom, it is jól megy sorunk, na de ez a fél év hideg! Persze jónak mondom, LA-ben biztosan 1000 fok van.

 

Kerestem Monte Isola-t, de lehet én vagyok béna, nem találtam semmi kézzelfogható információt. Érdemes elmenni oda? Ha tudnál mesélni, kigyűjteném azt is a "Miláno füzetembe". És hogy jutunk el oda?

Mégegy kérdés, ha nem baj: Ha el akarunk jutni a Como-tóhoz, és ott  szeretnénk hajókázni, mivel kell eljutni, és a hajókázó kiindulóhely könnyen megtalálható?

 

Még nagy vágya volt anyukámnak a Scala, de sajnos oda már nem tudtam jegyet szerezni. Na mindegy, így is nagy bulinak ígérkezik. Fiúk nélkül.

Előzmény: Mrs Fred Weasley (205)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.09 0 0 205
Hotel Losanna??
Fredné vigyorog ezerrel!!!!! :))))))))))))
Amúgy ne lepődj meg, a reggeli nem egy húúúúú, de nagy adag! De asszem, az sehol sem az ilyen árkategóriában! :(( /Remélem, nem csalódsz a hotelben, mert vízbe ölöm magam!!/
Amúgy lehet, hogy Maria nem emlékszik rám, mennyien megfordulnak már a szállodában, de úgy talán tudja, hogy én voltam az a magyar lány, aki visszament Milánóba babysitternek! :))
/Most itt nosztalgiázom...tél volt, hideg, de tiszta idő...egész Milánó csillogott a sok karácsonyi dekorációtól...megittam az isteni kapucsinót, a nyakam köré tekertem a rózsaszín sálamat, fejembe nyomtam a rózsaszín sapkámat (mindekettő olasz szerzemény), intettem Marianak, és kiléptem a hotelből... :))))))))
Mit nem adnék, ha visszamehetnék....MOST!!!!!!/

Itt LA-ben is gyerekekre vigyázok, illetve magyarra tanítom őket, mert az anyuka magyar.

Én meg téged irigyellek Spanyolország miatt!!
Hawaii nem tudom milyen...szép biztos! LA-t imádom! :))
Előzmény: pálmácska (204)
pálmácska Creative Commons License 2006.03.09 0 0 204

Fene! Tényleg ő vizsgázik, bocs. Már emlékszem, tanítónéni vagy. Benne van az életem tervében egy Hawaii-Los Angeles körút, de ez még a jövő zenéje. Addig nem halok meg, amíg Hawaii "földjére" nem léptem. Ez nem azt jelenti, hogy készülök kipunnyadni, de ez nagy vágyam. Mármint oda utazni. De szuper lehet. Te mit csináltál odakinn?

Előbb elfelejtettem, átadom az üzeneted, ígérem. És igen, tényleg ott szállunk meg, már lefoglaltam a szobát. Már alig várom. De azért még elugrunk a párommal előtte pár napra Barcelonába.

 

Előzmény: Mrs Fred Weasley (203)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.09 0 0 203
hát, ezt köszönöm Deriva nevében is, mert ő vizsgázik, nem én! :))) :)))
De azért aranyos vagy! :))
Én már pár éve megkaptam a saját diplomámat, mint tanító néni! :)

Ha arra járok, mindenképpen kérdezni foglak!
És fel tudom ajánlani a segítségem Los Angeles ügyben! :)))
Előzmény: pálmácska (199)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.09 0 0 202
Kitartás!:DD
Előzmény: deriva (198)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.09 0 0 201
:))
Aranyos vagy, de én csak Milánót ismerem egyelőre, aztán kifújt!
Meg egy Monte Isola nevű helyet, meg az egész Lago d'Iseo-t. Monte Isola Európa legnagyobb tavi szigete, a como-i tó mellett van, Brescia-tól pár kilométerre.
Ott is töltöttem pár hónapot, és így már tudom, hol szeretnék meghalni!!! :))
Isten bizony, ha egyszer gazdag leszek, ott veszek magamnak házat!!!
Akinek van türelme, a Google képkeresőjébe írja be, hogy Monte Isola...mint egy kis (jó nagy közhely jön) ékszerdoboz!!!
Imádom!
Amúgy most éppen Los Angelesben lakom, ezért van, hogy ilye fura időpontokban vagyok aktív a neten! :)))
De Olaszország nagyon hiányzik!!!

Szállást először érdemes lefoglalni otthonról, mert különben hol alszotok? :)) De utána ott már lehet keresni!
A fizetések úgy vannak, ahogy Deriva is írta. Au-pair 300euró/hó, a housekeeper meg kb 800-1000 eurót keres havonta. Az ezer egyelőre még neccesebb, de lassan gondolom az infláció miatt már fix lesz!! :))))
Mert nyáron az ezer úgy ment, hogy a hét MINDEN napján dolgozni kellett! De azóta eltelt jópár hónap! :)))

Olaszul ti beszéltek?
Ha nem, kezdjetek el tanulni, nagyon gyorsan! :))
Van egy olyan könyv, hogy Tanuljunk könnyen, gyorsan olaszul, dr Király akárki írta (itt van valahol az ágyam körül a könyv, de most egyszerűen nem találom!! :DDDD), valami 600 Ft körül van, és nagyon jó!!!!
Előzmény: szilvia_28 (197)
pálmácska Creative Commons License 2006.03.09 0 0 200
Ja, és elfelejtettem, nagyon alaposan leírtad az útirányt, úgyhogy ha nem találunk oda, akkor én fogom magam nyugdíjaztatni. A legjobb a villamos feneke volt!
Előzmény: Mrs Fred Weasley (194)
pálmácska Creative Commons License 2006.03.09 0 0 199

Kedves Ildikó!

Ma is elfáradtam, de öröm az ürömben, hogy írtál.

Nagyon sokat segítettél, hálám üldözzön. Eddig csak jót hallottam Olaszo.-ról. A barátnőm kinnt dolgozik, ő is csak áradozik, bár Milánót ő sem ismeri, Pescara-t annál jbban. Azt hiszem, most már mindent tudok amire kíváncsi voltam, ha eszembe jut még valami, ugye zavarhatlak?. Ha esetleg Gran Canaria felé vet utad, abban viszont én tudnék segíteni, azt én ismerem mint a tenyerem. A vizsgáidhoz kitartást, és sikert kívánok.

 

 

Előzmény: Mrs Fred Weasley (195)
deriva Creative Commons License 2006.03.09 0 0 198

Hello!  Azért kellett hazajönnöm,mert most fogok államvizsgázni...sajnos...ma volt a szakdogavédésem, holnaptól meg tanulás ezerrel. :) Remélem tényleg összefutunk majd!

Vonattal mennyibe kerül az út? Hol szálltok át?

Az átlagfizetést sajnos nem tudom, akiket én ismerek, mind olasz jó állással,több mint 1000eu/hó...szóval ez nem mérvadó. Én meg aupair, az meg kb 300eu/hó.

Előzmény: szilvia_28 (196)
szilvia_28 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 197

Szia Mrs!

 

Megkérdezhetem,hogy hol laksz?Ahogy olvasgatom vissza a fórumot arra jöttem rá,hogy te nagyon otthon vagy Olaszországban!Akáki kérdez tőled valamit te mindenre tudod a választ és mindenkinek segítesz!A Garda tó környékén lévő hoteleknek küldtünk önéleatrajzokat (munkakeresés céljából), szerinted jó ötlet volt-e? (olcsó)Szállást, hogy érdemes keresni, interneten keresztül vagy kint személyesen? A Garda-tó környékén van-e esélyünk munkát találni?

 

Üdvözlettel:Szilvi, Attila, Renátó

 

 

 

Szia, további szép napot!

Előzmény: Mrs Fred Weasley (193)
szilvia_28 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 196

Szia!

 

Mindenképp jelenkezem ha kint leszek mert nagyon sokat segítettetek nekünk!

Igen a két fiuval megyek ki,legalábbis eddíg úgy néz ki!

Az uticélunk Miláno,de nem biztos még!Április 10-15 között szeretnénk indulni,vonattal!Miért kellett hazajönnöd?Remélem ha Júniusban jössz ki Olaszba  akkor összehozunk majd egy találkát,és beszélhetünk személyesen is!

Kint egy átlagos fizetés mennyi?

Előzmény: deriva (180)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.09 0 0 195
Szómenésem van! :))

Szal, ezt írja a honlap:
The nearest railway station is Milano Centrale. From there, you can easily reach the hotel with public transport, you can take a taxi or the tram, number 33, leaving in front of the station. Get off in corso Sempione, via Arona. Cross the street and in few minutes you are in via Pier della Francesca.

Jól rémlett, hogy a 33-as villamos megy oda!
Ha leszálltok a villamosról a Corso Sempione-n a Via Arona-nál, akkor a menetirány szerinti JOBB oldal felé induljatok el.
Na, ez gondolom, megint nagy segítség...:)))))
Szóval, nézzétek a villamos távolodó fenekét, és ehhez képest jobbra.
Vagy még jobb magyarázat, hogy a másik (visszafelé) sínpár irányába. :))
Ennél jobban nem tudom elmagyarázni! :))
A másik oldalon (bal felé) másfél éve egy FIAT akármi épület volt, NEM arra kell menni! :))))
Na, átmentek a síneken, aztán egy úttesten, és asszem a köv sarok már a vai Pier della Francesca. A jobb kezetek felől meg már ott is van a hotel azonnal!

Hjjjjjajjjjj, ha ezek alapján nem találjátok meg, nyugdíjaztatom magam! :)))))
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.09 0 0 194
Most csak jövök örömködni!! Megtaláltam a honlapjukat (hotellosanna.com), és a képen még mindig Maria van!!!!
:)))))))))))
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.09 0 0 193
Még valami.
Én úgy voltam Olaszországgal régen, hogy "aha, jól van, biztos szép, de mit kell meghalni tőle?????"
Hát, amióta jártam ott, tudom, hogy meg kell!!!! :))
Előzmény: pálmácska (191)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.03.09 0 0 192
Fredné meg itt ezerrel pirul... :))))
De azért köszöni szépen! :))))

És megyek leavadzom magam (ha ez rajtam kívül valakinek mondd valamit), mert elfeljtettem neked pontosabb adatokat keresni a hotelről!
Ha tényleg ott szálltok meg, és még mindig Maria a recepciós, mondjátok meg neki, hogy Ildikó Magyarországról (az az Ildikó, aki egyszer meglátogatta őt tavaly májusban is) üdvözli.
Szóval, a hotelhez a 33-as villamossal lehet kimenni, legjobb emlékeim szerint, de MOST megyek és utánanézek pontosan. Nem emlékszem a megálló neváre, de 1-2 megállóval a Piazza Fiore előtt.
Jövök ha vannak adatok!

I.
Előzmény: pálmácska (191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!